Zodiak Tropikalny, a Zodiak Gwiazdowy

Aby móc odpowiedzieć na pytanie, czym różnią się oba Zodiaki, trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie: Co to jest tzw. punkt Barana? Definicja brzmi tak jest punkt przecięcia Ekliptyki( pozornej drogi rocznego przemieszczania się Słońca na tle gwiazdozbiorów pasa Zodiakalnego) z równikiem niebieskim. Gdyby oś ziemska była pochylona pod kątem 90 stopni do Ekliptyki pojęcie Zodiaku topocentrycznego w ogóle by nie istniało, nie byłoby też mowy o zjawisku precesji czyli cyklu zakreślania przez oś ziemską koła na tle gwiazdozbiorów( cykl ten trzeba dodać trwa ok. 25920 lat jeśli nachylenie osi ziemskiej wynoszące obecnie 23 stopnie 27 minut było stałe, co nie jest wcale takie pewne). Ponieważ są dwa punkty przecięcia Ekliptyki i Równika Niebieskiego, stąd punktem Barana nazywa się ten w którym Ekliptyka zaczyna „górować” nad Równikiem Niebieskim. Można powiedzieć że Zodiak Tropikalny ma niewiele wspólnego z Zodiakiem Gwiazdowym, gdyż Zodiak tropikalny to roczny cykl „dołowania” równonocy i górowania Ekliptyki .Można sobie też Zodiak tropikalny wyobrazić tak Punkt Barana Start ( oba koła się pokrywają) , potem koło Ekliptyki „unosi się coraz wyżej” to pierwsza faza procesu w punkcie Raka znajduje się najwyżej, w punkcie Wagi ekliptyka schodzi niejako niżej od Równika niebieskiego aż do punktu Koziorożca kiedy znajduje się najniżej. Można sobie wyobrazić ze ten roczny cykl zodiakalny liczony od punktu Barana wiąże się ze wzrostem długości dnia w stosunku do długości nocy. Okazuje się jednak, że prawo kolejności faz zodiakalnych dotyczy nie tylko rocznego przemieszczania się Słońca, ale wszystkich procesów, które podlegają prawu „12” a prawo to brzmi:
1.Początek procesu- faza Barana;
2.Zberanie danych , „zakotwiczenie” warunków brzegowych procesu- faza Byka;
3.Pierwsze informacje na temat przebiegu procesu-faza Bliźniat;
4.Zakorzenienie procesu, zabezpieczanie procesu-faza Raka;
5.Faza twórcza-faza Lwa;
6.Analiza danych procesowych-faza Panny;
7.Konfrontacja modelu z rzeczywistością – pełnia, próba spojrzenia na proces z innej strony-faza Wagi;
8.Transformacja, albo dezintegracja-faza Skorpiona;
9.Filozofia i „wyższe” myślenie tworzenie prawa-faza Strzelca;
10.Uzyskiwanie statusu procesu-faza Koziorozca;
11.Procest „starzenia się” skostnienie struktur i ponieważ istnieje zasada „panta rei” trzeba wprowadzić unowocześnienie struktur lub rewolucyjne ich zmiany w procesie-faza Wodnika;
12.Faza Ryb – najwyższa – Rewolucja już nie wystarcza i każda struktura po latach jeśli nie ma dopływu energii z zewnątrz podlega prawu Entropii, w tej fazie każdy proces może spiralnie wejść na wyższy poziom, rozpoczyna się kolejny cykl zodiakalny na wyższym poziomie.
Zasadę tę fajnie widać na przykładzie liczb 13 to znowu będzie Baran, bo 13-12=1 14, Byk, bo 14-12=2
Zauważmy jednak że roczna cykliczna zmiana faz Zodiaku wiąże się bezpośredni z „grą „ koła Ekliptyki i grą koła „Równika niebieskiego” To roczne zachowanie Słońca niejako nadaje ton wszystkim procesom np. rocznego cyklu wegetacji roślin cyklu pór roku wiosna-lato jesień zima. Ten cykl byłby tez zachowany gdyby punkt Barana wypadał nie na granicy gwiazdozbiorów Ryb i Wodnika jak w tej chwili ale np. na tle gwiazdozbioru Lwa.
Po prostu tzw. Zodiak gwiazdowy jest czymś zupełnie innym .Jest związany z astronomicznymi punktami odniesienia w przestrzeni kosmicznej, którymi są gwiazdy.
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad koincydencja i korelacją Zodiaku Chińskiego( wybranych heksagramów I-Chingu) z Zodiakiem tropikalnym . Heksagramem nr 1w I-Chingu jest Niebo i odpowiada on przełomowi maja i czerwca. Jest to moment kiedy dzień na półkuli północnej staje się najdłuższy. Astrologowie Chińscy twierdzą, że właśnie w tym okresie wpływ siły Yang (Słońca) jest największy. Nie ma to jednak nic wspólnego z niewidzialnym Światłem, biegnącym z Centrum Galaktyki. Może jest tak, że to niewidzialne Światło z Centrum Galaktyki jest przyćmiewane przez wpływ Słońca?. Biorąc po uwagę nasze ostatnie dyskusje, to te dwa wpływy Światła z Centrum Galaktyki i Światła słonecznego są diametralnie różne. Światło z centrum Galaktyki nie zależy od Światła Słońca i nie podlega tez prawu czasu. Prawdopodobnie to Światło z centrum Galaktyki ma wymiar „bardziej duchowy” aniżeli światło słoneczne. Reasumując nasze ciało fizyczne i umysłowe prawdopodobnie podlega prawom Zodiaku topocentrycznego, a ciało przyczynowe Centrum Galaktyki i ruchowi precesyjnemu ( w przeciwnym kierunku). Ciało astralne to głównie emocje. Obecnie Centrum Galaktyki znajduje się w 25 stopniu Strzelca, czyli ok. 17 grudnia, Słońce również znajduje się w 25 stopniu Strzelca.
Podobna opinia n/t tych dwóch Zodiaków zaprezentowana jest tutaj:
http://www.astrolabium.pl/forum/18-astrologia-wedyjska/6192-zodiak-gwiazdowy-a-tropikalny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Kosmos, Obserwacje Słońca, Obserwacje Ziemi, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Zodiak Tropikalny, a Zodiak Gwiazdowy

 1. JESTEM pisze:

  „Obecnie Centrum Galaktyki znajduje się w 25 stopniu Strzelca, czyli ok. 17 grudnia, Słońce również znajduje się w 25 stopniu Strzelca.”

  Nie całkiem tak jest, bo 17.grudnia Słońce znajduje się najbliżej Gwiazdozbioru Wężownika (Oph – Ophiuchi).
  Możesz sprawdzić sam/sama:
  http://theskylive.com/planetarium?obj=sun&date=2014-12-17&h=21&m=45
  A nawet można poprowadzić samemu obserwacje nieba, zamiast opierać się na artykułach promujących wzorce nie z „tego czasu” i nie z tej „przestrzeni”…

  I z tego, co wiem, w roku 2014, Słońce będzie się znajdowało na osi Ziemia – Centrum Galaktyki raczej w dniach 22 – 25 grudnia, a nie 17. Podobnie miało to miejsce w roku 2013 i 2012, bo w 2012 roku 22.grudnia „chlusnęło” na Ziemię białawe, kryształowe światło z centrum Galaktyki. Podobnie 22.grudnia 2013 roku, poleciała kolejna fala. (Ale ci, co byli zajęci przygotowaniami do katolickich świąt, być może nie mogli tego zauważyć).

  „12.Faza Ryb – najwyższa – Rewolucja już nie wystarcza i każda struktura po latach jeśli nie ma dopływu energii z zewnątrz podlega prawu Entropii, w tej fazie każdy proces może spiralnie wejść na wyższy poziom, rozpoczyna się kolejny cykl zodiakalny na wyższym poziomie.”

  A to bardzo ciekawe…
  No to zamiast „wejść całkiem” w epokę RYB, by następnie wejść spiralnie na wyższy poziom, utknęliśmy nie tylko umysłowo i mentalnie oraz emocjonalnie… w epoce BARANA. dlaczego tak piszę? Wczoraj już pisałam:
  ————————————————-
  Maria:
  “Dawidzie czy to istotne skad i dlaczego, jesli tyle wiekow ludzie nie wypelnili tych nauk , nie wcielili w zycie. “. [chodzi w powyższej wypowiedzi Marii o nauki Jezusa Chrystusa]

  Między innymi dlatego ludzie nie wcielili tych nauk, ponieważ na przykład “punkt Barana” obecnie powinien być zwany “punktem RYB”. Wyjaśniam:

  Era Ryb miała być erą – powiedzmy, że chrześcijaństwa, a także rozwoju nauk typu nauki Jezusa Chrystusa, Buddy itp., ale z powodu (między innymi) “magicznego” zatrzymania przesilenia wiosennego w “punkcie Barana”, który już od 2000 lat nie znajduje się astronomicznie w “punkcie Barana”, lecz nadal znajduje się jako “program wzorcowy” w naszych umysłach, pozostaliśmy w “magii” i wzorcach “ery Barana”.

  Gdybyśmy nie powtarzali kłamstw [iluzji] – jeśli już wiemy, że są one kłamstwami niezgodnymi z faktami, które da się zaobserwować – to może żylibyśmy w prawdzie…

  Przykład. Dawid pisze:
  “W pewnym sensie jest to Święto Wiosny. Co roku przyroda umiera i co roku z chwilą równonocy wiosennej punkt Barana się budzi do Życia 🙂
  Ale jest to tez pamiątka tego pamiętnego czasu- 14 Nisan. Z jednej strony Żydzi obchodzą Święto Paschy na pamiątkę Wyjścia z Ziemi Egipskiej- składali wówczas jako ofiarę baranka , a tym ofiarnym Barankiem stał się ok 1500 lat później Jezus Chrystus”.

  {I chyba sam nie wiesz, jak mądrze piszesz, Dawidzie i sam być może jeszcze nie rozumiesz tego, co napisałeś?}

  Tak. A “punkt Barana” teraz jest… w Rybach…
  A zamiast baranka – “złożono w ofierze Jezusa Chrystusa”, którego symbolem były także RYBY i to w okresie przesilenia wiosennego czyli w “punkcie Barana”, który obecnie jest w zasadzie “punktem Ryb”. (Bo 20 marca o godzinie 6:15 Słońce znajdowało się {najbliżej} gwiazdozbioru RYB, ale nie w znaku Barana.

  Tu można sprawdzić samemu:
  http://theskylive.com/planetarium?obj=sun&date=2014-03-20&h=06&m=45 ) .

  To tylko jeden z wielu przykładów… jak sami pozwalamy się oszukiwać, jak sami się oszukujemy. Często nieświadomie. Bo jak nawet przychodzi do nas wiedza, która pomogłaby nam przejrzeć na oczy, to my i tak nie możemy tej wiedzy z pewnych powodów przyjąć. Nie jesteśmy w stanie otworzyć się na nią. Bo jesteśmy zbytnio przywiązani do programów, które nam “zaimplementowano”
  https://nnka.wordpress.com/2014/04/18/jesus-christ-superstar-1970-1973/#comment-28461
  ______________________________________________

  No i tkwimy sobie w epoce BARANA, zamiast przejść do epoki RYB, a za chwilę rozpocznie się epoka WODNIKA, ale my możemy nadal pozostać w epoce BARANA. No i zachowujemy się jak te bezmyślne, nieświadome „owieczki i baranki” w stadzie. Nie umiemy myśleć samodzielnie… I podpieramy się jakimiś pseudo-autorytetami. I oddajemy swoją energię wierząc innym („kapłanom” i „guru”), którzy podtrzymują iluzje w naszych umysłach.

  „12.Faza Ryb – najwyższa – Rewolucja już nie wystarcza i każda struktura po latach jeśli nie ma dopływu energii z zewnątrz podlega prawu Entropii, w tej fazie każdy proces może spiralnie wejść na wyższy poziom, rozpoczyna się kolejny cykl zodiakalny na wyższym poziomie.
  Zasadę tę fajnie widać na przykładzie liczb 13 to z n o w u będzie B a r a n, bo 13-12=1 14, Byk, bo 14-12=2”

  No „CUDOWNIE, fantastycznie”, czyli mamy kolejną koncepcję, która „wysyła nas” z powrotem do epoki Barana, no, ale już na „wyższym poziomie”? I tak oto można utknąć w cyklach BARANA „na wieki wieków amen”.

  Ale spokojnie, do końca epoki RYB mamy nadal szansę „wejścia po spirali”, a nawet spadku w dół… (pisałam o tym w notce o tunelach czasoprzestrzennych).

 2. Dawid56 pisze:

  Sorry małe sprostowanie Słonce przechodzi ekliptycznie przez Galctic Centre ok 18-19 grudnia w zależnosci czy jest to rok przestępny czy nie, bo obecnie Galactic Centr od 2012 roku jest w punkcie 27 Strzelca.

 3. JESTEM pisze:

  ja też sprostuję, bo zdanie, które napisałm powyżej w nawiasie powinno brzmieć:
  (Ale ci, co byli zajęci przygotowaniami do katolickich świąt, zwłaszcza traktując je materialistycznie i wpadając w szał zakupów, być może nie mogli tego zauważyć).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s