23 lipca 2019 Pożegnanie Marka Rymuszko – wpis w Dzienniku Pokładowym 23 lipca 2019

22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliskim mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

Pamiętam, że na początku naszej znajomości zauważyłem, że promieniowała z niego jakaś unikalna radość, rodzaj lekkości bytu połączonej z poczuciem humoru wobec otaczającej nas rzeczywistości. Ta niezwykła aura, którą roztaczał wokół siebie Marek o dziwo wychodziła także na zdjęciach z jego udziałem, których on sam nie znosił. Trzeba było go długo namawiać do tego, żeby pozwolił sobie zrobić zdjęcie, gdyż uważał, że ‘źle wychodzi’, ale była to nieprawda.

Jeszcze trudniej było go namówić na wywiad, gdyż od wielu lat powtarzał mi, że on słabo mówi i są lepsi, a ja powtarzałem, że wprost przeciwnie – mówi świetnie i jest bardzo wiarygodny i przekonujący.
pic1
Kilka miesięcy temu na dowód tego specjalnie dla niego zmontowałem odcinek dawnego programu ‘Na Każdy Temat’ o śmierci klinicznej, w którym wystąpił obok Ani Ostrzyckiej jako ekspert i program wyszedł genialnie, a sam Marek był rewelacyjny. To był jeden z najlepszych odcinków tego cyklu i naprawdę wzbudził zainteresowanie tematyką nieznanego u tylu osób, że już tylko za to należy mu się pomnik. Zadzwonił do mnie i śmiał się, że chyba znalazłem ten odcinek programu na wykopaliskach, ale zgodził się ze mną, że program wypadł bardzo wiarygodnie. Była to w dużej mierze jego zasługa.

Marka znałem od zawsze. Próbowałem dzisiaj od rana ustalić datę, kiedy poznaliśmy się, ale prawdę mówiąc nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej ponad to, że było to gdzieś na samym początku lat 90-tych. Pracowałem wtedy w Radiu Zet, a Marek był moim bezcennym ekspertem od tematów związanych ze zjawiskami niewyjaśnionymi, autorytetem ostatecznym, po który sięgałem w tematach najważniejszych jak życie po śmierci. Zdarzało się, że przyjeżdżałem do niego podczas jakiegoś spotkania z czytelnikami Nieznanego Świata, a potem po jego zakończeniu nagrywałem go na wybrany temat i prezentowałem potem w programie.

pic2

Zawsze mówił ciekawie, powoływał się na książki, pamiętał nazwiska autorów, nawet jakieś ich cytaty – to była niezwykła sprawa. Miał jeszcze jedną fenomenalną cechę – był rasowym reporterem i miał typowe dla ludzi z tej branży dziennikarskiej spojrzenie na szczegół, dzięki czemu można było w całej sprawie dostrzec szerszy kontekst. Jestem dzisiaj zły na świat, że zabiera nam takich ludzi jak Marek Rymuszko… Kim go zastąpić? Kto nam opisze świat, żebyśmy go mogli lepiej zrozumieć, skoro nasz Stwórca zabiera nam najlepszych reporterów? Nie mogę się z tym pogodzić.

W Polsce był jednym z nielicznych (o ile w ogóle nie jedynym) ekspertem od nieznanego świata, który zawsze przychodził na myśl podczas poszukiwań eksperta do programu czy publikacji. Kto mógłby się autorytatywnie wypowiedzieć w dowolnej sprawie z szerokiej palety zjawisk niewyjaśnionych? Odpowiedź padała od razu: Marek Rymuszko! Szkoda, że zgadzał się na to tak rzadko, a pod koniec życia praktycznie wcale.

Oczywiście trzeba wspomnieć o miesięczniku ‘Nieznany Świat’, który stworzył razem z Anią i którym naprawdę zmienił dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce. To właśnie ten miesięcznik rozbudził zainteresowanie Polaków życiem duchowym, poszukiwaniem odpowiedzi na podstawowe pytania. Na samym początku oczywiście jego felieton z tym promiennym zdjęciem, na którym jest ten jego charakterystyczny uśmiech…

Marek był także bliską mi osobą. Bardzo mi pomógł w 2003 roku, kiedy wobec pewnej bardzo ważnej dla mnie sprawy zajął jednoznaczne stanowisko. Pamiętam, że przesłałem mu wszystkie materiały jakie tylko miałem włącznie z dziesiątkami prywatnych e-maili. Przeczytał je bardzo uważnie, po czym zadzwonił i powiedział, że dla niego sprawa jest oczywista i napisze o tym w ‘Nieznanym Świecie’. Ta historia pokazała mi, że w trudnych chwilach mogę na niego liczyć. Podobnie zresztą jak Krzysztof Jackowski, wobec którego wiele lat temu została podjęta próba oszkalowania czy wręcz fizycznego zniszczenia przez nikczemnych i zawistnych ludzi. I ta sprawa spotkała się z jednoznaczną reakcją Marka – jasnowidz do dziś powtarza, że w tej trudnej chwili to właśnie Marek wyciągnął do niego dłoń i pomógł mu wyjść z bardzo ciężkiej depresji. Tam w krainie światła, w której jest w tej chwili, na pewno ta sprawa została mu zaprezentowana w słynnym ‘filmie z życia’, o którym tak ciekawie opowiadał w programach o śmierci klinicznej.

Będzie mi brakowało jego telefonów z tym krótkim ‘cześć, tu Marek!’ na początku. Pamiętam, że kiedy wszyscy używali nowoczesnych smartfonów on cały czas korzystał ze starej, niezawodnej Nokii. Zapytałem go kiedyś, dlaczego nie zmieni modelu telefonu na nowszy. Odpowiedział z rozbawieniem, że oczywiście mógłby, ale po co, skoro ten model… dobrze działa?
Pamiętam nasze ostatnie spotkanie w kwietniu tego roku. Przyjechałem do jego mieszkania i zrobiłem tylko dla niego specjalną prezentację o wydarzeniach z Projektu KONTAKT związanych z kontaktem z UFO. Wiem, że był pod wrażeniem tych materiałów, bo powiedział mi o tym później w rozmowie telefonicznej. Był już wtedy ciężko chory, ale o chorobie rozmawiać nie chciał. Szybko ucinał temat, jakby tę sprawę chciał od siebie odsunąć jako nieistotną, nie mającą dla jego świata znaczenia. Wyglądał naprawdę dobrze i miałem nadzieję, że ta choroba z piekła rodem została zduszona w zarodku. Niestety życie pokazało, jak bardzo się myliłem.

Pamiętam, że z troską rozmawialiśmy o tym, co dzieje się w Polsce. Mieliśmy taką samą ocenę sytuacji i te ostatnie lata naszej znajomości to były także rozmowy o sprawach nie dotyczących zjawisk niewyjaśnionych. Bardzo mi będzie brakowało także tych naszych rozmów.

Nie ma Marka, ale przecież dobrze wiemy, że nie ma go jedynie w tej rzeczywistości materialnej, która jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej rzeczywistości prawdziwej, o której tak pięknie pisał jego miesięcznik ‘Nieznany Świat’. To dzięki tej tytanicznej pracy, którą wykonał prowadząc jako naczelny i wydawca tego zasłużonego tytułu można napisać ze stuprocentową pewnością, że jest teraz w krainie światła, do której udamy się wszyscy i z której zresztą przyszliśmy.

I już na koniec…

Jesteś tam drogi Marku i umówmy się, że jak i ja tam się kiedyś znajdę, to zaczekaj na mnie przy Tęczowym Moście. To dla Ciebie nie będzie już ‘Nieznany Świat’, lecz świat dobrze ci znany, który ja będę dopiero poznawał. Znowu będziesz ekspertem, a ja będę miał wtedy do Ciebie kilka pytań, na które pewnie odpowiesz z ogromnym poczuciem humoru. Jak zawsze.

Baza Fundacji Nautilus, 23 lipca 2019

/o jego śmierci wieczorem 22 lipca 2019 zawiadomił mnie jasnowidz Krzysztof Jackowski, tę najsmutniejszą w tym roku wiadomość odsłuchałem dopiero rano następnego dnia/
źródło;
https://www.nautilus.org.pl/dziennik,187,23-lipca-2019–pozegnanie-marka-rymuszko—wpis-w-dzienniku-.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Aktualności, Człowiek, Ezoteryka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „23 lipca 2019 Pożegnanie Marka Rymuszko – wpis w Dzienniku Pokładowym 23 lipca 2019

 1. korass pisze:

  WIELKA SZKODA , byłem namiętnym czytelnikiem Nieznanego Świata ,
  dziękuje Panie Marku za poszerzenie mojego widzenia świata

 2. Margosia pisze:

  „…Oczywiście trzeba wspomnieć o miesięczniku ‘Nieznany Świat’, który stworzył razem z Anią i którym naprawdę zmienił dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce…”
  ___
  To prawda !
  Kilkanaście lat temu, kiedy nie miałam internetu, co miesiąc kupowałam „Nieznany Świat” i czytałam od „deski do deski”, bo każdy artykuł w nim zamieszony otwierał mi oczy na świat, którego nie znałam…
  Kilka razy korespondowałam z panem Markiem prosząc o opinię w sprawie polecanych przez Niego książek i zawsze otrzymywałam wyczerpującą i zachęcającą opinię.
  Od „Nieznanego Świata” dostałam również książkę pt. „Nieuchwytna Siła” w nagrodę opisania mojego przykrego doświadczenia w pociągu, kiedy zmęczona zasnęłam na siedzeniach w przedziale i obudziłam się skrępowana z rękoma i nogami oraz przystawionym do szyi nożem przez obcego mężczyznę żądającego ode mnie pieniędzy…
  Bardzo mnie zasmuciła wiadomość o odejściu z naszej przestrzeni pana Marka Rymuszki, który również pozostanie w mojej pamięci…

 3. Dawid567 pisze:

  Ta wiadomość spadła na mnie jak grom z jasnego nieba.Mam w swojej biblioteczce prawie wszystkie numery Nieznanego Świata , począwszy od 1990 roku, numeru próbnego z 1983 nie posiadam.To pismo było od 1990 roku zwiastunem , że dzieje się coś nowego i niezwykłego.Miało zawsze swój poziom .Chyba po lekturze tego pisma i Sfinksa podjąłem decyzję aby pójść 8 lipca 1991 roku na kurs psychotroniki w Łódzkim Studium Psychotroniki, a potem podjąć naukę na studiach Zaocznych z zakresu psychotroniki.Moimi wykładowcami byli m.inn. Lech Emfazy Stefański, prof dr Leszek Weres, prof dr Jerzy Prokopiuk, ,Włodzimierz Zybertal, Jerzy Onoszko. Niestety, po roku studiów musiałem zrezygnować ze względów osobistych z nauki, nie dotrwałem nawet do egzaminów.
  W Nieznanym Świecie poruszane były i są różne tematy z szerokiego zakresu ezoteryki i psychotroniki.Z reguły lekturę Nieznanego Świata zaczynałem od wstępniaka red naczelnego Marka Rymuszki. Pamietam artykuły Naczelnego N.Ś o szczepionkach , homeopatii, medycynie niekonwencjonalnej, radiestezji i sporach o 2012.Mam też w swojej bibliotece Nieuchwytną Siłę.
  Często znajomym, którzy chcieli rozpocząć swoją przygodę z Nieznanym polecałem lekturę Nieznanego Świata ( tak na początek) .
  Panie Marku będzie nam Pana brakowało, Pana wyważonego języka.Cześć Pana pamięci !!!!

 4. Maria_st pisze:

  Piękne pożegnanie
  Tam już pamięć odzyskał a wybór do Niego należy

  • Margosia pisze:

   „Piękne pożegnanie…”
   ___
   Tak Maryś.
   Pan Marek miał wielu przyjaciół dzięki swojej gazecie, bo na forum gazety, w rubryce „rozmowy” czytałam wypowiedzi Polaków pochodzących z wielu różnych krajów.
   Np. dwie moje koleżanki mieszkające w Norwegi, od czasu… kiedy jedna z nich przeczytała u mnie „Nieznany Świat” regularnie zamawiały ten miesięcznik 🙂
   Można więc wyobrazić sobie jak wiele ciepłych i życzliwych uczuć – przyjaciół „Nieznanego Świata” powędrowało wraz z panem Markiem tam – gdzie się udał…

   • Margosia pisze:

    Myślę, że ten piękny, wzruszający film jest odpowiedni do tematu naszego
    „przebudzenia ze snu” byśmy zwrócili większą uwagę na świat uczuć…

    „Tam dom, gdzie serce Twoje”

  • siola pisze:

   Widac duzo ich od znajomosci nieznanego swiata ,ciekawe czy nalezal do tych z pamiecia czy do tych co duchowe Magisterskie dupki pamiec odebraly,bo wtedy za czytanie jego gazety przez sluzaca ,moze ja o kradzierz oskarzyc albo siee po niej przeleciec za kare.No coz zamykanie przed Kims drogi do wiedzy i tak niczego nie daje -jasne ze sie czuja Kims lepszym ze ludzie prosci dla nich to ludzkie zasoby,tutejsci,prolety i inne kotlety .No coz nikt nikogo nie zmusza by wierzyl w czarne koty ,tymi sie nawet dobrze duchowe karmia .Moze Dziadwszechwied Terz sie myli mowiac ze obwary to przetrwalniki-wahr -Prawda a i war -war jatkowo -dom wariatow szukanie czy moze wiedza jak zrobic z czlowieka niewolnika .Jak mozna na Kims zarobic gdy sie bedzie mu wciskac Mist widlami do glowy-pamieci nie ma i zawsze na nowo to chlonie -to jak podawanie indiankom szklanych kulek a indianom butelki z zywa woda,ktos powie nieprawda bo ognista a ja powiem a widzial ktos zywego zimnego ,no chyba ze mistycy szafna konopiami te cuda .Namnozylo sie fundacji od zbierania pieniedzy za prawde -mialem kiedys inne znaczenie slowa fundowac i nie bylo to zarabianie na wciskaniu ludziom Mistu do glowy a raczej cos co znaczylo dac tutejszemu ubozszemu cos na jego talerz-czy talerz to nie miska czy nie Prawda ?Czy naprawde potrzebuje czlowiek wielkiej mocy by znac samego siebie,czy naprawde potrzebuje kogos kto mu musi swiecic ,ONI raczej swiecic nie beda przykladem dla nich miec wrogow to powod do domy i do slawy .
   Myslicie ze na darmo pomordowano tzw.bylych duchowych w lagrach u niemcow czy u ruskich nie mowiac o Berezie Kartuzkiej ,myslicie ze to cud -komunisci nagle sa duchowi-przecierz zawsze sie interes na cudzych nieruchomosciach robi,a jak to jest pomocne gdy sie umie elektronikom niewiedzacych straszyc czy nasylac choroby -wciskajac glupoty ze chory bo zgrzeszyl czy zobaczyl diabla bo nie dobry.Widzialem we snach rozne rzeczy ,rozne dziadostwa do domu wchodzily by meczac ,czasem sie zdziwilem gdy chcac na zmore zapolowac lapie Pana rekoma -a tu w rekach zimorodek .Wiedzialem juz wtedy ze gdy sie gra za dlugo na komputerze to czasami sie gra dalej noca ta gre z Rosta i Milanem. Ale skad sie bierze sen dziwny ,gdy nie grasz w podobna gre na komputerze.
   No coz nie mnie sadzic innych ,ale pamietajcie ze szkielka to szkielka a wy nie sroki a raczej panny ze Statku ,by byc madrym nie trzeba Ognistej wody a raczej pogody Ducha .

   Przy czym mowienie ciagle o swej duchowosci nie oznacza wcale ze ta osoba tak naprawde jest duchowa.

   Jesli w swej gazecie pisal choc 88 Prozent prawdy ,to nie ma ie co o ducha jego martwic ,znajdzie droge ,jest jeszcze jedna sprawa ,jak uwolnic z piekla tych co przez nawiedzonych – modliszki swietoszkow uwiezieni -kogo prosic o pomoc czy moze samemu sie Zajac czlowiekiem bliskim .Poprosic o pomoc duchownego -co jak ten u swietoszkow pod szantarzem to zamiast uwolnic to usze ob waruje bardziej.A idz czlowieku sam gdy znales Ojca Matke swoja dobrze i uwolnij ja z opalow i obwarow -zdejmij buta z lewej nogi stan przy grobie kolo lipy ,poluz na lipie swoja lewa reke i jak wiesz ze ten znajomy jest nie winny -powiedz po prostu ze go znales i wiesz ze jesli cos zaszlo to nie z jego winny ze On nie winny niczemu.Moze uda sie wam bez mocy w sobie i Mistu w glowie uwolnic ducha z piekielnej niewoli ,ale jesli naprawde byl winny mozecie Zajac w piekle jego miejsce -no coz gdzies zawsze jest maly chaczyk -po prostu co wypowiadacie musi byc Prawda ,inaczej cieszko dojsc do domu Ojca .Nie bujcie sie noca gdy po takiej wizycie na cmentarzu zobaczycie ,odrywajace sie swiatlo od ziemi ,podarzajace do czegos jak swiecacego zepelina -nie bujcie sie jak sie przy tym okaze ze sami mozecie za tym swiatlem poleciec ,ale da waszego i swiatelka dobra dajcie mu odleciec ,chocbyscie mieli jeszcze do swiatelka tysiace czy miliony pytan -odpowiedz przyjdzie kiedys sama do karzdego ,wystarczy ze naprawde wiemy czym jest to co sami robimy ,tutaj nie wystarczy byc mocnym w jezyku z krzywymi ustami i zezowatym wzrokiem -bo tu juz nic nie da ze umiecie znalezc klucz w trzecim obrazie,czasem zmija sie pomyli bo jad drugi raz nie dziala.Czasem probowalem co niektorym poradzic by z Mistem nie walczyc ,im wiecej sie po nim czyscisz tym z dnia na dzien czlowiek brudniejszy ,co nie znaczy wcale ze gdy wam ONI wchodza do glowy noca ,by krasc wam z ogrodu ,macie byc dla nich jak ONI cca byscie byli i drugi im policzek nastawili ,wtedy na wlasnym ogrodzie tak przylozyc zmorze ze ja bedzie przynajmniej przez nastepne tygodnie tylek bolec -zapytacie sie napewno skad wiadomo kto byl zmora w nocy ,jak ja poznac ,mysle ze pamietacie to o Masle i Biciu Smietany -mowia stare legendy ze masz zmorze powiedziec ze ma dostac od ciebie Maslo jak zostawi w spokoju-ja powiem jak ja to czuje -ze zmora dostala za swoje-po prostu nagle po nocy w jakiej meczyla ONA sama sie melduje ze byla niby przezemnie meczona.Stara sztuczka zlodziejska -pamietajcie nie zawsze chora jest dusza bo niby cialo chore,czasem mozna byc Terz bogiem dajac komus resiwer do Anteny satelitarnej.Ale nie znaczy ,wtedy ze sie o czlowieku wszystko ,slyszac jego slowa ,czasmi takim bogom cieszko zrozumiec co czlowiek tak wlasciwie ma na mysli ,a ze mysla jak o sobie tak i czasem wychodza im zle wnioski.

   By wejsc do domu Ojca trza byc Bobrem ,albo musi to wyschnac.

   http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/99:opolskie/147160:Kamieniolomy_w_Nowej_Cerekwi.html

   No coz moze tylko ktos sie noca bawil pokazujac ze tam dom Ojca-w karzdym badz razie nie mam zamiaru dla bycia mocnym gdziekolwiek kopac ,wystarczy ze mam moc opanowania samego siebie.

   Jemu i karzdemu innemu jesli mowil prawde a odszedl szerokiej drogi mlecznej tam gdzie jak to mowia krina mlekiem i miodem plynaca,pozdrawia brzytkie kaczatko z Tosta zakochane w Kietrzu.

 5. Jurek pisze:

  Siola.

  Widac duzo ich od znajomosci nieznanego swiata ,ciekawe czy nalezal do tych z pamiecia czy do tych co duchowe Magisterskie dupki pamiec odebraly ?

  Siola jak mogl kto?s kiedy?s w eksperymencie komu(na)s dac
  wiecej niz ?

  Murziłka – rosyjskie pismo dla dzieci wydawane od 1924. Słowo „Murziłka” wprowadziła rosyjska pisarka Anna Chwolson, tak nazywał się krasnoludek, podobno wzorowany na Brownie kanadyjskiego pisarza Palmera Coxa. W piśmie nazwano tak psa, natomiast później pojawiła się żółta postać w czerwonym berecie i takimż 

  Jak jest dzis i czy inaczej ?

  Nie !

  Z tego co obserwuje to wiadomo i spojrz ilu dzis czyta smieci wyborcze rzeczpospolite itp.sruty dla mas a ilu sie interesuje czym?s powiedzmy mechanizmem US ? Z jednej strony sie nadal szkola biznesuja audicuja urlopuja stokrotkuja gozdyruja sensacjuja tvnkuja
  komorkuja religiuja a tematy typu Nieznany Swiat omijaja jak audica
  przechodzace losie na drodze jesli zdaza.
  I Ty Siola o-pis-ujesz przykladujesz starasz sie a masy przeciez one wola
  bujac w oblokach opierajac swe stopy
  na wymyslnych konstrukcjach a temat-y
  typu N.S. omijaja szerokim lukiem.
  Potem sie dziwia ze wiedza ile?s razy wiecej od wymyslnego Galileusza i tylez
  razy wiecej co NIC !

  PS.

  Czy swir wie ze nim jest i ze swiruje ?
  Bo czasami raczej coraz bardziej
  gdy mowa na temat oczywiscie jednej
  z wielu teori na temat ewolucji czlowieka
  i malpa ile?s procent genetycznie rozniaca sie od samozwacego sie cywilizowanym jakby jedno i to samo.
  Jedno mysli o bananach a drugie o mercach czy widac jaki?s wspolny mianownik przy zalozeniu ewolucja ?

  • marek pisze:

   Jedno mysli o bananach a drugie o mercach czy widac jaki?s wspolny mianownik przy zalozeniu ewolucja ?

   widać jedynie przerost formy nad treścią …jak relacja opakowań w supermarketach do zawartego towaru ……
   czyli zasiedzenie homo sapiens w materii , u pierwszych w kierunku . by podniebienie dostarczało uciech i brzuch był pełny a głowa pusta , u drugich by zdobyć nową zabaweczkę …..z niezbędnym w głowie zasobem wiedzy technicznej …by wiedzieć jak przekręcić kluczyk…

   lecz czas liniowy
   to niestety nie gumka
   do majtek
   i rozciąga się tylko
   nieznacznie
   a później
   kierunek odwrotny
   co dzieje się
   w chwili obecnej
   kurczy się ….

 6. Dawid567 pisze:

  Bardzo podobały mi się listy z cyklu „Dotknięcie Nieznanego”

  • Margosia pisze:

   „Bardzo podobały mi się listy z cyklu „Dotknięcie Nieznanego””
   ___
   Czytałeś Dawidzie wszystkie ?

   • Dawid567 pisze:

    To różnie bywało , wszystko zależało od tego jaki poruszały temat.Kiedyś mnie interesowały apokaliptyczne wizje i przepowiednie a dzisiaj szeroko rozumiana wiedza duchowa i oczywiście sny.

 7. Dawid567 pisze:

  Ostatnie pożegnanie Marka Rymuszki odbędzie się we wtorek 30 lipca 2019 r. o godz. 13.00 w Kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.
  http://www.nieznanyswiat.pl/nieznany-%C5%9Bwiat/2004-%C5%BCegnamy-marka-rymuszko

  • siola pisze:

   Oj nieznany swiat,jaki On jest znany -zamiast kwiatkow dawajcie kasztany.
   Jak finansowac oprucz reklam prywatna televizje -zrobic Konkurs z 4 kartami ,za karzda odkryta karte dawac po 1000 zl .Karzdy kto telefonuje musi wiecej zaplacic za Telefon ,powyzej taryfy np.2 zl .Przy czym za karzda nie odgadnieta karte skladac do koszyka a jak bedzie pelny np,okolo 666000 zl dac komus go wygrac .Co jednak zrobic gdy ktos 4 kartami koszyk potrafil otworzyc ,po prostu dodac jeszcze jedna karte i wszystko dalej leci po staremu .Niech z 30paru milionow ludzi ,zadzwoni tylko 2 miliony a jeden tylko wchodzi -policzcie ile TV niezalezna zarobi -za 1 odkryta karte 1000 za 2 -2000 za trzy beda 3000 za 4 -4000 za 5 bedzie cudem koszyk .

   Wiec mysle ze bedzie mozna miec spokojnie wiecej niz za reklamy ,bo beda ludziska dzwonic za 666000 jak szaleni nie widzac pustych swych kieszeni.
   Kiedys ,bylo tak ze kobita zadzwonila i miala szczescie ze sie dostala ,wygrala 2 t<siace i reporterka jej wciska ciemnote jakie Ona ma ci szczescie ,widac jednak choc nie byla moze calkiem obudzona ale chba na polw snie a na pol w jawie ,odpowiedziala reporterce ,no tak kochana ,nie wiem jakie mam w tym scczescie jak zostawilem w tym interesie tysiace razy wiecej niz wygralam .Przez pare sekund nie mogla wyklepana reporteka nagle wyjsc z stenkania ,nie mogla sklei porzadnego ze slow zdania pozostalo w gebie tylko E -kanne-juz lac jakos wody nie mogla,
   No coz mysle ze przynajmniej mogli by w tym nie znanym swiecie ,chodz ten jeden dzien zostawic dla uczuc nie dla interesu.

 8. siola pisze:

  No coz czasami wystarczy tylko jedna karte otworzyc w glowie ,a juz nie bedzie nikt nikomu prawdy musial sprzedawac-4 wam pozwola poznac moze prawdy -5 prawde ?

  • Oska pisze:

   Siola spokojnie, jeszcze deszcze nadejdą 😊

   • siola pisze:

    Jest ok Oska ,bedzie lalo ze bedzie znowu drzewa przewracalo ,ale co z tego ze 50 litrow spanie ma metr kwadratowy ,ale co z tego jak za pare dni znajdziesz ja wszystka znowu w Antlantyku.A z drugiej jednak strony ,jesli w moich snach choc zdzblo prawdy ,to by wejsc do domu Ojca ,musi mi pod skala wysnac bo ja jak Bober plywac nie potrafie ,choc mnie nawet Laguna siolowata ryba przezywa to daleko mi do ryby z plywaniem ja w wodzie jak kamien ,moze i dla tego nie lubie tak bardzo lania wody -musze sie uszczelnic do normy-IP 44 od cala tajemnica polskich Mistykow ,znalezc takiego co szczelny przy laniu wody-wiec na nic kombinowanie z jAN Pawel CZY Iwan pOLNY -a JAK FARBA JEST bOGINIA TO zycze wszystkim szkapom naszym ,boskiej krwi pod farba ,i im wiecej beda na nie lali ,tym bedzie skura twardsza -bo garbowana.
    Po drugie ,oska czuc musza niespokojnie ,ci co lali wode ,ze chmury rozganiaja dla ladnej pogody,bo moze byc jak bylo z Anglia -gdy Kwietniowi sie zachcialo mowic o jej kurewskiej mosci -tam sie pozniej oberwalo ,niewinnemu czlowiekowi ,co gdy teraz tych co polali swa moca ,beda zadac od wodolejcow wody-co posla by szukac czarnoksieznika jaki zamknal wszystka wode w sobie ,co jak stanie sie jak w Krakowskim zaborze ,za brak wody na polu ,wezna chlopi sie za tylki ,panow rzeznikow duchowych od mocy nad pogoda -kosicko ma dwa konce jak karzdy kij ,dobrze bedzie gdy tylko jak kij samobij ,kosisko potlucze zlodziejom ,klamcom -pasozydom z tylka rozum do glowy ,oby bez kosy bo potracic moga swoje kapusty ,a wtedy po co im pieniadze w czasie pogrzebu -wtedy naprawde i kwiatow takim nie trzeba ,jak to mowia ludziska ze „i tak beda kwiatki wachac od spodu.”

    Oska ja chodzacy s pokoj ,co najwyzej zaleje pokoj woda i rybki sobie polowie ,a ze bedzie polowaczom woda na leb kapac to moze otworzy kropka po kropce ,zakute paly i moze dojdzie co nieco do glowy-nie tylko wycie-strzelanie ,trabienie bez sensu i wrzaski jak wpadaja we wlasne nastawiane potrzaski ich wlasne nogi a ze nogi koncza sie u nich tam gdzie Maja rozum to sa wrzastki straszne przesiakniete trwoga o wlasny tylek.
    Ale dalej bawia sie z ludzmi z wegierska w Ateista.

 9. Margosia pisze:

  „…Świat upadł, znieczulica, obojętność ludzi aż poraża…”

  To smutne stwierdzenie wypowiedziała rozgoryczona kobieta na fb, która, która uważa, że przedwczoraj zaspała do pracy i spóźniła się na autobus bo…„tak po prostu musiało być”
  Musiała pomóc kobiecie i dziecku.
  Siła przeznaczenia.

 10. Dawid567 pisze:

  To jest najważniejsze nie obwiniać nikogo, ale samemu przyznać się do winy nawet jeśli do końca się nie jest winnym. Najważniejsze jednak to nie rozpamiętywanie win , ale pomaganie innym w potrzebie.

  • Margosia pisze:

   „To jest najważniejsze nie obwiniać nikogo…”
   ___
   Nie bardzo rozumiem Dawidzie to, co napisałeś ?…
   Z Twych słów wynika, że mężczyznę z lawetą należałoby pochwalić za to, że wjechał w samochód z kobietą i dzieckiem powodując niemal ich śmierć ?!!…

   • Dawid567 pisze:

    Chodziło mi o to co Ty napisałaśaa najpierw trzeba pomagać a potem dochodzić kto był sprawcą wypadku, czyli że ten mężczyzna, który spowodował wypadek zamiast pomóc w pierwszej kolejności, to udowadniał, że to nie on jest sprawcą.

    • Margosia pisze:

     „Chodziło mi o to… że ten mężczyzna, który spowodował wypadek zamiast pomóc w pierwszej kolejności, to udowadniał, że to nie on jest sprawcą.”
     ___
     Teraz to wiem Dawidzie i w zupełności się z Tobą zgadzam..

    • siola pisze:

     Dawid -przecierz wiesz dobrze ze winny bedzie zawsze duzo wrzeszczal ,dla nich nie gra roli czy ktos zyje jeszcze ,to jak mandatem za predkosc -Prawda nie potrzebuje wrzasku-z tym ze w tym swiecie malo sie zdarzy by wygrala z krzywym ryjem .Gdyby nie sokol ktory krazyl nad polem z lewej strony ,zalatwila by mi wine pani Doktor z policjantami.Powiedzialem do sedziego ze nie wiem czy patrzylem do lusterka ,ale jedno wiem napewno-ze myslalem ze do samochodu uderzyl sokol a nie pani Doktor samochodem ,po drugie nawet kto wyprzedza na skrzyzowaniu ,po trzecie jakby wyprzedzala to doszlo by do zderzenia jeszcze na prostej ,ale juz nie na ulicy z lewej strony po opuszczeniu skrzyzowania.Powiedzialem ze widze tylko jedna mozliwosc do sedziego ,ze ta kobieta nie miala zamiaru wcale wyprzedzac -raczej skrecala w lewo jak ja tyle ze ja normalnie a Ona sciela zakret -dlatego byly tylko zerwane listwy na drzwiach i drzwi na calej dlugosci samochodu lekko wcisniete .O malo nie popelnil bym bledu w sadzie gdy policjant zaczal sie tlumaczyc przed sedzia jak to sie stalo ze wypadek zle przeanalizowali .Powiedzial do sedziego ze klucilismy sie i wrzeszczeli ze nie mogli dokladnie rozpoznac sprawy ,co ciekawe ze mna malo co rozmawiali ,ale caly czas poswiecili pani doktor-juz wtedy ,zanim dostalem wezwanie do sadu wiedzialem co sie swieci ,dlatego wzialem do pomocy adwokata.Bo na poczatku pan sendzia nie mogl zrozumiec co moze miec sokol wspolnego z wypadkiem i tym czy popatrzylem na lewo do Lustra.Co zrobiono z Pania Doktor nic ,bo sie niby nie oplaca pozywac ja za spowodowanie wypadku ,tyle ze zaplacila Cale szkody na samochodzie i za dni w jakich nie moglem pracowac ,rozworzac paczki dla Hermesa ,bez auta nie da rady .No coz ale za to mam do dzis wysokie ubezpieczenie ,choc udowodnilem ze nie bylem winowajca ,ale i winnego nie bylo ,wiec ubezpieczenie podniesli jak jej tak i mi a dla sadu za drogo pozywac pania Doktor.Co ciekawe policjant byl z Lügde -tam gzie ponad 30dzieci rozbawiano seksem ,a z komisariatu w Detmoldzie wyparpowala wlizka z dowodami tych zabaw.Po prostu jesli facet byl winny to chcial na sile zachukac ,to tak jak ze snem co mialem z Zagorskim i porywaniem WSK 125 -smiecie sie z tego ,ale wsk to Terz Audi a Audi blisko do Augustynow.W karzdym badz razie bym nie zlapal jednego z nich ,zaczeli sie wydzierac ze to ja zlodziej.Dochodzi juz do takich paaradoksow ze nie dojsc ze przeszkadzaja pogotowi w ratowaniu zycia ludzi w wypadku,ale jeszcze sie do sanitariuszy rzucaja ze przeszkadzaja im w filmowaniu.No coz zakutapala nawet na zdjeciach z umierania innych na internecie moze zarobic .Juz kiedys powiedzial niemiecki mnich ,ze czarownicami nie sa te osoby jakie sa najczesciej o to oskarzane ale te co bez potrzeby zawsze Maja boga w swoim krzywymryjku ,jakby byly -li swieci.Potem sie dziwic ze bekart z Chmielowej zici ,rodem z Dzidowej wyzywa MC Donalda studenta z Indi od najgorszych ,ale nie widzi ze ten ma tylko ciemna skure a On ciemna pale i robote w MC Donaldzie bo w Szwajcari w dyrekcji same Strachwice ,ciekawe czy wiedzialy ze Sym Ojciec Boza Zona to krzyworyjce zyjace z tgo co ukradna innym .I co ma sie Hindus wstydzic swojej skury spalonej od slonca ,czy moze chmielowo dzidowy bekart tego ze ma ciemnazakuta pale?

  • siola pisze:

   Dawid dlaczego mam pozwalac klamcy i zlodziejowi ,obwiniac mnie o zlodziejstwa i zbrodnie -powiedzialem juz wam raz ze sami juz powiedzieli -ZE ONI MAJA MOCE.
   Naczym One polegaja ,na prostej sprawie rozsiewaniu plotek o innych by sie samym stac niewinnym ,stara zasada zlodzieji-gdy podpadasz to lup do cudzego buta wsadzaj .
   Mowienie na czym gra duchowych zlodzieji polega to nie rozpamietywanie win,Oni Maja i tak ludzkie uczucia w dupie ,dopuki Maja mozliwosc rozsiac klamstwa o drugich -z klamstwa i zlodziejstwa zyja
   O tym ich chodzi by czlowiek ktorego o swoj Mist oskarzaja stal sie winny ,najlepiej gdyby jeszcze powiedzial ze to jego opetal diabel .
   To proponujesz to zostawienie klamstwa w spokoju ,dalsze zabijanie i deptanie prawdy -pytanie dla czyjego spokoju ,czlowieka -czy zlodzieji i klamcow duchowych ,co ucza czlowieka patryjotyzmow do Ojczyzny ,ale pierwsi z niej uciekaja gdy w potrzebie gdy wchodzi do niej nadzorca niewolnikow od sasiada.
   To co proponujesz -niczego nie zmienia -to pozwala im dalej zezowatym krzyworyjcom zyc jak zyli,no nic jak tak Tobie z tym dobrze ,to powiem -lubisz brac cudze winny na siebie ,Twoja i tylko Twoja sprawa ,ale nie placz gdy pojawi sie Mikolaj i zamiast slodyczy beda obierki ,badz szczesliwy przy tym jesli skonczy sie na obierkach a nie garbowaniu skury,a ONI myslisz ze beda mieli przynajmniej zdzblo litosci dla ciebie ze przyjeles na siebie ich winny-beda mieli duzo smiechu i uciechy gdy bedziesz garbowany.
   Prawda jest Prawda i dlaczego mam klamac tylko po to by innemu bylo dalej dobrze zyc z krzywym ryjem i zezowatym okiem na cudzym.
   Ale nie moja sprawa zmuszac nikogo by czul sie niewinny<m gdy jest niewinny i nie moja sprawa odciagac kogos od tego ze musi sie czuc winnym za innych -to nie moja sprawa czy weznierz wode z zurawiem albo wolisz skoczyc do studni.

   • Margosia pisze:

    „…Najważniejsze jednak to nie rozpamiętywanie win …”
    ___
    Przepraszam Ciebie Dawidzie za mój brak z-rozumienia Twojego komentarza.
    Nie zwróciłam uwagi, że odniosłeś się do komentu Alosia, a nie do opisanego zdarzenia z wypadku drogowego…
    Wybacz proszę…

     • Margosia pisze:

      „Moze za niedlugo bedzie myslal inaczej…”
      ___
      Człowiek posiada niebywałą umiejętność komplikowania sobie i innym rzeczy zwykłych i prostych…

      Jakoś tak dziwnie zabrzmiały dla mnie te Twoje słowa Aloś, które powyżej zacytowałam, ponieważ zsynchronizowały się z treścią filmu, który właśnie obejrzałam, a który nosi tytuł: „Słyszę twoje myśli”.
      I choć fabuła filmu może dla kogoś przedstawiać się jako gatunek si-fi, dla mnie jednak to, co ukazane jest w filmie jest zapowiedzią tego, co już powoli zaczyna zadziewać się w naszej Rzeczy Istności…
      Mam tu na myśli projekt zwany „MK-Ultra”, który powstał w 1953 r. na bazie wcześniejszych projektów „Bluebird” i „Artichocke”.
      Wszystkie one bowiem stawiały sobie za cel sterowanie i zniewolenie umysł człowieka do tego stopnia, że… nie będzie on odczuwał żadnych oporów przed popełnieniem czynów, które są sprzeczne z jego wolą, a nawet podstawowymi prawami własnej natury, takimi jak m.in. instynkt samozachowawczy…

     • Dawid567 pisze:

      Teraz projekt Mk-Ultra ma solidne wspomaganie – chipy w obowiązkowych szczepionkach

     • siola pisze:

      To ze mozna czytac co ktos ma w zamiarze ,nie musi wcale znaczyc ze ktos musi miec zeza by widziec obraz z trzeciego oka.Dalem wam przyklad z wypadku jaki mialem z pania Doktor -nie musialem czytac ich mysli wystarczylo patrzec na twarze policjantow i Pani Doktor,wiedziec ze zrobia czlowieka winnym wypadku.No coz czasem nad czlowiekiem czuwa sokol
      By Nowosielski – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12643779
      By Odejea, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3941505
      Rospuda kon (TAR8a8Pan)TO ROS A CO pUDA SYN KONIA
      Von DFoidl – Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25694840
      Konik w kolorze Isabella -kosc sloniowa jak Syrenka 104
      Von MichaelMaggs – Eigenes Werk, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3318738
      A TAK JUZ ZDJECIE SYNA
      Von Wilfried Berns – first upload in de wikipedia on 04:45, 1. Mai 2006 by Wilfried BernsTierdoku.com / Tiermotive.de, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=750801
      Ale biorac sen z Niebieska Matka i wyciaganiem niemowlecia z Lona to jak sama Noter Dame -Muter Dame -Pani Matka.
      tutaj pasuje zdjecie z Ula co pilnuje rokitta.

      Von Ulfbastel – Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3395259
      Von Ulfbastel – Eigenes Werk, Gemeinfrei, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3395246
      https://www.komoot.de/highlight/354160
      Teraz ciekawostka z kwiatowej gory ,zdjecia z von tanny sa stare ,niedawno przebudowano i ma jakby dwie komory pszczoly ,przebudowano takrze okolice rynku i klasztoru Augustianow ,budujac Lustra z ujeciami wody przy nich -jakby ktos chcial stara studnie otworzyc by wypuscic zywa wode.
      Stara zabawa z ludzmi ,za pomoca co madrzejszego robiono czarownica -czarownikiem-by sie niewygodnych dla systemu niewolnictwa pozbyc ,przy okazji tlumy sie jeszcze cieszyly choc nadal w biedzie zyly .Dziwne jak komus zalezy bardzo na tym by udowadniac ze to niby nowa zabawka ludzkosci-gdy sie Matka bawiono tym sposobem by list spadkowy po dziadku wydobyc ,to byl jeszcze rok 11.11.74,juz pomijajac stosy i czarownice .
      Czy prosty czlowiek ma mozliwosc cos w systemie zmienic ,za zbrodnie paru obwiniaja caly narod,przy okazji obrazajac tych co za obrone innych zycia swoje oddali,czy mial zwykly czlowiek mozliwosc buntu przeciw Adolfowi ,czy mial mozliwosc przeciwstawic sie mordowaniu ludzi przez UB sluzby w tych samych piwnicach w jakich SD mordowalo ,czasem nawet zamiast munduru SA manna mial na sobie UB mundurek lub stazi generala,jaki wplyw mialy na rozwoj rzeczypospolitej ludzie milionami z rzesze (A)ni w Solidarnosci-czy moze byli jak zawsze wszyscy niby rowni ale i tzw. rowniejsi.
      Czy naprawde zachodza zmiany ,czy moze ciagle jest ten sam System ,7 lat chudych i 7 lat tlustych ,by w chudych z czlowieka podwojnie sciciagnac to co mu sie w tlustych dalo.
      Jesli moze czlowiek sterowac statkiem ,Aszem ,tylkiem,spodkiem swoimi myslami ,czy nie jest mozliwe zrobic cos odwrotnego ,by ludzkosc niewolic.
      Nieraz choc wiedzialem ze ktos mowiac akurat do mnie ,klamie jak najety ,nie powiedzialem mu tego zostawiajac go w poczuciu ze udalo mu sie mnie oklamac,moze jednym powodem bylo to zeby id i ot nie powiedzial ze ja czytam w jego myslach ,bo w myslach ja nie musze czytac bo ja potrafie czytac z twarzy i to co ktos napisze Terz mozna odczytac czy klamstwo czy Prawda,to jak z Luckiem co sie wsciekal ze ja go szpieguje .No coz moze lepiej pisac swoje z glowa ,nie myslac ciagle ze ma sie naprzeciw siebie tylko dobrze sterowanych checia zysku glupcow.

     • Dawid567 pisze:

      Małgosiu ale ..
      właściwe działanie z powodu niewłaściwego powodu jest niewłaściwe i niewłaściwe działanie z powodu właściwego powodu jest też niewłaściwe.
      Zabicie kogoś szczególnie niewinnych osób chociaż uwikłanych w niewłaściwe działania będzie niewłaściwe.
      Niewłaściwe działanie nie jest odmianą właściwego działania bo jest po prostu niewłaściwe.

     • Margosia pisze:

      „Małgosiu ale …”
      ___
      I ponownie Dawidzie nie kapiszi o czym konkretnie mówisz ?…

 11. siola pisze:

  Szczekam na moderacje !!!!

 12. Maria_st pisze:

  I choć fabuła filmu może dla kogoś przedstawiać się jako gatunek si-fi, dla mnie jednak to, co ukazane jest w filmie jest zapowiedzią tego, co już powoli zaczyna zadziewać się w naszej Rzeczy Istności…”

  Ten film coś mi uzmysłowił.
  Kiedyś opisałam na blogu że często czuje zapach pomarańczy / wtedy / oraz pojawienie się postaci w pomarańczowej jakby sukni. W filmie zauważyłam że nie tylko Sai Baba takie coś nosił ale i mnisi buddyjscy co niejako pasuje do innych snów z tamtego okresu….w nich / snach/ byłam w miejscu świątyni buddyjskiej .
  Słowa mnicha na końcu filmu sa bardzo wymowne choć nie bez wywołania emocji.
  Dzięki Margosiu, ten film potwierdził tylko moje odczucia i odbiór.

 13. Maria_st pisze:

  Czy prosty czlowiek ma mozliwosc cos w systemie zmienic ,za zbrodnie paru obwiniaja caly narod,przy okazji obrazajac tych co za obrone innych zycia swoje oddali,czy mial zwykly czlowiek mozliwosc buntu przeciw Adolfowi ,czy mial mozliwosc przeciwstawic sie mordowaniu ludzi przez UB sluzby w tych samych piwnicach w jakich SD mordowalo ,czasem nawet zamiast munduru SA manna mial na sobie UB mundurek lub stazi generala,jaki wplyw mialy na rozwoj rzeczypospolitej ludzie milionami z rzesze (A)ni w Solidarnosci-czy moze byli jak zawsze wszyscy niby rowni ale i tzw. rowniejsi.
  Czy naprawde zachodza zmiany ,czy moze ciagle jest ten sam System ,7 lat chudych i 7 lat tlustych ,by w chudych z czlowieka podwojnie sciciagnac to co mu sie w tlustych dalo.”\

  siola a może nie ogarniamy tego i nie odnajdujemy sensu naszego życia

  • marek pisze:

   a może nie ogarniamy tego i nie odnajdujemy sensu naszego życia..

   gdy się w poszukiwaniu zrozumienia ….redukuje i skraca / co jest jedynym sensownym działaniem / ……dochodzi się do liczb całkowitych …..na końcu do ” zera „..

   to co dotyczy Ziemi i Nas samych…. na ten czas naszego istnienia ……

   Życie jest formą istnienia białka,
   ale w kominie coś czasem załka.
   Czasem coś świśnie, czasem coś gwiźnie,
   coś się pokaże w samej bieliźnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.