Żywe i niewidzialne istoty , które można stworzyć za pomocą umysłu

 

Temat tulpy był już kiedyś był prezentowany na Mistyce Życia przy okazji omawiania zjawiska synchronicznosci. Był wówczas opisywany przypadek myślokształtu , który był wyczuwalny przez domowników, a więc pośrednio miał „swoje życie. Myślokształt ten miał płeć ale nie miał twarzy…

https://nnka.wordpress.com/2014/09/28/tulpa/

Ślady istnienia tego fenomenu znajdują się w starożytnych dziełach wielkich filozofów greckich. Uważali oni, że wypowiedziane słowo może nie tylko wpływać na materię, ale może sprawić, że powstanie „istota w świecie ducha”. To jest powód, dla którego trzeba bardzo uważać na wszelkie wypowiadane na głos treści… nigdy bowiem nie wiemy, czy to właśnie nie my mamy tę tajemną i najczęściej nieuświadomioną moc do stwarzania tego dziwacznego bytu.

O sprawie dwa lata temu napisał do nas czytelnik serwisu.

From: M T [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, January 22, 2015 11:32 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Tulpa

 Witam.

 W poprzedniej wiadomości pytałem się Was o zjawisko znane jako tulpa […] Krótko mówiąc tulpa istota posiadająca odrębną świadomość, którą tworzymy w naszym umyśle. Możemy jej zasugerować cechy, rozmawiać z nią, uczyć różnych rzeczy i tak dalej.

Piszę, ponieważ ciekawi mnie czy ktoś z fundacji zetknął się z tym zjawiskiem, jeśli tak, to jakie ma zdanie na jego temat, czym tulpa może być. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.


Jeden z wczesnych tekstów buddyjskich mówi wyraźnie o takiej właśnie istocie. W listach Samaññaphala Sutta opisuje możliwość stworzenia „ciała stworzonego przez umysł” (manomāyakāya) jako jeden z „owoców kontemplacyjnego życia”. Teksty, takie jak Patisambhidamagga i Visuddhimagga mówią, że to stworzone przez umysł ciało, tak jak Gautama Budda i arhatowie, jest w stanie podróżować w niebie za pomocą ludzkiego umysłu (bodhi).

Budda potrafił bez problemu tworzyć umysłem żywe istoty, a kiedyś nawet miał wypełnić nimi całe niebo nad miejscem gdzie nauczał, aby jego uczniowie mogli łatwiej zrozumieć istotę potęgi ludzkiego umysłu.

Czy w Archiwum FN są przypadki tulpy? Tak, ale tylko z zagranicy. Mamy nawet rewelacyjny film, który wymaga jeszcze wprowadzenia go na jeden z naszych serwisów wideo. Dopiero ten film pokazuje ten niezwykły i zagadkowy mechanizm tworzenia „żywej istoty tylko za pomocą myśli”.

Wydarzenie miało miejsce w amerykańskim więzieniu. Jeden z osadzonych w nim skazanych miał ogromne możliwości tworzenia umysłem właśnie takiego „myślokształtu”, czego nie był świadomy nawet w najmniejszym stopniu. Przepełniała go nienawiść do jednego człowieka, przez którego trafił do więzienia. Jego myśli powołały do życia byt, który zaczął być wciąż przy nim obecny. Stawał się coraz silniejszy, aż wreszcie… zaatakował swojego stwórcę. Był już wtedy na etapie demonicznym, a walka z tym dziwacznym bytem przypominała najgorsze horrory.

Postaramy się umieścić wkrótce ten film w okienku FIILM FN.

I już zupełnie na koniec – naprawdę warto panować nie tylko nad swoimi słowami, ale także – a może przede wszystkim – nad swoimi myślami… Jeśli bowiem jesteście jednymi z tych, którzy mogą tworzyć obdarzone świadomością myślokształty (tuply), to… niech Bóg ma w opiece osoby, które są wypełnione złością i zemstą.

 

źródło:

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3315,zywe-i-niewidzialne-istoty-ktore-mozna-stworzyc-za-pomoca-umyslu.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Dusza, Esperymenty, Istota Ludzka, Kosmos, Mistyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Żywe i niewidzialne istoty , które można stworzyć za pomocą umysłu

 1. Daria pisze:

  W koncu jakis artykul ktory jest bardzo ciekawy 🙂
  Mysli, słowa – wszystko to kreuja nasza rzeczywistosc.
  Wkleje cos pozniej jak znajde chwilke.

 2. margo0307 pisze:

  „… Jeden z osadzonych w nim skazanych miał ogromne możliwości tworzenia umysłem właśnie takiego „myślokształtu”, czego nie był świadomy nawet w najmniejszym stopniu. Przepełniała go nienawiść do jednego człowieka, przez którego trafił do więzienia.
  Jego myśli powołały do życia byt, który zaczął być wciąż przy nim obecny.
  Stawał się coraz silniejszy, { ponieważ cały czas zasilany był energią myśli swojego stwórcy} aż wreszcie… zaatakował swojego stwórcę…”

  _______
  Dziękuję Dawidzie za ten art, który w pewien sposób… uzupełnia to, o czym dyskutujemy w temacie „Programów umysłu…”, a mianowicie o tym jak ważnym jest poznanie siebie i swoich nieświadomych przekonań, programów i wzorców ukrytych w naszej podświadomości, które mają ogromny wpływ na nasze życie oraz jak ważnym jest… przyjęcie odpowiedzialności za samego siebie i „panowanie nie tylko nad swoimi słowami, ale także – a może przede wszystkim – nad swoimi myślami”

  Wygląda na to, że… nasza wiedza powoli się klaruje i syntetyzuje prowadząc nas do doświadczenia… transformacji, głównie w sferze naszego dotychczasowego myślenia zorientowanego na osiąganie celów – na myślenie zorientowane na – podnoszenie własnych wibracji i poszerzanie swej świadomości…
  Wygląda też na to, że… ten – kto jest „gotowy” i otwarty na przyjęcie, z-rozumienie i zastosowanie tej wiedzy w swoim życiu – zaczyna znacznie przyspieszać swój rozwój i w znacznie szybszym stopniu niż dotychczas – poszerzać swoją świadomość…

 3. Dawid56 pisze:

  Po prostu zawsze trzeba było uważać na swoje myśli, ale w ostatnim okresie trzeba jeszcze bardziej panować nad swoimi myślami.

  • marek pisze:

   przyjęcie odpowiedzialności za samego siebie i „panowanie nie tylko nad swoimi słowami, ale także – a może przede wszystkim – nad swoimi myślami”…

   dzień dobry …..nie umarłem ….jak wreszcie skończą się u mnie problemy z dostępem do internetu znów będę Was sobą obdarowywał …

   myśl nieobłożona emocją , uczuciem …to balon bez powietrza

   • margo0307 pisze:

    ” dzień dobry … nie umarłem…”
    ____
    Dzień dobry 🙂 ❤

    I bardzo dobrze, że… „nie umarłeś”, bo musiałbyś zaczynać wszystko od nowa…

    * * *
    „myśl nieobłożona emocją , uczuciem …to balon bez powietrza”
    ____
    Balon to forma, myśl to treść obciążająca formę…

    „Nie mam nic, więc niczego nie muszę bronić.
    Nie ma we mnie myśli i dlatego widzę.
    Nie boję się niczego, więc pamiętam siebie.”

    • marek pisze:

     Mamy teorię względności opisującą świat energii , lecz nie jest to teoria całości , w temacie życia przejawionego na energii mamy tyle teorii co ludzkich istnień więc co ? każdy ma rację ? można się tylko palcem popukać po głowie na takie twierdzenie , gdyż zarówno definicja struktury energii kompletna istnieje / cóż z tego że dla nas na razie nie dostępna / jak i definicja życia rozpiętego na energii również .

     Po co to ŻYCIE upostaciowane na materii w całym wszechświecie ? zrozumienie tego wypływa z mechaniki jego funkcjonowania …Życie posadowione na energii w pierwszy rzędzie /i jest to jego jednym z nadrzędnych celów / to transformowane i przesyłanie energii ” cięższego gatunku „z niższych do wyższych planów wszechświata ….

     Oportuniści niech spojrzą na łańcuch pokarmowy zaczynający się od przetwarzania przez proste organizmy gazów i minerałów a kończący na myśli najwyżej stojącej formy łańcucha pokarmowego na tej planecie …. człowieka …

     Kto dostrzeże prawdziwość tego twierdzenia znajdzie właściwe zrozumienie jakimi drogami musi iść by osiągnąć stan osobowej nieśmiertelności oraz jak przebiega droga porcji jednostkowej świadomości od minerału przez roślinę , zwierzę po stan Boga względnie bycia w Bogu …

    • marek pisze:

     „Nie mam nic, więc niczego nie muszę bronić.
     Nie ma we mnie myśli i dlatego widzę.
     Nie boję się niczego, więc pamiętam siebie.”

     Dobre by to było Małgosiu w swej treści , gdybyś po drodze nie zgubiła w tym stwierdzeniu Miłość rozmienionej w świecie istot materialnych na uczucia i emocje …a tak jak to prezentujesz to nic innego jak niekompletna teoria względności ….

 4. Mezamir pisze:

  Krótko mówiąc tulpa istota posiadająca odrębną świadomość, którą tworzymy w naszym umyśle.

  Znowu bzdura i manipulowanie informacją.

  Tulpa to dodatkowa świadomość w naszej psychice.
  NIE PRAWDZIWA lecz „symulowana” i ożywiona przez podświadomość.

  Faktycznie NIE JEST drugą świadomością,
  jest tylko konstruktem psychiki jej twórcy.

  Ale zważywszy na fakt, że postrzegamy ją jako drugą osobę,
  możemy ją w takich kategoriach rozpatrywać.

 5. Daria pisze:

  Wkleję sobie tutaj cytat z książki „12 x śmierć” Michała Pauli : „Tulpa polegała na wytworzeniu siłą umysłu dowolnego obiektu lub postaci i zmaterializowaniu go. (…)Miałem wyobrażać sobie małego jaskiniowego ducha. Bardzo istotna była świadomość, by mój myślokształt pozostał silnie związany z jaskiną. Lama udzielił mi wielu instrukcji, których musiałem się bezwzględnie trzymać. Po zakończeniu praktyki miałem opuścić jaskinię sam, pozostawiając ducha wewnątrz. Inaczej stałby się on prześladującą mnie później marą. Po kilku tygodniach siedzenia wśród skał zaczął mi towarzyszyć emanujący jasnożółtym światłem kształt. Czasem mówiłem do niego, innym razem siedzieliśmy obaj w ciszy. Wreszcie, po ponad miesiącu, duch przemówił do mnie. Od tamtej pory mogłem z nim rozmawiać, tak jak teraz z Tobą. Po sześciu miesiącach opuściłem jaskinię, zostawiając w niej mojego towarzysza. Nie było to proste . Silne przywiązanie sprawiło, że nie chciał,żebym go opuszczał – wymyślał różne powody, bym został w jaskini. Stawał się coraz bardziej nieznośny. Jedynie pamięć o instrukcji danej mi przez mojego nauczyciela dała mi siłę woli, by porzucić grotę. O wiele trudniejszym zadaniem dla umysłu jest oderwanie się od materii niż stworzenie jej – dodał, kończąc swoją opowieść”.

  • Maria_st pisze:

   O wiele trudniejszym zadaniem dla umysłu jest oderwanie się od materii niż stworzenie jej ”

   to prawda….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s