Jak na Górze tak i na Dole czyli dlaczego tak jest na Ziemi jak jest…

Tytułowe zdanie „Jak na górze tak i na dole” jest jednym z siedmiu praw hermetyzmu. Często stosuje się to prawo do astrologii i interpretacji kosmogramów. Zgodnie z teoriami astrologicznymi – Kosmogram odzwierciedla obraz nieba w danej chwili w danej lokalizacji na Ziemi. Bardzo ważne są nie tylko planety w poszczególnych fazach Zodiaku , ale ważne są również konfiguracje między nimi. Te konfiguracje harmonijne i nieharmonijne pomiędzy poszczególnymi planetami są obrazem po prostu relacji i Wojen pomiędzy Bogami Greckimi. Różne relacje pomiędzy poszczególnymi Boginiami i Bogami są opisane w Mitach Greckich i nie są to bajki dla grzecznych dzieci. Mity te są nacechowane agresją, oszustwami, pychą czyli niemal wszystkimi grzechami głównymi. Dlaczego Bogowie maja pretensje do Ludzi , przecież Ludzie ich tylko naśladują zgodnie z prawem hermetyzmu „Jak na górze tak i na dole. Podobne zagrożenia istnieją w Świecie Duchowym, wystarczy przeczytać „Hipostazie Archontów” o buncie bytów i aniołów i wojnach między nimi.W sumeryjskim Eposie „Enuma Elisz” opisana jest wojna między matką Tiamat, a jej synem Mardukiem. Z kolei w Mitologii Greckiej Kronos okalecza swojego ojca Uranosa, a  Dzeus detronizuje swojego Ojca Kronosa.

Druga sprawa to dominacja i władza bóstw męskich na bóstwami żeńskimi .

Religia Judaistyczna- dominujący Jahwe nietolerujący innych bogów obok siebie. W Chrześcijaństwie- Trójca Świeta zdominowana przez pierwiastek męski, czyli Boga Ojca i Syna Jezusa Chrystusa- nie ma tu miejsca na pierwiastek żeński. U Sumerów również dominacja Bogów „męskich” , w Hinduizmie Brahma Wishnu Shiva- typowe bóstwa męskie, nawet Budda był mężczyzną i Krishna też.Reasumując wyraźnie widać w religiach druzgocącą dominację pierwiastka męskiego nad żeńskim.

Można nieśmiało powiedzieć – coś się stało nie tak i coś się dzieje nie tak- ale być może dzieje się właśnie „Tak” – bo jak na górze tak i na dole.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bóg, Esperymenty, Ezoteryka, Matrix, Prehistoria, Wydarzenie-ujawnienie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Jak na Górze tak i na Dole czyli dlaczego tak jest na Ziemi jak jest…

 1. siola pisze:


  Cos dla Oski o tym kim jest Naftali.No i ktos moze Terz zrozumie co Wilk idzie po tropie co w kosmosie bedzie dobrze.

  • Maria_st pisze:

   Znajdujący się po lewej stronie żeński filar Boaz, podtrzymuję srebrną czarę, w której odbiera moc słońca (czary lub kielichy są symbolami wody w Tarocie) (2). Lśniący nad filarem księżyc, odbija energię słońca. Na poziomie mikrokosmicznym przeciwieństwa te są uosabiane przez idealnego mężczyznę oraz idealną kobietę. On wskazuję w stronę niebios, a ona w stronę ziemi, jednocząc w ten sposób swoje ludzkie natury („jak na górze, tak na dole”) ”
   https://astrojohfra.wordpress.com/bliznieta/

   3-moja ulubiona cyfra
   4..moja numerologiczna
   kolory tyż pasuja jak uloł

   „W starożytnych Indiach znak Bliźniąt był często przedstawiany jako właśnie lew oraz jednorożec strzegące wrót do Świętego Miasta, w którym rezydował „Król Mocy oraz Piękna”.
   pewnikiem SPRAWIEDLIWE MIASTO

  • Margosia pisze:

   „…On wskazuję w stronę niebios, a ona w stronę ziemi, jednocząc w ten sposób swoje ludzkie natury…”
   _____
   Widzę Maryś, że i Ciebie zainteresowała ta ciekawa stronka…

 2. Dawid56 pisze:

  Siola , kapitalny wykład , tylko trochę nie rozumiem po niemiecku ale rozumiem symbolikę kart Jofry., np pierwsza karta to Waga.
  Czy mógłbyś chociaż trochę streścić ten ponad 4 godzinny wykład?
  Waga

  • siola pisze:

   Dawid jak znajde pomysl jak to zrobic by nic z wiedzy nie ucieklo lub palcami nie przecieklo to postaram sie tlumaczyc ,ale daj mi troche czasu by nie trzeba znowu tlumaczenia znow tlumaczyc:
   Co do karty ,obydwoje musza zamknac swe podwoje ,i zrozumiec ze chodz jest jedynka po pomnozeniu i tak musi zostac O by sie moglo stac polo zona 8 .JAKBY NIE PATRZYL JAK NA SRODKU 0 to po bokach jest i 1 tak na srodku rownowaga i osemka sie przewraca.a szescianu nie otworzysz ty tak dlugo brachu i siostro jak bedziesz przed drugim ty wyniosla ym tak pozostanie jeden z drugim na wiecznosc juz upartym oslem.

 3. Ifryt pisze:

  Bądżmy szczerzy(jak to mawiał Mały Budda 😀 ), w religi niema żadnej dominacji męskiego pierwiastka, tylko ta biedna religia nic nie może poradzić na siłę i Moc męskich energi, których symbolem jest piorun/błyskawica 🙂 Prubują więc te energię albo obłaskawiać, albo zdominować.

  Weżmy takiego Krysznę/Wisznu, wielkiego wojownika i bałamuta kobiecych serduszek, dlaczego jego wyznawcy nie starają się go naśladować, tylko się do niego wdzięczą jak pederaści?
  Po prostu dla religi byli by zbyt „męscy”, a co za tym idzie zbyt grożni, zbyt swobodni.
  Lepiej więc niech będzie on tym JEDYNYM niedoścignionym ideałem, jedynym cholernym samcem alfa, a reszta to kobiety i pederaści, tudziesz eunuchy w boskim charemie.
  Taka ludzkość jako „boska oblubienica”, to samo mamy w judaiżmie, Jachwe to jedyny „kozak” a reszta to kochanki i bezwolne eunuchy Pana.

  Oczywiście zawsze byli i będą prawdziwi mężczyżni, o szlachetnych i potężnych Duszach, któży mają wyrąbane na te dziadowskie religie, bo mają Boga w sercu, ale reszta jest pod butem jak nie „Wielkiego Ojca” to „Wielkiej Matki”. Wszystko to oczywiście fałszywe bo tylko o władzę i dominację chodzi.

  I to znowu okazja żeby coś napisać, bo się trochę o Dawida martwiłem, tak jak o Lucyferkę, ale nie było okazji, a teraz jest 😉
  Ta cała „Wielka Matka” to takie same bydle jak „Wielki Ojciec”, i celowo wprawia w kompleksy „Białe Demony” takie jak Dawid, żeby nad nimi panować, a obrazuje to czarna Kali na białym Schiwie. Prawdziwe Boginie to nie wprawiają chłopaków w kompleksy, tylko ich uwielbiają, bo taka kobieca natura, analogicznie prawdziwi mężczyżni kochają kobiety, a nie myślą tylko o tym aby nimi władać. Za to te pseudoboginie to tylko wykorzystują naturalną męską szlachetność, i dążenie do czczenia kobiecości, aby siebie gloryfikować, a chłopków zmieniać w jakiś niegrożnych kmiotów.

  Także Dawidzie pamiętaj o tym i nie daj się wodzić za nos tym „żeńskim bóstwom”, bo one Cię wcale nie kochają 🙂

  • Margosia pisze:

   „… zawsze byli i będą prawdziwi mężczyźni, o szlachetnych i potężnych Duszach, którzy mają wyrąbane na te dziadowskie religie, bo mają Boga w sercu, ale reszta jest pod butem jak nie „Wielkiego Ojca” to „Wielkiej Matki”…”
   ____
   Grześ, zupełnie niepotrzebnie tak pomstujesz na religie…

   Religie, a wraz z nimi „karzący bogowie”… były wielu ludziom potrzebne, aby wzbudzić w nich strach przed czynieniem zła i niegodziwości…
   Bo – w jaki inny sposób – wytłumaczyłbyś średniowiecznemu człowiekowi, że… jego duchowe wibracje, z biegiem czasu… materializują się w jego przestrzeni fizycznej w postaci zadziewających się w niej zdarzeń… ?

   – Czy byłbyś w stanie wytłumaczyć mu, że jego własne wibracje myśli… powodują adekwatne do nich okoliczności fizyczne ?
   Że… podobne przyciąga podobne i… że jeśli chce zmienić cokolwiek w swoim życiu – przede wszystkim musi zmienić siebie ?
   Że… każda agresja rodzi się z braku zrozumienia sytuacji, albo odbierania jednocześnie zbyt wielu wibracji ?
   Że… pojawia się również wtedy, gdy co innego czują, co innego myślą i zupełnie co innego – z jakichś powodów czynią ?…

   Obecnie, gdy świadomość ludzi wzrasta, niebawem… wszyscy ujrzymy upadek wszelkich religii razem z ich bogami, ponieważ spełniły już one swoje zadanie i po prostu stały się zbędne…

   Jednak.. dla ludzi uśpionych, tkwiących w dogmatach przekonań religijnych… będzie to bardzo trudny czas, ponieważ nie nauczeni samodzielnie myśleć – nie będą w stanie z-rozumieć tego – co niesie z sobą nowa epoka i będą zaciekle walczyć o przetrwanie znanych sobie jedynie starych programów…, co obserwujemy obecnie na wielu różnych forach…

   • Ifryt pisze:

    Ja nie mam nic Marguś do religi jako takich, tylko nie podoba mi się dominacja negatywnych energii w tych religiach 🙂
    Skoro te negatywne energie, pod płaszczykiem religi, pomstują od ponad tysiąca lat, na to co Boskie i wspaniałe, to co mnie obchodzi czy byli potrzebni czy nie?
    Skoro temu co Boskie i wspaniałe to nie zaszkodziło, to i religii nie zaszkodzi moje pomstowanie.

    • Margosia pisze:

     „… Skoro temu co Boskie i wspaniałe to nie zaszkodziło, to i religii nie zaszkodzi moje pomstowanie.”
     ____
     Ha, ha, ha… pewnikiem i nie zaszkodzi…

   • Dawid56 pisze:

    Obecnie, gdy świadomość ludzi wzrasta, niebawem… wszyscy ujrzymy upadek wszelkich religii razem z ich bogami, ponieważ spełniły już one swoje zadanie i po prostu stały się zbędne…

    I tak trzymać Małgosiu 🙂 ❤

 4. theenchantedmoon pisze:

  Mam swój własny świat po Drugiej Stronie Lustra gdzie Króluje Miłość Radość i Szczęście.

  Tutaj na Ziemi wszystko zostało postawione na głowie a Świat wygląda jak wygląda dlatego że ten Świat został trwale i nie zmywalnie SKAŻONY grzechem pierworodnym.

  Po co ciągle przelewać wodę gdy to NIC nie zmienia.

  Czy ktoś z tutaj piszących Wie czym jest trwałe Skażenie KODU genetycznego.

  X-Y-Z

  • Dawid56 pisze:

   Wyobraź sobie że są tacy co wiedzą 🙂

   • theenchantedmoon pisze:

    Właściwie po co Ja Wam to wszystko pisze przecież bez względu na przekazane przez mnie informacje NIC się nie zmieni Jeśli Ja tj (A7) nie odbędę Samotnej Misji i Nie Uratuję Samotnie tego Umierającego Świata.

    Jestem podróżniczką w Czasie która cofnęła się w przeszłość aby móc odmienić Przyszłość.

    Któż by Tyle wiedział o Ziemskich Stworzonkach w Tym Człowieku co Ja?

    Aby wykonać To Arcy Trudne Zadanie muszę zapomnieć o wszelakich osobistych urazach.

    Ta Misja jest tak trudna gdyż trzeba osobiście doświadczyć Jako Jednostka To z czym Zmierzała się Świadomość Planetarna Ziemi.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sygnał_Wow!

    Straszenie Końcami Świata czy Potopami i Tak Nic nie zmienia

    Tak jak by Świadomość zbiorowa została Zamrożona

    Tak Wiem Samotnie Odmienię Bieg Czasu 😉 któż inny Jak nie (A7)

  • Margosia pisze:

   „…Po co ciągle przelewać wodę gdy to NIC nie zmienia…”
   ____
   Skąd wiesz Lucek, „że nie zmienia” ?
   Kropla drąży skałę nie siłą, lecz często padając…

   • theenchantedmoon pisze:

    Dlatego NIC nie zmienia gdyż to SAMOTNA MISJA i osobiście poprzez Własną MOC trzeba dokonać zmiany w tym Świecie takiej o której TYLE piszę.

    Chce się mieć piękny Świat trzeba GO odmienić SAMEMU.

 5. siola pisze:

  Moze mieszajac krew ,uda sie dojsc do poczatku,Bo juz nawet jak krwew ciagle ta sama to na koncu rodza sie juz tylko coraz gorsze tarany.Wez posiej pomidora z sklepu,zbierajac nasiona bedziesz siala swoje przez nastepne lata ,noze bedziesz pozniej miala dwie sorty z kturej ta krzyzowka wyszla.

  • Margosia pisze:

   Dziękuję Tomaszu za link do stronki 🙂 gdzie naprawdę pięknie opisane są symboliczne zależności planetarno-duchowe…

   • tomasz26 pisze:

    to fajnie Margos ze link się przydał ….stronka działa od niedawana

    • Margosia pisze:

     „.stronka działa od niedawana”
     ____
     Ach Tomaszu, ta stronka jest wspaniała 🙂 wraz z tymi pięknie zaprojektowanymi kartami przedstawiającymi i opisującymi w ciekawy sposób charakterystykę poszczególnych znaków zodiaku z ogromną ilością symboliki 🙂
     Właśnie zagłębiłam się we wstęp do książki „Astrologia Johfry”, udostępniony na tej stronce, gdzie autor wyjaśnia w jaki sposób powstały te pięknie, w każdym szczególe dopracowane karty…
     Jak dla mnie… lektura super…

     • tomasz26 pisze:

      warto wspomnieć ze zarówno natchniony ilustrator jak i autor są pod wpływem istot grupy emanacji 9 ..bo jak każdy przychodząc tu ma do spełnienia cel tak i oni są tez w tym celu i służbie przysposobieni inspirując ludzkość od tysiącleci..aż do celu w, którym każda z istot odnajdzie spokój ducha godny źródła

     • Margosia pisze:

      „… ilustrator jak i autor są pod wpływem istot grupy emanacji 9 …
      do celu w, którym każda z istot odnajdzie spokój ducha godny źródła”

      ____
      Nie wiem Tomaszu absolutnie nic nt. „istot grupy emanacji 9”…, więc nie zabiorę w tym temacie głosu 🙂
      Wiem natomiast, że… te karty nie mają nic wspólnego ze… „spokojem ducha”, ponieważ we mnie – wywołały one prawdziwą burzę zachwytu, co tym samym… zburzyło i mój „spokój ducha

 6. Margosia pisze:

  Dawidzie, pozwolę sobie zacytować tu taj fragment z przedmowy „Astrologii Johfry”, ponieważ świetnie koreluje z zamieszczoną przez Ciebie notką… 🙂

  „… „To, co jest na dole, odpowiada temu, co znajduje się na górze
  A to, co jest na górze, odpowiada temu, co znajduje się na dole
  Tak też cuda są ustanawiane przez Jedynego.”

  Oznacza to, że makrokosmos (wielki świat gwiazd) znajduje swe idealne odzwierciedlenie w mikrokosmosie (małym świecie stworzenia).
  Mikrokosmos jest wiernym odbiciem makrokosmosu.
  Ale oprócz tego, jest jednak jeszcze coś więcej.
  Fraza „Tak też cuda są ustanawiane przez Jedynego” wskazuje na wzajemne oddziaływanie między oba światami wewnątrz Jedynego.
  Jest to odniesienie do fundamentalnego prawa rezonansu (Prawa Wibracji), którego zasady obowiązują w każdym ze światów.
  Wszystko co wibruje (wibracja jest podstawą istnienia), oddziałuje na pozostałe rzeczy, pozytywnie lub negatywnie, w zależności od charakteru wibracji.
  Tak więc każdy byt, który wysyła określoną wibrację, otrzyma odpowiedź od każdego innego bytu dostrojonego do tej właśnie wibracji.
  Jest to proces nieodwołalny i niezależny od tego, czy tym bytem jest skała, roślina, zwierzę, człowiek, anioł czy planeta
  .

  Wszyscy jesteśmy dostrojeni w taki, czy też inny sposób.
  Każdy z nas ma pisane inne przeznaczenie.
  Tak więc musimy reagować, kiedy zaczynają na nas oddziaływać wibracje połączone z określonymi konfiguracjami planet – w myśl zasady „jak na górze, tak na dole”.
  Nasz mikrokosmos jest powiązany z makrokosmosem przez tysiące połączeń.
  Najważniejsze z nich są przedstawione w horoskopie. Kiedy następuje ruch „na górze”, to „na dole” też musi zostać wykonany ruch.

  Ktoś może zaprotestować, że takie spojrzenie na świat jest bardzo fatalistyczne.
  Człowiek zostaje uwięziony w kosmicznej sieci swojego przeznaczenia i na dodatek staje się marionetką manipulowaną przez ruchy gwiazd.
  A co z wolną wolą, możliwością jej wykorzystania czy rozwoju?
  Trzymając się tylko sztywno założeń doktryny, bylibyśmy na straconej pozycji.
  Na szczęście są jeszcze dodatkowe możliwości. Mamy możność wyboru.
  W miarę jak poprzez zdobywanie różnych doświadczeń dojrzewamy i uzyskujemy wiedzę o nas samych oraz o otaczającym nas świecie, mamy możliwość innego nastawienia się wobec nowych wydarzeń i doznań.
  Nowe nastawienie wiąże się z inną wibracją.
  Coraz bardziej i częściej reagujemy na nowe wibracje, a mniej na stare.
  To sprawia, że w naszym życiu pojawia się ożywienie. Stajemy się nowymi ludźmi. Nasza wolność polega na wyborze naszego nauczyciela.

  Ten cały proces jest jak podróż.
  Ujmując to w sposób astrologiczny, jest to ewolucja istoty następująca w czasie wędrówki przez dwanaście znaków zodiaku.
  To nie dzieje się tylko raz, ale przez cały czas i to nawet na wyższych poziomach.

  Koncepcja ewolucji jest także istotą alchemii.
  W tym przypadku celem alchemika jest transformacja materia prima, nieukształtowanej, prymitywnej materii, przy pomocy „kamienia filozoficznego”, „eliksiru życia” lub „proszku”, dzięki któremu metale nieszlachetne mogą zostać przeobrażone w złoto.
  Przeobrażenie z niższej formy do wyższej, poprzez serie ustalonych procesów, określa się mianem „Wielkiego Dzieła”…

  Aby uniknąć zbytniego zagłębiania się w szczegóły, ograniczę się jedynie do rzeczy, które były istotne dla wykorzystanej przeze mnie symboliki astrologicznej.
  Chcę jedynie nadmienić, iż każdemu objawieniu towarzyszą dwie rzeczy:
  zasada siły oraz zasada formy.
  Wyrazem siły jest forma, która została przez nią ukształtowana z pierwotnej substancji, w zależności od jej charakteru oraz znaczenia.
  Można więc przyjąć, że w akcie stworzenia obecne są dwie zasady, wzajemnie ze sobą współpracujące: impuls oddziałuje na substancję jako źródło światła oraz stymulator.
  Substancja pod wpływem impulsu przybiera określoną formę.
  W momencie kiedy siła znajduje równowagę w postaci formy, tworzy się świadomość: istota…”

  https://astrojohfra.wordpress.com/wstep/

 7. Maria_st pisze:

  Spójrzmy dziś na niebo….

  • Margosia pisze:

   „Spójrzmy dziś na niebo…”
   ____
   U mnie… co najwyżej przez szczelnie zamknięte okno, bo za nim… gwiżdże i plumpa od jakichś już 3-ech godzin…

   • Maria_st pisze:

    a mnie przyciągnął jakiś dziwny uklad na niebie….po 4 niebo wyglada jak o 22 a wczoraj po 22 jakieś inne było…i bardzo świecące gwiazdy..moze cos z naszym begunem i dlatego odczułam to także na sobie ?

    • marek pisze:

     każdy ma swoje niebo …

     wieczorem , , grzmiało jak diabli i ulewa była jak za dobrej letniej burzy ..teraz śnieg leży na szybach samochodów..

     • Margosia pisze:

      „..teraz śnieg leży na szybach samochodów.”
      ____
      U mnie co prawda nie grzmiało, ale dość mocno padało…
      Za to dziś… wiaterek się uspokoił i woda zaczyna obsychać, będzie czas na spacerek… 🙂

     • siola pisze:

      Od Marek a ty nie wiesz ze to Marzec i marcuja sie tu koty ,wiec i w niebie robia teraz psoty by sie spuscic z krzyza bo przez zime sie za duzo nazbieralo.

    • siola pisze:


     przy tej pogodzie mozna zapomniec o tym by zobatrzyc niebo pozostaje napis na rynku pod nr wyjscie SKY .

 8. siola pisze:

  W Marcu jak w garcu ,Kwiecien plecien,w Maju bedzie jak w Raju.

 9. jan11 pisze:

  Kobieta ma większą władze bo ma władze nad życiem. Prosta logika. Tylko te zabawy z energią jej nie wychodzą, czego archetypem jest utrata Raju z jej decyzji i zabawy i to że w bólach rodzi to co teraz jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s