Patostreaming. Czy jako cywilizacja osiągnęliśmy już dno?

pic1

Chyba nie znajdziemy w Polsce użytkownika internetu, który nie słyszałby o nowej modzie szturmem zdobywającej miliony – głównie młodych – fanów. Setki tysięcy internautów zasiada wieczorami przy komputerach, aby oglądać relacje na żywo tzw. „patostreamerów”. Ta dziwna nazwa nie jest przypadkowa. Pochodzi bowiem od słów „patologia” i „streaming” (ang. transmisja na żywo), czyli w połączeniu – patostreaming.

O co tyle hałasu?

Kłócą się, przeklinają, tańczą i obrażają. Są wulgarni, odnoszą się do siebie bez szacunku i często ich spotkania kończą się bójkami. Wszystko to okraszone hektolitrami alkoholu i innych używek. Całość transmitują w interencie. Niejeden powiedziałby – no i co z tego? Dzisiaj głupota dostępna jest na każdym kroku, zwłaszcza w sieci i nie ma się czym zbytnio ekscytować. W tym przypadku jest jednak inaczej. Tzw. „patostreamerów” oglądają setki tysięcy użytkowników, a oni sami zarabiają na tym całkiem przyzwoite pieniądze. Ich odbiorcami jest głównie dorastająca młodzież, która wobec braku lepszych rozrywek ogląda transmisje live polskiej patologii.

Na myśl przychodzą dwa pytania. Dlaczego rozrywka najniższych możliwych do wyobrażenia lotów zdobyła aż taką popularność i czy przypadkiem nie powinniśmy zastanowić się nad kondycją intelektualną naszego społeczeństwa?

Nowa forma rozrywki

Do pewnego momentu rynek internetowych transmisji live zdominowany był przez branżę gier komputerowych. Prowadzący transmisję najczęściej grał w komputerowe gry wideo, a jego poczynania śledziło na żywo grono fanów. Za pomocą czatu komentowano w czasie rzeczywistym to co działo się na ekranie komputera. Z czasem wokół danego „streamera” (ang. osoby prowadzącej transmisję) kształtowała się swego rodzaju społeczność. Streamerzy z czasem zaczęli zarabiać dobre pieniądze, które otrzymywali zarówno z reklam, kontraktów ze sponsorami, jak i z indywidualnych donacji.

Najczęściej to nie sama gra, ale osoba prowadząca stawała się obiektem zainteresowań społeczności. Ich charyzma, poczucie humoru czy poziom zaawansowania w danej grze był czynnikiem, który przyciągał fanów. Właśnie to ten element przejęli tzw. „patostreamerzy”.

Gra odeszła na dalszy plan, został sam prowadzący – najczęściej ze znajomymi, którzy już nie poprzez grę komputerową, ale poprzez prowokowanie kontrowersyjnych sytuacji w trakcie alkoholowych libacji wzbudzali zainteresowanie użytkowników. W tej branży, wiadomo – im więcej kontrowersji tym lepiej. Coraz częściej zaczęto więc doprowadzać do kłótni skutkujących bójkami, szarpaninami czy demolowaniem mieszkań. Liczba oglądających natomiast rosła wprost proporcjonalnie do ilości kontrowersji prezentowanych w transmisjach. Całości tragicznego obrazu dopełniła też kwestia donacji. Użytkownicy coraz częściej wraz ze środkami finansowymi zaczęli wysyłać żądania wobec twórców wątpliwej jakości rozrywki. Na porządku dziennym były prośby o wypicie znacznej ilości alkoholu czy też o uderzenie tej czy innej osoby.

Przed oczyma staje obraz niemal interaktywnego zoo, w którym patologia stała się sposobem na życie.

Przestaje być śmiesznie

Jeżeli jeszcze znajdą się ludzie uważający tę rozrywkę za śmieszną, to po przeczytaniu kolejnego fragmentu takie wrażenie na pewno ustąpi. Patostreamerzy stosują przemoc nie tylko wobec swoich „kolegów”. Często jesteśmy świadkami przemocy damsko – męskiej, w tym duszenia czy bicia dziewczyn.

Dochodzi także przemoc słowna wyrażona we wzajemnym wyzywaniu, obrażaniu czy grożeniu śmiercią lub kalectwem. Do najgorszych wyczynów patostreamerów zaliczyć można nakłanianie do seksu z nieletnimi czy zmuszanie do obnażania się przed internetową kamerką.

W przypadku streamera o pseudonimie „Gural” interweniowała poznańska policja.

– Mężczyźnie przedstawiono zarzuty nawoływania do nienawiści. Zdecydowano także o objęciu go dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym. Dodatkowo na mężczyznę nałożono zakaz wystąpień publicznych w Internecie – poinformowała policja. Po zebraniu pozostałych zeznań, może on usłyszeć zarzuty dotyczące stosowania gróźb karalnych. Mimo że został wypuszczony do domu, a jego konto zostało zablokowane, mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Obraz nędzy i rozpaczy…społeczeństwa

Jan Gołębiowski, psycholog kryminalny, specjalizujący się w psychologii zaburzeń i patologii społecznej wskazał, że niegdysiejsi chuligani siedzący na osiedlowych ławeczkach i zaczepiający przechodniów przenieśli się do internetu. Wielu z nich zasila „armie” swoich patologicznych idoli i potrafi napsuć krwi niejednej osobie w sieci.

W świecie zaburzonego pojęcia autorytetu, internetowi twórcy przejęli rolę wychowawców i rodziców. Wiele dzieci, chcących naśladować swoich idoli zakupuje sobie sprzęt do streamowania i chce być drugim „Guralem”. Patologiczne zachowania przenosi także na szkolny grunt, gdzie w podobnym tonie zwraca się do swoich rówieśników.

Czy tego chcemy, czy nie, dzieci zanurzone są w przestrzeni internetowej po czubek głowy. Jak podaje Najwyższa Izba Kontroli, z przemocą w internecie zetknęło się już się prawie 40 proc. uczniów, blisko 30 proc. rodziców i 45 proc. nauczycieli. Dodatkowo, aż 51 proc. uczniów uważałoby życie bez internetu za nudne i pozbawione sensu. Dzienny czas spędzany przez statystycznego nastolatka w sieci to kilka godzin.

Gdzie w takich sytuacjach są rodzice? Bardzo często zdarza się, że nie mają bladego pojęcia jakie treści przegląda jego dziecko. Brak zainteresowania, nadmiar obowiązków i ograniczenie kontaktów z pociechami skutkować będzie wkroczeniem w przestrzeń publiczną pokolenia o przetrąconym kręgosłupie moralnym. I nie chodzi tutaj o demonizowanie internetu czy współczesnych technologii, lecz o jej umiejętne wykorzystanie i ukazanie młodzieży czyhających na nie zagrożeń.

Kariera patostreamera i konkluzja

Warto zastanowić się nad ścieżką „kariery” potencjalnego patostreamera. Kiedy moda na tego typu „rozrywkę” minie, kiedy skończą się pieniądze od sponsorów, YouTube’a i z donacji, kiedy – daj Boże – proceder zostanie prawnie zakazany i trzeba będzie iść na rozmowę kwalifikacyjną – co będą reprezentować sobą te osoby? Jakie wartości i jakie atuty przedstawią przyszłemu pracodawcy? A co najistotniejsze, jaka przyszłość czekać będzie osoby uzależnione od „łatwego pieniądza”, który oferował patostreaming? Odpowiedzi na te pytania nie wydają się zbyt optymistyczne. Jest to przestroga dla najmłodszych chcących iść w ślady swoich idoli.

Ogromna popularność powyższego zjawiska jest kolejnym dowodem na to, co w swej niezwykłej mądrości przewidział Jan Paweł II. Wskazał on bowiem, że wraz z postępem technologicznym powinien ramię w ramię iść postęp moralny. Jak widać na przykładzie patostreamingu, nie dorośliśmy jeszcze do tych wniosków zarówno jako społeczeństwo, jak i cywilizacja.

Piotr Relich

DATA: 2018-10-02 13:17AUTOR: PIOTR RELICH

https://www.pch24.pl/patostreaming–czy-jako-cywilizacja-osiagnelismy-juz-dno-,60831,i.html

Inne na temat patostreamingu:
https://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1415225,patostreaming-w-polsce-patostreamerzy.html
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-30/graffiti-adam-bodnar-transmisja-od-godz-745/

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Esperymenty, Koniec cywilizacji, Początek Apokalipsy Ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

136 odpowiedzi na „Patostreaming. Czy jako cywilizacja osiągnęliśmy już dno?

 1. Dawid567 pisze:

  Żeby nagrywać śmierć koleżanki , którą poczęstowało się narkotykiem to nie jest się człowiekiem.
  https://wiadomosci.wp.pl/agnieszka-z-praszki-zmarla-na-imprezie-kolega-nagrywal-jej-konanie-telefonem-6399269857323137a

 2. Maria_st pisze:

  To po co Dawidzie TY to rozpowszechniasz??????????????????Jaki cel w tym masz?”

  może po to by inni pomyśleli
  ja nawet nie widziałam, że są tacy bezmyślni ludzie i efekt zażywania narkotyków co robi z ludzi

 3. siola pisze:


  Tam gdzie Bog (komputer ) sprawdzil nie bedzie bledu w tytule.
  Dlaczego komputer (Bog) mowi ze lustro naszym wrogiem ,moze jak popatrzy sam w lustrze zobaczy sam siebie ,zrozumie jesli weznie poprawke na odbicie kim jest naprawde.Nie jest wazne w co swiadomosc jest ubrana ,wazne by patrzac w lustro naprawde zobaczyc samych siebie.Choc nie dziwie sie temu ich Bogu ze ma lustro za wroga.nO COZ CO DO WYGLADU-TEN CIESZKO ZMIENIC;cI CO ZMIENIAJA CZESTO GORZEJ WYGLADAJA OD BYLEGO ORGINALU-ale swiadomosc mozna zmienic ,chocby byla kiedys gorsza -kto z kim przystaje .Wynalazl sobie dwa slowa -ale czy znalazl cos nowego ,nie slowo zwiazane z bogami ,te ktore znalazl bliskoznaczne ale mamy takrze swoje co dokladnie okresla i nie trzeba tutaj rzymianina ani greka jest polskie IDIO TA .Madrala okresla ludzka swiadomosc jako debili -nie ma sie jednak co martwic -juz dlugo nas tak nazywali-prolet dla bolszewi a i Ci od krzyza mieli podobne okreslenie.Mowi ze inwalidztwo i choroba to oznaki chorej duszy ,te bledy glosili nawet Lutry .Moze ja jedyny a moze i wiecej osob poznalo ze najgorsze k…. ,zlodzieje,klamcy i pasozydy ciesza sie najlepszym zdrowiem ,dlaczego ? Bo Maja w tyle co pokarze lustro ,u nich tylko warzne i swiete co wychodzi z krzywego ryja a nie przywiazuja juz wagi do wlasnych czynow ,choc u innych widza bardzo dobrze nawet swoje .Co Janie nie podoba sie gdy pokazuje sie choc namiastke prawdy o nas samych -ilu idiotow zamiast pomoc przy wypadku to filmuje i przy okazji wiecej przeszkadza nie mowiac ze czasem sa sprawcami przy tym nowych ,bo zamiast patrzec na swoja droge patrza przez kamere na tych co nie zywi w rowie.No coz mozna Terz powiedziec ze chcial sobie zostawic obraz kolezanki na przyszlosc ,no coz widac lubia niektorzy z nas obraz cierpienia niz widziec w spomnieniach kolezanke wesola.Kiedys niemiecki policjant wyciagnal kierowce ciezaroki jadacego obok wypadku z Kamera przy oczach ,zapytal sie go ,chcesz widziec wiecej to chodz gnoju ze mna tam leza dwa trupy .Musili byscie widziec mine idioty i jak szybko uciekal do swej ciezarowki -trza miec tylko nadzieje ze go ta sytuacja z policjantem czegos nauczyla.

  Lustr wrogiem smiechu warte -najgorzej kontrolowac wlasny obraz -latwiej widziec nawet wlasny obraz ale u kogos innego .Zadaje sobie ciagle jedno pytanie ,dlaczego te wszystkie nawiedzence i widzace wszystko oprucz samych siebie ,Maja ludzkosc i czlowieczenstwo za glupcow -moze jednak te slowo zwiazane z bogiem przypisal by jeden z drugim do samego siebie i bez greki a czysto po polsku Idio -ta .Ka -Pusta -Puste Koke -Nies;v -wiec;v .No coz Hunowie widac spadli z nieba.

  No coz mozna widac ludziom slodzic ,przy okazji nawet robic z nich idiotow ,to jak panny co se zdjecia daja w internecie poprawiane ,a jak powiesz ze zdjecie nie jest orginalne to bedzie sie oburzac i mowic ze wchodzisz w jej prywatnosc albo ze jej robisz mobing -czy musi Ona byc slawna pokazujac swoj falszywy obraz ? Czy ktos kto powie ze widzi ze zdjecie jest retuszowane albo do twarzy podstawiony inne cialo -czy to mobing czy stwierdzenie tylko faktu ze ktos tutaj daje falszywy obraz siebie.Dla nas jak i dla mnie samego jest najlepiej by widziec w lustrze wlasny nie falszowany obraz samych siebie .Glupota jest myslec ze tworzac falszywy obraz siebie ,oszukamy samych siebie -jestem kim jestem.Czasem dobrze jest potrafic schodzac zamknac sobie samemu swoje oczy .Wiara -obroza ,nadzieja -lancuch ,milosc -spikulec i na obrozy wiedza Koza -wyprzedzila kameleona by falszywe przeslanie o losie ludzkosci podac .Budda -wolny poslaniec Cameleon ,Wolna dusza -wolne wzgorze -przecinka -Polana .

 4. Margosia pisze:

  Ekstremalne zjawisko pogodowo-geologiczno-kosmiczne na całym świecie w miesiącu czerwcu br, zmiotły ziemię, domy, ludzi i zwierzęta.
  Region Bajkału na Syberii doświadczył największych powodzi w historii pomiarów.
  Powodzie miały miejsce również na pustyniach Jemenu, Libii, Nowego Meksyku i Mongolii, a miasta z południowego Meksyku do południowych Włoch zostały doświadczone ogromnymi ilościami gradu.
  Przejawem skrajności w obie strony, zarówno w przestrzeni, jak iw czasie, jest charakterystyczna cecha tego „wieku przejścia”, do którego weszliśmy.
  Pierwsza połowa czerwca przyniosła wilgotną i dziką pogodę w Europie, z gwałtownymi sztormami zalewającymi regiony deszczem, zimnem i gradem … ale w drugiej połowie miesiąca uderzyła ekstremalna fala, powodując rekordowe temperatury w historii Francji i szalone pożary w Hiszpanii. Silnym trzęsieniom ziemi w Chinach, Japonii i Indonezji towarzyszyły wielkie erupcje wulkaniczne wzdłuż Pierścienia Ognia.
  Ogromne ilości popiołu i pyłu, które pompują do atmosfery, prawdopodobne znaczące czynniki wpływające na zmianę klimatu, wraz z „dymem meteorów” ze szlaków ognistych kul meteorów, zostały „odzwierciedlone” w ubiegłym miesiącu przez wielki wybuch „świecących w nocy” chmur w bezprecedensowo niskich szerokościach geograficznych…

  • marek pisze:

   Potwierdzenie tych ” porządków ” w świecie mam u siebie …..w Maju wręcz tak obfite deszcze ,że graniczyły z powodzią …..od końca Maja po dzisiaj ani kropli wody ….

   Gdyby nie dziesiątki kubików wody wlane przeze mnie od czerwca w grządki nie wyhodowałbym ani jednego warzywa , a i tak młode drzewka i krzewy posadzone wiosną usychają ….

   Dzisiaj choć narzędzia mam ostre , a wagę i siłę standardową …. kilofem , tak kilofem , bo łopata w glebę nie weszła …. na ugorze obok grządek chrzan kopałem ….

   U mnie rośliny bardziej wegetują niż rosną …choć ziemia jest żyzna …..

   ——————————————————–

   Ludzkość poddająca się fałszywej ideologii ….sama sobie…własnymi rękami … swój koniec szykuje ….

 5. Maria_st pisze:

  „Właśnie ogladam na tvn film „Jack, pogromca olbrzymów”
  I przypomniałam sobie podobną sytuacje z dzieciństwa, tylko że to ja byłam olbrzymką a te maleńkie istoty pojawiające się znikąd były wielkości Jacka.
  Czyżbyśmy byli tacy jak te okropne krwiożercze olbrzymy z filmu ?
  Daje mi to do myślenia…”
  https://mukisalonblog.wordpress.com/2019/08/04/dlaczego-i-po-co/#comment-58441

  kiedyś pisałam na Mistyce Życia o tych maleńkich istotach

  • marek pisze:

   Po co i dlaczego Marysiu zamieszczasz link na blog mukiego …czyżbyś tutejszych piszących na niego przekierować chciała ….

   Wielu ludzi bardziej lub mniej świadomie czyni rzeczy które w najprostszy sposób można nazwać zakulisową agitacją …..

   Przecież jesteś jak rozumiem wraz z Dawidem , administratorką schedy po Nnka …..a to do czegoś w mym pojęciu zobowiązuje …

   a w temacie :

   łatwo jest w zakresie energii- materii podważać dokonania poprzedników gdyż nasza wiedza akademicka ma wiele błędnych założeń , a od dłuższego czasu jest sterowana by zajmowała się głównie oglądem wycinków , a nie całości …

   ” Małe ludziki , Ja wielka ” to tylko ogląd Ciebie przez Siebie wpływający na jakość Twego światopoglądu …….choroba nas wszystkich przechodzących ze stanu bycia w rozumie w stan bycia w świadomość ….EGO w tym procesie bruździ / i zewnętrzny chaos / , by zachować poczucie godności / w tym cyrku / a u co poniektórych , by poczuć swą odmienność , wyższość nad bliźnimi ….

   ——————————————-

   Miałem ten zaszczyt …mógłbym napisać korespondować – rozmawiać z Esencją Świadomości Sumeryjskiej w obecnym czasie , a nie rozszyfrowywać informacje z glinianych tabliczek z przed kilku tysięcy lat czyli z okresu gdy wspierali tu przetrwanie piątego zasiewu …

   I dało mi to jedną bezdyskusyjnie prawdziwą korzyść….. informację że podstawą wszelkich prawidłowo prowadzonych poszukiwań jest ich kierunek , azymut , co wynika z odniesienia ……

   • Maria_st pisze:

    Wielu ludzi bardziej lub mniej świadomie czyni rzeczy które w najprostszy sposób można nazwać zakulisową agitacją …..”

    Marku, każdy sądzi podług siebie.Już nieraz pisałam, że trafiamy tak gdzie trzeba i nie trzeba nikogo ” agitować „–jak to określasz.
    Po prostu napisałam tam komentarz a że film przypomniał mi tą sytuację to chciałam i tu ją zamieścić i skopiowałam z tamtej strony dając odnośnik a Ty sobie myśl jak chcesz.
    Przecież nie musisz wchodzić na stronę Mukiego jeśli jej nie rozumiesz na daną chwilę.
    Twój poziom świadomości znajduje sie tam gdzie trzeba .

    • dariamade pisze:

     Pamiętasz Mario – pisałam Ci o tych maleńkich ludzikach. Jedno mnie zastanawialo – dlaczego mają niedokonczony świat, i chyba nie widziałam żeby mieli tam cokolwiek innego do życia. Czyżby iluzja? Czy świat dopiero przez moja świadomość tworzony.
     Tego ludzika wzięłam do ręki i go podniosłam, ale reki swojej nie widziałam, nie bylam tam w takiej formie jak tu. Oni się mnie bali – wydaje mi się, że niepotrzebnie, tak samo jak my boimy sie niepotrzebnie wiekszych od siebie. To że wiekszy to nie znaczy, że ma do nas od razu złe intencje.

   • Maria_st pisze:

    Miałem ten zaszczyt …mógłbym napisać korespondować – rozmawiać z Esencją Świadomości Sumeryjskiej w obecnym czasie , a nie rozszyfrowywać informacje z glinianych tabliczek z przed kilku tysięcy lat czyli z okresu gdy wspierali tu przetrwanie piątego zasiewu …”

    jak to korespondować, rozmawiać z Esencją Swiadomości Sumeryjskiej ?
    Mógłbyś to opisać ?

    • marek pisze:

     Przecież nie musisz wchodzić na stronę Mukiego jeśli jej nie rozumiesz na daną chwilę.

     Właśnie wszystko rozbija się o to Marysiu , kto drugą stronę bardziej niż ona sama siebie rozumie , a nie określa rozumiem skutkiem nieuświadamianej zależności iż określona ideologia do własnych poglądów lub ich braku pasuje …..

     ====================================

     jak to korespondować, rozmawiać z Esencją Swiadomości Sumeryjskiej ?
     Mógłbyś to opisać ?

     wielokrotnie o tym napomykałem pod hasłem UFO-ki ….lecz DOMY Marysiu naszego pochodzenia są różne , stąd i zainteresowania odmienne może dlatego to co pisałem pominęłaś ….

     Mnie interesuje jedynie rozwój DUCHA w ludzkim rodzaju , a nie wzbudzanie sensacji objaśnianiem szczegółów istnienia …..

     każde z nas ma swój poziom
     rozumienia lub świadomości …..

     • Maria_st pisze:

      Właśnie wszystko rozbija się o to Marysiu , kto drugą stronę bardziej niż ona sama siebie rozumie , a nie określa rozumiem skutkiem nieuświadamianej zależności iż określona ideologia do własnych poglądów lub ich braku pasuje …..”

      napisałam Marku że otrzymujemy na daną chwilę to, co nas zbliża do poznania Siebie….

      „wielokrotnie o tym napomykałem pod hasłem UFO-ki ….lecz DOMY Marysiu naszego pochodzenia są różne , stąd i zainteresowania odmienne może dlatego to co pisałem pominęłaś ….”

      no tak, Twoje UFOki…rozmowy, korespondencja….u mnie to było coś innego, kontakt telepatyczny na tzw poziomie serca, jeśli rozumiesz co piszę.

      „Mnie interesuje jedynie rozwój DUCHA w ludzkim rodzaju ”

      rozumiem…..tylko czym jest ten DUCH w ludzkim rodzaju, bo wiele opowiastek jest na ten temat

      każde z nas ma swój poziom
      rozumienia lub świadomości …..”

      co sie odzwierciedla naszym życiem

   • marek pisze:

    Azymut …..poszukiwań .

    czyli kierunek utrzymujący stałe odniesienie do całości wszechrzeczy w tym co jest niejako oczywiste do OSOBLIWOŚCI …….PRA PRZYCZYNY z której wszechświat zaistniał …..wraz z wypełniającym go życiem ….

    ———————————————

    Nie ma tutaj jak i na podobnych blogach osób pod takim uwarunkowaniem rozpatrujących rzeczywistość …..
    Co osobiście dostrzegam ?…pogłębiający się chaos pojęć i poglądów ….jak przed każdą w przeszłości rewolucją ……a jak historia uczy …rewolucje prowadzą donikąd ….co najwyżej utrwalaniu pozycji Bożka Pieniądza ….

    ———————————————

    Zrozumienia tego świata szukam od dziecka lecz od blisko trzech dekad z właściwym kierunkiem … odniesieniem iż istnieje OSOBLIWOŚĆ z której wszystko wzięło swój początek i do której przypuszczalnie po nasyceniu się doświadczeniem samodzielnego w swym mniemaniu istnienia każde stworzenie pragnie powrócić …..

    ———————————————————

    W mym odczuciu obrazu którego Wam brakuje by na tle jego rozpatrywać zależności i zdarzenia to :

    PRA PRZYCZYNA – OSOBLIWOŚĆ wykracza poza jakiekolwiek możliwości poznawcze nie tylko nas ale i bytów które nas stworzyły ….

    Pewności iż ONA stworzyła PRA PLAZMĘ , a w niej pierwsze byty – naszych pojęciach wieczne – doskonałe ….

    Tego że wszystko co poza obszarem / poniżej wibracji / owej PRA PLAZMY zostało stworzone prze byty w niej funkcjonujące …..stąd mamy co mamy ….niejednolitość , mnogość i częściowy chaos czyli Matrix …

    Oraz rozumienia iż osnową wszechświatowego życia w oryginalnym zamierzeniu OSOBLIWOŚCI jest MIŁOŚĆ AGAPE , a nie technika ……

    nadto :

    Kto nie niesie w sobie zrozumienia dla stwierdzenia : Miłością jesteś rosą życia bo ja jestem w tobie ten jeszcze jest daleki od znalezienia właściwego rozumienia kim w przeznaczeniu miał być ziemski człowiek ….. Odnową Życia …w zapadającym się w Czarne Dziury sektorze naszego wszechświata …..???

    Jak na razie w mym rozumieniu to co poniżej to elementarz do wstępnego obrazu całości , czyli tła na którym dopiero bardziej sensownie można układać poszczególne puzle naszego rozumienia poszczególnych jego elementów ….

    Biblia z naciskiem na Nowy Testament …..

    Księga Urantii …..

    Podróżnicy wszystkie tomy z uzupełnieniami …Ashyane Deyan

    Wieczni Ludzie i skończeni bogowie …Theresa Talea

    wykłady dr. Woźnego ….Projek Boga 1-30 ….Człowiek planety Ziemia … od 1 .na bieżąco..

    miłego dnia ….

 6. Maria_st pisze:

  „Biblia z naciskiem na Nowy Testament …..

  Księga Urantii …..

  Podróżnicy wszystkie tomy z uzupełnieniami …Ashyane Deyan

  Wieczni Ludzie i skończeni bogowie …Theresa Talea

  wykłady dr. Woźnego ….Projek Boga 1-30 ….Człowiek planety Ziemia … od 1 .na bieżąco..”

  aha, tzn że to Twoje objawienie w zrozumieniu tego czego szukasz?
  dla Ciebie wyrocznia?
  Każdy otrzymuje to, czego potrzebuje dla mnie nieraz słowo–jedno, więcej mówi niż wiele ksiąg dlatego już nie szukam zrozumienia a bardziej potwierdzam to, że dobrze w moim przypadku rozumie .
  Oczywiście nie każdy z tym musi sie zgodzic bo nie jest mną i co innego poszukuje.
  Klepanki NA nie zawsze są dla każdego dobre ale być może dla Ciebie Marku tak w chwili obecnej.
  Zapytałam o tą esencję świadomości sumeryjskiej…bo kontakt z nią jakoś mi nie pasuje…korespondencja, rozmowa…a nie telepatia czasem …..na wyższym poziomie ?

  • marek pisze:

   aha, tzn że to Twoje objawienie w zrozumieniu tego czego szukasz?
   dla Ciebie wyrocznia?

   Jeśli uważasz ,że wszechświat miał różne drogi strukturyzowania się w prawach lub kilka przyczyn zaistnienia w odniesieniu do pojęcia OSOBLIOWOŚĆ to szukaj Marysiu innej odpowiedzi …dla mnie drzewa wyrastają z Ziemi …i ta przenośnia jest dla mnie argumentem wieńczącym rozeznanie a nie objawienie , czy wyrocznia ……logika ….

   Każdy otrzymuje to,

   ……Wszyscy jesteśmy ułomni w wiedzy w obszarze tej czasoprzestrzeni / gdyż nakłada ona na nas ograniczenia / , więc czy jest bezpieczne opierać się na samym sobie ? ….

   To co pisze krytyczne o ludziach osoba którą tak często określasz jako mądrą , bież również do siebie …trzeba rozróżniać czym jest myślenie analityczne , krytyczne , a czym jest świadomość by się zaszeregować oraz poznać , jak te różnice wpływają na własne posadowienie we wszechświecie ….

   Zapytałam o tą esencję świadomości sumeryjskiej…bo kontakt z nią jakoś mi nie pasuje…korespondencja, rozmowa…a nie telepatia czasem …..na wyższym poziomie ?

   a jakie to ma znaczenie ? ….jeden napisze wszedł w komunię…synchronizację , rezonans … ,a drugi majaczył !!!

   bozia ma różnych
   lokatorów i takież zrozumienia
   od lasa do Sasa….

   liczy się plan całości wszechrzeczy

   • Maria_st pisze:

    a jakie to ma znaczenie ? ….jeden napisze wszedł w komunię…synchronizację , rezonans … ,a drugi majaczył !!! ”

    ma duże

 7. dariamade pisze:

  Ci co w innych przestrzeniach chcieli ze mną rozmawiac – ja nie chciałam. Nie czułam tego, bardzo lubią łechtac nasze Ego. Nie podobalo mi się to.

 8. marek pisze:

  Ci co w innych przestrzeniach chcieli ze mną rozmawiac – ja nie chciałam

  Pisałem Ci Dario …….. unikaj internetu jak…. ” diabeł święconej wody ” ….bo nosisz w sobie ….. ” skarb zrozumienia ” który w kontakcie z treścią w nim zawartą możesz utracić …….

  Nie przyjęłaś przestrogi ……i poszłaś …..wchłaniać mądrości innych ludzi …..a Swego azymutu …nie tylko nie dostrzegasz , ale co najgorsze ….nie rozumiesz ….

  ===================================

  a jakie to ma znaczenie ? ….jeden napisze wszedł w komunię…synchronizację , rezonans … ,a drugi majaczył !!! ”

  ma duże

  …..tylko dla tych ….. którzy nie dostrzegają , że nasza i nadrzędna rzeczywistość ma niezliczoną ilość wyobrażeń w głowach istniejących istot …… jak pisze przez Ciebie określany mądry człowiek ,…. wypowiedzi i przekonania bez podstaw ….głupców ….. co dotyczy pośrednio i Ciebie ,choć tego nie dostrzegasz ….gdyż na tą chwilę pełnisz rolę służebną……..

  Znasz Marysiu , RozumieSZ ……rolę zakonnic w organizacji KK …. relacja jak patriarchat stara … …. ale Ty bez przerwy operujesz jedynie argumentem ….rozumiesz podług siebie , a ja podłóg siebie rozumiem …tylko gdzie korzenie Twego rozumienia obłożonego zachwytem …

  Spróbuj pomyśleć jak wygląda obiektywnie rozumienie ….czyli zbieżne z tym że , PRAWDA jest tylko jedna , a reszta to w stosunku do niej wymysły , domorosłe przeczenia lub naukowe domniemania ….

  Miłość Agape ma swym istnieniem rodzaj Adamu wyrażać ,
  a nie rozpatrywać techno społeczne szczegóły i uwarunkowania ..
  a to jest bardzo zbieżne z naukami Jezusa Chrystusa
  gdyż jest to rdzeniem ludzkiego DNA ….
  stworzonego w obszarze PRA PLAZMY w/g wzorca
  Kristos -Sophia …. prawidłowy Matrix ……

  =================================================
  =================================================
  =================================================.

  Piszesz Marysiu o swych sennych doznaniach podróżach gwiezdnych , oglądach i doświadczeniach z dzieciństwa odmiennych od innych dzieci ……. lecz jak to możesz przełożyć na całość swego obrazu wszech rzeczy i odnieść do np. takiego stwierdzenia ….

  Sumeryjska konfederacja zdecydowała , że świat ten został odłączony ze względu na istniejące wewnątrz niego skończone ciała których życie jest bardzo ciężkie w stosunku do systemu subtelnego eteru dotyczącego wewnętrznych pięter sumeryjskich ….

  Ta sytuacja czy inaczej operacja , która została przeprowadzona przez plan eternel . ograniczona w czasie i trzymana przez olbrzymie siły , zostanie zaakceptowana jako doświadczalna dla operacji stref wszechświata w których się dokonuje…

  Lecz nie radzimy powtarzać tej operacji w innych strefach , gdyż przyznaje ona porządkom , które ją tworzą , wielkie obciążenie energii, a katom tego świata – siłę równie wielką …..jak siła statku tworzącego ….Jest to niewyobrażalne…..

  od siebie dodam …jest w tym część prawdy którą należy wyłuskać …….

  ————————————————————

  mrówki zaistniałe za czyimś staraniem
  z prochu Ziemi i zalążków świadomości
  piszą o swej wielkości….
  lecz Ci co uczestniczyli w tworzeniu
  tego eksperymentu
  dzielą się informacją z co poniektórych
  z nich jakie on nastręcza trudności …

  nasza wielkość to potencjał w nas …lecz nie chwila obecna

  bez informacji z góry , nie można żadnego sensownego myślenia od homo sapiens oczekiwać……
  takie zdarzenie jest bliskie szóstce w totolotku ….warto jednak pamiętać czyniąc własne starania …. po co tu jestem , gdzie mój DOM i jakiego rodzaju jego szkoła ….gdyż Ziemia to poligon doświadczalny dla DUSZ , by Matrix był bliższy równowagi ……

  • Maria_st pisze:

   Nie przyjęłaś przestrogi ……i poszłaś …..wchłaniać mądrości innych ludzi …..a Swego azymutu …nie tylko nie dostrzegasz , ale co najgorsze ….nie rozumiesz ….”

   a może Ty Marku nie rozumiesz ?

  • Maria_st pisze:

   Sumeryjska konfederacja zdecydowała , że świat ten został odłączony ze względu na istniejące wewnątrz niego skończone ciała których życie jest bardzo ciężkie w stosunku do systemu subtelnego eteru dotyczącego wewnętrznych pięter sumeryjskich ….

   Ta sytuacja czy inaczej operacja , która została przeprowadzona przez plan eternel . ograniczona w czasie i trzymana przez olbrzymie siły , zostanie zaakceptowana jako doświadczalna dla operacji stref wszechświata w których się dokonuje…

   Lecz nie radzimy powtarzać tej operacji w innych strefach , gdyż przyznaje ona porządkom , które ją tworzą , wielkie obciążenie energii, a katom tego świata – siłę równie wielką …..jak siła statku tworzącego ….Jest to niewyobrażalne…..”

   Marku NIC nie rozumie z tego coś tu wkleił….prostota jest najlepsza a nie wymyślanie głupot….

   • marek pisze:

    a może Ty Marku nie rozumiesz ?
    prostota jest najlepsza a nie wymyślanie głupot….
    ——————————-
    Zaczynasz jak reszta bandy duchowej straszyc innych

    Prosty , to jest cep ….w konstrukcji , gdyż takie jego przeznaczenie , by młócić ….
    lecz już w nim widać ewolucję myśli w kierunku rozwiązań technicznych ponieważ jest przekształconymi przez połączenie w bardziej użyteczne narzędzie dwoma obrobionymi drągami …

    I to jest przykład z mej strony prostoty myślenia / zwykły drąg do młócenia / lub współczesny kombajn / dowód rozwoju i finezji myśli ludzkiej ….gdyż … jego projekt .wymagał wyobraźni wspartej dorobkiem poprzedników…..

    ….lecz w tym wypadku nie leśników , czy garncarzy , a tych którzy pośród różnorodnej myśli ludzkiej potrafili wybrać te które umożliwiły jego stworzenie ….oddzielanie ziarna od plew z dodatkiem własnej inwencji …..

    Więc które z nas Marysiu ” nie rozumie ” i króluje w szerzeniu głupot ??? Twoje zdawkowe określenia tyczące sensu życia , czy moje próby zebrania wszystkiego w całość ….bez plew wynikających z upodobań lub uzależnień emocjonalnych….

    ======================================

    Od lat układam w głowie obraz przekonań i postaw każdej z piszących tu osób , a więc staram się ustalić jego/ej osobowość …taki mój umysł żądający wiedzy o rozmówcy, gdy nie mogę oglądać mimiki jego twarzy i gestów ciała , które często mówią więcej niż same wypowiadane przez niego słowa….

    ======================================

    Piszesz Aloś …..zaczynasz straszyć …… bać to się można tylko samego siebie , czyli tego co w człowieku siedzi …..

    Zastanawiałem się nie raz , czy któraś z piszących w necie osób z nastawieniem …. oni rządzący, reszta tłamszeni poddani ….czyniła analizę skąd się to wzięło w odniesieniu do przybyszy z kosmosu ….

    ….gdy samemu robiłem analizę tego tematu zaczynając od momentu gdy człowiek zyskał tak gęstą powłokę cielesną jaką ma obecnie na Ziemi dochodziłem do wniosku iż zostało to w większości wymuszone potencjałem jaki prezentowali sobą współcześni owym wizytom ludzie ….

    I zawsze dochodzę do wniosku ,że mimo swej dziecięcej naiwności i wynikającego z tego zachwytu i lęku dla techniki towarzyszącej przybyszom , stanowili dla nich równocześnie zagrożenie ….

    Zagrożenie …..gdyż odzwierzęce instynkty zawsze towarzyszyły i po dzień dzisiejszy towarzyszą ludzkości zamieszkującej odzwierzęce ciała ….

    Więc w mym rozumieniu , fosy , mury , pałace to nie tylko narzędzia władzy i przemocy ale także zabezpieczenie owych obcych przed wielbiących ich tłumem który bardzo szybko mógł się przemienić w agresorów , gdyby nie lęk przed przegraną ….

    …..poskładajcie w głowach kontakty podróżników z odizolowanymi grupami społecznymi na Ziemi i stwórzcie statystykę ilu je przepłaciło życiem ….i jak różnorodnie śmierć im zadawano …..

    =======================================

    Po co te głupoty Marysiu …..???

    ano po to bo ja wiem , a Ty nie rozumiesz bo to zapewne przekracza prostotę myślenia , i jego wyrażania …

    Wiem , że choć religie to w większości narzędzia władzy nad tłumem , to jednak niektóre z ich treści , a w szczególności scheda po Jezusie Chrystusie jako informacja , a nie zinstytucjonalizowana organizacja , to starania wyższych w rozwoju cywilizacji byśmy wyszli z odzwierzęcych pieluch ….

    Dla mnie to jest proste jak cep …..bo to w szczegółach rozumiem , nadto rzutowane na planszę życia we wszechświecie pasuje do niej idealnie …a Ty jaki masz obraz w zamian aby obejmował całość…

    —————-

    Miłość Agape ma swym istnieniem rodzaj Adamu wyrażać ,
    a nie rozpatrywać techno społeczne szczegóły i uwarunkowania ..
    a to jest bardzo zbieżne z naukami Jezusa Chrystusa
    gdyż jest to rdzeniem ludzkiego DNA ….
    stworzonego w obszarze PRA PLAZMY w/g wzorca
    Kristos -Sophia …. prawidłowy Matrix ……

    ja mam deszczyk i słońce
    rośliny są szczęśliwe !!!
    czego i Wam życzę ….

 9. siola pisze:

  Marek nie zawsze wynik na koncu ksiazki jest prawdziwy ,moze w druku blad a moze byc i zamysl.Zaczynasz jak reszta bandy duchowej straszyc innych ,daj dziewczynie spokoj ,sama wie dobrze co dla niej zle a co dla niej dobre.Zadna praca nie chanbi w tym chorym systemie,nie jest nikt glupcem czy biednym w tym systemie z wlasnej winny ,moze biednymi i ostatnimi glupcami sa tylko Ci ludzie co nie uznali wyniku jaki im podano na koncu ksiazki,czasem mozna sie pomylic i myslac ze ktos biedny i by nie zdechl dac mu worek kartofli a w zaplate wyladowac zakapowany w wieziennych lochach .Nie karzdy biedny jest naprawde biedny sa wsrod nich systemowe pasozydy..
  Co do Dari porozmawiac mozna ,nawet z obcym ,lepsze to niz od razu rzucac w niego kamieniem ,mnie Terz zeszlo duzo czasu zanim odgadlem kto za mordem Matki stoi i byli wsrod nich nawet nie obcy ,co niekturzy nawet chcieli mnie nauczac jak sie postepuje z rodzina .Nikt nawet obcy nie ma prawa nikogo zmuszac do robienia czegos co moze byc zle dla swiadomosci .
  Dlaczego nie ufam Paweli-raz ze z Bieruta ,drugi to ze dostala stypendium na nauke za Granica ,ale trzeci najwazniejszy -kiedys cytowala wypowiedzi swojego profesora z Paryza-powiedziala ze On jej powiedzialo ludziach co chca zaprowadzic pokoj za pomoca wplywu na ludzka swiadomosc,oj jakie to be be ,ale uzywac tej samej metody do rozpetania wojny to juz dla niej nie be be -bo co -tutaj mozna ludzi okrasc ,bandytom dac ich zlikwidowac a by nie zostalo sladow na koniec Zajac sie bandytami-dlatego wspolczuje tym co morduja dla tego systemu myslac ze sa czyms lepszym od innych-czasem moga w Miscie skonczyc szybciej od tych glupich biednych.Po drugie ,obojetnie w jakim kraju ,Maja Dzidy Chmiele sobie dobrze -w polsce ,polskie patryjoty w niemczech sa w urzedach lepsi patryjoci niz nie jeden niemiec,ostatnio zmienialem dowod ,urzedniczka w urzedzie niemieckim zwrocila mi uwage ze mam jeszcze polskie i niemieckie obywatelstwo i ze powiniem cos z tym zrobic-powiedzialem jej ze Turki Maja dwa i inne araby Terz ,a ja jestem w eropie wiec mi jedno czy polski czy niemiec Europejczyk ,a ze ziemia jedna to i ziemianin i jak role gra tu z jakiej nacji ,bo u krzyworyjcow Terz nie gra roli kim sa im wystarczy ze zezowate oko u nich krzywy ryj u nich.Pozatym pozostala jeszcze sprawa spadku po Dziadku zwiazanym z ciotka Klara ,i skarbem Hermanna von Salza z Kamienca ,nie wiadomo jaki udzial w zbrodniach na Matce i Ojcu i wyplaceniu mieli krzyworyjcy z polski i niemiec -nikt nie wyplaca milionow odszkodowan na podpis spadkobiercy ,nie widzac jego samego -to tak jak ta reszte z banku na jagielonskiej w gliwicach to juz niecaly milion euro reszty jaka musiala zniknac by zbrodnie nie wyszly ,pytanie jak duzy wplyw nmaja dzidowo chmielowe krzywe ryje na dyrektorke Banku ze wyplaca pieniadze na falszywe nazwisko i falszywy dowod osobisty wlasciciela konta.TZN -jak was zezowate krzyworyjce beda chcieli okrasc ,to okradna nawet gdy bedzie zle nazwisko .Co ciekawe ,ze Cale towarzystwo skolegowane z SS manskimi dziecmi ,nawet pozenione.Marys nie wszyscy nie chodza na strone Mukiego bo nic z tego nie rozumia,wiesz dobrze ze naprzyklad ja nie lubie ludzi kturzy mysla ze sa chodzaca encyklopedia wiedzy a inni to glupcy -pytam sie kto mu dal prawo do tego ,czy moze ma prawo do tego bo sie Papaj najadl szpinaku ,to juz wole byc dalej durakiem dla niego bo nie przepadam za szpnakiem z czosnkiem w ruskiej puszce.Mamy wielu naganiaczy ,co wiedza co dla nas ma byc niby dobre ,ale czy wie karzdy z nich co dobre dla niego samego ,bo jesli nie wie tego co dobre dla niego jakim prawem osadzaja innych i probuja narzucac innym sposob myslenia .Gdyby zezowata z krzywym ryjem Chmielowa z dzidowego tylka ,nie chciala w liscie mnie o swoje gowna oskarzac i pisac czym niby jest rodzina ,to by sie glupiemu bydlu udalo wziac wszystko a ja bym nic nie wiedzial ,no coz niekturzy kradna miliony ,ale zeby sprawa nie wyszla ,mogla zezowata chmielowa z dzidowego tylka tylko pare tysiecy Zloty za dom zaplacic drugiej zonie Ojca ,a tak wyplapala razem z swoim benkartem u lekarza o spisku,benkart chcac ukryc mowi ze Hubert nie mogl tyle pieniedzy zarobic na kopalni,tyle Terz juz wiedzialem ze dwa miliony Marek nie byly z kopalni ,zreszta jego zezowata macocha ,zanim uciekla patryjotka polska do niemiec ,ukradla niby na mieszkanie w Katowicach pieniadze od Ojca ,wiec swoich oszczednosci juz nie mial .Jednego jednak ani Boza Zona Maryjka Chmielowa z Dzidowego tyla nie wiedziala ,ze kiedy Ojciec mnie zapytal czy moze porzyczyc Podstawskim 300 tys. eur. -to mu odpowiedzialem ze teraz te pieniadze sa jego i moze robic z nimi co zechce.Co Prawda powiedzial przy tym Ojciec ze ONI wszystko ukradna ,ale przy tym sie sami przyznali kto za mordem Matki stoi ,bo nawet nie brat mial Konto pozniej w Gliwicach W pko sa ALE bOZA zONA mARYJKA Z ZEZEM I KRZYWYM RYJEM z Dzidowego tylka -JEDNO CO MNIE troche dziwilo ,ze dyrektorka banku na Jagielonskiej poslala mnie do Pko SA ,mowiac ze tam sa pieniadze-wiedzailem ze klamie -bo co innego mowila panienka z okienka.Ale poszedlem do PKO SA by popytac o Konto ,co ciekawe ,choc nie powinni mi powiedziec o jej koncie powiedzieli .Skad golodupiec z 200 tys eur, dlugu w niemczech nagle ma Konto w polsce .Powie ktos do sadu ,po co by sie patryjotow zezowatych z krzywym ryjem mordy wyzywaly o biednych polakach co ich niemcy okradaja ,po drugie ,powiedzialem ze daje prawo Ojcu by robil z pieniedzmi co zechce.Ach i Matce mialem terz dotrzymac slowa by sie z wariatem nie sadzic ,no coz dodala terz ze na tyle madrym jestem by sobie w zyciu dac rade bez TEGO.No coz dawalem sobie rady i jakos dalej daje,ale za to patryjoty dzidowo chmielowe ,myslac ze dalej beda szantarzowac jak Ojca zabawiali sie w wciskanie w garazu srub do opon -od patryjotyczne krzyworyjce z zezem ,widac robili dzidowo chmielowe patryjoty polskie sabotaz u niemca w garazu dla dobra Polski ,tylo ze u niemieckiego adwokata ten ich niemiec to sk polok .Tak na koniec -nauka z tego taka ,nie wiez nikomu kto obiecuje ci korzysci z zlodziejstwa u sasiada ,On moze skorzysta a reszta znowu dostanie po lebie od jednych i drugich -bo ONI to jedno a my mamy byc dzieleni -tak ze czasem sie zdziwi czlowiek ze te same mordy raz niemca a raz poloka z czlowieka robia .Moze ja ani niemiec ani Jakis tam polok ale biorac tlumaczac nazwisko Tom przecinka -o polana -wolne wzgorze -wolny duch .
  Nie ma klamstwa czy morderstwa ktore nigdy by nie wyszlo-czasem wiele wody przeplynie zanimprawda wyplynie.PRAWDA-PIERSCIEN-MISKA -SPODEK -tam gdzie mozna posadzic swoj tylek -Eli Asz -posylabowac -nazwy bogow u azekow czy majow -moze wyjsc nie bog czy prorok a Eli spoDEK.A ja sie dziwil czego tyle swietych Isabelek sie w tym kraju narodzila ,co jedna to wieksza boginia,bez niej caly ten swiat zginie a juz napewno polska upadnie-no coz ze juz Eli Asz -to nie musi wcale znaczyc ze pilotem Asz a musi byc jakas Elzbieta czy Isabella -pamietacie ze Eli Asz zostal zabrany przez Wieloryba ,ale tu juz na gwiazdkach zodiaku zna sie Dawid .
  Nie zapomnijcie ze robila Danusia salatke z Bardzo Duzej Cebuli gdzies w Amazoni .Pani wody -Amazonka.No coz pora byla by juz swieta ,by i odpoczela ta dziewczyna a Hubertus powrucil z urlopu.

 10. Maria_st pisze:

  Dlaczego nie ufam Paweli-raz ze z Bieruta ,drugi to ze dostala stypendium na nauke za Granica ,ale trzeci najwazniejszy -kiedys cytowala wypowiedzi swojego profesora z Paryza-powiedziala ze On jej powiedzialo ludziach co chca zaprowadzic pokoj za pomoca wplywu na ludzka swiadomosc,oj jakie to be be ,ale uzywac tej samej metody do rozpetania wojny to juz dla niej nie be be -bo co -tutaj mozna ludzi okrasc ,bandytom dac ich zlikwidowac a by nie zostalo sladow na koniec Zajac sie bandytami-dlatego wspolczuje tym co morduja dla tego systemu myslac ze sa czyms lepszym od innych-czasem moga w Miscie skonczyc szybciej od tych glupich biednych”

  siola o co chodzi z Pawelą ze z Bieruta.
  Wpisałam Bierut ale widzę że zmarł w 1956 r.

 11. siola pisze:

  Caly czas chodzilo mipo glowie ze wojuje polscy rzeznicy miedzy soba(RZEZNIK -SCHLACHTER-ER U SAKSONCZYKOW JAK A na slasku czytalo sie normalnie er .Rutkowski i August co Maja wspolnego -co ma wspolnego Rutkowski i Bierut-konstytucja 3 Maja .Czy na pewno robi sie cos dla ludu ,czy moze klamstwem ze dla ludu ten lud sie okrada i na rzez sie posyla dla wlasnej rzezniczej kieszeni-jaki tytul mogl najemnik w Legionach otrzymac za prace przeciw wlasnemu ludowi ,dlaczego Adolfik tworzyl swoja mloda szchlachte-rzeznikow-nowych rycerzy -zdolnych dla tytulu na zdrade ludu.Elita rzeznicza studiowala blisko legowiska ,we Wroclawiu ,czyje nazwisko nosil uniwerek.Wiedza dobrze ze przeciw ich zdradzie praw byl Terz pierwszy ktory sie z ich laniem wody w ludzkie mozgi dla wlasnego duchowego zysku nie zgadzal ,dzis mowia pierwsi -tzw duchowi dalej lejac wode ze winny wszystkiemu jest sam czlowiek -pamietacie ataki jakie byly gdy wspomnialem o mikrofalowkach -wtedy duchowi daleko byli jeszcze z szerzeniem prawdy ,choc i dzisiaj mysle ze sa w tym samym miejscu z naprawianiem swiata -tj. zamiast naprawde naprawiac co zepsuli ,to probuja ludziom wciskac ze sami sobie winni -bo skoczyli do ich studni bez dna.
  Najpierw byly ataki ze klamstwo z mikrofalami,pozniej zjawily sie Lucki i zaczely atak ,ze ja w BND i mam te urzedzenia w domu ,teraz nagle probuja ludziom wmawiac ze to sprawa zachodnich sil specjalnych ,czy Terz polskich-jy mysle ze jak SS mani bali sie co niekturych dziwnych ludzi tak i dzisiaj nie jeden ze sluzb specjalnych boi sie tych samych dziwnych ludzi.Po drugie ja z swoimi wnioskami o atakach komputerowo -mikrofalowych doszlem wznawiajac sledztwo dotyczace smierci Matki 11.11.74.a pozniej Ojca 11:11:2007 choc jesli chodzi o ta druga date to rzecz dziwna -bo bylo 10.11.2007 ,ale jak bylem u lekarza jak zezowatemu gownu dzidowo-chmielowemu obiecalem ,to sie chyba z dniem smierci Matki pomylilem ,wiec powiedzialem dolekarza ze 11.11.,co dziwne wypisal zaswiadczenie na ten dzien ,poswiadczajac ze w smierci Ojca nie bylo nic dziwnego -tyle ze czekal na lekarska pomoc od 2 do 5 -przy czym powiedzial do pielengniarki ze to w sprawie spisku-wtedy wiedzialem ze Kamieniec to chyba rzeczywiscie byl moj spadek ,po telefonie ksiedza z Gliwic i jego dziwne slowa o kobiecie ktora ich poinformowala o dwu synach Strachwica -wiedzialem od razu jak Dostal sie bracik do niemiec i co ze mnie i Ojca zrobil by tam zostac wraz ze swoja dzidowo -chmielowata gnida.Wiec przestalo byc dziwne ,dlaczego bracik nie czytaty nie pisaty -bo mu bakterie eschericha coli rozum zjadly i krew zatruly ,przy pomocy Ruskowej ,nagle w wojskach ochrony polskiego nierzadu w Legionowie nauczany zabijac wlasnych Ojcow wlasnych Matek dla dobra Ateista ,oj jaka to dobra ta wegierska mitologia .Tak wlasciwie do czynienia z buntownikami jacy wystapili przeciw prawom Ojcow ,zamiast byc nauczycielami ZYCIA stali sie nauczycielami smierci i nadzorcami niewolnikow -ktorym to do dzis dalej wmawiaja ze sa niewolnikami z wlasnej winy -co ludowi pozostalo -gdy dzis mja juz zawodowych najemnikow -ktorzy jak w Afganistanie -beda strzelac z mozdzierzy do wlasnych braci Ojcow i Matek a ktory nie zechce skonczy jak karzdy zolnierz jaki sprzeciwi sie wykonniu rozkazu ,nie zgodnemu z jego poczuciem swiadomosci -tacy sa nie potrzebni dla tych jest smierc i nie wazne po ktorej byli stronie frontu dla tych ludzi jest jedna mozliwosc -wykonac rozkaz -strzelac nie celujac lub wachac kwiatki od spodu z kula w glowie od kolegi-stara legionowa moda ludzi morza.

  Alos nie straszy -ostrzeganie to nie straszenie-po drugie karzdy zna swoja prawde ,wie dobrze ze moze oszukac innych ale nigdy nie oszuka siebie samego ,kiedys zawsze jego Prawda na wierch wyplynie -dla jednych szybciej dla drugich pozniej ,zabic prawde wojna na Jakis czas mozna ale czy ktoras ze stron klamstwa wygra czy beda obie przegrane?
  pAMIETACIE W SZKOLE MOWILI GDY NAUCZYCIELKA WAS DOBRZE PRZEPYTALA ZE WAS maglowala-dlatego gdy mialem sen z maglem jak ten co bylem z Mama z posciela i to na planecie Gozdzikow to tylko jedno do glowy ktos sprawdzal moja swiadomosc i moj zapis.Nel Ken Baobab
  Oni Marys reaguja na nasze pisanie glupot ale zawsze dopiero po czasie ,nawet Bordowicz zareagowal na to co pisalem o tych co mowia o zasobach ludzkich ,tyle ze przypisal ta wlasciwosc krolom-widze w tym walke parchow z parchami a tak wlasciwie duchowych z parchem za uszami z ich wlasnym parchem ,wiec trudno by ktos z parchem mial wyleczyc parcha u kogos kto go za uszami nie ma .Moze sie myle ,ale jesli ktos ma uratowac ten kraj czy ziemie to napewno nie jakies boskie Isabele czy Ele albo ktos kto nazywa sie 44 ,jedno co mnie troche dziwi to to ,skad wiedzial Mickiewicz o normach na odpornosc w laniu wody ip44 ,no ale jak Jagalla pisal wiecznym piorem to dlaczego by nie mial znac Mickiewicz norme odpornosci na lanie wody i juz mamy wieczny zapis ktorego wiatr nie rozwieje w knieje.

  Czy to winna ucznia ze sie zle nauczyl ,czy moze nauczyciela ktory nauczyl go glupot ?
  Czasem czlowie sam dla siebie lepszym nauczycielem od tych co sie mniemaja duchowymi nauczycielami ludzkosci -CI potrafia tylko jedno dobrze -wszystkiemu winny jest tylko czlowiek-wiec zadaje nies im jedno tylko pytanie kto dal im prawo osadzac innych po sobie ?
  No coz moze i ja zle robilem majac zaufanie do ludzkosci ,ale mysle ze bardziej sie zawiodlem na tych pierwszych (duchowych) ;JUZ NIE NIES -ale zniewolonych wlasnym klamstwem z ktorego nie moga juz wyjsc i sie jak zmije wlasnym ogonem dlawia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.