Papież Franciszek otworzył Synod Biskupów dla Amazonii. Wielkie kontrowersje

Otwierając kontrowersyjny synod papież wezwał biskupów, by „nie dali stłamsić się popiołem strachu w obronie kościelnego status quo”. Obrońcy status quo się burzą, bo na agendzie spotkania jest m.in. wyświęcanie żonatych mężczyzn na księży i rola kobiet w Kościele.
pic1
Papież Franciszek zainaugurował Synod Biskupów dla Amazonii
Papież Franciszek zainaugurował Synod Biskupów dla Amazonii (PAP/EPA, Fot: Giuseppe Lami)

Podczas mszy inaugurującej Synod dla Amazonii papież wygłosił homilię, w której zaapelował do biskupów o porzucenie strachu przed zmianami. Komentując słowa Jezusa o tym, że przyszedł, aby „rzucić ogień na Ziemię”, przestrzegał hierarchów przed stagnacją i zachowawczością.

– Jeśli wszystko pozostanie takie, jakim jest, jeśli nasze dni wymierza hasło „zawsze tak było”, to dar miłości zanika, przytłumiony popiołami strachu i troską o obronę status quo – powiedział Franciszek – W żadnym wypadku Kościół nie może się ograniczyć do duszpasterstwa „zachowawczego”, przeznaczonego dla tych, którzy już znają Ewangelię Chrystusa – dodał.

Tematem głównym rozpoczynającego się w Watykanie synodu jest ewangelizacja Amazonii oraz zwrócenie uwagi na problemy tego regionu, w tym degradację amazońskiej puszczy.

– W Amazonii miała miejsce kolonizacja zamiast ewangelizacji. Pożary trawiące jej lasy zostały wzniecone przez interesy i chęć zysków – stwierdził Franciszek.

Droga do zniesienia celibatu?
Ale zgromadzenie budzi kontrowersje wśród kościelnych konserwatystów przede wszystkim ze względu na opublikowane wcześniej dokumenty przygotowujące do synodu, „Lineamenta” i „Instrumentum Laboris”

Mowa jest w nich m.in. o tym, by Kościół „pozwolił się ewangelizować przez ludy tubylcze i ich kultury” oraz „przyjął niezgłębioną mądrości, jaką Bóg chce przekazać za ich pośrednictwem”. Przede wszystkim jednak dokumenty zahaczają o problematykę celibatu i roli kobiet w Kościele. Dokument roboczy synodu postuluje święcenia kapłańskie dla żonatych mężczyzn w Amazonii oraz danie ważniejszej roli kobietom w amazońskim Kościele.

Według konserwatystów otworzy to drogę do epokowych zmian w całym Kościele, w tym zniesienia celibatu księży.

Konserwatywna rebelia
Amerykański kardynał Raymond Burke, jeden z liderów skrajnie konserwatywnego skrzydła w Kościele i ostry krytyk Franciszka, stwierdził wręcz, że opublikowane dokumenty są „bezpośrednim atakiem na boskość Chrystusa”.

– Mówi on ludziom: „Macie już odpowiedzi na swoje pytania, a Chrystus jest tylko jednym ze źródeł tych odpowiedzi”. To apostazja – powiedział w wywiadzie dla pisma „First Things”.

Na dzień przed synodem Burke wziął udział w konferencji, na której synod został przedstawiony w apokaliptycznych barwach jako śmiertelne zagrożenie dla Kościoła.

Wśród krytyków synodu jest też kanadyjski kardynał Marc Ouellet, który trzy dni wcześniej promował swoją książkę broniącą celibatu księży. Krytycznie wypowiadali się też niemiecki kardynał Walter Brandmueller – według którego dokument roboczy synodu zawiera herezje – czy Wenezuelczyk Urosa Savino, któremu nie podoba się „wyidealizowany” obraz amazońskich Indian.

W Synodzie dla Amazonii bierze udział 185 duchownych, w większości biskupów z siedmiu amazońskich krajów. Jest wśród nich 3 Polaków: biskup pomocniczy boliwijskiej archidiecezji Santa Cruz de la Sierra Stanisław Dowlaszewicz, oraz dwaj hierarchowie z Brazylii: ordynariusz diecezji Porto Nacional w Brazylii Romuald Kujawski oraz ordynariusz diecezji Coari.

źródło:
https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-otworzyl-synod-biskupow-dla-amazonii-wielkie-kontrowersje-6432182942115969a

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Bóg, Jezus, Koniec chrześcijańsrwa, Transformacja 2016-2023, Wydarzenie-ujawnienie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

122 odpowiedzi na „Papież Franciszek otworzył Synod Biskupów dla Amazonii. Wielkie kontrowersje

 1. Jurek pisze:

  Tematem głównym rozpoczynającego się w Watykanie synodu jest ewangelizacja…,

  /jak przed 500 laty juz nie stosami mieczem i krzyzem jak a w dzisiejszej Am.lacinskiej ? No i dlaczego nie ewangelizuje ludow w rosji na Syberi Chinach Korei pln. a akurat teraz(bo wybrano Bolsonaro)macic chce w ramach NWO tracac grunt obludy w najludniejszym kraju Am pldn./

  …, Amazonii …,

  …,oraz zwrócenie uwagi na problemy tego regionu, w tym degradację wpierw lasow tajgi syberyjskiej zwierzyny a odczep sie puszczy amazońskiej samemu obcujac z drewnem w Watykanie i nie tylko machoniowym
  z lasow Amazoni Konga Indonezji.

  – W …,

  /a co bylo na polnoc i poludnie od/

  …,Amazonii …,

  /500 lat temu gdzie/

  …,miała miejsce kolonizacja zamiast ewangelizacji. Pożary…,

  /stosy spalanie dorobku kultury Inkow Majow Toltekow itp./

  … trawiące…,

  /nie zadne wowczas i dzis /

  …, jej lasy…,

  /ktore/

  …, zostały wzniecone przez interesy …,

  /watykanu kleru konkwistadorow nic innego/

  …,i chęć zysków – stwierdził …,

  /szef obludy…,

  https://naforum.zapodaj.net/17e6d2854426.jpg.html

  …, zaklamania od naganiania zbierania haracza w rozbej aby cennej formie jak i gotowki mamony tenze stary gnat ktoremu roi sie panowanie nadal nad ludzmi dzieki ich glupocie i bezmyslnosci.Co pieprzysz/

  …,Fran…,

  /ek za gluPOty/

  …,ciszek.

  Droga do zniesienia …,

  /nie/

  …,celibatu?

  /a twojej i wszystkich religi na tym globie.C/

  Ale zgromadzenie budzi kontrowersje wśród…,

  /przedewszystkim nie tyle co /

  …, kościelnych konserwatystów.

  /a trzezwo myslacych zyjacych bez POtrzeby religijnej durnoty./

  • budzik pisze:

   /a trzezwo myslacych zyjacych bez POtrzeby religijnej durnoty./

   jeśli popatrzeć na ludzkość totalnie z boku nie identyfikując się z nią żadnym emocjonalnym chceniem …/ choćby na potrzebę dokonania tej analizy / to generalnie można stwierdzić iż składa się ona z podzbiorów o różnej tematyce durnot ukierunkowanych a to na religijne wyobrażenia , a to naukowe odkrycia , a to kosumpcjonizm , wygodę egzystencji i wiele wiele innych „głupot „….

   Tym samym uzyskuje się obraz człowieka …jego potrzeb i pragnień uwypuklonych przez jednostki grupujące się w owych podzbiorach i pomijając nasuwające się stwierdzenie iż wszyscy ziemianie są w jakimś stopniu niekompletni , to jednak nasuwa się kolejne stwierdzenie , że żadna z grup -durnot nie zna panaceum na to by wszystkim żyło się lepiej….

   Stąd prywatnie odczuwam coraz większe zadowolenie z prowadzonej przez siebie syntezy gdyż jestem pewien jak tego że Słońce grzeje , gdy nie przesłaniają go chmury ,że gdy ludzkość bez względu na poziom durnoty w poszczególnych osobnikach skupi się na słowie ……NIE ZABIJAJ …..to jakość myślenia ogółu się z automatu podniesie ….

   Nie wiem czy papież to kolejny przejaw pilnowania interesu grupy , czyli dowód durnoty , lecz wiem ,że stawiam Ci Jureczku materiał pomocniczy do przeprowadzenia samoanalizy czy przypadkiem Ty sam nie należysz do określonej grupy o nikłym zasobie świadomości …
   która krytykuje dla samej krytyki lub co gorsza być może świadomie wprowadza chaos w ledwo co rodzącą się świadomość w ludzkich głowach , by ten proces powstrzymać …..
   bo schemat pan niewolnik / choćby w zakresie konsumpcjonizmu / zniknie ,
   gdy świadomość w ludziach się obudzi ….

   no to cyk !!!!
   kupił Jasiu moto-cyk ….
   i odjechał w d -Al
   a może ja Lach !!!
   a może Allach !!!!
   a może Duch Życia
   w biologicznym ciele …….

   a może samo… ciele !!!!

   • Margosia pisze:

    „…schemat pan niewolnik / choćby w zakresie konsumpcjonizmu / zniknie ,
    gdy świadomość w ludziach się obudzi …”

    ___
    Otóż to marek, otóż to !
    W tym przynajmniej stwierdzeniu… zgadzam z Tobą w 99%.

    1% niezgodności dotyczy zdania, które wg. mojego z-rozumienia brzmiałoby bardziej precyzyjnie:

    „gdy świadomość {poszczególnych jednostek ludzkich wzrośnie na tyle, by tworzyć swą Rzeczy Istność świadomie i odpowiedzialnie}…”

 2. Jurek pisze:

  Jak zwykle i co do dziennej rzeczywistosci …,

  ❓Gdy świadomość {poszczególnych jednostek ludzkich wzrośnie na tyle, by tworzyć swą Rzeczy Istność świadomie i odpowiedzialnie}…”❓


  Syzyf był królem Koryntu Był ulubieńcem bogów z tego powodu często bywał na górze Olimp Pewnego razu gdy wrócił z góry bogów

  …,jak ten pan z pow.zdiecia i jego trud-y z tym kamlotem …,

  ….,ma sie POwyzsze zycz(onko)enie. Wlasciwie mozna je skwitowac marzeniem scietej glowy bo jak moga wzrastac swiadomosci u mas zakutych lbow ? Czy kto?s wie ze bo a kiedy?s czytalem ksiazki przystepnie rozumnie pis ✍ ane i trafilem na ze :

  „Jedno zdjęcie warte więcej niż tysiąc słów „.TERZ zalezy dla kogo.

  🤔Łopatologiczne wytłumaczenie wielu naukowych zjawiska, takie książki warto czytać.👉

  👉Popularnonaukowa książka w prosty sposób analizująca pewne sytuacje i zjawiska. Obecnie jest wiele ciekawszych pozycji z tej dziedziny, niemniej dla osób, które z fizyką nie mają wiele wspólnego może to być dobry wstęp.

  👉Świetnie się czytało, książka w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia rzeczy niepojęte dla zwykłego zjadacza chleba.

  👉Autor prezentuje nam – w bardzo przystępnej, lekkiej i dowcipnej formie – odpowiedzi na różne pytania.

  👉Dowcipne objaśnienia niezwykłych i niepodważalnych praw nauki i przyrody! * Dlaczego kostki lodu są nieprzejrzyste? * Czy osoba jadąca samochodem z prędkością dźwięku mogłaby słuchać radia? * Dlaczego ocean jest niebieski? * Dlaczego ptaki siadające na liniach wysokiego napięcia nie doznają porażenia prądem? * Czy wystrzelona w powietrze kula, spadając, może kogoś zabić? …

  Pan Robert Wolke wyuczony chemik na-pis-al nie jedna ciekawa i przystepnym jezykiem takze dla senatorow amerykanskich.A co czytaja sejmowi targowiczanie ? A co mnie obchodzi ile z jego ksiazek i przez innych autorow podobnym stylem pis-anych ze jedna z kilku zostala na j.polski przetlumaczo-na ? Dlaczego ? A skad …,

  /mydlo wie gdzie jest brud?/

  …,ja mam wiedziec dlaczego masy maja przedewszystkim mercowe i glownie religijne zainteresowania ❓


  .
  PS.

  W jednej z nich pamietam wyjasnienie bylo zamieszczone zdiecie ogromnych kilku i kilkuset tonowych kamiennych glazow w okolicach stanu Now(ego)y…,

  /Amsterdam dyskie/

  ….,Jorku nawet nie wiedzialem dopiero pan Wolke pisnapil ze one sa POzostaloscia PO wedrowce dowcalo ktory je czy tylko mat targalprzy ?

  Gdy świadomość {poszczególnych jednostek ludzkich wzrośnie ?

  To widac TERZ jakie istnieha szanse wzrostu swiadomosci na przykladzie tla wiecznie o czym?s wirtualnym :

  Byt podający się za opiekuna Ludzkości niejaki Enki zapowiada III wojnę światową podobno na nasze życzenie?I to w bardzo krótkim czasie?Polska ma być w wyniku tej wojny „rozebrana”

  Biblia, nie tylko Epos o Gilgameszu mówi o wyniszczeniu Ludzkości, a de facto pierwszego Stworzenia przez Stworzycieli.Najgorsze jest jednak to, że Stworzyciele od iluś tysięcy lat zamilkli , być może prowadzą tzw. „ukryty monitoring”.

  A co oznacza słowo Artemis?

  „Artemis ” to grecka bogini porodów, która chroni żeńskie dziecko.

  boską ludzką rasę 12D. Gdy programy kontroli i systemy rozpadają się, budzisz się coraz bardziej ze swojej wrodzonej boskiej mądrości i zdolności

  w Awinionie. Tego dnia, jak mówią źródła miały miejsce niezwykłe zdarzenia. Ponad pałacem papieskim, tuż po wschodzie słońca ukazał się słup ognia. Warto wiedzieć, że w latach 1309-1377 papieże przebywali w Avignonie

  Prawda jest Bogiem
  Bóg jest Prawdą
  z Prawdy Powstał Wszechświat

  boskiemu darowi sięgania umysłem w największe tajemnice świata, który otrzymał od Stwórcy.

  Bogowie Majów, Bogowie Sumeryjscy( Enlil, Anu, Enki, Inanna) , Egipscy ( Set) , Indyjscy (Kriszna, Rama), żydowscy ( Jahwe i inni Synowie Boży), Bogowie

  Bogowie toczą między sobą walki ?

  modlitwy podjąłem po analizie pewnej sytuacj

  Temat nici aka w odniesieniu do modlitwy

  duchowemu przebudzeniu,

  • Margosia pisze:

   👉 „…Dowcipne objaśnienia niezwykłych i niepodważalnych praw nauki i przyrody!… Łopatologiczne wytłumaczenie wielu naukowych zjawisk, takie książki warto czytać…”
   ___
   Prawa nauki i przyrody to jedno, a Prawa duchowe to drugie…
   Poza tym, to… zgadzam się z Tobą Jurek, że… książki, które „objaśniają niezwykłe i niepodważalne prawa nauki i przyrody warto czytać” 🙂
   A jeszcze korzystniej dla nas… jest czytanie książek, które objaśniają prawa i nauki duchowe obowiązujące na poziomie każdej rzeczywistości, nie tylko tej… „12D”

  • budzik pisze:

   duchowemu przebudzeniu,

   nadmiar informacji to dezinformacja ,tym bardziej gdy ona jest nie posegregowana ….. ….wszystko ma związek z blokadami w psyche i genomie ,a także brakiem kontaktu z macierzą swego zaistnienia …..
   chyba że …na to już Sam sobie odpowiedz…..

 3. Jurek pisze:

  /Wiadomo ze nie tylko/

  Nauki duchowe ?

  /ale takze Filozofie mozna smialo zaliczyc do religi ktore wcale nie musza miec no bo co za Bog po za tym co one ze czy TERZ naprawde z charaktera ksztaltowaniem moga miec a moze i maja jedynie doczynienia.Jeszcze pytanko za cene kilograma gwozdzi : Jak daleko mozna dojsc wzgl.doszli juz niektorzy ludziowi ktorzy cale zycie szli droga nauk duchowych kierujac sie ?

  Droga jest celem ?

  • Margosia pisze:

   „…Jak daleko mozna dojsc wzgl.doszli juz niektorzy ludziowi ktorzy cale zycie szli droga nauk duchowych kierujac sie ?
   Droga jest celem ?”

   ___
   Wg. mnie: nie, „droga {sama w sobie} nigdy nie była i nadal nie jest celem”.

   Co zaś tyczy się… „niektórych ludziowych 😉 którzy całe życie szli kierując się drogą nauk duchowych”, to pozostawili oni po sobie ogromną spuściznę w postaci cennej wiedzy nt. wielu aspektów naszego życia oraz rzeczywistości, której żyjemy…

   Jak dla mnie… godny zwrócenia uwagi jest m.in. fakt, że doszli oni do stanu, który określili mianem: „samathi „, który to stan – jak go opisują – pozwala na takie zjednoczenie ze światem, które jest wolne od lgnięcia, czyli od wszelkich pragnień i ciekawości… typowych dla jednostek ludzkich zauroczonych zjawiskami świata 3D 😛 pozwalając człowiekowi utrzymać niewymuszony, niezmącony wewnętrzny stan harmonii i równowagi w momencie zakończenia obecnego życia i wyzwolenia siebie z kołowrotu wcieleń, by świadomie powrócić do wrodzonego, świetlistego stanu 🙂

   „Niektórzy ludziowi 😉 którzy całe życie szli kierując się drogą nauk duchowych” twierdzą m.in. że…
   Przemijanie”, w sensie: umierania ciała, wcale nie musi być postrzegane jako smutne, złe, tragiczne czy okrutne, pod warunkiem jednak że… potraktujemy je jako kolejny etap naszej drogi i starannie odrobimy nasze życiowe lekcje 🙂

   Wg. nauk filozofii buddyjskiej, której również ja jestem zwolenniczką 🙂 – całe nasze życie w ciele fizycznym, oprócz obowiązków związanych z zaspokojeniem potrzeb ciała, powinno być również treningiem właściwego stanu naszego umysłu tak, by każdą chwilę i każdy nasz wybór czy podejmowaną decyzję przeżywać świadomie oraz bez żalu…
   Jak powiedział jeden z Mądrych Ludzi:

   „…Tylko w pełni świadome życie przygotowuje do świadomego umierania, nawet jeśli… śmierć {ciała} przyjdzie nagle…”

   Właściwie to chyba… cała filozofia buddyjska adresowana jest przede wszystkim do… „ludziowych idących drogą nauk duchowych” by stosowali te nauki w praktyce, mając na uwadze fakt, że… „przed zgaśnięciem ciała dwie rzeczy są najważniejsze: nasze uczynki z całego życia oraz stan naszego umysłu w momencie śmierci
   Uczą nas również o tym, że…
   „Ze wszech miar pożądany jest spokój, jak również ukojenie, łagodność i pełna akceptacja nieuchronnego…
   Porzucenie wszelkich lgnięć {pragnień}, tęsknoty i przywiązania…
   Opuszczenie ciała złożonego z mięsa, kości i krwi ze świadomością, że jest ono przemijającą iluzją…”

   Wymieniłam tu zaledwie „ludziowych idących drogą nauk duchowych” jedynie z jednego zakątka Ziemi i jednej filozofii na niej stosowanej, która mnie szczególnie zainteresowała…
   Ale przecież… na Ziemi istnieje wiele, a nawet bardzo wiele takich zakątków, w których żyli i nadal żyją tego rodzaju „ludziowi”, dla których nauki duchowe stanowią cel i podstawę, a nie dodatek… 🙂

   • Dawid567 pisze:

    Wg. nauk filozofii buddyjskiej, której również ja jestem zwolenniczką 🙂 – całe nasze życie w ciele fizycznym, oprócz związanych z zaspokojeniem potrzeb ciała, powinno być również treningiem właściwego stanu naszego umysłu tak, by każdą chwilę i każdy nasz wybór czy podejmowaną decyzję przeżywać świadomie oraz bez żalu…

    Też jestem zwolennikiem tej filozofii i nie widzę w tych naukach sprzeczności z naukami Jezusa no może poza zapowiedziami dźwięku trąb Sądu Ostatecznego- i to mi się zdecydowanie nie podoba.Widzę w tym tylko sianie niepotrzebnego Strachu.Sianie tego strachu widzę też w tzw „Bojaźni Bożej” – tutaj też nie widzę żadnego uzasadnienia.

    • budzik pisze:

     no może poza zapowiedziami dźwięku trąb Sądu Ostatecznego- i to mi się zdecydowanie nie podoba.Widzę w tym tylko sianie niepotrzebnego Strachu.Sianie tego strachu widzę też w tzw „Bojaźni Bożej” – tutaj też nie widzę żadnego uzasadnienia.

     Tobie Dawid można i sto razy mówić naucz się oddzielać w Biblii treści wstawione na użytek sprawowania władzy przez kościół , od nauk naszego ” starszego ” Brata Jezusa, a Ty wciąż swoje …albo pismo święte , albo coś mi nie pasuje i tak jak Cię czytam przez te parę lat to to samo wkoło Macieju …..

     linijką i cyrklem do wykreślania kosmogramów …do nieba nie dojdziesz ….

     zamień słowo bojaźń na słowo szacunek i będziesz miał spokój …nadto skąd wiesz czy w czasie gdy biblię pisano były takie określenia jak miłość czy szacunek , a może bojaźń koło takiego wyobrażenia się pozycjonuje ….

     wciąż wyrażasz rytm tanga
     dwa na jeden ….

     dwa kroki do przodu
     jeden krok do tyłu ….

     no i gniewaj się , obrażaj …
     bo zapewne uznasz iż
     naruszam Twą godność ….

     lepiej zacznij myśleć
     bo czas ucieka
     niektórym przez palce …

    • Dawid567. pisze:

     Kto ma bardzo silne ego i nastaje na czyjąś wolę nie może uważać się za Boga, bo nie ma do tego najmniejszego prawa i jest grzeszną Istotą pełną wad i nie jest Istotą Światła choć jest Stwórcą.

 4. Jurek pisze:

  Samadhi to…,

  /Zeby jeszcze wiedziec czym jest/

  …, Bo…,

  /g ? Czyzby chodzi-lo i pierwotnie o watykan/

  …,skie Doznanie, poza zasięgiem mowy i myśli. … …,

  / i to jeszcze/

  Czym jest stan samadhi …,

  /wiem ze okres/

  …,/oświecenia /…,

  /jest jezuickim wymyslem jak i barok-i itp.szablonowo nabazgrane dla bezmyslnych mas/

  …, przebudzenia.

  /ze tego nikt nie zauwaza ?/

  PS.

  Czuje jak kleksa na odleglosc ze i przy pomocy Samadhi czy innych religijnych medytacji do poznania wielu tajemnic tego swiata to wrong lej Jedyna przydatna rzecza i nie tylko dla Europejczyka z kierunku Azji wedlug mnie to bylby wzgl jest temat naturalnego leczenia chorob nie koniecznie zawsze nowoczesnymi
  tabletkami ktore i swe dobre strony maja bo jak dozowac ilosc ziol choremu
  bez znajomosci medycyny a juz w ogole dozami medytacji ?

  • Margosia pisze:

   „…jak dozowac ilosc ziol choremu bez znajomosci medycyny a juz w ogole dozami medytacji ?”
   ___
   Ha, ha, ha… 😀
   Jurek jest prawdziwym debeściakiem…

   Wiedza medyczna – wiedzą medyczną, a wiedza zielarska – wiedzą zielarską.

   „doza medytacji” leży gdzieś pomiędzy… wiedzą medyczną, a wiedzą zielarską i co ważniejsze… nawet wówczas kiedy przyjmiesz jej minimalną „dawkę” lub może i maksymalną… każda „choremu” pomoże i żadna mu nie zaszkodzi…

 5. Jurek pisze:

  /Czym jest/

  ❓Prawda …,

  /. … Klasyczna definicja prawdy to zgodność faktów z rzeczywistością. Arystoteles tak próbował przybliżać istotę prawdy w swojej Metafizyce: powiedzieć, że istnieje, o czymś, czego nie ma, jest fałszem, powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą.Wiec kto/

  …,jest ❓Bog-iem…,

  …,i…,

  /❓istota nadprzyrodzo…,❓👉👉👉

  …,na-y «przypisywany działaniu
  nnych …,

  /jakich/

  …,❓sił niż…,/

  /nam dla ludzi ogolnie znanych czy?m sa/

  …, ❓prawa natury ?.

  …,ny «przypisywany działaniu innych sił niż prawa natury ? 👉👉👉Czy nia moze TERZ byc…,❓/

  …i❓👉👉👉🐗🐴🐂🐒🐏🦘🐧🐓🦢🦆

  /wiec dalej na temat jakiej?s wydumanej istoty /

  …,której istnienie uznaje …

  …,❓większość …,

  /jak rowniez/

  …,❓relig…,

  /ia – system wierzeń i praktyk, określający relację między różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską a społeczeństwem, grupą lub jednostką. ./

  …,i…,

  /jesli tego tamtego i owego nie wiadomo to na podstawie czego mozna twierdzic i co to za skladak slowny ze/

  …,❓Bóg jest Prawdą…,

  /jak i to ze/

  …,z Prawdy …,

  /jedynie /

  …,Powstał…,

  /wiecej niz raz np.kawal a nie zaden/

  …,❓Wszechświat ?

  /Idac pow.nielogicznym tokiem serwowania glupot dla ciemnych mas bo jak mozna takie brednie w 21 wieku ludziom jak konsomolska prawde wciskac kto?s moglby glupka org.autora czy autorow zapewne jezuita z 16 wieku zapytac czy istota nadprzyrodzona istniala juz przed stworzeniem Swiata skoro jesli dobrze
  zrozumialem co?s wyimaginowanego
  okreslane-go slowem okresleniem Bog ?

  PS.

  To jakby kto?s powiedzial ze z nieprawdy nie powstal Swiat.Przeciez to wszystko nadaje sie do spluwaczki a nie dla myslacych glow!

 6. budzik pisze:

  Byłem dzisiaj na pogrzebie …daleko …odeszła osoba powyżej osiemdziesiątki ….i na cmentarzu ze zdziwieniem dostrzegłem iż kolejny już raz na cmentarzu , stoję po przeciwnej stronie trumny w stosunku do tłumu żegnających zmarłą , i prócz rejestrowania prywatnych odczuć płynących z tej chwili …..analizuję wyraz twarzy stojących w tym tłumie ludzi ….

  Była i stypa w lokalu / więc przestrzeń dużą / , a moja uwaga była skupiona na rozmowach idących od stołów prowadzonych przez ziemskie Muminki … co zaobserwowałem nie powiem …bo byście mnie przekleli , lecz ten wykład który zamieszczam za mnie to co widziałem i słyszałem Wam powie …

  ==========================

  Małgosiu gdybyś wiedziała co w przyszłości lub obecnie niektórzy ludzie o Tobie już myślą…to byś zamilkła i intelektualną edukację rozpoczęła od nowa ….wysłuchaj sobie jak wyglądają hinduskie interpretacje tworzone przez świat ezo-pierdoł w zderzeniu z prawdą o tym sektorze wszechświata ….i samymi Wedami skąd pochodzą ….no i liźnij umysłem tego …..czego na pewno na dzisiaj nie zrozumiesz jaki jest właściwy cel inkarnacji …..

  Dawidzie , a Ty w związku z Twymi ostatnimi dwoma postami , jak wysłuchasz tego co zamieszczam , to może , to o czym Cię od dłuższego już czasu informuję ….odzyskasz właściwy azymut poszukiwań i należycie wykorzystasz swój intelekt ……zamiast tańczyć swym umysłem tango …dwa na jeden ….

  bawcie się dobrze ,,,z analizą swojej wiedzy
  albo śpijcie dalej… razem z wspierającymi Was
  w chaosie w głowach …..pomocnikami .

  • Margosia pisze:

   „…Małgosiu gdybyś wiedziała co w przyszłości lub obecnie niektórzy ludzie o Tobie już myślą…to byś zamilkła i intelektualną edukację rozpoczęła od nowa …”
   ___
   Marek, ludziom języków nie zawiążesz, ani myśli ich nie wyprostujesz, po co więc miałabym zawracać sobie głowę tym – na co nie mam wpływu ?

   „…wysłuchaj sobie jak wyglądają hinduskie interpretacje tworzone przez świat ezo-pierdoł w zderzeniu z prawdą o tym sektorze wszechświata ….i samymi Wedami skąd pochodzą …”
   ___
   Na temat pochodzenia Wed dość już nazbierałam informacji, ale nawet wówczas, gdybym odczuwała ich niedosyt, to… napewno! nie prosiłabym o to pana Woźnego, który przedstawia „rewelacje” z doopy wzięte, nie poparte absolutnie niczym, więc niemożliwe do zweryfikowania oraz sprawdzenia chociażby w drodze eksperymentu na sobie…
   Czego jednak nie można powiedzieć o Wiedzy zawarrtej w Wedach.

   Jeśli jednak Ciebie interesują tego typu rewelacje to… voilà, droga wolna i wola również, a ja…

   nie skorzystam.

   • Margosia pisze:

    „…prawdą o tym sektorze wszechświata …”
    ___
    Prawdę o tym sektorze Wszechświata może powiedzieć tylko ten, kto tam był i widział ten sektor Wszechświata.

    – A czy… pan Woźny był tam i widział choćby pierwszy niefizyczny pierścień znajdujący się najbliżej Ziemi ?
    – Czy pan Woźny ma w ogóle jakiekolwiek pojęcie nt. budowy niefizycznej rzeczywistości oraz o tym jak wygląda ta najbliższa Ziemi strefa, tzw. „Strefa przejściowa”, od której zaczyna się nasze życie w ciele, i w której się ono kończy po śmierci ciała ?
    Szczerze w to wątpię, bo pan Woźny pieprzy o wszystkim, tylko nie o tym co trzeba!
    Ale byli i są ludzie, którzy widzieli jak wygląda ten sektor Wszechświata, a co widzieli – przekazują tym, którzy nie widzieli i pewnikiem do śmierci nie zobaczą…

    „…na pewno na dzisiaj nie zrozumiesz jaki jest właściwy cel inkarnacji …”
    ___
    Już Ty się chłopie nie martw o moje zrozumienie celu inkarnacji, martw się raczej o swoje, a napewno… wyjdzie Ci to na dobre…

    • budzik pisze:

     Już Ty się chłopie nie martw

     Biedna Kochana Małgosiu …..

     z pod znaku majtek w kolorze różu …z koronkami ….i serduszkiem po każdej stronie jako znak firmowy …..logo ….gdybyś Ty eter przestała zaśmiecać swymi wpisami to zrobiło by się w nim luźniej ….
     i może jakaś część starających się o właściwe ….zaczęłaby autentycznie myśleć …

     Piszesz : Dziecko Wszechświata / co wczoraj pominąłem / a jak na razie co najwyżej , dzieckiem w umyśle jesteś , bo biologicznym to już chyba nie …z racji ,że umiesz pisać i czytać ….no chyba ,że miało by o tym świadczyć to Twoje zamiłowanie do szlaczków , obrazeczków i różu odcieni , ale to tylko uzasadnia przekonanie że …/ tu przepraszam za użyte słowo , lecz inne nie pasuje / same głupoty piszesz …co wynika jedno z drugiego ….

     ==================================

     Odsyłałem Cię do tematu inkarnacji …….gdyż dr.Woźny przestrzega ,że kto go błędnie interpretuje ten sam sobie ” grób kopie ” …. więc traktując Cię jako kobzielankę miałem nadzieję iż wprowadzisz jakąś poprawkę w zakres swego pojmowania ….

     no ale , nikt za nikogo nie wykona roboty którą on sam zrobić musi….. nadmienię tylko ,że nie dla Jerzego wszystko i nic nie wiedzącego , ani dla Ciebie tak mocno ukonstytuowanej ,że aż mi się róż z ekranu na biurko wylewa , gdy czytam Twe posty ,piszę tą informację …

     …. ów Szatan złożył nam wizytę tysiąc lat po ekspedycji Semjase Prometeusza , czyli jakieś pięć i pół tysiąca lat temu ….i gdy o tym myślę to robi mi się nieciekawie w temacie mych nadziei że świadomość w umysły ludzi na tej planecie zejdzie…..bo przynajmniej na tą chwilę wiem jak on działa i co w nas wszczepił …..

     ===========================

     Wspominam buźki blisko setki muminków z wczorajszego pogrzebu ich rozmowy na stypie i poziom optymizmu we mnie maleje ….dawno nie byłem/podglądałem takiego tłumu …..
     i z przykrością stwierdzam że widzę ciemność łamane przez ciemnota i aż mnie dreszcz po plecach przechodzi , kto z tych tłumów wstawione w nas programy bądź niewolnikiem … usunie …..

     Nie pisz mi odpowiedzi Małgosiu na ten mój post
     bo zakresem swego rozumienia jesteś żałosna ,
     daj mi odpocząć od Ciebie i podobnych Tobie
     porysuj sobie lepiej szlaczki w 16-to kartkowym pamiętniku …
     byś nie przeczytała całej prawdy o sobie ……

     • Margosia pisze:

      „…Szatan złożył nam wizytę… jakieś pięć i pół tysiąca lat temu ….i gdy o tym myślę to… aż mnie dreszcz po plecach przechodzi…”
      ___
      Ha, ha, ha… 😀
      No… nie dziwię się ! – skoro napełniłeś głowę pod sam dach kocobołami głoszonymi przez Woźnego i jemu podobnych…

      Strach przed nieznajomością siebie samego i tego, co siedzi w środku… może powodować tego typu odczucia…
      Boisz się siebie samego, bo ten Twój „Szatan” siedzi w Tobie i dopóki go nie rozpoznasz i nie oswoisz 😛 to… nieustannie będziesz się go bał i będzie Ci „dreszcz po plecach przechodził”

      „… to Twoje zamiłowanie do szlaczków , obrazeczków i różu odcieni… tylko uzasadnia przekonanie że … same głupoty piszesz… aż mi się róż z ekranu na biurko wylewa , gdy czytam Twe posty… jesteś żałosna…”
      ___
      Ach!, kochany chłopie… nic nie poradzę, że… lubię… „obrazeczki „, które podkreślają sens tego, co myślę…, jednak rzadko kiedy wstawiane przez mnie obrazeczki są w kolorze różu”” – masz może jakieś problemy z rozróżnianiem kolorów ??…

      A poza tym, jeśli wg. Ciebie – piszę „same głupoty” – to po jakie licho je czytasz ?!

      Zajmij się swoim „szatanem” i nie trwoń czasu na czytanie „pisanych przeze mnie głupot”.

     • budzik pisze:

      A poza tym, jeśli wg. Ciebie – piszę „same głupoty” – to po jakie licho je czytasz ?!

      ano po to, by systematyczne ukazywać i objaśniać pozorną mądrość która tak naprawdę jest wyrazem tego co za mną cytujesz……

      Boisz się siebie samego, bo ten Twój „Szatan” siedzi w Tobie i dopóki go nie rozpoznasz….

      wpierw rozwiąż równanie zanim to ostanie zdanie powtórzysz ……

      – Prawo Sprężenia Zwrotnego / obowiązujące w całym MCziP /
      – kamień w nerce
      – reinkarnacja

      to może wreszcie zmienisz płytę …czyli ogląd całości …w tym samej siebie .a może nawet dostrzeżesz kto z szatanem z nas dwojga , pod pachę chodzi …i ciarki Ci przejdą po plecach …

      aha , jeszcze uwzględnij w tym szukaniu rozwiązania tego równania , poetyckie określenie na kamienie nerkowe ….łzy duszy .

      nie spiesz się
      z odpowiedzią
      gdyż znowu posłużysz
      jedynie za ” obiekt ”
      różowa Małgosiu …
      a tak lubię Cię
      uczyć , choć idzie
      to bardzo opornie …..

     • Margosia pisze:

      „…różowa Małgosiu… pozorna mądrość która… jest wyrazem tego co za mną cytujesz…”
      ___
      Aaa…ha, ha, ha… ależ mnie marek rozbawiłeś 😀 przekręcaniem na swoją modłę tego, co wyrażam…

      „… a tak lubię Cię uczyć…”
      ___
      Ludzie mądrzy nieustannie się uczą…

      Jedynie GŁUPCY żyją w przeświadczeniu, że wszystko już wiedzą i odczuwają parcie do nauczania innych
      „Syntetyzuj” więc może marek nadal w tym swoim kotle sieczkę, przyglądając się ” Ciemności… sił przeciwnych istnieniu rodzaju ludzkiego …” 😉

     • budzik pisze:

      Ludzie mądrzy nieustannie się uczą…

      powiedziała Małgosia , a w temacie rozwiązania równania , czy podjęcia jakiegokolwiek tematu w dniu dzisiejszym , czy poprzednio ….ani me… ani be… ani kukuryku ….

      bo tak już róż uwielbiające lalki Barbie mają ….sądząc że swym pleceniem głupot ,coś do dorobku ludzkości dokładają …..

      i jak tu takiej „osóbki ”
      nie traktować jako obiekt
      wyrażający poziom ogółu …..

      zapytaj na ulicy byle kogo….

      a Ty wiesz człowieku…. po co żyjesz ???
      to prędzej w gębę dostaniesz
      niż odpowiedź ….
      i takież są wyniki prób nawiązania komunikacji
      z Małgosią ….
      jak nie ćwierkasz na różowo
      to spadaj na drzewo ….

      Ot i propagatorka naszej przyszłości
      bez znajomości przeszłości ani dnia obecnego ….
      ale już obrazeczki wklejać umie ….
      za chwilę będzie zero jedynkowała
      i odfrunie do nieba …na Pendrive ,a …..

     • Margosia pisze:

      „…aha… poetyckie określenie na kamienie nerkowe ….łzy duszy…”
      ___
      Powiedz no… nieszczęśliwy, bo widzący „tylko Ciemność!!!!” „czarodzieju”… co próbujesz mi wmówić ?

      Czy Ty w ogóle wiesz co próbujesz z-robić, czy robisz to nieświadomie ??

      Ja wiem i powiem Tobie, że… plując toksycznym jadem na lewo i prawo… absolutnie niczego pozytywnego nie osiągniesz, prócz tego, że… będziesz toczył nieustanną walkę ze swoimi toksycznymi myślami, które coraz bardziej przyprawiać Ciebie będą o… „ciarki na plecach”.

      Wykorzystując w bardzo brzydki sposób mój koment odnośnie wyhodowania sobie w miedniczce nerkowej złogu – w miejsce wsparcia, o którym nauczał „Chrystus”, na którego nieustannie się powołujesz – próbujesz poturbować mnie mentalnie poprzez wywołanie we mnie poczucia winy, wmawiając mi, że… „moja dusza płacze”.
      Tyle że… nieszczęśliwy „czarodzieju”… nie zdajesz sobie sprawy z faktu, że na tego rodzaju toksyczne zagrywki mogą dać się nabrać jedynie ludzie: równie nieświadomi co Ty, którzy nie rozumieją zasad funkcjonowania własnego – zamkniętego w swoich błędnych wyobrażeniach i przekonaniach – umysłu i którzy za wszelką cenę pragną udowodnić swoje racje dopuszczając się nawet… emocjonalnego szantażu!(*)

      Wstydź się marek, bo jeśli z takiej perspektywy pragniesz przedstawić swój… „ogląd całości siebie”, to wypada on zaiste… żałośnie!

      (*) „…Szantaż emocjonalny ma na celu wymuszenie uległości, wywołuje cierpienie ofiar, ulegających presji…
      Szantaż emocjonalny kwalifikuje się jako przejaw przemocy emocjonalnej. Może stanowić jeden z elementów uporczywego nękania. Stosowanie szantażu emocjonalnego obserwuje się często u osób z zaburzeniem osobowości typu borderline…”

     • Margosia pisze:

      „…Małgosia… tak już róż uwielbiające lalki Barbie… i jak tu takiej „osóbki ”
      nie traktować jako obiekt…”

      ___
      Możesz mnie traktować marek jak chcesz, jako… „obiekt”, eksponat czy inny przedmiot…
      Mi to zwisa i powiewa…

      „…wyniki prób nawiązania komunikacji z Małgosią … jak nie ćwierkasz na różowo to spadaj na drzewo …”
      ___
      Już raz to wyraziłam, ale widzę, że uszło to Twojej uwadze, więc powtórzę po raz drugi, może tą razą się uda 😀
      Nie wciągaj mnie w swoje pokręcone teorie i nie szukaj u mnie ich potwierdzenia, bo ja nie mam ochoty grać w Twojej orkiestrze i pod Twoje dyktando !
      Kapiszi ?

      A jeśli już masz tak ogromne parcie na nauczanie, to… znajdź sobie gromadkę takich samych jak Ty nieświadomych naiwniaków, którzy zechcą nadstawić ucho i posłuchać wyprodukowanej przez Ciebie sieczki, bo ja…

      ale… nie skorzystam 🙂

    • budzik pisze:

     wyjdzie Ci to na dobre…

     na dobre to wyjdzie Tobie Małgosiu gdy przestaniesz udostępniać materiały które są Twych intelektualnych głupawek zaprzeczeniem …bo wyręczasz mnie w tego zjawiska objaśnianiu ….chleb mi odbierasz …hehehe …hihihi !!!!!

     szum wiązki M tak ślistaśnie określony ,to nic innego jak podkolorowane objaśnienie tego co napisałem iż planety fizyczne to energetyczny nawóz wszechświata …śmietnik psychoemocjonalnych informacji…..

     a temat ,że wszystkie ciekawskie istotki spadają na najniższy poziom świadomości przebywając na Ziemi o czym mówi …myślisz ,że dzisiaj procentowy udział myślących i bezmyślnych jest inny ….a na dnie to jakiś w ogóle poziom świadomość …moja Fifka i Trofik są na podobnym poziomie umysłowym …
     jak się ma różowo w głowie to co najwyżej można kwiatki wąchać i wzdychać ach jaki piękny zapach …by wypowiadając się w innych tematach …wiesz na kogo nie wyglądać ….

     ————————————–

     może zrozumiesz mój apel …przestań te swe chciejstwa pisać , bo tylko zaśmiecasz eter czyli szum wiązki M

     —————————————

     a za ostatnim kręgiem pan Monroe sam nie wie co jest , bo tam nie zaglądał , jak i nie zna statystyki ilu ludzi stąd odeszło / można ich na palcach jednej ręki policzyć / bo oprowadzał go przewodnik Inspek / nieokreślony przez Monroe i nie wiadomo z jakiej nacji /…..mówiący mu jedynie tyle o prawdzie że … był KTOŚ znalazł COŚ … czyli źródło luszu i nadal go pilnuje …..
     Czy miał na myśli Boga Stwórcę , OSOBLIWOŚĆ czy Awes ,a Szatana ….przerasta rozumienie Małgosiu ???

     ——————————————

     Czterdzieści lat temu ten elementarz przetrawiałem i dzisiaj wiem ,że to zaledwie początek poznania ….
     A dr. Woźny stwierdza iż Stwórca skrócił nasz okres życia jednocześnie przyspieszając pracę naszego bio procesora byśmy byli w stanie obrobić umysłem napływające do nas od końca dwudziestego wieku informacje ….

     Czy Twój przyspieszył ….z racji tego jak szerokim łukiem omijasz informacje , które przeczą Twoim / i Tobie podobni / dochodzę do wniosku że całą ” parę ” włożyłaś w to
     by obstawać przy swoim ….czyli siedzieć w podłożonych Tobie i Tobie podobnym do zaabsorbowania programach …

     I jak tu nie traktować Ciebie jako OBIEKT
     kiedy poziomem swego myślenia
     odzwierciedlasz to co widzę wokół…..

     zostań przy Monroe , tylko go rozum
     a nie przekręcaj by to co dostrzegasz
     pasowało do prezentowanych przez Ciebie głupot ….

     anno domini itd…
     traktuj to jako łatkę ….

     • Margosia pisze:

      „…traktuj to jako łatkę … OBIEKT… bio procesor… może zrozumiesz mój apel …”
      ___
      Marek, zlitujże się chłopie !, piłujesz i piłujesz jak ta zdezelowana piła łańcuchowa…
      Jak dla mnie, to… możesz sobie „apelować” od świtu do nocy – 24h na okrągło, bo nic mi do tego, co robisz ze swoim czasem…

     • budzik pisze:

      bo nic mi do tego, co robisz ze swoim czasem…

      ja jestem już emerytem , na dworze deszcz ,więc opisuję ” Obiekt” który się z uporem pod owe analizy podkłada …..
      a nie czas byś Ty Małgosiu zajęła się szykowaniem obiadu …..soory za wścibstwo ….

      Kocham wszystkie Muminki
      tylko bym im głowy na nowe
      powymieniał
      bo przypominają
      Gremliny ……

     • Margosia pisze:

      „…a nie czas byś Ty Małgosiu zajęła się szykowaniem obiadu …..soory za wścibstwo…”
      ____
      „wścibstwo” na równi z czepialstwem – to cecha ludzi niedyskretnych i agresywnych, ale… rozumiem skąd u Ciebie tego rodzaju cecha w rozkwicie: skoro ciągle i ciągle wpatrujesz się w „Ciemność!!!!”.
      Nie dziw się więc, że coraz bardziej zostaje w Tobie rozbudzana agresja, której jednymi z aspektów są właśnie: „wścibstwo” i czepianie się wszystkich o wszystko…

      „nie gadaj ..na biegu …jak czynią to baby na targu …nie wiedząc nawet co gadają …Szantaż emocjonalny…”
      ___
      Ja wiem, co mówię: wyrażam prawdę, którą odczułam kiedy próbowałeś zastosować wobec mnie – świadomie lub nie – szantaż emocjonalny.
      Jeśli tak nie jest, to może powiedz:
      – Jakiż to inny cel przyświecał Ci kiedy napisałeś to poniższe zdanie:

      „…aha… poetyckie określenie na kamienie nerkowe ….łzy duszy…” ?
      * * *

      „…Jeśli szare komórki Twego mózgu cokolwiek by pracowały , a nie jedynie zmuszały do stawiania oporu i własnych chciejstw wypisywania…”
      ___
      Zaprzestań wreszcie marek projektować na mnie cechy swego pokręconego umysłu… 😀

     • budzik pisze:

      Zaprzestań wreszcie marek projektować na mnie cechy swego pokręconego umysłu… 😀

      Jak mogę , jeśli wstawiasz ruchomy obrazeczek gdzie baba próbuje urwać nogę drugiej babie , zapewne z zazdrości o urodę lub o bucik / większość bab po wejściu w drugą młodość na to choruje / …..

      i twierdzisz ,że to obrazek o mnie …..
      ja tą młodą co chetnie bym rozebrał , a starą pogonił ….

      Małgosiu !!!

      czy Ty nie dasz mi żadnej nadziei
      że choć kroplę oleju masz w głowie ….

      zlituj się , wysil …tylko o ciśnieniu ….
      pamiętaj …

      łodiridi bum cyk….

    • Margosia pisze:

     „… dr.Woźny przestrzega ,że kto go błędnie interpretuje ten sam sobie ” grób kopie ”…”
     ___
     Skoro tak dobrze poznałeś przestrogi pana Woźnego, to może wiesz również marek:
     – od kiedy ?… pan Woźny zaistniał w sieci ??

     • Margosia pisze:

      „…wstawiasz ruchomy obrazeczek gdzie baba próbuje urwać nogę drugiej babie , zapewne z zazdrości o urodę lub o bucik… i twierdzisz ,że to obrazek o mnie …”
      ___
      Owszem marek… to obrazek o Tobie.
      Błędnie jednak go pojmujesz, ponieważ „stara baba młodej babie” nie tyle zazdrości – ile… jest – podobnie jak Ty – strasznie upierdliwa czepiając się wciąż nogi „młodej baby”

     • budzik pisze:

      – od kiedy ?… pan Woźny zaistniał w sieci ??…

      wiem czym się zajmował jego umysł przez całe życie ….
      jak i wiem że Ty Małgosiu całe życie , głównie kobietą byłaś ….
      więc o czym z Tobą gadać ….????

     • budzik pisze:

      podobnie jak Ty – strasznie upierdliwa czepiając się wciąż nogi „młodej baby”…

      a ile Ty masz lat Małgosiu ….naście ….
      a możeś Ty młoda duchem ….hehehhe ???

      nic mi tu nie gra , bo opór na wiedzę jak u .xxxxxxxxxxx xxxxxxxxx.

     • Margosia pisze:

      „…o czym z Tobą gadać ….?”
      ___
      Nikt, nikogo nie zmusza do gadania, każdy robi to dobrowolnie.
      Jeśli jednak tak zaciekle bronisz „tez” pana Woźnego, to zadałam konkretne pytanie:
      – czy wiesz w którym roku zaistniał pan Woźny w sieci ?
      A może jeszcze wiesz… skąd pan Woźny czerpie swoje „inspiracje”, które głosi rozentuzjazmowanej gawiedzi na swoich wykładach ?
      Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to po prostu powiedz to, a nie kombinuj jak koń pod górę zadając głupawe pytania typu: „ile Ty masz lat Małgosiu”

 7. Jurek pisze:

  Film-ik i tylko jedno slowo Woznego ?

  Niestety wolalbym szkolnego woznego wysluchac.Pan Wozny filmikowy zaczyna bredzic o Szatanie nie wiedzac czy nie chcac wiedziec pomine juz i celowo pochodzenie slowa SZATAN ktore nie ma nic wspolnego ani z diablem ani z jakakolwiek istota ziemska nie ziemska
  ani podmorska !!! Nie jest ani koneserem zadnej duszy ani nie moze byc natch-nieniem nikogo.Bo jak org.okreslenie skladajace sie z dwoch sylab ktore kiedys?ni jeuzuici i religijni analfabeci dorwali sie do starozytnych pis-m je nie rozumieli i przy pomocy swych prymitywnych lbow i
  z tad mamy cyrk tekstow oderwanych od rzeczywistych wydarzen nie tylko Biblie mam i jej glodne kawalki na mysli Wedy Stare Nowe Testamenty graeikowych smieci ktorzy z egipskich heroglifow okreslenia nie tylko POsejdon juz h.j wie ktorego z kolei boga wys..li a okreslenie POSEJDON jest i tyczy pochodzi z kultury Atlantow nie majace ani z woda zwierzyna czlowiekowymi NATING kompletnie w ogole najmnejszego wspolnego !!!

  Posejdon w nim trzy wyrazy ba ze
  kiedy?z no i co z tego ze dla dzisiejszego analfabety cywilizowanego ze nie POjete-go?

  Statam sklada sie z hednej dzwiecznej jak?os sylaby a druga jest itd. W sumie SZATAN to jakby dzis powiedzial ? czenie rozla ! Teraz kto?s-ie kiedy?s dorwali sie do starozytnych pism dlugo przed wymys-lnymi religiami powstalymi-nam pis-mo zostale örzez kogo?s dane ! A co z niego zrobili kiedy?s-ni analfabeci i religijni oszusci do w kup(e)y a zniwo efekt-cik
  tego ze w Bibliach testamentach wedach sa opisy slowa wyrazenia nie majace z nasza pseudocywilizacja NATHING TO DU !

  ISHTARA ?

  Kiedy?s kto?s she dal Goddess Ishtar was given by kogos?i jak samemu urajajac w swym ZAKUTYM LBIE people a different name jak niby a wcale nie rozumowal understood it after their jezyku or dialect.

  Moze tak :

  Asuara ? Nauczycielka pismiennictwa ludzkosci.A co pis-za barany boze na
  jej temat w Wedach ?

  Asura …,

  /nie lon a ONA ale POknocili i wysyska ze spluwaczki typu jak POn./

  …,imieniem Maja posiadał wimanę mierzącą w obwodzie 12 łokci i wyposażoną w cztery …,

  /Glupku jeden z drugim.Jakie /

  …,mocne koła. 

  /mial np.pojazd ktory sie rozbil w …,

  https://pbs.twimg.com/media/DCKajKjXsAUB7Ri?format=jpg&name=900×900

  …,gdzie?s w kraju imperialistycznym o jakim kraj nie imperialistyczny i chyba jeszcze mowi i jak z pow.zdiecia wynika ! Wiadomo ze tylko 😂cywilizowanych🤣 Ala ma kota albo kota ma Ale i cywilizowany jak kto i do woli woli on ma w glowie tylko i audica jego tez ma ale dzis kola !

  Asurami. W końcu, gdy udało się pokonać ..,

  /slowo wyraz jeden z nich albo/

  …,demon-y…,

  /kto objasni co org.pierw.oznacza-lo ?/

  …, dwudziestu dwóch bogów wróciło do Nieba a jedenastu pozostało na Ziemi.

  SAKRAMENT ?

  Mie ma ani z zas..na swietoscia ani z religia a juz w ogole z czym?s ziemskich ma ja dwa czlony labsy NATHING TO DU ! A z czym ?

  Pis-za historie o Inkach ?

  Ich jezyk przeciez supel-k(ip-u)owy to jakby Jurand ze Spychowa Bronkowi Bullowi wymyslny POczet krolow zwymiotowal !

  Oczywiscie te pare to 1/1000 czna i duzo wiecej z przykladow a co dopiero cale zdania gdyby tak darmo komu?s ale by sie za zakute lby chwytali sie gdyby sie zorientowali jakim MIST zostal im kiedy?s przez kogo?s zaserwowany a oni go swa bezmyslnoscia dodatkowo gluPOta i nadal powielaja przy tym sie niekiedy a nawet czesto na ale to tylko na niby doroslych do tematow tylko afiszuja NIESTETY ! Pis-mo system pieniezny mowa to zadnego zyda ani Fenicjana wymysl a wszystko to pochodzi raz ze nie z ziemi ani z pod ziemi wiec skad ? Jeszcze inszo inszowo sam pan Craig …,

  /Venter, którego DNA zostało zsekwencjonowane/

  …,kiedy?s raz ale nie wiecej teraz drugi raz dwa pis-alem POdPOwiedzialem ze w jakim?s wywiadzie a moze ksiazce ow pan DNO-wy czyli Craig-owy POwiedzial ze czlowiek nie byl w stanie samemu wytworzyc mowy !!! Wyjatek jedyny stanowi-l ?

  Komentarz-e i brodzenio urojenia
  nie tylko na ten temat-cik szczerze
  mowiac mnie serdecznie i najmniej interes(i)uje.Wracajac do pana Woznego
  narazie to jest bylby POczatek gdyby
  kto?s mialby co?s konkretnego zamiast biadolenia akademickiego o wiecej niz jednym do dyskusji a to jedynie co tyczy sie Woznego ze strony a ja tylko jak wsPOmnia-lem z jego POczatkowego filmika gdy klepnal pierwsza rebzdu o szatanie a gdzie reszta ? Byc moze jszcze dalej i moze wyslucham to na-pis-ze skomentuje chociaz sam szatan juz mi wszystko wyjasnia zawracac sobie czym?s takim glowe ?

  PS.

  POjedyncze slowa i nie tylko z bajki Biblijnej ale inszo insze i jakby tak kto?s tylko kto najlepiej sobie odszyfrowal nie POjedyncze sylabo wyrazo skladaki zamiast wstawiac idiotycznych lalakow lacznie z jego wolnym sluchaczem koniowatym pustym zakutym lbem kojotem sumeryjskim chociaz jedno orginalne zdanie z bardzo dawna to konca jego zdziwienia nie byloby i apetyt jego
  roslby w miare jedzenia.

 8. Jurek pisze:

  Statam sklada sie z hednej dzwiecznej jak?os sylaby a druga jest itd.

  Org.slowo wyraz okreslenie szatan sklada sie z jednej dzwiecznej jakiej?s sylaby a druga jest …,

  /no lot ? Jaki?s answer-ek ?/

  …,itd.

  • budzik pisze:

   …,itd.

   Człeku kochany od bici PIANY …….

   gdybyś swej psychiki nie opierał wyłącznie na treściach WIKI ….a komentarzy nie tworzył w oparciu o treść tytułu ….czyli czytając wyłącznie DUŻE LITERY….. to nie udziwniałbyś tak swych wpisów składnią słowa , by wyglądać oryginalnie , i włączyło by Ci się wtedy myślenie z jakąś sensowną próbą analizy ……

   a w tym temacie ….wiedziałbyś …że dr. Woźny twierdzi że szatan to istota z krwi i kości , taka sama jak my , a przy okazji spuchła by Ci głowa lub się w niej rozjaśniło , gdybyś był w stanie zrozumieć o czym dalej mówi ….

   ale i tak zasługujesz na podziw……..
   praca za kółkiem …..praca piórem….
   bo kasy , by żyć potrzeba …

   ale niestety , ze mną nie pogadasz
   bo czytam Cię jak książeczkę
   dla małych dzieci ….

   analizuję , co pisze …małą literą ..
   w odróżnieniu od Ciebie i
   podobnych Tobie myśliwych…..

   nie wiem czy myśliwy ,a myśliciel
   to , to samo ….wszystko mi się pokićkało
   po tym pogrzebie …..

   znów widzę ciemność , Ciemność widzę !!!!

   • Margosia pisze:

    „…wszystko mi się pokićkało po tym pogrzebie … co zaobserwowałem nie powiem …bo byście mnie przekleli…”
    ___
    A wiesz marek ?, zaciekawiło mnie co też takiego „zaobserwowałeś” na tym pogrzebie… ?
    Może opowiesz ?

    • Margosia pisze:

     „…wszystko mi się pokićkało po tym pogrzebie … co zaobserwowałem nie powiem …bo byście mnie przekleli…”
     ___
     Po Twoich marek ostatnich wpisach w postaci:
     „analizując wyraz twarzy stojących w tym tłumie ludzi … które zaobserwowałem z wczorajszego pogrzebu i analizując ich rozmowy na stypie” – jasno widać, że… nie ujrzałeś nic innego ponad to – czym wypełniony jest Twój umysł, a więc to, co siedzi w Tobie i czym bez przerwy nas próbujesz straszyć: twarz „szatana” i… „ciemnotę, {która spowodowała}, że… aż dreszcz po plecach Ci przechodzi”.

     Kiedyś… tacy nieświadomi ludzie, projektowali „przechodzące im po plecach dreszcze strachu” na np. czarne koty, uważając je za sługi „szatana”

     Dziś jak widać… swoje strachy projektują na innych ludzi wokół siebie.
     * * *
     „…po Kobiecie która stąd odeszła … Ona wektor swego rozumienia prężnie trzymała … i ..obojętnie na pewno by nie przeszła … nad tym co mówią… Popko i Woźny…”
     ___
     Widzę… obłudniku – budziku że zapomniałeś już swoje własne myśli wypowiadane pod adresem „Kobiety która stąd odeszła”, a której za każdym razem kiedy dzieliła się swą wiedzą odnośnie tego jak funkcjonuje ludzki umysł – słałeś niewybredne epitety…
     Ależ jesteś marek obłudny…

    • budzik pisze:

     A wiesz marek ?, zaciekawiło mnie co też takiego „zaobserwowałeś” na tym pogrzebie… ?
     Może opowiesz ?

     Małgosiu ….odbitki Ciebie …..

     tylko nie w takim odwzorowaniu jak Ty siebie widzisz , a w takim gdy traktuję Cię jako „obiekt „…..

     chciało to miało …..
     łodiridi bum cyk ….

    • Margosia pisze:

     ~ zaciekawiło mnie co też takiego „zaobserwowałeś” w tłumie na tym pogrzebie ? ~
     *
     „Małgosiu ….odbitki Ciebie …”
     ___
     Łojojoj !… to widać straśnie zalazałam Ci za skórę…

     • budzik pisze:

      (*) „…Szantaż emocjonalny ma na celu wymuszenie uległości, wywołuje cierpienie ofiar, ulegających presji…

      Łojojoj !… to widać straśnie zalazałam Ci za skórę…

      Caluśką nagą prawdę o sobie masz w poście pod filmem Monroe , więc przez chwilę o niej pomyśl , a nie gadaj ..na biegu …jak czynią to baby na targu …nie wiedząc nawet co gadają …Szantaż emocjonalny

      Jeśli szare komórki Twego mózgu cokolwiek by pracowały , a nie jedynie zmuszały do stawiania oporu i własnych chciejstw wypisywania to ….zwróciłabyś uwagę że napisałem iż kolejny już raz na cmentarzu w trakcie pogrzebu znalazłem się po przeciwnej stronie tłumu w odniesieniu do trumny i kolejnej głupoty ,że ktoś może mi zaleźć za skórę , a już szczególnie Ty byś nie pisała ….

      wróć do Roberta Monroe
      tylko czytaj , czy słuchaj
      i myśl !!!!! …
      a nie do swych chciejstw
      dostosowuj……

   • budzik pisze:

    Gdybyście byli w stanie przesiać całą wiedzę którą przekazują Woźny i Popko wpierw przez sito wątpliwości / co i ja czynię , by umysłu nie zaśmiecać / , a następnie ją zsyntezować …..w spójny logicznie obraz życia w Matrixie Czasu i Przestrzeni …..

    to z dużą dozą prawdopodobieństwa przyznalibyście rację informacją płynącym przez Popko przekazywanym min. przez Jezusa , Chrystusa i Buddę ….że z Polski wyjdzie płomień – zarzewie , które nasz świat na wyższy poziom istnienia przesunie ….

    Po co ta uwaga ….ano po to , by zwrócić Wam po raz kolejny uwagę ….po jakich krzakach fantazji i bredni swymi umysłami chodzicie ….

    =============================

    To co określacie mianem schedy , po Kobiecie która stąd odeszła …..zmieniliście w kącik pleciug …czyli gadania o wszystkim i o niczym …gdy tymczasem Ona wektor swego rozumienia prężnie trzymała ….. i tak jak Ją z jej wpisów poznałem nad tym co mówią przez Popko i Woźnego do nas pozaziemskie byty , obojętnie na pewno by nie przeszła ….

    To forum z adminem , który ” nie ma zdania ” i za firanką milczenia się chowa , lepiej aby istnieć przestało , gdyż tak jak już wcześniej wspominałem więcej postami na nim pisanymi , czyni chaosu niż porządkowania w ledwo co funkcjonujących w myśleniu ludzkich głowach ….

    a to jest nic innego jak wspieranie działań …sił przeciwnych istnienia rodzaju ludzkiego ….

    • Margosia pisze:

     „…całą wiedzę Woźnego i Popko zsyntezować … z Jezusem , Chrystusem i Buddą …”
     ___
     Tobie marek – co widać, słychać i czuć – znakomicie udało się owo… „zsyntezowanie”

     … z którego powstał jeden wielki kocioł sieczki, w którym namiętnie bez przerwy mieszasz…

   • mały budda pisze:

    nie wiem czy myśliwy ,a myśliciel
    to , to samo ….wszystko mi się pokićkało
    po tym pogrzebie …..
    Odpowiedź

    Prawdę mówiąc to boisz się śmierci. Tak to wewnętrznie czuje.
    Czyżby śmierć była trwogą dla ciebie?.
    Zazwyczaj takich ludzi jak ty Budziku ogarnia, strach, przerażenie, trwoga.
    Śmiałeś się z mojej osoby w sposób czyderczy. Szczególnie z moich doświadczeń metafizycznych o których pisałem.
    W konfrontacji z śmiercią stajesz się bardzo mały i ubogi w doświadczenia z zakresu świata materii. Gdybyś miał doświadczenia zdobyte w swoim wnętrzu. Napewno byś był istotą dążącą do poznania siebie samego od swojej wewnętrznej strony. Niestety brak czystości twojego umysłu doprowadził ciebie Zygmuncie, Mareczku, Budziku do wielkiego pomieszania.

    znów widzę ciemność , Ciemność widzę !!!!

    Odpowiedz

    Prawdę piszesz, że widzisz ciemność.
    Prawdę napisze, że widzę w sobie potężne światło, które jest wynikiem pracy w swoim wewnętrznym wnętrzu.
    Dużo pracy i serca włożyłem w medytacji aby poznać siebie samego od wnętrza. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że jestem gotowy do opuszczenia fizycznej materii. Śmierć jak dla mnie nieistnieje, gdyż uśmiech słońca będzie mi towarzyszył w momencie opuszczania tego świata.
    Tak więc jestem gotowy do podróży.
    Z drugiej strony nie mogę opuścić jeszcze tego świata, gdyż muszę swoje dzieło dokończyć.
    Ogień przemiany wszystko przepali i usunie wszystkie przeszkody na drodze.

    Poznaj sam samego siebie to może zrozumiesz

    • budzik pisze:

     znów widzę ciemność , Ciemność widzę !!!!

     Odpowiedz

     Prawdę piszesz, że widzisz ciemność.

     Mały …dzieciaku ….. mam wprost pisać …..widzę ciemnotę , ciemnotę widzę …..

     Poszukaj sobie babskiego cycka i possij mleka , może Ci się ilość synaps miedzy neuro włóknami powiększy , a na dialogi ze mną się nie wysilaj , bo nawet mleczaków w rozumie jeszcze nie masz ….

     • mały budda pisze:

      Mały …dzieciaku ….. mam wprost pisać …..widzę ciemnotę , ciemnotę widzę …..
      Odpowiedź

      Nie obrażę się, że napisałeś do mnie mały dzieciak. Prawdę napisałeś.
      Mimo upływu lat i wieku ziemskiego, czuję się jak wieczne małe dziecko.
      Dlatego kocham ten stan małego dziecka w sercu. To tam miałem sposobność poznać stan miłości, który powoduje zatrzymanie upływu natury czasu. Metafory użyłem pisząc, że to zatrzymanie czasu. Głównie chodziło o stan w którym nie odczuwasz upływu natury czasu.
      Czujesz miłość w sercu.
      Cudowny piękny stan odczuwania, że miłość jest wyniku wibracji wrażliwości natury serca.
      🥰

      Na temat tego co napisałeś, że widzisz ciemność. Wyraziłem się jasno pisząc, że mówisz prawdę. Nie musisz się powtarzać pisząc, że widzisz ciemność. Prawdę mówiąc czuje twoje wibracje, które mówią że pogubiłeś się w swoim życiu.

      Poszukaj sobie babskiego cycka i possij mleka , może Ci się ilość synaps miedzy neuro włóknami powiększy , a na dialogi ze mną się nie wysilaj , bo nawet mleczaków w rozumie jeszcze nie masz ….

      Odpowiedz

      Będąc małym dzieckiem wśród kobiet lubiłem przebywać. Nie ukrywam, że pragnąłem zgłębić naturę kobiet. Widocznie miałem pragnienie lepiej rozumieć naturę kobiet.
      Dlatego moja intuicja mogła się rozwijać, gdyż pierwiastki kobiece miałem bardzo blisko. Jesteś barbarzyńcą wobec kobiet. Tym bardziej, że charakteryzuje ciebie jako osobę, która uprawia Szowinizm.
      Kolejna kwestia, którą muszę napisać, że nie chciałem tobie tego pisać, że jesteś głupi. Postanowiłem się wycofać, gdyż przewidziałem skutek tego co chciałem napisać. Teraz to muszę przeprosić, że Małgosia napisała to co osobiście chciałem napisać tobie.
      Jedynie odebrała moje myśli, wyrażając to co ja na tamten moment odczułem.
      Przeprasza ciebie Małgosia.
      Prawdę mówiąc płakałam, że śmiechu jak małe dziecko.

     • Margosia pisze:

      „…Przeprasza ciebie Małgosia.
      Prawdę mówiąc płakałam, że śmiechu jak małe dziecko.”

      ___
      Nie masz za co Mały… przepraszać 🙂
      I bardzo się cieszę , że udało mi się rozśmieszyć Ciebie do łez, bo to oznacza, że śmiech był spontaniczny, a więc bardzo zdrowy…

     • budzik pisze:

      Kolejna kwestia, którą muszę napisać, że nie chciałem tobie tego pisać, że jesteś głupi.

      pij mleko ….a może zanim ostatecznie i prawdziwie opuścisz ciało , dowiesz się , czy jesteś intelektem czy czuciem …

      i nie zwracaj mi swymi czuciami xxxy , bo masz na wzrost w stan bycia w świadomości tyle czasu co zasób Twej bateryjki i życia Słońca ….

 9. Margosia pisze:

  Aloś, zobacz co znalazłam w sieci poszukując jakichś ładnych perfum na prezent dla mojej przyjaciółki:

  Jak przeczytałam co na tym obrazku jest napisane, to uśmiałam się do łez, przypominając sobie Twoje tłumaczenie mi słowa: „mist„… ha, ha, ha… 😀

 10. Jurek pisze:

  Marek.

  W tym temacie ….wiedziałbyś …że dr. Woźny…,

  /Co/

  …, twierdzi…,

  /Wozny czy/

  …, że szatan …,

  /i czy /

  …,to istota z krwi i kości …,

  /jak kun czy/

  …, taka sama jak my…,

  /na ten temat ja nic nie pis-ac ! Zadn/

  …, , a przy okazji spuchła by …,

  /mi ani/

  …,Ci głowa lub się w niej rozjaśniło …,

  /no wlasnie/

  …, gdybyś był w stanie zrozumieć o czym dalej mówi …,

  /c nie POwinien Wozny uzywajac okreslen-ia SZATAN itp.skladakow sylab z przed pozno sanskryckiego jezyka np.

  ANIOL

  DEMON

  RELIGIA

  GRAL

  Np.

  ERASTOTENES ze to ?

  – grecki matematyk, astronom, filozof, geograf i poeta. Wyznaczył obwód Ziemi (zob. opis eksperymentu) ..

  Z niego taki matematyk jak ze mnie aptekarz w wolnych chwilach rozmawia👉 i nie tylko w czasie…,

  …,prac(y)a za kółkiem …..praca piórem….
  bo kasy , by żyć potrzeba …

  /innym TERZ/

  …,👉bym raz z myster ED-em czyli kuniem jednoczesnie z wszystkimi wkolo mnie naraz i wlasnym cieniem !

  Wiadomo ze zadnego Erastotenesa nie bylo bytego !

  Kto?s kiedy?s z ilu?s sylab stworzyl kogo?s wirtualnego nie jedyne-go Boga Zeusa Gomore Sodome Sakrament Atmo-sfere itd.bez kunca !
  No ale jak i z…,

  An(ia Marek Budzik skad sie wywodzi imie czy tez An)

  /unak-i no Domini ? /

  …, na ? To zlacz-yl sylab ile?s w jeden wyraz okreslenie i wyszl(a)o dla mas z orginalow sylab i tak nikt nie wie jak kiedy?s pis-anych czytanych wymawianych napewno sie nie dowie na ten temat od woznych Woznego Biedroni itp.POdobnych glupkow ludziom za madrych podstawionych czyli to wielka kupa Wojewodzkich gowien i jemu POdobnych sluchaczy zlozona z gowna skladakow dla bezmyslnych i barankow religijnych typu wariat wtoruje idiocie nie tylko w kosciele przy tym klepiac przez setki lat przy POmocy swego wrodzonego talentu gluPOty nie tylko na ulicy bo TERZ w domie jak i przy kazdej okaz(y)ji nawet przy zardzewialej audicy tez przy samym grobie o jakim?s slowie nigdy nie majacym z religia i wydarzeniami na ziemi nic wsPOlnego np :
  Sanctum=to okresle ze to sanktuarium dla pensjonariuszy z ? „””TWORKI”””.

  …,czego skad sie wyklul medrzec graeikowy dla mas PO dzis
  naprawde👉 E❓RA❓-stotenes👈 ? ? ?

  ❓Promien❓

  ❓Spieszy ❓

  ❓Tam❓

  Dzis aby wyakademikowani i nie ale i nie tylko cywilizowani POdparci roznymi dyplomami audicami komorami aby dzis zrozumieli czym nigdy nie byl nie zaistnial zaden pan medrzec matematyk a jedynie FANTOMAS nalezaloby przelozyc na ich-ni jezyk …,

  ❓Promien 👉 Rakieta pojazd❓

  ❓Spieszy 👉Leci sie kieruje❓

  ❓Tam 👉Dokad?s koordynaty❓

  …,zbudowany
  na i juz i bez to a czy kto?s slyszal o tzw.pomieszaniu przez religijnych oszustow i analfabetow po czym?s takim jak POmieszaniu orginalow
  czego?s dzi?s odleglym uplywem czasu przykrytym i bezmyslnoscia mas i to wyzej niz po czubek wiezy Babel-co oznacza-lo slowo orginalnie przy okaz(y)ji sobie kto?sie czy zdaza za swego wegetowania wyjasnic bez wykadzania jak to sie ma z lalakami cielakami itp.kojotami sumeryjskimi
  ich wlasnych wyPOcinek ?

  PS.

  Tak ze Marek ja jedynie o SZATANIE slowie ktore Wozny a dlaczego jego
  nie byc znanym w swiecie szerokim bibisowym tevaenkowym prasowym
  z jego oPOwiesci a w Polsce i tylko dla
  Marka Budzika moze i lalak-ow i kojota sumeryjskiego i wojewodzkiego pustynnego balwana kto wie ?

  • budzik pisze:

   To zlacz-yl sylab ile?s w jeden wyraz okreslenie i wyszl(a)o dla mas z orginalow sylab i tak nikt nie wie jak kiedy?s pis-anych czytanych wymawianych napewno sie nie dowie na ten temat od woznych Woznego Biedroni itp.POdobnych glupkow ludziom za madrych podstawionych czyli to wielka kupa Wojewodzkich gowien i jemu POdobnych sluchaczy zlozona z gowna skladakow dla bezmyslnych i barankow religijnych typu wariat wtoruje idiocie nie tylko w kosciele przy tym klepiac przez setki lat przy POmocy swego wrodzonego talentu gluPOty nie tylko na ulicy bo TERZ w domie jak i przy kazdej okaz(y)ji nawet przy zardzewialej audicy tez przy samym grobie o jakim?s slowie nigdy nie majacym z religia i wydarzeniami na ziemi nic wsPOlnego np :
   Sanctum=to okresle ze to sanktuarium dla pensjonariuszy z ? „””TWORKI”””.

   Cieszy mnie ,że mogę czytać kolejną wypowiedź , wręcz czuję się zaszczycony , że zwróciłem uwagę Mistrza … grupy ….przeze mnie …wytłuszczonej ….

   Stąd składam jedynie wyrazy szacunku
   i już nie zawracam Mistrzowi Chaosu …. doopy ……
   sługa uniżony ….

   bo mi mego czasu szkoda…

   ————————————————–
   proszę przekazać
   dla audicy …ukłony …

 11. tomasz26 pisze:

  religie ich systemy partyjne z ich prezesami działają ogłupiająco na ludzi mają zadanie zachipnotyzowac i za pomocą min. rytuałów zniewolić wolę ludzką .dlatego Zajmowanie się takim tematami jak religie czy partie utrwala schemat zniewolenia umyslowego

  • Margosia pisze:

   To niestety przykra prawda Tomaszu…
   W obecnych czasach, w których niemal natychmiast ma się dostęp do różnego rodzaju informacji… „schemat zniewolenia umyslowego utrwala” się na każdej niemal płaszczyźnie naszego życia – od religii i partii począwszy, poprzez wszechobecną reklamę, a na nakazach postępowania jak np. w przypadku szczepień nie tylko dzieci – skończywszy…

   Kiedyś… nie było tego widać tak wyraźnie, dzisiaj jednak… w dobie błyskawicznego przepływu informacji widać to jak na dłoni…
   I jeśli człowiek… nie jest świadomy owych schematów zniewolenia umysłowego i nieświadomie pozwoli uwikłać się w jakikolwiek jego rodzaj, wówczas… następuje coś, co ja nazywam: żegnaj rozumie – spotkamy się na manowcach…

  • Maria_st pisze:

   dlatego Zajmowanie się takim tematami jak religie czy partie utrwala schemat zniewolenia umyslowego”

   utrwala?
   raczej zaczyna do ludzi dochodzić to o czym sie nie mówiło i zmienia się świadomość…chowanie pod dywan nigdy dobre nie było, bo robaki i tak sie tam zalęgną albo i choróbska

   • siola pisze:

    Marys popatrz do kosza cos masz tam dla Mrgaretki od Kokosza.

   • tomasz26 pisze:

    Mario z lekcji religii w podstawówce mnie wywalili za niewygodne pytania później musiałem zdawać rególki teologiczne żeby zaliczyć .jak widzę stada ciągnące co niedziela i klepiące formułki magiczne jak na razie nie dostrzegam tych zmian ..bo dla mnie zmiana to całkowite porzucenie np:starych zachowań

    • Maria_st pisze:

     Ja np wyszłam z tego
     Większośc patrzy na to tak :
     co powie sasiad i tak tkwi w tym a myśli po swojemu.
     Zresztą kto powiedział ze stada mają wyjść?
     Uważam, że jednostki, tysiące i miliony tak

 12. Jurek pisze:

  Marek Budzi…,

  /sz i przeciez raz juz s-alem-pi :

  Gdy rozum spi budza się demony /

  …,k :

  Stąd składam jedynie wyrazy szacunku
  i już nie zawracam Mistrzowi Chaosu…,

  /przy akomponiamencie zgrzytek szmerkow z wymuszanych filmikow
  teori urojen opartych na szatan…,

  …,ach o dziwo wiecej niz POdstawowce i zeby dawac sie wrabiac aby bylo wszystko wyuczone do/

  …, …. doopy…,

  /tego nie zyczy-lby nikomu nawet/

  ……sługa uniżony ….

  /acha/

  …,bo mi mego czasu szkoda…

  /ale na filmiki made in l…,

  /elak – Wikisłownik, wolny słownik wielojęzyczny

  wymowa: znaczenia: rzeczownik, rodzaj męski. (1.1) reg. osoba słabo orientująca się w danej dziedzinie /

  ..,alak-a-owego POroszenko POpko owego jak i ma gola Pupe i Woznego chodzi o jego sage z seri Black Mirror czy to nie samobojstwo i teroryzowanie nimi bez👉 i jeszcze choc niewielu ale jeszcze 👉myslacych ?

  • budzik pisze:

   czy to nie samobojstwo i teroryzowanie nimi bez👉 i jeszcze choc niewielu ale jeszcze 👉myslacych ?

   dołóż sobie jeszcze Roberta Monroe / made in Małgosia / który mówi iż ” prześwietne duszyczki ” muszą zejść na dno świadomości czyli zejść w stan istnienia poniżej progu świadomości …. i zaszereguj w tym modelu samego siebie …..

   =======================================

   Zajmowanie się takim tematami jak religie czy partie utrwala schemat zniewolenia umyslowego

   Zajob nienawiści , czy pogardy do tematu który towarzyszy ludzkość ,tyle samo czasu co na istnieje …. to jest dopiero poziom ” wolność ” …a może ….zwykłym bredzeniem ….

   łodiridi bum cyk

 13. Jurek pisze:

  Religie ich systemy partyjne z ich prezesami działają ogłupiająco na ludzi mają zadanie zachipnotyzowac i za pomocą min. rytuałów zniewolić wolę ludzką .dlatego Zajmowanie się takim tematami jak religie czy partie utrwala schemat zniewolenia umyslowego ?

  /Czyli TERZ/

  „Jak trzymac ludzkie stada w

  /POcieglu oraz i czy tylko w/

  …,sPOkoju”

  Pan Platon-rozwazania ‚Bog’?ow.

  • Margosia pisze:

   „…Gdy rozum spi budza się demony…”
   ___
   Otóż to Jurek, otóż to !

   Nie jeden z ludzi wyraził to w słowach piosenki, jak np. „PERCIVAL Schuttenbach”:

   „…Gdy rozum śpi budzą się upiory
   Ssą słodką krew i mózg
   Wtłaczają zło do twojej głowy
   Zmieniając myśli w stek bzdur…”

   Czy… „Budka Suflera”:

   „…Ludzie wciąż błądzą tak, jakby stracili wzrok
   Kiedy rozumu brak, ziemię ogarnia mrok
   Kiedy rozum zaśnie, kiedy pójdzie spać
   To jest pora właśnie, by się bać

   Bo kiedy rozum śpi, to tak jak w czarnych snach
   Zaczynają nami rządzić razem gniew i strach (*)
   Kiedy rozum śpi, to nic nie mogą już
   Ani groźby ani prośby, ani anioł stróż

   Nie ważne, kto i skąd, nie ważna płeć i wiek
   Głupota jest jak trąd, nie działa żaden lek…”

   (*) gniew = starotestamentowy bóg
   strach – szatan

   • budzik pisze:

    …Gdy rozum śpi budzą się upiory
    Ssą słodką krew i mózg.

    upiory i demony to nic innego jak fragmenty ludzkich dusz / negujących prawa wszechświata / , które zagarnął Szatan i scalił w posłuszne sługi , by doiły za pomocą strachu od podobnych do nich w przeszłości ludzi ….LUSZ

    bo między innymi luszem , buduje i żywi swoich wybranych ….

    Ezo śmezo pisarze , twierdzący iż Szatan to postać z religijnych bajek …brzęczą jak rozjuszony rój szerszeni , gdy słyszą iż Szatan to taki sam człowiek jak oni …z krwi i kości tylko z kiepelą funkcjonującą o wiele lepiej niż cały rodzaj ludzki ….

    Jego jedyną wadą tą za którą zapłacił wykopaniem z obszaru wiekuistego istnienia to
    pycha i pragnienie władzy i te aspekty psychiki rozsiewa po świecie ….

    a ludzie są tacy niebiańscy ,milusińscy …..Hitler , Stalin , Pinoczet , korporacje , rządy osobników przy korycie i plebs w miarę możliwości intelektualnych i ekonomicznych naśladujący ich i kombinujący jak drugiem wleźć na grzbiet ….

    Ta planeta już od dłuższego czasu głosem bio robotów wyje w Wszechświat …
    Ave Szatan …stąd taki ruch wokół niej …bo ten pan blisko 10tys. lat temu ukradł szyfr dostępu do naszych bio komputerków….

    więc ezo mędrcy możecie se gadać
    i zbierać punkty ….
    a mnie co najwyżej ….pogadać …..

    =======================================

    Czy… „Budka Suflera”:

    „…Ludzie wciąż błądzą tak, jakby stracili wzrok
    Kiedy rozumu brak, ziemię ogarnia mrok
    Kiedy rozum zaśnie, kiedy pójdzie spać
    To jest pora właśnie, by się bać

    Nie ważne, kto i skąd, nie ważna płeć i wiek
    Głupota jest jak trąd, nie działa żaden lek…”

    strach to narzędzie oddziaływania …. pycha i pragnienie władzy …to słudzy Szatana …

    a dlaczego Cugowski olał funkcję senatora milusińscy , bo poczuł w jaki rodzaj ” elyty ” nieopatrznie wszedł …… i nie musi w ezo bzdetach się grzebać , gdyż poezję układa mu jego dusz , która jest na wyższym poziomie rozwoju niż u jego ziemskich bliźnich …..

    ile razy Wam przed oczy stawiałem tą piosenkę o Was ….śpiący uprowadzeni w ezo głupoty ….ludzie bez właściwego azymutu …

    • Margosia pisze:

     „…fragmenty ludzkich dusz / negujących prawa wszechświata /… zagarnął Szatan i scalił w posłuszne sługi , by doiły za pomocą strachu od podobnych do nich w przeszłości ludzi ….LUSZ…”
     ___
     Skoro wyraziłeś to, co powyżej wyraziłeś, oznacza to tylko jedno: kompletnie nic nie z-rozumiałeś z tego, o czym mówi pan Robert Monroe i nadal siedzisz w czarnej doopie religii i „z ciarkami ze strachu przechodzącymi Ci po plecach” krzyczysz:
     „ciemność widzę… Ciemność!!!! „

     • budzik pisze:

      „ciemność widzę… Ciemność!!!! „

      Już odpisałem MB co to znaczy w oryginale …ciemnotę widzę …wokół ciemnotę …jako i u Ciebie …..

      łodiridi bum cyk
      tu nie pasuje
      wystarczy prawda w oczy ….

     • Margosia pisze:

      „…„ciemność widzę… Ciemność!!!!… co… znaczy w oryginale …ciemnotę widzę …wokół ciemnotę …jako i u Ciebie …”
      ___
      Zapewne Marek, zapewne i zupełnie mnie to nie dziwi, że widzisz jedynie „ciemnotę wokół”, wszak wiesz przecież, że…

      czym jesteś nasączony wewnątrz – to postrzegasz i na zewnątrz

      I dziwnym by było, gdybyś cokolwiek innego widział…

 14. mały budda pisze:

  Dzisiaj opuścił fizyczny świat materii. Okrutny człowiek-barbarzyńca, który skrzywdził czujące zdrowe drzewa w Polsce.
  Był człowiekiem bez czułości wrażliwości serca, gdyż lubił dla sportu zabijać czujące istoty.

  • Margosia pisze:

   „…Był człowiekiem bez czułości wrażliwości serca… lubił dla sportu zabijać czujące istoty.”
   ___
   Jestem pewna Mały…, że pan Szyszko też… prędzej czy później, w taki czy inny sposób… doświadczy podobnego okrucieństwa na własnej skórze, które zadawał innym, bo jedynie wówczas szale mają szanse się wyzerować…
   Bo jak słusznie czasem mawia nasz… nieszczęśliwy czarodziej:
   „pero pero bilans {zawsze} musi wyjść na zero”

   • budzik pisze:

    bilans {zawsze} musi wyjść na zero”

    będą mu piłą spalinową obcinali nogi …..HEHEHEHE !!!!!! HAHAHHAHA !!!!!
    bo się poszczę w gacie …..

 15. mały budda pisze:

  Małgosiu miałem przykre doświadczenie z natury przyrody.
  Kocham jeździć rowerem wzdłuż warty, gdyż piękne są widoki i teren aby poszaleć na rowerze. Nieraz zatrzymywałem się aby objąć rękoma drzewa. Inaczej mówiąc lubię wymieniać energię z drzewem.
  To był czas kiedy ten Pan postanowił niezłą kasę zarobić na wycince drzew.
  Miałem wizję tak silną, która pokazała mi, że drzewa boją się mechanicznych pił. Drzewa to bardzo przeraża i wywołuje strach i lęk. One mówią dlaczego człowiek jest bardzo okrutny i nie szanuje innego czułego życia.
  Tym bardziej, że matka natura stała się bardziej świadoma samej siebie. To ma bardziej wymiar kwantowy i dzieje się na oczach ludzkości.

  • budzik pisze:

   To ma bardziej wymiar kwantowy

   aleś Ty uczony i czujący kwanciano …..

   pij mleko ! , a rozmowy zostaw dorosłym …..

   • budzik pisze:

    Dobranoc …..
    wystarczająco się na dzisiaj ubawiłem rozmowami z dzieciakami …..

    • Maria_st pisze:

     Dobranoc …..
     wystarczająco się na dzisiaj ubawiłem rozmowami z dzieciakami ”

     dobranoc dziadku

     • Margosia pisze:

      „Dobranoc …wystarczająco się na dzisiaj ubawiłem…”
      *
      „dobranoc dziadku”
      ___
      I ja życzę Ci wbrew temu, co widzisz wokół: kolorowych snów 🙂
      I nie zapomnij „dziadku” wypróżnić się przed snem, bo rzeczywiście jeszcze możesz… „poszczać się w łóżko” !

    • budzik pisze:

     p.s

     po Dobranoc ……bo do rana skleroza by tą myśl zjadła , albo i nie ….Marysiu ! …. dziękuję za dziadka …

     =======================================

     Pracuję nad zdobyciem nagrody Pulitzera u Stwórcy życia w tej czasoprzestrzeni …. / nie mylcie mych starań z kierunkiem modłów ogółu …. Ave Szatan …. notuję swymi zmysłami i opisuję ,to co moja dusza pomaga mi nazwać …. rzeczywisty obraz tego gatunku ……

     więc choć kocham Was
     jak siebie samego ….
     możecie mi ze swymi głupotami
     naskakać ….

     gdyż niosę w sobie zrozumienie
     tej ludzkiej Istoty
     która powiedziała ….

     Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10,34n).

     gdyż tylko tak można oddzielić ziarno od plew …..

     a to co poniżej to dookreślenie objaśniające Jego słowa ….

     Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. … Świat, na który przychodzi Pan Jezus, jest światem zbuntowanym przeciw Bogu, dlatego staje …

     wklepcie do gogle, to się reszta odsłoni …..

     no a teraz dalej paplajcie , aż się wam w głowach za sprawą starań o Was rozjaśni …albo i nie, bo to planeta wolnej woli …czyli poprawczak …..

   • Margosia pisze:

    „aleś Ty uczony i czujący kwanciano … pij mleko !…”
    ___
    – Czy widzisz marek co robisz ?
    Sam pokazujesz swój upierdliwy i czepialski charakter w stosunku do wszystkich, podobnie jak ta stara baba czepiająca się nogi młodej…

  • Margosia pisze:

   To rzeczywiście Mały bardzo smutne doświadczenie, bo i ja za każdym razem kiedy jadę do pobliskiego lasu, wybieram jedno i obejmuję je rękoma, by wymienić się energią, wyciszyć i oczyścić umysł…, wówczas także czuję energię drzewa, które do mnie przemawia… i wiem, że drzewa, podobnie jak ludzie i zwierzęta oraz wszystkie inne czujące istoty odczuwają lęk…

   „…matka natura stała się bardziej świadoma samej siebie. To ma bardziej wymiar kwantowy i dzieje się na oczach ludzkości.”
   ___
   Świadomość Matki Natury i dla mnie jest bezdyskusyjna Mały 🙂 zresztą… uważam, że wszystko, co żyje na Ziemi obdarzone jest taką, czy inną świadomością…

 16. Jurek pisze:

  Religie-kawa …,

  /One ani religijnym w leczeniu jeszcze nie pomogly.Wiadomym jest ze religijni lecza sie przewaznie sposobami wynalezionymi przez nie religijnych !
  A/

  …,czy partie-herbata ?

  /Tak one podobnie jak religie umozliwiaja bogaceniu i oszukiwaniu nie i religijnych !.

  PS.

  A co by bylo bez religi moglby sie
  zapytac TERZ ateista ? Wszystko religijni oszusci uczynili aby maksymalnie czasowo ludziowym wcisnac ze one egzystuja od zarania dziejow ludzkosci. Z tad te wyciagniecie jak starej gumy od kaleson Jezus Fantomas oraz wstawienie jak ucznia
  w kat o nazwie rok zerowy. Jak mozna
  zerowac nie wiedzac kiedy sie czas zaczal ? Juz nie wspomiawszy czy co?s takiego jak czas bog a wiele wskazuje ze sa jest to wszystko wyi…,

  …,mag…,

  …,owan(y)e konstrukt-ciki siusiajacych👉 wpierw chodzacych na czterech nogach pozniej na dwoch …,

  /juz wowczas nie pod wiatr/

  …,👉prostata jak i pozniej na TRZECH ‚nogach’przewaznie juz przed nieunik-nionym a sprawiedliwym i znanym okresem po…,

  /za mlodosci bylo na kelnera swizdu gwizdu i wyplata cala poszla w zajazd-u
  scislej na konto wyszynku syka ! /

  …, d tytulem debowa ⚰ do ktorej wejscia nie jest wymagana koniecznie szata z kieszeniami.

 17. korass pisze:

  to co, zaczynamy akcje – Syria- Iran – AS?

 18. mały budda pisze:

  Jeszcze nie tak dawno temu pisali w necie, że przyszłe wojny będą wynikały z chęci pozyskania naturalnych surowców.
  Obecnie już to ma miejsce.
  Dogadały się figury kosztem biednych ludzi.

  • budzik pisze:

   Dogadały się figury kosztem biednych ludzi.

   czująca figurka napisała ….objaśnienia tego zjawiska trzeba poszukać u ” budzika „….

   pij mleko !!!!!
   jedyna dla Ciebie rada …..

   • budzik pisze:

    Ucichł gwar bzdetów i głupot
    noc swym welonem świat przykryła
    a las i ziemia swe pragnienia mi opowiadają
    jakim świat byłby piękny i ich istnienia
    gdyby barbarzyńców takich jak my
    na nim nie było …..

    śpijcie dzieciaczki
    i nie plećcie swych głupot
    bo Ziemia bez szumu który tworzycie
    przez chwilę odpoczywa …
    inaczej tylko przyspieszycie
    iż Was z swego ciała pozrzuca ……

    nawet Boska cierpliwość
    ma swoje granice …..

 19. Jurek pisze:

  Jeszcze nie tak dawno temu…,

  …, pisali w necie.. ,

  / TERZ ze jedna baba drugiej pamietam koncowke ze w…,la czy wtknela TERZ drugiej babie gdzie?s jakie?s bodajze zardzewiale grabie.A nie byl to przypadkiem jaki?s absolwent WUML-a
  gorliwy czlonek PZPR a dzis przefarbowany na zolte juany💰tak naprawde zielone durary jaki?s zwacy sie biznesmen-en zlodziej-em korony polskiej targowiczanin i socjalista on ma kota i srebrny wiezowiec bo ksiezyc daleko i go nie mozna ukrasc jak pierwszego miliona z wyborcow kieszeni ? Bo to/

  .. ,, że przyszłe wojny…,

  /nie/

  …, będą…,

  …, wynikały z chęci pozyskania naturalnych surowców.

  /A jak od zawsze z religijnych powodow TERZ przeludnienia zasmiecania nie
  tylko odpadami oceanow srodowiska radioaktywnymi i chemicznymi odpadami ! Wystarczy sie przyjrzec kacapskiej Rosji poteznym jak wielkosci wojewodztwa Polskie po dziurawych rurociagach duzych jak glupota kupy wojewodzkiego jego zakutego lba niech za przyklad posluzy wygalanie Tajgi kryminalne wydobycie zlota chemikaliami one plyna do rzek i oceanu zardzewiale setki tysiecy ton gazow bojowych (tykajaca bomba ekologiczna po 2 WS gazow bojowych zatopionych przez Aliantow na Baltyku oraz a kto pamieta.. ,

  Gigantyczna plama

  Morskie dno udało się „zaplombować” dopiero we wrześniu 2010 roku. Do tego czasu plama ropy, w największym momencie, mająca powierzchnię 60 proc. terytorium Polski (180 tys. km kw.) zniszczyła w większości ekosystem wodny Zatoki Meksykańskiej, powodując śmierć setek tysięcy ptaków i milionów stworzeń morskich.

  Według władz państwowych do wód zatoki przedostało się 4,9 mln baryłek ropy. Wyciek zniszczył 500 km wybrzeża USA i doprowadził do upadku turystyki morskiej w regionie./

  …,no i co rzekami Chin splywa do
  morz-a ? Taka Tunezja ?

  W Tunezji fabryka fosfogipsu odprowadza 12500 ton dziennie ida ścieki bezpośrednio do morza.

  Tak robiono w Libanie –niesortowane śmieci trafiały bezpośrednio do morza, a od niedawna są zakopywane w nadmorskich wydmach.

  Czy w naszej cywilizowanej Polsce jest lepiej? Sprowadzamy śmieci, często bardzo toksyczne, z innych krajów, nawet z Etiopii i Nigerii (Szyszko wyraził zgodę). Wysypiska śmieci płoną/

  PS.

  Ze stary gnat sikun szef koncernu obludy i klamstwa watykanski lewak kominista NWO-ski martwi sie o Bolsonaro a nie chce zasadzic drzewka ma Syberi ?

 20. Jurek pisze:

  Maly Budda.

  Ze przyszłe wojny…,

  /Nie/

  …, będą wynikały z chęci pozyskania naturalnych surowców ?

  /a z powodu dostepu do czystej pitnej i uzytecznej dla ludzkosci wody./

 21. budzik pisze:

  Gdyby dzieci w swych psychicznych strukturach ukształtowane na wzór psychiki koziołka-matołka nie budowały swej wiedzy wyłącznie w oparciu o kolorowe obrazki i info z wiki -śpiki , to by ich wpisy zupełnie inny kształt miały i czego innego dotyczyły , a nie nieprzystających do siebie strzępów informacji z wyławianych z szumów M …..

  Prawdziwa wiedza jest poza łagrem i otaczającą go czasoprzestrzenią , czyli tam , gdzie nawet kolega Budda nie dociera bo jest na razie Mały i lubi leżąc w wózeczku , wierzgając słodko nóżkami , bawić się promykami Słońca ….

  no ale ponieważ , czasem wstać musi by zrobić siku i kupę …to już załapał w zielonej przestrzeni ,że są słowa kwantowy i portal i nimi podobnych jemu badaczy uświadamia …

  tymczasem :

  http://szkolnictwo.pl/rysunki_lekcje/5129/4813

  wszystko zaczyna się od chemii czyli budowy i jakości atomu . Dzieci które chemię kojarzą z jedynie z proszkiem do prania i tym ,że je truje , choćby na głowie stawały nie zrozumieją słownych do niej odniesień stąd rysuneczki…

  aby zrozumieć czym różnią się poszczególne poziomy MCziP wydrukujcie sobie pierwszy rysuneczek w trzech egzemplarzach i dorysujcie wokół krążących wokół jądra elektronów krążące wokół nich witony …..
  w naszej zielonej przestrzeni taką konstrukcję ma tylko kilka pierwiastków min. fosfor….

  z innych nam nieznanych o budowie witonowej jest zbudowana przestrzeń żółta skąd pochodzą zalążki Waszych umysłów ….

  na drugiej kartce powtórzcie dorysowanie owych witonów krążących wokół elektronów , a wokół każdego z nich witonu dorysujcie kolejne krążące wokół teroidy ….

  i będziecie mieli obraz budulca strefy szarej , gdzie mieszkają oryginalne , a nie skarlałe dzieci Boga Stwórcy ….

  Ułóżcie sobie karteczkę nad karteczką różnicując je stopniem skomplikowania i wyobraźcie sobie ,że pomiędzy poszczególnym przestrzeniami zieloną , żółtą i szarą w których zawiera się życie ….są specyficzne błony-przestrzenie które służą za wentyl bezpieczeństwa , by energia wyższego planu nie sfajczyła na amen niższego …..jak Słonko Ziemi gdyby ona nieopatrznie się do niego przybliżyła ….

  I to tyle dzieciaczki o materii ,…… fizyczny jest nawet Szatan i jeszcze gorsi od niego z szarej przestrzeni , ale o tym później , bo jeśli to się wam w główkach odleży ….Małgosiu oglądaj co najmniej pięć razy jeśli miałaś z chemii pałę …to wreszcie zrozumiesz jak materia określa poziom ciebie samego jakość twego umysłu, więc jakość twego bytowania …..

  O energii i przestrzeni dopiero jak to zrozumiecie , bo wcześniej pogłębił bym tylko mętlik w Waszych głowach obwarowany własnymi uporami …
  A o duszy to już zupełnie inna bajka ,ale by o niej dyskutować trzeba wpierw posiadać materialno energetycznej budowy wszechświata choćby podstawy …..

  no dzieciaczki do roboty
  bo inaczej , będę jeszcze
  dokuczniejszy ….

  • Maria_st pisze:

   wszystko zaczyna się od chemii czyli budowy i jakości atomu”

   toż TU nie raz pisaliśmy ATOM MOTA

   • budzik pisze:

    toż TU nie raz pisaliśmy ATOM MOTA

    Wszystko zaczyna się od OSOBLIWOŚCI , ale dla osób takich jak tu piszą o błędnym rozumieniu całości , musiałem od czegoś zacząć słowami od tego się zaczyna …aby skupić Waszą uwagę /pośrednio naprowadzić na refleksję …jak mało wiecie , a więc błędnie rozumiecie…./

    ATOM …MOTA …NIEMOTA …CIEMNOTA ….GŁUPOTA …..

    to jest zabawa słowami , a po to aby przejść w stan bycia w świadomości potrzebna jest WIEDZA……sprawdzona doświadczalnie lub współgrająca w ciągu logicznym ze sprawdzonymi towarzyszącymi jej poboczami ….

    tylko błagam
    nie pisz …..pierdoły
    bo nie wszystko
    można narysować ….

    zrób plansze / oczywiście wystarczy wyobraźnia / i pomyśl o nich tyle ile będziesz potrzebować , / pamiętaj tylko o oddzielających je buforach / , a kolejnych objaśnień nie będziesz wyśmiewać tylko przyjmiesz je jako konsekwencje lub współzależności i stopniowo będziecie łączyć naukę z wiedzą o życiu czyli reaktywować Keylontę …

    no …bez dąsów i fałszywego
    wstydu , bo wszyscy razem
    tworzymy przedszkole

    lecz widzę ,że tak jak
    wcześniej gdy pisałem
    coś przekraczające subiektywne poznanie
    towarzyszyła mej wypowiedzi
    wiadomo jaka cisza …
    jak na pogrzebie itd …

    bo większość z nas
    ma w sobie upór
    obstawania przy swoim …
    a ta cecha ,
    choć właściwa
    czasem zmienia
    się w wadę …..

 22. Jurek pisze:

  „Wszystko zaczyna się od chemii. .,

  /Szwedzka Królewska Akademia Nauk uhonorowała Nagrodą Nobla: John’a B. Goodenough’a, M. Stanley’a Whittingham’a i Akira Yoshino za rozwój baterii litowo-jonowej.

  Tegoroczna Nagroda Nobla z
  🤔chemii🤔 powędrowała do: John’a B. Goodenough’a, M. Stanley’a Whittingham’a i Akira Yoshino./

  …., czyli budowy i jakości atomu”.

  Znamy laureatów Nagrody Nobla 2019 w dziedzinie 🤔medycyny i fizjologii🤔 – Puls …

  Nagroda Nobla 2019 w dziedzinie
  🤔medycyny i fizjologii🤔trafiła do Brytyjczyka Petera J. Ratcliffa i dwóch Amerykanów

  Nagroda Nobla 2019 z fizyki za egzoplanety i kosmologię | Urania …

  A laureatami Nagrody Nobla 2019 w dziedzinie 🤔przekretow i prymitiwizmu 🤔zostali odkrywcy …,

  /Targowiczanie nie/

  …,pierwszej…,

  /Amber-y Gold afery o/

  Astronom…,

  /cznych rozmiarach/

  … ia 08 paź 2019.

  PS.

  Najgorsze jest w tym wszystkim ze
  wielu albo wszyscy procz tej ostatniej Nagrody Nobla pochodza z krajow Imperialistycznych.Z ciekawoscia czekam jeszcze Szweckiej Akademi Nauk na werdykt komu przypadnie w tym roku Nagroda Nobla w dziedzinie RELIGI ?

 23. Margosia pisze:

  „toż TU nie raz pisaliśmy ATOM MOTA”
  ___
  Zgadza się, tyle że nasz nieszczęśliwy „czarodziej” – jak sam stwierdził musi: „kilka razy przeczytać tekst”co najmniej pięć razy – by coś z tego tekstu z-rozumieć !

  „…Małgosiu oglądaj co najmniej pięć razy jeśli miałaś z chemii pałę …to wreszcie zrozumiesz jak materia określa poziom ciebie…”
  ___
  Jak zwykle… żywisz błędne przekonania odnośnie mojej osoby, bo akurat z chemii na świadectwie maturalnym miałam: 4 🙂
  A tak poza tym, to…
  nie„materia określa poziom jakości mego umysłu i mego bytowania” – lecz moja świadomość określa poziom mojego umysłu w oparciu o moją percepcję i sposób postrzegania rzeczywistości wywierając wpływ na poziom mego bytowania, ponieważ…
  moje odczuwanie wynika z tego w co wierzę, a wierzę w to, co sama wybieram !
  Albo… tak jak Ty marek – w co nauczono Ciebie wierzyć i uznawać za jedyną słuszną rzeczywistość…

  „…jak Słonko Ziemi gdyby ona nieopatrznie się do niego przybliżyła …”
  ___
  W Naturze nie istnieje coś takiego jak: „nieopatrzność”, a więc i nic „nieopatrznie” się w Niej nie zadziewa – wszystko działa w Niej celowo i precyzyjnie, bo gdyby… Wszechświat nie został wykonany z najwyższą precyzją, to nie moglibyśmy w ogóle zaistnieć… 🙂

  • budzik pisze:

   Wszechświat nie został wykonany z najwyższą precyzją, to nie moglibyśmy w ogóle zaistnieć… 🙂

   Te ezo slogany którymi masz wypchana głowę , a które tu jako swą odpowiedź wylałaś mają się nijak do prawdy o życiu i wszechświecie , tak jak Twoje wybory ,sama wybieram w co wieżę ….

   abym Cię nie musiał zaszeregować do totalnie sprzedanych w kierunku xxxxxx , to wysil swój umysł i napisz ,że cokolwiek nim obrobiłaś z tego co wykresem budowy atomu i dołożoną do niego informacją jak wyglądają atomy planów wyższych zrozumiałaś …

   a może rysować nie umiesz , to poszukaj emotikonu który Ci ten temat objaśni bo ilość ostatnio wstawianych obrazków napawa mnie lękiem ,że myślenia już się zdecydowanie wyzbyłaś …..
   a jeśli myślisz ,ze bredzę na temat twego psychicznego zdrowia to prześledź informację o psychoterapeutach w domu bodajże nazwa MAC …one dużo lepiej są zespolone z doborem argumentów współrozmówcy , niż Twój umysł z doborem obrazeczków , no ale idziesz w kierunku rozwoju …..zespalania współpracy sieci sztucznej inteligencji z organiczną ….

   napiszę Ci wprost
   bo Cie w sercu noszę
   gł…..stajesz się z dnia na dzień
   na dodatek z siebie zadowolona
   a to już jet przerażające ,,,,,

 24. budzik pisze:

  Niestety Tobie Jerzy nie będę odpisywał / chyba że wytłuścisz pytanie / i w pobieżnym oglądzie Twych wpisów je dostrzegę / , gdyż już pewien czas temu analizując styl twych postów nabrałem podejrzeń , które na tą chwilę przemilczę , bo aby je wprost wyrazić muszę mieć pewność ….

  wiec bleblaj sobie nadal obficie . swe wieści rodem z wiki-miki , a może i Tobie to co mam zamiar objaśnić jeśli klimat będzie sprzyjał coś w Twym światopoglądzie zmieni ….lecz muszę Cię zmartwić w relacji do Ciebie me nadzieje są nikłe , gdy dajesz pozór iż jesteś deklaratywnie pewnym zależnością uwarunkowany …..

 25. budzik pisze:

  ELKTRON , WITON , TEROID to nośniki informacji w kolejności tak jak są napisane wzrasta ich pojemność i to w kategoriach potęg ….oraz prędkość poruszania się zaczynając od prędkości światła….elektron …a następne z tej prędkości tej wielokrotnością …..

  mądrej głowie dość po słowie
  innej nawet siekierą rozumu nie wbijesz …..

  te dwa modele sprawdzone doświadczalnie czyli obalające każde „wierzę „ są podstawą do weryfikowania swych wyobrażeń w temacie konstrukcji Matrixu Czasu i Przestrzeni oraz życia go zasiedlającego zróżnicowanego ” poziomami świadomości „….

  ATOM MOTO powiedziały dwie dyskutantki , nie mające pojęcia co różnicuje energię , jak wyglądają porcje informacji i jak klasyfikować poziom świadomości istoty myślącej …..

  • Margosia pisze:

   „Te ezo slogany którymi masz wypchana głowę, a które tu jako swą odpowiedź wylałaś mają się nijak do prawdy o życiu i wszechświecie , tak jak Twoje wybory ,sama wybieram w co wieżę ….”
   ___
   Ach! No to już teraz Kapiszi !! 😀
   Kapiszi, że Tobie marek… ktoś lub coś wybiera w co masz wierzyć, bo widać sam tego nie potrafisz.
   I tak na ten przykład… pan Woźny, pani AD i inne tego rodzaju persony wybrały sobie Ciebie na tubę do przekazywania innym… jedynie słusznej… „prawdy o życiu i wszechświecie” 😀 😀

   I wiesz co Ci chłopie powiem ?
   Ty sam – na własne życzenie – stajesz się jednym wielkim ezo sloganem, wypełnionym CIEMNOTĄ i GŁUPOTĄ, pełnym uprzedzeń, ocen i szyderczych, toksycznych myśli, którymi plujesz na prawo i lewo, bo wydaje się Tobie żeś.. najbardziej utalentowany, najbardziej oczytany i wszystko wiedzący, a tak naprawdę… nawet nie potrafisz sam niczego wybrać.
   * * *
   „…abym Cię nie musiał zaszeregować do totalnie sprzedanych w kierunku xxxxxx , to…”
   ___
   – To co ?
   – Co mi zrobisz… nieszczęśliwy „czarodzieju” ?? 😀
   Co najwyżej… może Ci zważyć sieczka w twej łepetynie, gdy zbyt nerwowo zaczniesz w niej mieszać…

  • Margosia pisze:

   „ATOM MOTO powiedziały dwie dyskutantki , nie mające pojęcia co różnicuje energię , jak wyglądają porcje informacji i jak klasyfikować poziom świadomości istoty myślącej …”
   ___
   Twoja chłopie… „porcja informacji” zawiera się w tych kilku słowach, które z namaszczeniem wypowiadasz głośno niby mantrę:

   ciemność widzę… CIEMNOŚĆ!!!!… …ciemnotę widzę …wokół ciemnotę …”
   Jakże skromna jest ta Twoja… „porcja informacji” 😀

   No, ale… przecież Ty, choć z tak ubogą „porcją informacji” w sobie, poczytujesz sobie za zadanie, ba! 😛 uważasz nawet za swój święty obowiązek„klasyfikowanie poziomu świadomości istot myślących” !!
   Ja pierniczę marek !! takich…

   …dawno już nie oglądałam i nie słyszałam…

   • budzik pisze:

    Ja pierniczę marek !! takich…,

    zapytaj się swojej koleżanki wice admin dlaczego mój post się ukazał i zginął …tam masz odpowiedź …..

    • Margosia pisze:

     „…dlaczego mój post się ukazał i zginął …”
     ___
     Marek, prawdę mówiąc… nie wiem czy… „Twój post się ukazał i zginął”, bo nie widziałam tego postu, jeśli jednak… było tak, jak mówisz, to zapewne… ktoś widział ku temu powód, by tak właśnie potraktować ten post.
     Wiesz dobrze, że… bez powodu nic się nie zadziewa…

     Na koniec tej dyskusji… powiem może jeszcze, to co zaobserwowałam z wielu Twoich wypowiedzi:
     Od jakiegoś czasu… nieustannie pokazujesz nam tutaj swoje negatywne czynniki psychologiczne w postaci maniakalnej wprost chęci kontrolowania wszystkich piszących na blogu MŻ, przy jednoczesnym braku umiejętności kontrolowania własnego egoizmu i próżności !
     Takie zachowanie… zagraża wolności wypowiedzi każdej piszącej tu osoby, która może… obawiać się cokolwiek tutaj napisać w obawie przed wyszydzeniem z Twojej strony, jeśli jej zdanie nie będzie np. zgodne z Twoim zdaniem…

     Może więc… zastanów się najpierw – zanim do kogoś, o coś się przyczepisz i zaczniesz sobie z niego kpić, bo mnie akurat Twoje kpiny i szyderstwa zwisają i powiewają niczym flaga na wietrze…

     …wiem jednak, że nie wszystkie osoby piszące na blogu są równie co ja odporne na przykre dla siebie uwagi i niewybredne epitety…

     Może więc… zamiast zadawać pytanie, dobrze by było gdyś… zastanowił nad powodem, przez który został on usunięty ?
     Może też… byłoby dobrze, gdyś przynajmniej spróbował… nie postrzegać w kategoriach „dobra” i „zła” wszystkich piszących tutaj i gdzie indziej… osób oraz tego, co te osoby wyrażają, bo jak powiedział Ktoś Mądry:

     „…Nawet głupiec i ignorant ma swoją opowieść
     Słuchaj więc tego, co mówią
     I nie porównuj się z innymi
     Bo możesz stać się zgorzkniały lub próżny
     Gdyż zawsze znajdą się lepsi i gorsi od ciebie…”

   • Margosia pisze:

    Kolejna porcja wydarzeń zadziewających się na Ziemi w m-cu wrześniu AD’2019 w postaci ekstremalnych warunków pogodowych, gdzie wstrząsy sejsmiczne, powodzie, pożary, wczesne opady śniegu i niskie temperatury… są na porządku dziennym…

    I komentarz redakcji SOTT:
    „Punkt krytyczny” jest dla nas prawdopodobny… ale jeśli nastąpi zmiana, nastąpi epoka lodowcowa. Podczas gdy ludzie zostali wprowadzeni w błąd w kwestii płacenia „zielonych” podatków, (pewnikiem chodzi tu o „ocipienie klimatyczne”) rządy oszukują się w zbywaniu bezpiecznych źródeł paliwa w momencie, w którym powinny były go maniakalnie gromadzić …”

 26. budzik pisze:

  ATOM MOTO cd.

  i cóż się dziwić …..jeśli zmęczone mą obecnością koleżanki poszły się edukować na stronie Mistyka lecz bez słowa Życia , a tam rejwach i gwar …skąd wziąć podpaski …jak przyjdzie armagedonu cz2
  piszczą przerażone małolaty które ich potrzebują ….co zapowiedział mistrzu od łódki na kołach którą doradzał budować …by po lądach i morzach móc uciekać …..a wszystko firmuje z należnym mu honorem wszystko wiedząca i ukonstytuowana w wiedzy kto przyjaciel , kto wróg prze wielebna adminka ….

  a naiwniak Ten Typ AR do mnie podobny /lecz ja chociaż wiem ,że piszę dla potomnych, wiec milczenie zlewam …. wstawia link z 13-tym wykładem dr.Woźnego ….i od dwóch dni naiwniak czeka ,że ktoś gębę lub gębusię otworzy z pośród zainteresowanych skąd wziąć podpaskę , jak się zakopać , okopać …..i dzięki radom miszcza przetrwać ….

  Mistyka Życia ……mistyka …..wart pałac Paca a Pac pałaca bo wszędzie te same Muminki …..

  chyba se wezmę miesiąc urlopu….
  nie cieszcie się …kłamię !!!…

  żeby mnie krew nie zalała ……
  na to co widzę wokół…..
  że większość mądrzejsza była
  gdy się rodziła
  niż teraz gdy się do ” wiedzy ”
  dorwała …..

  dotrwam , na Pulitzera …zarobię
  w żółtej przestrzeni ..
  a Wy w tej swojej wolnej woli
  w niewoli
  zdecydujecie sami ….
  bo takie prawo niewolników
  w elektronicznych kajdanach….

 27. Jurek pisze:

  Niestety Tobie Marku nie będę odpisywał / chyba że wytłuścisz pytanie / i w pobieżnym oglądzie Twych wpisów je dostrzegę / , gdyż już pewien czas temu analizując styl twych postów nabrałem …,

  /o dziwo mnie nie interesuje kto ile do czego nabral czy nie nabral/

  …,podejrzeń , które na tą chwilę przemilczę , bo aby je wprost wyrazić muszę mieć …,

  /co kogo obchodza Twoje moje czyjes podejrzenia i/

  …,pewność ….

  /przynajmniej dla mnie ma zwiazek
  z ⚰ i mogila/

  /Pozatym Twe prywatne podejrzenia przynajmniej mnie nie ziebia ani nie grzeja a jesli kogo?s interesi to nie
  moja audica a interesuja mnie
  komentarze ktore odpowiadaja w
  miare realiom z mozliwie dostepnymi argumentami i wiekszoscia komentujacych.Takze Marek jesli
  masz jakie?s podejrzenia co do
  Twych prywatnych wizji i od roznych glosow z Zaswiatow te dla Ciebie wszystkie zgrzytki szmerki i cala ta Twa nawijka i grypserka itp.podejrzenia to radzilbym abys sie o rozwiazanie zwrocil o pomoc do pani Agaty …,

  / Christi-e ktora/

  …,stworzyła słynne postaci literackie…,

  /a jak ona Tobie nie pomoze to do jej/

  …, dwojga detektywów: Belga Herkulesa Poirota oraz starszej pani, detektyw-amator …

  PS.

  Marek.

  Czy bylbys na tyle uprzejmy abys nie narzucal w przyszlosci swych wlasnych Iluzji i teori kom przy jednoczesnym graniu Guru z glejtem wszechwiedzacego ?

 28. tomasz26 pisze:

  powiem tak istota zwana szatanem jest taką samą istota ja wszystkie inne z dzieła kreacji wszystkiego zasługuje na szacunek i ofiarą miłość .. gdyz jazda istota która współczuję losu drugiej istocie wzrasta sam i pozwala wrastać innej to mu swoimi min emocjami zalilamy istoty no zagubine osamotnione przyparte do muru osaczone itp.Kazdy z ludzi ma w sobie takiego szatana w zależności jak bardzo go pielęgnuje tak bardzo nim się utożsamia tym samym zasila go swoim polem wibracyjnym to samo tyczy się strony światła ..nie można stać się istota świetlista nie dostrzegając bolączek i blokad drugiej strony. To właśnie takie zagubione owieczki jak sztan są motorem do działania sił światła
  I

  • Margosia pisze:

   „… istota zwana szatanem jest taką samą istota ja wszystkie inne z dzieła kreacji wszystkiego zasługuje na szacunek i ofiarą miłość …”
   ___
   Ha, ha… Tomaszku 🙂
   Przypomniałeś mi moją reakcję w postaci smutku, jakiego doświadczyłam w pierwszej, a może… drugiej klasy liceum, kiedy „przerabialiśmy” na lekcji wiersz L.Staffa pt. „Deszcz Jesienny”.
   Mieliśmy wówczas wspaniałą polonistkę, która z pamięci wyrecytowała nam cały ten piękny wiersz oddając jego piękno w swojej intonacji…
   Nigdy nie zapomnę jak bardzo zrobiło mi się żal „szatana” kiedy usłyszałam te słowa:

   „…Przez ogród mój szatan szedł smutny śmiertelnie
   I zmienił go w straszną, okropną pustelnię…
   Z ponurym, na piersi zwieszonym szedł czołem
   I kwiaty kwitnące przysypał popiołem,
   Trawniki zarzucił bryłami kamienia
   I posiał szał trwogi i śmierć przerażenia…
   Aż, strwożon swym dziełem, brzemieniem ołowiu
   Położył się na tym kamiennym pustkowiu,
   By w piersi łkające przytłumić rozpacze,
   I smutków potwornych płomienne łzy płacze…”

   W kontekście jednak tego, co napisałeś… nie bardzo kapiszi…
   – Co masz Tomaszu na myśli mówiąc: „miłość ofiarna” ?

   • tomasz26 pisze:

    ofiarna miłość złożona przez tzw jezusa polegała na ofiarowaniu miłości całemu stworzeniu w tym i tzw. szatanowi , który jak to się mówi nie szczędził pokus ,utrapień itp..w/w…to jest ofiarna miłość można ją nazwać milosciæ bezinteresowna świetlistą ,bez projekcji ego itp

    • Margosia pisze:

     „…ofiarna miłość… polegała na ofiarowaniu miłości całemu stworzeniu w tym i tzw. szatanowi… można ją nazwać miloscią bezinteresowną świetlistą ,bez projekcji ego…”
     ___
     Rozumiem Tomaszku 🙂
     Rozumiem także, że ja… nie dotarłam jeszcze do tego poziomu, aby złożyć siebie „w ofierze całemu stworzeniu”, bo gdy widzę, że dzieje się krzywda komuś, kto nie potrafi lub nie może się obronić sam, to… absolutnie tego nie akceptuje i nie toleruję i zawsze stanę i staję w jego obronie, bez względu na to kto jest krzywdzicielem i bez względu na to czy istotą krzywdzoną jest człowiek czy zwierzę…

     Niestety, takie moje zachowanie często przysparzało mi i przysparza wielu problemów… 😀 np. takich, że w swoim dorobku zawodowym posiadam aż 27 świadectw pracy…
     Motywy swojego postępowania z-rozumiałam po upływie dość długiego czasu, ale nawet wówczas, gdybym… zrozumiała je znacznie wcześniej, to i tak postąpiłabym dokładnie tak samo, bo taką już mam naturę, ale też… dzięki niej dzisiaj niczego nie żałuję i nie dywaguję co by było gdyby…, choć bywały też i takie chwile, w których ganiłam sama siebie za swoje zachowanie, gdy z jego powodu piętrzyły się pod moimi nogami różnego rodzaju „kłody losowe” – jak je wówczas, w nieświadomości nazywałam…
     Dzisiaj…, ponieważ staram się żyć świadomie, uważnie i odpowiedzialnie – dokładnie wiem jakie konsekwencje, czy… „kłody” spotkają mnie jeśli postąpię zgodnie ze swoją naturą, więc jestem na nie poprostu przygotowana i nie sprawiają mi one jakichś przykrych niespodzianek…
     Tak więc Tomaszku Oki 🙂 „miłość bezinteresowna, {może nawet} bez projekcji ego…” nie jest mi obca, jednak… „miłość ofiarna”, to jak dla mnie… chyba nie w tym wcieleniu…

     • tomasz26 pisze:

      tak margosiu to co doświadcza każdy z nas jest tyko czastką planu całości z którego nieliczni zdają sobie sprawę ….bardzo dobrze że uporałas się z tzw przeciwnościami losu uświadamiając sobie to działania ..nadchodzą ciężkie czasy przemian i pruby więc chtart ducha charakter ,miłość i współczucie zaowocują w następnej misji wcielania się

     • Margosia pisze:

      „…nadchodzą ciężkie czasy przemian i pruby więc chart ducha charakter ,miłość i współczucie zaowocują w następnej misji wcielania się”
      ___
      W rzeczy samej Tomaszku… nadchodzą ciężkie czasy przemian i próby, o których ćwierkają nie tylko „galaktyczne wróble”, że zadziewają się one co 676 lat, i myślę, że cechy, które wymieniłeś, czyli: „hart ducha charakter, miłość i współczucie”.. mogą stać się naszym wyznacznikiem w kwestii: nie tyle… „następnej misji wcielania się”, ile naszego obecnego: być albo nie być…
      Bo chyba już tylko nieliczni nie dostrzegają tego, co się zadziewa – tego teatru groteski, w którym cały niemal świat z nielicznymi wyjątkami, w koordynowany odgórnie sposób… został przekształcony w coś, co z powodzeniem można nazwać „obozem o zaostrzonym rygorze” przy współudziale tzw. „poprawności politycznej” oraz „mowy nienawiści”… uzależniając wszystkie nieświadome jednostki od strachu przed karami, jakie stosuje system żerujący na każdej jednostce ludzkiej…

      Pod wpływem jakiegoś impulsu…, wczoraj, późnym wieczorem, a więc na spokojnie… obejrzałam sobie na cda, po raz drugi filmik pt. „Jupiter: Intronizacja”, zwracając szczególną uwagę na treść… „ukrytą pod spodem”, „pomiędzy…”, i przyznam szczerze, że śmiałam się… przez łzy dobre 5 minut… z naszej głupoty, niewiedzy, ignorancji i pewności siebie… i dopiero wówczas dotarł do mnie sens słów Dydymusa:

      „…Teatr życia, to bestia, hydra o wielu głowach, łaknąca ludzkiego dramatu, emocji, przeradzających się wraz z biegiem czasu w groteskę…
      Dopóki będą istniały systemy hierarchiczne oraz obozy miast i korporacji, będzie istniał także – system nadzorczy, licencyjny oraz monopolowy, a w raz z nim, będą istnieli kapusie, szpiedzy i agenci, kontrolujący niższe warstwy społeczne, ponieważ… czymże byłaby władza, bez lojalnych najemników i wiernego, a także wystraszonego społeczeństwa ignorantów…”

      Tak więc słusznie zauważasz Tomaszku nadchodzące „ciężkie czasy przemian i prób”, podczas trwania których takie cechy jak m.in. mężność, miłość i współczucie będą decydowały o tym, co dla niemal każdego z nas ma największe znaczenie…

    • korass pisze:

     e, uczony w piśmie, a jak wytlumaczysz to :

     Po pierwsze gdzie sa ‚dowody pozabiblijne’ ze jezus naprawde istnial i zostal ukrzyżowany,

     Sanhedryn mial wielokrotnie sposobnosc wydac na jezusa wyrok za balwochwalstwo, co wynika z tekstwo Ewangelii,

     Ukamieniowanie jezusa moglo byc nastepstwem jego odniesienia do abrahama, moglo byc wynikiem ratowania prostytutki, albo pracy w szabat.

     Ale nie, sanhedryn nie chcial wykorzystac takich oczywistych sytuacji, dzieki ktorym mial by rozwiazane i ‚czyste’ rece przeprowadzajac oskarzenie jezusa i skazujac go wedlug prawa na ‚uzasadnione ukamienowanie’…

     Badajac kwestie rytualnego mordu celem zlozenia ofiary, wiemy ze nienspelnialby on zalozen zwiazanych ze skladaniem ofiar przeblagalnych.
     Zlamanobybw takim przypadku wiele zalozen zwiazanych z prcesem skladania ofiar, lacznie z glownym oficjalnym prawem o zakazie skladania ofiar z ludzi,

     i teraz najlepsze :

     Jezus mial zostac wybrany przez lud na smierc a wyboru miano dokonac pomiedzy nim a drugim czlowiekiem.
     Tym drugim ktorego rzekomo ocalono byl ‚barabasz’.
     Barabasz mial na imie jezus.
     A slowo barabasz – ‚bar’-‚abbas’ tlumaczy sie jako ‚syn ojca’.
     Odczytujac zatem wlasciwie pelne imie ocalonego widzimy ze ‚uratowano’:
     Jezusa, syna ojca,

     A skazano ‚krola zydowskiego’…

     Ktoremu imieniu albo bardziej precyzyjnie, tytulowi bardziej pasuja nauki mistrza?
     Krolowi zydowskiemu, czy jezusowi- synowi ojca?

     A moze jednemu i drugiemu?

 29. tomasz26 pisze:

  Teatr życia, to bestia, hydra o wielu głowach, łaknąca ludzkiego dramatu, emocji, przeradzających się wraz z biegiem czasu w groteskę…
  Dopóki będą istniały systemy hierarchiczne oraz obozy miast i korporacji, będzie istniał także – system nadzorczy, licencyjny oraz monopolowy, a w raz z nim, będą istnieli kapusie, szpiedzy i agenci, kontrolujący niższe warstwy społeczne, ponieważ… czymże byłaby władza, bez lojalnych najemników i wiernego, a także wystraszonego społeczeństwa ignorantów muszę cię zmartwić hierarchia jest wszędzie wokół i pod nami i na nami..różnica Jet tylko jedna i bardzo subtelna jena jest od początku a ta druga jest poniekąd nieudolną kopią ..wynikającæ z ciekawości co ciekawe ostatnio może tak że dwa tyg .. półtora temu też zerknołem ma jupitera na cda jak dla mnie to taki mit o braciach enkim i enenlilulilu oraz ich siostrze siostrze oraz osobie z ziemi inkarnujacej matko ojcu

 30. mały budda pisze:

  Prawdę mówiąc to moim odczuciu postać Jezusa to hologram. Dlaczego tak twierdzę, ktoś może mnie zapyta.
  Panie i Panowie odpowiadam z ochotą, że myśli ludzkie są odbiciem w Naturze eteru.
  W eterze projekcja obrazu jest dziełem ludzkiego umysłu. Zdałem sobie sprawę, że w procesie oczyszcza tego fizycznego świata. Wypadnie mnóstwo ludzkich trupów z ziemskiej szafy. Użyłem metafory metafizycznej pisząc o trupach.

  • tomasz26 pisze:

   każda postać jest bio hologram tzwjezus też nim byl i tu masz całkowitą rację każdy bez wyjątku wcielając się w grę czy chce czy nie musi przestrzegać zasady tej gry masz wyczyszczona pamięć ,i zgadnij kim byłeś i co masz tu do roboty i do dzieła

   • mały budda pisze:

    ,, każdy bez wyjątku wcielając się w grę czy chce czy nie musi przestrzegać zasady tej gry masz wyczyszczona pamięć ,i zgadnij kim byłeś i co masz tu do roboty i do dzieła”

    Odpowiedz
    Zgadzam się z tobą tomaszu26 z tym co w/wym.
    Prawdę mówiąc to masz rację.
    Jednej rzeczy u ludzi nie znoszę to, że życie ludzkie traktują jak grę. To ich z czasem gubi i sprowadza na złą drogę głupich ludzi .
    Życie od małego dziecka traktuję jako naukę.

    • tomasz26 pisze:

     gra mały buddów to wyrażenie obejmujące cały aspekt wcielania się może to być gra typu farmer ,czy przedszkole, może też być gra wojenna wszystko zależy od uczestnika i tego co ma do przerobienia w karmię indywidualnej ,czy zbiorowej słowo może ma wydźwięk obojętny ale to tyko słowo, które ma takie być ,bo nie może ono w swym nazewnictwie różnicować gracza na starcie jest jeszcze inne słowo z tej puli jest nim słowo kreacja

     • Margosia pisze:

      „gra… obejmujące cały aspekt wcielania się może to być gra typu farmer ,czy przedszkole, może też być gra wojenna…”
      ___
      …przemyślne plany myszy i ludzi…

     • mały budda pisze:

      gra mały buddów to wyrażenie obejmujące cały aspekt wcielania się może to być gra typu farmer ,czy przedszkole, może też być gra wojenna wszystko zależy od uczestnika i tego co ma do przerobienia w karmię indywidualnej ,czy zbiorowej słowo może ma wydźwięk obojętny ale to tyko słowo, które ma takie być ,bo nie może ono w swym nazewnictwie różnicować gracza na starcie jest jeszcze inne słowo z tej puli jest nim słowo kreacja

      Odpowiedz

      Prawdę mówiąc to przerobienie karmy polega na nauce. Inaczej mówiąc kontynuacji zdobywania kolejnych doświadczeń. Obojętnie w jakim świecie równoległym przyjdzie zaistnieć indywidualnej świadomości poprzez kreacje choćby formy fizycznej. To zawsze będzie temu zjawisku towarzysz tzw. doświadczenie. W metafizycznyn rozumieniu będzie mieć znaczenie głębokiego poznania siebie samego. Wówczas przejawia się spontaniczność wyniku samooceny siebie samego od wewnątrz. Moim odczuciu ten stan jest procesem nauki poprzez zdobyte doświadczenie. Dlatego w tym doświadczeniu nie chodzi o jakąkolwiek rolę, którą trzeba grać dla gawiedźi umysłowej. Ponieważ poznanie wynika z natury ciekawości i jest aktem spontanicznej pracy nad samym sobą.
      Tutaj już wchodzi się wewnętrzną naturę poznania. Tym samym doświadczenie siebie samego od wewnątrz swojej istoty.
      Drugą stroną medalu jest, że każdy człowiek bez wyjątku powinien iść swoją indywidualną drogą poznania siebie samej i siebie samego.
      Sądzę, że wielowymiarowość równoległych światów, głównie polega na tworzeniu warunków do rozwoju i zdobywania doświadczeń. Z doświadczenia wiem, że proces jest doskonaleniem samej siebie samego siebie.
      Wówczas wchodzi się w sferę metafizyczną w pojmowaniu i widzeniu odmiennej rzeczywistości przeciwnej do natury materii.
      Dlatego jak dla mnie cały proces jest nauką w procesie uczenia się świadomości w drodze do doskonałości.
      Doskonałość to droga do transformacji siebie samego w źródło światła. Jak dla mnie proces jest doskonaleniem się w każdym świecie równoległym jakim przyjdzie indywidualnej świadomości zaistnieć.

      🐍
      🐍🐍🐍
      🐍

      😀
      😀😀😀
      😀

     • Margosia pisze:

      „…jak dla mnie cały proces {życia w ciele} jest nauką w procesie uczenia się świadomości w drodze do doskonałości.
      Doskonałość to droga do transformacji siebie samego w źródło światła…”

      ___

      W rzeczy samej Mały… 🙂
      W tym… „procesie uczenia się… siebie samego w drodze do doskonałości”… mamy do wyboru wiele różnistych dróg: wąskich, szerokich, krętych lub prostych, jasnych i przyjaznych lub ciemnych i i mrocznych, wyboistych, gładkich, takich na których toczą się wojny oraz takich gdzie panuje spokój, etc… i tylko od każdego z nas zależy jaką drogę wybierzemy zmierzając do wyznaczonego sobie celu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.