Badania wykazały, że anomalia Bałtycka zawiera minerały nie występujące naturalnie na Ziemi

Nurkowe pobrali próbkę z miejsca tajemniczej bałtyckiej anomalii, a badania laboratoryjne wykazały, że zawiera ona limonit i goethyt. Są to minerały, które nie występują naturalnie na Ziemi. Nurkowie potwierdzili również, że żadne urządzenia elektroniczne, nie działały w pobliżu anomalii.

Bałtycka anomalia jest prawdopodobnie jednym z najbardziej tajemniczych odkryć podwodnych ostatnich lat. Anomalia została odkryta 19 czerwca 2011 roku przez szwedzki zespół Ocean X podczas nurkowania w morzu Bałtyckim pomiędzy Szwecją i Finlandią w poszukiwaniu wraku. Odkąd anomalia została odkryta, pojawiały się niezliczone teorie próbujące wyjaśnić czym jest niesamowite znalezisko. Ma ona 3–4 metry grubości, około 60 metrów średnicy i jest ulokowana na 8 metrowej podporze na głębokości 85–90 metrów.

Po roku od odkrycia anomalii, zespół nurków postanowił dokładniej ją zbadać, by wyjaśnić tajemnicę domniemanego podwodnego UFO. Ekspedycja spowodowała jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

„Istniało wiele różnych teorii dotyczących zjawiska, zaczynając od statku kosmicznego Georg’a Lucasa – Sokoła Milenium, po portal do innego świata.” – Powiedział na konferencji prasowej Peter Lindberg, jeden z nurków Ocean X.

Niektórzy twierdzą, że są to szczątki meteorytu, lub zatopiony statek, jednak pewne media i ufolodzy zakładają, że może to być wrak pojazdu UFO. Ci bardziej sceptyczni uważają, że wszystkie badania są sfingowane oraz są częścią kampanii marketingowej pomagającej Ocean X zebrać pieniądze na inne projekty związane z odnajdywaniem zatopionych skarbów. Co interesujące – po tym gdy Ocean X zdobyło próbkę pobraną z miejsca anomalii, okazało się, że znajduje się w niej limonit i goethyt. Izraelski geolog – Steve Weiner utrzymuje, że te minerały nie występują naturalnie na Ziemi.

Strange anomaly was found during a sonar, USO / UFO or stonehenge standing on the bottom ?

Ponadto – Stefan Hogerborn – jeden z nurków utrzymuje, że cały elektroniczny ekwipunek przestał działać, kiedy zaczęli zbliżać się do anomalii. Hogeborn powiedział:

„Wszystkie urządzenia przestały działać, kiedy tylko znaleźliśmy się nad anomalią. Kiedy oddaliliśmy się 200 metrów od tego miejsca, wszystko wróciło do normy.”

Inny nurek – Dennis Åsberg dodał:

„Może to meteor, asteroida, albo wulkan lub wrak u-bota z czasów zimnej wojny, ale równie dobrze może to być UFO.”

Friedrik Klingberg i Martin Jakobsson nie zgadzają się z tą teorią i przypominają, że skład chemiczny próbki o niczym jeszcze nie świadczy. Minerały takie jak limonit i goethyt nie występują tak rzadko na dnach mórz i ich zdaniem mogą pojawiać się w naturze. Profesor geologii – Volker Bruchert sugeruje, że Bałtyckie UFO jest najprawdopodobniej rzeźbą glacjalną. Jest to pozostałość po przemieszczających się lodowcach, które pozostawiały za sobą zmiany w ukształtowaniu terenu. Jaka jest więc prawda? Nie wykluczone, że nigdy się o tym nie przekonamy.

 

źródło:

http://innemedium.pl/wiadomosc/badania-wykazaly-ze-anomalia-baltycka-zawiera-mineraly-nie-wystepujace-naturalnie-na-ziemi

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Bóg, Człowiek, Prehistoria, Starożytność, UFO cywilizacje pozaziemskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Badania wykazały, że anomalia Bałtycka zawiera minerały nie występujące naturalnie na Ziemi

 1. Rekju2 pisze:

  Jest to pozostałość po przemieszczających się lodowcach, albo walonkach które pozostawiały za sobą ?

  Smrody propagandy ?

  zmiany w ukształtowaniu terenu .

  Czy tylko tam ?

  Ze tym razem i w poblizu i o dziwo ale jakos nic nie znaleziono co mialo byc zwiazane z matka boska Maryja lub Watykanem.
  Ze zdiecia nie wychodza ze lacznosc sie przerywa i pytanie albo POd lub od POwiedz domyslunek na typowe sensacyjne cechy aby albo zeby na UFO wygladalo no i ktos da kase na dalsze heco hucpe sensacyjno-tv enowska dla plebs…,

  /odwracanie uwagi i wypelnianie programow/

  …,u !

  Calos musi wygladac na sensacje jak juz do kosza odlozona zwiazana ze zlotym pociagiem.

  ‚Podwodna Fatima” ?

  Slona baltycka woda swiecona.

 2. Dawid56 pisze:

  Nurkowe pobrali próbkę z miejsca tajemniczej bałtyckiej anomalii, a badania laboratoryjne wykazały, że zawiera ona limonit i goethyt. Są to minerały, które nie występują naturalnie na Ziemi

  Nie wiem dlaczego autor tego artykułu napisał, że minerały limonit i goethyt nie występują na Ziemi, z Wikipedii wynika coś innego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Limonit
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Goethyt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s