Tajemniczy związek starożytnych cywilizacji z Pasem Oriona

Źródło: By Davide De Martin (http://www.skyfactory.org);

Niemalże każdy, kto choć trochę interesował się zagadnieniem piramid w Gizie, przynajmniej raz słyszał o ich zaskakującym związku z konstelacją Oriona. Z reguły traktuje się to jako zwyczajne teorie spiskowe. Problem polega jednak na tym, że Giza nie jest jedynym miejscem w którym zaobserwowano taką korelacje.

Dla tych którzy jakimś cudem nie słyszeli jeszcze o połączeniu między egipskimi piramidami a konstelacją Oriona, szybkie wyjaśnienie. W 1994 roku niejaki Robert Bauval przedstawił teorię zgodnie z którą piramidy w Gizie stanowią odzwierciedlenie układu trzech gwiazd z pasa Oriona. Teoria ta, wywołała potężną falę krytyki ze strony środowisk naukowych oraz wywołała żywą debatę na ten temat. W rezultacie doprowadziło to do powstania szeregu mniejszych teorii zakładających wiele możliwych wyjaśnień tego układu.

Jedni sądzili, że jest to związane z wierzeniami Egipcjan, a ułożenie piramidy miało być formą celebracji rzekomego miejsca pochodzenia ich bóstw. Część osób uważała, że jest to zwyczajny przypadek nie wart uwagi środowiska naukowego. Naturalnie pojawili się też ci którzy wiązali ten fakt z rozwijającym się wtedy przekonaniem o pozaziemskim pochodzeniu piramid. Jak wiemy dyskusja trwa do dziś a żadna z zaproponowanych wersji nie została przyjęta jako ostateczna.

Mało kto zdaje sobie sprawę że nie tylko piramidy w Egipcie były ustawione w taki sposób. Starożytny kompleks Teotihuacan również posiada swój zestaw piramid, które na dodatek są ustawione  niemalże identycznie do piramid w Gizie, albo raczej Pasa Oriona. Co ciekawsze piramidy w Teotihuacan zdaniem części ekspertów odzwierciedlają nie tylko trzy główne gwiazdy konstelacje Oriona, ale i również nasz układ słoneczny. Zgodnie ze starożytną mitologią około 3000 lat p.n.e „bogowie” zstąpili z niebios na Ziemię i to właśnie oni stali za budową Teotihuacan.

Ale to nie koniec. Dokładnie taka sama korelacja występuje w przypadku dużo mniej znanych chińskich piramid Xi’an. Ich tajemniczość wynika nie tylko z niedostępnego terenu na którym zostały postawione, ale również z faktu, że z jakiejś przyczyny ich odkrycie było ukrywane przez rząd Chin przez co pierwsze zdjęcia tego znaleziska pochodzą z 1945 roku. Ich wiek jest szacowany na około 4 500 lat jednak na ten moment niewiele wiadomo nam o ich historii. To co jest jednak pewne to ich związek z konstelacją Oriona.

Znane przysłowie mówi „do trzech razy sztuka”, sęk w tym że nawet te trzy osobne przypadki umiejscowione w odległych od siebie miejscach mogą nie wystarczyć by przekonać środowisko naukowe do związku pasa Oriona, albo raczej mieszkańców pasa Oriona ze starożytnymi cywilizacjami. Nawet gdyby odnalezione tysiąc takich przypadków najprawdopodobniej podzieliłyby one role wszystkich „niewygodnych” dla oficjalnej wersji historii artefaktów. Trudno powiedzieć czy ignorowanie tak oczywistych związków między odległymi od siebie kulturami jest objawem ignorancji czy może raczej działania z premedytacją na rzecz zakłamania historii rodzaju ludzkiego.

http://innemedium.pl/wiadomosc/tajemniczy-zwiazek-starozytnych-cywilizacji-z-pasem-oriona

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Obserwacje Ziemi, Prehistoria, Starożytność, UFO cywilizacje pozaziemskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Tajemniczy związek starożytnych cywilizacji z Pasem Oriona

 1. mały budda pisze:

  Jakiś czas temu zwróciłem się z intencją do gwiazd Plejad. Plejady mi pokazały drogę czyli serce przez, które przepływa światło.
  Wówczas zobaczyłem ja przez piramidy w Gizie wypływa kosmiczne światło i przechodzi przez wszystkie piramidy na matce naturze.
  Ciekawostką było, że światło płynęło po ziemskim okręgu.
  Mnóstwo ich jest jak na lądzie i wodzie.
  Odniosłem odczucie, że ukryte piramidy w wodzie zobaczą światło słońca.
  Tak więc piramidy w Gizie to symbol nie tak odległej cywilizacji w ktorej królowało światło świadomości.

 2. margo0307 pisze:

  „…Trudno powiedzieć czy ignorowanie tak oczywistych związków między odległymi od siebie kulturami jest objawem ignorancji czy może raczej działania z premedytacją na rzecz zakłamania historii rodzaju ludzkiego.”
  ___
  Dawidzie, wg. mnie jest to… jak najbardziej celowym „działaniem z premedytacją na rzecz zakłamania historii rodzaju ludzkiego„, ponieważ w momencie kiedy wyjdzie na światło dzienne prawda nt. historii rodzaju ludzkiego to przede wszystkim tak hołubiona przez co niektórych tzw. „teoria ewolucji” pójdzie – jak mawia Marek – w krzaki !, a całą historię… trzeba będzie pisać na nowo, fakt ten z kolei… pociągnie w krzaki… wszelkie tzw. „autorytety naukowe” z dyplomami typu: prof, dr, doc”, etc… i pozbawi ich tak cennych dla nich przywilejów…
  http://www.pch24.pl/cenzura-w-usa–w-szkolach-nie-wolno-kwestionowac-teorii-ewolucji-i-globalnego-ocieplenia,43823,i.html

  Poniżej, bardzo ciekawy filmik dokumentujący sensacyjne odkrycie rosyjskich naukowców, które jest całkowicie ignorowane w mendiach głównego nurtu…, dotyczące odnalezienia zamrożonego mamuta, z którego… cieknie krew…
  O czym to świadczy ?

  Poza tym… – jak pisze „Argonauta”:
  Czy znamy odpowiedź na pytania:
  – Kim była zaginiona długowieczna rasa potomków Adama i Ewy ?
  – Dlaczego wtajemniczeni rabini twierdzą, że pierwsi ludzie byli „ubrani w światło” ?
  Czy było to światło Boskie ?
  A może… było to Boskie światło mądrości, lub widoczne ciało duchowe ?
  Na czym polegała wiedza, którą posiedli ci pierwsi nadludzie ?

  „…Może była to wiedza o geometrii, o wpływie geometrii na wymiar rzeczywistości, geometrii powiązanej ze światem kwantowym, światem pól torsyjnych ?
  Czy ta ich wiedza potrafiła „przenosić góry” ?
  Może powinniśmy zapytać inaczej, czy potrafiła „kształtować góry” ?
  Na całym świecie znajdowane są artefakty i pozostałości „technologii” jaką dysponowali pierwsi ludzie… oraz wiedzy o tajemnicach świata, tajemnicach Wszechświata…”

  http://popotopie.blogspot.com/2013/07/tajna-wiedza-naukowcow-kto-tai-przed.html

  • margo0307 pisze:

   działania z premedytacją na rzecz zakłamania historii rodzaju ludzkiego

   Poniżej ciekawa rozmowa Marka Podleckiego z Maciejem Kawiakiem w kontekście nowych idei wprowadzanych przez technologię Keshe…

   „… niemal wszyscy naukowcy są beneficjentami tego systemu, a ich studenci są ich beneficjentami…, to wszystko jest jeden układ…, który będzie bronił swoich wytworzonych wartości typu… teorie naukowe…, ale {na szczęście} 🙂 społeczności się powoli budzą…

   Od pewnego czasu dysponujemy naukowymi, niezaprzeczalnymi dowodami na to, że każda żywa komórka, a tym samym ludzkie ciało, otoczona jest słabym polem magnetycznym.
   Gdy więc czujecie się przez kogoś „magnetycznie przyciągani” to ma to swoje uzasadnienie naukowe…
   Jeżeli ludzie rezonują z odpowiednimi częstotliwościami, jeżeli te fale są spójne – to one się po prostu sumują…, jeżeli są przeciwne to się wygaszają…. jest to proste zjawisko interferencji…
   Odważ się i… tam, gdzie stoisz tupnij nogą

 3. Alicja z Krainy Czarów pisze:

  Wszytko jest możliwe w Śnie w którym gram pierwsze skrzypce. Wszystko wskazuje że Świat i Niebo zostało ustawione pode mnie. I tak całą rzeczywistość która się zadziewa wokół mnie przeliczam na swój sposób gdzie Zawsze Jestem Numerem Jeden 😉 akcja z piramidami i cały szum medialny wokół Nich jest po to aby Moja Gwiazda wciąż Jasno Świeciła a wiem dobrze że Mnie Uwielbiacie i wszystkie moje drobne złośliwości, pomyślcie sami czym by był ten Świat bez Mnie? tylko czerń i biel a jak jestem Ja to już jest tęcza i nigdy nie kończąca się zabawa w Gonienie Króliczka

  KIC KIC KIC

 4. Alicja z Krainy Czarów pisze:

  L-One-Some Road

 5. Mezamir pisze:

  Kolejne przełomowe odkrycie nauki rozdziera zasłonę kłamstwa wokół słowiańskiej, a więc i polskiej historii. Starożytne inskrypcje z izraelskiego Aszkelonu każą na nowo odczytywać nie tylko oficjalną historię, ale i biblię. Okazało się, że biblijni Filistyni byli Słowianami. Umieli pisać, budować domy i żeglować zanim żydowscy koczownicy opuścili pustynie.

  http://bialczynski.pl/2016/11/13/rudaweb-pl-slowianie-uczyli-zydow-pisac-kuc-zelazo-oraz-budowac-domy-i-lodzie/#more-63912

  • margo0307 pisze:

   „Kolejne przełomowe odkrycie nauki rozdziera zasłonę kłamstwa…
   Okazało się, że biblijni Filistyni byli Słowianami…”

   ___
   Mezamir, a co będzie jak… nauka odkryje, że… np. na Ziemi egzystują potomkowie jedynie dwóch plemion: słowiańskich i hebrajskich ?
   To dopiero byłoby odkrycie…

 6. margo0307 pisze:

  Apokalipsa – Objawienie Prawdy czyli… koniec dla kłamczuchów i oszustów…

 7. margo0307 pisze:

  „Ludobójstwo”, animowany film dokumentalny…

  Czy coś zmieniło się w ciągu tych… 70-ciu lat ?

 8. margo0307 pisze:

  Czyżby przymiarka ?

  „.. Zamiast mnóstwa dokumentów – karta bankowa.
  W Tatarstanie od 08-11-br, rozpoczął się ID-eksperyment.
  Zamiast paszportu, ubezpieczenia zdrowotnego, prawa jazdy – karta, do tego jest jeszcze ona narzędziem płatniczym…

  Oduczyć od korzystania z gotówki autorzy reformy planują, jako minimum, trzy czwarte ludności. Banki rozpoczęły rozdawanie kart plastikowych bezpłatnie…
  Do jednolitego systemu podłączone są prawie wszystkie sklepy, rynek produktów, placówki medyczne i autobusy miejskie…”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-czele-calej-planety-kreml-blyskawicznie-wdraza-paszporty-technologie-antychrysta-2016-11

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s