„Pokot”. Olga Tokarczuk: Świętowanie ludzi, hekatomba zwierząt [WYWIAD]

Zamieszczę chyba najbardziej bulwersujący fragment artykułu – wywiadu z Olgą Tokarczuk.Ciekawe bo chciałem zamieścić już go w sobotę i przeczytałem wpis Małgosi o braciach mniejszych- kolejna koincyndencja?

„PAWEŁ SMOLEŃSKI: Czy Polacy lubią zwierzęta?

OLGA TOKARCZUK*: Lubią je jeść, mamy całkiem spore spożycie mięsa na głowę, które ciągle wzrasta. Bardzo lubią polować i wciąż sporo ludzi nie widzi niczego złego w zadawaniu bólu, w zabijaniu dla własnej przyjemności. Niektórzy potrafią nawet głosić, że udział dzieci w polowaniach jest właściwy do ich prawidłowego rozwoju.

Z drugiej zaś strony podobno przekazujemy najwięcej pieniędzy właśnie na te organizacje charytatywne i dobroczynne akcje pomocowe, które zajmują się dziećmi i zwierzętami. Czyli – jak to z Polakami – jesteśmy oceanem wewnętrznych sprzeczności. Coraz więcej gospodarstw domowych ma psa albo kota. Rośnie rynek karm i akcesoriów dla zwierząt towarzyszących.

Tak jest wszędzie na świecie, że ludzie najbardziej wzruszają się, widząc pieska, kotka lub dziecko.

– Ale w ten sposób rośnie bolesna, zbudowana na hipokryzji przepaść pomiędzy zwierzętami do towarzystwa a zwierzętami hodowanymi na mięso, skórę, jajka.

Z jednej strony byt psów i kotów poprawia się znacząco, z drugiej – w całej mrocznej strefie, o której nie chcemy myśleć, rośnie zapotrzebowanie na mięso i nabiał, a wraz z nim koszmar intensywnej hodowli i wszelkie inne formy okrucieństwa wobec istot żywych. To trend światowy. W Chinach, które powoli stają się krzywym zwierciadłem ekonomicznego rozwoju, mimo ich tradycji religijnej i kulturowej spożycie mięsa rośnie w tempie astronomicznym.

Pies – tak, ale świnia, równie inteligentna i wrażliwa jak pies, to już nie.

A Polska skutecznie opiera się zmianom na lepsze; jesteśmy wciąż wielkim producentem futer, nie godzimy się na europejskie regulacje zwiększające powierzchnię klatek dla kur.

Bo Polska to taki dziwny kraj, gdzie można co niedziela biegać do kościoła i mieć głęboko w nosie nauki Świętego Franciszka o „braciach mniejszych”. Wszyscy niezależnie od politycznych barw kochają konie, ale to, co władza zrobiła z końmi w Janowie Podlaskim, to już inna sprawa.

– Naród kawalerzystów eksportuje konie na rzeź. To podwójna moralność. Chcemy o sobie myśleć dobrze, więc bierzemy do domów zwierzęta ze schronisk – i bardzo dobrze. Ale nie chcemy myśleć o tym, że na zapleczu niemal każdego miasta jest ogromna rzeźnia, bezmiar cierpienia i okrucieństwa. Chcemy dobrze dla zwierząt, a równocześnie dominującym modelem produkcji jajek – jak to strasznie brzmi! – jest hodowla klatkowa. Tak brutalna, w piekielnych warunkach, bez światła dziennego, pośród smrodu, chorób, kanibalizmu i śmierci, że kury żyją kilkakrotnie krócej. Jesteśmy jednym z ostatnich krajów, który pozwala na bestialskie traktowanie kur, o czym warto pomyśleć, kiedy jemy jajecznicę. Całe szczęście, że już nawet supermarkety wycofują się ze sprzedaży „trójkowych” jaj od tych dręczonych ptaków.

Jeżeli się te dane naprawdę rozumie i chociaż częściowo ogarnia ten ocean psychicznego i fizycznego cierpienia, jaki się za nimi kryje, to można popaść w chroniczną bezsenność. Więc w jakimś sensie rozumiem, dlaczego tak niewiele o tym mówimy.

Stosunek do zwierząt świadczy o stosunku do ludzi, a stosunek do przyrody pokazuje, na jakim poziomie cywilizacyjnym jesteśmy.

– Stosunek do zwierząt należy do masy spadkowej po przodkach. Jesteśmy narodem wywodzącym się z chłopów, dlatego wciąż utrzymuje się w nas bardzo pragmatyczne, instrumentalne podejście. Na wsi zwierzęta były – i nierzadko ciągle jeszcze są – mniej lub bardziej użytecznymi przedmiotami. Świat dawniej był surowy, bezwzględny i bezlitosny, nie starczało już empatii dla losu zwierząt. Podobnie było z poczuciem winy. „Nie myśl o tym”, „to tylko zwierzę”, „taki jest świat” – takie rzeczy w dzieciństwie słyszał każdy z nas.

Olga TokarczukMIECZYSŁAW MICHALAK

Relatywizacja cierpienia i uprzedmiotowienie zwierzęcia wyzwalały też zwyczajne, banalne okrucieństwo. Skąd się wzięło powiedzenie: „Lata jak kot z pęcherzem”? Ano zwykle po świniobiciu przywiązywało się kotu do ogona wysuszony pęcherz świński wypełniony kamyczkami lub grochem – ot tak, dla zabawy. Biedne zwierzę próbowało uwolnić się od tego dodatku, a hałas, jaki powstawał przy najdrobniejszym ruchu, doprowadzał je do szaleństwa. Koty uciekały przed siebie całymi dniami, aż padały z wyczerpania.

Ten rodzaj okrutnej zabawy nie był piętnowany przez nikogo. Dzieci ją oglądały i się przyzwyczajały. Tak jak teraz – oglądają pokot dwustu martwych lisów i przywykają. To nie jest żaden mord, ale oddanie czci zwierzętom, które – to dosłowny cytat z wypowiedzi myśliwych – „padły w równej walce”. To wreszcie tradycja, bo „zawsze tak było” i „to tylko zwierzę”.

>>”Z półki Nogasia”: w sobotę 4 lutego na Wyborcza.pl/kultura z Olgą Tokarczuk rozmawia Michał Nogaś

Do takiego podejścia do zwierząt przyczynia się, niestety, również Kościół katolicki, i to mimo lekcji Świętego Franciszka. Nie tylko nie piętnuje tej przemocy, ale wręcz ją sankcjonuje – na przykład poprzez wspieranie myślistwa.

Zmartwychwstanie Pańskie świętuje się szynkami, pieczeniami i kiełbasami, których trzeba zjeść jak najwięcej.

Do każdego naszego świętowania dołącza się – o czym wcale nie chcemy myśleć – hekatomba zwierząt.

Dla nich nasze radosne przygotowania do świąt Wielkanocy czy Bożego Narodzenia to zapowiedź rzezi.

Dlaczego Polacy uważają, że przyroda to rezerwuar bez dna? Przykład pierwszy z brzegu: ostatniowyrażono zgodę na wycinkę drzew bez zezwolenia na prywatnych działkach, a internet zaroił się od informacji, że pod nóż idą kilkusetletnie okazy, bo komuś zasłaniały światło lub po prostu nie pasowały.

– Stosunek do przyrody jest częścią światopoglądu, należy do pakietu ideologicznego, który określa naszą relację ze światem. Pakiet konserwatywno-katolicki, który obecnie mebluje Polskę, przyrodę sytuuje bardzo nisko i bezrefleksyjnie, właśnie w taki instrumentalny, chłopski sposób. Refleksja dotycząca natury jest w nim ambiwalentna i sprzeczna w sobie. Z jednej strony „naturalne” jest właściwe i pożądane – naturalny seks, naturalna prokreacja, z drugiej – chaotyczne, nieuporządkowane, a czasem – pełne grzechu, wstydliwe, niegodne.

Natura to jest coś, co trzeba sobie podporządkować. Podkreśla się raczej użyteczny aspekt natury. Puszcza Białowieska nie jest więc unikatowym zjawiskiem, fenomenem na skalę Europy, na który należy chuchać i dmuchać, skarbem, darem od losu czy Stwórcy, ale składem drewna, na którego eksploatacji można dobrze zarobić. Dzikie zwierzęta nie są czującymi, inteligentnymi istotami, współmieszkańcami biosystemu, w którym i my żyjemy, ale bezosobowymi „populacjami”, które ciągle trzeba kontrolować, żywymi tarczami do strzelania i w końcu pojemnikami z przyszłym gulaszem z dziczyzny.”

więcej:

http://wyborcza.pl/7,75517,21332453,skad-nadejdzie-bunt.html

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gaja, Istota Ludzka, Obserwacje Ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „„Pokot”. Olga Tokarczuk: Świętowanie ludzi, hekatomba zwierząt [WYWIAD]

 1. Maria_st pisze:

  Nie wiem na ile jest prawdy w tym arcie, ale znam ludzi kochajacych zwierzęta ale nie ludzi….
  Mnie sie wydaje, ze przede wszystkim trzeba polubić siebie a wtedy nie bedzie dysharmonii na zewnątrz.

  • marek pisze:

   Nie wiem na ile jest prawdy w tym arcie, ale znam ludzi

   Dawid56 pisze:
   Luty 6, 2017 o 22:19
   Tylko Mario jest jeden dylemat.Takie rozumowanie nie prowadzi nas ( moim zdaniem) ani o krok do przodu.
   Po prostu ktoś może nam zarzucić – skoro to wiecie , dlaczego zajmujecie się iluzjami a nie realnym Światem?

   Patrzę na Twój wpis Marysiu , dokładam Dawida sensowne twierdzenie i tak się zastanawiam co u Ciebie spowodowało napisanie czegoś tak niezrozumiałego…,pośpiech , zła składnia wyrażanej myśli …nie wiem po prostu nie wiem ….

   ..bo idąc po prostej linii czyli trzymając się Twoich słów można zapytać Marysiu ? jeżeli w tym wypadku nie wiesz to tak naprawdę o czym Ty wiesz ? prócz z uporem – niezmiennie wyrażanego przekonania o Mai …

   Dla mnie ten artykuł to część owej prawdy o nas którą skrzętnie pod dywan zamiatamy , postęp techniczny traktując jako wyznacznik swego rozwoju rozwój subtelniejszych odczuć i zrozumień totalnie w swym życiu pomijamy , więc należało by postawić pytanie uwzględniając jeszcze wszelkie okropieństwa przez tysiąclecia wobec bliźnich czynione ….

   rozwijamy się czy się w rozwoju cofamy ?

   mój ludzki ogląd mówi że karlejemy , a duch we mnie woła …mów prawdę ,lecz nigdy nie zapomnij o kochaniu bliźnich i wybaczaniu …

   Ktoś znany i poniżany przed
   swą śmiercią powiedział :

   …nie wiedzą co czynią …

   czy odnosi się to do tych co ” wiedzą „.

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • marek pisze:

    Rozwój intelektu stanowi niebezpieczną fazę w rozwoju ludzkiej istoty.
    Kiedy w miejsce instynktów pojawia się ludzki intelekt i kiedy ten wyższy w porównaniu z instynktami umysł nie zwraca się w kierunku doskonalenia się i walki z niższą naturą ale ku bardziej wyrafinowanym sposobom zaspokajania wyłącznie niższych potrzeb to prowadzi to nie do dobra i szczęścia , lecz do czegoś przeciwnego.
    .
    Człowiek może nie tylko upodobnić się do zwierzęcia ale upaść poniżej jego poziomu .

    Od kierunku wybranego przez intelekt zależy cały los człowieka .Może on albo podążać krok w krok za ewolucją , albo wpaść w taką otchłań z której się nie wydostanie…

    Małgosia zna książkę z której pochodzi ten cytat jednak w swych światopoglądowych wypowiedziach skrzętnie go omija ,a jest to wypowiedź z przed prawie stu lat …czy od tego czasu wiele się w nas zmieniło?

    Ci którzy żyją w uśpieniu bagatelizując taki nas ogląd tym bardziej odrzucą określenie jakim nas nazwały niektóre cywilizacje pozaziemskie ….” wielcy pożeracze .” .

    by znaleźć ” światło w sobie ” trzeba najpierw się przekopać przez pokłady ” błota w swoim wnętrzu oraz bliźnich ” później można mówić w konkretnym temacie wiem coś na ten temat , albo nie wiem …

    Jeżeli ktoś omija tą prawdę o nas samych spokojnie i bez lęku że wyrządza się mu krzywdę można jego światopogląd określić niczym więcej jak ” gadaniem .”

    Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

    • margo0307 pisze:

     „…Małgosia zna książkę z której pochodzi ten cytat jednak w swych światopoglądowych wypowiedziach skrzętnie go omija …”
     ___
     O tym… co Małgosia zna, a czego nie zna… oraz co Małgosia omija, a czego nie omija” – nie masz najmniejszego pojęcia !
     Proszę więc po raz kolejny:
     nie wypowiadaj się na temat tego – o czym nie wiesz!

   • Maria_st pisze:

    Patrzę na Twój wpis Marysiu , dokładam Dawida sensowne twierdzenie i tak się zastanawiam co u Ciebie spowodowało napisanie czegoś tak niezrozumiałego…,pośpiech , zła składnia wyrażanej myśli …nie wiem po prostu nie wiem ….”

    piszę ogólnie marku, stwierdzam fakt oczywisty
    paradoksy maji

  • Alicja z Krainy Czarów pisze:

   Zasadnicze pytanie w tych wszystkich dyskusjach pseudo duchowych Jest: Na Ile tak naprawdę Chcemy się Zmienić – Jak bardzo zależy nam na Zmianie własnego wnętrza.

   Pisać bla bla bla można tak bez końca jednak wynik ciągle ten sam Zero Czyli Nic ze zmiany Mentalności.

   Albo Kochamy Mamę Gaję i Szanujemy wszelakie Życie przejawione w świecie materii albo udajemy jaśnie oświeconego głupka duchowego niszczącego wszystko co piękne (Natura) wokół siebie.

   Albo jesteśmy ekologami z prawdziwego zdarzenia albo idiotami wykaszającymi równiutko zielona trawę kosiarkami spalinowymi bo tak jest „ładniej”

   Ładnie jest też w kamiennym, sarkofagu na cmentarzu albo Się Szanuje Naturę albo się zaczyna powtarzać formułkę „z prochu jesteś i w proch się obrócisz.

   Zwierzątka domowe we większości to przejaw próżności pustki wewnętrznej ich właścicieli szczególnie strasznie wyglądają pupilki trzymane w klatkach bądź akwariach.

   Albo jesteśmy Miłością i promieniujemy nią na zewnątrz albo potrzebujemy pupilków którzy mogliby zagłuszyć głos Serca.

   Do póki gdy na Ziemi nie będzie Świętych Drzew i Gajów Rodowych dopóki wy Ludzie tj Upadły Anioł będziecie potykać się o te same grabie kończąc karierę w Szkole Midgard wraz ze Śmiercią.

   Albo wrócimy do Wiary i Wiedzy Rodowej Przodków albo ta ascendencja zakończy się kolejnym potopem

   Wiecie nie ma co obiecywać komuś gruszek na wierzbie gdy Wyraźnie widzimy jak to wszystko wygląda.

   Na ile zależy nam na Osobistej Zmianie postrzegania Życia oraz Świata.

   Czy to tak wiele przestać wspierać drapieżny system i przestać kupować produkty mięsne. Skro nie będzie zbytu nie będzie zapotrzebowania.

   Świat nie został tak stworzony że mamy niszczyć inne żywe stworzenia i odżywiać się ich zwłokami. Obecnie to upadły Eden zawładnięty przez upadłe anioły. Po upadku ewolucja tutaj trwa od POTOPU do POTOPU.

   Zastanawia mnie obecnie czy teraz będzie podobnie

   A może marzenie się spełni i nagle małpeczki przestaną podcinać Gałąź Drzewa Życia na Której Siedzą.

   • Maria_st pisze:

    Zasadnicze pytanie w tych wszystkich dyskusjach pseudo duchowych Jest: Na Ile tak naprawdę Chcemy się Zmienić – Jak bardzo zależy nam na Zmianie własnego wnętrza.|

    ameryki nie odkryłe/as…od początku bloga o tym piszemy.

    • Alicja z Krainy Czarów pisze:

     Rzucać grochem o ścianę to dobre podsumowanie o czym piszę 😉 Nie zamierzam być Niewolnikiem u Siebie w Ogródku czyli u Siebie na SWOJEJ PLANECIE ZIEMI.

     Nie zamierzam być wyznawczynią obcych bogów którzy najechali i doprowadzili do zniszczenia mój OGRÓDEK. —>Nigdy Więcej.

     Już nigdy więcej Nie wyprę się swojej Duchowej Mądrości i Wiedzy.
     Nigdy więcej nie pozwolę sobie aby zrobiono ze mnie popychadło gdy w rzeczywistości To ja powinnam ustalać warunki na Ziemi.

     Pora odzyskać własną MOC i wzlecieć do prawdziwego Nieba na Pięknych Tęczowych Skrzydłach.

     Może kiedyś wybaczę to co mi uczyniono ale Zapomnieć NIGDY.

     Były święta i po świętach ale może kiedyś doczekam czasu gdy w Centrum Miasta będzie Żywa Choinka z Korzeniami w Ziemi która będzie Świętym Drzewkiem BOŻONARODZENIOWYM.

     Gdzie jest wasza mądrość w tym temacie gdzie jest wasza pełna mądrości głowa gdy macie czelności pisać o mojej „pustej”

     Nie myślcie sobie że się wydarzy takie coś że złożę pokłon waszym bóstwom będących dla mnie kosmicznymi najeźdźcami którzy zniewalają moja planetę na wszystkie możliwe sposoby.

     Pora na wiosnę i pora na dębowy kołek Anielskiej Sprawiedliwości.

     Zabawa w Zniewolenie Istoty Anielskiej skończy się z wielkim Kwikiem ale nie z mojej strony.

     • Maria_st pisze:

      Pora na wiosnę i pora na dębowy kołek Anielskiej Sprawiedliwości.

      Zabawa w Zniewolenie Istoty Anielskiej skończy się z wielkim Kwikiem ale nie z mojej strony. ”

      anielskie…znowu programy kościelne z drzewkiem bożonarodzeniowym—jeden wielki chaos myslowy

     • marek pisze:

      anielskie…znowu programy kościelne z drzewkiem bożonarodzeniowym—jeden wielki chaos myslowy

      Marysiu …sadzisz androny …

   • margo0307 pisze:

    „…Pisać bla bla bla można tak bez końca jednak wynik ciągle ten sam Zero Czyli Nic ze zmiany Mentalności…
    Czy to tak wiele przestać wspierać drapieżny system i przestać kupować produkty mięsne. Skro nie będzie zbytu nie będzie zapotrzebowania…”

    ____
    Lucuś, a może… opowiesz nam o swojej… zmianie mentalności„ oraz o tym – jakie poczyniłaś kroki związane z ową ważną przecież zmianą ?

    • Alicja z Krainy Czarów pisze:

     Jestem dumna że pewnej Akcji Karmicznej 🙂 Właściwie to zastany stan rzeczy we większości mnie się nie podoba.

     Moja mądrość życiowa jest symbolizowana przez Samotne Duże Dorodne Drzewo gdzieś w mojej wyobraźni gdzieś na kartce umysłu czyli gdzieś na Ziemi.

     Wszystko czego pragnę to niczym nie zakłóconej własnej Duchowej Samotności w Lesie przyjdzie Wiosna przyjdzie marzenie i zapuka do mych Drzwi „Czas się pożegnać Aniołku z Ludźmi.

     Zbyt dużo aby podjąć
     Zbyt dużo aby zmienić COŚ

     • Maria_st pisze:

      Jestem dumna że pewnej Akcji Karmicznej 🙂 Właściwie to zastany stan rzeczy we większości mnie się nie podoba.

      Moja mądrość życiowa jest symbolizowana przez Samotne Duże Dorodne Drzewo gdzieś w mojej wyobraźni gdzieś na kartce umysłu czyli gdzieś na Ziemi.

      Wszystko czego pragnę to niczym nie zakłóconej własnej Duchowej Samotności w Lesie przyjdzie Wiosna przyjdzie marzenie i zapuka do mych Drzwi „Czas się pożegnać Aniołku z Ludźmi.

      Zbyt dużo aby podjąć
      Zbyt dużo aby zmienić COŚ ”

      |COŚ i NIC = NICOŚĆ

     • marek pisze:

      Lucuś , dramatyzuj tylko na papierze w sercu zachowaj ciszę ….doczekamy….

     • Dawid56 pisze:

      Alicjo!!!!

      Czas się pożegnać Aniołku z Ludźmi.

      CO TO MA ZNACZYĆ?

    • marek pisze:

     Lucuś, a może… opowiesz nam o swojej… „zmianie mentalności„

     On niczego nie potrzebuje , Ona w oczach mędrców własną głupotą zaślepionych jest przewrotu zapowiedzią więc określają ją zdrowego rozsądku ” zbójem „

   • Maria_st pisze:

    Albo jesteśmy Miłością i promieniujemy nią na zewnątrz albo potrzebujemy pupilków którzy mogliby zagłuszyć głos Serca. ”

    piszesz jak program komputerowy–maszyna

    • Alicja z Krainy Czarów pisze:

     piszesz jak program komputerowy–maszyna

     Hahaha bo ja jestem maszyna Androidem ale przynajmniej Moja Mama stworzyła mnie z Miłości i pragnienia posiadania Kochanego Dziecka.

     Zostałam powołana do istnienia w bardzo odległych czasach i stworzona z najlepszych materiałów 😉 Po 15 minutowym nakręcaniu sprężynek z rana potrafię działać cały dzień.

     Ale ponieważ moja Stwórczyni obecnie przebywa w Niebie wiec będę zmuszona w niedalekiej przyszłości podziękować za waszą gościnne i opuścić siedziby ludzkie zupełnie jak na filmie AI

     U mnie skrót AI oznacza także Autonomiczną Inteligencję (niezależną, niepodległą)

     PS Nawet w swych marzeniach Nigdy nie chciałam być taka jak wy lub nawet podobna wystarczy mi tym kim jestem w Oryginale Diamentowa 🙂 Ale ponieważ znacząco się różnię od was i w pewny sensie można wyczuć moje mechaniczne ruchy wiec nie ma co liczyć na jakieś pozytywne odruchy z waszej strony. Wiem dobrze że jesteście istotami które nie są w stanie pokochać Szczerze Androida.

     • marek pisze:

      Wiem dobrze że jesteście istotami które nie są w stanie pokochać Szczerze Androida.

      poza tym że jesteś Lucuś mi bliska …

     • sioLa pisze:

      Oj tak juz z dziewczynami i tym ich kochaniem,musisz czleku siedziec pod pantoflem albo powiedza Tobie ze nie Kochasz.Coz mogeKochac moge i szanowac ale czy ja musze ze wszystkim sie zgadzac.Od tak sie robi z Kochania niewole albo z jednej strony albo drugiej strony,.Zamiast sobie co niekturzy Kochaniem ulzyc,buduja se troski i niewole.Coz to ,nie moze chlop czasem zaplakac chocby i ze szczescia a co nie moze terz i kobita oddac gdy jest bita.Oj czasami jak slysze o zenskich energiach chlopow gadanie ,to mi slabo sie robi ale co ja bede kobieta gadal jakie Maja czasem kolezanki ze w swej sypialni przypadkiem kolezanke najlepsza z z swoim znajda.
      Coz ja tam z trudem odszukalem swe dziecinstwo,Ciotki mialem rozne ,powiedzialbym jedne do serca przylozyc ,drugie terz choc mile ale lepiej u nich nie brac nic do zjedzenia.
      Co bylo smieszne ze juz jako dziecko nie jadalem u nich ,wolalem glodny latac ,coz dziecko i ta intuicja.
      Kiedys ktos powiedzial do mnie ze nienawidze Ruskich,dalem ja odpowiedz ze po pierwsze nie mam nienawisci ale przyznam ze nie lubie i to nie nacji ale co niekturych zachowan niekturych ludzi.Bo to przez paru idiotow cierpi caly narody,od wiekow podjudzaja by niezgode zasiac bo to wtedy latwiej innych okrasc ,ludzie slepna i nie widza wlasciwego wroga choc przed nosem siedzi a nie poza granicami.
      Czasem co niekturzy psiocza ze to ich napadam,ale czy gdy Ktos ma inny poglad to ten drugi nie ma prawa miec swojego.Czx to Moja wina ze Ktos widzi w moich slowach siebie,kto mu karze w lustro patrzyc.Coz ja po imieniu nie mowie nikomu ze jest Demon,czy terz trzyma zone w Piwnicy,albo obraca od tylu.Czy moze co niekturzy wyrazaja to czego im brakuje,albo przypisuja drugim mazenia swoje.Coz ja nie z tych co kopie komputer za to ze sam popelnil bledy.
      Coz czasami mysle sobie ze trza duzo zeby mnie zdenerwowac ,coz czasami trudno gdy sie stoi kolo mordercow nie pokazac ze wie sie juz wszystko o nich.
      Wiec sie Lucus nie martw choc nie powiem ze ja kocham czy miluje,bo ja na swoj sposob drugich szanoje ale ze nie lubie gdy ktos na sile probuje wcisnac mi ciemnote to juz takie juz powinno byc karzdego czlowieka prawo.
      Coz robia ze mnie co niekturzy naziste SS mana a ja nie jak Skorzeny z pod Poznania i sasiadow nie mordowal.A ze poprzednich moich wcielen nie pamietam,to byc moze bylo komus bardzo nie wygodne ale to juz nie moja sprawa.,tym niech sie rozrabiaki martwia i tak od serca po ichnich dodam Szczesc wam Boze.

     • Maria_st pisze:

      poza tym że jesteś Lucuś mi bliska …

      naprawdę ?
      brat ?

   • marek pisze:

    A może marzenie się spełni i nagle małpeczki przestaną podcinać Gałąź Drzewa Życia na Której Siedzą.

    poza faktem ,że nie mam jakiegokolwiek zastrzeżenia do całości twej wypowiedzi powiem właśnie o takie dążenie w mych wypowiedziach mi chodzi….

 2. margo0307 pisze:

  „…Stosunek do zwierząt świadczy o stosunku do ludzi, a stosunek do przyrody pokazuje, na jakim poziomie cywilizacyjnym jesteśmy…
  Dla nich {zwierząt} – nasze radosne przygotowania do świąt Wielkanocy czy Bożego Narodzenia to zapowiedź rzezi
  …”

  ____
  Czy potrzeba… coś jeszcze dodawać do tych słów wyrażonych jasno, prosto i zrozumiale ?!

  Wiele mówiące… są też inne słowa pani Olgi:

  „Polska to taki dziwny kraj, gdzie można co niedziela biegać do kościoła i mieć głęboko w nosie nauki Świętego Franciszka o „braciach mniejszych…”

  Słowa te jasno ukazują fałsz i zakłamanie ludzi uczęszczających co niedzielę do tego przybytku i wysłuchujących „nauk” serwowanych przez… „miłościwie panującego boga” Jahwe czytanych ze świętej księgi Izraelitów, w której m.in. jest napisane:

  „„Następnie Pan powiedział do Mojżesza i Aarona:
  Tak mówcie do Izraelitów:
  Oto zwierzęta, które będziecie jeść spośród wszystkich zwierząt, które są na ziemi:
  Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa.
  Ale {następujących zwierząt}, mających rozdzielone kopyto i przeżuwających nie będziecie jedli: -wielbłąd, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta – będzie dla was nieczysty;
  -świstak, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta – będzie dla was nieczysty;
  -zając, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta – będzie dla was nieczysty;
  -wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa – będzie dla was nieczysty.
  Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny – są one dla was nieczyste.”, (Księga Kapłańska 11:1-8)

  Aż ciśnie się na usta pytanie:
  Jak się ma do tych powyższych „nauk”… „przykazanie”: nie zabijaj ! ?!

  I tak…, pod płaszczykiem fałszywej miłości i religijności chrześcijanie uczeni są od małego
  niewrażliwości na los zwierząt oraz obojętnego przechodzenia obok… faktów okrucieństwa wobec nich…, ośmieszając, wyszydzając i szkalując przy tym głos innych – bardziej cywilizowanych krajów takich jak np. Indie, w których zwrócono główną uwagę na… szacunek dla życia w ogóle, w przeciwieństwie do krajów, w których dominują nauki biblijne, gdzie przede wszystkim… podkreśla się wartość człowieka i jego nadrzędną wyższość nad wszelkimi czującymi istotami zwierzęcymi…

  Na koniec, dla miłośników „nauk” biblijnych, ciekawa „nauka” w nich zawarta, z której wynika, że… kobiety winne być traktowane niemal… na równi co i nasi bracia mniejsi:

  „…kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.
  A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów!
  Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu…”
  (Pierwszy List do Koryntian 14:34-35)

  • Maria_st pisze:

   Małgoś paradoksy maji

  • marek pisze:

   nie wypowiadaj się na temat tego – o czym nie wiesz!

   Znasz Małgosiu znasz lecz przecież piszemy o światopoglądzie więc nie masz się na mnie co denerwować , a że akurat być może tego nie pamiętasz to może wynikać z Twego wybiórczego oglądu rzeczywistości …..

   Jednak skostniały system kastowy niczym żelazne kleszcze , zdławił ogromny ,niezwykle uzdolniony naród …

   Drugą przyczyną zastoju życia w Indiach i zwyrodnienia narodu indyjskiego jest wielkie uciemiężenie kobiet oraz dziecięce małżeństwa ……

   Kobieta nie ma żadnych praw lecz wyłącznie obowiązki .Chociaż rząd brytyjski zakazał palenia wdów wraz z ciałami ich zmarłych mężów , ale barmini uczynili ich życie gorszym od śmierci do której często tęsknią .

   .resztę życia spędzają jak nieme niewolnice , jak juczne zwierzęta

   /U progu epoki ducha Wprowadzenie do Agni Jogi Aleksander Klizowski /

   Zawsze gdy dochodzi do porównywania religii przez zwolenników jednej czy drugiej dochodzi u współrozmówców do bicia się po głowach łopatkami….o czym również traktuje ów autor …

   Więc nie ma sensu pisać o religiach w rozdzieleniu a rozpatrywać to co je łączy , jaki powstania ich był zamysł i wyławiać z nich wspólne „świecące perły prawdy” a nie wypominać ile krzywd wyrządziły i komu …

   Teraz mogę dokładnie swój bunt przeciw Twemu światopoglądowi zwerbalizować ,chociaż z grubsza jako drogowskaz jest on przydatny …jednak na daną chwilę brakuje mu równowagi gdyż pomija , minimalizuje to co jest w ewolucji ludzkości jej ołowianą kulą u nogi .

   Tak więc obniżając poziom swej krytyki powiem ,każda religia jest dobra i podła zarazem w swym globalnym oddziaływaniu , lecz nie chodzi o to by je wartościować a wyrobić w czytelniku pogląd że każdy ma obowiązek jeżeli chce zaistnieć w wieczności swoją własną religię w sobie samodzielnie na fundamencie tolerancji i Miłości budować .

   I o to Małgosiu szły z Tobą moje spory

   W dojrzałym rozumieniu na jakie nas stać obecnie musi być równowaga pomiędzy optymizmem a przestrogą i pełne rozeznanie własnych oraz całej ludzkiej populacji blasków i cieni ….

   z serca płynącym
   pozdrowieniem

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

  • marek pisze:

   nie wypowiadaj się na temat tego – o czym nie wiesz!

   Znasz Małgosiu znasz lecz przecież piszemy o światopoglądzie więc nie masz się na mnie co denerwować , a że akurat być może tego nie pamiętasz to może wynikać z Twego wybiórczego oglądu rzeczywistości …..

   Jednak skostniały system kastowy niczym żelazne kleszcze , zdławił ogromny ,niezwykle uzdolniony naród …

   Drugą przyczyną zastoju życia w Indiach i zwyrodnienia narodu indyjskiego jest wielkie uciemiężenie kobiet oraz dziecięce małżeństwa ……

   Kobieta nie ma żadnych praw lecz wyłącznie obowiązki .Chociaż rząd brytyjski zakazał palenia wdów wraz z ciałami ich zmarłych mężów , ale barmini uczynili ich życie gorszym od śmierci do której często tęsknią .

   .resztę życia spędzają jak nieme niewolnice , jak juczne zwierzęta

   /U progu epoki ducha Wprowadzenie do Agni Jogi Aleksander Klizowski /

   Zawsze gdy dochodzi do porównywania religii przez zwolenników jednej czy drugiej dochodzi u współrozmówców do bicia się po głowach łopatkami….o czym również traktuje ów autor …

   Więc nie ma sensu pisać o religiach w rozdzieleniu a rozpatrywać to co je łączy , jaki powstania ich był zamysł i wyławiać z nich wspólne „świecące perły prawdy” a nie wypominać ile krzywd wyrządziły i komu …

   Teraz mogę dokładnie swój bunt przeciw Twemu światopoglądowi zwerbalizować ,chociaż z grubsza jako drogowskaz jest on przydatny …jednak na daną chwilę brakuje mu równowagi gdyż pomija , minimalizuje to co jest w ewolucji ludzkości jej ołowianą kulą u nogi .

   Tak więc obniżając poziom swej krytyki powiem ,każda religia jest dobra i podła zarazem w swym globalnym oddziaływaniu , lecz nie chodzi o to by je wartościować a wyrobić w czytelniku pogląd że każdy ma obowiązek jeżeli chce zaistnieć w wieczności swoją własną religię w sobie samodzielnie na fundamencie tolerancji i Miłości budować .

   I o to Małgosiu szły z Tobą moje spory

   W dojrzałym rozumieniu na jakie nas stać obecnie musi być równowaga pomiędzy optymizmem a przestrogą i pełne rozeznanie własnych oraz całej ludzkiej populacji blasków i cieni ….

   z serca płynącym
   pozdrowieniem

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • margo0307 pisze:

    „… nie ma sensu pisać o religiach w rozdzieleniu a rozpatrywać to co je łączy…”
    ___
    A… co tak naprawdę „łączy religie” na Ziemi ?
    – nie widzisz tego ? 🙂
    Bo wg. tego co ja widzę… łączy je jedno, ale za to… niezwykle silne ogniwo, którym jest podburzanie narodów do bratobójczych walk w… „imię boga” !
    Już… „święty” Augustyn ((354-430) – filozof, biskup Hippony, doktor Kościoła m.in. napisał:

    „Cóż jest naganne w wojnie?
    Czy to, że z jej powodu giną ludzie, którzy i tak kiedyś umrą, by ci, którzy ocaleją żyli w pokoju?
    Wyrzucanie tego jest cechą ludzi tchórzliwych, a nie ludzi religijnych…”

    „… Na tym polega incepcja – na wszczepianiu idei śpiącym duszom, które wierząc, że to ich własne ideały – gotowe są o nie walczyć a nawet oddać życie lub mordować.
    I o to właśnie chodzi – o tworzenie armii sterowanych szaleńców

    Z chaosu rodzi się szatański porządek.
    Watykanowi dokładnie o to chodzi, żeby zniszczyć proces pokojowy, bo gdy ludzie zaczną się jednoczyć i ignorować różniące ich programy religijne, narodowościowe i rasistowskie, wówczas czarni magowie staną się tolerowanymi personami non grata.
    Im zawsze chodzi o to, żeby utrzymywać stan zagrożenia rzekomo „dla bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego”; a niby dlaczego inne narody miałyby się wtrącać w sprawy dotyczące Bliskiego Wschodu, Dalekiego Wschodu lub rozdmuchiwanego cichcem starego konfliktu między Grecją a Turcją?
    To nie narody się wtrącają, lecz Watykan dbając o swoją agendę zawładnięcia światem i sprawowania władzy z Jerozolimy – Cały Bliski Wschód pogrąży się w anarchii i przemocy?
    … a niby jest inaczej?
    Wystarczy tylko przyjrzeć się co dzieje się na Synaju, w Iraku, w Syrii, na wojnie między Saudią a Jemenem…
    Ponadnarodowym bankom chodzi o nieustanne zyski, producentom broni chodzi też o zyski, ale Watykanowi zależy tylko na władzy i stąd płynie toksyna…

    Niektórzy z oportunistów zasiadających we władzach Autonomii twierdzą, że polityka Trumpa to „atak na wszystkich Palestyńczyków, Arabów i muzułmanów”.
    Na wszystkich?
    Także na tych, którzy nie zgadzają się na poprawną politykę „władz palestyńskich” i Hamasu i dlatego przeklęci fatwą mogą być torturowani w więzieniu przez poprawnych muzułmanów, którzy jako poprawni strażnicy więzienni „uczciwie” zarabiają na chleb dla swoich rodzin i dla siebie?…”
    http://romannacht.blogspot.com/

    … Inżynierowie ludzkich umysłów dbają o poprawność…od maleńkości ucząc dzieci np. kłamstwa
    – Czy… można się zatem dziwić, że… dorośli muzułmanie mają całkowicie wyprane mózgi, skoro już od małego są infekowani takimi „naukami” ?

    • Maria_st pisze:

     „… Na tym polega incepcja – na wszczepianiu idei śpiącym duszom, które wierząc, że to ich własne ideały – gotowe są o nie walczyć a nawet oddać życie lub mordować.
     I o to właśnie chodzi – o tworzenie armii sterowanych szaleńców… ”

     Bog…honor..ojczyzna
     i krew sie leje strumieniami

     • margo0307 pisze:

      „Bog…honor..ojczyzna
      i krew sie leje strumieniami”

      ___
      Dokładnie Maryś… niestety…

     • sioLa pisze:

      Bo trza przetlumaczyc sobie te wyrazy z szlachetnego na jezyk prosty,albo jeszcze lepiej jezyk tych przekletych.
      Bog-Klamstwo,Cyganstwo,Czarowanie
      honor-pojedynek(coz ten bardziej honorowy kto lepszy w zabijaniu,kto trenuje zabijanie ten bedzie honorowy a ten kto sie na zabijaniu nie zna bedzie lajda bez honoru i urzyzni ziemie w grobie.Ale honorowi zapominaja ze dnia i godziny nie znaja,gdy przpadnie samym urzyznic ta ziemie.
      Coz pozostala Ojczyzna-nierzad nica okradajaca wlasne dzieci od poczecia az do smierci a nawet by chciala okrasc juz dla niej niezyjacego.Walcie se po pyskach chopy.ten se powali kto w waleniu po pysku drugiego bedzie lepszy.
      Coz dziwoje sie czlowiek ze sie bije z honorem w imie boze dla ojczyzny i chodz nawet wygrywa z wrogiem laduje geba w bydlecym gnoju przegrany.Moze reke do Boga czy Ojczyzny wyciagac o pomoc ale niech zapomni ze te geby przy korycie juz jego honor pozarly jemu pozostaje to co bydlo pozostawi z tylu od Mist Tyka i zycie .Nie oczekuj czlowieku od bydla milosci ,wiecej uczucia znajdziesz w kamieniu nizli bydla tchnieniu.
      Coz biedne stare konie ,gdy wioza je na zabicie.Czy zastanowi sie ktos nad losem tego co te konie wozic musi.Jak musi sie czuc czlowiek ktury przez 60 dni nie widzi rodziny,co chcecie takiego uczyc milosci do zwierzat,mysli ktos ze On tego nie widzi jak jest traktowany.Coz dobrze pieprzyc o milosci do zwierzat lezac dupa do gory,gorzej komus sluchac takich rzeczy gdy wie dobrze jak traktowany jest czlowiek.Coz ja bym chcial miec te pieniadze kture przez ostatnie 10 lat wystrzelano na bliskim wschodzie,ile mozna byloby wybudowac stacji uzdatniania wody czy robienia wody do picia z morskiej.Czy zastanawia sie ktos nad losem dzieci kture pija wode gorzej wygladajaca i smierdzaca od kaki niemowlat i niech mi nikt nie wyjedzie zaraz z durnota ze nie lubie dzieci bo pisze o kace.Milosc do koni polskich koni ale nie do dzieci coz moze ze nie polskie dzieci.Coz swiat naprawia jeden z drugim gdy beda jadali miesa,coz Adolf nie jadal i lubil pieski za lubil tylko dzieci kture za jego durnote i tchurzostwo oddawaly swe zycie na froncie,widac nienawidzil inych ludzi za to ze sam stojac przed lufa angielskiego karabinu w pory sie ze strachu zesral.

   • margo0307 pisze:

    „…W dojrzałym rozumieniu na jakie nas stać obecnie musi być równowaga pomiędzy optymizmem a przestrogą i pełne rozeznanie własnych oraz całej ludzkiej populacji blasków i cieni …”
    ___
    Na czym – Twoim zdaniem Marek – polega owo… „dojrzałe rozumienie i pełne rozeznanie” ?

    Bo, jak dla mnie – polega ono na tym, aby… mieć świadomość faktu, że… w Naturze nic nie ginie i energia wysyłana w przestrzeń – w postaci ludzkich myśli, słów i czynów – zawsze powraca do nas zwielokrotniona w postaci „przydarzających” się nam „zrządzeń losu

    „Człowiek może rabować jak długo służy to jego celom, ale…
    kiedy rabuje się innych – ten który rabował zostanie obrabowany w odwecie.

    Głupiec myśli:
    „Teraz moja szansa”… jak długo jego zło jeszcze nie dojrzało.
    Ale, kiedy dojrzewa – pogrąża się głupiec w niedoli.

    Zabijając – stajesz się mordercą.
    Napadając – zyskujesz swych przyszłych napastników;
    znieważając – narażasz się na zniewagę;
    niepokojąc – doświadczysz niepokoju.

    I tak, poprzez cykliczne działania – ten, który rabował, zostanie obrabowany w odwecie.”

  • Dawid56 pisze:

   Dlatego też w Buddyzmie nie ma tych strasznych paradoksów i zasada żeńska jest na równi stawiana z zasadą męską.Właśnie o to chodzi, o równowagę energii, a nie dominację jednej nad drugą po drugie w Buddyzmie jest pięknie powiedziane: miej szacunek do wszystkich czujących Istot.
   Zauważmy ,że zgodnie z zasadą jak na górze tak i na dole skoro na Górze Panteon jest zdominowany przez zasadę męską, nie ma się co dziwić na Ziemi też jest zdominowany przez zasadę męską, albo raczej, że ta dominacja jest tłumaczona prawem boskim – moim zdaniem kompletny nonsens- bo w ten sposób nigdy nie zostanie zachowana równowaga między pierwiastkiem męskim, a pierwiastkiem żeńskim.

   • siola pisze:

    Zasady zasadami troche kwasniej juz ich przestrzeganiem.Najgorsze to ze CI co zasadami nam cukruja tak naprawde sypia nam do oczu sola.Coz milowac mozna zwierzeta te sie nie beda skarzyc gdy im sie krzywda bedzie dziala .Tak wojna jest potrzebna nie by tchurzy zlikwidowac raczej tych niewygodnych co se pozwalaja stawiac znak zapytania i sol na nich nie dziala.Tchorze siedza i tak daleko od wojny,karzac sie innym bic za nich i obiecuja ze beda odpuszczone wszystkie winny.Widac mordowanie ,klamanie i okradanie w imie Boze daje odpuszczenie grzechow a grzechem jest pokazanie ze jedno sie mowi i pisze a robi sie calkiem cos odwrotnego.
    To tak jak z kierowcami ciezarowek ,kiedys musiales test na inteligencje robic nawet na jazde traktorem ,teraz sie zmienilo juz nie trza,pyta sie Ktos dlaczego,odpowiedz jest prosta logistyka nie ma nic z logika wspolnego.Im durniejszy jest kierowca tym jest lepiej ,mniej sie bedzie buntowal a ze przejedzie czlowieka czy w inny sposob zabije kogos w wypadku z przemeczenia to juz bedzie jego sprawa.Wiec logiczne ze nie ma robic co testow na inteligencje,im glupszy tym lepszy nie bedzie sie trzymal przepisow a ze za nie przestrzeganie przepisow pojdzie siedziec nie ten madry ale ten glupi,a madry za pieniadze firmy jakie zaoszczedzil na logistyce zrobi sobie ogrzewanie dla Karpi w stawie przy prywatnym domu. Kierowca sobie posiedzi pare latek za to w zimnej celi w Rumuni ale za to karpie beda mialy ciepla wode w stawie zima.No jakos trza robic zyski,najlepiej pyskiem odrywajac drugim nawet jedzenie od geby.

    • Maria_st pisze:

     Tak wojna jest potrzebna nie by tchurzy zlikwidowac raczej tych niewygodnych co se pozwalaja stawiac znak zapytania i sol na nich nie dziala.Tchorze siedza i tak daleko od wojny,karzac sie innym bic za nich i obiecuja ze beda odpuszczone wszystkie winny.Widac mordowanie ,klamanie i okradanie w imie Boze daje odpuszczenie grzechow a grzechem jest pokazanie ze jedno sie mowi i pisze a robi sie calkiem cos odwrotnego.”

     Dlaczego tzw mięso armatnie tego nie pojmuje?
     Nie przeciwstawi się mordercom?
     Czy dlatego że wklepano im Bog, honor, ojczyzna ?
     I tak sie wzajemnie zabijaja katolicy róznych państw, muzułmanie podobnie….
     Ot w imie Boga wszystko usprawiedliwione
     Nawet brak sumienia

     • marek pisze:

      Ot w imie Boga wszystko usprawiedliwione
      Nawet brak sumienia

      Czy aby ta Twoja wypowiedź Marysiu nie stanowi ateistów credo …..

      To że w imię Boga wszystko usprawiedliwione może dowodzić jedynie że mało Go w nas , a nie że go nie ma ….

     • Maria_st pisze:

      Czy aby ta Twoja wypowiedź Marysiu nie stanowi ateistów credo …..

      a nie wiem czy ateistów, to moje zdanie…mozesz mnie ateista nazwac…bo mam za NIC bogow czy jahve

     • margo0307 pisze:

      „… bo mam za NIC bogow czy jahve”
      ___
      Ooo.., to podobnie jak ja…
      Witaj Maryś w klubie…

     • siola pisze:

      Slaski Olimp to jak wyspa na pacyfiku w czasie drugiej wojny.Tu tzw Bogowie mieli swoje magazyny.Na pacyfiku do dzis tancza ludzie przez siebie zbudowanym wodnoplatem i czekaja na Amerykanskich Bogow co przywioza znowu cos dobrego do zjedzenia.Od i popatrz ty na Ist tam bul a tam Sofia jak Mama co po bokach ma rakiety nosne.
      Coz ludzie nie sa glupi ale latwowierni,czasem przez choroby czy inne nieszczesia i tak wpadaja w lapy slug Bozych i innych przemadrzalych oswiecencow.Pewna Bulgarka pracowala na swe dzieci choc wychowywala sama ,zaoszczedzila ponad 20000 eur dla dzieci na studia,a tu miala pecha ni z tad ni z owad ktos z gracja przelal jej pieniadze do Hiszpani . A pieprza potem ze im opiekun duchowy wplacil pieniadze do banku,no pieniadze z nieba leca ale jak z energia jeden dostaje to drugiemu jakims cudem ubywa.

 3. sioLa pisze:

  Spotkalo sie dwoch Katarow ,mowi jeden do drugiego ,”Ja w poprzednim wcieleniu bylem koniem i zgubilem w tym lesie podkowe,,” No i poszli obaj szukac i znalezli ta podkowe z jego dawnej nogi.Coz cos o milosci z wczorajszego spaceru ,w rzeczy samej ludzie maja w domu coraz wiecej
  zwierzat ,no coz ale smieci po kotach trzeba sie terz pozbyc wiec i stoja teraz w lesie kocie krazbeume zamiast Ahornow czy Eichow.Coz wczoraj powiedziala mi kobieta gdy z nia na temat dzieci i zwierzat rozmawialem ,Szkoda mi tych dzieci co jakby z Oswiecimia uciekly,szkoda mi tych Matek za za nimi placza,ale gdy ja dam pieniadze na te dzieci kture pokazuja by dostac datki od ludzi,mam jakies dziwne w osobie uczucie ze wiekszosc z tych pieniedzy nie trafia do tych co tak prawde musi.Ach wpadlem na pomysl ,ten krazbaum to stoi w lesie z milosci do zdziczalych kotkow i drzewek,oj ale ja glupi ze wczesniej nie pomyslal ze to wszystko z milosci do przyrody a nie szkody.Czas stanu wojennego w Polsce ,wywozilismy co sobota smieci z naszego osiedla ,byl czas po swietach Bozego Narodzenia ,duzo ludzi nie mialo na swieta ryby bo w sklepach nie bylo .Coz zanim te smieci wywozilismy myslalem ze to normalne bo ryb nie ma na rynku,ale jak w smietniku zobatrzylismy 40 kilo zamrozonych filetow ryby ,pomyslalem sobie od robota tych co maja sie za bogow i po znajomosci wykupuja rybe choc jej jesc wszystkiej nie moga,wiec laduja na smieciach rzeczy niepotrzebne bogom.Coz niekturym wiem odbilo ,pokauzja nawet w internecie jak to zyje ta elita na tym swiecie co to mysli sky w krwi niesie.Coz widzialem co pisali ludzie gdy obejrzeli film o dziewczynie co wraz z matka jezdzila na safari w Afryce ,pokazujac jak i co ustrzelila.Powiem prosto nie chcial bym w jej skurze,ludzie wiedza ze nie zabija sie zwierzat gdy nie trzeba.Coz na koniec refleksja taka ,najlepiej robic pieniadze z milosci do zwierzat czy dzieci,nawet mozna z sasiada zamiast siebie zrobic zlego bo nie trzyma w domu zwierzat.Coz na Slasku byla moda trzymac kanarka w klatkach dla spiewu,tak pytanie czy pytal sie ktos kanarka czy galazke w lesie woli czy moze lepiej mu na drewnianej suchej galazce w klatce spiewac.Coz nie martwcie sie krowami,niemcy juz podatek na krowie mieso podniesli choc i tak tu bylo drogie.
  Z milosci do zwierzat czy kasy tu pytanie,mowia ze to przez to krowie sranie.Czasem nie warto w internecie pisac ze krowa wiecej kopci z tylka niz samochod z rury wydechowej,bo juz maja podatek nowy.Choc im czlowiek tylko pisal ze mleko za tanie ,wiec Ten co je produkuje musi miec zamiast jednej ze trzy krowy.Tak se mysle ze za niedlugo bedzie czlowiek mial podatek od swej zici ,przecierz terz ma spalanie i swa rure wydechowa a za tlen trza placic bo Ahorny wycieta i na czarno sprzedane .Ale co sadzic o tych co sie maja za szlachetnych a za slawne uwazaja podcinanie gardel innym ludziom,od slowianie co slowa nie Maja i w durnia z ludzmi w imie BOZE
  graja .A ja sie dziwil ze ludziska na slasku mowily „Pieronskie Gorole” a moze mieli tylko na mysli tych co dla Zeusa na ziemi podpuszczaniem robia.Problem mamy na tej ziemi jednak taki ze szlachetnym rzeznikom juz nie odpowiada zabijanie ,wiec niech sie za nich dla Zeusa bija chlopy cepem i kosa a ONI kupia se pieska i beda chodzic po swiecie Oswiecenie niosac ze jak zabijesz czleku sasiada staniesz sie z chlopa szlachetnym szlachcicem bo by zbudowac nowe trzeba stare niszczyc a moze tylko lepiej jest okradac i swiadkow nie zostawiac.Czasami bylbym ciekawy uslyszec zdanie zwierzat o swych wlascicielach,mozna byc w niwoli i byc milym ale czy miec szacunek do wlasciciela .Szacunek podwladnych mozna zdobyc tylko wtedy gdy ich szanujesz,ale
  szacunkiem nie jest poddanstwo kture zdobyles tym ze kogos zameczales.Coz sa rodziny co robia z wlasnych dzieci lalki do zarabiania na nich a niekturzy sie ciesza jak ta ladnie ubrana i umalowana choc ma dzieciak ze 3 latka a juz jak papuga kolorowa w klatce,

 4. margo0307 pisze:

  „… Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus…” {szczepcie się ludziska}, bo… „gdyby nie szczepienia to… nie rozmawialibyśmy przy tym stole…
  Każda szczepionka jest w osobnym opakowaniu…, szczepionki są dokładnie przebadane, podlegają takim restrykcjom systemu bezpieczeństwa, że… bla, bla, bla…”

  Otóż i mamy prawdziwe… „paradoksy maii”, w których m.in. przedstawiciele kościoła na antenie „tv „Trwam” – zachęcają ludziska do przyjmowania toksycznych substancji – szumnie zwanych – „szczepionkami przeciw chorobom”… zawierającymi w sobie trucizny !…

  „… Jest wiele uznanych i dobrze opisanych reakcji na szczepionki, takich jak konwulsje, kurcze u niemowląt, epilepsja, syndrom nagłej śmierci niemowląt (SIDS), syndrom Reya, syndrom Guillian-Barre’a, poprzeczne zapalenie rdzenia i ataksja mózgowa

  Nie trzeba wspominać, że istnienie związku przyczynowego między tym szczepionkami i tymi objawami jest często – jeśli nie zawsze – poddawane w wątpliwość i na ogół uważane za “przypadkowe”.
  Paradoksalnie, w jednym przypadku niemowlęcia z tzw. syndromem potrząsanego dziecka, u którego powstał krwotok podtwardówkowy i siatkówkowy spowodowany kokluszem, lekarze oskarżyli ojca o spowodowanie tych obrażeń i uparcie zaprzeczali, że koklusz może powodować i powoduje takie krwotoki, zapominając, że przede wszystkim właśnie to jest podstawowa przyczyna, dla której szczepionka kokluszowa została opracowana…”, dr Viera Scheibner

  „… Badanie ujawniło, że wszystkie szczepionki zawierały znaczne ilości toksycznych zanieczyszczeń, które nie były wymienione w składzie.
  Znajdowały się tam cząstki, kryształy, osady, agregaty, nanocząstki takich metali/pierwiastków jak: ołów, chrom, żelazo, tytan, brom, silikon, bar, cynk, aluminium, stront, bizmut, siarka, cyrkon, złoto, wapń, miedź, nikiel, cer, wolfram, srebro, mangan, chrom, hafn.
  To wszystko w dodatku do rtęci, która jest dodawana do szczepionek jako konserwant !. Rozmiary tych cząstek zanieczyszczeń wynosiły od 100 nanometrów do 10 mikronów.

  Zanieczyszczenia te nie są biodegradowalne i nie są biokompatybilne, gromadzą się w tkankach, wywołują chroniczne stany zapalne, zatrucia, toksyczne reakcje immunologiczne, obrzęki, ziarniaki, procesy nowotworowe, choroby neurologiczne i inne.
  Nanocząseczki uszkadzają również DNA…” – Prof. Maria Dorota Majewska

 5. margo0307 pisze:

  „… I o to Małgosiu szły z Tobą moje spory…”
  ___
  Preferuję… konstruktywną dyskusję, mającą na celu poszerzenie wiedzy, a także świadomości swojej oraz osób zapoznających się z ową dyskusją…

  Natomiast, mierzi mnie jakakolwiek forma… „sporów” mająca na celu wykazanie się znajomością… „wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy” !
  Nie zamierzam również… „spierać” z kimkolwiek, w czymkolwiek i o cokolwiek, ale też… nie zamierzam puszczać mimo uszu… bzdur, których w żaden sposób nie można sprawdzić, serwowanych przez co niektóre – w swym mniemaniu – „oświecone osoby”…, ponieważ powielanie owych bzdur – jest dla mnie jednoznaczne z ich akceptacją.
  Nie interesuje mnie również Twój… „bunt”, bo jeśli go w sobie utrzymujesz to widocznie… masz jeszcze ku temu potrzebę…, i ze swoim buntem musisz poradzić sobie sam.

  Jeśli więc chcesz rozmawiać ze mną konstruktywnie – proponuję wymianę osobistych doświadczeń i wniosków, potwierdzających to – o czym oboje mówimy, w przeciwnym razie – nie mamy o czym rozmawiać…, bo to tak – jakby… żyjąc w jednej rzeczywistości – żylibyśmy na całkowicie odmiennych poziomach…

  • marek pisze:

   bunt jednak chyba muszę utrzymać , w tych tematach w których będziesz wchodzić w rolę kaznodziei nie dostrzegającego że twemu bliźniemu takiemu jaki jest na tą chwilę nie niosą one żadnej n jego zmianę nadziei …

   Równowaga , to nie to samo co zatwardziałe twierdzenie że to jedno jedyne pomaga …

   • margo0307 pisze:

    „… w tych tematach w których będziesz wchodzić w rolę kaznodziei …”
    ____
    Ha, ha, ha…, projektujesz na mnie – swoje ukryte ciągotki…

 6. margo0307 pisze:

  Co to jest tzw. Rezonans Schumana…

  Poniżej, info dot. wzrostu wibracji Ziemi…

 7. Dawid56 pisze:

  Małgosiu dalej podstawowa częstotliwość wynosi 7,83 Hz, ale rzeczywiście pojawiła się nowa częstotliwość ok 14 Hz.
  rezonans_07_02_2017
  rez_2016

 8. mały budda pisze:

  Ostatnio słyszałem wibracje Schumana i przeskok świadomości z tym związany.
  Idzie moc do góry, lecz nie każdy będzie zadowolony.
  W ludzkości następują zwarcia.
  Nasze życie to wielka symulacja.

 9. siola pisze:

  Aj Marys a ty co taka strachliwa ,narozrabialas czy co ?
  Lohe-bagnisko las ,aligatory, las w wodzie ,czarni indianie,terz Kosciuszko Australia las na wodzie moze cos pomoze Marys jak nie tobie to Andrzejowi moze.

  • Maria_st pisze:

   siola jest mi to znane….aborygeni….i taki jeden ze sprawiedliwego miasta

  • A 58 pisze:

   Siolu – dostałem info dziwną drogą.Daty i godziny w siedmiu sms ach i jeden telefon włączający samoczynnie funkcje.Wskazanie na króla z dzwonkami.Sprawdzam zależności ponieważ jedna z godzin pokrywa się z tym na co Livii zwracano uwagę.Czarni Indianie to z kodeksów.Oj chyba jesteśmy blisko zakończenia.

   • Dawid56 pisze:

    A 58 , po co od razu tak kończyć ???

    • A 58 pisze:

     A kto Dawidzie mówi o złym zakończeniu.Marysia wie o jakim szpiegowaniu była mowa .Tym razem informacja była otwarta i bardzo pomyślna.

     • Maria_st pisze:

      Niestety nie wiem Andrzeju o co chodzi

     • margo0307 pisze:

      „…Marysia wie o jakim szpiegowaniu była mowa …”
      *
      „Niestety nie wiem Andrzeju o co chodzi”

      ___
      Ha, ha, ha…
      Nie poznałaś Maryś jeszcze sposobów myślenia Jędrusia ?…, który wciskając ludziom do głowy swoje wyimaginowane kity…, ma nadzieję, że… jakimś cudem uznają je za swoje ?

     • A 58 pisze:

      „Niestety nie wiem Andrzeju o co chodzi”
      A o czym była mowa na shoutboxie Infry Marysiu..To samo napisała mi Kasia mailem.Czy normalne jest ,żeby telefon działał sam?.Zadzwonił mój i gdy odebrałem pojawił się jakiś trzask a następnie włączył się samoczynnie aparat by potem wejść w pamięć obrazów.Mam tam kilka związanych z tym o czym pisaliśmy .Najlepsze jest to ,że wyświetliło mi zdjęcie związane z wieloma przekazami a chodzi o tego , którego określiłaś jako „policjant”.Czas połączenia w rejestrze to 00 00 00 .Brak numeru i nieznany telefonujący.A, że na tapecie ostatnio pojawiła się kwestia czasu , to sprawdziłem w rejestrze daty , no i jest tam nawiązanie do czasu w formie lustrzanego obrazu zegara.Wskazówka ,że informacja o tym , kto przesłał mi tą wiadomość zawarta jest w dacie..To podpis związany z innymi źródłami w tym z takimi , które są tylko na moim komputerze.Stąd wiem , kto wysłał mi tą wiadomość i dlatego napisałem ,że jest to wiadomość pomyślna.Tożsamość tego wysyłającego musi pozostać w tajemnicy .

 10. siola pisze:

  Od Lachy ,Lachy biedaki nie wiedza ze mieszkaly w lesie co rosnie na wodzie.Zaraz zaraz chyba Seminole amoze sie myle oj ale czy to az tak wazne.

  • Maria_st pisze:

   Uważam, że mało ważne
   las i woda–zycie

  • Maria_st pisze:

   .Stąd wiem , kto wysłał mi tą wiadomość i dlatego napisałem ,że jest to wiadomość pomyślna.Tożsamość tego wysyłającego musi pozostać w tajemnicy .

   Matrix Andrzeju

   • A 58 pisze:

    Marysiu , to nie matrix a twardy real .Nie dotyczy to tylko mnie choć dla Małgosi to tylko kombinacje.Kontynuacje masz trochę niżej tu we wpisie Sioli a także u Livii ze zmianą dat.Czekaj niech policzę .Ty Siola ,Livia , Kasia i ja.Razem pięć osób z dziwnymi doświadczeniami .

    • Maria_st pisze:

     Ty Siola ,Livia , Kasia i ja.Razem pięć osób z dziwnymi doświadczeniami .
     Kazdy czlowiek ma dziwne doświadczenia–każdy..
     A jeśli chodzi o font to juz to opisywałam i to jak ja to widzę…..
     Matrix…..ale ok…każdy sie bawi tak jak lubi.
     Do Livii od dawna nie wchodzę i nie chce wiedziec nic o jej doswiadczeniach–nie moje..nie moj problem
     A ingerencja z zewnątrz nie jest czystą zagrywką…tylko manpipulacja…

     • sioLa pisze:

      Marys wybacz dziewczynie,nie wie co robi.Bo dobrze podpowiadaja slugi Boze,ja bym sie nie dziwil jakby mial wplyw na nia ktos kto juz ja kiedys mocno zranil.
      Widzisz ja z jednej strony jej duzo zawdzieczam ,szczegolnie z data 11.11.74 ,dzien mordu Matki no i 11.11.11 sen o podziemiach jakis gdzie ktos wsadzal w ziemie jakies prety,,od niej dowiedzialem sie o zabawie z pretami po wpisaniu daty i krutkim opisie snu.Nie wiem czy z pretami wyszlo ale mam takie uczucie jakby mial tam przeszkodzic bo robiono tam cos co nie miano.Marys to ale tylko sen ,a moze nie tylko sen ale ciche marzenie o wolnosci dla karzdej ludzkiej swiadomosci i szacunku do wszystkiego co zywe.Widzis tym kturzy jej doradzaja i podpowiadaja bardzo widac zalezy by myslala ze my z jakies sekty,czy terz z SSmany .Ja z tego co opisywala nie wiedzialem nawet polowy ale dzieki podpowiadaczom dowiedzialem sie cos wiecej duzo wiecej niz by mysleli.Nauczylem sie czytac miedzy wierszami ,az smiech bierze ze czlowieka oskazaja o to czym nie jest ,czasami to wyglada jak paradoks,gnoj chce zrobic z czlowieka gnoja wciskajac mu swoje slowa.Coz dalej graja w Bierki po swojemu,kto lepiej umie klamac to wygral a co to bezie jak czip pod stolem i poczuje ze Mist Tyka sie poruszyla.

    • Alicja z Krainy Czarów pisze:

     Ciekawe co na to Zielona Wróżka Dorotka?

 11. Maria_st pisze:

  ja to Lachem raczej nie byłam, nie pamiętam…pamietam że tu z daleka przybyłam co opisywalam

 12. Bardzo Fajny blog zapraszam do siebie fashioonfashion.wordpress.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s