Jedna z piramid na Marsie może być sztucznym tworem? Tak twierdzą naukowcy!

Źródło: NASA

Cydonia Institute for Martian Research udostępnił wiele zdjęć niezwykłej formacji skalnej na powierzchni Marsa, która w dużej mierze przypomina piramidę. Znalezisko okazało się na tyle intrygujące, że naukowcy zdecydowali się na omówienie jego dziwnych cech w pracy naukowej opublikowanej w czasopiśmie Science Journal.

 

Dziwna formacja skalna była wyraźnie widoczna na pięciu zdjęciach wykonanych przez sondy Mars Global Surveyor oraz Mars Reconnaissance Orbiter. Autorzy pracy naukowej na jej temat czyli George Haas i Bill Saunders sugerowali, że ta domniemana piramida, przejawia oznaki złotego podziału. Oczywiście głównym celem badaczy nie było udowodnienie, że niezwykła struktura z marsjańskiego regionu Candor Chasma została zbudowana przez inną cywilizację. Problemem badawczym który zdecydowali się oni poruszyć, były możliwe zjawiska naturalne które mogłyby doprowadzić do powstania tak niezwykle regularnego kształtu.

Szczególnie ciekawe w tej kwestii jest to, że ta niezwykła formacja zainteresowała sobą innego naukowca, i to blisko 40 lat temu. W 1977 roku światowej sławy astronom Carl Sagan zdecydował się na przedstawienie zdjęcia piramidy podczas wykładu dla Royal Institution of London. Wówczas, mężczyzna postulował iż powstała ona w wyniku erozji, lub pokrewnych jej zjawisk. Wspominał on o tym temacie kilka razy w ciągu kolejnych lat, ale ostatecznie porzucił go na dobre.

Rezultaty pracy naukowej Haasa i Saundersa na temat tej struktury, są dość zaskakujące. Okazuje się bowiem, że ich zdaniem:

Strukturalna forma tej trójstronnej piramidy, obserwowanej wewnątrz zachodniego regionu Candor Chasma, jest prawdziwa i przejawia ślady geometrii i symetrii, która wspiera teorię o jej sztucznym pochodzeniu. Zalecamy aby NASA oraz zespół w University of Arizona skierował MRO na wspomniany sektor Marsa, tak aby uzyskano dodatkowe fotografie tej niezwykłej formacji.

Innymi słowy, mamy to do czynienia z bezprecedensowym zdarzeniem, kiedy przedstawiciele środowiska naukowego uważają, że odnaleźli dowód na istnienie piramid na Marsie. Na razie operujemy w sferze spekulacji, ale zaakceptowanie takiej możliwości w swoich badaniach naukowych jest oznaką bardzo interesującego procesu. Nie wykluczone, że ta piramida może być pierwszym krokiem w celu poznania prawdziwej historii Marsa.

http://innemedium.pl/wiadomosc/jedna-z-piramid-na-marsie-moze-byc-sztucznym-tworem-tak-twierdza-naukowcy

Ten wpis został opublikowany w kategorii planety i komety, UFO cywilizacje pozaziemskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Jedna z piramid na Marsie może być sztucznym tworem? Tak twierdzą naukowcy!

 1. Rekju2 pisze:

  Innymi słowy, mamy to do czynienia z bezprecedensowym zdarzeniem, kiedy przedstawiciele środowiska naukowego uważają, że odnaleźli dowód na istnienie piramid na Marsie. 

  Skad wiadomo ze to o piramid(e)y chodzi a nie o kamloty przywendrowane gdzies z kosmosu Bez porownan trudno o pewnosc .Zalozmy ze na Marsie istnieja piramidy ? A te na Ziemi o nich wiemy tyle co kot naplakal.

 2. marek pisze:

  No Dziewczyny tak mistyczne ,że aż słusznie przeze mnie ochrzaniane …..

  Tutaj macie jak się wydaje kierunek właściwy , by ten bajzel na Ziemi , z markami i inną rogacizną z ogonami wspócześnie nią żądzącymi złapać za rogi ….

  Tylko przypomnijcie sobie taniec…..

  Moja Niuśka póki nie zaokrągliły się jej kształty a ja nie stałem się starym leniwcem miała swój niepowtarzalny styl tańca …zawsze przypominała mi w nim …..tańczące języki ognia ….

  zamknę swą japę na parę dni …w temacie krytyki i będę patrzył co nam / sobie zatańczycie …

  • marek pisze:

   tylko po cholerę są te Gucie ze swoim Bogiem ? … tak jak powiedziałem …nic nie będę gadał ….

  • Dawid56 pisze:

   Marek, wszystkie Twoje filmy zniknęły .Czy możesz je jeszcze raz spróbować wkleić?

   • marek pisze:

    Marek, wszystkie Twoje filmy zniknęły .Czy możesz je jeszcze raz spróbować wkleić?

    To co poniżej nie piszę po to by swą prózność karamić , piszę w określonym celu , kto dorósł zrozumie …

    Chronię komputer dwoma programami antywisrusowymi jednocześnie …to co się dzieje ostatnio przechodzi moje wyobrażenia , co kilkadziesiąt minut alert o ataku i to bynajmniej nie zmyślany , bo z odniesieniem jakiego kalibru są owe ataki …

    Dziś w nocy gdy kończyłem ” najtwardszy ” tekst jaki do tej pory zamieściłem w temacie Atlantydy i Ameryki celowo piszę takie określenie by nie wstawiać przypuszczalanie śledzonego hasła ,plus odniosłem się do treści owych filmów o których wspominasz w jednym momencie mój tekst zniknął a na pulpicie dostałem nic innego jak okna Word Pressa jak bym był administratorem ….

    Tekstu nie odzyskałem …natomiast po paru minutach otrzymałem taki atak energetyczny ,że gdybym nie wezwał pomocy przyjaciół to zapewne miałbym trudności z dzisiejszym pisaniem ….

    więc Dawidzie ..nie tylko Ty sam obsługujesz tego bloga więc przedyskutuj z Marysią czy nie stworzyliście jakiś otwartych drzwi dopuszczających osoby trzecie do nim zarządzania , sprawdźcie zabezpieczenia / nie znam się na tym nie umiem poradzić w tym temacie / .

    Dopowiem tylko jedno , po odczuciu ataku ustawiłem / bynajmniej nie wyłącznie sam / barierę ,/ pole siłowe /…bez kierunkowego odbicia …..zapowiadam ,że przy następnym ataku bariera zostanie uzbrojona w zwierciadła na kierunkowe odbicie i spotęgowanie przyjętej energii w kierunku ich nadawcy ….

    Tego /tych których ta przestroga dotyczy upoważniam , niech sczytają telepatycznie do jakiego kosmicznego zdarzenia się odwołuję i czy warto ponownie próbować . …zawsze możecie zawrócić …..zanim czas Wam dany na tą decyzję się skończy ….

    Filmy Dawidzie odtworzę później …..

 3. Rekju2 pisze:

  Na proroka ten floretowy na wyslannika boga raczej tez nie ale na nieslubnego znajducha kto wie czy nie byl bratem od POnizszego …,

  https://goo.gl/images/ifxjiV

  …,czlowieka ? I z brakiem krwi istnieje
  wyjasni(onko)enie. W Indiach szpiluja sobie Yogisci wargi,bezbolesnie,
  bezkrwiscie. O reszcie reszte kazdy
  sobie doPOwie.Ciekaw-y jestem moze
  jestesmy czym procz filmikow mnie,
  moze nas pan Marek zainteresuje.
  Jako?s sie miga od tematow Nibiru,
  Nostradamusa, Baby Jagi,Wojniczow,
  Swietego Grala a zza pazucha wyciaga zadne sensacje a moze ma co?s ciekawo-zaskakujacego niechby to bedzie pare
  tematow zwiazanych z mistyka z w Egip(cie)tu a i jej POdobnej ale o i czy tej samej symbolice jak w Teotihuacan ?

 4. Rekju2 pisze:

  Radio Maryja i slynny Aloszo-Putin z oliw(y) jak J 23 znow pieriedaczia.
  Gdera-l :

  Zrobiono komus?iowej pani test na uniwersytecie.Ze wasz POlakow nie
  bedzie,ale jak sie przylaczymy do Rasyji,
  Izraela,Chinczyka to sie od Niem(ego)ca
  wyzwolimy.Chyba o to mu chodzi-lo.
  ZaPOmnial zdefiniowac mowiac o przetestowanej,jej wyPOwiedz cytujac,
  czym wlasciwie jest test na inteligencje ?
  Moim zdaniem i raczej ktorys raz z kolei,
  test na inteligencje,jest niczym innym,
  jak koleinym konstruktem czlowieka,
  POdobnie jak fizyka,astronomia,astrolo-gia no i te wszystkie sciemny,typu Baba Jaga,pan Nostradanus-owy ktory w swych
  nawiedzeniach korzystal z efektow odurzenia…,

  https://goo.gl/images/GvoH8S

  …,sie POdczas swych jesli w ogole zamiast wachaniem snazonego proszku IXI !

 5. Rekju2 pisze:

  Człowiek podlega nie rzeczom, ale poglądom na ich temat”
  – Epiktet Encheiridion (I w p.n.e.)

  „Wiedzieć to znaczy czynić”
  – Giambattista Vico Nauka nowa (Scienca Nuova) (1725)

  „Umysł nie jest pasywny jak wosk, ale jest aktywnym organem, który przekształca chaotyczną wielorakość
  doświadczeń w uporządkowane jednostki myśli” – Immanuel Kant Krytyka czystego rozumu (1781)

  „Myśli nie odzwierciedlają rzeczywistości, a rolą funkcji umysłowych jest działanie i konstruowanie znaczeń”
  – Hans Vaihinger The Philosophy of ‘as if‘

 6. marek pisze:

  To nie jest wtrącanie się w to czego panie jeszcze nie napisały , to jest odpowiedź na Twe sugestie Jurku w zderzeniu z tym co wynika z treści sekwencyjnie analizowanych filmów które zamiesćiłem a do których zaapewne kierujesz swą wypowiedź ……szkoda tylko,ze nie załapałeś całości …

  Człowiek podlega nie rzeczom, ale poglądom na ich temat”
  – Epiktet Encheiridion (I w p.n.e.)

  ponad dwa tysiące lat minęło od śmierci tego pana i co wokół siebie w związku z jego myślą widzisz ?
  ….w moich oczach całe istnienie ludzi skupia się na przedmiotach i stwarza to parodię życia w której ludzie istnieją dla przedmiotów ,a nie przedmioty dla ludzi ..jest to przykład negatywnego skrzywienia tej zależności

  „Wiedzieć to znaczy czynić”
  – Giambattista Vico Nauka nowa (Scienca Nuova) (1725)

  czy widzisz wokół siebie wiedzących , a zatem czyniących ,……. czy jedynie naśladujących i powielających wykreowane dla społeczneństwa obrazy …
  / w tym wypadku , tylko trzysta lat braku społecznego odzewu na owe spostrzeżenie /

  „Umysł nie jest pasywny jak wosk, ale jest aktywnym organem, który przekształca chaotyczną wielorakość doświadczeń w uporządkowane jednostki myśli” – Immanuel Kant Krytyka czystego rozumu (1781)

  trudno jest odnieść się do całości tej sentencji z uwagi na https://synonim.net/synonim/pasywny
  jednak w odpowiedzi na drugą część zdania można powiedzieć że :

  można to odnieść do słowa -synteza- wyciąganie wniosków coś w rodzaju tworzenia uogólnień choć synteza doświadczeń płynących od sensorów ciała i uczuć psyche nie jest tym dokłądnie , przekarcza to co napisalem …lecz jeżeli umysł osobnika funkcjonuje w dżungli / popędów i namiętnośći swego ciała i tożsamych mu gatunkowo osobników z totalnym brakiem pojmownia jaki jest prawdziwy obraz rzeczywistości która go otacza , to cała myśl Kanta się sypie , chyba ,że zawężenie do tej sentencji jego rozumienia ją wypacza

  „Myśli nie odzwierciedlają rzeczywistości, a rolą funkcji umysłowych jest działanie i konstruowanie znaczeń”
  – Hans Vaihinger The Philosophy of ‘as if‘

  Choć założyłem sobie kaganiec w stosunku do kobiet tutaj piszących to nie dotycz to Ciebie .

  ….w mym odczuciu Twoja myśl jest oparta w całości na doświadczeniu realnym…… w Twych odczuciach , wyłącznie na rzeczywistości materialnej ……brak jej uwzględniania ducha i analizy tego obszaru rzeczywistości którą on w życiu białkowych stworzeń zajmuje

  …więc podtrzymuję ocenę że …wartość twych wypowiedzi ma jedynie oddziaływanie porównywalne do kóli burzącej …jednak jak podejrzewam ..nie posiadasz jakiejkolwiek sensownej myśli jak wyjść z tego impasu wynikającego z ludzkiego pogubienia ….

  …różnimy się tym ,że ja tego kierunku szukam ,a Ty jedynie krytykujesz …

  ….zaśmiałem się w tej chwili czytając swe słowa , ja też , może nawet boleśniej niż TY krytykuję , tylko ,że ja doszedłem do krytykowania ideii puszczanych w świat przez internet ,aby szansa dawana nam przez Opatrzność została zrealizowała …

  wciąż Cię mam za kumpla ,tylko zrób krok do przodu i uwzględnij istnienie ducha w pracy swej głowy , inaczej zacznę Cię punktować jak innych , bo poza pogłębianiem dezorientacji nic więcej nie czynisz ….ale może taka twoja rola …nigdy nie trwam długo w uporze …

  Przecież Milością Jesteś… czy o tym wiesz , czy nie wiesz …więc do nieba w swoim myśleniu dojść musisz czy tego chcesz czy nie chcesz ….

  składka dla dziewcząt ,jest również dla mężczyzn …………….

  • Rekju2 pisze:

   Marek,wciąż Cię mam za kumpla ,tylko zrób krok do przodu i uwzględnij i nie tylko sam zreszta .., ze inszo inszowy nie ma interesu aby wszystko wszystkich negowac jesli nie mialby ku temu powodu tymbardziej gdyby bez argumentowego pokrycia opieral bym sie na dostepno jezuickich koscielno matrixowo naukowych tacach czy na rekopisach z Qumran lub jak ponizej ze zdiecia wynika. .

   https://goo.gl/images/ruLDPK

   Przykro mi na szerszy komentarz czasowo sie nie wyrobie.

 7. Rekju2 pisze:

  Rok 1947-był niezwykłym rokiem.

  /Daj-my sobie sPOko-j z ponizszym moze wyjasnie co jak a mam na mysli jak-i i ze byl to przekret jak ponizej/

  Rok odkrycia zwojów w Qumran ,

  /Rzadkie ale sa/

  …,zdarzenia…,

  /i nie tylko jak w/

  ….,Roswell,

  Są na tej Ziemi rzeczy o których…,

  /dlaczego tylko ?/

  …,naukowcom się nawet nie śniło.

  PS.

  Zwoje te to starożytne manuskrypty żydowskie, z których większość spisano po hebrajsku, część po aramejsku i nieliczne po grecku.

  Szkoda ze jeszcze nie po chinsku japonsku koreansku i eskimosku.
  Nie jest mi znane aby starozytne
  teksty…,

  Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai

  Daj, niech ja poobracam kamieniem, a ty odpoczywaj.

  Gib mir, lass mich den Stein drehen und dich ausruhen.

  Give me, let me turn the stone and you rest.

  …, byly pis-ane az w kilku jezykach,tymbardziej ze wowczas ‚cholota,plebs,analfabectwo’gdzie ogolnie caly swiat byl wielka wiocha i poruszano sie nie audicami…,

  / a gdzies indziej np.w chinach niosa lektykami z lewej strony 4-ech tragarzy z prawej 4-ech w srodku lektyki cesarz chin
  i nagle lektyka staje bo jeden z niosacych zaslabl.Cesarz pyta sie bocznego,co sie stalo ze stanelismy ? Odpowiada jeden z tragarzy ze kolega zaslabl. Cesarz zly
  na nich grzmi :

  Co juz znowu po godzinie kapcia zlapalismy ?

  …,a osiolkami,kun-mi.Czy kto?s wie kiedy sie one pojawilo w Levancie ? Bo do Am.Pld.dopiero Konkwistadorowi je
  z Europy przyplyneli.Kto?s-ie ktos?iowe i gdyby chcieli sie zainteresowac jaka zwierzyna wendrowala i w maz bitumiczna w ok.nie tylko …,

  https://goo.gl/images/F6Yt3u
  ..,sie z Am.Pln.Srdk.i na odwrot przeprawiala ich kosci jako dowody ze zwierzeckiej Odysei tez tym sposobem
  mozna w bitumie historycznie znalezc dobrze zakonserwowane kosci jaki rodzaj zwierzyny sie przemieszczal skad dokad bez navi-gacji w tym rejonie dokad?s sie paletal sprawdzic,po to mamy glowy nie od parady i internecik zeby to czy owo sprawdz-ic wejsc elektronicznie w do bibliotek-i nie tylko w Caracas w roznych a moze i polskim jezyku w jakim?s pldn.am.kraj-u.!

  -Poloni…

  23 sie 2012 · Emigracja Polaków do Argentyny wyniosła – według obliczeń Uniwersytetu … I. Domeyki (największa polska biblioteka w Ameryce Łacińskiej) i redakcja tygodnika ..

  Rok odkrycia zwojów w Qumran ?

  I inszo inszowe znaki zapytania.Jakie ?
  A poszukaj sobie dyzurny je-leni(a)u.

  Zwoje te to starożytne manuskrypty żydowskie, z których większość spisano po hebrajsku, część po aramejsku i nieliczne po grecku. Wiele z tych zwojów i ich fragmentów ma ponad 2000 lat, czyli powstało przed…,

  /wilgocia-ktora i na pustyni panuje,wtenczas byl inny klimat/

  narodzeniem…,

  /ach czyzby i ilu tych

  …,Jezus…,

  /ow bylo?/

  …,a. Wśród pierwszych manuskryptów nabytych od Beduinów znalazło się siedem obszernych rękopisów o różnym stopniu zniszczenia. Kiedy przeszukano inne groty, odnaleziono więcej zwojów i tysiące fragmentów. W latach 1947-1956 w okolicy Kumran (Qumran) nad Morzem Martwym odkryto w sumie 11 grot z manuskryptami.

  Duzo ciekawsze i realne bylo ?

  Historia złota Inków na zamku w Niedzicy ma swój początek w XVIII wieku. Dokumenty wskazują na to, że przywieźli je do Małopolski potomkowie Tupaca Amaru – ostatniego przywódcy powstania przeciw Hiszpanom

  Historia złota Inków na zamku w Niedzicy ma swój początek w XVIII wieku. Dokumenty wskazują na to, że przywieźli je do Małopolski potomkowie Tupaca Amaru – ostatniego przywódcy powstania przeciw Hiszpanom

  https://goo.gl/images/vYshQU
  wykopuje spod niego ołowianą tubę. Wewnątrz niej są rzemienie powiązane w supełki. To kipu – inkaskie pismo węzełkowe. Na trzech złotych blaszkach splecionych z rzemieniami widnieją napisy: „Vigo”, „Titicaca”, „Dunajecz

 8. marek pisze:

  Tak jak o o Atlantydzie nie bredzę tak i zapewne w tym pojmowaniu zbliżam się do sedna , stąd kłody pod nogi …..

  Pierwszy film mówi o tym jak zostaje zaprzepaszczony potencjał czasu w którym kobiety mogą odzyskać swą żeńską moc wyrażającą się ich subtelnością ….odbudować na tej planecie ponownie wraz z Nią czysty nieskażony żeński pierwiastek życia …

  Wszystko to co dzieje się w zakresie emancypacji kobiet , tych aktywnych samodzielnych ekonomicznie , pnących się zawodowo i po szczebalach dowolnie rozumianej kariery , singielek i w głowach zwykłych ” Mam domowych ” jest zaprzeczeniem odzyskiwania pierwiastka żeńskiego …marnowaniem czasu i energetycznego potencjału przemiany…..kobieta ma być ucieleśnioną łagodnością w tym jest jej moc i siła , a nie słabość jak to błędnie rozumieją …

  przypuszczalnie te filmy były firmowane hasłem Jan Dociekliwy , oto co znalazłem szukając pierwszego na Youtube

  Pozostałe filmy ustawiłem na prywatny z powodu 2 ostrzeżeń.Przywrócę je po 12 III jak wygaśnie pierwsze ostrzeżenie. Oczywiście jeżeli wcześniej JD

 9. marek pisze:

  Film z komentarzem Gucie ze swoim Bogiem jest bodajrze krytyką religi Chrześcijańskiej … dwa pytania do Radia Maryja …

  rozmówca w sposób bezdyskusyjny ukazuje religię KK jako narzędzie władzy zainicjowaną przez świeckiego monarchę …..

  jednakże niejako mimochodem w tej argumentacji ukazuje wartość treści zawartych w Biblii tylko że przez kościół poprzekręcanych w tłumaczeniu …

  Z całości jego wypowiedzi można dojść do jednoznacznego wniosku ,że Bóg ma prawo istnieć tylko nasze pogubienie pojęciowe nas od niego oddziela …..

  ale temat pozostawiam otwarty ….gdyżna dzisiejszy dzień jest on zarzewiem kłutni a nie porozumienia / jednak w/g mnie do całości pasował …..

 10. marek pisze:

  Dziadek nawiedzony z karteczkami po latach potwierdził i dookreślił to co wcześniej napisałą AD w podróznikach ,

  Wątapię by na niej się wzorował więc niejako inne źródło potwierdza jej rewelacje …

  Nie mam w tej chwili sił poszerzać tego tematu …ale my wmoim odczuciu ,wyrażamy generalanie rozpad mocy istoty ludzkiej na przestrzeni milionów lat a nie jej wzrost …i stąd zarówno to co on mówi jak i materiały AD są przystające do mych wyobrażeń w tym temacie

  Niespotykanie długa droga przed nami aby powrócić do tego kim był nasz praszczur …..pierwowzór z 24 niciowym DNA …

  • dariamade pisze:

   Wczoraj z dziecmi lepilismy sobie z plasteliny. Zaczelam robic cos na wzor warkoczy, a moj syn pytanie: „mamo czy to DNA”?

   • marek pisze:

    Wczoraj z dziecmi lepilismy sobie z plasteliny. Zaczelam robic cos na wzor warkoczy, a moj syn pytanie: „mamo czy to DNA”?

    Zostawię Cię samą sobie …..

    ..wczoraj wieczór przejrzałem dokładnie rozmowy Waszej trójki , takie dylematy oglądy i odczucia oraz metody rozwiązania dostrzeżonych problemów miałem podobne , trzydzieści pięć lat temu , gdy byłem trzydziestolatkiem ….

    to nie wymądrzanie się z mej strony ….to spojrzenie na przesuwanie się zainteresowań w miarę upływu / z uwagą / przeżywanego życia ….

    Życie ludzkości pędzi w swym komplikowaniu się z zawrotną prędkością lecz co w tym niebezpieczne ? …..pędzi po krawędzi przepaści ….a dostrzegających to , do czegoś zobowiązuje …..

    Ci co są optymistyczni aż po bezsens tego słowa , mówią , na wszystko jest czas , nie poganiaj , a ja odkrywam coraz to nowe płaszczyzny pętania ludzkości …mimo pozornego przyrostu świadomości …..

    ….teraz to Wy kobiety stanęłyście mi przed oczami z tym zatraceniem jakie dla Was jest szykowane przez propagowane trendy społeczne ….przeinaczone pojecie feminizmu ….

    Mroki podświadomości bedzie się czyściło przez eony czasu …takie mamy ich pokłady w sobie ….sam wiem o tym najlepiej bo świadomie dni spędzam łącznie z przeżywanymi lękami i cierpieniem …..

    trzeba mówić NIC TO i iść dalej wyszukując tematy do prostowania , by człowieczeństwo w nas wzrastało , a przyrost nici DNA stawał się możliwym ….

    Obejrzyj swój dotychczasowy stosunek do DNA i tej kopiącej ten temat postawie naszych dziewcząt i nie tylko dziewcząt …i porównaj to z pytaniem Twego dziecka …..

    Pamiętaj że Boga masz w sobie

    …a on wyraża sie stwierdzeniem skierowanym do Ciebie Miłością jesteś rosą życia wiec czy potrzebny Ci jest jakikolwiek nauczyciel , jakakolwiek pomoc …..tak ale chyba wyłącznie od Niego…… tylko zacznij z nim rozmawiać tak jak byś rozmawiała ze stojącą obok Ciebie osobą …..

    Nikomu we Wszechświecie nic więcej nie potrzeba .

    Zostawiam Cię w mej Miłości
    życzę siły i spokoju…

   • Maria_st pisze:

    Wczoraj z dziecmi lepilismy sobie z plasteliny. Zaczelam robic cos na wzor warkoczy, a moj syn pytanie: „mamo czy to DNA”? ”

    Dzieci są mądre…….

 11. marek pisze:

  W śpiewie alikwotowym słyszę te dźwieki jakimi dusza śpiewającego pragnie wyraźić swe wnetrze z pominięciem ograniczających jej ekspresję słów …

  Nie każdy utwór jest głosem samej duszy …ale na tej płycie są takie …..plus to co notuję w umyśle to dusza mężczyzny ,a jakże bogata w subtelności uczuć ….

 12. marek pisze:

  Miałem nadzieję ,że cokolwiek Was zainteresuje z tych filmów , gdyż nadal nie wiem jak ma wyglądać pierwiastek męski w tym tańcu życia jaki swą płciowością tworzymy ….

  wprawdzie dziadek z obrazkami tłumaczy tam coś ciekawie ale bedę musiał do tego wróćić …

  na dzisiaj stało mi się czytelne iż idziemy ewolucyjnie drogą gadów …tak jak przy opisie wewnętrznej walki ich gatunku kończacej się separacją osobników o różnej płci w przeszłości w ich społeczeństwie …totalnym rozdzieleniem pierwiastka męskiego od żęńskiego w pojedynczych osobnikach z lawiną negatywnych konsekwecji z tego wynikających ….

  Jest to dla mnie dowodem wciaż postępującego naszego upadku i stąd obastaję przy tym powiedzeniu …..

  Jeśli Bóg nam nie pomoże to ?????

  z tym ,ze w mym pojmowaniu Bóg/Stwórca ma pośredników
  i to na nich liczę …byty naprawdę posadowione w świadomości …

  • Maria_st pisze:

   Jeśli Bóg nam nie pomoże to ????? ”

   TEN KTÓREGO NIE MA ?

   im wcześniej sobie to uzmysłowimy tym szybciej pojmiemy zasady tej rzeczywistości….oczywiście GRA może zawierać element zwany Bóg…lecz czy nie jest to wirus?

   siatki siateczki igraszki

   • Piluś pisze:

    Mario – Czy Ty kiedyś zrozumiesz? że wszystko jest w ciągłym ruchu zaczynając od mniejszych cząstek niż atomy a skończywszy na galaktykach i całym wszechświecie. I to samo się kręci i napędza w całkowitej harmonii !! ?? Bzdurne podejście do rzeczywistości, szczególnie jest to smutne że sama jesteś boginią a o tym nic nie wiesz. Ale jak wcześniej pisałaś, na wszystko jest czas. Myślę że ten z fenomenalną szybkością się właśnie kończy.

    • Maria_st pisze:

     Mario – Czy Ty kiedyś zrozumiesz? że wszystko jest w ciągłym ruchu zaczynając od mniejszych cząstek niż atomy a skończywszy na galaktykach i całym wszechświecie. I to samo się kręci i napędza w całkowitej harmonii !! ?? Bzdurne podejście do rzeczywistości, szczególnie jest to smutne że sama jesteś boginią a o tym nic nie wiesz. Ale jak wcześniej pisałaś, na wszystko jest czas. Myślę że ten z fenomenalną szybkością się właśnie kończy. ”

     jaka znów boginia ?
     teraz gram role kobiety–człowieka, matki, żony…staram sie jak mogę…nie szukam bliżniaczych płomieni, drugiej połówki–bo to bzdura przez kóra cierpi wiele dzieci z tzw rozbitych rodzin, które żyja w iluzji własnych wyobrażeń mając gdzieś rodzinę a przecież to sa nasze cząsteczki….trzeba wiecej tolerancji dla siebie….często w związkach zachowujemy sie jak panowie a bliscy maja nam sie podporządkować jak niewolnicy….a przecież nauka nie na tym polega….tylko na pomocy i tolerancji…
     Ludzie zachłysnęli sie nowa GRĄ – rozwój duchowy, spiski i wszędzie widzą zagrozenie ,które tak naprawde sami sieją w okół.
     Czy to z czym walczymy—-więzieniem, niewolnictwem stworzonym przez kogos tam, jakąś grupę — nie sami stworzyliśmy ?
     Cóż…..to pewnie ewa z łucją robią taki galimatias w naszych głowach a potem jak lucek chowamy sie w króliczej norze by tam dalej szukac wiatru w polu…..złudzeń

     • Margosia pisze:

      „…chowamy sie w króliczej norze by tam dalej szukac wiatru w polu…..złudzeń”
      ___
      Pole złudzeń… zajefajne określenie Maryś… 😉

      Świat 3D jest „polem złudzeń”
      Powietrze które wdychamy, woda którą pijemy, ziemia po której stąpamy, ogień który nas ogrzewa… wszystko to złudzenia, nic z tego nie jest wieczne…
      Każdy, kto żyje tymi złudzeniami… pewnego dnia się przebudzi… i stanie nagi nad Rzeką Prawdy…

     • Piluś pisze:

      Margo już to się dzieje, bo przyszedł czas rozdzielenia ziarna od plew.

     • Margosia pisze:

      ~ …Każdy, kto żyje tymi złudzeniami… pewnego dnia się przebudzi… i stanie nagi nad Rzeką Prawdy… ~
      *
      „Margo już to się dzieje, bo przyszedł czas rozdzielenia ziarna od plew.”
      ___
      Nie wiem Piluś co masz na myśli twierdząc, że… „już się dzieje”… ?
      Ale…
      Być może Piluś, być może…
      I oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że jest to proces, i zapewne skutki tego… „dziania się” nie będą widoczne tak… szast prast 😉 …, bo szczerze mówiąc, to jakoś.. nie zauważam wokół siebie tego… „rozdzielenia ziarna od plew”

     • marek pisze:

      ~ …Każdy, kto żyje tymi złudzeniami… pewnego dnia się przebudzi… i stanie nagi nad Rzeką Prawdy… ~

      I to jest to język słów i wynikających z nich pojęć …. który nas dzieli…

      W tym samym stylu dwie moje sentencje ……

      Nie możesz myśleć racjonalnie o swojej wielkości nie pamiętając od jak małego swą drogę zacząłeś ….
      i druga
      nie możesz myśleć o uwiecznieniu się nie wiedząc iż jest to droga w nicość w której przestaniesz istnieć takim jakim się znasz obecnie ….
      I została mi dopowiedziana trzecia …

      Lecz czas na to by tego dokonać w twych miarach masz prawie nieskończony …..

      A teraz to co napisała Małgosia ….rozumem …… poetycka Rzeka Prawdy jest odczytywana przez ludzi z umiejętnością odbioru przenośni …ale czym jest ta Rzeka Prawdy …Małgosia musi dookreślić ….ja kojarzę ją z chwila dokonania samookreślenia przez wybór swej przyszłości albo pozostajesz w starym , albo wkraczasz w nowe i wówczas napotykasz prawdę o sobie , swych myślach czynach ,dowiadujesz się kim naprawdę w danej chwili jesteś …

      Lecz kojarzę te słowa również z Oceanem Energio Świadomości tj. tą dziedziną Wszechświata którą zamieszkują istoty w pełni samoświadome …My do nich jak na razie nie należymy , my należymy do świata zwierząt i to jest ta dzisiejsza prawda nas obowiązująca , którą wreszcie wydusił z siebie Jurek …

      To jest pierwsza kategoryzacja istot we Wszechświecie na w pełni i nie w pełni świadome , tak dalece zostało pokiereszowane ludzkie DNA ,że aż opadło w świat zwierząt …
      Czy tak miało być w planie Stwórcy nie mnie oceniać …lecz to jest moja opinia o nas ….

      Naszym celem danym nam na styku tych epok jest wpisać się w świat istot w pełni świadomych i to nie jednostkowo a jako gatunek / może teraz znajdziecie zrozumienie mego uporu i krytyki większości poglądów ….
      Lecz drogą naszą ma nie być kierunek ani STS ani STO a bycie nią i krzewienie po wszechświecie Prawa Jedni ….

      Spróbujcie całość tej wypowiedzi zrozumieć a nie reagować jedynie na słowo zwierząt …

      p.s.

      Jurku latami byłem jedną wielką chandrą pod sufitem gdy przegryzałem temat naszej zwierzęcości , bez szukania na to odpowiedzi w całości konstrukcji wszechświata nie idzie na niego znaleźć sensownej odpowiedzi …

     • Maria_st pisze:

      „rozdzielenia ziarna od plew”…”

      bo wiecej plew niż ziaren

   • marek pisze:

    TEN KTÓREGO NIE MA ?

    im wcześniej sobie to uzmysłowimy tym szybciej pojmiemy zasady tej rzeczywistości….oczywiście GRA może zawierać element zwany Bóg…lecz czy nie jest to wirus?

    Marysiu

    uzmysłowiłem sobie dopiero teraz po odczytaniu wszystkich Twych wypowiedzi jak mocno jest w Tobie ukonstytuowane pojęcie ” gra ” i że to Ty dla siebie je stworzyłaś z dostępnych Ci elementów …..

    piszesz …że wszystko stworzyliśmy my i to my sami w róznych postaciach ze sobą gramy …lecz co z Twym twierdzeniem jeżeli tak ma być i wciąż się rozwijać ma ta piana świadomości bąbla ……wszechświat w nieskończoność …….więc zderz to twierdzenie z moim i przyjrzyj się drodze odwrotności tego procesu czyli :

    Nie mam w tej chwili sił poszerzać tego tematu …ale my w moim odczuciu ,wyrażamy generalanie rozpad mocy istoty ludzkiej na przestrzeni milionów lat a nie jej wzrost …i stąd zarówno to co on mówi jak i materiały AD są przystające do mych wyobrażeń w tym temacie
    Niespotykanie długa droga przed nami aby powrócić do tego kim był nasz praszczur …..pierwowzór z 24 niciowym DNA …

    ——————————————————————

    Z całości jego wypowiedzi można dojść do jednoznacznego wniosku ,że Bóg ma prawo istnieć tylko nasze pogubienie pojęciowe nas od niego oddziela …..

    ale temat pozostawiam otwarty ….gdyż na dzisiejszy dzień jest on zarzewiem kłótni a nie porozumienia / jednak w/g mnie do całości pasował /…..

    więc hipotetycznie dając Twemu twierdzeniu wiarę , w toku tej ewolucji Ewie-Lucji tworzyliśmy bogów ….ale powiedz jakim sposobem powracając do tego kim byliśmy możemy ich pominąć ….

    mamy z tej naszej pozycji im/naszym pierwocinom dorównać …w mym odczuciu nigdy tego nie osiągniemy a jako jednostki , ….zbyt duży galimatias – poplątanie ….prędzej być może jako gatunek ….coraz bardziej się wyrównujący w świadomości i co z tego wynika scalający w jedność …..

    Lecz na dzień dzisiejszy indywidualne zrywy wydają się przez bogów i z nimi w drodze powrotu do oryginału zasadne …tylko ,że na tym poziomie naszego posadowienia w 3-4 G na pewno nie z Baalem ….

    a koncząc dodam czyżbyśmy byli samorodni , jak życie z martwej materii w/g Darwina powstałe …ja twierdzę ,że bogowie / wyższe w świadomości cywilizacje i byty / istniały na długo przed nami , a przed nimi był jeszcze wcześniej BYT OSTATECZNY ….ŻRÓDŁO WSZYSTKIEGO CO ISTNIEJE I NIE ISTNIEJE ….i to owe Byty w uzgodnieniu ze Źródłem
    tworzyły oryginał ludzkiego DNA światłem pisany do zaistnienia w nowym rozdziale życia wszechświata …..

    ====================================================

    Jako trzydziestolatek byłem stolarzem …Wykonując usługę w dużym zakładzie pracy wykonałem za darmo drobną rzecz z drewna jednej kobiecie , a drugiej chyba zbyt obcesowo odmówiłem ….miała kruczo czarne włosy …

    ….później dopiero skojarzyłem jak na mnie spojrzała po tej odmowie ….po dwóch godzinach wracając do domu musiałem wypaść z autobusu na nogach które nie chciały mnie utrzymać i publicznie na oczach gapiów zarzygać cały przystanek …

    …głowę chciał mi rozerwać ból jakiego nigdy w życiu nie zaznałem , dowlekłem sie do domu , rodzina chciała wezwać pogotowie lecz ja wiedziałem że ono mi nie pomoże ,że to nie zatrucie pokarmowe ….

    W późniejszych latach zawarłem pakty z WJ z bogiem/mi ogólnie określając go i ICH z kierunkiem na STO ….Teraz przeszedłem na zgłębianie i wdrukowywanie w siebie zrozumienia Prawa Jedni , bo STS i STO to wciąż ta gra o której piszesz i będzie trwała ona bez końca …

    Wierzę i mam o tym głębokie przekonanie że w oparciu o ten wybór jestem i zawsze będę ” górą ” w stosunku do STS ponieważ w ostatecznej mocy wszechświata najsubtelniejszej energii ducha jest me oparcie …gdyż z niej pochodzi i ona firmuje Prawo Jedni …

    …..oczywiście jestem świadomy Twej uwagi że jeżeli cofnę się w postawę STS lub STO sam sobie nogę podłożę i zapłacę na miarę popełnionego czynu cenę jeżeli ktoś tą z pola dualności tą chwilę wykorzysta … ….

    tyle mej przydługiej polemiki Marysiu ….

    ps.

    nigdy nie interesowała mnie heraldyka czy symboliczna biżuteria ,jeżeli wskazujesz że to sygnet Atlantydzki u Edgara …

    ….to w mym pojmowaniu niczego nie zmienia jej odtwarzaniu na Ziemi musimy powiedzieć stop ….bo czynimy to wraz z tej cywilizacji błędami ….a aby była krwawa zabawa w życie z wojnami musi być kat i ofiara , dobry i zły …więc …

    to że Edgar niósł pomoc ludziom , czyli był dobry nie zmienia mej opini o konieczności szukania innej drogi niż Atlantydzka , lecz czy któreś z Was chce o tym mówić ?

    może nowo przybyli ?……

    • Margosia pisze:

     „…Wykonując usługę w dużym zakładzie pracy wykonałem za darmo drobną rzecz z drewna jednej kobiecie , a drugiej chyba zbyt obcesowo odmówiłem ….miała kruczo czarne włosy …

     ….później dopiero skojarzyłem jak na mnie spojrzała po tej odmowie ….po dwóch godzinach wracając do domu musiałem wypaść z autobusu na nogach które nie chciały mnie utrzymać i publicznie na oczach gapiów zarzygać cały przystanek …

     …głowę chciał mi rozerwać ból jakiego nigdy w życiu nie zaznałem , dowlekłem sie do domu , rodzina chciała wezwać pogotowie lecz ja wiedziałem że ono mi nie pomoże ,że to nie zatrucie pokarmowe ….”
     ___
     A co to było Marek Twoim zdaniem ?… 😉

     Spójrz na to, co napisałeś:

     „….miała kruczo czarne włosy …
     ….później dopiero skojarzyłem jak na mnie spojrzała po tej odmowie …
     lecz ja wiedziałem że ono {pogotowie} mi nie pomoże ,że to nie zatrucie pokarmowe ….”

     Jeśli… „nie jest to zatrucie pokarmowe”, to co to było Marku ?

     Już tylko te trzy zdania świadczą o tym, jaki wyobrażeniowy obraz zbudowałeś w swoim umyśle i nasyciłeś go energetycznie swą wiarą tak, że Twoja Podświadomość nie miała innego wyjścia – jak… zmaterializować Twoje „święte przekonanie” ! w postaci:

     „kobieta o kruczoczarnych włosach, w wyniku mojej odmowy wykonania drobnej rzeczy z drewna… rzuciła na mnie „czar, klątwę, złą energię”, etc…, które to spowodowały u mnie ból rozrywający mi głowę

     Prawda jest taka, że… widzimy, postrzegamy świat – przez pryzmat tego, jacy jesteśmy w środku
     I możesz oczywiście się z tym zdaniem nie zgadzać Marku, ale nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ to – w co wierzysz… zaistnieje dla Ciebie…, bo Wszechświat zawsze mówi TAK! 🙂
     Uwierzyłeś, że… „kruczo czarna kobieta” spojrzała na Ciebie „złym okiem” i rzuciła na Ciebie klątwę w wyniku czego nie dość że miałeś sensacje żołądkowe, to jeszcze okropny ból głowy…
     Sam sobie Marku zrobiłeś krzywdę…

     • marek pisze:

      Prawda jest taka, że… widzimy, postrzegamy świat – przez pryzmat tego, jacy jesteśmy w środku…
      I możesz oczywiście się z tym zdaniem nie zgadzać Marku, ale nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ to – w co wierzysz… zaistnieje dla Ciebie…, bo Wszechświat zawsze mówi TAK! 🙂
      Uwierzyłeś, że… „kruczo czarna kobieta” spojrzała na Ciebie „złym okiem” i rzuciła na Ciebie klątwę w wyniku czego nie dość że miałeś sensacje żołądkowe, to jeszcze okropny ból głowy…

      Małgosiu , ręce mi opadają …znów mam wejśc w rolę ?????….mantry , schematy , zapożyczenia …

      cała ocena zdarzenia była po fakcie …o babie zapomniałem zaraz po odmówieniu jej …czy wiesz co to jest woodoo ludziom się samo to dzieje , czy ktoś im to narzuca często poza ich wiedzą i wolą …

      Małgosiu ,bo wrócę w stosunku do Ciebie do swych najpaskudniejszych metod krytyki ..nie konfabuluj …..

      ale fajne słowo
      pewnie z Atlantydy ???
      tak naftaliną trąca ….

     • Piluś pisze:

      Margo – Czemu się tak śmiejesz, jeżeli to Ty rzuciłaś na Marka urok, to teraz podeślij mu jakieś ziółka, bo znasz się troszkę na tym.

     • Maria_st pisze:

      cała ocena zdarzenia była po fakcie …o babie zapomniałem zaraz po odmówieniu jej …czy wiesz co to jest woodoo ludziom się samo to dzieje , czy ktoś im to narzuca często poza ich wiedzą i wolą …”

      Twoje sumienie Marku było tym co rzuciło urok…..

     • Margosia pisze:

      „Margo – Czemu się tak śmiejesz…”
      ___
      Nie śmieję się Piluś, mówię jak jest.

    • Maria_st pisze:

     uzmysłowiłem sobie dopiero teraz po odczytaniu wszystkich Twych wypowiedzi jak mocno jest w Tobie ukonstytuowane pojęcie ” gra ” i że to Ty dla siebie je stworzyłaś z dostępnych Ci elementów …..”

     Marku bo tak przedstawiona ta rzeczywistość jest bardziej zrozumiała dla wielu.

     • marek pisze:

      Marku bo tak przedstawiona ta rzeczywistość jest bardziej zrozumiała dla wielu.

      i stąd ten wysyp gier komputerowych z mordowaniem jako główną fabułą dla dzieci by wchodzili w zycie bez swiadomości ale z rozumieniem ,że zycie to taka gra a…Och Marysiu …..
      Twoje sumienie Marku było tym co rzuciło urok…

      Moje sumienie jest z innej przestrzeni …ono nie rzuca uroków ….

      Piluś …daj spokój Małgosi nie oskarżaj jej za nie popełnione winy ….

      ps. Marsiu , a nad owym Woord Presem to tylko Ty i Dawid panujecie ….bo mnie wskaujące linki niektórych piszących w miejscach które jego typowe działąnie by nie wpuściło nieraz mnie zastanawiało …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.