Rok Czarnego Wodnego Węża 2013! Wielki horoskop Mistrza Raymonda Lo

Nadchodzący rok 2013 upłynie nam pod znakiem Węża. Na okres sześćdziesięciu lat rok Wężą występuje aż pięciokrotnie. Przy czym za każdym razem odpowiada mu inny wschodni żywioł. Na rok 2013 przypada żywioł wody i dlatego rok ten będziemy nazywać Rokiem Wodnego Węża.

[graf: ezo-land.blogspot.com ]

CYT  „Na północy obudził się chłód i zszedł na ziemię, a słońce zamieniło go w wodę. Woda nie jest symbolem uczuć i miękkości, ale surowości,  dochodzącej nawet do okrucieństwa. Wraz z przyjściem wodnego węża, obudzą się starożytne wodne duchy

Pięć „czarnych węży” na 2013 r.

Blefowanie Fedu, niemiecka pułapka i twarde lądowanie Chin – to jedne z największych zagrożeń dla światowej gospodarki w przyszłym roku. Jeśli się zrealizują, skutki będą bolesne dla wszystkich.

 • Wczesne wyjście, czyli blef Fedu
 • Przegrzanie się Niemiec
 • Twarde lądowanie Chin
 • Punkt zwrotny w Japonii
 •  Przewaga niemocy

więcej Puls Biznesu

Wielki horoskop Mistrza Raymonda Lo na Rok Węża 2013!

Prognozę przetłumaczyła: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Mistrz Feng Shui FSRC
Oryginał znajduje się na stronie Mistrza Lo

Na Mistyce jak zwykle tylko cytaty 🙂

Całość tłumaczenia TU : www.tradfs.com

„Chiński kalendarz popularnie zwany Kalendarzem Rolniczym lub Kalendarzem Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko notuje upływ czasu, ale jest również narzędziem przewidywania przyszłości.

Rok Węża 2013 w Kalendarzu Hsia symbolizowany jest dwoma elementami Woda znajduje się ponad Ogniem. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, który rządzi relacjami między elementami, Woda niszczy Ogień i dlatego te dwa elementy są w relacji niszczącej, są w konflikcie. Taki układ elementów zazwyczaj zapowiada niezbyt spokojny rok, w którym mogą częściej pojawiać się konflikty międzynarodowe.

Wąż odpowiada miesiącowi majowi w kalendarzu Zachodnim i miesiąc ten bezpośrednio poprzedza szczyt lata, energia Ognia rośnie i niemal osiąga szczyt, więc można to odczytać jako wzrost wyzwalający rewolucje i zmiany. Na przykład w poprzednich latach Węża widzieliśmy atak na Pearl Harbor w 1941 roku, zakończenie podziału Berlina i rozpad Związku Radzieckiego a także wypadki na Placu Tiananmen 4 czerwca w 1989 roku, potem atak terrorystyczny 911 w 2001 roku… Wewnątrz znaku Węża znajduje się nie tylko silny Ogień, tam też rodzi się Metal Yang, oznaczający broń. W związku z tym nie możemy wykluczyć starć pełnych przemocy, rewolucji i konfliktów. Jednak w 2013 roku Niebiański Pień Wody Yin znajdujący się ponad Wężem symbolizuje „Poranną Rosę” która jest delikatna i skromna. Może to oznaczać, że konflikty będą mniej zaciekłe niż w poprzednich latach Węża – 1941, 1989 i 2001.

Woda Yin tego roku symbolizuje małe krople wody, siąpiący deszcz, jest to element najbardziej yin spośród wszystkich dziesięciu Niebiańskich Pni. Cechy tej Wody to skromność, delikatność, nieśmiałość, tolerancja, cierpliwość, elastyczność i łatwość w obejściu, ale z drugiej strony Woda taka może mieć też takie cechy jak przebiegłość, tajemniczość i zwodniczość, może też wszędzie przeniknąć….Jeśli tę energię wykorzystuje się w pozytywny sposób, może ona przynieść inteligentne i innowacyjne idee i reformy. Ale mogą też pojawić się ukryte plany, oszukiwanie, ataki terrorystyczne i zabójstwa. Elementem Ognia pod Wodą jest Wąż, niosący ze sobą wzrastającą siłę ukrytej metalowej broni, jest on też uważany za coś tajemniczego, nieprzewidywalnego jak kameleon….Tak więc te dwa elementy, Woda i Ogień, mogą wciąż przynosić ataki terrorystyczne, rewolucje, potyczki i ofiary w ludziach. Generalnie w 2013 roku może nie być poważnej wojny ale też nie możemy oczekiwać totalnego spokoju, ponieważ wciąż to jednak jest konflikt Wody z Ogniem. Ogień Węża może przynieść niepokoje społeczne, rewolucje, bomby, pociski, wybuchy i zagrożenie nuklearne.

W Metafizyce Chińskiej jest niesamowita starożytna przepowiednia podobna do Nostradamusa. To jest księga zwana „Pushing Back Pictures”. To jest seria obrazów powstałych podobno za czasów Dynastii Tang około 600-700 roku n.e. Każdy obraz przedstawia poemat, opisujący ważne wydarzenia, które mają zdarzyć się w Chinach w przyszłości. Obraz 44 przedstawia poemat, który przepowiada nadejście pomyślnego okresu w historii Chin gdy Xi Jin Ping i Ma Ying Jeou zostaną najważniejszymi przywódcami. Krótki poemat głosi:

Słońce i Księżyc i jasne niebo
Wszyscy ludzie yin będą ulegli
Setki dobrych duchów przyjdą okazać szacunek
Podwójne pióra i cztery nogi.

Pierwsze wersy najwyraźniej pokazują Chiny w okresie potęgi i pomyślności. Ostatnie zdanie „Podwójne pióra i cztery nogi” było bardzo zagadkowe w przeszłości ale teraz można je zinterpretować jako Xi i Ma. Chiński znak Xi oznacza podwójne pióro a Ma oznacza konia, który ma cztery nogi. Wydaje się więc że poemat przewidział fazę potęgi i pomyślności dla Chin gdy Chiny i Tajwan (Słońce i Księżyc) znajdą się pod władaniem Xi i Ma i to zacznie się w 2013 roku.”

W Chińskim Kalendarzu każdy rok powtarza się co 60 lat. Znaczy to, że doświadczyliśmy już takiego samego roku Wody Yin ponad Wężem. Rok Węża rozpoczyna się  10 lutego.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Rok Czarnego Wodnego Węża 2013! Wielki horoskop Mistrza Raymonda Lo

 1. Pingback: Rok 2013 i numerologia wg Piotra Gibaszewskiego. | Mistyka Życia

 2. Pingback: Cywilizacje z Syriusza A, B i C – Rozmowa z Alexem Collierem | Mistyka Życia

 3. Pingback: W nową erę… w starych butach | Mistyka Życia

 4. Dawid56 pisze:

  Jest tutaj pewna prognoza na poczatek roku 2013( styczeń,luty,marzec,kwiecień) na blogu krystal28, która ma jednak jakieś odzwierciedlenie w styczniowo-lutowej rzeczywistości AD 2013
  http://krystal28.wordpress.com/2013/01/23/rok-2013-w-zarysie/

  • margo0307 pisze:

   Takich i innych prognoz jest coraz więcej i więcej… Mnożą się jak grzybki po deszczu..
   Np. Gregg Braden twierdzi, że…
   Cyt. ” Najnowsze doniesienia fizyki kwantowej przynoszą nam niezbite dowody na to, że to w jaki sposób zmieniamy siebie wewnętrznie, odziaływuje na cały świat zewnętrzny oraz że świat, który postrzegamy na zewnatrz jest odbiciem tego, co nosimy w sobie…”
   Dla mnie brzmi to całkiem logicznie, zważywszy na to, że przede wszystkim jesteśmy istotami energetycznymi zamknietymi w materialnym – a przecież także energetycznym ubranku, pośród energetycznej plątaniny… 😀
   Braden wskazuje również na datę 21 marca 2013, jako na istotną, bardziej nawet niż osławiony grudzień’2012…

   • Maria_st pisze:

    margo ” Braden wskazuje również na datę 21 marca 2013, jako na istotną, bardziej nawet niż osławiony grudzień’2012…”…..2 dni i się okaże

 5. margo0307 pisze:

  ” ..2 dni i się okaże ” Mhm… 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s