Czarna dziura w centrum naszej galaktyki zaświeci 100 razy jaśniej niż nasze Słońce

Czarna dziura w centrum naszej galaktyki zaświeci 100 razy jaśniej niż nasze Słońce

Sagittarius A* to supermasywny obiekt znajdujący się w centrum Drogi Mlecznej. Wielu naukowców pozostaje zafascynowanych tym czymś tylko umownie nazywanym supermasywną czarną dziurą. Obiekt znany tez w skrócie jako Sgr A* znajdzie się wkrótce w centrum uwagi naukowców ponieważ do horyzontu zdarzeń zbliża się chmura gazu i w pierwszej połowie 2013 może dojść do spektakularnych obserwacji.

Według obliczeń naukowców już w lecie 2013 chmura gazowa zostanie wchłonięta przez Sgr A* a to wyzwoli okresowy wzrost jasności widoczny od podczerwieni po cały zakres promieniowań elektromagnetycznych. Chmura będzie się formowała w cienki pasek (dysk akrecyjny), na co dodatkowo wpłyną ogromne temperatury i siły pływowe działające w pobliżu czarnej dziury. To, dlatego jasność obłoku w podczerwieni wzrośnie aż osiągnie poziom około 100 razy jaśniejszy niż Słońce

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Czarna dziura w centrum naszej galaktyki zaświeci 100 razy jaśniej niż nasze Słońce

  1. jojo pisze:

    Mieszkańcy brazylijskiego Rio de Janeiro obudzili się 25 grudnia pokryci białym puchem przy temperaturze sięgającej 40 stopni Celsjusza. Jednak to, co pokrywało znaczną część miasta nie było śniegiem.
    Tajemniczy biały pył dostał się do mieszkań i u wielu ludzi spowodował alergie. Władze do tej pory nie wiedzą, co było przyczyną dziwnego zjawiska, ani jakie mogą być dalsze konsekwencje dla zdrowia.Biała sadza przypominająca kurz pokryła kilka dzielnic Rio de Janeiro wczesnym rankiem w Boże Narodzenie – wynika z oficjalnych komunikatów.
    Naoczni świadkowie opisywali, że zjawisko przypominało spadające z nieba płatki śniegu. Kurz osiadł głównie w południowych częściach miasta. Drobny biały proszek dostał się do wnętrz budynków, drażniąc drogi oddechowe ich mieszkańców.
    http://www.sfora.pl/Tajemniczy-proszek-spadl-na-miasto-Ludzie-choruja-a50881

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s