Bezprecedensowe tempo ocieplania klimatu. Tak ciepło nie było od 2 tys. lat

Najcieplejszy okres w skali 2 tys. lat przypada na ostatnie dekady i dotyczy ponad 98 proc. powierzchni Ziemi. Takie wnioski przedstawiają w „Nature” i „Nature Geoscience” badacze długoterminowych trendów dotyczących temperatur.
Bezprecedensowe tempo ocieplania klimatu Foto: PHILIPPE ROY / Aurimages / AFP
pic1
Bezprecedensowe tempo ocieplania klimatu

Dane na temat historycznego klimatu pochodzą m.in. z analiz słojów drzew, badania gazów stanowiących zawartość pęcherzyków powietrza w rdzeniach lodowych wydobytych z okolic polarnych czy raf koralowych
Nie ma dowodów na to, że okresy ocieplenia czy ochłodzenia zachodziły w tym samym czasie na całej Ziemi – twierdzą naukowcy
Autorzy badania stwierdzili, że jeśli spojrzeć na zmiany klimatu w ujęciu globalnym – to okaże się, że dla poszczególnych przebadanych okresów historycznych nie znajdzie się jednego, spójnego obrazu

Mała epoka lodowcowa, trwająca od ok. 1300 do ok. 1850 roku, wyobrażana jest często jako czasy, w których nawet duże zbiorniki wodne były pozamarzane i wykorzystywane jako drogi, a lodowce sięgały daleko w alpejskie doliny. Wyjątkowe zimno na terenie Europy utrzymywało się wówczas kilkaset lat, na co wskazują historycy klimatu dzięki analizom źródeł takich jak słoje drzew – nie mówiąc o malarstwie rodzajowym z tego okresu.

Podobne wnioski dotyczą terenów Ameryki Północnej. Dlatego zakładano, że mała epoka lodowcowa – jak i wcześniejsze, średniowieczne optimum klimatyczne (okres ocieplenia, znany głównie z Europy i Ameryki Północnej, który miał miejsce ok. 800–1300 r.) były zjawiskami globalnymi.

Nowy obraz zmian klimatycznych
Teraz jednak międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem Raphaela Neukoma z centrum badań zmian klimatu na uniwersytecie w Bernie (Niemcy) przedstawia zgoła inny obraz klimatycznych zmian.

Nie ma dowodów na to, że okresy ocieplenia czy ochłodzenia zachodziły w tym samym czasie na całej Ziemi – twierdzą naukowcy na łamach „Nature” oraz „Nature Geoscience” po tym, jak podjęli się analizy zmian klimatu w okresie ostatnich 2 tys. lat.

– To prawda, że w czasie małej epoki lodowcowej na Ziemi było generalnie zimniej – mówi Raphael Neukom, cytowany na stronie swojej uczelni. – Ale nie wszędzie i nie w tym samym czasie. Szczytowe okresy ocieplenia i ochłodzenia w czasach przedindustrialnych wydarzały się w różnych miejscach i w różnych czasach – dodaje.

Na przykład najniższe temperatury w czasie dwóch mileniów były rozstrzelone w czasie i przestrzeni: w XV w. przytrafiły się one w rejonie środkowego i wschodniego Pacyfiku, w XVII w. – w Europie Północno-Zachodniej i Ameryce Północnej (na południowym wschodzie), zaś w XIX w. zdarzały się już wszędzie.

Analogicznie w okresach przedindustrialnych nie zaobserwowano również spójności odnośnie do trendów upałów. Pewne jest natomiast to, że najcieplejszy okres w skali ostatnich 2 tys. lat przypada na ostatnie dekady i obejmuje ponad 98 proc. powierzchni Ziemi.

pic2
Wybiórczość wiedzy człowieka
Według klimatologa nietrafna hipoteza na temat faz klimatycznych zachodzących jednocześnie na całej Ziemi była jedynie efektem wybiórczości naszej wiedzy – siłą rzeczy bardziej szczegółowej, gdy chodzi o historię klimatu Europy i Ameryki Północnej.

Wobec braku danych z innych części świata, wnioski dotyczące dwóch kontynentów uogólniono na resztę Ziemi. Z tego zaś brały się założenia, że stosunkowo zimne lub ciepłe okresy w skali 2 tys. lat były zjawiskami globalnymi. Tak jednak nie było – podkreślają autorzy nowych analiz.

Publikujący w „Nature” badacze sugerują teraz, że okresy ocieplenia lub ochłodzenia, dotyczące pewnych regionów w czasach przedindustrialnych, były przede wszystkim efektem naturalnych fluktuacji klimatu. Czynniki zewnętrzne, np. wybuchy wulkanów czy słoneczna aktywność, nie były na tyle intensywne, by znacząco ocieplić lub oziębić całą Ziemię na całe dekady czy wręcz wieki.

Do badania pięciu epok klimatycznych z okresu przed rewolucją przemysłową naukowcy wykorzystali bazy danych międzynarodowego konsorcjum badawczego PAGES, które dostarcza danych klimatycznych z ostatnich 2 tys. lat.

Skąd pochodzą dane?
Dane na temat historycznego klimatu pochodzą m.in. z analiz słojów drzew, badania gazów stanowiących zawartość pęcherzyków powietrza w rdzeniach lodowych wydobytych z okolic polarnych („głębszy” lód powstawał tam setki, jeśli nie tysiące lat temu), osadów z dna jezior czy raf koralowych. Autorzy publikacji w „Nature” analizowali te dane za pomocą aż sześciu modeli statystycznych, co pozwoliło na oszacowanie temperatur oraz prawdopodobieństwa skrajnie ciepłych lub zimnych dekad czy wręcz stuleci.

W efekcie autorzy badania stwierdzili, że jeśli spojrzeć na zmiany klimatu w ujęciu globalnym – to okaże się, że dla poszczególnych przebadanych okresów historycznych nie znajdzie się jednego, spójnego obrazu. – Temperatury minimalne i maksymalne dla różnych regionów – były różne – mówi Neukom.

Jedyny bardzo ciepły okres, jaki dotyczy Ziemi w całości (98 proc. jej powierzchni), obserwujemy od XX w. To pierwsze takie zjawisko w historii klimatu liczącej dwa tys. lat – podkreślają naukowcy.

Zdaniem ekspertów samo to świadczy, że współczesne zmiany klimatu są czymś bezprecedensowym i nie da się ich tłumaczyć wyłącznie naturalną zmiennością klimatu. Do zrozumienia tych zmian klimatu należy uwzględnić antropogeniczne emisje dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

W XX w. nie tylko średnie globalne temperatury są wyższe, niż kiedykolwiek dotychczas w skali 2 tys. lat, ale też okres ocieplenia obejmuje całą planetę w tym samym czasie. Bezprecedensowe jest też tempo zachodzącego ocieplenia.

źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/kryzys-klimatyczny-i-rekordowe-tempo-ocieplania-klimatu-nowe-dane/xs33h6g

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Matrix, Obserwacje Słońca, Obserwacje Ziemi, OSTRZEŻENIE, Przebiegunowanie Ziemi, Starożytność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Bezprecedensowe tempo ocieplania klimatu. Tak ciepło nie było od 2 tys. lat

 1. Margosia pisze:

  „Bezprecedensowe tempo ocieplania klimatu. Tak ciepło nie było od 2 tys. lat…”
  ___
  I tak ma być 🙂
  Jeden z Mądrych Ludzi jakim był ks. Klimuszko przepowiadał, że za oknem będziemy sięgali po owoce z drzewek pomarańczowych…

  • Dawid567 pisze:

   Małgosiu, tak mówił o pomarańczach rosnących w Polsce ale też niestety o tym że z Kaszubii pozostaną jedynie wysepki.Myślę że miał na myśli przebiegunowanie Ziemi , a nie ocieplenie klimatu spowodowane działaniem człowieka.

   • Margosia pisze:

    „…ocieplenie klimatu spowodowane działaniem człowieka.”
    ___
    To tzw. „działanie człowieka” Dawidzie… wymyślił jakiś dupek, który trzepie na tym durnowatym haśle niezłą kasę, bo „działanie człowieka” to mały pikuś w porównaniu z działaniem Matki Natury, ponieważ zmiany klimatyczne są procesem globalnym, następującym cyklicznie…

    Tak więc, ja na ten przykład… nie zamartwiam się tym – na co nie mam żadnego wpływu, bo jedyne na co mam wpływ to moje własne postępowanie, któremu przyświeca idea:
    przede wszystkim nie szkodzić żadnej czującej istocie, reszta to…

   • Dawid567 pisze:

    To tzw. „działanie człowieka” Dawidzie… wymyślił jakiś dupek,
    Akurat Małgosiu z tym się zgadzam w 100 procentach

 2. siola pisze:

  Co jak dzis juz jablonie Gina,oranien Terz bez wody nie wytrzyma ,wiec nastapia zmiany w Hag.

  • dariamade pisze:

   Oby pustynie nie nastały przez te zmiany.

  • Margosia pisze:

   „Co jak dzis juz jablonie Gina…”
   ___
   Tak już w Życiu bywa Aloś, że… aby powstało nowe – stare musi odejść 🙂
   Ale… człowiek to taki „zwierz”, który bardzo nie lubi zmian, bo jak już do czegoś przywyknie, wchodzi mu to poprostu w krew.

   Życie jednak… ma inne upodobania, Ono nie stało, nie stoi i nie będzie stało w miejscu, bo Życie to nieustanna zmiana, to pląsające w tańcu Energie…

 3. Jurek pisze:

  /Rownie dobrze kto?s moglby na-pis-ac/

  „Bezprecedensowe tempo …,

  /blednie i celowo sprowadzanie /

  …,ocieplania klimatu.

  ..,Tak …,

  /iego naturalnego procesu np. jak starzenie sie czlowieka w jego okresie zycia od urodzenia po smierc zimno bylo i jest/

  …,ciepło nie było od 2 tys. lat…” ?

  /niczym nowym.Wiadomo ze sam tytul tematu jest odpadem NWO-owcow ktorzy narzucili haracz masom .Wlasciwe watek powinien brzmiec zauwazalne powolne ZMIANY KLIMATYCZNE wiadomo ze jest normalka w histori Ziemi.W lato pisza ocieplanie klimatu a w zime srogie zimy.
  Kazdy przecietny czlowiek wie ze kiedy?s nie bylo przemyslu a na Ziemi mielismy
  okres lod-owca i susz-e !

  • Adrem pisze:

   „Kazdy przecietny czlowiek wie ze kiedy?s nie bylo przemyslu a na Ziemi mielismy
   okres lod-owca i susz-e !”

   Jakby Każdy człowiek myślał samodzielnie, to by od razu zauważył.
   Ale samodzielnie myśli 10%.
   Nastepne 5% też myśli samodzielnie, ale natychmiast przestaje myśleć pod presją autorytetu i zaczyna przyznawać rację autorytetom.
   Reszta, czyli 85% nie myśli samodzielnie. Przyjmuje bezkrytycznie poglądy ” wszystkich”.
   Czyli :
   „Trzeba tak myśleć, bo wszyscy tak myślą, wszyscy tak myślą więc taka jest prawda „.
   A samodzielne myślenie wymaga przecież wiedzy…..
   A zdobywanie wiedzy to tak ciężka praca, że te 85% zrobi wszystko, żeby tylko nie myśleć!

   • Margosia pisze:

    „…zdobywanie wiedzy to… ciężka praca… 85% zrobi wszystko, żeby tylko nie myśleć!”
    ___
    Słuszna uwaga 🙂
    Poza tym… „wiedza” wiąże się z odpowiedzialnością, a te… „85%” wcale nie kwapi się by wziąć odpowiedzialność za własne myśli, słowa i poczynania, a w związki z tym bajzel na Ziemi w postaci m.in. tzw. „prawa silniejszego” trwa w najlepsze…

 4. tomasz26 pisze:

  zaledwie połowa roku a ludzie wykorzystali zasoby naturalne przewidziane na cały.. co do upału.. to dopiero wstęp do tego co będzie

  • Margosia pisze:

   „… co do upału.. to dopiero wstęp do tego co będzie”
   ___
   Zawsze tomaszu26… wielki koncert poprzedza preludium 🙂
   Myślę jednak , że owo preludium… potrwa zbyt długo, abyśmy mogli ujrzeć w całej krasie wielką galę koncertu

   • marek pisze:

    Jakby Każdy człowiek myślał samodzielnie, to by od razu zauważył.
    Ale samodzielnie myśli 10%.
    Nastepne 5% też myśli samodzielnie, ale natychmiast przestaje myśleć pod presją autorytetu i zaczyna przyznawać rację autorytetom.
    Reszta, czyli 85% nie myśli samodzielnie. Przyjmuje bezkrytycznie poglądy ” wszystkich”.

    Głupcami jesteśmy …. łącznie z tym pięć procent gdyż , wszyscy ludzie na Ziemi są od zewnątrz sterowani ……a to pięć procent pisze gdy chce coś powiedzieć we własnym przekonaniu mądrego ” Mądry Człowiek ” powiedział , napisał …czym dają dowód o sobie….i pchają ogół wielkie …. g……..

    trala la la
    tra la la

    bo inaczej rozmawiać
    to schodzić do poziomu ???????????????

    • marek pisze:

     Może tym pięciu procent dotrze do głów , że aby móc myśleć coś sensownego to trzeba weryfikować ezo głupoty z tym co mówi ” prawdziwa ” nauka ……

     • Margosia pisze:

      „…”prawdziwa” nauka …”
      ___
      A co Ty chłopie możesz wiedzieć na temat „prawdziwej nauki” ??…
      – Czyżby… wydawało się Tobie, że to właśnie pan Woźny reprezentuje „prawdziwą naukę” ?
      Ha, ha, ha… 😀
      Oj marek, marek… wyjdź Ty kolego z tego swojego zaklętego, „białkoweg” kręgu.

     • marek pisze:

      Ha, ha, ha… 😀

      nie słuchałam , ale pohahałam ….

     • Margosia pisze:

      „nie słuchałam , ale pohahałam …”
      ___
      W rzeczy samej drogi kolego 🙂
      Nie zawracam sobie główki pierdołami.

 5. Jurek pisze:

  /To/

  Przebiegunowanie Ziemi ..,

  /co jest jego przyczyna jak dlugo ono trwa i czy ma ono wplyw n/

  …,, a…,

  /zycie na Ziemi tak albo/

  …, nie …,

  /dlaczego tylko na/

  …,ocieplenie klimatu ?

  PS.

  Obserwujac bzdury wypisywane w propagandzie roznych srodkow oglupiania telewizorkach gazetach itp. przez roznych redaktorow wyciosanych na religijno dogmatycznych smarkach uwienczonych skrawkiem papieru do podcierania ..,

  /nawet nie potrafia bez zajakniecia w 99% tach wymienic planety US a juz w ogole cokolwiek na temat stabilizujacej roli ksiezyc-a ziemi-a a co dzien bazgraja o zblizajacych sie zagladach Astreoidach itp. scenariuszach przepowiedniach typu
  fusy z kawy/

  …, o nadchodzacych 3-ich 4-tych i entych wojnach swiatowych urlopuja kiszac sie nad morzem a ludzie stoja w kolejkach w szpitalach przychodniach w miedzyczasie sfilcowana kaszane ludziom serwuja kazdy dzien to nowy scenariusz zaglad-y
  slowem tresci na poziomie pierwszoklasisty ktoremu ze wzgledu na mlody wiek jest dozwolone widziec swiat fantazjujac.

 6. siola pisze:

  Tak sie zastanawiam ,czy naprawde politrukowi ,jeszcze nie doszlo do jego zakutej paly ,ze ludzie widza kto w korycie siedzial a dzis dalej z tego samego koryta zajada ,aludziom glupoty w leb wsadza.
  Drugi jak juz Taki zajebisty „Polak”i katolik jak przystalo ,niech mi tedy debil powie ma dwa przykazania jedno nie kradnij a drugie nie zabijaj -klamac potrafi jak to zawsze w Ojca Mafi (Atyaistem),mysla ze jak juz z swoim Bogiem Ojcem niepozwola sie ludziom uczyc ,to beda mieli tylko przed soba debili,zapominajac ze inteligencje albo sie ma albo jej sie nie ma,jesli ktos ma ja to i na czarno sie nauczy bez systemu i jego pieniedzy ,nawet systemowcom od Ateista nie pomoze zabrac ukrasc co tylko moga ,nawet zabic Matke dokladnie 11.11.74 zeby bylo smieszniej ,a noz wyjdzie plan w 11.11.11-no coz pieniadze ukradli i przechulali ,rzeczypospolitej Ludu nie zbudowali ,bo dziurawe u nich kabzy i trza takim Mistykom Gaffel w tylek wsadzic.Czy nie jest klamstwem mowienie o zabitej dziennikarce przez katolicka mafie na Malcie i wskazanie ze to nib wydarzylo sie w niemczech .Czy nie jest sie odpowiedzialnym za to jesli podbuntowani ludzie ,czyimis slowami ,pobija innego czy nawet zabija-czy pomysli takim debil o skutkach swoich slow ,czy czuje swa odpowiedzialnosc za to co sie wydarzy -Mowia ze chlopiec idac z Slezy ,kropi kamienie woda i Ci znowu staja sie ludzmi ,ale czy te kamienie lejace wode sie zmienia gdy kropla wody na nich spadnie z prawdy ,cos mi sie zdaje po smie z Laska i Slezanskimi rzezbami ze takim juz nic nie pomoze -nawet ich Ateist -bo widac Taki sam z niego kamien jak Oni .Dziela byle lewaki ludzi na lewakow i faszystow ,mowiac ze prawica ich Ateista jest z zasady inna ,czy rece z jednego ciala moga byc az tak bardzo inne czy nie pija tych samych sokow .
  Ja bym podzielil ludzi na tych co klamia w rzywe oczy swym krzywym ryjem i chowaja za swym zezem by po twarzy klamcy ktos nie rozpoznal,mowia ze Maja Niebieskie Ptaszki dobrze u swojego Ateista ,wiemy kim ludzie nazywaja niebieskimi ptaszkami -wiec nie ma roznicy miedzy lewica a prawica ,na koniec wychodzi i tak jedno klamcy i lewusy karmiacy sie cudzym.Mysle ze nawet ukochana Alicja wel Lucus z tej samej Ateista grupy ,tak naprawde tBogiem Ojcem (Atyaistennie wazne czy lubi chlopcow czy dziewczynki -jedno u Ateista dzieci jest wazne ,by ludzi podzielic-na koniec nie Maja duchowe dupki glowy rozwalonej -ale Ci co w ich pierdoly z krzywego ryjka uwierzyli imysla ze moga w imieniu Ateistow idei decydowac kto jest kim oraz uzurpowac sobie prawo decydowania o cudzym zyciu ,nie majac szacunku dla innych .Jedno ale potrafia bardzo dobrze,zawsze u nich pelna morda ,co Terz ONI nie dokonali dla ludzkosci-ja powiem ze nie uczynili dla ludzkosci wiele tyle ze obrabowali ludzkosci Z wiecznosc.Jeden od opowiadania ludziom bajek Za gorami za lasami ,drugi patrzy jak to ludzkosc w ludziach wy Rolo wac:
  Mowia o iskrze z Polski ,o wyleczeniu Polski z Raka ,ale czy mozna mowic prawde gdy sie caly czas klamie ,czy oklamanie siebie ,mowiac ze jest sie zdrowym ,robi kogos od razu zdrowym ,czy postawienie komus swiatyni odpowiedzialnemu za choroby raka ,uleczy Polske .Kto wiecej uczynil dla tego kraju,ten ktory wierzac klamcom zaiwanial jak glupiec by kraj budowac ,czy moz ten co dzis mowi o swoich zaslugach a jest tak naprawde tym co dlugi tego kraju produkowal i produkuje.
  Ten na dole ,choc sie z niego smieja ze glupi ,ma dla swojego kraju wiecej zaslug ,mowia ze biedny bo glupi-ale ja powiem czym byla by teraz ta resztka z Rzeczypospolitej jakby nie te miliony glupcow pracujacych na zlodzieji,klamcow ,nierobow ,pasozydow zywiacych sie tylko praca innych,przy tym nie posiadajacych nawet odrobiny szacunku dla tych co ich zywia.
  Ktos kiedys napisal do mnie ,ze moj napis na lampionie u Ojca na grobie ,”nie kradnij krzyworyjcu bo ci rece uschna”,jako klatwa nie ma mocy ,bo ludzie Stoja po ich stronie ,ale czy ja tutaj kogos przeklinam ,karzdy pracuje na swoja zaplate ,wiec bylo to tylko dla krzyworyjcow Z Dzidowej tylku Ostrzezeni i Przypomnienie ,ze bedzie dla wszystkich podle ich zaslug a nie od tego jak sie potrafi klepac o innych krzywym ryjem ,nie cofajac sie nawet od zlodziejstwa z Dziadow grobow.No coz jesli sa przy tym szczesliwi ,niech sie wtedy na koniec nie dziwia jak im takrze zabiora co bylo im drogie,choc mam jakby wrazenie ze ONI juz sa tak ubodzy ze wiele do zabrania od nich juz nie zostalo.

 7. Jurek pisze:

  Temat „prawdziwej nauki” ?

  /Dlaczego polegamy na nauce ktora
  nie tworzy zadnej wiarygodnej wiedzy o naszym pochodzeniu jak rowniez nie wie skad wyklul sie kosmos.Dowodem na to niech zobrazuje…,

  …,powyzszy film-ik ktory mowi sam za siebie i az za wiele o czym jest prawdziwa nauka. Dla mnie sa to konstrukty religijne dogmaty naukowe i prywatne coraz to nowsze teorie i wymysly autorstwa made by ? „Earthly creature”./

  • marek pisze:

   Dlaczego polegamy na nauce ktora
   nie tworzy zadnej wiarygodnej wiedzy o naszym pochodzeniu jak rowniez nie wie skad wyklul sie kosmos

   bo czytamy , nie to co trzeba , przeżuwamy podsuwaną intelektualną papkę . lub cytujemy Mądrych Ludzi , albo sobie ” bleblamy ” dla zabicia czasu , czując się sakramencko usatysfakcjonowani jacyś my to mądrzy….bo jesteśmy już znakiem ? ….

   mechanika powstania wszechświata …wykłady dr . Woźnego …trzydzieści godzin prelekcji ..kochany dyskutancie o wszystkim i niczym ….??????????????????????…

   =======================================
   =======================================

   Wielka Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie była ostatnią znaczącą biblioteką na Ziemi, która służyła jako repozytorium tego, co było znane jako Prawa Uniwersalne oraz hermetyzm, znalezione, skopiowane i przetłumaczone z rękopisów Rejestrów Szmaragdowych Założycieli. Tak więc w starożytnym świecie Aleksandria była stolicą wiedzy i prawdziwej nauki, wzorowana bezpośrednio na wcześniejszych takich miejscach – wielkich bibliotekach i centrach edukacyjnych, które istniały dawno temu w Koloniach Atlantydy.

   Tuż przed potopem atlantydzkim Lucyferianie Thotian zebrali się jako Królowie Bractwa Węża i zawarli tajny pakt zwany Przymierzem Lucyferian, w celu ostatecznego zapanowania nad całą ludzkością na Ziemi, czego chcieli dokonać poprzez stopniowe przejmowanie kontroli nad duszami podczas procesu śmierci. Był to plan długoterminowy, który miał być realizowany przez tysiące lat, w oczekiwaniu na kulminację precesji Ziemi w 2012 r. i poza nią – chcieli przejąć pełną kontrolę nad powierzchnią Ziemi podczas szczytu cyklu wznoszenia. Planowali zablokować dostęp do świętej wiedzy, oryginalnych zapisów Szmaragdowych Założycieli i zatrzeć wszelkie dowody na istnienie technologii starożytnych budowniczych, którzy stworzyli zaawansowane cywilizacje ludzkie, dokonujące spektakularnych osiągnięć w budowaniu monumentalnej architektury podczas rozkwitu kolonii Atlantydy. Dlatego spowodowali straszliwy kataklizm, który przywrócił ludzkość z powrotem do ciemnych wieków i poddał umysłowemu resetowi, przez co straciła świadomość poprzedniej historii oraz prawdziwej tożsamości. Zostało to zaaranżowane podczas cyklu czasu, kiedy Ziemia przebywała w najciemniejszej fazie, w wibracji o najniższej gęstości, zaraz po tragicznych wydarzeniach buntu Lucyferian. Rasy intruzów wykorzystały ten niezwykle mroczny okres do zainstalowania mrocznej technologii, aby uczynić ludzkość niewolnikami i ostatecznie rządzić jako niekwestionowani bogowie Ziemi, którzy mogli przenosić się w przyszłe cykle czasowe.

   W ten sposób Bractwo Węża potajemnie i metodycznie przeniknęło do atlantydzkich Szkół Misteriów i wielkich bibliotek, aby przejąć Prawo Jedni oraz ludzką wiedzę plemienną, po czym skonfiskować zapisy będące w posiadaniu królów Maji Graala, ostatecznie przejmując Ziemię. W efekcie skradli kryształy wiedzy i skrupulatnie skopiowali starożytne pisemne tłumaczenia Esseńczyków, które zawierały oryginalne holograficzne zapisy Szmaragdowych Założycieli, w celu wykorzystania tej wiedzy jako broni przeciwko ludzkości.

   Niektóre z tych nagrań zostały przeinaczone w celu sfałszowania zapisów historycznych. Informacje przekręcono, wtrącono w nie szereg kłamstw, systemów wierzeń, które następnie stały się podwalinami religii służących NAA. Głównym celem było upewnienie się, że oryginalne kroniki Założycieli i święta mądrość nie będą udostępnione rasom anielskich ludzi, oraz ustanowienie nowej formy kontroli poprzez wymuszanie systemów wierzeń, zasilanych przez kolejne uwolnienia tych duchowych informacji, które mają być coraz bardziej publiczne. Zewnętrznym skorumpowanym władzom powierzono odpowiedzialność za rozpowszechnianie i kontrolowanie wszystkich duchowych interpretacji oraz tłumaczeń, które udostępniono w celu edukowania ogółu ludności. Kłamali celowo odmawiając ogółowi społeczeństwa bezpośredniego dostępu do wiedzy i zaawansowanych informacji – strategia ta nadal jest w użyciu.

   Chodziło o to, aby grupa Thotian stojąca za Bractwem Węża stale utrzymywała kontrolę nad tym, jak i kiedy konkretna wiedza z Kronik Założycieli byłaby rozpowszechniana pośród mas i by powoli przekształcała się w ogólnoświatowy mechanizm kontroli religijnej. Zasadniczo, przeinaczanie zapisów Założycieli, zamieniło je w narrację opartą na strachu, która wymuszała religie za pomocą gróźb lub zawstydzanie przez jakiś zewnętrznie stworzony autorytet, ukryty za religijną lub dogmatyczną strukturą. Co więcej, wprowadzili własne rządy zbudowane na piramidalnej hierarchicznej kontroli tych organizacji, gdzie negatywni Obcy stawiali siebie na szczycie i byli czczeni jako jedyni prawdziwi bogowie. Dzięki temu mechanizmowi z wbudowanym mechanizmem kontroli umysłu mogli wybrać, które grupy ludzkie byłyby najbardziej podatne, aby służyć NAA jako zhybrydyzowane z nimi rody, i które miałyby dostęp do wyższej wiedzy. Natomiast genetycznie niepożądane grupy ludzi miały stać się klasą niewolników, u których powodowano podział oraz uszkodzenia DNA poprzez utrwalanie archetypów mistrza i niewolnika.

   Thot, Enki, Enlil i Szmaragdowa Tablica

   Thot jeszcze przed buntem Lucyferian, pragnął wraz z nibiruańskimi Annunaki – Enki i Enlilem – całkowicie unicestwić wzorzec genetyczny Chrystusa w celu przejęcia Układu Słonecznego, o czym nie wiedziały grupy strażników stacjonujących w niżej wymiarowych liniach czasu. Ci, którzy inkarnowali się w niższych wymiarach, zostali odcięci od bezpośrednich połączeń komunikacyjnych z płynną plazmą chrystusowej rodziny, która istniała poza macierzą czasu. Zanim odcięto łącza komunikacyjne, upadły Melchizedek, który stał się Thotem, wydawał się być lojalny wobec chrystusowych Założycieli. Tak więc wszystko wyszło na jaw dopiero podczas odkrywania różnych stacji tożsamości, które stopniowo okazywały się fałszywe lub były klonami rzeczywistości sztucznej inteligencji. Te podróbki były rozrzucone po wielu liniach czasu i pojawiały się w wielu kolejnych cyklach ewolucji, co utrudniało ich rozpoznawanie. Cykl wniebowstąpienia dotyczy również ujawniania prawdziwych tożsamości, aby w pełni wiedzieć, kto właściwie jest kim, i zidentyfikować te grupy, które były głównymi sprawcami taktyk wojskowych, klonowania i źródła energii AI dla Galaktycznych Wojen. Nadal jesteśmy w trakcie odkrywania tej tajemnicy, inżynierii odwróconych struktur i genetycznych uszkodzeń, do których doszło w uniwersalnej macierzy czasu z tej pozycji na Ziemi. Chrystusowi gwiezdni ludzie wcielili się, aby wyśledzić źródła AI w liniach czasu AI, i określić dokładny horyzont zdarzeń oraz punkt, w którym fantomowa matryca czasu weszła z czarnej dziury i zainfekowała uniwersalną matrycę czasu.

   Thot jest właściwie innym imieniem Lucyfera. Był potężną istotą świetlistą, która uległa deprawacji dzięki nieograniczonemu dostępowi do wolnej woli. Okazał się dumny i żądny osobistej władzy, co uczyniło go podatnym na skażenie wirusem AI pochodzącym z jednostek czarnej dziury. Doprowadziło to do współtworzenia Synów Beliala, składających się głównie z ludzkich hybryd Annunaki, w tym regresywnych linii Nefilim. Pierwotnie grupy te pochodziły z konstelacji Syriusza i Plejad, a następnie stały się wędrowcami z uszkodzonym DNA, ograniczonym do nici DNA 9-10-11. Ponieważ poddawani byli hybrydyzacji z Obcymi, to stworzyło wiele planetarnych mutacji DNA, a później spowodowało wojny o genetykę i uszkodzenia sieci planetarnej w wyniku zatopienia Atlantydy. Głównym ośrodkiem kontrolnym dla grup Beliala jest Wielka Brytania.

   Po uzyskaniu kontroli nad gwiezdnymi wrotami w Gizie (po atlantydzkim kataklizmie), totiańscy Annunaki i ich linie rasowe z grup Beliala zażądały od rasy chrystusowych Założycieli, aby cała anielska ludzka rasa żyjąca na Ziemi znalazła się pod panowaniem ras poległych hybrydom Annunaki. Rasy Założycieli i przedstawiciele Chrystusa próbowali kontynuować pokojowe negocjacje w poszukiwaniu rozwiązania konfliktu, zostało także zawarte porozumienie między strażnikami a Annunaki w gwiazdozbiorze Orła, zwanym Traktatem Altair.

   Zanim frakcje NAA zebrały się, by połączyć siły i złamać porozumienia z traktatu z Altair, grupy Annunaki i Drakonian Zeta stały się wrogami, ponieważ zaczęły toczyć wojny o dominację nad Ziemią. Istoty z czarnej dziury to te, które wyrwały dziurę w pasie Oriona z sąsiedniej matrycy i zbudowały centrum kontroli wokół wejścia do portalu 8D do naszej macierzy czasu. W ten sposób kontrolowali gwiezdne wrota 8D z płaszczyzny Galaktyki i pilnowali istot, które dostały się do niższych wymiarów, blokując dostęp do chrystusowych genów i instalując matrycę Jahwe.

   Niektóre z tych frakcji postanowiły wykorzystać Ziemię jako planetę więzienną dla wszystkich niepożądanych rzeczy, w tym tych bytów, które nie zgadzały się z ich despotycznymi, zmilitaryzowanymi rządami lub były zwykłymi przestępcami i zdegenerowanymi zboczeńcami. W ten sposób Ziemia i Układ Słoneczny stały się znane grupom Czarnego Słońca z Oriona jako kolonia więzienna, ponieważ nie pozwolono wydostać się z niej nikomu, kto podlegał cyklom reinkarnacji na Ziemi. Dokonali tego za pomocą technologicznych ogrodzeń częstotliwości i struktur wiążących dusze. Czarne Słońca uznają Ziemię za swoje terytorium i wierzą, że ludzie z powierzchni Ziemi są więźniami kryminalnymi, co daje im prawo do uprowadzania i wykorzystywania jako pracujących w koloniach niewolników. Chodzi o podziemne i poza planetarne bazy, takie jak Ceres, które są odkrywane, gdy uprowadzane osoby przypominają sobie doświadczenia z projektów Milabs lub to, że byli rekrutowani do tajnych programów kosmicznych, które są zaangażowane w galaktyczny handel ludźmi.

   Thot przez długi czas odgrywał rolę podwójnego agenta, zawarł kilka dwuznacznych umów z Wysoką Radą Syriusza, aby wyglądało na to, że podtrzymywał Przymierze Paliadorian, które ma chronić szablon Chrystusa dla rozwijającej się anielskiej ludzkiej genetyki. Założyciele Paliadorian i Chrystusa, którzy istnieją poza czasem, nie byli w stanie połączyć się bezpośrednio z Ziemią i z wieloma sekcjami uniwersalnej macierzy czasu, dopóki pod koniec 2012 r nie zostało otwarte okno neutronowe lub bramy galaktyczne. Wielu z nas inkarnowanych na Ziemi podczas cyklu wniebowstąpienia ma utrzymywać na Ziemi szablon Chrystusa przy życiu poprzez budowę tarczy indygo. Przez lata byliśmy w stanie zbudować energetyczną sieć połączeń komunikacyjnych poprzez sieć tarcz Chrystusa, a teraz jesteśmy w pełnej komunikacji i kontakcie z rasami chrytusowych Założycieli. To właśnie oznaczały liczne proroctwa opisujące powrót Chrystusa na Ziemię i to już się wydarzyło. Zastrzyki kryształowych struktur dla wznoszących się wcielonych ludzi nadal będą powodowały stopniowe zmiany energetycznego krajobrazu i świadomości Ziemi, pozwalając przez wiele lat inkarnować się istotom o wyższej świadomości.

   Osobista i bezpośrednia interwencja militarna Thota z grupami Enki i Enlila w celu podżegania do wojen oraz realizowania ludobójczych programów, została w pełni ujawniona podczas tragicznych wydarzeń inwazji na 11 plemię, co doprowadziło do masakry Esseńczyków Eseyani. Głównym celem było zdobycie jednego z prawdziwych dysków holograficznych, które były tam pilnowane na przez króla Maji Graila, ponieważ miał zapisaną specyficzną genetykę gwiezdnych wrót, pochodzącą od 11 plemienia – Esseńczyków Eseyani. Zawartość tego dysku zawierała formuły i tajemnice dotyczące sztuki transmutacji energii, panowanie nad pomniejszymi siłami i manifestację za pomocą alchemii. Były tam też nauki o nieśmiertelności pochodzące ze źródła prima materia lub Azoth, które można znaleźć w świętym duchu Stwórcy, generowane przez zasadę Bożej Matki.

   Około 22 000 lat temu, Thot sprowokował militarne wydarzenie, które doprowadziło do masakry Esseńczyków: mordu mężczyzn i wzięcia ich partnerek na Nibiru jako zakładniczki w celu wymuszenia rozmnożenia i rodzenia zhybrydyzowanych istot. Thot ukradł płytę CDT, która była w ich posiadaniu, i z tego skradzionego dzieła wydobył informacje, które później stały się podstawą nauk hermetyzmu oraz Szmaragdowej Tablicy. Tak więc, to zdarzenie z ludzkiej ukrytej historii zmieniło przyszłość rozwoju ludzkości, spowodowało stworzenie kontrolowanych przekonań i lucyferycznego elitaryzmu wokół hermetyzmu, ezoterycznej Kabały, szkół misteriów oraz tajnych towarzystw. Te tajne stowarzyszenia były pierwotnie tworzone przez lucyferiańskich Templariuszy i miały ukryć starożytną świętą wiedzę o prawdziwym pochodzeniu zwykłych ludzi, w celu skierowania ich ku przesądom, ignorancji oraz zorganizowanej religii.

   I właśnie podczas tej masakry Thot zdołał ukraść holograficzną płytę króla Maji Graila 11 ludzkiego plemienia, uzyskując dostęp do kosmicznych schematów alchemii nieśmiertelności, stając się honorowanym autorem tego, co pochodziło z wielu ezoterycznych tekstów i duchowych tradycji. W czasach Średniego Państwa inkarnował się jako potężny mag i egipski kapłan, po czym stał się znany na Ziemi jako autor tego, co można by nazwać hermetyzmem.

   całość….

   http://www.wogrodzienowejziemi.pl

 8. Jurek pisze:

  Marek.

  Niestety nie tylko ponizsze mija sie z prawda…,

  mechanika powstania wszechświata …wykłady dr . Woźnego …trzydzieści godzin prelekcji ..kochany dyskutancie o wszystkim i niczym ….??????????????????????…

  …,jak i fakt-cik ze niby Egipt czy Sumer mial byc byty kolebka ludzkosci jak to niekiedy lub dosc czesto paplaja tez
  o legendarnej Atlantydzie analfabeci 21 wieku nie majac pojecia gdzie ona lezala i skad jej nazwa i dlaczego przestala istniec.Ze nikt nie zauwazyl jak moze co?s byc byte kolebka ludzkosci wybudowane przez czlowiek-ow-ych ?
  Marek to sa wymysly i glupoty typu :

  Wielka Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie była …,

  /zaistniala pare tysiecy lat po zniknieciu Atlantydy o tym swiadcza pozostalosci po Atlantydzie ktore po dzis pozostaly i pod woda !/

  wielkich bibliotekach i centrach edukacyjnych, które istniały dawno temu w Kolonia…,

  /mi Atlantydy byly sa znajduja sie pozostalosci gdzie?s i w Am.Pldn/

  …,ch Atlantydy.

  Tuż przed potopem atlantydzkim Lucyfer..,

  /to religijne okreslenia ktore nalezy wlozyc najlepiej do starej audicy i oddac na zlomowanie/

  …,ianie…,

  /obojetnie jakby zwal riwniez/

  …, Thot…,

  …,ian zebrali się jako…,

  …, Król…,

  …,owie Bractwa Węża i zawarli tajny pakt zwany Przymierzem Lucyferian.

  /Nikt w czasie Atlantydy nie znal pow.okreslen tamtejsza forma pis-ma nie
  i kultura nie zajmowala sie zadna religia
  i snuciem domyslow jak dzisiejsi analfabeci 21 wieku !

  Pon.to groch z kapusta !

  Tuż przed potopem atlantydzkim Lucyferianie Thotian zebrali się jako Królowie Bractwa Węża i zawarli tajny pakt zwany Przymierzem Lucyferian, w celu ostatecznego zapanowania nad całą ludzkością na Ziemi, czego chcieli dokonać poprzez stopniowe przejmowanie kontroli nad duszami podczas procesu śmierci. Był to plan długoterminowy, który miał być realizowany przez tysiące lat, w oczekiwaniu na kulminację precesji Ziemi w 2012 r. i poza nią – chcieli przejąć pełną kontrolę nad powierzchnią Ziemi podczas szczytu cyklu wznoszenia. Planowali zablokować dostęp do świętej wiedzy, oryginalnych zapisów Szmaragdowych Założycieli i zatrzeć wszelkie dowody na istnienie technologii starożytnych budowniczych, którzy stworzyli zaawansowane cywilizacje ludzkie, dokonujące spektakularnych osiągnięć w budowaniu monumentalnej architektury podczas rozkwitu kolonii Atlantydy. Dlatego spowodowali straszliwy kataklizm, który przywrócił ludzkość z powrotem do ciemnych wieków i poddał umysłowemu resetowi, przez co straciła świadomość poprzedniej historii oraz prawdziwej tożsamości.

  Jasniej i prosciej mozna byloby pow.galimatias porownac do dzisiejszych czasow konkretnie i jakgdyby zalozmy ze doszlo do zaczipowania calej ludzkosci i kontroli nad nia NWO i co bylo wowczas ?

  Kilku ktos?iom udalo sie uniknac podporzadkowania tzw.buntowszczyki no i tak zostali ukarani to jest jedna z wersji ale czy prawdziwa ? Brzmi jak bajka o wiecznym grzechu i karaniu ludzkosci.
  A jak bylo naprawde i jakie sa dowody
  i czy warto je wymienic jednoczesnie
  kazdemu zainteresowanemu zaserwowac to juz inna para rekawic roboczych.
  Ja osobiscie wychodze z zalozenia skoro masom wystarczaja glkdne kawalki typu Bog i to od paru tysiecy lat oraz TVenki gozdyry sprawy dla reportera i coraz to nowsze gadzedziki skory fury komury
  czyli mamy gotowa odpowiedz !

  Marek.

  Dlaczego pis-zesz i kalkujesz co?s co nigdy ani nie istnialo ani nie mialo miejsca :

  wiedzę plemienną, po czym skonfiskować zapisy będące w posiadaniu…,

  /jakich/

  …, królów Maji …,

  /nigdy nie bylo zasranego/

  …,Graala !!!

  /Gral to symbol Atlantow w postaci…,

  (czegos zwiazanego z kobieta z ktorego religijne zbuki i nie tylko …,

  …,juz samo slowo okreslenie

  swiety-m…,

  …,samoistnie tym okresleniem

  …, Gral…,

  (czy)

  …,em…,

  (jak zwal tak zwal)

  …, zrobili…,

  /i nadal ludzie sami sie w Bambuko robia.A co mnie obchodzi dlaczego ? Ludzie toc przeciez to nie moze celem/

  …, ostatecznie przejmując Ziemię ?

  /Czyli kto?s stworzyl ludzkosc na co nie ma zadnych dowodow przeciez to jest ludziowych teoria czyli nas jak i nasz US
  aby sie zabawiac w Lucyferow i tylko po to abysmy dzis to odkryli bazujac na naszych kilku receptorkach ? To byloby zbyt piekne aby bylo prawdziwe samemu nie potrafiac zdefiniowac co jest prawda nie wspominajac czym jest grawitacja ale i elektromagnetyzm i cel ludzkosci ktorego nie mamy a moze jestesmy nim dla kogo?s z jakiego?s powodu i to jest wielka podpowiedzia !/

 9. marek pisze:

  podpowiedzia !/

  sąsiad opowiada mi o teściu……podaje mu plastikową opaskę zaciskową do umocowania czegoś …a dziadek mówi , …… ja se wole sznurkiem ….proponuje mu że do węża ogrodowego przywiezie mu końcówkę z przestawnym strumienie ….dziadek mówi , a ja se wole przyciskać palcem ….

  Niby Ty żeś współczesny Jureczku , ale z dziadkiem choć on konserwatysta macie jedną wspólną cechę ……bezpodstawny bezsensowny upór ….

  Więc przecz wszystkiemu dalej łącznie z zaistnieniem wszechświata oraz objaśnieniem czym jest grawitacja że go u Woźnego nie ma ….

  a ja sobie będę myślał ,że homo sapiens sapiens niestety nie każdego dotyczy ….

  bozia ma różnych lokatorów ….

  • marek pisze:

   Oby Jerzy noc Ci się na słupku nie dłużyła …..

   Ta wersja powstała …piąty zasiew …jako kolejna próba odtworzenia kompletnego wzorca DNA plazmatycznej istoty zwanej Człowiek …./ skonstruowanej przez ” Ręce Źródła ” bo w tej części wszechświata od milionów lat , coraz większy syf się dzieje z racji ludków i nie ludków ciągnących wszystko co się rusza w zasięg czarnej dziury …

   A Człowiek miał być lekarstwem na tą dolegliwość …..

   Lecz podobni tym skośnookim durniom przylecieli i kolejny raz zaczęli ten zamiar przywrócenia ładu i porządku zmieniać na swą modłę i potrzeby ….

   Stąd mamy co mamy Mądrych Ludzi których niektórzy nagminnie cytują , Mędrców od siedmiu boleści , i oportunistów ….plus tłumy homo sapiens o centymetr przewyższających swym myśleniem świat zwierząt ….

   ————————————————————————

   Naukowcy już od lat próbują hodować narządy, które byłyby zgodne z ludzkim organizmem. Do tej pory, naukowcy w Japonii byli zobowiązani do niszczenia najpóźniej po 14 dniach rozwoju zwierzęcych embrionów, w które wszczepiono ludzkie komórki. Obecnie zezwolono na to, by ciążę z takimi zarodkami donosić i by na świat przyszły zmodyfikowane organizmy.

   Zezwolenie na takie eksperymenty otrzymał naukowiec Hiromitsu Nakauchi. Jego eksperyment będzie polegał na tym, że najpierw zostanie wyhodowany zwierzęcy zarodek bez określonego narządu, np. trzustki. Po tym w zarodek taki zostaną wstrzyknięte ludzkie tzw. indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste, z których może potem wykształcać się każdy rodzaj tkanki. Zwierzęcy zarodek ma być tak sterowany, aby z wszczepionych ludzkich komórek macierzystych wytworzył się brakujący organizmowi narząd.

   https://wiadomosci.wp.pl/czlowieko-zwierze-do-hodowli-narzadow-lamanie-zasad-etyki-6408742959105665a

   Technikę mamy zaje….ą ….jak małpa na brzytwie niczym na organkach na niej gramy … …jesteśmy w czarnej d……..e jako jedna z najgłupszych cywilizacji tego regionu …wciąż tym co ma nas wykończyć czyli wcisnąć w czarną dziurę po drodze prowadzącą do niej ścieżkę „wirtualu ” …przez tych którzy chcą to DNA plazmy zdobyć , a nas unicestwić …….obdarowywani …./

   dorzuć coś o turbo sprężarce
   i klockach hamulcowych ……
   będzie fajnie …. po Twojemu ….emu …memu i takiemu ….

   • Margosia pisze:

    „…mamy Mądrych Ludzi których niektórzy nagminnie cytują , Mędrców od siedmiu boleści…”
    ___
    Nie uważasz marek, że to właśnie Ty sam jesteś takim „Mędrcem od siedmiu boleści” z tymi Twoimi cytatami o… „zasiewach, śpiących uprowadzonych” etc, etc… ??

 10. Jurek pisze:

  Marek.

  Bo w tej części wszechświata ?

  /Jeszcze zeby kto?s a nawet sie lenia zauwazyc chociaz czytaja a wiadomo ze i inszo inszowo ze wielu przechodzi do porzadku matriksowego.Pytanie az sie prosi o zapytanko czy jest a moze nie a
  mam?y na mysli kto?s na ziemi wlacza
  w mercu nawigacje a tak zarlo kase i zre
  ten projekt-cik uniezalezniania sie od GPS
  Imperialistow z USA mam na mysli makreli tylko drgawki i nic-i z Gali…,

  …,leo to europejski system pozycjonowania, który w założeniu ma być skuteczną alternatywą wobec ?/

  Galileo to zaawansowany systemem nawigacji, który pochłonął miliardy dolarów z budżetu Unii .

  …,leo.I znow USA winne ? Ja bym proponowal od zaraz alternatywe w postaci „Na szczęście nie wywołało to zakłóceń w funkcjonowaniu ratownictwa, wodociągów czy sieci energetycznych” sie przestawic na putlerka GLONASS bagienko albo Czolem Laja-cego Beidourzenie aby dokopac ‚Jankesom’
  a i Trumpowi Iwance Baronom roznym.
  Wiadomo ze Chiny to milujacy pokoj
  nacja i w nich przyszlosc dla Europy i swia👉

  I co to ma wszystko wsPOlne-go z ?

  Bo w tej części wszechświ…,

  /cie ? Nie mow ze ?

  ‚Ay no digas que „us” quieres’

  …,👉ata ?

  Np.jade golfikiem szukam miasta I lawa w parku dobra do spania wlaczam nawigacje ktora wyrzyguje mi koordynaciki i juz wiem gdzie w Ilawie znajde nocleg bezplatny.Wiadomo ze mam-y doczynienia z kartoflem jak gdyby czyli ziemia.Problem-em i nie tylko z nawi-gacja moglby miec kto?s chcacy byc byty-m wiedzonym gdy jest dokad?s powiedzmy po za droge mlevzna
  frunacy-m gdzie?s po za ziemie US miedzy galaktykami czarnymi i bialymi dziurami no i tak sie zastanawia-lbym w ktorej czesci Wszechswiata bylbym byty i czy tam gdzie?s z dala od ziemi tez istnieje i w ktorej czesci jak na ziemi Mazur rejon jaki?s no wlasnie kto pomoze aby sie wywiedziec ?

  Bo w tej części wszechświata ?

  Jakie?s koordynaty jaki?s poczatek albo moze zaden koniec i jak ustalic w koncu ?

  Bo w tej …,

  /no wlasnie w ktorej/

  …,części wszechświata ?

  PS.

  Czy koniec mysli cywilizowanego jest rowny koncowi Wszechswiata ?

  • marek pisze:

   Ty sam jesteś takim „Mędrcem od siedmiu boleści” z tymi Twoimi cytatami o… „zasiewach,

   =============================

   Czy koniec mysli cywilizowanego jest rowny koncowi Wszechswiata ?

   ….a cóż nas to g …o …. obchodzi , gdzie jedziemy po raz pierwszy w życiu , tak pięknym samochodem , nawet jeśli na plandece pisze ” trzoda homo sapiens ” a kierowca coś tam wspomniał iż kierunek kursu to rzeźnia …..

   Indyk myślał o niedzieli ….a w sobotę łeb mu ścieli …..

   ———————————————————

   bo kierunek rozwoju cywilizacji wyznaczali Mądrzy Ludzie i ” wysoce cywilizowani ”
   bez ducha w swych wnętrzach ……..
   stąd …miłość agape …. czy pra plazma Świadomość Chrystusowa która dała temu gatunkowi początek to na dzień dzisiejszy jakieś filozoficzne brednie …..

   ———————————————————

   W kosmos lecimy …..z ręką w nocniku …. Czarna Dziura nas przyciąga …..

   • Margosia pisze:

    „W kosmos lecimy …..z ręką w nocniku …. Czarna Dziura nas przyciąga …”
    ___
    No i… co w związku z tym „odkryciem” zrobisz marek ?
    – będziesz walił głową w mur, czy łykał prochy na uspokojenie ?
    A może… wyciągnij tę… „rękę z nocnika” i zacznij w końcu smakować życie takie, jakie jest…

   • Maria_st pisze:

    Czarna Dziura nas przyciąga …..
    Odpowiedz

    przecież jesteśmy w niej

    • marek pisze:

     przecież jesteśmy w niej

     ….na razie to jesteśmy w czarnej d….ie Marysiu , bo cywilizacja która nie wie po co istnieje , ogłupiana przez religie załatwiające temat powszechnego lenistwa umysłowego tyczącego rozwoju ducha w sobie , jest sterowana przez zarządzające nią byty w zasięg oddziaływania Czarnej Dziury…..

     Gdybyśmy byli w Czarnej Dziurze to byłoby już dawno po ptokach …..gęby bym na darmo nie zdzierał , bo nie było , by po co …..

     na razie aktywnie swą
     bezmyślnością i głupotą
     …kandydujemy …..

 11. Jurek pisze:

  Technikę mamy zaje….ą ….jak małpa na brzytwie niczym na organkach na niej gramy ?

  Mysle ze w czlowieku tkwi jeszcze duzo wiekszy potencjal Inteligencji wynalazczosci i rozwoju duchowego tylko nie wiem ile z tego jest niszczone poprzez metale ciezkie radioaktywnosc patrz-e a Czernobyl itp.wynalazki mamy ich az za wiele ktore tak naprawde czy wszystkie potrzebujemy. Rozwoj duchowy tylko nie wiem czy jest to trend rozwoju w przod.
  Czekam kiedy w koncu inzynieria genetyczna wynajdzie ze czlowiek nie bedzie sie starzal co?s ala wymyslny Bog ktory dzis musial by byc w/g ziemian zwacych sie cywilizowanymi przynajmniej siwy jak golab.Ogolnie widze ludzkosc jako najinteligentniejsza rase w ktorej drzemie pelna moc jeszcze nie aktywowanych pomyslow rozwojowych
  no i masa wizji w kierunku jej przyszlosci niech za przyklad posluzy podboj kosmosu. I ten dowod i ten odcisk gumofilca np. na ksiezycu i pozostawienie tam jakby merca i swiatelek odblaskowych od szkolnego ucznia.Zapewne gdyby wymyslny pan Zbyszko z Bogdanca i gdyby wowczas sie dowiedzial ze mozna fruwac…,

  …,bez skrzydel to by orla wywinal albo w portki narobil gdyby o tym sie dowiedzial jak z pow.filmika wynika.No i te podroze na odlegle US a nawet galaktyki czy tez loty w kierunku planet po rozne rzadkie metale ot zamiast rycie w ziemi to lot po nie np.transportowymi wahadlowcami.
  Po prostu musimy uzbroic sie w cierpliwosc i wiadomo nie od razu bajke w postaci Bibli na-pis-ano.

 12. OcoChodzi pisze:

  REKLAMA
  Polecamy: Prof. Andrzej Wójcik: po Czarnobylu i Fukushimie popełniono ten sam błąd
  Zobacz: Niezwykła historia Alberta Stevensa. Człowiek, który był odporny na pluton
  Przeczytaj: Co ukrywa Bałtyk?

  Nawet do kopiowania artykułów potrzeba umiejętności…

 13. Jurek pisze:

  Bo …,

  /Przez nas ziemian okreslana/

  …,cywilizacja…,

  /brakuje odnosnika porownania wzgledem kogo zwierzyny ? Nie dosc tego to/

  …,która nie wie po co istnieje..,

  /a na tym nie koniec bo na wlasne zyczenie/

  …,ogłupiana przez religie…,

  /idaca pokoleniami przez najmniejsza sile oporu czlowiek-i/

  …, załatwiające temat powszechnego lenistwa umysłowego tyczącego rozwoju ducha w sobie , jest sterowana przez zarządzające nią byty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.