Nad Europę nadciąga wir polarny. Mrozy mogą potrwać do marca

Źródło: Global Forecast System (GFS)/ NOAA

Następne kilka dni przyniosą znaczne ochłodzenie. Będzie to spowodowane zjawiskiem SSW, nagłego ogrzania stratosfery. Skutkiem tego wir polarny zaczyna meandrować i dociera dużo dalej niż zwykle. W najbliższych dniach Europa doświadczy tego efektów. Spodziewane są siarczyste mrozy.

 

 

Oznaki zjawiska SSW pojawiły się w prognozach pogody już pod koniec stycznia. W ciągu ostatnich kilku dni dzięki satelitom obserwowano dramatyczny wzrost temperatury powietrza około 30 km powyżej bieguna północnego. Wystarczyło około 10 dni, aby doświadczyć wpływu zmian w stratosferze na troposferę, w której żyjemy. 

 

Europa będzie pod wpływem polarnego powietrza już od jutra. Każdego dnia będzie chłodniej, a temperatura spadnie poniżej zera nawet w ciągu dnia. Arktyczna aura może potrwać do początków marca. Modele pogodowe sugerują, że może dojść do zablokowania cyrkulacji. Meteorolodzy spodziewają się mrozów nawet do -25C i opadów śniegu w Europie Północnej.

Według niektórych symulacji pod wpływem mroźnej pogody będzie praktycznie cała Europa z Hiszpanią włącznie. W kraju tym, kojarzonym ze słonecznym klimatem, już kilka razy w tym roku doszło do ataków zimy. Bardzo możliwe, że nadciąga kolejna taka aura. Pogoda może się też pogorszyć w północnej Afryce, która w trakcie tej zimy kilkukrotnie zmagała się już ze śnieżycami.

 

Modele pogodowe GFS wskazują, że może dojść do zmiany przepływu powietrza w Europie Północnej, co pozwoli wiatrom wschodnim na zastąpienie łagodniejszych zachodnich. Meteorolodzy obawiają się, że dojdzie do kumulacji dwóch systemów pogodowych przynoszących siarczyste mrozy, czyli wiru polarnego oraz niżu syberyjskiego. Brytyjczycy onie wykluczają, że ich kraj może zostać dotnięty „historycznym mrozem”.

 

W Polsce należy się spodziewać mroźnej zimy z temperaturami poniżej -10C. Najchłodniej zrobi się od soboty, kiedy to należy się spodziewać ujenych temperatur również w ciągu dnia. Prognozy pogody wskazują, że mróz utrzyma się przynajmniej w ciągu całego przyszłego tygodnia.

źródło:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nad-europe-nadciaga-wir-polarny-mrozy-moga-potrwac-do-marca

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Gaja, Obserwacje Ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Nad Europę nadciąga wir polarny. Mrozy mogą potrwać do marca

 1. Jurek pisze:

  Hiszpanią włącznie. W kraju tym, kojarzonym ze słonecznym klimatem, już kilka razy w tym roku doszło do ataków 
  Islamistow.

  W Polsce należy się spodziewać  no wlasnie czy tego jak powyzej i ponizej ?

  Fadi M. podpalił budkę z kebabem. W środku było dziesięć butli z gazem …

  Wiem dlaczego.Bo skarzyl sie ze nikt z miejscowych nawet nie udawal ze widzi
  w tej kreaturze postac fruwajacego Aniola.

  Modele pogodowe GFS wskazują ?

  I znow USA.

  A co mowia na temat najblizszej prognozy pagody satelity Glasnostio-Petestrojko-rublo-Tu-PO-LEglo-znoW mniej niz 154-katastrofie ostatnio-petro-yuanowe ?

  W Polsce należy się spodziewać mroźnej zimy z temperaturami poniżej -10C. a co za tym idzie kontrole kominow i dodatkowych kar tanim opalem z lasu.

  Kto?s moglby sie zapytac co moze wszyszkich ludziowych ii ch ciemiezaco religijnie i przez rzadzacych strachliwego spotkac caly ten Muppet Show szkodnikow POd tytulem cywilizowany w krotkim czasie z powierzchni ciala matki Gai zmiesc i zakonczyc raz na zawsze i POdobie jak kiedy?s tego doswiadczyli nie tylko mamuciki ale i dinosiki.

  • Margosia pisze:

   „Następne kilka dni przyniosą znaczne ochłodzenie…
   Prognozy pogody wskazują, że mróz utrzyma się przynajmniej w ciągu całego przyszłego tygodnia.”

   ___
   Rzeczywiście Dawidzie.. nie wygląda to wesoło, zważywszy, że.. ściśnie dwucyfrowy siarczysty mróz, bez pierzynki w postaci śniegu.., a więc wszystkie młode roślinki, które wzeszły zwabione Słonkiem.. zmarzną na kamień… 😦

   „..Od soboty ujemne wartości na termometrach w całym kraju, na południowym wschodzie i wschodzie dwucyfrowe wartości przez całą dobę!
   Silniejszy północno-wschodni i wschodni wiatr sprawi, że odczucie chłodu będzie znacząco spotęgowane.”

   A to ponoć… „dopiero początek”

   • Piluś pisze:

    Jak już pisałem – pogodą można sterować i zamawiać

    • Margosia pisze:

     „…pogodą można sterować i zamawiać”
     ___
     Być może… jest tak, jak mówisz Piluś i wychodzi na to, że… dla nas… „zamówiono” nie lada nawałnice…

     bo jak podaje amerykański serwis pogodowy „AccuWeather”

     „…tegoroczna wiosna w Europie może być urozmaicona…
     Wichury związane z głębokimi niżami, które podczas tegorocznej zimy bardzo często dawały się we znaki w Niemczech oraz Polsce, będą podczas wiosny bardzo rzadkie. Pojawi się jednak inne zagrożenie pogodowe w drugiej połowie sezonu, {czyli przełom kwietnia i maja} – silne burze…”

     W przyszłym tygodniu… dwucyfrowe mrozy, a na wiosnę nawałnice burzowe…
     Ciekawie się zapowiada…

     • Piluś pisze:

      To tylko strachy, bo przecież były już u nas 36 st. mrozy a teraz pojawią się 15 – 18 st mrozu i wielkie halo, i do tego tylko 2/3 dni i to w nocy chyba. Jakby ludzie śpiewali w czwartki, subtelne i nabożne / wzniosłe pieśni, to atmosfera by była czysta i żadne tam Harrpy i ruskie jak zwał tak zwał, nie były nam groźne.

     • Margosia pisze:

      „…Jakby ludzie śpiewali w czwartki, subtelne i nabożne / wzniosłe pieśni…”
      ___
      Jakby Piluś, jakby…

      Niektórzy ludzie jednak… jak widać – mają upodobanie w kąsaniu i sączeniu swego jadu, nie potrafiąc w inny sposób się go z siebie pozbyć…

     • Piluś pisze:

      Może na tym polega oczyszczanie i wyłuskanie tego co negatywne w osobnikach? Jeżeli przechodzimy do 4/ D wym. to nie można zabrać ze sobą niedojrzale i bez moralności dusze, one muszą się czegoś jeszcze nauczyć ale to już na innych 3/ D planetach.

     • Margosia pisze:

      ~ Niektórzy ludzie jednak… jak widać – mają upodobanie w kąsaniu i sączeniu swego jadu, nie potrafiąc w inny sposób się go z siebie pozbyć ~
      *
      „Może na tym polega oczyszczanie i wyłuskanie tego co negatywne w osobnikach?…”
      ___
      Tak myślisz Piluś ?…
      Mam trochę inne zdanie na ten temat, lecz wstrzymam się na razie z wypowiedzią go na forum.., może… ktoś inny zechce się w tym ciekawym – jak dla mnie.. temacie wypowiedzieć… 😉

     • Maria_st pisze:

      „niedojrzale i bez moralności dusze ”

      nie wiem o co chodzi z tą niedojrzałością ale z moralnościa lub jej brakiem ok…ale chyba chodzi o ciało fizyczne a nie dusze…
      niedojrzała dusza to jak ta moda na wiek duszy…..mierzy, wazy sie jakoś tak po ludzku….wydaje mi się że to błąd…

    • Piluś pisze:

     ………….. Tak myślisz Piluś ?… Mam trochę inne zdanie na ten temat, lecz wstrzymam się na razie z wypowiedzią go na forum.., może… ktoś inny zechce się w tym ciekawym – jak dla mnie.. temacie wypowiedzieć… 😉
     *****************************
     A jednak jestem za. Los czyli przeznaczenie jest nieprzekupne, dzieje się tak jak poukładane są pionki na szachownicy. Przez okres 1000 lat, był to totalitarny zbrodniczy, pełen nienawiści i żądzy władzy oraz bogactwa. Ale żeby to wypośrodkować potrzeba ewolucji a nie rewolucji. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego jest tak potrzebna medytacja, dobre myśli, uczucia braterstwa, modlitwy i zaufania Światłości, wtedy bardzo szybko wyjdziemy z dołka.

    • Dawid56 pisze:

     Jak już pisałem – pogodą można sterować i zamawiać

     Nie zgadzam się z tym jeśli chodzi o długotrwałą aurę.Tzn przewiduję że w kolejnych latach będzie coraz zimniej i zimniej i zimniej gdyż zbliża się mała słoneczna epoka lodowcowa , której apogeum przypadnie na ok 2035 rok.Dodatkowo duży wpływ na kształtowanie się pogody w Polsce( i północnej Europie) będzie miało tzw.osłabienie Golfsztromu( co się dzieje na naszych oczach)- nie są to wcale żadne manipulacje.

     • Margosia pisze:

      „…przewiduję że w kolejnych latach będzie coraz zimniej i zimniej i zimniej gdyż zbliża się mała słoneczna epoka lodowcowa , której apogeum przypadnie na ok 2035 rok…”
      ___
      Jeśli byłoby tak, jak mówisz Dawidzie, to co ?, z przepowiednią ojca Klimuszki, w której m.in. wieszczył:

      „..Przyjdzie taki czas, że w Polsce będzie ciepło jak na równiku, a za waszymi oknami będą rosły owoce południowe..”

      Czytając opowiadane przez tego sympatycznego franciszkanina doświadczenia i wizje.. można dojść do wniosku, że.. rzadko się mylił, jeśli w ogóle…
      Ale może… zadziać się tak, że… najpierw… „będzie coraz zimniej i zimniej i zimniej..”, po czym…

      5 lat temu.. czytałam m.in. na „Losach Ziemi”:
      „… Pole magnetyczne Ziemi robi się coraz słabsze, co zaczyna niepokoić naukowców – od połowy XIX wieku osłabło ono o 15 procent.
      Może to świadczyć o tym, że zbliża się przebiegunowanie planety.
      Dlatego Europejska Agencja Kosmiczna wysłała wówczas na orbitę trzy satelity, które przez kolejne 4 lata miały za zadanie monitorować magnetyzm naszej planety…”

      Ale jak widać i słychać, a raczej – ani nie widać, ani nie słychać kompletnie nic – nt. danych zebranych przez satelity do dnia dzisiejszego…

   • Margosia pisze:

    ~ A to ponoć… „dopiero początek”… ~
    ___
    No i mamy ciąg dalszy, bo… zima jak na razie.. nie ma ochoty odejść i ponoć… w wielu regionach naszego kraju jeszcze przez kilka nadchodzących dni będzie sypać śniegiem i mrozić.

    U mnie za oknem jest -4st.C i ostry północny wiatr prószy drobnym śnieżkiem.
    Ale…

    „W południowej połowie naszego kraju już od kilku godzin mocno sypie śnieg, utrudniając podróżowanie po drogach. Silny wiatr towarzyszący śnieżycom powoduje również zawieje i zamiecie śnieżne…
    Meteorolodzy.. twierdzą, że na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, południu Wielkopolski oraz w centrum największe śnieżyce już przeszły, opady mają słabnąć, ale pozostaną do rana.
    Na tym obszarze spadnie jeszcze kolejne 5-8 cm białego puchu.
    Na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i Lubelszczyźnie najmocniej ma sypać między godz. 18:00 a 02:00 w nocy. Tutaj pokrywa śnieżna do jutrzejszego poranka wzrośnie o 10-15 cm.”

    Prognozy na najbliższy tydzień również nie zapowiadają się wiosennie, bo meteorolodzy zapowiadają spadki temperatury do nawet -15 stopni, nie wykluczając, że.. „możemy się spodziewać również jeszcze mroźniejszych nocy”.

    Ponoć.. „przejściowego ocieplenia do około 10-13 stopni spodziewamy się nie wcześniej niż w przyszły weekend, ale na krótko i pod koniec miesiąca znów będzie bliżej nam do zimy niż do wiosny.”

    • Piluś pisze:

     Już Ci pisałem Margoś, że wszelkie anomalia ustaną po 2023 roku. Obecnie jest okres przejściowy, wszystko się powoli układa, oczyszcza, więcej wypadków, ofiar, cierpień, a wszystko dlatego by anomalia zastąpiły wojnę. Jak Klimuszko powiedział tak i będzie.

     • Margosia pisze:

      „…wszelkie anomalia ustaną po 2023 roku”
      ___
      5 lat to.. szmat czasu, w ciągu trwania którego… wszystko się może zdarzyć, jak np.

      To nie jest sen, rzeczy naprawdę dzieją się
      Stoisz czy biegniesz dotykają cię z każdą chwilą
      Możesz rzeźbić je palcami
      Możesz zmieniać je słowami
      Los srebrzy się u twoich stóp
      Królujesz mu…

     • Dawid56 pisze:

      Piluś nie po 2023 roku ale dopiero po 2050 roku.Na małą epokę lodowcową nic nie poradzisz.Poobserwuj sobie trochę aktywność Słońca w 24 i 25 cyklu i będziesz wiedział dlaczego tak napisałem.

    • Piluś pisze:

     Dawidzie, wszyscy krzyczą i wołają o pieniądze. Ostatnio przyszła fala informacji, że czeka nas epoka lodowcowa. Chyba też trzeba będzie płacić żeby ocieplić planetę. A później jeszcze dojdzie sprawa plaskiej Ziemi, no i znowu trzeba będzie bulić by ją zaokrąglić. Całe szczęście że mnie już tutaj nie będzie. Chwała Bogu że mnie powoła na zasłużony urlop.

  • Jurek pisze:

   Jan na poczatku wspomina o przemijaniu czasu.Bo czy pojecie czasu nie jest przypadkiem jednym z wielu faktorkow ktore nalezy zaliczyc jak wiele innych pomniejszych konstrukcikow do duzo wiekszej konstrukcji ale urojonej przez cywilizowanego ?

  • Margosia pisze:

   „…Nie staraj się tego zgłębiać umysłem, bo do czystej świadomości umysł nie ma wstępu…
   Ci, co chcą tam dotrzeć muszą swój umysł zostawić w przedsionku do jego komnat…

   Odczułam, że coś we mnie pęka…, uświadomiłam sobie, że coś się we mnie zmieniło…
   Im bardziej użalałam się nad sobą – tym bardziej ironicznie To COŚ na mnie spoglądało i wręcz się śmiało…
   To COŚ to ja.., ta prawdziwsza JA…
   Zobaczyłam, że To COŚ, to nawet nie jestem JA, bo tak naprawdę mnie nie ma…
   Dopóki żyjesz w czasie – żyjesz w świecie złudzeń…

   Zanim do kogoś przyjdzie cierpienie – najpierw ten człowiek dostaje od świata wszystkie informacje i instrukcje jak tego uniknąć… wystarczy chwila uwagi i logika myślenia…

   Nie potrafiłam myśleć logicznie, bo moją całą uwagę pochłaniała emocja…

   Mając wiedzę można kształtować bieg wydarzeń…, nie mając wiedzy i tak bez przerwy to robisz, tyle że.. nieświadomie, dlatego nie zawsze odbywa się to z korzyścią dla świata, a jeśli to, co robisz nie odbywa się z korzyścią dla świata – to i nie ma w tym korzyści dla ciebie i prowadzi do cierpienia.
   Świat dając ci cierpienie – upomina cię jak dobry rodzic- żebyś nie robił rzeczy głupich…
   Cała praca, jaką masz tu wykonać – to uwolnić się od świata…”

   Dziękuję Tomaszu za te piękne i mądre słowa, które są esencją najważniejszej dla nas lekcji…

  • marek pisze:

   nt. treści filmu ….

   kazde poruszane w nim zagadnienie jest mi znane i zrozumiałe…

   rozrzuconą we fragmmenty treść wypowiedzi tych dwojga ludzi stawialem już pod dyskusję ze skutkiem ????

   ta kobieta chciała swe doświadczenie płynące z rozumienia życia komuś zostawić – znalazła …

  • Piluś pisze:

   Znam tą opowieść, nic dodać, nic ująć.

   • marek pisze:

    Każda zawierająca kilka tematów wypowiedź , ma swój rdzeń przewodni …..puentę …..jeśli jest spójna w konstrukcji ….

    całą moją uwagę zajmowała emocja ….

    to tyllko szkołą ,żeby przenieść świadomość na wyższe poziomy

    może nad tym podyskutujecie …..bo mimo pozornej zgody …dążeń wyrażanych jest tu wiele ….

    • marek pisze:

     Widać wyraźnie z jej wypowiedzi
     Że już materii jej dusza nie siedzi

     Piluś złośliwcze
     co się babci czepiasz….

     newy age
     sami ukopańcy tworzą

     a Ciebie
     czym życie ukopało ….

     najlepszy srial w życiu …Alo Alo

     tak se jadę , bez smerfowania ….

     • Piluś pisze:

      Mogę Mareczku powiedzieć śmiało
      Me życie z początku cierpienie dało
      Lecz z czasem ból wyzwolił radość
      Wszelkiej ciemności zrobiłem na złość

      Ujrzałem w mym sercu iskrę miłości
      To rozbudowało w późnej młodości
      Szlachetny charakter i usposobienie
      Pisałem wierszami i mam natchnienie

      Poz

     • marek pisze:

      Ujrzałem w mym sercu iskrę miłości
      To rozbudowało w późnej młodości
      Szlachetny charakter i usposobienie
      Pisałem wierszami i mam natchnienie

      a ja dla odmiany
      by świat nie był nudny
      jestem sobie takie pół
      ….rwy pól ptaszka

      i z zapałem
      oglądam Kiepskich
      bo to serial o takich
      w których duch
      się dopiero co wciela …

      . Piętnuje on różne wady (lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo) oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny,

      https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_wed%C5%82ug_Kiepskich

      Patrick Yoka jest jednym z głównych scenarzystów serialu. Wiele odcinków z lat 2000-2012 jest jego autorstwa. Po odejściu Okiła Khamidova, Yoka zastąpił go i wyreżyserował już ponad 100 odcinków.

      http://kiepscy.wikia.com/wiki/Patrick_Yoka

      Moja żona to Halinka a jam jest Ferdek , a czasami Marian …i tak nam to życie przez palce ucieka ….

      albo i nie
      bo życie to rzeka ….

      a tak na poważnie , to może ze mnie jakiś zagranicznik ,że tak sobie swobodnie treść tego serialu czytam ,a ogół się wyłącznie z gry aktorów śmiejej …..

     • Margosia pisze:

      „Widać wyraźnie z jej wypowiedzi
      Że już materii jej dusza nie siedzi”
      *
      „Piluś złośliwcze
      co się babci czepiasz…”

      ___
      Dlaczemu… nazywasz Pilusia… „złośliwcem czepiającym się babci” ?
      Ja, odebrałam wypowiedź Pilusia raczej jako.. hołd złożony babci:

      „Widać wyraźnie z jej wypowiedzi
      Że już {w} materii jej dusza nie siedzi”

     • Piluś pisze:

      Margo kochana nie dziwota dla nas przecie
      Gdy ktoś się zachwyca sceną przy klozecie
      Kiepskich to tylko moja żona teraz ogląda
      A że Marek z żoną na takie sceny spogląda

      To już świat do góry nogami wierzga chyba
      Bo naszemu Marku takich scen potrzeba
      Ciężko zrozumieć jego marne potrzeby
      By delektować się „sraniem” na niby

      Poz

     • marek pisze:

      „Widać wyraźnie z jej wypowiedzi
      Że już {w} materii jej dusza nie siedzi”

      mażenie …n i e z r o z u m i e n i e transmisji życia przez Pilusia ….

     • Margosia pisze:

      „Margo kochana nie dziwota dla nas przecie
      Gdy ktoś się zachwyca sceną przy klozecie…”
      *
      „mażenie …n i e z r o z u m i e n i e transmisji życia przez Pilusia …”

      ___
      Ha, ha, ha… 😀
      No to w takim razie Marek… oboje z Pilusiem żyjemy… „marzeniami” i oboje odczuwamy podobne… „n i e z r o z u m i e n i e transmisji życia”

      Tyle że… chyba i mnie i Pilusiowi przy naszym… „n i e z r o z u m i e n i u transmisji życia” żyje się jednak dużo przyjemniej, zważywszy np. na fakt, że… ani mnie, ani jak zauważyłam. – Pilusiowi… nie spędza sen z oczu pytanie:
      ” „ile potrwa.. przemiana rodzaju ludzkiego”, czego nie można powiedzieć o Tobie…

      No, ale… skoro czujesz potrzebę oglądania i komentowania przygód Kiepskich to… voilà – każdemu według potrzeb…

     • marek pisze:

      że… ani mnie, ani jak zauważyłam. – Pilusiowi… nie spędza sen z oczu pytanie:

      jakże miało by być w takim wieku jaki swą fotografią świadczysz pod wpisem …

      nie o czas trwania Dziecino chodzi ,a o to by jak najmniej dzieci siedziało w kozie …a wiesz Ty co to koza …no jak możesz wiedzieć , jak Ty jeszcze do nocnika robisz ….

      ale jak pójdziesz do szkoły , a będziesz leniwa lub uczycielkę złośliwą będziesz miała to dowiesz się co znaczy koza ….

      i nikomu ani sobie nie będziesz jej polecała …więć ogólnie jestem wporzo ….

      kurcze
      nie wiedziałem , że
      jestem aż tak uparaty …

      ale wojna się toczy ….
      walczymy o kiepskich …

     • Margosia pisze:

      „…nie o czas trwania Dziecino chodzi ,a o to by jak najmniej dzieci siedziało w kozie …”
      ___
      Jeśli dobrze pamiętam, to… za free nikt, nikogo do „kozy” nie sadzał i aby tam trafić… trzeba było wykazać się nie lada pomysłowością…

     • Dawid56 pisze:

      Nie wiem czy Kiepscy mnie pociągają , uważam że jako komedia lepsze były „Miodowe lata”

   • Piluś pisze:

    Widać wyraźnie z jej wypowiedzi
    Że już materii jej dusza nie siedzi
    Ogrom szczęścia za życia doznała
    Aborygenka rozpromieniona cała

    Ale swe cudne doznania nie taiła
    Które dała jej niebiańska siła
    Przekazać swoim nie chciała
    Bo cudne wieści by zmarnowała

    Poz

  • Dawid56 pisze:

   Tomaszu , cieszę się że zamieściłeś tę wypowiedź niesamowitego Aborygena.Nie wiem czy dobrze zrozumiałem że John jest aborygenem?

   • Maria_st pisze:

    Tomaszu , cieszę się że zamieściłeś tę wypowiedź niesamowitego Aborygena.Nie wiem czy dobrze zrozumiałem że John jest aborygenem?”

    Dawidzie, czyż my nie piszemy na blogu to, o czym mówi Aborygen ?
    cały czas…………..

 2. Jurek pisze:

  A skad w Machu Pichu sie wziely laleczki jak laleczki ale te dziwne oczy tych lalek ?
  Czyzby oczy mumi w co watpie ! Czyzby przekaz ten kto?s zapamietal iprzetrwal po dzis ?

  https://naforum.zapodaj.net/418f76482b23.png.html

  Jak gdyby wyglad tych lalek a moze swiadczy-c ze kiedy?s jacy?s kto?sie z innego Ukladu Slonecznego ? Nas tez moze a dosc czesto razi-c Slonce a juz
  w ogole inne.

  • marek pisze:

   Nas tez moze a dosc czesto razi-c Slonce a juz
   w ogole inne.

   Kurcze Jurek przecież to moje zdjęcie ….Mam ich pełno w domu bo żona mi je robi ajak śpię i pokazuje potem mówiąc że ją straszę .. …

   Ktoś to mi z domu zakosił , to nie ufo to ja na pewno …żona o tym ręczy no i moje powodzenie u kobiet to potwierdza …..

  • Dawid56 pisze:

   Z tym Roswell jeśli chodzi o znalezione istoty humanoidalne może być celowa ściema, żeby odwrócić uwagę od samego Wydarzenia.
   Area 51 o tym czytałem w magazynie UFO w latach 90-tych , tam też przeczytałem o innych wzięciach poza tym klasycznym Betty i Barney Hillów.
   Magazyn UFO, a potem Nexus promował takie książki jak sprawa Andreassonów faza I i faza II, UFO nad Brazylią, Bogowie Edenu, Intruzi, UFO nad Pasquelą, UFO z Plejad z Bobby Meyerem w roli głównej, Lata świetlne , UFO z Planety Akart

 3. Jurek pisze:

  Jeszcze co?s :

  • marek pisze:

   a to już nie ja , to mój kupel co pomyłił namairy na żęński zakon z bazą sił specjalnych …no i niestety …przeszarżował …

    • marek pisze:

     no więc albo pan Nacht mnie dogania , albo ja doganiam Jego , co jest z mej strony stwierdzeniem jedynie po to wyrażonym , by wszystkich utwierdzić o mej zarozumiałości …no ale zostawiając ten dylemat , kto kogo dogonił na pewno jest mi w światopoglądzie kumplem …..

    • Dawid56 pisze:

     Marek , również uważam że Roman Nacht przynosi dobre wieści.

 4. Jurek pisze:

  Film(y)iki i nas-z-e matrix-ik-i.

  Czy umiejetnosc-i pis-ania ,czytania,
  sluchania, mowienia nie jest dla nas.
  ale zadnym miernikiem rozwoju a czy wskaznikien wzrostu inteligencji ? Co do POwyzszego i POnizszego mozna miec przeciez oewne i czy uzasadnione wat(y)pliwosci a kto wie czy nie jest
  owa i na dzis-iaj (PAN) t e (R) z-a tylko,
  /nie pan POzniej/ rodzajem zastepczej gluPOty, sie zwajchrowanym sPOsobem wygodnictw(em)a porozumiewania miedzy Narcyz-ami,przy tym dumnie sie okreslajacym-i cywilizowanym-i P(el)O utracie zdolnosci,POwiedzmy jakich?s mogl(i)by sie zapytac Ja(ki)cys
  ktos?iowi ? POwiedzmy ze kto?s mial w tym temacie i na mysli te zatracone a czneTelepaty ? A dzis-ejsze Samsunik-i-ami telefon-y-owania whats ap-owania i te elektromagnetyczne i co z tego inszym POkoleniom za ile?s czasu jesli wyzej wsPOmniane a wi(n)edza nazwane ow okres nieszanowania przyrody wsPOlbl-iznich,zwierzyny wlasnej matki Gai nazwac mozna inszym PO nas POkoleniom POzostanie ?

 5. Ktoś pisze:

  W 2013 wzdłuż gra nic Polski była postawiona OBRONA i OCHRONA wnętrza przed różnego rodzaju atakami….

  ale się katolstwu ZACHCIAŁO JĄ ZŁAMAĆ i wyruszyły legiony bezmuzgów klęcznikowych, kohorty bab plebanowych, kohorty biskupich lizotyłków, kohorty wszelakiegho krzyżactwa katolskiego z MISJĄ NIERZĄDNĄ (maryjną)….

  wyć nad granicą te swoje JUDEJSKIE GUSŁA i KRĘCĄC PRZY OKAZJI CEPAMI sodomizmu zwanymi różańcem by ZNISZCZYĆ TĘ OCHRONĘ…..

  więc SKORO JĄ ZERWAŁY to h… z nimi NIECH MARZNĄ… gdziadygi…

  a nawet WYMARZNĄ…. z POŻYTKIEM dla POBOŻNYCH.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s