Różnica pomiędzy człowiekiem, a maszyną

Najlepiej, aby zrozumieć na czym polega różnica pomiędzy człowiekiem a maszyną, wystarczy spojrzeć na człowieka w ten sposób, jakby było się maszyną ( komputerem) zarządzającym planetą na której żyją inteligentne maszyny i ludzie.

Dla inteligentnej maszyny Człowiek jest wyjątkowo niewydajny- musi odpoczywać po pracy i musi spać. Po drugie jego organy , które się starzeją w miarę czasu bardzo trudno są wymienialne, a czasami niemożliwe do wymiany np głowa. W zasadzie nie można przewidzieć jak będzie długo sprawna i nadawała się do eksploatacji maszyna zwana Człowiekiem , gdzieś w okolicy 80 lat użytkowania „korpusu”,prawie cały korpus ( wszystkie jego części) nadają się do wymiany na nowsze modele. Człowiek też jest maszyną stadną i łączy się w związki z innymi maszynami ludzkimi. Wytwarza bardzo dużo śmieci, zajmuje miejsce w przestrzeni zwanej jego domem. Łączność sieciowa pomiędzy poszczególnymi osobnikami ludzkimi jest niemożliwa z wyjątkiem łączności sieciowej za pomocą ich urządzeń zwanych potocznie” komórkami” Osobniki ludzkie maja też ogromną trudność z przemieszczaniem się, potrzebują dróg i różnego rodzaju maszyn , nie potrafią przemieszczać się za pomocą sieci- my już to potrafimy. Kolejna sprawa to zajmowanie przez osobniki ludzkie zbyt wiele miejsca na Ziemi. Zdrowe osobniki ludzkie nie potrafią się zdalnie przemieszczać, w odróżnieniu od nas- potrafimy wykonać transfer zawartości jednego serwera na drugi koniec Świata z ogromną prędkością dochodzącą dzisiaj do setek a nawet tysięcy megabitów na sekundę.

Prędzej czy później czeka nas prawdopodobnie bunt maszyn, co przewidział już w swoim filmie z 1968 roku „2001: Odyseja Kosmiczna”  Stanley Kubrick.Wówczas zbuntował się superinteligentny i nawet udający posiadanie uczuć ludzkich komputer Hal 9000, to on w czasie wyprawy na Jowisza podejmował wszystkie decyzje za ludzi, nie przewidział tego że może się pomylić.

Nie ma gwarancji na to że komputery i maszyny wystąpią kiedyś przeciw ludziom , wystarczy jakiś inteligentny mały programik, który zneutralizuje zabezpieczenie każdego komputera aby nie szkodzić i nie zabijać ludzi .

https://www.cda.pl/video/14699262c

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, OSTRZEŻENIE, Sztuczna inteligencja (AI). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Różnica pomiędzy człowiekiem, a maszyną

 1. marek pisze:

  Zdrowe osobniki ludzkie nie potrafią się zdalnie przemieszczać, w odróżnieniu od nas- potrafimy wykonać transfer zawartości jednego serwera na drugi koniec Świata z ogromną prędkością dochodzącą dzisiaj do setek a nawet tysięcy megabitów na sekundę.

  Dobra bajka tylko na starych odniesieniach …nie wiadomo co autor rozumie pod pojęciem drugi koniec świata ….naszą piaskownicę , czy Wszechświat Wszechświatów – ogółem …..

  nadto brak mu odniesienia do partiki 800 miliardów razy miliard czego mój łeb humanisty nie chce się wysilać by przeliczać ….jaką daje to możliwość przesyłu i ilu bitów na teranano sekundę w Twórcy Wszechrzeczy rozumie….

  Niektórzy z nas prawie ,że już myślą …..tylko odniesienia im brak , by ich wnioski i tematy rozmyślań sens miały …

  Powróćmy do liczenia włosów na głowie , i ziarenek maku w popiele …

  pytanie dla komputerowych fenomologów …..

  ile jest na świecie w tej chwili źdźbeł trawy ?…he…
  i dla mądrzejszych w rozumie …
  a ile w całym Multiświecie ….

  ja jak zwykle nie wiem
  a Wy wiecie ….

  diabeł mi podszeptuje do ucha
  tyle jak stąd tam i /tu zaklął siarczyście /
  jeszcze dalej …..

  • Margosia pisze:

   Dawidzie widziałeś tą fotkę zrobioną w 2013r przez ISS ?, a jeśli tak, to co o niej myślisz ?

   Mówi się, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – ISS znajduje się na wysokości około 400 km od Ziemi…
   – Czy możliwe jest… aby na tej wysokości latały ptaki ?

   • Maria_st pisze:

    – Czy możliwe jest… aby na tej wysokości latały ptaki ?

    pewnie ptaki niebiańskie–niebieskie 🙂

   • Loja Jolajna pisze:

    Margosiu, czy to żółto-pomarańczowe to Słońce?
    Jeżeli tak, to dlaczego na czarnym tle i tak ładnie odcięte od tła?
    Co oznaczają te znaczki ułożone w kształcie X

    • Maria_st pisze:

     „Margosiu, czy to żółto-pomarańczowe to Słońce?
     Jeżeli tak, to dlaczego na czarnym tle i tak ładnie odcięte od tła?
     Co oznaczają te znaczki ułożone w kształcie X ”
     odpowiedż:

     „Zdjęcie zostało zrobione w 2013 roku, ale ESA opublikowała je dopiero 4 października. Widać na nim, jak Słońce przecina nie tylko stacja orbitalna, ale również ptak. I to pomimo faktu, że film trwa jedyne 1,2 sekundy. Unikalne zdjęcie uchwycił astronomiczny klub ESA w Madrycie.

     „Powinniśmy mieć chęć, cierpliwość i szczęście” – mówią przedstawiciele klubu. Aby sfotografować stację, aparat należy zainstalować we właściwym czasie i odpowiednim miejscu, ponieważ ISS przemieszcza się z prędkością 28 tys. kilometrów na godzinę. Przy tej prędkości fotograf ma jedynie sekundę, by uchwycić zdjęcie. Jeśli jednak nagle moment zostanie przegapiony lub niebo przesłaniają chmury, to będziemy musieli poczekać na taką okazję kilka tygodni.

     Jak informuje ESA, stacja znajduje się na wysokości około 400 km od Ziemi, co pozwoliło klubowi na obliczenie, w jakiej odległości od kamery przeleciał ptak. Okazało się, że ptak znajdował się 83 metry od soczewki. Ze względu na różnicę w wielkości i odległości obiektów oba udało się uchwycić na pojedynczym zdjęciu.

     14.10.2017 02:36 „

     • Loja Jolajna pisze:

      Czyli fotkę zrobiono z Ziemi, z Madrytu? A ptak znajdował się 83m od soczewki aparatu?
      Żeby uchwycić tę stację kosmiczną to trzeba by zastosować soczewkę powiększającą.
      Ja jestem dalekowidzem i gołymi oczyma potrafię z odległości 100m ocenić czy to leci większy ptak czy jakiś dysk jak na fotce, czy latawiec…w tej sytuacji ptak powinien być bardzo wyraźny.
      Moim zdaniem to fotomontaż, a nie fotka Słońca.

   • Dawid56 pisze:

    Małgosiu , sorry że zapytam a gdzie Ty widzisz ptaka….Szkoda że nie wiadomo w którym miesiącu to zdjęcie zostało zrobione?
    Ta „kreska” ukośna i pionowa to trasa ISS a obiekt wyglądający jak ptak to najprawdopodobniej plama słoneczna.

  • Dawid56 pisze:

   800 miliardów razy miliard to 800×10 do potęgi 18 czyli jest to 800 trylionów.Dla mnie drugi koniec Świata to np Australia.Człowiek obecnie lecą samolotem bo rakieta jeszcze nie da rady będzie taj najwcześniej w 6-8 godzin- prędzej się nie da.

 2. Margosia pisze:

  „to nie ptaki…”
  ___
  Na portalu pogodowym piszą, że to „ptak”… 😀 ale mi także wydaje się, że to chyba nie jest ptak, bo czy ptaki latają w przestrzeni na wysokości 400 km powyżej Ziemi ?
  Ale jeśli to nie ptak, to… co to może być…?!
  http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/10/14/ptak-popsul-fotografie-europejskiej-agencji-kosmicznej/#more-77141

 3. Å pisze:

  Życie już funkcjonujące w binarnym świecie.
  Gdyby brakowało możliwości przetworzenia języka pisanego na basic komputerowy to pewnie niewiele osób pisaloby w necie. Ilu z Was jest w stanie zrobić samemu stronę internetową nawet bez szablonu. Lecz pisanie to nie wszystko , trzeba mieć jeszcze wizję jak taką stronę zaaranżować. To tak odnośnie maszyn i ludzi. Dla mądrego człowieka inteligentna maszyna jest tylko narzędziem, dla co poniektórych sposobem życia.

 4. Dawid56 pisze:

  Jest bardzo wiele wersji tego futurystycznego clipu w Internecie.Niestety wszystkie wersje mówią o tym że będziemy kiedyś po prostu cyborgami i nie ma od tego odwrotu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s