Samobójstwo , a emocje- rozważania – artykuł dyskusyjny…

Samobójcy myślą ,że jeśli popełnią czyn pozbawienia siebie życia, wszystkie troski świata materialnego miną, na przykład nieszczęśliwie zakochani, albo ci co popełniają samobójstwo z powodu przemocy w domu czy względów materialnych, czy silnej depresji. Do dzisiaj myślałem – absolutnie nie-oni się mylą, bo samobójcy znajdą się się po śmierci w tym samym punkcie umysłu i emocji w jakim byli wtedy, kiedy odebrali sobie życie. Do dzisiaj, bo dzisiaj coś ważnego się zmieniło w moim myśleniu na ten temat .
Na przykład każdy by chciał aby spełniona miłość trwała tez po śmierci, ale czy niespełniona też?. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że niespełniona miłość przenosi się na „drugą stronę”, jeśli przeniesie się tylko ta część dotycząca nieszczęśliwie zakochanego- trudno niech cierpi, jeśli nie zmądrzał, ale jeśli przeniesie się również ta część miłości dotycząca obiektu uczucia, czyli jeśli ta osoba która jest obdarzana tą nieszczęśliwą , będzie po śmierci „odczuwała” tę nieszczęśliwą miłość- byłby to koszmar dla tej osoby. Mówimy tu o miłości, ale co zrobić gdy nienawiść lub obojętność jednej osoby do drugiej przeniesie się w świat niematerialny? Wyobraźmy sobie, że duch spotyka innego ducha, do którego kiedyś odczuwał żal w świecie materialnym, albo inna sytuacja ofiara spotyka swego zbrodniarza.
Wygląda na to że emocje ze świata materialnego powinny być wymazywane w chwili przejścia do świata niematerialnego, jeśli tak by nie było, nigdy nie można by było mówić o jakimś wiecznym szczęściu.
Wobec powyższego, po śmierci powinno chyba być coś, jak stan nirwany stan bez myślenia stan bez emocji, ale czy w takim wypadku człowiek( duch) byłby szczęśliwy? W takim razie co z bliskimi(rodzicami , dziećmi z mężem czy żoną) , z którą to osobą przeżyło się ponad 50 lat?
Jeśli byłby to stan bez myślenia i bez emocji , to praktycznie byłby to stan nieistnienia, czyli stan pustki , a może nawet niepamięci. Idąc dalej, można wyobrazić sobie, że po śmierci nie ma nic – po prostu nie istniejemy jeśli nie posiadamy myśli ani emocji.
Nie mogę sobie wyobrazić stanu świadomości pozbawionego myśli i emocji- czy istota(duch) ,która zupełnie nie myśli i nic nie odczuwa jest świadoma?

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Bóg, Dusza, Ezoteryka, Matrix, Nieśmiertelność, Rozwój duchowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

92 odpowiedzi na „Samobójstwo , a emocje- rozważania – artykuł dyskusyjny…

 1. Jurek pisze:

  Margos-ia na-pis-ala :

  A to ciekawe Piluś…, bo i mnie kiedyś… naszło podobne skojarzenie na myśl, szczególnie w kontekście tych chyba celowo ?…,

  /jak nie pala to dragiem/

  …, rozwlekanych…,

  👉Margosia pisze:

  Marzec 26, 2019 o 16:21

  „…czy w przypadku B12 chodzi o kręgosłup…”
  __
  Tak Dawidzie, ale… nie tylko, bo zapobiega również osteoporozie…
  Wit. B12 zwana inaczej „kobolaminą”, odgrywa znaczącą rolę w naszym organizmie pełniąc m.in. funkcję regulatora produkcji czerwonych krwinek i odpowiadając za prawidłowy rozwój naszych komórek nerwowych…
  Uczestniczy również w wytwarzaniu czerwonych krwinek i bierze udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów, przyczyniając się w znacznej mierze w podziale komórkowym oraz w syntezie kwasów nukleinowych DNA i RNA oraz białek, które uczestniczą w ich budowaniu.
  Pozostałe jej właściwości to m.in.
  – produkowanie czerwonych krwinek,
  – poprawa funkcjonowania układu nerwowego,
  – dobry nastrój 🙂
  – zmniejszenie lipidów we krwi,
  – synteza komórek (głównie szpiku kostnego).

  Niedobór kobolaminy powoduje ciągłe zmęczenie, nadmierną nerwowość, problemy z pamięcią i depresję. Co gorsza, najnowsze badania dowodzą, że jej brak zwiększa ryzyko zawału i udaru równie istotnie, jak wysoki poziom cholesterolu…👈

  👉Margosia pisze:

  Marzec 25, 2019 o 11:09

  „… Każdy może się zakochać. Skąd może on wiedzieć o tym że były to ” nietrafione uczucia”…
  A dlaczego sądzisz że „egoistycznie” ?”
  ___
  W rzeczy samej Dawidzie – Każdy może się zakochać” 🙂
  Ale…
  Człowiek zakochany wysyła w stronę obiektu swoich uczuć różnego rodzaju „znaki”…, jeśli one nie pomagają, wówczas należy osobie, w której się „zakochało” powiedzieć o swoich uczuciach, po prostu.
  Jeśli ta osoba żywi w stosunku do nas równie gorące uczucia, wówczas taki związek ma sens.
  Jeśli jednak… Obiekt naszych uczuć nie „zauważa dawanych jej przez nas znaków”, a co istotniejsze zupełnie nie podziela naszego względem niej uczucia, wówczas należy „sobie odpuścić” i uszanować jej wolę dając tej osobie spokój !
  W przeciwnym razie… możemy doprowadzić się do stanu, w którym do głosu dojdą nasze zwierzęce instynkty, powodując w nas wzrost negatywnych uczuć takich jak m.in. zazdrość, zawiść, złorzeczenie, etc…, które są samą esencją egoizmu.👈

  👉Marzec 25, 2019 o 09:32

  Ponieważ poruszyłeś Dawidzie w tytule arta temat samobójstwa, to zacytuję kolejny fragment z książki Powell’a:

  „… Zazwyczaj, gdy życie ziemskie zostaje gwałtownie przerwane na skutek wypadku lub samobójstwa, związek między kamą (pragnieniem) a praną (siłą życiową) nie zostaje tak łatwo zerwany i ciało astralne zachowuje dużą żywotność.
  Gdy śmierć następuje raptownie, oddzielenie się wyższych składników człowieka od powłoki fizycznej trafnie bywa porównywane do wyrwania pestki z niedojrzałego owocu.
  Duża ilość materii astralnej najgrubszego rodzaju przywiera jeszcze do osobowości, która wskutek tego zatrzymuje się na najniższym, siódmym poziomie astralnym.
  Przerażenie lub zaburzenia umysłowe towarzyszące niekiedy nagłej śmierci stanowią niewątpliwie niepożądany wstęp do życia astralnego.
  W pewnych, na szczęście rzadkich, wypadkach, ten wstrząs i przerażenie mogą trwać przez jakiś czas po śmierci…

  Sytuacja samobójcy jest przypadkiem bardzo skomplikowanym, gdyż ten nagły akt zgonu wybitnie zmniejsza zdolność ego do wycofania swych niższych elementów i dlatego naraża je na inne, wielkie niebezpieczeństwa.
  Nie należy jednak zapominać, że wina samobójcy może być bardzo różna w zależności od okoliczności, tak jak różni się gest Sokratesa, moralnie bez zarzutu, od rozpaczy nieszczęśliwca odbierającego sobie życie, aby uniknąć fizycznych skutków własnych zbrodni. Tak więc położenie samobójców po śmierci jest bardzo różne.
  Karmiczne konsekwencje samobójstwa są z reguły bardzo doniosłe.
  Niewątpliwie oddziałują one na najbliższe życie i być może również na dalsze.
  Jest zbrodnią przeciwko naturze, kiedy skraca się wyznaczony okres trwania życia fizycznego, określany karmą (zespołem przyczyn), a osobowość nie może się rozpaść, zanim nie wyczerpie się piasek w klepsydrze życia danego człowieka.
  Postawa umysłu w chwili śmierci przesądza o stanie, w którym człowiek musi się znaleźć.
  Dlatego istnieje duża różnica pomiędzy człowiekiem, który wyrzeka się życia z altruistycznych pobudek, a zabijającym się z przyczyn egoistycznych…

  Błędem jest osąd, zgodnie z którym liczne przewagi życia astralnego usprawiedliwiają popełnienie samobójstwa lub szukanie śmierci.
  Człowiek inkarnuje się w ciele fizycznym w określonym celu, możliwym do osiągnięcia wyłącznie w fizycznym, ziemskim świecie.
  Wielu lekcji może się nauczyć tylko w świecie fizycznym i dlatego im prędzej się je opanuje, tym szybciej uwolni się od konieczności powracania do niższych oraz ograniczonych sfer życia…

  Ego musi dokonać dużego wysiłku, aby się inkarnować w ciele fizycznym i przeżyć uciążliwy okres wczesnego dzieciństwa, w którym stopniowo i z dużym trudem zdobywa pewną władzę nad swoimi nowymi ciałami.
  Z tego powodu nie powinno się lekkomyślnie i głupio tych wysiłków marnować.
  Należy więc słuchać głosu naturalnego instynktu samozachowawczego i uważać za swój obowiązek zebranie jak największego doświadczenia oraz zachowanie go tak długo, jak pozwolą na to okoliczności.

  Jeżeli człowiek zmarły gwałtowną śmiercią prowadził życie niegodziwe, brutalne, samolubne i zmysłowe, znajdzie się w pełni świadomości na siódmym poziomie astralnym, gdzie może się stać straszliwie złą istotą.
  Płonąc namiętnościami, których już nie potrafi zaspokoić, może usiłować uczynić im zadość za pośrednictwem medium lub jakiejkolwiek innej wrażliwej istoty, którą uda mu się opanować. Takie istoty znajdują szatańską wręcz przyjemność w operowaniu wszelkiego rodzaju astralnymi iluzjami, aby skłonić inne osoby do popełniania tych samych nadużyć i wybryków, w których one się lubowały…”👈

  …, zdań na pół strony ?

 2. Jurek pisze:

  Dawid zaczynam bo nie odpowiadasz dla mnie w sposób zrozumiały, dlatego się pytam jaka jest wg Ciebie…,

  /z czy bez czlowieka zapewne chyba ze to ponownie rozmowa typu gluchy telefon ?

  A może ten nasz Jurek, to ta słynna sztuczna inteligencja?

  takie typowe aaameryyykańskie/

  …, chronologia zdarzeń dotycząca powstania naszej cywilizacji ?

  /skad pojawil sie czlowiek na Ziemi ?
  Przeciez nie mial ojca matki i dzis nas jest z ponad 7 mlrd./

 3. zygmunt pisze:

  /skad pojawil sie czlowiek na Ziemi ?
  Przeciez nie mial ojca matki i dzis nas jest z ponad 7 mlrd./

  na początek poszerzania horyzontu Jureczku powinno wystarczyć Ci to :

  1. ANDON I FONTA

  Pod wieloma względami Andon i Fonta byli najznakomitszą parą istot ludzkich, jaka kiedykolwiek żyła na powierzchni Ziemi.
  http://members.optusnet.com.au/~mpjaworski/P63.htm

  …..później poszukaj sobie link na naszej stronie do przekazu o ekspedycji / koalicyjnej / 50.000 istnień z różnych planet , zestrzelonej nad Australią i o staraniach tych którzy przeżyli o dostosowanie istniejących tam / w Australii / ssaków by mogli w ich ciałach inkarnować , gdyż powrót na rodzime planety był już niemożliwy ………

  o pracach genetycznych Adasia / plaźmie /poczytaj w Biblii i może wyjdziesz ze swego matriksowego myślenia w kierunku zaakceptowania pojęcia kim jest współczesny człowiek : dywidendą całości życia na planecie Ziemia ….

  lecz to nie wszystko ….cofnij się do mojego wpisu pod tym tytułem o zamarzniętej wodzie i poproś bozię o odrobinę wyobraźni ….wówczas może Cię olśni i zaakceptujesz 15-to wymiarowe pojęcie matrixu czasu , a wtedy zrozumiesz że :

  wszystkie powyższe informacje są niekompletne , gdyż nie mówią skąd się wzięły biologiczne obiekty/ nosiciele genów / z których powstała owca Dolly oraz Ci co podglądali i podrasowywali ludzki rodzaj ….

  wówczas będziesz zmuszony jeśli woli poznania prawdy Ci wystarczy szukać informacji o pra energi pra plaźmie i pra świetle i odkryjesz ,że starszy i wieczny jest świat poprzedzający 15-to wymiarowy matrix czasu i że wszelka forma , a w szczególności człowieka bierze w nim początek , a to co oglądasz i o czym czytasz to zabawy siewców życia w domenach światów energii …

  No ale miły kolego kluczem który daje moc do trwania przy nieustannych potknięciach na owej drodze dochodzenia do prawdy nie jest wiedza o audicy , spódnicy i rządach PO makreli czy innych fobiach religijno Jezusowych zamkniętych w umyśle , a niczym nie uwarunkowana i niczym nie powstrzymywana miłość do życia w każdej formie niosąca zachwyt nad tym życiem ….

  wówczas poszerzysz zakres przyjaciół i odniesień poza pojęcia stolarz mechanik i kopacz rowów i przestaniesz pełen dumy trzech latka zadawać pytania : tato ! , a ciebie też nasza mamusia w brzuszku nosiła ?

  no i to tyle p.Jerzy
  luśniem , bo uśniem
  bajkopisarze…..
  dzień się budzi…..

 4. Jurek pisze:

  Zygmunt !

  Pyta(m)nko nie ogranicza sie tylko powstania czlowieka i musisz zdac sobie automatycznie sprawe z tego ze na ten temat istnieje wiecej niz jedna teoria ha i nie byle jakiego kopacza rowow stolarza ani mechanika a ludzi ktorzy posiadaja po kilka i nie byle jakie dyplomy tytuly profesorskie tacy ktorzy nie z jednego pieca bulki z cynamonem jedli a nagrody i nie tylko pieniezne za swe prace otrzymuja :

  /skad pojawil sie czlowiek na Ziemi ?
  Przeciez nie mial ojca matki i dzis nas jest z ponad 7 mlrd./

  na początek poszerzania horyzontu…,

  /celem

  …, Zygmuncie …,

  /nie/

  …,powinno wystarczyć Ci…,

  /i zapewnie nikomu nie wystarczy/

  …, to :

  /powyzsze pytanie bo w nim nie tkwi prosty czynnik jakim byloby pytank(a)o
  a ono brzmi i przepraszam ze pytam wbrew a nie wiem czy bajka pod tytulem Bibli …,

  …,a…,

  …,e wyobrazam sobie ze ile?s malpopodobnych kiedy?s zasiadlo zabralo sie do pisania i z postaci ilu?s
  setek czy tysiecy liter wyrazow stron skompletowalo i co Zygmuncie i to ma miec zwiazek autorstwo jest odbiciem Stworc(ow)y ? Inszo inszowo wiemy ze Majowie i nie tylko posiadali pismo obrazkowe bylo klinowe a co by bylo gdyby-smy byli glusi tylko w nocy widzieli analfabetami nie-pismienni ‚a nawet telepatyczni’ wiec czym bylaby Biblia a moze zbedna obojetnie czy pisana czytana mowiona w kinach a moze TV-enkiem przekazywana …,

  …,i znow pytanko ich kilka paleta sie jak smrod…,

  /y i nie tylko w roznych ale i kombinatach szkol..,

  /nych co ten czlowiek nie wymysli aby kroku w przod nie uczynic nie ?/

  …,za sobie wzg.kto?s nam pomijajac przy tym ze temat powstania czlowieka to nie szkolna fraszka i nie na dlugosc jednego gwizdka ! Czyli bo narazie nie wiemy jak
  sie pojawil pierwszy czlowiek na Ziemi
  co nie bylo zapewne albo napewno i nalezaloby ‚ulatwic’ wzgl.uwzglednic
  i zanim czyli kto stworzyl Stworce aby on
  stworzyl zadal sobie tyle trudu nas stworzyl a gdzie zwierzyna i caly komplet-cik ? Przeciez Zygmunt nie mozesz sie wymigac od odpowiedzi
  ze sam US w tej postaci wraz z nami
  dla nas my w nim to tez nie zostal wyczarowany przez jakiego?s cuchnocego komuszymi onucami adasio-jakale czy przez fruwajacych w zimnym Niebie Aniol…,

  …,w ogole podobnie jak Archaniol -ow-ie nie ma-ja ani z golebiem ani z religia nating ziro tu du Zygmunt-cie ! Przykro mi dlaczego witalt kliring ! …,

  …,ow a Biblia i jej Urantje to abdejciki
  a nie odglos Stworc…,

  …, a moze ‚i ON’ to jeden z wielu konstrukt-cik-ow cywilizowanego ?/

  …,y ! Zygmunt wybacz ale ja widze zwiazek miedzy nie powstaniem czlowieka w/g roznych i usankcjonowanych wybrancoe i religijnych i nietypowymi Stworca-mi i ich ciagla-scia bytnoscia i nie w formie biologicznej jak my a ? No wlasnie przeciez czy moga istniec istoty duchy postacie zlozone z pola magnetycznego ktorzy na Ziemi nie moga jak my w Kosmosie i US tylko i cel-em nas-
  zego zaistnienia jak i braknaszego celu
  na Ziemi to wszystko…,

  …,jak i my moze kto?s uzyl istniejace juz kiedy?s na Ziemi genotypy i spojrz Zygmunt my nie musimy byc tymi pierwszymi dwunoznymi intelegentnymi
  mogli byc przed nami i tacy i duzi ktorzy moze co?s wiecej wiedzieli niz mi i zostali dlatego w jaki?s sposob zniszczeli z tego czy innego wzgledu…,

  / a co nie bylo u pana Kolumba na Santa Maryji buntow/

  …, przy pomocy inzynieri genetycznej nas i nie do celu zadnego chowu podgladania zabawy dla kogo?s ich wlasnego celu stworzyl-i jacy?s nie biologiczni SILACZE dla ktorych i funkcjonujacy US jego balansik bylo jak posprzatanie izby ?…,

  …, jest odpowiedzia na nasze zaistnienie a nie jakie?s wymyslne gory papierow w postaci pisanych a co by bylo gdyby nie bylo po dzis skor-y koziej papirusu pergaminu papieru jezyka ‚nie i wyksztalconych’ ? Zygmunt obojetnie
  czy lub i ilu sie zgadza-sz dla mnie bajka pod tytulem i nie tylko Biblia bo jest tych kopi abdejcikow wiele jest niczym innym jak krzykiem rozpaczy cywilizowanego bo nie potrafi sobie w najmniejszym wymiarze odpowiedziec na ponizsze…,

  /skad pojawil sie czlowiek na Ziemi ?
  Przeciez nie mial ojca matki i dzis nas jest z ponad 7 mlrd./

  …,pytanie a jak proboje to za to dostaje same dwoje bo lubi isc przez cale zycie po najmniejszej sile oporu a za to juz od dawna tylko ciegi dostaje ! Co najgorsze to woli audicowac pic wywijac…,

  /strzela jak bronek, trąbi i krzyczy, czym wyprowadza Pawła Adomowicza juz nie z równowagi./

  ….i czesto lubi wywijac break dance. Nie dosc tego to wciaga jeszcze innych swa glupota jak to czasami wielu pis-ze :

  Nie dyskutuj-my z głupszym-i, bo sprowadz(a)i cię -kogos-i – do swojego poziomu i pokona cię swoim ?

  Wrodzonym matriksem.

 5. Jurek pisze:

  Zygmunt.

  spódnicy i rządach PO makreli czy innych…,

  /i nie tylko o/

  …, fobiach religijno Jezusowych zamkniętych w umyśl…,

  /ach mas tego czego nie potrafia sobie sami wytlumaczyc i to zastepcze co im kto?s jeszcze pareset lat temu dla ‚swietego spokoju’ jako fabule zaserwowal po dzis dzien i delektuja sie nadal Aniolami Diablami Demonami jaki-?mis Jezu?ami i gdyby byly te religijne zlewki prawda rzeczywista i namacalna. Bo czym jest makrela i jak dziala-ja jej jej 5-t(a)e kolumn(a)y juz od ostatnich
  ok.30 lat i nie tylko pelo pis-o nowoczesne itp.eseldo kukizowe zawsze od 1945 r. jurgielniki a i tez sororz-owych biora mowiac cicho sobie ze tym chata bogata co ukradnie albo niby w prezencie dostanie od kogo?s obojetnie tata czy mama i tych wbrew nawet zwyklej logiki ich widac nie tylko w TV i slychac a ta czy to Biblia i t/

  …,e , a niczym nie uwarunkowan…,

  …,e…,

  /jedynie✍ /

  …,powstrzymywan(e)a…,

  / procz wymyslnych przez czlowieka schemacikow w postaci snow mow slow blednych odczytow w ogole czy mozna pismem ortograficzno stylistyczno ortograficznym i przy ograniczonej
  ilosci receptorkow opisac chociaz
  czesc NATURY ?/

  • zygmunt pisze:

   Zygmunt my nie musimy byc tymi pierwszymi dwunoznymi intelegentnymi
   mogli byc przed nami i tacy i duzi ktorzy moze co?s wiecej wiedzieli niz mi i zostali dlatego w jaki?s sposob zniszczeli z tego czy innego wzgledu…,

   a cóż innego Ci napisałem ……

 6. Jurek pisze:

  /No wlasnie /

  a cóż inn…,

  /i nie wiem dlaczego oni nicz /

  …,ego…,

  / inteligen/

  …,C…,

  /ja??????????/

  i…,

  /w swych wypowiedziach/

  …, napisa…,

  /l Dawid567 :

  Marzec 28, 2019 o 07:34

  Tak się trochę mądrzysz(wybacz że tak piszę.Wiec gdy powyzsze przeczytalem sobie uswiadomi-l-e-m zeby nie zadzierac z widmowimi…,

  …, w obawie przed wylondowaniem Yippiee ai hoooo w zimne Sky.

 7. Jurek pisze:

  o pracach genetycznych Adasia / plaźmie /poczytaj…,

  /ale ja nie chce wiedziec co jest napisane w /

  …,w Biblii !

  /Dlaczego ?👉…,

  …,przy okazji czy ona musiala zostac napisana ? Bo jaka wartosc miala by Biblia bez wymyslenia religi i sfalszowanej co jest z Biblia rownoznaczne histori ludzkosci.
  Po za tym dawno kto?s z zainteresowanych powinien sam dojsc do pytania czy jesli w niej mowa w formie umownego okreslenia jakim jest umownie przyjetp slowo Bog w niej przedstawiany czy moze biegac o kogo?s-i-a pozaziemski(ch)ego ? Iwracajac do Bibli ze masy zostaly nauczone i tu na blogu podobnie sie tego wygodnego status quo trzymaj-a jak bo nie musza za wiele myslec a mnie interesuje co sie dzialo przed Bibli napisaniem.Tzn.zawsze sie znajdzie ze kto?s swoje powie ale ja sobie nie ze Ziemia i inne planety ze tak bylo od zarania US i samo sie ulozylo jak jajko w gniezdzie i
  bez pomocy mechanika czy inzyniera Karwowskiego z zawodu i nie tylko dyrektor-a ! Czasami brzdakaja niektorzy o kompaktach ilu?s okresach Slonc ale to tylko popisy jak pelowcow po eseldowcach a wiadomo ze tylko obciach w wydaniu jakiego?s bronka w musztardowkach latajacego nad ruska buda na drzwiach od stodoly i przezarty upolowana swiezyna.

 8. Jurek pisze:

  Kompakt-tcik !

  To deser dla pensjonariuszy Izby Wytrzezwien.

  • zygmunt pisze:

   To deser dla pensjonariuszy Izby Wytrzezwien.

   powróciłeś do Jurek zarzucając Rekju …gdybyś jeszcze porzucił manierę pisania jak po wyjściu z Izby Wytrzeźwień ,to być może łatwiej było by wypunktować różnice i zbieżności w ogólnym obrazie życie …

   efekt który uzyskujesz przypomina coś takiego ….

   odczytaj……..apudawis…

   i tak wygląda filozofia
   zmieszana z płynem hamulcowym…

 9. Maria_st pisze:

  Jeśli byłby to stan bez myślenia i bez emocji , to praktycznie byłby to stan nieistnienia, czyli stan pustki , a może nawet niepamięci. Idąc dalej, można wyobrazić sobie, że po śmierci nie ma nic – po prostu nie istniejemy jeśli nie posiadamy myśli ani emocji.
  Nie mogę sobie wyobrazić stanu świadomości pozbawionego myśli i emocji- czy istota(duch) ,która zupełnie nie myśli i nic nie odczuwa jest świadoma? ”

  Pisałam nie raz, że istnienie wcale nie jest tak bajkowe jak postrzegamy to ludzkim /zwodnym/ okiem .
  Nie mamy porównania jak może byc inaczej jeśli nie dostrzegamy głębiej.
  Odkąd mamy internet możemy zrozumiec wiecej jeśli jesteśmy na to gotowi . Obsrwacja otoczenia wiele wyjasnia..sami sobie podrzucamy podpowiedzi.
  Dzięki sieci mamy dostęp do róznych części świata, informacje przychodza zewsząd..ale…i tu jest pułapka, bo są.prawdziwe i zafałszowane i zagwozdka–które wybrać….bo ego-izm to trudny orzech do zgryzienia….miesza w naszych głowach jak przysłowiowy marzec..–w marcu jak w garncu.
  Codziennie dostajemy od siebie info w postaci snów, filmów,, wizji czy odczuć lecz nie zawsze potrafimy dobrze zinterpretować bo materia to dość gruby mur.

  Postrzegam to jako cyberprzestrzeń…..moze dlatego coraz więcej słyszymy o AI

 10. zygmunt pisze:

  Postrzegam to jako cyberprzestrzeń…..moze dlatego coraz więcej słyszymy o AI

  i można by ,tak zdefiniować rzeczywistość i na tym skończyć gdyż jak inaczej wyobrażać sobie świadomość jak nie zapis treści na określonym nośniku…

  lecz jeśli jest się dociekliwym to uwzględniając wiek wszechświata i przy założeniu iż od zarania wypełnia go życie to cyberprzestrzeń nie bardzo odpowiada swą trwałością kanonom długowieczności nie mówiąc już o wiecznym trwaniu ……

  bardziej prawdopodobnym wydaje się twierdzenie iż cyberprzestrzeń jest niczym innym jak próbą kopiowania oryginalnego biologicznego życia jednak głównie zapisu treści umysłów , a nasza niedojrzała w pojmowaniu rzeczywistości cywilizacja coraz bardziej traktuje ten stan jako akceptowaną przyszłość ….

  Osobiście uważam za prawdę iż świadomość jest zapisem całości wszelkich doznań biologicznej jednostki , a to niestety nie jest tożsame z cyber zapisem ….

  Przychylam się do przestróg że jeśli nie zmienimy postawy do kierunku w którym zmierzamy dojdziemy jako cywilizacja do całkowitego oderwania od strumieni życia i faktycznie pozostanie po nas jedynie cyber chmura …..

  • Margosia pisze:

   „… jeśli nie zmienimy postawy do kierunku w którym zmierzamy… pozostanie po nas jedynie cyber chmura …”
   ___
   No jak to tak ?…

   Już zapomniałeś Zygmuś co mówił Twój protegowany Aaron, którego filmik wstawiłeś:

   „…jeżeli ktoś z-rozumie czym dysponuje, jak genialnym organizmem dysponuje, jak genialną jest istotą, jakim jest cudem świata – wtedy… możesz przejść przez piekło nietknięty…, wtedy niczego się nie boisz i wiesz, że masz w umyśle największą „broń”, jak została stworzona w tym świecie: swoją myśl i tą myślą kreujesz cały swój świat…”

   Więcej wiary Zygmuś !!…

   • zygmunt pisze:

    Więcej wiary Zygmuś !!…

    Małgosiu rozszerz sobie pojęcie ” zmęczenie materiału ” a zrozumiesz odniesienie do chmury kosmicznej….nawet tego co zwią duszą …

    a co do propagowania to apiać ” kot na lewą stronę obleczony ” …napisałem o którą część wypowiedzi mi chodzi ? chyba nie ….natomiast wielokrotnie piszę : nie mam bogów więc i z Arona nie czyń moim guru….

    • Margosia pisze:

     „…nie mam bogów więc i z Arona nie czyń moim guru…”
     ___
     Naprawdę ?… nie widzisz różnicy pomiędzy słowem: „guru”, a słowem: ~ protegowany ~ ??…

 11. Jurek pisze:

  takie typowe aaameryyykańskie/

  A może ten nasz Jurek, to ta słynna sztuczna inteligencja?

  Tak się trochę mądrzysz(wybacz że tak piszę

  A teraz jeszcze jak cios…,

  …,w plecy i to nie od zadnego umrzyka cmentarnego zardzewialym ostrzem od kosy a od zniegobli :

  powróciłeś do Jurek zarzucając Rekju ?

  Pozostaja mi dwie mozliwosci.Albo targnac sie na line albo utopie me zale
  w butelce jabcoka chyba ze wybiore bo np.w grze w szach…,

  /y no wlasnie jak jezyk i kilka inszo inszych bo i finanse nie sa wymyslem ani Zyda Neandertalczyka czy unijnego podstrzelenca z…,

  http://antyramki.com/antyramka/1637/Tusk

  …,na muniu jak powyzej ani innego pseudo-cywilizowanego a jesli nie to
  skad o tym wiadomo czy to wazne ‚byc wiedzonym tego’ no i sobie jesli w ogole w ktorym?s z kolei przyplywie przeblysku inteligencji cywilizowany odpowie/

  …,ach jest trzecie wyjscie a i sytuacja jestem za skorzystam z Pat-a pod nim sie narazie podszyje lub gdy taka bo innej alternatywy i wyjscia innego nie widze.
  nie widze.

  Wiec poki co powroce do ?

  Kompakt-tcik !

  To deser dla pensjonariuszy Izby Wytrzezwien.

  efekt który uzyskujesz przypomina coś takiego ….

  odczytaj……..apudawis…

  i tak wygląda filozofia
  zmieszana z płynem hamulcowym…

  A wiadomo ze uzdolnione masy nafaszerowane wrodzona glupota cywilizacyjna az ksiazki piszacych jest coraz wiecej niz je czytajacych.Wrocmy do teori pana👉 Velikows…,

  ..,SKY ! Z tego co wiem pan👉VelikovSKY byl z zawodu nie dyrektorem a ?
  karzemLi a nie np.Astrofizykiem chociaz
  nie zawsze nie i wuoczonosc i dyplom znaczy ze dany cywilizowany wie dlaczego np.Slonce nie musi byc a moze i nie jest ani gorace ani jasne jak teoria
  o panu Jezusie.Jak niestety kilku zainteresowanych temat-em nie codziennego matriksa zapewne wie ze
  pan VelikowSKY ‚oczernia’ Wenus-ik
  ich prawie styk…,👉

  /a ? Spotkanie zakochanych ? Albo ?

  Osusz dokładnie na papierowym ręczniku. Ułóż plasterki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia tak, aby
  nie 👫STYKA👫ły się ze sobą./

  …,e.A co byl byty pisany Pilus wracajac do przyczyny nachylenia kata Ziemi w stosunku do ?

  asteroida która po części się rozpadła, – być może uderzając pod pewnym kątem spowodowała zmianę nachylenia kąta do słońca, 

  Wiec jak wspomnialem pan VelikowSKY👉 obwinia powoluje sie ze przyczyna nachylenia Ziemi jest m.inn.jak powyzej
  blednie powoluje sie tez m.inn.powoluje
  sie na zapiskach babilonskich…,

  /mnie wystarcza bajki niby specjalisty od tabliczek i zapisow z Sumeru pana a kompletnego i niestety pana Zitchina
  i jego Biblio-bubel pod tytulem …,


  …,jak powyzej.Jedyna zasluga Sitchina jest to ze jej napisaniem przypomnial o czym?s co bylo i przez kosciol kto wie czy i nie z powodu innych religi temat lezal
  zakurzony od dawna tzn.od kiedy i nikt nie poda daty od kiedy dokladnie pytanie
  dlaczego jej nikt z zainteresowanych nie zna ? A dlaczego to wiadomo ze to inna para gumofilcow. Pan VelikovSKY👉 nie wie bo skad ze w Sumerze byli byci kronikarze i tez przepisywali a co z grectwem z wyrazenia nie majacego nic kompletnie nie majacego w ogole wspolnego boga Posejdona zrobili zeby tylko oni a religijno biblijni oszusci z calkiem innych wyrazen nie majacych z zadna religia bajke pod tytulem Biblia sklecili a w niej
  masy slow okreslen ktore dla myslaco zainteresowanych na smiech zbieraja
  a inni tego nie zauwazaja i sie nie tylko
  w wedach bibliach itp.teoretycznych zbukach religijnych jak szczerbaty na suchary napalaja i mysla ale tylko mysla ze jesli co?s z w/w bajek teorie z teori spisza wystukajac na klawiaturze zacytuja nie z da…,

  /ł by Bóg żeby Bóg przepłyną przez Bug/

  …,jac sobie z tego sprawy ze to nie sprawdzona teoria z teori.Tak ze wiadomo i jakby wygladalby dzis opis histori juz nie siegajmy do czasow Juranda ze Spychowa ale np.2 WS i
  jesli natrafi na pisane prawdy historyczne dotyczace i na zrodla typu ?

  Rosyjski kacap! Twierdzi, że Polska wywołała II Wojnę Światową i wojnę z …

  14 wrz 2017 · W pierwszym programie telewizji publicznej w Rosji „Rossija 1” doszło do wielkiego skandalu. Rosyjski prezenter

  Wypłata odszkodowań za pożydowskie mienie za … – zmianynaziemi.pl

  30 gru 2014 · Według internetowej witryny Wikileaks pieniądze pozyskane ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych miały zostać…,

  a przeciez bronek-bull chcial lasy opedzlowac z tym rudym odzwiernym i zdzichami.

  Ciekawa rzecza jest rozgrywka brata zza Odry…,

  /sklocil jako byly kat Polakow z Zydami i kaze Polakom a komuszki oelowcy i PIS-owcy nie kaza makreli odszkodowan placic ale byc przeciw Ameryce jakby masy z Europy i nadal chca wyjezdzac do Chin czyli wymyslnego Konfucjusza bo byl byty inny i historia spleciona z nim albo do Rosji czy do Niem(ego)iec na pacholka/

  …,a u siebie STASI POlikwidowali-wyjatek makrela u siebie zlikwidowali a w kraju nad Wisla ko i pokomusze nadal wspieraja komusze POpluczyny i dzisiejszy socjalistyczny nierzad o dziwo u siebie Honekerowych rozegnali a w Polsce makrela thun-fiszami-nowoczesnymi-gejzdorf-owymi i cimoszko-kwachowo-czerwono-alkocholowych odpadow komuszych im podobnych wspiera-ja?)-zeby to jeszcze byli tacy pzpr-owi ktorzy za czasow tow.Gierka pomimo trudnosci i inne POdejscie mentalnosc POmimo kacapa na karku mieli i wizje mieli i czyny byly…,

  …, Meteor tez program bomba …,

  Marzenie Edwarda Gierka: Polska bomba atomowa … Same próby jądrowe generał Kaliski chciał przeprowadzać 

  …,atomowa no i pojecie aby …,

  …,ZUk Nysa a co nie mozna bylo czy nie mozna ulepszone nadal produkowac zamiast rdzewiejacych smieci zza Odry je lawetowac i te po tych rzechach oleje wyciekajace na parkingach nie tylko w kauflandach to POrtugal-ia ich nie…,

  / na peczki jak w Bangladesz-u miej.wiecej kraj wielkosci Graeikowych
  w ktorym mieszka of.160 mln.a nie oficjalnie 200 mil. to by na terytorium Polski zyc musialoby przeliczylem 400 mili…./

  …,za wiele bo ok.10 mln.z murzynami pokolonialnymi i Biedronke w Polsce maja co kase jak masy ‚cudzoziemcow-ych’ do i nie tylko malej ludnosciowo Portugali wywoza ?

  Pan 👉 VelikowSKY…,

  /przyPOmina mi do jednego wora wrzucone Wimany i nie tylko wymyslne londowiska z Nazca/

  …, oparl sie m.inn.na prawdziwo zrozumialych zrodlach z tresci tablic-zek Sumeryjskich pleci cos wcina w swa teorie o jako Wenuso-komecie piszac wsPOmina o i w/g zapiskow Sumeryjskich
  ze niby o i ilosc trzesien Ziemi jest tego dowodem przyczyna skutkiem a nawet rzuca na szale swej racji ze podczas Punickiej wojny w/g jak nie trudno znalezc z rzymskich zapiskow ich mialo byc bytych ok. 57 ? No i czy ma-ja Velikow(SKY)iego wymysly czy z ogolnie i blednie zwana historia Nibriu ? A jej historie nalezy rozpatrywac z uwzglednieniem wielu czesci je w jeden mechanizm wpasowac aby zadzialal
  caly uklad ! Wiadomo ze teoria jest szara.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.