Naukowcy sugerują, że zwolennicy teorii spiskowych mogą być chorzy psychicznie

Źródło: Internet

Każdy zgodzi się ze mną, że ludzie spiskują przeciwko sobie od zarania dziejów. Lecz gdy dziś mówi się o spiskach, reakcje zazwyczaj są takie same – zwykle pojawia się śmiech i niedowierzanie, bo przecież media o tym nie mówią lub negują ich istnienie a przecież nikt nie chciałby zostać uznany przez innych za wariata. Co innego gdy niektóre teorie spiskowe przestają być zwykłymi teoriami i okazują się prawdą.

 

 

Takich przykładów jest mnóstwo. Okrutne eksperymenty przeprowadzane na ludziach w XX wieku i rozwój urządzeń pozwalających czytać oraz kontrolować ludzkie umysły to tylko niektóre z nich. Wywoływanie wojen celem przejęcia surowców w danym kraju oraz zwiększenia sprzedaży broni, czyli czerpanie korzyści finansowych z działań zbrojnych to fakt, choć dla wielu to tylko teoria spiskowa. Finansowanie i organizowanie przewrotów w różnych państwach to oficjalnie bzdura, tymczasem Stany Zjednoczone przyznały się do części z nich (przykłady: Iran – rok 1953 i Kuba – rok 1962).

 

Chęć uzyskania kontroli nad całą ludzkością, czipowanie społeczeństw, pranie mózgów na różne sposoby oraz miliarderzy, którzy wpływają na przebieg wydarzeń na świecie to rzekomo wyssane z palca bzdury, tzw. teorie spiskowe. Choć wymienione kwestie nie powinny mieć miejsca w naszym świecie to widzimy i obserwujemy je każdego dnia, zaś największe media mówią nam co mamy myśleć, wyśmiewają lub przemilczają istotne tematy i dosłownie odbierają umiejętność samodzielnego myślenia.

Zwolennicy teorii spiskowych zwykle wrzucani są do jednego worka. Nieważne czy ktoś wierzy w nadejście jednego światowego rządu, jaszczury sprawujące władzę nad ludzkością, obcych odwiedzających naszą planetę pod osłoną nocy, płaską Ziemię, pustą Ziemię czy sztuczny Księżyc. Przyjęło się, że wiara w jakiekolwiek spiski to oszołomstwo, którego należy unikać, aby dostosować się do reszty „normalnej” populacji – tak przynajmniej uczą nas mass media.

 

Ostatnio do mediów przyłączyli się naukowcy, którzy podeszli do tego tematu od zupełnie innej strony. Zdaniem brytyjskich i holenderskich badaczy, ludzie czasem odczuwają zagrożenie choć nie mają ku temu żadnych konkretnych podstaw. Ich mózgi mają tworzyć wzorce, które przyczyniają się do takich doświadczeń. Naukowcy nazwali ten proces iluzorycznym wzorem percepcji, który sprawia, że część ludzi wierzy w teorie spiskowe. Do takich wniosków doszli po przeprowadzonych badaniach, w których wzięły udział 264 osoby – uczestnicy, którzy dostrzegali wzory w losowo ułożonych monetach czy w abstrakcyjnych obrazach częściej wierzyli w teorie konspiracyjne oraz zjawiska nadprzyrodzone.

 

Psycholodzy z North Carolina State University twierdzą, że nauka krytycznego myślenia powinna zwalczyć wiarę w pseudonaukę i nieprawdziwe teorie. Naukowcy sugerują, że przekonanie o istnieniu spisków może być po prostu wynikiem błędnej pracy mózgu, który tworzy fałszywe połączenia. Zatem niewiele brakuje, aby ludzi wierzących w teorie spiskowe można było uznać jako chorych psychicznie i pozamykać ich za szerzenie herezji. Czy w takim razie grozi nam powrót do średniowiecza?

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-sugeruja-ze-zwolennicy-teorii-spiskowych-moga-byc-chorzy-psychicznie

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Manipulacje, Matrix, Świadomość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Naukowcy sugerują, że zwolennicy teorii spiskowych mogą być chorzy psychicznie

 1. Dawid56 pisze:

  Tajemnicze zabójstwo Maxa Spiersa, spisek Iluminatów, zmienno kształtni , grupa Bildelberg.
  Nasza zakłamana prehistoria – to wszystko są spiski na jedyną słuszną naukę kartezjańską – no to rzeczywiście cały czas tkwimy w średniowiecznej nauce nauce szkiełka i oka- straszne!!

  • Ifryt pisze:

   Trafiasz w samo sedno, pisze od jakiegoś czasu że to prymitywny materializm a nie mistyka czy duchowość. Cały światek ezo jest tym oblepiony.
   To co się sprawdza w odniesieniu do martwej materii, nie będzie się tak samo sprawdzać w odniesieniu do Życia.

   Materialistyczna Nauka – TAK. Ale nie w duchowości bo to bezsens.

   • marek pisze:

    Materialistyczna Nauka – TAK. Ale nie w duchowości bo to bezsens.

    A co jeśli się okarze ,że tą całą materialistyczną naukę trzeba tak przerobić , zę mało co z niej pozostanie …..

    Oglądać cywilizację w której każdy sektor działań będący dorobekiem cywilizacyjnym jest podzielony na specjalizacje ,a generalnie żaden specialista nie wie czym zajmuje się inny , czyli tak naprawdę nikt nie ma w głowie całości ludzkiej i poza ludzkiej wiedzy nama dostarczonej ……..oglądając to , można oszaleć lub ze smiechu pęknąć ….gdyż to cywilizcja szaleńców na ruchomych piaskach postawiona ….faaktycznie jedynie do produkcji luszu przeznaczona ….

    A może materialistyczną naukę trzeba przerobić na naukę uwzględniającą istnienie ducha, i ten czynnik uwzględniać w ” równaniach ” przez nią tworzonych …

    Można tego dokonać , tylko trzeba się przestać wyrzynać , wykorzystywać nawzajem i wymądrzać …. trzeba by każdy odnalazł w sobie kontakt z WJ , a wtedy sposób sie znajdzie ,by zniknął podział na naukę i religię …a powstała jedynie prawdziwa nauka o Wszechrzeczy i nas w nią wpisanych ….

 2. Alicja pisze:

  „…największe media mówią nam co mamy myśleć, wyśmiewają lub przemilczają istotne tematy i dosłownie odbierają umiejętność samodzielnego myślenia…” Myśleć trzeba samodzielnie, a nie opierać się na mediach i plotach. To tylko dziwaczna , źle pojęta wygoda – lepiej o tym nie myśleć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.