Rebelianci rozpoczęli atak na ważne dla IS miasteczko Dabik w Syrii

• Syryjscy rebelianci rozpoczęli w sobotę szturm na miasteczko Dabik
• Informację podał prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan
• Wojskowe źródła tureckie poinformowały o bombardowaniu lotniczym i artyleryjskim pozycji IS

Syryjscy rebelianci, wspierani przez Turcję, rozpoczęli w sobotę rano szturm na miasteczko Dabik w prowincji Aleppo na północy Syrii, które jest opanowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) i ma dla nich ogromne symboliczne znaczenie.

O tym, że rebelianci posuwają się w stronę Dabiku poinformował w sobotę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Rebeliancki dowódca, na którego powołuje się Reuters, powiedział, że bojowników, którzy rozpoczęli atak na Dabik, wspierają tureckie samoloty i czołgi. Potwierdziły to wojskowe źródła tureckie, które poinformowały o bombardowaniu lotniczym i artyleryjskim pozycji IS.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że w wyniku prowadzonej ofensywy rebelianci zajęli już miejscowości Irszaf i Ghajtun, co oznacza, że Dabik i pobliskie dwukrotnie większe miasto Suran zostały odcięte przez rebeliantów od południa od reszty terytoriów opanowanych przez Państwo Islamskie.

Według Obserwatorium, w Dabiku stacjonuje ok. 1,2 tys. bojowników IS.

Dla wyznawców islamu miasteczko jest miejscem ostatecznej bitwy niewiernych z wojskami Mahometa, w której siły Zachodu poniosą klęskę. Po niej ma nastąpić koniec świata i sąd ostateczny. Bitwa ta, mająca nastąpić nieuchronnie i niedługo, zajmuje centralne miejsce w ideologii Państwa Islamskiego; stąd jego główny propagandowy magazyn anglojęzyczny nosi właśnie tytuł „Dabik” („Dabiq”).


Ostatnio w internetowym magazynie al-Naba propagandyści IS podali, że nadchodząca bitwa o Dabik między nimi a rebeliantami wspieranymi przez Turcję nie będzie jeszcze tym ostatecznym starciem, o którym mówi muzułmańska tradycja.

źródło:
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., OSTRZEŻENIE, Przepowiednie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

163 odpowiedzi na „Rebelianci rozpoczęli atak na ważne dla IS miasteczko Dabik w Syrii

  • marek pisze:

   Jest tajemnicą poliszynela, że ​​wojna domowa w Syrii to wojna zastępcza między Stanami Zjednoczonymi i Rosją.

   Urodziłem się optymistą , pacyfistą ,głosicielem radości życia – mistykiem …życie stopniowo zatruwało mnie jadem zwątpienia , zwątpienia w człowieka i ludzkość , nasączało pesymizmem …

   Ten pesymizm nie zabił mnie , uwrażliwił na szukanie prawdy ukrytej między jasnym i mrocznym cieniem kryjącym się w poszczególnym człowieku i ludzkim gatunku ..nauczył zjadliwej krytyki małości kryjącej się w ludzkiej naturze ….

   Poniższe zasady sformułował amerykański politolog i językoznawca Noam Chomsky. Publikowano jej wielokrotnie, ale nigdy dość je przypominać.

   Jak działa propaganda – lista „10 strategii manipulacji” przez establishment. Noam Chomsky, cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”

   1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

   Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie (…).

   2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

   Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

   3 – STOPNIUJ ZMIANY

   Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

   4 – ODWLEKAJ ZMIANY

   Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

   5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

   Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

   6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

   Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

   7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

   Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

   8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

   Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

   9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

   Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

   10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

   Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

   Autor: Noam Chomsky

   • marek pisze:

    c.d

    pierwsze dwa akapity we wcześniejszej wypowiedzi to własna refleksja , zapomniałem je oddzielić od wypowiedzi pana Chomsky …

    Wiem i każdy myślący człowiek to wie , że teraz społeczeństwa przez kilka lat się urabia , przygotowuje by zaakceptowały wojnę …burzy się ich spokój małymi antagonizmami , podkręca emocje grup utworzonych z najmniej refleksyjnych jednostek , skłóca by porozbijane na frakcje i odłamy powiedziało wreszcie bez totalnego sprzeciwu” wojnie zgoda „.

    Jesteśmy na finiszu tego procesu , po ulicach chodzą bezwolne jednostki cieszące się gadżetami , neonami , swoim ciałem traktowanym jako moneta przetargowa w walce o zaistnienie na odpowiednim poziomie w strukturze społeczeństwa.

    Jak temu przeciwdziałać , jak zapobiegać …gdy się w ten sposób który jest odbiciem rzeczywistości ” ulicy ” problem przedstawia Małgosia i zwolennicy jej poglądów zakrzykną nie produkuj defetyzmu , nie strasz , nie podkarmiaj energetycznie czarnych chmur…

    ….jakaż to dziecinada …co to za postawa rodzica , męża który nie chce wstać z łóżka gdy mu dom okradają , co to za pogląd perfidnie skonstruowany że zamyka usta , gdy chcesz przestrzegać , budzić z bezmyślności tłumy , gdy rządzący chcą ich okraść z życia nakłonić do wojny …

    Zło leży w człowieku , w jego bezmyślności , bezrefleksyjności , małości -trywialności jego zainteresowań i myślenia…

    Jakąż niwnością jest odnoszenie się do ludzkich potencjałów które z zasady się w życiu jednostki nie realizują …ileż matek buduje zamki z piasku w swej wyobraźni w temacie przyszłości ich dzieci które mimo studiów kończą za miedzą na zmywaku a świadomość posiadają w marginesach horyzontu tych którzy podobnie jak oni oglądają jedynie TV.

    Kult ciała i młodości , pogubienie młodych kobiet obnoszących się w każdym programie i filmie , na każdym rogu w letni dzień ulicy jako kawałek nagiego ciała z podkreśleniem jego walorów erotycznych ….

    Tragiczny obraz mas sterownych za pośrednictwem mas mediów i współczesnej wersji telewizorko-telefonów..

    Przekonania Lucka lub Tego co przez nią nadaje w określonych fragmentach jej postów ,to bynajmniej nie takie głupie gadanie jak z pozoru można to odbierać…

    • marek pisze:

     cd.

     Białe Bractwo Saint Germain,a – tożsame w swym optymizmie co wpisy pełne różowych odcieni na Mistyce Życia opisane w latach trzydziestych ….już już przemiana , ludzkość pięknieje , światło zwycięża , cuda energetyczne się dzieją ……i zaraz po publikacji tych rewelacji po zaledwie kilku latach totalna jatka od bieguna do bieguna…Miliony pomordowanych …

     czy teraz będzie tak samo ?

     Baba Wanga zostawiła ” trujący pasztecik ” powiązany z Syrią , czy aby mimo naszych optymizmów sterowane tłumy nie zrealizują tej nici zdarzeń ?….

     Cichnie i maleje we mnie optymizm dotyczący oglądu tego co się dzieje , realizm go przytłacza …

     …cóż z tego że sam dla siebie , dla swych losów mam optymizm , że wyrosłem z egzystencji w funkcjach zwierzęcia społecznego…czyżby dla płytkiej małej satysfakcji ….a nie mówiłem …dla goryczy , że się ludzkości kolejny raz nie udało ….co wtedy stanie się z optymizmem który noszę w sobie…

     Z PROCHU POWSTAŁEŚ I W PROCH SIĘ OBRÓCISZ to biblijna przestroga , ukierunkowanie na właściwy kierunek myślenia i rozumienia ….iż nie samym chlebem człowiek żyje i myśl o tym co jest poza prochem…….

     … a ja jako kilkunastoletni smarkacz w ułożonej przez siebie fraszce zapytałem …

     LECZ CO POZOSTANIE Z CHUCI emocji – twoich uczuć po tobie , gdy ciała już nie będzie …
     …teraz Wam ponoć ” szerokokątnie” myślącym postawię pytanie co :

     ….nażreją się nimi rządzący , zbudują w oparciu o nie /ich chaotyczność / kolejną epokę dojenia i strzyżenia ? gołych małp , czy może jak szerzej opisujące rzeczywistość funkcjonowania wszechświata teorie zostaną ugniecione przez procesy czarnej dziury w nawóz do zaistnienia kolejnego wszechświata w kolejnym Promieniu Stworzenia…

     Chciało by mi się krzyczeć na cały świat …..Ludzie co zostanie po waszych małych i wielkich nadziejach , radościach , emocjach i uczuciach …co zostanie po waszych chuciach błędnie nazywanych przez was miłością …..

     ….gówno teraz mam odwagę to powiedzieć , gówno użyźniające inną czasoprzestrzeń , który to proces wszędzie wokół możecie zobaczyć… , gdybyście patrzyli …

     Tylko energie TEGO KTÓRY JEST WSZYSTKIM CO JEST a w szczególności MIŁOŚĆ są w stanie przesunąć hybrydę świadomości ,”gołą małpę” w bycie człowiekiem ..

     …tylko musi wpierw zacząć pragnąć ją w siebie przyjmować , zacząć myśleć , a nie udawać że myśli i wszelkimi sposobami żądać , by zasłony kwarantanny zostały zdjęte a nie wzmacniane wokół tej przepięknej naszej Matki planety Ziemi….

     Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie …

     • margo0307 pisze:

      „….gówno teraz mam odwagę to powiedzieć , gówno użyźniające inną czasoprzestrzeń , który to proces wszędzie wokół możecie zobaczyć… , gdybyście patrzyli …”
      ___
      Patrzymy i widzimy, tyle że… każde co innego…

      Ty widzisz… gówno
      Ja widzę… miliardy ludzi uczestniczących w zajęciach Szkoły Życia przygotowującej każdego z osobna i wszystkich razem do… z-rozumienia siebie i celu swego istnienia… ❤

      Ciekawe…, któremu z nas bliżej do… miłości bliźniego… ?

     • Maria_st pisze:

      Białe Bractwo Saint Germain,a – tożsame w swym optymizmie co wpisy pełne różowych odcieni na Mistyce Życia opisane w latach trzydziestych ….już już przemiana , ludzkość pięknieje , światło zwycięża , cuda energetyczne się dzieją ……i zaraz po publikacji tych rewelacji po zaledwie kilku latach totalna jatka od bieguna do bieguna…Miliony pomordowanych …”

      Marku nie utożsamiaj SG z jakimś białym bractwem…to błąd……ta postać nie jest związana z żadnym ugrupowaniem, sekta, rzadem itd

      bujasz się w fantazjach….to ludzie maja czynić zmiany w sobie…a wtedy bedzie to widoczne na zewnątrz.
      co niektore osoby chcac byc zauwazone zaczynaja szukac tego w roznych grupach, czesto zapominajac o wlasnej rodzinie , dzieciach skupiajac sie tylko na tym by byc zauwazalnym na zewnatrz i jak ma byc lepiej ?
      BB czy PCH jest jednym z takich przykladow…..lubimy zyc bajkami nawet .jesli sa to tylko glosy w czyichs glowach.
      Czesto fascynuja nas tacy ludzie z misja, wizjami….jakas adrenalinka jest nam potrzebna w tym natloku mysli.
      W koncu dorastamy, iluzja peka i zostaje jedno WIELKIE NIC…..i wielkie emocje jakie wokol nas sa

     • margo0307 pisze:

      „… i wielkie emocje jakie wokol nas…”
      ___
      „Wielkie emocje…”, które np. na ulicach miast Francji przybierają formę regularnej wojny pomiędzy imigrantami a policją…, ale też pomiędzy, protestującymi przeciwko polityce prezydenta Francoisa Hollande…
      Totalny galimatias, o którym w mendiach cicho sza…

    • margo0307 pisze:

     „…Kult ciała i młodości , pogubienie młodych kobiet obnoszących się w każdym programie i filmie , na każdym rogu w letni dzień ulicy jako kawałek nagiego ciała z podkreśleniem jego walorów erotycznych…
     Tragiczny obraz mas…”

     ___
     Jest takie mądre przysłowie:
     „Zapomniał wół jak cielęciem był”

     Jeśli jesteś w stanie i stać Ciebie na szczerość w stosunku do samego siebie Marku, to… przypomnij sobie – szczerze i bez zbędnych upiększeń:
     – Jak i o czym myślałeś… ?
     – jakie treści wypełniały Twój umysł… 50…, 40 lat temu ?
     – jaki cel Ci wówczas przyświecał, i jak pokierowałeś swoim życiem… ?

     Zapewniam Ciebie, że jest to jedna ze skuteczniejszych metod na to – aby zaprzestać oceniania zachowań innych…!
     Nie zapominaj też o tym, że… Mądrość zdobywa się poprzez doświadczenia…

     • Ifryt pisze:

      Więcej zrozumienia Marguś, poprostu „Wielki Papa” Mareczek bardzo martwi się o te wszystkie biedne Dzewczynki, i chce zbawić ich grzeszne ciała 😛

     • marek pisze:

      Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…

     • Ifryt pisze:

      Akurat dla Ciebie to prawda jest bolesna.
      https://nnka.wordpress.com/2016/10/11/sun-gazing-niezwykla-technika-umozliwiajaca-ludziom-korzystanie-z-energii-slonca/#comment-68711
      „gdybym pisał wprost to dom już dawno miałbym spalony , łeb ucięty , babę pohańbioną a moje truchło psy by po wsi ciągały…..”

      To powinien być dla Ciebie ostateczny dowód że ludzie są za dobrzy, że to wręcz anioły, a co za tym idzie Ty przegrałeś, a te Twoje smęty o skąpo ubranych babach czy wojnach na świecie… muszę się nauczyć że z pasożytami się nie gada.

     • margo0307 pisze:

      „Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…”
      ___
      Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…
      Proszę… zaprzestańmy w końcu oceniania tego, co każde z nas wyraża
      Skupmy się raczej na… łączeniu a nie na dzieleniu!

     • Maria_st pisze:

      Jest takie mądre przysłowie:
      „Zapomniał wół jak cielęciem był”

      Zyciowe i wciaz aktualne.

     • marek pisze:

      WIELKIE NIC

      no to sobie nad tym Marysiu pomedytuj jako o możliwej swojej przyszłości i postaw jako kontr argument sens starań o rodzinę itd…
      …po mojemu w tym coś nie gra jak głupotą lub tragi farsą /właściwsze określenie /była dbałość matek o swoje dzieci w chwili gdy zbiorowo szli do ” łaźni ” w Oświęcimiu ….

      „Zapomniał wół jak cielęciem był”

      wół pamięta kiedy ” chuci ” nie były eksponowane jako pierwszoplanowy walor młodości , wół pamięta co to w przeszłości znaczyło dobre wychowanie , wół pamięta zdrowe pojęcie skromności i umiaru powszechne w czasach jego młodości , wół pamięta co znaczy wychowanie a nie podstępny kretynizm przymusu wychowania bez przemocy , wół pamięta jak wyglądała prawdziwa edukacja w szkole a nie to co się dzieje w niej obecnie….

      … Ty Małgosiu jak nie przyjmujesz przenośni o kocie , to niestety muszę dosadniej to wyrazić , diabła byś zaprzęgła do argumentacji aby Twój obraz rzeczywistości został nie naruszony…

      …lecz co się nie rozwija obumiera ….przecież to też przysłowie i tak można do skończenia świata jeśli się nie połączy serca z rozumem ….

      Jam Jestw Bogu a bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie.

     • margo0307 pisze:

      „… Ty Małgosiu… diabła byś zaprzęgła do argumentacji aby Twój obraz rzeczywistości został nie naruszony…”
      ___
      Po raz kolejny… prezentujesz swoje – błędne o mnie wyobrażenia…, ale… niech będzie na Twoje – możesz sobie wyobrażać co tylko chcesz…, bo przecież… i tak nie mam wpływu na Twoje o mnie wyobrażenia…

      „…lecz co się nie rozwija obumiera…”
      ___
      Ot… i w tym względzie jesteśmy wyjątkowo zgodni…

     • marek pisze:

      następny nawiedzony mieszający wszystko z niczym….na dodatek Arkana Małe i Arkana Wielkie…na pewno wie wszystko …. ręce opadają …muszę odpocząć ..

      Marek

     • marek pisze:

      „…lecz co się nie rozwija obumiera…
      Ot… i w tym względzie jesteśmy wyjątkowo zgodni…”

      taaaa , to zależy Małgosiu co kto rozumie pod słowem rozwój …..a w dobieraniu cytatów słów mędrców i uczonych nigdy Cię nie doścignę ….dlatego wybrałem własne myślenie i odczuwanie …

      Marek

     • Loja Jolajna pisze:

      margo0307 pisze:
      Październik 16, 2016 o 10:30

      „Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…”
      ___
      Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…
      ———————————————
      Grześ jest młody i prawdopodobnie ta jego prawda jest podobna w wartości do tych naszych prawd gdy my byliśmy w jego wieku. Nie ma co się obrażać. Ja wspominając te swoje młodzieńcze prawdy teraz śmieję się z nich i z siebie, i żałuję że jednak nie słuchałam sporo starszych od siebie gdy mówili, że lepiej uczyć się na cudzych błędach niż swoich, że warto słuchać starszych z większym doświadczeniem życiowym.

      Jest takie mądre przysłowie:
      „Zapomniał wół jak cielęciem był”
      ——————————————-
      co jest mądrego w tym przysłowiu?

     • margo0307 pisze:

      ” margo0307 pisze:
      Październik 16, 2016 o 10:30

      „Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…”
      ___
      Małe sprostowanie Loja:
      To nie ja napisałam słowa, które zacytowałaś powyżej !…
      Już drugi raz zdarza Ci się… przypisywać mi nie moje słowa…

     • Loja Jolajna pisze:

      Już drugi raz zdarza Ci się… przypisywać mi nie moje słowa…
      —————-
      odniosłam się do tego :
      „Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…”

      jeżeli to nie twoje słowa, to po prostu przepraszam

     • margo0307 pisze:

      „odniosłam się do tego :
      „Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…”

      ___
      Gwoli ścisłości:
      Bezpośrednio pod słowami:
      margo0307 pisze:
      Październik 16, 2016 o 10:30

      zacytowałaś słowa Marka:

      „Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…”

   • Maria_st pisze:

    Marku jakbym czytała o polskim rządzie
    „Jak działa propaganda – lista „10 strategii manipulacji” przez establishment. Noam Chomsky, cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”

    • marek pisze:

     muszę się nauczyć że z pasożytami się nie gada.

     za czasów mej młodości , dzieci i ryby nie miały głosu ….przynajmniej głupota mniej szerzyła się wśród ludzi …

     …..teraz już nie narodzony dzieciak walczy o swoje prawa tak ten świat zdemokraciał …/czytaj zidiociał /…

     …najbardziej ” zasługują na uwagę ” głosy ” młodych myślicieli ” ostatnich trzech dekad wychowanych na tym co im świat zaoferował wtedy gdy wyszli na własnych dziecięcych nóżkach z domu ….lub mamusia i tatuś wnieśli do domu w postaci niekontrolowanego użytkowania telewizora , komputera czy telefonu …

     ….współczesna młodzież tak nadaje się do prowadzenia rozmów , jak politycy do rządzenia i kreowania swych politycznych programów….

     Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…,

     ….Wielkie Matczyne Serce wszystko zaakceptuje i będzie tłumaczyć jako okoliczność do zrozumienia i akceptowania / często kończy się to wychowaniem patologicznej jednostki /

     ,,,ja nie muszę ani akceptować ani się zachwycać tym co pachnie zwykłą głupotą , bo wbrew tym tutaj głoszonym poprzeinaczanym zasadom stawiającym serce nad rozumem u mnie serce i rozum wzajemnie się uzupełniają , a nie jedno nad drugim w ocenianiu co dobre – bierze górę …

     Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie …

     • Ifryt pisze:

      Przecierz ja tu pisze mniej niż Ty pasożycie 😉
      Nie musisz się tak mnie tu „obawiać”, nie chce Cię z tego miejsca przepędzać, bo nawet nie mam takich możliwości 😉 Jedyne co mi przeszkadza to gdy swoimi śmierdzącymi mackami musisz wszystko wybadać, i się do wszystkiego czepnąć.

     • marek pisze:

      Przecierz ja tu pisze mniej niż Ty pasożycie😉

      już raz skorzystałeś z pomocy – przestałeś używać łaciny kuchennej …skorzystaj drugi raz upuść pary/Boskich Mocy/ w sporcie a główka zacznie inaczej pracować ..i nie wysilaj się to nie real – mordobicia nie będzie , a zaczepki w necie nie robią na mnie wrażenia ….

      Marek..

     • margo0307 pisze:

      „…Wielkie Matczyne Serce wszystko zaakceptuje i będzie tłumaczyć jako okoliczność do zrozumienia i akceptowania / często kończy się to wychowaniem patologicznej jednostki…”
      ___
      Dziękuję za szczere wyartykułowanie Twoich o mnie wyobrażeń… 🙂

      Pozwól, że… w związku z tym zacytuję Tobie słowa, z którymi rezonuje moje ❤

      „…Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść.
      Unikaj głośnych i napastliwych – są udręką ducha.
      Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie…
      wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu…” – (Desiderata)

  • margo0307 pisze:

   „… Dla wyznawców islamu miasteczko jest miejscem ostatecznej bitwy…”
   ___
   ” Skąd oni mają tyle broni ?

   Osiem państw Europy Wschodniej sprzedało od 2012 roku broń o wartości ponad 1,2 mld euro państwom wspierającym islamskich terrorystów…

   Arabia Saudyjska znajduje się na pierwszym miejscu listy klientów, a na ostatnim Turcja. Jest to lista klientów ośmiu państw Europy Wschodniej.

   McCarthy dowodzi, że państwa te są znane jako dostawcy broni i wyposażenia dla grup terrorystycznych m.in. w Syrii, Jemenie i w Gazie.
   Chorwacja, Czechy, Serbia, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Bośnia i Hercegowina oraz Czarnogóra sprzedały od lipca 2012 do lipca 2016 roku broń o łącznej wartości 1,2 mld €uro do Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Turcji.
   Te państwa sprzedają tę broń terrorystom islamskim.
   Warto tu podkreślić, że Chorwacja, Czechy i Słowacja to kraje NATO!…”
   http://romannacht.blogspot.com/2016/10/skad-oni-maja-tyle-broni.html#comment-form

 1. margo0307 pisze:

  „…Jesteśmy na finiszu tego procesu , po ulicach chodzą bezwolne jednostki cieszące się gadżetami , neonami , swoim ciałem traktowanym jako moneta przetargowa w walce o zaistnienie na odpowiednim poziomie w strukturze społeczeństwa.

  Jak temu przeciwdziałać , jak zapobiegać …gdy się w ten sposób który jest odbiciem rzeczywistości ” ulicy ” problem przedstawia Małgosia i zwolennicy jej poglądów zakrzykną nie produkuj defetyzmu , nie strasz , nie podkarmiaj energetycznie czarnych chmur…”
  ___
  Małgosia i jej zwolennicy ?!
  Czyżbym… nie wiedziała o czymś/o kimś – o czym/o kim wiesz Ty Marku ?, bo mnie – jak na razie – nie są znani jacykolwiek… „moi zwolennicy”…?!

  Natomiast znany mi jest – jak myślę… Twój – jedyny właściwy dla Ciebie – punkt widzenia…, w którym pragniesz „zbawić całą ludzkość i nie chcesz z-rozumieć, że… każdy odpowiada sam za siebie, że nikogo na siłę bez jego woli – ani nie „zbawisz”, ani nie nauczysz mądrości nt. tego jak żyć, by wyzwolić się kręgu samsary…, że każdy sam indywidualnie i we właściwym dla siebie tempie… dochodzi do własnych cennych wniosków…
  Że… można komuś pomóc coś z-rozumieć, ale nie można za nikogo tego uczynić !

  „…Wiedz, o człowiecze, jesteś duchem,
  ciało jest niczym, dusza jest wszystkim.
  Nie pozwól, aby twe ciało było jarzmem,
  przerwij ciemność i przejdź do Światła.
  Odetnij się od twego ciała i bądź wolny
  bądź prawdziwym Światłem,
  które jednym jest ze Światłem.

  Gdy jesteś wolny od więzów ciemności
  i poruszasz się w przestrzeni niczym Słońce Światła,
  wtedy powinieneś wiedzieć, że przestrzeń nie jest bezgraniczna,
  lecz zaprawdę ograniczona przez załomy i płaszczyzny.
  Wiedz, o człowiecze, że wszystko, co istnieje,
  jest tylko aspektem rzeczy większych, które nadejdą.
  Materia jest płynna i płynie niczym prąd,
  przemieniając się ciągle z jednej rzeczy w inną…” –
  „Szmaragdowa Tablica IX – Klucz do Wolności Przestrzeni”

  • marek pisze:

   Wiadomości › Świat
   PAP
   dzisiaj 09:35
   „FAS”: Angela Merkel chce zaostrzyć sankcje wobec Rosji

   Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce na najbliższym szczycie w Brukseli nakłonić Unię Europejską do zaostrzenia sankcji wobec Rosji – podała gazeta „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” („FAS”). Powodem jest udział Moskwy w wojnie w Syrii.
   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fas-angela-merkel-chce-zaostrzyc-sankcje-wobec-rosji/9zpym4

   • margo0307 pisze:

    „… Angela Merkel chce na najbliższym szczycie w Brukseli nakłonić Unię Europejską do zaostrzenia sankcji wobec Rosji …”
    ___
    Jasne, wszak pionki na szachownicy już porozstawiane…
    A tymczasem… na konferencji prasowej Putin ostrzega…

    „… Chcę po prostu wam coś powiedzieć…
    Muszę wam przypomnieć…, że uniknęliśmy przez ostatnich kilka dekad konfliktów globalnych przez geostrategiczną równowagę sił, która istniała…
    Dwie nuklearne siły w końcu zgodziły się na zaprzestanie produkcji broni ofensywnej i obronnej…
    To jest filar bezpieczeństwa międzynarodowego…

    irańskie zagrożenie nie istnieje, ale system rakietowy w Rumunii wciąż jest budowany…, to znaczy okłamali nas.
    Ich powody nie były szczere w odniesieniu do „irańskiego zagrożenia nuklearnego”.
    Po raz kolejny nas okłamali.
    Zbudowali ten cały system i teraz ładują tam rakiety…
    Oni wam opowiadają bajki i wy potem opowiadacie bajki obywatelom swoich krajów…
    Jak możecie nie rozumieć, że świat ciągnięty jest w nieodwracalnym kierunku ?…”

    • Maria_st pisze:

     Putin, Merkel, jezuici dobrze sie bawia……..ludzi ze soba sklocaja, na siebie napuszczaja a jak sie nie podporzadkuja to im samobojce nasylaja .
     Takie role graja
     My swoje dobrze rozegrajmy i w ich gierki nie wpadajmy.

     • margo0307 pisze:

      „… Takie role grają…
      My swoje dobrze rozegrajmy i w ich gierki nie wpadajmy.”

      ___
      Święte słowa Maryś…

      „… prawo naturalne…
      Nie krzywdź i nie pozwól krzywdzić innej istoty

      Jest to dla mnie jasne i klarowne. Prosto sformułowane i dające wiele wolności wszystkiemu temu co jest wokoło nas – nakazujące szanować i siebie i innych.
      Nie ma żadnych rozgraniczeń i wyjątków, a wszyscy są według niego równi
      .

      Później poznałem Trzy prawa naturalne – czyli rozwiniecie pierwszego.
      Brzmią one tak:

      1. Jesteś we wszystkim czego doświadczasz
      2. Mów zawsze językiem źródła
      3. Szanuj przeciwnika swego, bo jest twym bratem który usnął

      Pierwsze może być niezrozumiałe dla wielu, ale skoro jesteśmy jednością z otaczającym nas Światem, a jednocześnie jego cząstką, to staje się oczywistym, że wszystko to, co jest dookoła dzieje się w wyniku naszych działań.
      To my tworzymy i przeżywamy nasze życie – jesteśmy więc własnymi kreatorami

      Drugie prostsze można właściwie sformułować inaczej – mów prawdę lub – nie kłam. Używaj języka prostego i zrozumiałego dla wszystkich.
      Język zagmatwany i zawiły może być przyczyną wielu nieporozumień i niejasności.
      Może on dać możliwość do interpretowania wypowiedzianych słów co nie jest dobre i może być przyczyną kłopotów

      Trzecie mówi o tym , że jeśli wystąpi różnica zdań pomiędzy tobą, a kimś innym – należy rozwiązywać ją ze spokojem i szacunkiem do tej drugiej osoby.
      Agresja nie prowadzi do niczego dobrego, a spokój daje możliwość załatwienia wielu poważnych problemów.

      Te trzy prawa nie tylko są rozwinięciem prawa naturalnego, ale próbują w jakiś sposób ułatwiać rozwiązywanie sporów i nieporozumień.
      To wszystko co powinno nam wystarczyć do tego – by kontakty między ludźmi nie powodowały krzywdy nikomu…

      Tak się jednak nie działo i zawsze były spory pomiędzy ludźmi.
      Rządze doprowadzały do gwałtów, wojen i innych tragedii.
      Powstał wiec najprawdopodobniej pierwszy spis praw – Kodeks Hammurabiego w starożytnej Mezopotamii…”

      http://www.eioba.pl/a/58qt/prawo-czy-zakaz

     • Mezamir pisze:

      Putin, Merkel, jezuici dobrze sie bawia

      Nie wiem czy dobrze ale wiem że jakiś czas temu,może tydzień wstecz
      wysłałem Ci maila i nie wiem czy doszedł bo nie dostałem odpowiedzi
      Wolę zapytać bo kilka moich maili nie doszło do adresata
      np w sprawie pracy gdy wysyłałem swoje CV :p

    • Dawid56 pisze:

     Muszę powiedzieć to co wydaje się tak absurdalne, że aż trudno te słowa wymówić.Putin jest jedynym gwarantem Pokoju.Siły Światła też podobno stawiają na Putina, z tego względu że żaden wybór prezydenta w USA nie jest dobry dla Polski.
     Dlaczego umieściłem ten artykuł? – bo jest to bardzo dziwny zbieg okoliczności.
     Dlaczego akurat teraz następuje atak rebeliantów syryjskich na Dabik na 3 tygodnie przed wyborami w USA.Niektóry twierdzą że jak wygra Clinton to może być wojna nuklearna, a jak wygra Trump to Putin najedzie na Litwę i nikt mu w tym nie przeszkodzi, czy potem najedzie Łotwę Estonię i Polskę tego tez nikt nie wie.Ogółem sytuacja się okropnie skomplikowała i to właśnie w tym 2016 roku….

     • Mezamir pisze:

      Putin nie może najechać na Polskę ponieważ Polska nie istnieje.
      Żeby Polska mogła istnieć,musiałaby być suwerennym i niepodległym krajem.
      To co dzisiaj nazywamy Polską to kolonia,magazyn niewolników i mięsa armatniego.
      Kiedyś gdy Rosja postanowiła walczyć z nazistami,też można powiedzieć że najechali na Polskę ale to nie była Polska(suwerenna i niepodległa) tylko baza nazistów.
      Dzisiaj Polska jest bazą syjonistów/nazistów,Waszyngtonu,Watykanu i Mossadu
      i to oni boją się Rosji.
      Najechali nas,obstawili swoimi bazami,wprowadzili antypolskie prawo
      i straszą nas tymi którzy mogą nam pomóc.

     • Dawid56 pisze:

      Być może istnieje trzecia alternatywa – rezygnacja któregoś z kandydatów,wówczas wybory nie odbędą się w terminie.
      I jeszcze jedna sprawa – walka o Dabik to walka o miasto wymieniane w przepowiedniach islamskich, że ostateczna walka między siłami dobra i zła ma mieć miejsce właśnie pod Dabik

     • Mezamir pisze:

      Islamiści i ich przepowiednie to tylko polityka i socjotechnika.

  • marek pisze:

   Natomiast znany mi jest – jak myślę… Twój – jedyny właściwy dla Ciebie – punkt widzenia…, w którym pragniesz „zbawić całą ludzkość

   po co / z jakich powodów / Małgosiu wkładasz we mnie to czego we mnie nie ma ?

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie …

   • marek pisze:

    Putin nie może najechać na Polskę ponieważ Polska nie istnieje.

    Muszę przyznać Ci pełną rację lecz w uzupełnieniu dodać ,że poprzez porównanie geopolitycznego położenia Polski przypomina on ruchliwe skrzyżowanie / węzeł komunikacyjny / dróg ,

    co można sensownego zrobić , żyjąc na skrzyżowaniu nie zawiadując ruchem po nim bo brakuje do tego sił i serca narodu – nic – ot i cała martyrologia narodu żyjącego na skrzyżowaniu…

    Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie …

   • margo0307 pisze:

    „…po co / z jakich powodów / Małgosiu wkładasz we mnie to czego we mnie nie ma ?…”
    ___
    A może… tylko Ci się tak wydaje, że… „chęci zbawienia wszystkich” w Tobie nie ma ?
    Ale jeśli nawet… tej chęci w Tobie nie ma, to dlaczego wiecznie ubolewasz nad… stanem świadomości gołych małp” ?…
    albo nad „tragicznym obrazem mas sterownych za pośrednictwem mas mediów i współczesnej wersji telewizorko-telefonów..”
    albo nad tym, że… „że się ludzkości kolejny raz nie udało …”

    • Ifryt pisze:

     Bo on miłuje system a nie lubi ludzi 🙂
     Popiera wszystko co prowadzi do zniewolenia i upodlenia ludzi, gdy wolność przejawia jakieś patologie, to on się cieszy i dumnie to oznajmia, bo dla niego to argument aby tej wolności nie było. To taki typ, i nie doszukujcie się Dziewczynki w nim niczego więcej 🙂
     To jest „Mister Czarna Dziura”, dużo wchłania ale nic nie oddaje, tylko wszystko więzi.

     • marek pisze:

      przynajmniej nie puszczam bąków w trakcie rozmowy mędrcze z pod znaku krwawych bajek kręconych teraz masowo dla zaniedbywanych przez rodziców dzieci …

      Marek

    • marek pisze:

     Ale jeśli nawet… tej chęci w Tobie nie ma, to dlaczego wiecznie ubolewasz nad… stanem świadomości gołych małp” ?…

     z rozumu Małgosiu , z rozumu , bo te ” gołe małpy” tworzą rzeczywistość tej planety …ale Ty przecież wiesz ,że to nie prawda …one są tak doskonale misiaczkowate , a ile w nich potencjałów – zmarnotrawionych …

     Marek

  • marek pisze:

   wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu…”
   tak masz „absolutną ” swoją rację Małgosiu …..i dlatego wojna się na tej planecie nieustannie toczy ….

   ach sorry zpomniałem
   (Desiderata)

   Marek

   • margo0307 pisze:

    „… z rozumu Małgosiu , z rozumu… i dlatego wojna się na tej planecie nieustannie toczy…”
    ___
    A czy Ty… nie toczysz nieustannie słownej wojny z każdym, kto ośmiela się sprzeciwić tej Twojej „jedynej prawdzie” odnośnie wiecznego ubolewania nad… stanem świadomości „gołych małp” ?
    – Czy ciągła krytyka… tego co myślą, mówią czy jak postępują inni…, to Twoim zdaniem cecha rozumu ?
    I Ty chcesz siebie postrzegać jako… chodzącą „Miłość będącą rosą życia „ ?
    Ech Marek, Marek… strach się bać…

   • margo0307 pisze:

    ~ …wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu… ~
    ” tak masz „absolutną” swoją rację Małgosiu …..i dlatego wojna się na tej planecie nieustannie toczy …”
    ___
    Czy… mam „absolutną swoją rację”, czy jej nie mam… to nie istotne, istotne jest to, że… zawsze i wszędzie znajdują się ludzie pełni heroizmu…, kierujący się w swym życiu poświęceniem dla innych i wykazujący się odwagą w szczególnie trudnych sytuacjach !…
    Poza tym…
    Wojna nie toczy się w wyniku ludzkiego heroizmu, lecz w wyniku nienasyconych żądz wynikających z egoizmu…

    • siola pisze:

     Ani jedno ani drugie jest powodem wojen.
     ale boskie chanstwo ,chciwosc na cudze ,
     ale by se nie marasic swoich boskich raczek ,
     mordowanie drugich pozostawia oswieconym boskoscia ludziom,
     I tak tepe paly ,ludziom ostre miecze daly,
     i swa tepote w glowy ludzkie wciskaly,
     tak se mysli jeden czy Terz drugi ze po smierci bedzie grzmocil Baby jak ten jego Zeus.
     i tak bedzie jeden czy Terz drugi boski tepy wojownik ,
     scinal drugim swoim ostrym mieczem glowy,
     nie widzac w swej boskiej tepocie ze jego tepa Leba juz dawno stzracona.
     Wiec i tepak wtedy mysli ze jeszcze wygra gdy czlowieka posle do kumpla spod budki z piwem z Korei.
     tak tepaki tocza wojny o swa tepa boskosc,myslac ze swoj Mist i wine drugim w glowy wcisna.
     Ale by sie nie stac tak jak ONI tepa pala ,lepiej patrzec z boku ,
     jak tepaki miedzy soba walki tocza o swe boskie erbe,
     Coz choc miecza ostrego czlowiek nie ma ale moze Terz tepej boskiej pale dobrym slowem dac po glowie i poczuje pustoglowiec jakby mieczem plazowanie po swym Lebie.
     Tak i macie boskich mistykow co to jak trza bylo grali wielkich komunistow,
     jedno co ich laczy zawsze przy korycie i pod drugimy dolkow rycie.
     No ale czego to sie nie robi dla BOGA ,nawet wlasnych Ojcow bedzie jeden z drugim zdradzal jak ta jego boska tepa pala z ostrym mieczem.
     Wiec i potem nie dziwota ze taka tepota w oswieconym kraju,
     nie wie jeden z drugim ze nie trupy kury nasraly do studni,
     ale dla szantárzu tepak rudy wrzucil swe baranie gowno do studni,
     bo juz boska tepota ukrasc firmy potrafi ale Problem ma z rzadzeniem,
     wiec i nie dziwota ze swym mistem beda bylego wlasciciela szantarzowaxc,
     by wyciagnac characz od bylego wlasciciela.
     Coz mistyczne prawo ,gdzie morderstwo ulega przedawnieniu,by mordercy w swej boskiej mistycznej tepocie mogli dalej okradac ziemskie narody.
     I jeszcze beda grozic klamcy ,szantarzysci ,zlodzieje i mordercy ze ukarza Twoje serce i beda jeszcze Tobie grozic ze zobatrzysz jak ONI przyjada.
     Coz a noz wy tepaki ,wiedza Oni kto Mist posial na tej ziemi.
     I nie bedzie sie jedna tepa pala z druga tepa pala zaslaniala tym ze winny czlowiek bo nie 99 procent ludzi to mordercy´,szantarzysci,klamcy czy zlodzieje.
     Coz nie dziwota ze te tepe z urzedu paly za klamce karzdego uwarzaja bo tepota z siebie przyklad bierze.I tak naprawde jedna z druga tepa pala niech pomysli ze czlowiek co przychodzi do urzedu nie jest klient ale jego pracodawca i gdy< go dobrze obsluzy to nie robi jemu laski bo On lyka czlowieka na urzednika datki.

 2. margo0307 pisze:

  „… walka o Dabik to walka o miasto wymieniane w przepowiedniach islamskich…”
  ___
  Czyżby… przez czysty przypadek, udało mi się napisać coś… „zbliżonego do prawdy”, kiedy pisałam:
  ~ wszak pionki na szachownicy już porozstawiane… ~ ?

  • margo0307 pisze:

   „Islamiści i ich przepowiednie to tylko polityka i socjotechnika.”
   ___
   Widzę Mezamirku, że… zbiegły się w czasie tory… naszego myślenia…

  • Dawid56 pisze:

   To prawda Małgosiu.Dzisiaj rozmowy Kerry Ławrow w Lozannie bez porozumienia
   http://stooq.pl/n/?f=1112803&c=0&p=0

   • marek pisze:

    To prawda Małgosiu.Dzisiaj rozmowy Kerry Ławrow w Lozannie bez porozumienia

    żebyś Dawidzie w innym temacie nie musiał powiedzieć to prawda:

    Nadeszła chwila w której Wielkie Kosmiczne Prawo zarządzające tym systemem światów uwolni potężne Rozszerzanie się Światła ”….i takie tam dalsze blebleble z przed stu lat…

    i nie dodał cholera , dobrze przestrzegał że historia się powtarza , a ludzie mają inteligencję na poziomie sięgającym jedynie do obsługi klawiatury lub kałacha ….

    Marek

  • Dawid56 pisze:

   I jeszcze jedna bardzo niepokojąca informacja…
   Rosyjski lotniskowiec przepłynie przez Kanał La Manche
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjski-lotniskowiec-przeplynie-przez-Kanal-La-Manche,wid,18545144,wiadomosc.html?ticaid=117ead&_ticrsn=3

   • margo0307 pisze:

    „I jeszcze jedna bardzo niepokojąca informacja…”
    ___
    Dawidzie, dlaczego ta informacja budzi… w Tobie niepokój ?
    Bardziej zaniepokojony powinien chyba być… „minister spraw zagranicznych GB, Boris Johnson, który wezwał niedawno do demonstracji pod ambasadą rosyjską w Londynie i – jak powiedział – „bardziej kinetycznej” reakcji na postępowanie Rosji w Syrii…”

    Ciekawe co ten pan rozumie przez określenie… „bardziej kinetyczna reakcja” ?

    • Mezamir pisze:

     Jankesi robią co mogą by „rozpętać pokój”
     w którym znów wystąpią jako obrońcy i zbawcy
     USA – sęp pokoju

     • margo0307 pisze:

      „Jankesi robią co mogą by „rozpętać pokój”…”
      ___
      Jeśli już… ktoś, coś „robi” to… nie tyle „zwykli” Jankesi, co raczej… Loża Angielska, do której imć Boris Johnson zapewne również należy, bo przecież nikt z poza ich kręgów nie mógłby piastować stanowiska ministra spraw zagranicznych GB…

    • Dawid56 pisze:

     Nadeszła chwila w której Wielkie Kosmiczne Prawo zarządzające tym systemem światów uwolni potężne Rozszerzanie się Światła

     Marek , a może czekam na to od dawna i może właśnie po to się urodziłem , kto wie?

     Małgosiu po prostu ta info budzi we mnie niepokój gdyż nigdy jeszcze żaden lotniskowiec Rosji nie znalazł się na Morzu Śródziemnym

     Po drugie pokój osiągnięty w 1938 to nie był żaden Pokój.
     Natomiast Świadomość ,że nie jesteśmy sami w Kosmosie prawdopodobnie zażegnałaby owe groźby wojny globalnej.

 3. marek pisze:

  Podziwu” godne wnioski wyciągane przez rozmówców tej strony , podziwu godna uwaga skupiająca się na wybranych akapitach z obszernego tekstu , podziwu godny optymizm oparty na….no właśnie na czym , na głosie rozumu i serca ….osobiście wątpię ….

  Aby uwznioślić owe peany nadziei i wiary w piękne jutro ludzkości , przepiszę urywek z Mistyki Życia z roku 1930 pisany ręką Godfrey,a Ray King,a dyktowany przez Saint Germain,a..

  Nadeszła chwila w której Wielkie Kosmiczne Prawo zarządzające tym systemem światów uwolni potężne Rozszerzanie się Światła ” Potężnej Obecności Jam Jest ” wśród naszej grupy planet , a to co nie będzie w stanie zaakceptować Mocy tego Światła , zostanie tym samym pochłonięte.

  Ludzkość nie potrzebuje się zatem dłużej łudzić nadzieją ,że może kontynuować generowanie destrukcyjnych uczuć i przetrwać.
  Nadszedł koniec wcześniejszej dyspensy a wszystkie rzeczy będą stworzone na nowo . Niechaj ten który pędzi przeczyta że może się nauczyć Drogi Światła gdy jeszcze jest na to czas.

  Nie istnieje na tej czy na jakiejkolwiek innej Ziemi żadne zło poza tym , które kiedyś i gdzieś wygenerowały same istoty ludzkie. Większość tego zła powstała przez ignorancję lecz wielka jego część została również uczyniona rozmyślnie przez tych którzy powinni wiedzieć lepiej , a którzy są w pełni świadomi swego wykroczenia .

  Jednostka używając własnego intelektu , aby wzmocnić destrukcyjną działalność w Nowym Cyklu do którego niedawno wkroczyliśmy , musi stanąć twarzą w twarz z własną destrukcją albowiem to że zwróci się ona przeciwko niej samej jest nieuniknione.

  Stanie się to szybko i dokładnie , albowiem obecna działalność wyraża prędkość , przy której zwrócenie się przeciwko sprawcy jest w wielu przypadkach kwestii godzin , tygodni , czy najwyżej miesięcy , podczas gdy dotychczas zajmowało to lata …..

  Kto nie będzie chciał zauroczony kolorem swych przekonań i wyobrażeń nie dostrzeże w tym urywku opisu :

  …złych i dobrych pasterzy w relacji z owcami ,
  …nie dostrzeże kondycji owych owiec ,
  …nie dostrzeże że prawie po stu latach od owych „twierdzeń” owce wymyśliły nową datę 2012
  …nie dostrzeże i będzie usilnie bagatelizował to że owce są obecnie kolejny raz układane by z własnego wyboru iść do rzeźni / na wojnę / jak były układane w latach trzydziestych gdy nieliczni byli zachwyceni i głosili podane wyżej frazy ….
  …nie dostrzeże że chórek ćwierkających o Miłość i potencjale człowieka to wentyl bezpieczeństwa wstawiony w społeczeństwo przez jego zarządców by mogli czynić bez przeszkód co czynią …

  ….Czasem chce mi się nad sobą i nad Wami zapłakać z powodu marnowania energii na tworzenie górnych i durnych teorii tam gdzie trzeba pracy u podstaw – uczenia bliźniego – sztuki stawania się człowiekiem…

  …Korzenie człowieka wyrastają z jego infantylności a nazywając rzecz bez ogródek z głupoty….i to jest wizytówką naszego gatunku i tej planety…

  Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie..

 4. Alicja z Krainy Czarów pisze:

  Dla Marysi 🙂

 5. margo0307 pisze:

  Pomijając – przykrą w odbiorze – dykcję oraz błędny nacisk lektorki kładziony na akcent… 🙂 myślę, że… ten dość długi, bo niemal dwugodzinny… wykład Marka Pasio pt. „Prawo Naturalne – prawdziwe Prawo Przyciągania”… innymi słowy – Prawo Przyczyny i Skutku… wart jest poświęcenia tego czasu i wewnętrznej analizy nt. prawdziwości słów w nim zawartych…

  Poniżej, krótki transkrypt z filmiku:

  „… Nie ma nic nowego pod Słońcem
  Prawda jest jedna i wieczna…
  Prawda sama w sobie i ze swej natury jest wojownicza…
  Powodem wojowniczej natury prawdy jest to, że prowadzi ona wojnę z wszelkiej maści kłamstwem, jest w stanie wojny z podstępem i kontrolą umysłu…
  Mówienie ludziom rzeczy, których nie chcą słuchać… powoduje u nich rozdrażnienie… 🙂

  Spróbuj… odłożyć na bok wszelkie uprzedzenia i uwarunkowania {swego umysłu}…, ponieważ… zdolność pojmowania i przyswajania informacji zależy od… nastawienia do prezentowanych informacji…
  Skala nastawienia psychicznego słuchacza zaczyna się od… arogancji… poprzez cynizm, sceptycyzm, nauczyciela, ucznia – od ufnego, łatwowiernego aż do naiwnego…

  Nie wierzcie mi…
  Musicie przyjrzeć się tym informacjom i dokonać ich weryfikacji poprzez swą wewnętrzną prawdę …

  Mówimy, że… chcemy… określonych wydarzeń…, szczęścia, pokoju, dobrobytu czy wolności.., ale… takie rzeczy nie przychodzą ot tak – tylko dlatego, że ich chcemy…, bo dla każdej z tych rzeczy… istnieją pewne wymagania w Naturze, które trzeba spełnić aby te rzeczy zaistniały…
  Rzeczy, których chcesz – nie pojawiają się magicznie/automatycznie w twoim życiu…
  Niezbędna jest wiedza…, wiedza okultystyczna, czyli… wiedza ukryta

  Okultyzm to zasób wiedzy, który został ukryty, zamaskowany z konkretnych powodów

  Niewielu ludzi zna tę wiedzę, rozumie ją i żyje zgodnie z nią wykorzystując ją w swym życiu…
  W podstawie piramidy nie ma Wiedzy, są masy pogrążone w ignorancji…, natomiast na szczycie znajdują się ludzie, którzy wiedzą jak Prawo Naturalne działa i korzystają z tej wiedzy w konkretnych celach i z konkretnych powodów…
  Co to za Wiedza i co w sobie zawiera ?
  Dlaczego ktokolwiek chce ukrywać wiedzę o tak ważnym znaczeniu dla ludzi ?

  Wiedza jest podzielona na dwie części:
  Arkana Małe i Arkana Wielkie…
  Arkana Małe dotyczą mikrokosmosu…, pojedynczych jednostek świadomości, ludzkiej psyche, psyche jednostki..
  Arkana Małe zawierają wiedzę na temat ludzkiej świadomości, tego jak działa i jakimi zasadami się rządzi oraz co na nią wpływa…

  Wiedza w Arkanach Wielkich dotyczy Makrokosmosu…, zrozumienia działania Praw Natury w bardzo dużej skali…
  Prawa Naturalne to niewidoczne w dużej skali prawa duchowe… wpływające na sferę fizyczną… i mające swój początek w sferze duchowej a manifestujące się w sferze „materialnej”, fizycznej…

  W uproszczeniu Prawa Naturalne regulują ludzkie zachowania…, ten zasób wiedzy zwany jest czasami konsekwencjonalizmem… lub Prawem Moralnym… lub też… Prawem Bożym…

  Zrozumienie Prawa Naturalnego wyrówna szanse i doprowadzi do upadku systemu kontroli, który nas otacza…
  Niewiedza… to słowo, które zostało niemal całkowicie wymazane ze słownika angielskiego…
  {w języku polskim oznacza: „brak podstawowej wiedzy lub nieznajomość czegoś; nieuctwo, ciemnota, ignorancja”}.

  Istnieje związek przyczynowo-skutkowy i są ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację…

  Będziemy mówić o odpowiedzialności moralnej
  Ignorancja jest powiązana z odpowiedzialnością i winą…, to… brak wiedzy wynikający z dobrowolnego odrzucania lub lekceważenia istniejących informacji pomimo ich istnienia…

  Odrzucasz jakąś informację ponieważ… czujesz się przez nią niekomfortowo…
  Lekceważysz… ponieważ uznajesz daną informację za wiedzę nieistotną, niepotrzebną tobie…

  Informacja istnieje, prawda również istnieje i jest dostępna… lecz ludzie wolą to zignorować…!, to jest niewybaczalne i jest powiązane z winą…

  W czasach dostępnej informacji w zasięgu ręki – ignorowanie prawdy nie jest opcją…, to dobrowolna decyzja, którą każdy sam podejmuje…, a która ma ogromne znaczenie…

  Sytuacja, która obecnie ma miejsce…

  Ludzie się zastanawiają dlaczego tracimy wolność ?
  – czemu wolność przecieka przez palce ?
  – czemu totalitaryzm i tyrania umacniają swą pozycję ?
  – czemu wzrasta kontrola i obsesja na jej punkcie ?

  Dlaczego to wszystko ma miejsce ?, dlaczego to się dzieje ?

  Wiara nie jest potrzebna, ponieważ prawda jest zawsze obecna…
  Jest to kwestia tego – czy chcemy ją dostrzec i zaakceptować jej istnienie poprzez zaprzestanie jej ignorowania…
  Uhonorowanie i z-rozumienie prawdy jest tylko początkiem…
  Działanie jest następnym krokiem…

  Masz klucz, masz informację i możesz jej użyć w swoim życiu…

  Ja nie jestem częścią istniejącego problemu, który ma miejsce na naszej Planecie, ale… w pewnym momencie… byłem częścią tego problemu i to znaczącą…
  Musiałem wówczas przestać wskazywać na innych i zacząć wskazywać na siebie, dokładnie na samego siebie i rozpoznać co muszę zmienić w swej głowie, w swoim ❤ i w swoim brzuchu, bo z brzucha pochodzi odwaga… trzeba zbudować równowagę pomiędzy ❤ umysłem i brzuchem

  Ludzie nie chcą zmieniać siebie…, nie chcą zmieniać tego, co myślą, co czują, jak działają…
  Chcą aby… szczęście, pokój, dobrobyt czy wolność… pojawiły się magicznie/samoistnie… bez trudu zmienienia siebie…., bez wysiłku ze swej strony…
  Ale… nie tędy droga…
  Dotarcie do wiedzy wymaga pracy, wymaga wysiłku…, wymaga w końcu czasu…
  Jeśli więc chcesz „wyzdrowieć” musisz zdobyć wiedzę nt. niewidocznych przyczyn obecnego stanu, które wywołują powszechnie obserwowane objawy, bo nie da się wyleczyć choroby poprzez zaleczanie objawów…, potrzebna jest wiedza o przyczynach…

  Ludzie mają zwichrowane pojęcie nt. prawdy…
  A prawda jest obiektywna, co oznacza, że… nie jest zależna od postrzegania…
  Ludzkie postrzeganie jest bardzo chwiejne… i może całkowicie odbiegać od prawdy…
  Prawda jest nieruchoma i nie mają na nią wpływu ani myśli ani postrzeganie…

  Świadomość to zdolność obserwacji wzorców i ich znaczenia…

  Solipsyzm – lekceważenie męskiej energii działania…
  Mówi o tym, że… nic nie istnieje poza mną…., moje postrzeganie jest jedynie właściwe i nic innego nie istnieje…, wszystko, co jest w fizycznym wymiarze nie ma znaczenia…, a jedyną pewną istniejącą rzeczą jest własny umysł…

  Natura z ang. (Naturel, z ang. nieodłączne, osadzone w naturze, przyrodzie, rzeczywistość prawdziwa, nie uczyniona sztucznie przez człowieka, pochodząca od Ducha, duchowy wymiar)
  Naturalny oznacza duchowy, nieodłączny z naturą…

  Ludzkie ego słyszy to – co chce słyszeć…

  Prawa Naturalne działają bez względu na to czy je znasz, czy nie…, bez względu na to czy się z nimi zgadzasz, czy nie…, czy je rozumiesz, czy nie…
  Stwórca Wszechświata je ustalił i puścił w ruch…, powołał je do istnienia, a ty i ja podlegamy tym prawom… i wszyscy odpowiadamy za tworzenie rzeczywistości w oparciu o te prawa, które wywierają wpływ i powodują efekty…
  Jak długo istniejesz w fizycznym wymiarze – tak długo kreujesz rzeczywistość…

  Jeśli więc działami zgodnie z tymi niewidocznymi naturalnymi prawami – tworzymy w sobie i wokół siebie pozytywne efekty…
  Jeśli nie działamy w zgodzie z prawami… tworzymy chaos i cierpienie…
  Posiadając wiedzę na temat ich działania – możemy się do nich dostroić i zacząć kreować pozytywną rzeczywistość…, wówczas nie będzie cierpienia, które zadajemy sobie sami…

  Prawo Naturalne nie jest siłą osobową, jest siłą bezosobową powodującą, że…
  – w jaki określony sposób działasz – taki otrzymasz efekt !

  Jeśli więc chcesz aby zniewolenie i cierpienie ludzi ustało i aby zmienił się stan, w którym znajduje się ludzkość – nie twórz więzienia i cierpienia innym żywym, czującym istotom

  Świadomość manifestuje się poprzez myśli, słowa i działanie…
  Myśli są energią stwórczą…, będącą manifestacją świadomości w jednostce i aby cokolwiek mogło zaistnieć w fizycznym wymiarze – musiało najpierw zaistnieć w wymiarze myśli…

  Uczucia są spolaryzowanym elementem jednostki, to żeński pierwiastek świadomości, energia ducha…

  Mowa jest formą działania i używa konkretnej męskiej energii – siły, która sprawia, że powietrze przelatuje przez struny głosowe i wprawia je w drgania…

  Kiedy ludzkie działania nie idą w parze z moralnością myślisz, że wiara zmieni cokolwiek…, czas pokazuje jakie efekty to przynosi…
  Manifestacje świadomości to myśli, uczucia i działanie, które są powiązane we wspólnocie w świadomości z umysłem, duchem i ciałem i to jest… „święta trójca”

  ps. życzę smacznego wielbicielom tuszonki…

 6. margo0307 pisze:

  Czyżby groźby unijnych „partnerów” ?

  ” Alain Juppé, faworyt w wyborach prezydenckich we Francji w 2017 roku, podczas największego programu publicystycznego emitowanego w telewizji publicznej France 2…, w ostrych słowach skrytykował Polskę…

  „…Proponuję zwołać kongres europejskich autorytetów, aby ocenić, kto podziela nasze wartości.
  Europa ma sens tylko, jeśli jest Europą polityczną.
  My musimy ustalić nasze warunki.
  I ci, którzy chcą – pójdą z nami, a tych, którzy nie chcą – będzie czekał inny los.
  Zobaczymy zresztą, co się wówczas stanie.
  Bo za tym kryją się też duże interesy…

  Polska i Węgry bardzo korzystają z solidarności finansowej, jaką im okazujemy – powiedział Alain Juppé…

  „Francja wiązała ogromne nadzieje z Polską i czuje się teraz bardzo zawiedziona.
  Odebranie prawa kobietom do kontrolowania własnego ciała jest porównywalne z przywróceniem kary śmierci” – powiedział „Rzeczpospolitej” Moisi.”
  http://newsweb.pl/2016/10/14/kandydat-na-prezydenta-francji-grozi-polsce-albo-pojdziecie-za-ue-albo-czeka-was-inny-los/

 7. Loja Jolajna pisze:

  margo0307 pisze:
  Październik 16, 2016 o 21:48

  „odniosłam się do tego :
  „Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…”
  ___
  Gwoli ścisłości:
  Bezpośrednio pod słowami:
  margo0307 pisze:
  Październik 16, 2016 o 10:30…

  zacytowałaś słowa Marka:

  „Jak Ci Ifryt gruczoły przestaną buzować , to może wtedy zaczniesz dopiero uczyć się myślenia…”
  ———————————
  daj spokój, skopiowałam cały twój komentarz, tak jak teraz zrobiłam

  swój komentarz zamieściłam bezpośrednio po słowach”
  „Marku, fakt, że Grześ jest młodszy od Ciebie, czy ode mnie…, nie oznacza, że nie posiada On swojej prawdy, którą się z nami dzieli…”

  nie moja wina, że ten blog jest jaki jest, że często nie wiadomo kto komu odpowiada, kto kogo cytuje, co jest cytatem, a co słowami komentującego

 8. marek pisze:

  Przeczytałem wczorajsze wpisy łącznie ze swoimi i przyszło mi na myśl słowo -żenada…..

  Ortodoksja choćby dotyczyła wzniosłych celów i dążeń zawsze w pierwszym rzędzie będzie się charakteryzować tym co kryje się pod słowem ortodoksja , dopiero potem jakimiś konstruktami światopoglądowymi ….

  Nie mam sobie zbytnio nic do zarzucenia w stosunku do wczorajszych wypowiedzi , ponieważ optymizm pozbawiony realizmu zazwyczaj płata figle ,a realizm bynajmniej nie musi być destrukcyjny jeżeli opisuje słabe miejsca i skłania do reakcji na dostrzeżone zagrożenia .

  Bunt w stosunku do realizmu wydaje mi się dowodem tendencyjność poglądów względnie brakiem odwagi , odwracaniem się od tego co przeraża i skłanianiem się z tego powodu do trzymania za wszelką cenę głowy w chmurach …a czym jest ta cena którą za ten strach przed byciem realistą płacimy …błędne wnioski i błędny osąd całości …

  To nie Ja tworzę swą rzeczywistość swoimi wyborami w takim stopniu jak jest to tutaj przedstawiane , funkcjonuję i jestem zanurzony w rzeczywistości którą tworzą masy / całość gatunku / i to jest determinantem mego dnia powszedniego i tego w jakich marginesach zmyka się moja wolność wyborów i tworzenia mojej indywidualnej rzeczywistości.

  … taka realistyczna w mym rozumieniu antyteza do tej infantylno -optymistycznej tezy tak często tu propagowanej sugerującej nasze nieograniczone i nieskrępowane niczym poza własną wolą moce twórcze …

  Aby dać dowód że moje twierdzenia nie opierają się jedynie na oglądzie ” ulicy ” zamieszczam parę urywków z komentarzem z ezo info lub ezo dezinformacji jak komu pasuje źródło określić , jednak pozwolę sobie zwrócić uwagę że prezentowane treści przystają do przedstawionego wczoraj przeze mnie oglądu rzeczy a sugestii na mnie wczoraj nie wywarły gdyż dopiero dzisiaj się z nimi zapoznałem….

  • marek pisze:

   cd.

   Kobra, aktualizacja sytuacji, 9 października 2016
   .
   Usuwanie grupy Chimera trwa. Po tym jak Chimera otworzyła wojenny front wewnątrz naszego Układu Słonecznego, siły Światła straciły dużo terytorium na płaszczyźnie plazmowej w całym Układzie Słonecznym i flota Plejadian musiała wycofać się niemal całkowicie.

   Część z tego terytorium została odzyskana w ciągu ostatnich kilku dni i Plejadianie powracają.

   Nie było znane wcześniej dla Oporu, że fizyczne bioczipy nie zostały całkowicie usunięte. Jest pewna część biochipów, które nie zostały rozpoznane przez wszystkie zaawansowane technologie wykrywania i usuwania Oporu i niestety każdy człowiek wciąż ma co najmniej trzy z tych biochipów. Te trzy bioczipy są fizycznymi punktami zakotwiczenia dla trzech głównych implantów plazmowych znajdujących się w płacie czołowym i powyżej pępka.

   Bioczipy w płacie czołowym są przyłączone do nerwu wzrokowego obu oczu i podłączone do kory słuchowej mózgu sztucznymi synapsami. Wysyłają ciągły strumień audio tego co widzisz i slyszysz do głównego komputera grupy Chimera. Komputer ten nieustannie monitoruje aktywność populacji na powierzchni i zapobiega kontaktowi ludności na powierzchni z siecią Agarthy i pozaziemskimi istotami Światła za pomocą odwetowych mechanizmów plazmowej bomby toplet.

   Bioczipy powyżej pępka mogą skutecznie kontrolować zachowanie populacji.

   .Aktywność biochipów wzrasta podczas plazmowych, skalarnych ataków dodatkowo tworząc konflikty i obniżając wibracje ludzi.
   Niektóre grupy Agarthan i tajnych programów kosmicznych są zakażone tymi biochipami.

   Jak już wspomniałem wcześniej, te bioczipy zostały opracowane podczas Drugiej Wojny Światowej w hitlerowskich obozach koncentracyjnych na zlecenie grupy Chimera, aby zapewnić, że stan kwarantanny planety jest utrzymany i ludność jest kontrolowana.

   Siemens był firmą, która dostarczyła technologicznego know-how w zakresie rozwoju tych chipów:
   http://exopolitics.org/siemens-implicated-in-tracking-forced-labor-slaves-in-space/
   https://rtuc.wordpress.com/2013/04/17/siemens-monopoly-with-sinister-nazi-past/
   .

   Zostały one skutecznie rozprzestrzenione wśród populacji po zakończeniu wojny, wprowadzone w szczepionkach programów szczepień przez WHO na całym świecie.

   Aktualizacja technologii tych biochipów była w latach 1979 i 1984, a druga w latach 1996 i 1999. Kolejne uaktualnienie było pod koniec 2009 roku, a od 2009 roku nowe szczepionki mają nowszą, potężniejszą wersję biochipów.

   Chociaż Oporowi udało się zamknąć i usunąć większość komponentów tych bioczipów, jeden aspekt pozostał niewykryty do 1 września 2016 roku, kiedy to zostały jednocześnie zaktywowane przez Chimerę wśród całej populacji powierzchni, i wśród większości frakcji kosmicznych programów. Opór obecnie rozwija technologię do usunięcia tego co jest pozostałością tych biochipów.

   Również Chimera nakazała swoim pozostałym sługusom, Drako uaktywnić całą, pozostałą plazmową, skalarną broń, która została zainstalowana w tajemnicy przez Drako w większości satelit o niskiej orbicie okołoziemskiej. Te plazmowe, skalarne promienie są obecnie najbardziej kierowane w stronę przebudzonych wojowników Światła i pracowników Światła na powierzchni planety na pełną skalę. Opór i flota Plejadian nie mogą jeszcze zneutralizować tych broni, gdyż są one chronione przez plazmowe bomby toplet.

   Jeżeli te informacje miały by być wiarygodne , a dla przeprowadzenia pewnych symulacji umysłowych można je na daną chwilę za takie potraktować ,to wojna toczy się nie tylko wokół nas lecz jest stymulowana wewnątrz nas samych i mamy wtedy potwierdzenie tego na co wczoraj starałem się zwrócić uwagę …dobrzy i źli pasterze i owce /jeżeli kogoś razi niech czyta ludzie /.

   Nasuwa mi się podejrzenie że poszczególne ludzkie jednostki posiadają lub są bardziej uwrażliwione na info płynące od owej grupy Chimery , inne na pozytywne stymulacje , a jeszcze inne posiadają dostęp lub są stymulowane przez obie przeciwstawne frakcje …

   …i w tym wypadku z bólem dla optymistów dedukuję że info płynące od tych” na obie strony zarażonych ” stymulacją płynących info wydają się najbardziej godne uwagi , gdyż przynoszą obraz działań jednej i drugiej strony w relacji i na ludzkości , dając tym samym dla wyzbytego stronniczości umysłu możliwość dokonania obiektywnej oceny bieżącej sytuacji….

   Jeśli chodzi o obecną eskalację napięć pomiędzy Rosją i USA, Putin otrzymał plan taktyczny od Plejadian jak uniknąć wojny globalnej.

   Astronauta Edgar Mitchell wysłał maila do Johna Podesta, przewodniczącego kampanii prezydenckiej, Hillary Clinton, że pozytywne istoty pozaziemskie nie pozwolą na konflikt globalny:
   https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1802
   .
   Analiza złożoności fali według Oporu przewiduje 65% prawdopodobieństwa, że Hillary Clinton wygra wybory.

   Globalny system finansowy NIE jest jeszcze blisko upadku tak, jak ta strona błędnie mówi:
   http://didthesystemcollapse.com/

   …a w komentarzu do tych ustępów można by rzec ,nie ma mistyki bez polityki bo jedno z drugim splecione jest jak Duch z ludzkim ciałem ….

   https://krystal28.wordpress.com/2016/10/11/bioczipy/

   p.s
   Dawid , Maria , Gogle nie znajduje Mistyki Życia , po znalezieniu jej okrężną drogą / w komputerze poza domem / wyskoczył napis strona z nieważnym czy zmienionym certyfikatem /nie dokładnie pamiętam treści tego alertu/ ostrzeżenie przed otwieraniem …

   Obawiam się ,że może to mieć wpływ na oglądalność i dostępność tej strony , sam nie umiem w tym pomóc bo się na tym nie znam , jednocześnie proszę nie traktujcie tego jako ataku bo mam do Was olbrzymią wdzięczność z istnienie tego kącika w necie…

   Jam jest w Bogu Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   .
   .

  • Loja Jolajna pisze:

   „To nie Ja tworzę swą rzeczywistość swoimi wyborami w takim stopniu jak jest to tutaj przedstawiane , funkcjonuję i jestem zanurzony w rzeczywistości którą tworzą masy / całość gatunku / i to jest determinantem mego dnia powszedniego i tego w jakich marginesach zmyka się moja wolność wyborów i tworzenia mojej indywidualnej rzeczywistości.”
   —————–
   ciepło, ciepło, coraz cieplej… 🙂

   • marek pisze:

    ciepło, ciepło, coraz cieplej…🙂

    po rozum do głowy idzie się nawet po śmierci ciała , tyle wiem na dzisiaj …a na razie przysłowiowy szlag mnie trafia , chyba straciłem godzinne wypociny ..

    Marek

    • marek pisze:

     cd.

     Część Intela wypuszczonego w niniejszym raporcie może być trudna lub niepokojąca dla niektórych osób, ale niemniej powinna zostać wydana.

     Usuwanie grupy Chimera trwa. Po tym jak Chimera otworzyła wojenny front wewnątrz naszego Układu Słonecznego, siły Światła straciły dużo terytorium na płaszczyźnie plazmowej w całym Układzie Słonecznym i flota Plejadian musiała wycofać się niemal całkowicie.

     Część z tego terytorium została odzyskana w ciągu ostatnich kilku dni i Plejadianie powracają.

     Nie było znane wcześniej dla Oporu, że fizyczne bioczipy nie zostały całkowicie usunięte. Jest pewna część biochipów, które nie zostały rozpoznane przez wszystkie zaawansowane technologie wykrywania i usuwania Oporu i niestety każdy człowiek wciąż ma co najmniej trzy z tych biochipów. Te trzy bioczipy są fizycznymi punktami zakotwiczenia dla trzech głównych implantów plazmowych znajdujących się w płacie czołowym i powyżej pępka.

     Bioczipy w płacie czołowym są przyłączone do nerwu wzrokowego obu oczu i podłączone do kory słuchowej mózgu sztucznymi synapsami. Wysyłają ciągły strumień audio tego co widzisz i slyszysz do głównego komputera grupy Chimera. Komputer ten nieustannie monitoruje aktywność populacji na powierzchni i zapobiega kontaktowi ludności na powierzchni z siecią Agarthy i pozaziemskimi istotami Światła za pomocą odwetowych mechanizmów plazmowej bomby toplet.

     Bioczipy powyżej pępka mogą skutecznie kontrolować zachowanie populacji.

     .

     Aktywność biochipów wzrasta podczas plazmowych, skalarnych ataków dodatkowo tworząc konflikty i obniżając wibracje ludzi.
     Niektóre grupy Agarthan i tajnych programów kosmicznych są zakażone tymi biochipami.

     Z drugiej strony, rasy, które całkowicie opanowały przenoszenie ciała fizycznego-eterycznego (Opór, Plejadianie, Siriusze, Arkturianie i pozytywni Andromedanie) są całkowicie od nich wolne.

     Jak już wspomniałem wcześniej, te bioczipy zostały opracowane podczas Drugiej Wojny Światowej w hitlerowskich obozach koncentracyjnych na zlecenie grupy Chimera, aby zapewnić, że stan kwarantanny planety jest utrzymany i ludność jest kontrolowana.

     Siemens był firmą, która dostarczyła technologicznego know-how w zakresie rozwoju tych chipów:
     http://exopolitics.org/siemens-implicated-in-tracking-forced-labor-slaves-in-space/
     https://rtuc.wordpress.com/2013/04/17/siemens-monopoly-with-sinister-nazi-past/
     .

     Zostały one skutecznie rozprzestrzenione wśród populacji po zakończeniu wojny, wprowadzone w szczepionkach programów szczepień przez WHO na całym świecie.

     Aktualizacja technologii tych biochipów była w latach 1979 i 1984, a druga w latach 1996 i 1999. Kolejne uaktualnienie było pod koniec 2009 roku, a od 2009 roku nowe szczepionki mają nowszą, potężniejszą wersję biochipów.

     Chociaż Oporowi udało się zamknąć i usunąć większość komponentów tych bioczipów, jeden aspekt pozostał niewykryty do 1 września 2016 roku, kiedy to zostały jednocześnie zaktywowane przez Chimerę wśród całej populacji powierzchni, i wśród większości frakcji kosmicznych programów. Opór obecnie rozwija technologię do usunięcia tego co jest pozostałością tych biochipów.

     Również Chimera nakazała swoim pozostałym sługusom, Drako uaktywnić całą, pozostałą plazmową, skalarną broń, która została zainstalowana w tajemnicy przez Drako w większości satelit o niskiej orbicie okołoziemskiej. Te plazmowe, skalarne promienie są obecnie najbardziej kierowane w stronę przebudzonych wojowników Światła i pracowników Światła na powierzchni planety na pełną skalę. Opór i flota Plejadian nie mogą jeszcze zneutralizować tych broni, gdyż są one chronione przez plazmowe bomby toplet.

     …Wojna toczy się wokół i wewnątrz nas samych stymulowana za pośrednictwem owych bio czipów…
     ..jednak jak zawsze będę optował za tym , że” zarażeni ” odbiorem info zarówno od jednej jak i drugiej strony naszych ” pasterzy ” przynoszą najprzydatniejsze info do stworzenia obiektywnego obrazu bieżącej chwili …

     Jeśli chodzi o obecną eskalację napięć pomiędzy Rosją i USA, Putin otrzymał plan taktyczny od Plejadian jak uniknąć wojny globalnej.

     Astronauta Edgar Mitchell wysłał maila do Johna Podesta, przewodniczącego kampanii prezydenckiej, Hillary Clinton, że pozytywne istoty pozaziemskie nie pozwolą na konflikt globalny:
     https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/1802
     .

     Analiza złożoności fali według Oporu przewiduje 65% prawdopodobieństwa, że Hillary Clinton wygra wybory.

     Globalny system finansowy NIE jest jeszcze blisko upadku tak, jak ta strona błędnie mówi:

     ….wygląda na to że mistyka z polityką są splecione ze sobą jak Duch z naszym ciałem ..

     https://krystal28.wordpress.com/2016/10/11/bioczipy/

     ps
     na Goglu nie można znaleźć MŻ i wyskakuje alert o braku certyfikatu lub coś tam /nie pamiętam …

     Jam jestw Bogu a Bó wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

    • marek pisze:

     idę spać , bo drugi raz nie opublikowane to nie moja wina , a cenzura mojego pióra…
     …niech się diabły z aniołami dogadają , czyją stronę na Ziemi trzymają…

     idę na swoje zielone łąki i będę tam puszczał ……nie nie to co się rymuje …..latawce , dmuchawce i kolorowe bańki z piany z ust bliźnich o porannej rosie zbieranej …..

     Marek

    • margo0307 pisze:

     „… To nie Ja tworzę swą rzeczywistość swoimi wyborami w takim stopniu jak jest to tutaj przedstawiane , funkcjonuję i jestem zanurzony w rzeczywistości którą tworzą masy…”
     ___
     Nie Ty ?
     A kto ? – Twoim zdaniem tworzy Twoją rzeczywistość ?
     I czyje wybory na nią wpływają ?

     Twoje wybory dotyczą przede wszystkim Twojej rzeczywistości, wywierają też jednak wpływ na całość rzeczywistości tworzonej przez masy…
     Dokładnie tak samo jak… rodzic uczący swe dziecko, i przekazujący mu swoją wiedzę – w oparciu o którą działa dziecko w swym późniejszym życiu…
     Jeśli wiedza jest błędna – dziecko popełnia w życiu błędy…, i robi to tak długo – aż samo zrozumie, że zostało nasączone błędną wiedzą…

     Wszystko to, kim/czym jest każdy z nas – powstaje z mądrości wypracowanej sobie przez każdego z nas…, i wszystko, kim/czym będzie każdy z nas – zależy od nas samych…, w każdej bowiem chwili naszego życia – wszyscy dokonujemy takich czy innych wyborów, w taki czy inny sposób!
     Każdy Twój wybór… prowadzi do takiej czy innej wiedzy, na podstawie której osiągasz swą mądrość…
     Możesz oczywiście zaprzestać pogłębiania swej wiedzy – to też jest wybór – i zasiąść na laurach – tego co już poznałeś, uznając, że… wiesz już wszystko…
     * * *
     „…Nie mam sobie zbytnio nic do zarzucenia …”
     ___
     Dlaczego mnie to nie dziwi ?!

     • Mezamir pisze:

      Rzeczywistość w której żyjemy jest wypadkową tego czego chce każdy
      Jedyna rzeczywistość na którą inni nie mają wpływu to tzw nasz włąsny świat.
      Można żyć we własnym świecie fantazji lub wspólnym świecie realnym.
      Gdyby świat się zmieniał pod dyktando każdego z nas
      to prędzej by się zawalił niż dostosował do indywidualnych fantazji miliardów ludzi.
      Ten chce tak a tamten inaczej

      A kto ? – Twoim zdaniem tworzy Twoją rzeczywistość ?
      I czyje wybory na nią wpływają ?

      Wszyscy po trochu,nikt indywidualnie.
      Rzeczywistość jest NASZA a nie czyjaś,czyjeś są fantazje.

     • margo0307 pisze:

      ~ czyje wybory wpływają na Twoją rzeczywistość ? ~
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      Wszyscy po trochu,nikt indywidualnie.”
      ___
      Przeczytaj Mezamir raz jeszcze to – co powyżej napisałeś…, bo z tego wpisu – wg. mnie – wynika, że… na moją rzeczywistość wpływają wszyscy po trochu, ale ja – nie…
      Idąc dalej tym tokiem myślenia… ja wpływam trochę na Twoją rzeczywistość, ale na swoją – już nie…

      * * *
      „…Gdyby świat się zmieniał pod dyktando każdego z nas to prędzej by się zawalił niż dostosował do indywidualnych fantazji miliardów ludzi…~”
      ___
      Te… „indywidualne fantazje miliardów ludzi” tworzą wypadkową tego – co zadziewa się na świecie…, a w związku z tym mamy to – co mamy… wojny, medytacje, kłótnie, marsze pokoju, etc… ponieważ sporo z tzw. „indywidualnych ludzi” nie ma świadomości faktu , jak wielka potęga drzemie w ich fantazjach, które sobie wizualizują…
      Jest ona w rzeczywistości potężnym narzędziem, dzięki któremu każdy z nas indywidualnie dokonuje pozytywnych lub negatywnych zmian w swoim i innych życiu…
      Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że… mózg każdego z nas – nie odróżnia tego, co sobie wyobrażamy od tego – co zadziewa się w rzeczywistości… i przyjmuje za prawdę wszystko to, co sobie wyobrażamy…
      Im bardziej i częściej wyobrażamy sobie jedną i tę samą myśl – tym szybciej i mocniej zasilamy ją energetycznie powodując jej materializacje w świecie fizycznym…

      Prawda jest taka, że każdy z nas jest „Czarodziejem”… 🙂 i każdy z nas – poprzez wyrażanie swojego duchowego, emocjonalnego, psychicznego oraz fizycznego aspektu – jest Twórcą swojej własnej Rzeczy Istności i „wyczarowuje” – kreuje Ją – nie tylko poprzez swoje działania, ale także – poprzez osobistą percepcję.

      Może się nam wydawać, że… to inni kreują dla nas rzeczywistość, ale to tylko pozory, ponieważ są to jedynie odbicia tego – co do nas powraca w odpowiedzi na nasze wewnętrzne wyobrażenia…

      Wolność to nie odrzucanie kompromisów – lecz świadomy wybór i zgoda na wszystkie konsekwencje tego wyboru” (Paolo Coelho)

     • Mezamir pisze:

      z tego wpisu – wg. mnie – wynika, że… na moją rzeczywistość wpływają wszyscy po trochu, ale ja – nie…

      Posiadasz dziwny dar komplikowania rzeczy prostych 🙂

     • marek pisze:

      Piękne te Twoje słowa Małgosiu , jeszcze piękniejsza sentencja miszcza lotnych rozważań pana Paolo Coelho, lecz obawiam się że , będą one zrozumiane i stosowane dopiero wtedy gdy na świecie zostanie zaledwie kilkoro ludzi …

      cały w podziwach …

      Marek

     • Dawid56 pisze:

      i wszystko, kim/czym będzie każdy z nas – zależy od nas samych…, w każdej bowiem chwili naszego życia – wszyscy dokonujemy takich czy innych wyborów, w taki czy inny sposób!

      Nie do końca.Wybieramy tylko spośród pewnej klasy rozwiązań- tzw ofert życiowych
      Wielu z nas nie chce być politykiem , choćby i mama i tata zmuszali nas abyśmy nim zostali

      Astrologicznie rzecz ujmując każdy z nas rodzi się z pewnym kosmogramem możliwości – jest ich bardzo wiele – i tu jest miejsce na dokonywanie wyborów drogi którą chcemy iść.

      Po drugie na wybór pracy mają wpływ nasi rodzice i to nie mały ( Np ojciec i syn muzyk czy ojciec i syn aktor czy ojciec i syn malarz)

     • margo0307 pisze:

      „Posiadasz dziwny dar komplikowania rzeczy prostych” 🙂
      ___
      Mam wrażenie Mezamirku, że… tkwiąc w swoich wzorcach myślenia – sam sobie komplikujesz to – co na ogół jest proste…

     • margo0307 pisze:

      ” Nie do końca.Wybieramy tylko spośród…”
      ___
      Dawidzie, wszystko to – co jesteś w stanie sobie wyobrazić… może zamanifestować się w Twoim życiu…, nawet etat pracy, którego jeszcze nie ma…!

      „… na wybór pracy mają wpływ nasi rodzice i to nie mały…”
      ___
      Dawidzie, naprawdę wierzysz, że na wybór Twojej pracy mieli wpływ Twoi rodzice ?
      Wyobraź sobie, że mój Tata chciał bym została ichtiologiem…, nawet w trakcie liceum umówił mnie z profesorem, który był jego znajomym, a który zajmował się dziedziną tej właśnie wiedzy…
      Ale ja… nie chciałam być ichtiologiem…, więc nim nie zostałam ! 🙂
      Był pewien okres czasu w moim życiu, kiedy bardzo chciałam zostać weterynarzem, ale… i z tego zrezygnowałam…

 9. marek pisze:

  Mezamir

  O Światłości Myśli Przelanej na papier ,Obrońco starych dziadków którzy się jąkają …jam ci sługa uniżony , wielbiciel przejrzystości Twego umysłu do grobowej deski albo dalej , ect.ect.

  Małgosiu Mezamir odpowiedział za mnie…

  ja tylko dołożę poprawkę …nie zawalił , a szlag by go od razu trafił jak go trafia w sposób kontrolowany gdy idziemy na wojnę …

  hej ho hej ho do woja by się szło hej ho ho ho hej ho ho ho hej ho hej ho ……

  Marek

  • Loja Jolajna pisze:

   Małgosiu Mezamir odpowiedział za mnie…
   ——————–
   Podczytuję Mezamira i jestem pełna podziwu za jego rzeczowe/mądre wypowiedzi

   • Ifryt pisze:

    To fakt, całkowite przeciwieństwo ciemnoty serwowanej przez Marka 😛

    • marek pisze:

     Ifrytku ,żeby być oryginalnym w docinkach trzeba mieć za sobą obcowanie z satyrą choćby poprzez prenumerowanie starych dobrych Szpilek …daje to warsztat , wszechstronność …

     …prawda jak Szpilki wychodziły to o Tobie jeszcze wróble nie ćwierkały ,ale nic straconego , podglądaj , ucz się , ale na miłość boską nie bekaj bo ani to docinek , ani satyra …jeżeli już to co najwyżej wizytówka ….

     encyklopedia i jeszcze raz wkuta na pamięć encyklopedia , sport , dziewczyna i będzie dobrze , ezo głupoty z pólek i głowy same wylecą , może nawet w przyszłości powiesz …znałem go ,wielki to był stary zgred , dobrze mi dupę ukopał w trakcie zaganiania mnie po rozum do głowy .

     …i dzieci z ojca będą dumne ,żona dowartościowana z kim dzieci zrobiła , a może nawet na tych wspomnieniach jakąś kapuchę utrzepiesz…

     tra la la la, tra la la la na dzisiaj Ifrytku pa …

     Marek

    • Loja Jolajna pisze:

     To fakt, całkowite przeciwieństwo ciemnoty serwowanej przez Marka😛
     __________________________
     Mądrość Marka jest inna niż mądrość Mezamira…Marek piszę z pozycji dojrzałego, doświadczonego obserwatora, z pozycji praktyka, a Mezamir póki co mądrze teoretyzuje. Jeżeli te teorie przełoży na praktykę to na starość będzie zadowolony ze swojego życia.

     • Ifryt pisze:

      Kpiny sobie robisz Dziewczyno? 😉
      Zanim zaczniesz popierać jakieś patriarchaty czy matriarchaty to najpierw zadaj sobie pytanie – jakie dobro mają do zaoferowania ci starsi i mądrzejsi? 😉
      Mądrość jest u mędrców a nie starych głupców i przegrańców, ale dajmy już spokój Markowi, niechce mi się wypowiadać na jego temat.

 10. marek pisze:

  Administracjo …Dawidku Marysiu , dwa moje posty zatrzymane , a myśl w nich zawarta iście mistyczna więc please…….

  Marek

  • marek pisze:

   Analiza futrzaków na zamówienie itd.itd.

   Raport z Żelaznej Góry

   Celem analizy było rozpoznanie różnych sposobów „stabilizacji społeczeństwa”. Brzmi nieźle, jednak dalsza analiza raportu ujawnia, że słowo „społeczeństwo” jest używane jako synonim rządu światowego. Co więcej, słowo „stabilizacja” jest używane w znaczeniu „zachowywać”, „uwieczniać”. Od początku jasnym jest, że celem badań była analiza różnych sposobów, jakimi rząd może utrzymywać swoją siłę, kontrolować społeczeństwo i zapobiegać rebelii.

   Na samym wstępie stwierdzono, że kwestia moralności nie była roztrząsana. Analiza nie skupiała się na tym, czy coś jest dobre czy złe, czy jest zgodne z koncepcją wolności lub prawami człowieka. Ideologia nie była przedmiotem dyskusji, podobnie jak patriotyzm, koncepcje religijne. Jedynym problemem było utrwalenie istniejącej władzy. W raporcie czytamy: „Poprzednie badania traktowały potrzebę pokoju, wartość ludzkiego życia, wyższość instytucji demokratycznych, utylitaryzm, „godność” jednostki, potrzeby zdrowotne, długowieczność i inne tego typu slogany jako wartości nie podlegające dyskusji, jako konieczne dla uzasadnienia badań w kwestii pokoju. Jak dotąd nie znaleźliśmy takich wartości. Usiłujemy zastosować standardy naukowe w naszym myśleniu, ich główną cechą nie jest kwantyfikacja, jak to się powszechnie uważa, lecz to co wyraził Whitehead [Alfred North Whitehead – Był twórcą tzw. filozofii organizmu oraz prekursorem nurtu współczesnej filozofii procesu.] w słowach: „… nie uwzględnia żadnych wyroków wartościujących; na przykład, żadnych estetycznych i moralnych osądów.””[1]

   Główną konkluzją raportu było to, że dawniej, wojna była jedynym niezawodnym sposobem osiągania celów. Stwierdza, że tylko w czasie wojny i zagrożenia wojną, masy były na tyle uległe by znosić jarzmo władzy bez skargi. Strach przed podbojem i grabieżą przez wroga czyni niemal każdy ciężar akceptowalnym. Wojna może być użyta do wzbudzenia w ludziach pasji i uczuć patriotycznych, bycia lojalnym wobec przywódców. Żadne poświęcenie w imię zwycięstwa nie zostanie odrzucone. Opór widziany jest jako zdrada. Lecz w czasach pokoju, ludzi oburzają wysokie podatki, niedobory i biurokratyczne interwencje. Gdy społeczeństwo przestaje respektować władców, staje się
   niebezpieczne. Żaden rząd nie przetrwa długo bez wrogów i konfliktów zbrojnych. Dlatego też, wojna jest niezbędnym stanem „stabilizacji społecznej”.

   Są to dokładne słowa z raportu:
   http://nwonews.pl/artykul,1853,raport-z-zelaznej-gory

   Marek

   • marek pisze:

    A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie…

    Wystarczy mi jak na razie ,żartów i uszczypliwości , uzyskałem to czego chciałem , potwierdzenie ,że wszelkie przedstawiane tutaj światopoglądy są rozbieżne z aktualnym stanem kondycji rodzaju ludzkiego i nie oddają prawdy o dziejących się procesach i ich mechanizmach na Ziemi …nie uwzględniaj wszystkich składowych wpływających na tworzenie naszego jutra

    Zarzut i stwierdzenie Jezusa dotyczy również piszących tu na tym forum …gdyż niewygodne fakty tyczące się rodzaju ludzkiego bez względu na narodowość są zamiatane pod przysłowiowy dywan…a własne uprzedzenia , niedomogi rozumienia i skłonności są eksponowane jako obiektywna ocena ….

    ….tymaczsem ..

    Protokoły Mędrców Syjonu

    są prawdą którą można czytać dwojako : skupiając się na Żydach i ich stosunku do nas i jako informacji o nas samych widzianych na tle historii – tysięcy lat .

    Wartość „Protokołów” leży nie w ich pochodzeniu, ale w ich treści!
    Mamy więc dwa plany – „Plan trzech wojen”, oraz „Protokoły”.

    „Plan trzech wojen” przewiduje trzy wojny poprzedzające NWO oraz zniszczenie Judaizmu.

    Protokoły planują Antychrysta oraz są w większości detalicznym wyjaśnieniem „Planu Trzech Wojen” oraz planem zniszczenia Chrześcijaństwa.

    Protokoły są planem Masonerii religii lucyferiańskiej – ostatnim ich edytorem był Albert Pike.
    „Protokoły Mędrców Syjonu”

    czyli…
    Protokoły Lucyfera

    Protokół I
    Słuszny sąd o ludziach – Prawo polega na sile – Wolność jest ideą; wolnomyślność – Złoto i wiara – Samorząd, a despotyzm kapitału – Wróg wewnętrzny – Tłum i anarchia – Polityka, a moralność – Syjońskie zasady rządzenia – Prawo silniejszego – Niezwalczona władza syjońska – Cel uświęca środki – Ślepy tłum – Abecadło polityczne – Waśnie partyjne – Samowładztwo najwłaściwszą formą rządu – Alkoholizm, klasycyzm, prywata – Zasady i podstawy rządu syjońskiego – Terror – Wolność, równość, braterstwo – Zasada rządu dynastycznego – Zniesienie przywilejów arystokracji i gojów – Nowa arystokracja – Wychowanie psychologiczne – Abstrakcja wolności – Możność zmiany przedstawicieli narodu

    § 1. Słuszny sąd o ludziach

    Ludzie o popędach złych są znacznie liczniejsi od zacnych, toteż najlepsze wyniki w rządzeniu ludźmi osiągnąć można przy pomocy gwałtu i strachu, nie zaś w drodze rozpraw akademickich. Każdy człowiek dąży do władzy, każdy pragnąłby zostać dyktatorem, gdyby tylko mógł, lecz jednocześnie rzadko kto nie byłby gotów poświęcić dobra ogólnego dla celów osobistych.

    http://www.zbawienie.com/pms.htm

   • marek pisze:

    A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie…

    Wystarczy mi jak na razie ,żartów i uszczypliwości , uzyskałem to czego chciałem , potwierdzenie
    ,że wszelkie przedstawiane tutaj światopoglądy są rozbieżne z aktualnym stanem kondycji rodzaju ludzkiego i nie oddają prawdy o dziejących się procesach i ich mechanizmach na Ziemi …nie uwzględniaj wszystkich składowych wpływających na tworzenie naszego jutra

    Zarzut i stwierdzenie Jezusa dotyczy również piszących tu na tym forum …gdyż niewygodne fakty tyczące się rodzaju ludzkiego bez względu na narodowość są zamiatane pod przysłowiowy dywan…a własne uprzedzenia , niedomogi rozumienia i skłonności są eksponowane jako obiektywna ocena ….

    ….tymaczsem ..

    Protokoły Mędrców Syjonu

    są prawdą którą można czytać dwojako : skupiając się na Żydach i ich stosunku do nas i jako informacji o nas samych widzianych na tle historii – tysięcy lat .

    Wartość „Protokołów” leży nie w ich pochodzeniu, ale w ich treści!
    Mamy więc dwa plany – „Plan trzech wojen”, oraz „Protokoły”.

    „Plan trzech wojen” przewiduje trzy wojny poprzedzające NWO oraz zniszczenie Judaizmu.

    Protokoły planują Antychrysta oraz są w większości detalicznym wyjaśnieniem „Planu Trzech Wojen” oraz planem zniszczenia Chrześcijaństwa.

    Protokoły są planem Masonerii religii lucyferiańskiej – ostatnim ich edytorem był Albert Pike.
    „Protokoły Mędrców Syjonu”

    czyli…
    Protokoły Lucyfera

    Protokół I
    Słuszny sąd o ludziach – Prawo polega na sile – Wolność jest ideą; wolnomyślność – Złoto i wiara – Samorząd, a despotyzm kapitału – Wróg wewnętrzny – Tłum i anarchia – Polityka, a moralność – Syjońskie zasady rządzenia – Prawo silniejszego – Niezwalczona władza syjońska – Cel uświęca środki – Ślepy tłum – Abecadło polityczne – Waśnie partyjne – Samowładztwo najwłaściwszą formą rządu – Alkoholizm, klasycyzm, prywata – Zasady i podstawy rządu syjońskiego – Terror – Wolność, równość, braterstwo – Zasada rządu dynastycznego – Zniesienie przywilejów arystokracji i gojów – Nowa arystokracja – Wychowanie psychologiczne – Abstrakcja wolności – Możność zmiany przedstawicieli narodu

    § 1. Słuszny sąd o ludziach

    Ludzie o popędach złych są znacznie liczniejsi od zacnych, toteż najlepsze wyniki w rządzeniu ludźmi osiągnąć można przy pomocy gwałtu i strachu, nie zaś w drodze rozpraw akademickich. Każdy człowiek dąży do władzy, każdy pragnąłby zostać dyktatorem, gdyby tylko mógł, lecz jednocześnie rzadko kto nie byłby gotów poświęcić dobra ogólnego dla celów osobistych.

    http://www.zbawienie.com/pms.htm

   • marek pisze:

    ….”System wojenny jest nie tylko kluczowy dla narodów jako niepodległych podmiotów politycznych ale, jest równie niezbędny dla stabilności ich struktur politycznych. Bez niego, żadna władza nie jest w stanie utrzymać przyzwolenia, legitymacji lub prawa do rządzenia społeczeństwem…..

    ……organizacja społeczeństwa pod prawdopodobieństwo wojny jest głównym stabilizatorem politycznym…. umożliwia społeczeństwom zarządzanie niezbędnymi różnicami klasowymi i zapewnia podporządkowanie obywateli państwu na mocy rezydentnych sił zbrojnych nieodłącznych w koncepcji państwowości…..

    …….Raport z Żelaznej Góry konkluduje, że nie może być substytutu wojny dopóki nie zostaną spełnione trzy cechy. Musi to być (1) ekonomicznie marnotrawne, (2) reprezentować wiarygodne zagrożenie ogromnej wagi, (3) dostarczać logicznej wymówki dla przymusowych usług dla władzy……

    http://nwonews.pl/artykul,1853,raport-z-zelaznej-gory

    ….jakże dobrze jest czytać i opiniować o wszystkim i niczym …z naciskiem na niczym….

    Jam Jestw Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

 11. marek pisze:

  Gnoza to jeden z najstarszych sposobów jak zwieść człowieka, oferuje się specjalną wiedzę niedostępną dla zwykłego człowieka, w tym przypadku symboli, osoba studiujące je po jakimś czasie staje się tak zapatrzona w to iż nie dostrzega nonsensu. Trzeba sobie zdać sprawę, że symbolika illuminati jest faktycznie przydatna w zrozumieniu ich działań, ich językiem są kształty i symbole, jednak Jordan Maxwell oferuje coś innego.

  Tu nie chodzi o to żeby poznać symbolikę aby zrozumieć działania rządzących ale żeby stać się takimi jak oni. W rzeczywistości jest to religia illuminati, klasyczne urzeczywistnienie powiedzenia „nie możesz ich pokonać, to się przyłącz”.

  http://nwonews.pl/artykul,1631,kon-trojanski-w-the-truth-movement-dezinformacja-nwo

 12. Mezamir pisze:

  Gnoza to jeden z najstarszych sposobów jak zwieść człowieka
  osoba studiujące je po jakimś czasie staje się tak zapatrzona w to iż nie dostrzega nonsensu.

  Mam dzisiaj lekkie zatrucie pokarmowe więc powiem wprost:
  Pieprzenie ignoranta lub celowa dezinformacja
  mająca na celu zwodzenie i manipulowanie ludźmi.

  Gnoza ma swoje źródła w Wedancie (podobnie Kabała która wyrosła na Gnozie)
  Jedynym zwodzicielem a raczej uwodzicielem,są religie pustyni
  które mamią i czarują ludzi słowem „miłość” odmienianym przez wszystkie przypadki
  a ludzie ulegają temu urokowi i dają się wodzić pasterzom
  dzięki czemu nazywa się ich stadem owieczek
  ale to po prostu barany :p

  Pytam się: gdzie była światła wszechwiedza światłego kościoła
  gdy palili na stosach „heretyków” głoszących „zabobony” o okrągłej Ziemi?
  Kiedyś gadali bzdury by utrzymać ludzkość w ciemnocie
  dzisiaj robią to samo.
  Średniowiecze wcale się nie skończyło,przybrało tylko nową formę dzięki
  „nauce” kościoła (islam nie jest lepszy).
  Gdyby nie „bluźniercy i antychryści” to mieszkalibyśmy w norach służąc panom w limuzynach.

 13. ufoludek pisze:

  Witam wszystkich
  Z Gurdżijewa:
  „Ludzkość, do której my należymy, czyli ogół znanej nauce i cywilizacji, historycznej i prehistorycznej ludzkości, w rzeczywistości stanowi tylko zewnętrzny krąg ludzkości, wewnątrz którego znajduje się kilka innych kręgów.
  Można zatem sobie wyobrazić ogół zarówno znanej, jak i nie znanej nam ludzkości jako szereg koncentrycznych okręgów.
  Wewnętrzny krąg nazywany jest “ezoterycznym”. Krąg ten składa się z ludzi, którzy osiągnęli najwyższy z możliwych dla człowieka stopień rozwoju. Każdy z tych ludzi ma w pełni rozwiniętą indywidualność, to znaczy niepodzielne “Ja’; wszystkie dostępne człowiekowi stany świadomości, całkowitą kontrolę nad tymi stanami, pełnię osiągalnego przez człowieka poznania oraz wolną i niezależną wolę. Nie mogą oni podejmować działań sprzecznych z ich rozumieniem ani też mieć rozumienia, które nie wyraża się w działaniach. Równocześnie nie może być między nimi niezgody lub jakichś różnic w rozumieniu. Ich działania są więc całkowicie skoordynowane i bez poczucia jakiegokolwiek przymusu prowadzą do jednego wspólnego celu, albowiem opierają się na wspólnym i jednakowym rozumieniu.
  Następny krąg nazywany jest “mezoterycznym”, czyli środkowym. Ludzie należący do tego kręgu mają wszystkie cechy członków kręgu ezoterycznego, z tą jednak różnicą, że ich wiedza jest bardziej teoretyczna. Oczywiście dotyczy to wiedzy o charakterze kosmicznym. Ludzie ci znają i rozumieją wiele spraw, które nie znalazły jeszcze wyrazu w ich działaniach. Wiedzą więcej, niż są w stanie zrobić. Jednakże ich rozumienie jest równie dokładne, a zatem identyczne z rozumieniem ludzi należących do kręgu ezoterycznego. Pomiędzy nimi nie może być zgody ani nieporozumień. Jeden rozumie tak samo, jak wszyscy, a wszyscy rozumieją tak samo, jak każdy z osobna. Ale, jak wcześniej zostało powiedziane, rozumienie to, w porównaniu z rozumieniem kręgu ezoterycznego, jest do pewnego stopnia bardziej teoretyczne.
  Trzeci krąg zwany jest “egzoterycznym”, czyli zewnętrznym, ponieważ jest to zewnętrzny krąg wewnętrznej części ludzkości. Ludzie należący do tego kręgu mają wiele wspólnego z ludźmi z kręgu ezoterycznego i mezoterycznego, lecz ich wiedza kosmiczna ma charakter bardziej filozoficzny, to znaczy jest bardziej abstrakcyjna od wiedzy kręgu mezoterycznego. Członek kręgu mezoterycznego wylicza, członek kręgu egzoterycznego kontempluje. Rozumienie ludzi z kręgu egzoterycznego nie może wyrażać się w działaniach. Ale nie mogą występować między nimi różnice w rozumieniu. To, co rozumie jeden, wszyscy inni też rozumieją.
  W literaturze, która uznaje istnienie ezoteryzmu, ludzkość z reguły podzielona jest tylko na dwa kręgi, i “krąg egzoteryczny”, w przeciwieństwie do “ezoterycznego”, nazywany jest zwyczajnym życiem. W rzeczywistości, jak widzimy, “krąg egzoteryczny” jest czymś bardzo od nas odległym i bardzo wzniosłym. Dla zwykłego człowieka już samo to jest “ezoteryzmem”.”

  Do którego z kręgów zaliczą się szanowni komentatorzy?

 14. ufoludek pisze:

  Mario
  Na moim poziomie etykietki są niezbędne, żeby się w tym wszystkim nie pogubić.
  Margo
  Jaka tam ankieta.
  Szukam kogoś kto pomoże dostać się do kręgu egzoterycznego.
  Może ktoś robi już jakiś podkop. 🙂

  • Maria_st pisze:

   „Szukam kogoś kto pomoże dostać się do kręgu egzoterycznego.”

   ja jestem tylko kropką

   • margo0307 pisze:

    „… Margo Jaka tam ankieta…”
    ___
    W takim razie…, chyba błędnie z-rozumiałam Twoje zapytanie:
    „Do którego z kręgów zaliczą się szanowni komentatorzy?”

    Jeśli chodzi o mnie, to… najbliżej mi do… ostatniego „kręgu”, ponieważ wiedzę, jaką posiadam staram się wykorzystywać i stosować w moim codziennym życiu, czyli… wieść zwykłe, proste życie w… „niezwykły” sposób… ❤

    Co zaś do Twoich poszukiwań Ufoludku, to… prawdę mówiąc… nie bardzo rozumiem czego tak naprawdę szukasz ?…

 15. ufoludek pisze:

  Szukam drogi do nieśmiertelności, jak wszyscy. No może nie jak wszyscy, bo niektórzy myślą, że są nieśmiertelni.

  • Ifryt pisze:

   A kim Ty właściwie jesteś? Czy jesteś typem Twórcy? lub typem Wojownika albo Spryciarza? 😉 a może jesteś jakimś UNIKATEM? którego nie da się sklasyfikować w ten sposób? ewentualnie zawierasz w sobie to wszystko w równych proporcjach? 😉
   Odpowiedż na to pytanie to ta Twoja „droga do nieśmiertelności”, której rzekomo prawie wszyscy szukają 🙂 A mistyka i ezoteryka to przyjemność, tyle że z rzędu wyższych

  • margo0307 pisze:

   ” Szukam drogi do nieśmiertelności, jak wszyscy. No może nie jak wszyscy…”
   ___
   W takim razie…., ja zaliczam się do tych… „nie wszystkich”

   Ale…, apropo’s nieśmiertelności…
   W Upaniszadach zapisana jest stara, ciekawa opowieść, dotycząca tego właśnie dylematu – gotowości odejścia…

   ” Wielki król o imieniu Jajati dożył pięknych stu lat.
   Żył wspaniale i wystarczająco długo. Zaznał wszystkiego, co życie może dać.
   Był jednym z największych władców swego czasu.

   Pewnego dnia…, przyszła do niego Śmierć i powiedziała:
   – „Przygotuj się, bowiem nadeszła twoja chwila i przyszłam cię zabrać”.

   Jajati był wielkim wojownikiem, wygrał wiele wojen, ale na widok Śmierci zadrżał i wykrzyknął:
   „Ależ… to za wcześnie !
   Śmierć zdziwiona zapytała:
   – „Za wcześnie… ?!, żyłeś przecież sto lat, nawet twoje dzieci się zestarzały…, twój najstarszy syn ma osiemdziesiąt lat…
   Czego jeszcze chcesz ?”

   Jajati miał stu synów, albowiem miał sto żon.

   Zapytał Śmierć:
   „Czy możesz wyświadczyć mi przysługę ?
   Wiem, że musisz kogoś zabrać…, jeśli jednak zdołam przekonać któregoś z moich synów, by mnie zastąpił, to… czy możesz zostawić mnie jeszcze na sto lat i zabrać jego?”

   Śmierć odparła: Jeśli ktoś inny jest gotowy pójść ze mną, to w porządku, zgadzam się, ale… nie sądzę by któryś się zgodził…, bo skoro ty nie jesteś gotowy żyjąc o wiele dłużej i zaznając niemal wszystkiego, to dlaczego twój syn miałby być gotowy ?”

   Jajati wezwał swoich stu synów i przedstawił im sprawę…

   Starsi synowie milczeli.
   Panowała wielka cisza, nikt nic nie mówił.

   Nagle…, najmłodszy, zaledwie szesnastoletni syn wstał i rzekł:
   „ Ja jestem gotowy”.

   Nawet Śmierci było żal chłopca, więc powiedziała:
   „Może nie zdajesz sobie sprawy, co robisz ?
   Czy nie widzisz, że twoich dziewięćdziesięciu dziewięciu braci zachowuje całkowite milczenie ?
   Jeden ma osiemdziesiąt, inni mają siedemdziesiąt pięć, siedemdziesiąt osiem, siedemdziesiąt, sześćdziesiąt lat. Oni żyją już długo, ale wciąż chcą żyć.
   A ty jeszcze sobie nie pożyłeś.
   Nawet mnie jest smutno zabierać ciebie.
   Zastanów się”.

   Na to chłopiec odpowiedział:
   „Nie.
   Widząc tą sytuację…, nie mam żadnych wątpliwości.
   Niech ci nie będzie ani żal ani przykro, bo pójdę z tobą zupełnie świadomie.
   Jeśli mój ojciec nie jest zadowolony ze stu lat życia, to jaki sens ma pozostawanie tutaj ?
   Jak miałbym być zadowolony ?, widzę moich dziewięćdziesięciu dziewięciu braci i nikt z nich nie jest zadowolony…
   A więc, po co tracić czas ?, przynajmniej mogę zrobić ojcu tę przysługę…, niech staruszek cieszy się przez następne sto lat.
   Już zdecydowałem widząc, że nikt nie jest zadowolony, jedno stało się dla mnie całkiem jasne: jeśli żyłbym nawet sto lat, to… też nie byłbym zadowolony.
   A zatem, nie ma znaczenia, czy pójdę teraz, czy za dziewięćdziesiąt lat…
   Zabierz mnie”.

   Tak więc… Śmierć zabrała najmłodszego syna.
   Kiedy wróciła po stu latach, Jajati znajdował się w takim samym położeniu.

   Widząc Śmierć powiedział:
   „Te sto lat tak szybko przeminęło…
   Umarli wszyscy moi starzy synowie, ale… mam cały zastęp nowych… i mogę ci dać któregoś syna…
   Zlituj się nade mną”.

   l tak trwało to… przez następne… tysiąc lat.
   Śmierć przychodziła dziesięć razy. l dziewięć razy zabierała któregoś syna, a Jajati żył przez kolejne sto lat…

   Za dziesiątym jednak razem Jajati widząc Świerć, pomyślał chwilę i rzekł:
   „Chociaż wciąż jestem tak samo niezadowolony – jak byłem wtedy, gdy przyszłaś po raz pierwszy, to jednak teraz – chociaż niechętnie… pójdę z tobą, bo przecież nie mogę ciągle prosić o tę samą przysługę…
   To już za wiele…
   Jedna rzecz stała się dla mnie oczywista:
   – jeśli tysiąc lat nie mogło dać mi zadowolenia – to nawet i dziesięć tysięcy nie da”…”

   • marek pisze:

    No i cóż Małgosiu …pokazała się na forum nowa dusza i już armia ” opiekunów ” w jej kierunku rusza …

    …jak z restartem w kompie są problemy i czemuś nie daje rady , to się serwuje Upaniszady …i jest git.

    Bajka o dziadku który wzorem kozic górskich niczym stary kozioł , trzymał harem jest tak pouczająca , że aż mdląca…więc po co nią obdarowywać ” brzdąca ”

    Śmierć jest wynikiem upadku lub świadomego zejścia /sprawa nie do odgadnienia /świadomości z wyższych poziomów w świat zwierząt w którym świadomości zindywidualizowanej do poziomu tworzenia cywilizacji technicznych – nie ma …

    Ot i cały kabaret z bajkami sankcjonującymi patologię istnienia ludzkiej świadomości w zwierzęcym ciele na tej po okaleczanej Ziemi ….

    Inkarnacja , narracja i inne banały skutkiem tego zjawiska ” mądrością się stały ”

    Tymczasem jak podaje AD gdyby prokreator /ojciec rodu / więcej mieszał w swojej głowie tego co z poza materii / w uproszczeniu eteru / nad swe przywiązanie do haremu , …starczyło by mu kilkaset lat życia by ciało świetliste które by w tym czasie zaistniało samo by go przekonało / bez uświęconej poborem zapłaty – inkarnacji / kończymy wystarczy już tej zabawy w zwierzę na Ziemi , odchodzimy aby w swej ewolucji iść naprawdę dalej ….

    I tak idą w świat z pokolenia na pokolenie banialuki sankcjonujące , strzyżenie i golenie …gołych małp …..którym coraz trudniej jest zrozumieć że wystarczy pojąć należycie kim ma być w pojęciu wzorca ewolucji życia ” matka – ojciec ” dla swego potomstw , aby śmierć odeszła w niebyt z pośród ludzi z Ziemi …

    …ale całej grupie cwańszych i silniejszych w pchaniu do rządzenia …to nie pasi ….więc tysiące lat już rzeką ewolucji gołych małp płyniemy …

    Jam Jest w Bogu a Bó wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie ….

    • margo0307 pisze:

     „No i cóż Małgosiu …pokazała się na forum nowa dusza i już armia ” opiekunów ” w jej kierunku rusza …”
     ___
     No i… nic Markeczku 🙂 może poza tym, że… w kontekście tego, co… na dzień dobry… naskrobałeś, mogę powiedzieć tylko jedno: – dziwne wnioski wyciągnąłeś z tej opowieści… ?!
     Zważywszy jednak na wzorce, którymi się posługujesz…, jakoś mnie to nie dziwi…

     A tak poza tym, to… zapoznałeś się… choćby pobieżnie… z Upaniszadami…, że z takim lekceważeniem się o nich wypowiadasz ?
     * * *
     „.. gdyby prokreator /ojciec rodu / więcej mieszał w swojej głowie…starczyło by mu kilkaset lat życia by ciało świetliste… go przekonało… kończymy, wystarczy już tej zabawy w zwierzę na Ziemi…”
     ___
     Jeśli potrafisz, w co wątpię…, to może powiesz nam… ile Tobie lat zabrało… by Twoje ciało świetle Ciebie przekonało o tym, że… „wystarczy już tej zabawy w zwierzę na Ziemi…” ?

     • marek pisze:

      siedem……

      Jam Jestw Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie ….

     • margo0307 pisze:

      ~ ile Tobie lat zabrało… by Twoje ciało świetle Ciebie przekonało o tym, że… „wystarczy już tej zabawy w zwierzę na Ziemi…” ? ~

      „siedem…”
      ___
      Oki, a… ile wcieleń ?

     • marek pisze:

      Oki, a… ile wcieleń ?

      Cielem albo cielęciem długom ci był w tym życiu Małgosiu i to mi w żartach na ten temat w-cieleń wystarczy…

      lecz akurat poruszasz anty tezę dotyczącą sensu inkarnacji którą sobie wymyśliłem…bo jeżeli wszystko co z nią związane dotyczy wyłącznie duszy / patrz materiały kie -oś mędrca które wcześniej zamieściłaś / to na zdrowy rozum coś tu nie gra , jest pokiełbasione , albo jeszcze bardziej popieprzone gdyż …

      …po jakie licho zbiorowy umysł czy rozum ludzkości jak kto woli w tej rozchwianej ezo deliberacji jeżeli uczy się tylko dusza i wszystkich wyznawców tej idei tylko to przekonanie do tworzenia teorii wyssanych z palca przymusza..

      wstrzymał słońce , jakieś plemię …tylko że był jeden…

      Marek

     • margo0307 pisze:

      „…po jakie licho zbiorowy umysł czy rozum ludzkości jak kto woli… jeżeli uczy się tylko dusza i wszystkich wyznawców tej idei tylko to przekonanie do tworzenia teorii wyssanych z palca przymusza..”
      ___
      Kochany Marku, może… zaczniemy jeszcze raz… ?!

      Doskonale rozumiem, że… zaakceptowanie faktu reinkarnacji jest dla Ciebie trudne…, a może nawet… na tą chwilę… wręcz… nie do przyjęcia, ale… to nie oznacza, że taki fakt nie ma miejsca…

      Jak już wcześniej pisałam – dla mnie…, takie źródła jak „Księga Urantii”, czy rewelacje głoszone przez AD i TT, zupełnie nie przedstawiają jakiejkolwiek wartościowej wiedzy, ponieważ zamiast… rozświetlać nasze z-rozumienie tego… skądinąd skomplikowanego tematu – jakim jest długotrwały proces reinkarnacyjny – jeszcze bardziej go zaciemniają i gmatwają, powodując – przynajmniej we mnie… powstawanie takich negatywnych odczuć jak m.in. niechęci, odrzucenia, etc…

      Kiedyś…, zapoznałam się…, co prawda pobieżnie, gdyż nie mogłam zmusić się do „głębszego wejścia” w tę negatywną energetykę…, na blogu Livii z tym, o czym opowiadają obie panie AD i TT, i… ze zdziwieniem stwierdziłam, że… obie panie „wystartowały” ze swymi „rewelacjami” mniej więcej… w tym samym czasie, w którym zaczęła rozprzestrzeniać się wiedza płynąca z Wed…

      Aby uzyskać odpowiedź na pytanie – dlaczego ?, wystarczy przyjrzeć się faktom historycznym, przedstawiającym sposoby działania np. kk… , który burzył i niszczył rodzimą wiarę oraz panujące obyczaje wśród narodów, nad którymi pragnął rozciągnąć tzw. „opiekę”, czyli… panowanie, stawiając w miejscach rodzimych kultów… swoje krzyże, kościoły, etc…

      Dokładnie tak samo postępują m.in. obie przez Ciebie hołubione panie…, bo jak
      na razie… prócz Sławiano-Aryjskich Wed,
      żadne inne źródła pisane nie przedstawiają nam logicznego ciągu zdarzeń, w wyniku których „powstał” obecny człowiek…, ani nie przybliżają do z-rozumienia celu naszego istnienia w formie fizycznej… i jedynie Wedy – Święte Teksty – “Santii Wedy Peruna” – Księgi Wiedzy lub Księgi Mądrości Peruna, obecnie znane jako Indyjskie Wedy…, przekazują nam wiedzę o odwiecznych Niebieskich Prawach…, takich m.in. jak Prawo Karmy, Inkarnacji, Reinkarnacji, Rita czy innych…

      I tak jak w Wedach opisana jest zagłada Atlantydy, zwana Antłanią…, tak historia zaczyna się powtarzać… w tym – co zadziewa się obecnie…
      Przedstawiciele…, nazwijmy je… „Światów Ciemności” doskonale zdają sobie sprawę, że… za pomocą siły nic nie wskórają i nie uda im zdobyć terytorium innych narodów…, dlatego… wykorzystują wrodzoną sobie chytrość, spryt, oszustwo i nieświadomość ludzką… kierowaną przez ja-ego

      Prawdziwa wielkość ubrana jest w prostotę…

     • Loja Jolajna pisze:

      „i jedynie Wedy – Święte Teksty – “Santii Wedy Peruna” – Księgi Wiedzy lub Księgi Mądrości Peruna, obecnie znane jako Indyjskie Wedy…, przekazują nam wiedzę o odwiecznych Niebieskich Prawach…, takich m.in. jak Prawo Karmy, Inkarnacji, Reinkarnacji, Rita czy innych…”
      ____________________________
      no ale skąd dla nas pewność, że te indyjskie Wedy przekazują nam wiedze opartą na prawdzie prawdziwej? Czy ci co te pisma pisali podają jakieś wiarygodne dowody, czy każą czytającemu brać swoje prawdy na wiarę, na zaufanie itd

      „takie źródła jak „Księga Urantii”, czy rewelacje głoszone przez AD i TT, zupełnie nie przedstawiają jakiejkolwiek wartościowej wiedzy, ponieważ zamiast… rozświetlać nasze z-rozumienie tego… skądinąd skomplikowanego tematu – jakim jest długotrwały proces reinkarnacyjny – jeszcze bardziej go zaciemniają i gmatwają, powodując – przynajmniej we mnie… powstawanie takich negatywnych odczuć jak m.in. niechęci, odrzucenia, etc…”
      _________________________________
      myślę, że ta prawda prawdziwa nie jest w ogóle możliwa do zrozumienia przez umysł człowieka, a tym bardziej do wyłożenia innym tak by zrozumieli.
      Tak czy inaczej stoję na stanowisku, że ani indyjskie Wedy, ani ksiegi Urantii czy AD i TT
      że to wszystko bajki i mity wyssane z paluchów piszących i dla osobistych korzyści finansowych, sławy, władzy itp…

     • Mezamir pisze:

      indyjskie Wedy, ani ksiegi Urantii

      No wiesz co?Co Ty ze sobą porównujesz? 🙂

 16. ufoludek pisze:

  Ifryr
  Robię buty

  • Ifryt pisze:

   Kiepsko 😉 Chyba sam rozumiesz że tak nie podbijesz Serca „nieśmiertelności” 😉
   Nie o robotę chodzi bo ta nie hańbi jak wiadomo, ale powinieneś być kimś więcej.
   Powinieneś poczuć własną moc, która zaniesie Cię prosto w objęcia nieśmiertelności 🙂
   Wystrzegaj się jednak pustej pychy, bo w tym mocy niema, ale nie bój się też prawdy choćby była najbardziej wzniosła, no bo tajemnicą poliszynela jest, że ludzie bardziej się swojej wielkości boją, niż mizerności.

  • Maria_st pisze:

   ha ha ha ufolku…mnie zawsze mowiono, że i buty bym robiła gdybym umiala — to odnośnie tego co robiłam dla domu

  • marek pisze:

   no ale skąd dla nas pewność, że te indyjskie Wedy przekazują nam wiedze opartą na prawdzie prawdziwej?

   indyjskie Wedy, ani ksiegi Urantii

   No wiesz co?Co Ty ze sobą porównujesz?

   no i mamy sceptyka wątpliwości , i ukryte wyznawcy nowej religii złości ….

   .. a odczucia że wódka kolorowa jest zła nie muszą dotyczyć Małgosiu samego alkoholu a jedynie substancji kolorującej …podobnie jest z Twą klasyfikacją info AD i TT , nie akceptując smaku , nawet się nad treścią nie pochylasz , no bo taka Twoja uroda , brać lekcje u grzecznych , ugłaskanych i utytułowanych …a przecież tacy zawsze istnieli a ludzkość wciąż po piekłach chodzi …

   i jak tu nie powiedzieć Chroń nas przed nami samymi Panie …

   Jam Jestw Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • Mezamir pisze:

    Urantia należy do tej samej drużyny co „wedy” słowiano-aryjskie 🙂

   • margo0307 pisze:

    „… a odczucia.. nie muszą dotyczyć Małgosiu samego alkoholu a jedynie substancji kolorującej…”
    ___
    Witaj Marku 🙂 ❤
    Powiem szczerze, że od jakichś 4, może… 5-ciu lat zmieniły się moje smaki i… nie znoszę napojów alkoholowych, od tego też czasu… kompletnie przestało mnie interesować jakimi substancjami jest on barwiony i kolorowany…
    Natomiast moje wewnętrzne odczucia… są dla mnie jednym z ważniejszych drogowskazów na drodze życia, które bezbłędnie pomagają wybrać mi tą właściwą… i niepotrzebnie nie zbaczać na manowce…

 17. ufoludek pisze:

  Ifryt
  Ty nic nie rozumiesz.
  Robienie butów to poważna sprawa.
  Mają być wygodne i ładne.
  Czy pychą jest, że lubię gdy się podobają?
  Albo nie pokaleczą gdy nowe?

  Pozdrawiam wszystkich

  • Maria_st pisze:

   Ifryt
   Ty nic nie rozumiesz.
   Robienie butów to poważna sprawa.
   Mają być wygodne i ładne.
   Czy pychą jest, że lubię gdy się podobają?
   Albo nie pokaleczą gdy nowe?

   Pozdrawiam wszystkich”

   Na pewno są piękne i wygodne

   • margo0307 pisze:

    „Robienie butów to poważna sprawa.
    Mają być wygodne i ładne.
    Czy pychą jest, że lubię gdy się podobają?
    Albo nie pokaleczą gdy nowe?”

    ___
    Oczywiście, że robienie wygodnych, ładnych a do tego przyjaznych dla stóp butów… nie jest żadną pychą…, wg. mnie posiadasz wspaniały dar i robisz coś bardzo ważnego dla ludzi…
    Mówię tak, ponieważ ja mam bardzo wrażliwe stopy i… rzadko kiedy rozchodzenie nowych butów nie są okupione moimi okaleczonymi piętami…
    Dlatego wygodne i nie okaleczające stopy buty uważam za bardzo, bardzo ważną sprawę… 🙂
    Ufoludku, z jakich materiałów robisz buty i czy… sprzedajesz zrobione przez siebie buty ?

 18. ufoludek pisze:

  Mario
  Chodzi mi o przesłanki.
  Jedynym celem dla którego warto cokolwiek przedsiębrać jest użyteczność i ewentualnie piękno.
  A to jest…no nie wiem 0.5% ludzkiej aktywności?
  Stąd pierwszy komentarz z cytatem z Gurdżijewa.
  Nie może być tyle prawd ilu jest ludzi.
  Jeśli istnieje prawda to jest jedna.

  • Loja Jolajna pisze:

   Nie może być tyle prawd ilu jest ludzi.
   Jeśli istnieje prawda to jest jedna.
   ____________________
   zgadzam się, że prawda może być tylko jedna,
   problem jednak w tym, że żaden człowiek tej prawdy nie zna i nigdy za swego życia nie pozna,
   dążenie do poznania prawdy jest u ludzi tak silne, że wielu życie marnuje na budowanie swojej „prawdy” i często w oparciu o napotkane na swej drodze „prawd” innych.
   i ja w tym nie widzę żadnego problemu dopóki ludzie nie zaczynają walczyć ze sobą o te swoje „prawdy”, a to się zdarza chociażby pomiędzy np wyznawcami różnych religii czy filozofii.

 19. ufoludek pisze:

  Margo
  Pracuję w firmie produkującej obuwie.
  O szczegóły zapytaj przez email.
  Przykład robienia butów miał tylko coś zobrazować. 🙂

 20. ufoludek pisze:

  Margo
  Robimy podobne.
  W różnych kolorach.

 21. ufoludek pisze:

  Fotki butów na Mistyce.
  Oki jutro.

 22. ufoludek pisze:

  Nie umiem wstawić fotki.
  Można odwiedzić Kacperglobal na pejsbuku.

  • Loja Jolajna pisze:

   Uwielbiam słuchać tego człowieka, chciałabym mieć go za bliskiego krewnego, albo przynajmniej za sąsiada…

   • Mezamir pisze:

    ..a margo się śmieje … 8:10 szczypawka

    • margo0307 pisze:

     „..a margo się śmieje …”
     ___
     Oczywiście, że… śmieję się Mezamirku, bo to kolejny, jeden z wielu… absurdów, wymyślanych przez… hmm… nie powiem kogo…, podobnie jak ten, że skazano rodziców na 150 euro grzywny tylko dlatego, że nie wyrazili zgody by ich dziecko nie poszło z klasą do meczetu…
     Absurd goni absurd, więc… jak tu się nie śmiać ?!

   • margo0307 pisze:

    „Uwielbiam słuchać tego człowieka…”
    ___
    Ja z kolei… nie lubię tego pana słuchać…, no bo… jak można poważnie traktować osobnika, który twierdzi, że… gdyby w jego mieście… „jakiś baran” wprowadził podatek od deszczu, to on by… „poszedł i powiesił go za jaja…”

    • Mezamir pisze:

     Czyli co proponujesz?
     Siadamy i marzymy,wizualizujemy utopię a zmiany niech robią inni
     a kiedy coś zmienią będziemy się cieszyć
     że to my zmieniliśmy wszystko naszymi myślami bez kiwnięcia palcem? 😉

     • Maria_st pisze:

      Czyli co proponujesz?
      Siadamy i marzymy,wizualizujemy utopię a zmiany niech robią inni
      a kiedy coś zmienią będziemy się cieszyć
      że to my zmieniliśmy wszystko naszymi myślami bez kiwnięcia palcem? 😉 ”

      a co proponuja Wedy ?

     • Mezamir pisze:

      Proponują działanie zamiast gadania 😀

     • margo0307 pisze:

      ” a co proponuja Wedy ?”
      *
      „Proponują działanie zamiast gadania”
      😀
      ___
      Oki, w takim razie działajmy…, zbierzmy się wszyscy i za radą pana w mundurku moro…, idźmy i… palmy, niszczmy, wieszajmy, etc… jednocześnie stając się takimi samymi jak ci – przeciw którym zebraliśmy się…
      Czy tak Mezamirku ?

     • Maria_st pisze:

      Proponują działanie zamiast gadania ”

      a po tych co to przekazali ta wiedze—-nie ma…

    • Dawid56 pisze:

     A ja z kolei nie cierpię słuchać tego Pana.
     Po pierwsze z jego słów brzmi pogarda dla „wyznawców” innych poglądów niż reprezentuje ten Pan
     Po drugie odrzuca mnie strój tego Pana „jakieś wojskowe moro”
     I po trzecie język….:( 😦 😦

     • siola pisze:

      Dawid ja tam juz sie niczymu nie dziwuja.ONI nie rozumia tak naprawde po polsku.Dopuki prosisz ich po ludzka by ci okien nie brudzili to do nich nie dociera,dasz im nawet zamiast jednej marki dwie by zostawili szybe w spokoju .Nie zrozumia ,bedzie sie cham ze swa pelna Mistu szmata pchal na twe szyby.Ale jak juz powiesz jezykiem dziwek z burdelu ,to dopiero zrozumie i zacznie przepraszac .Zakon komunistow od boskiego Mistu,mysla ze znow sie uda i tylko dzielo zmoczy sobie tylek a im znow sie uda choc tylko ze swego krzywego ryja na ludzkosci zyli.Od dzieci od komunistycznej propagandy ,nagle wszyscy dzieci duchowe boga stworcy.Zapytaj sie dlaczego ,bo to trzeba by to co tak wlasciwie moze i byc dobre tak obrucic ze pozostanie tylko Mist a uleci ta prawdziwa duchowosc.Obojetnie co to ONI wezna we swe rece tak juz zrobia ze tylko Mist pozostanie,widac przyszla pora by i z ducha zrobic Mist.Na koniec jeszcze tak obracac by wychodzilo ze ludziska za ich Mist sa winne.Od wojna bogow toczy sie caly czas na ziemi,strasza pieklem ,kture tak naprawde na ziemi nam stworzyli boskie lenie.Teraz nawet wymyslili by placono za duchowosc,bo jak nauka duchowosci dobrze nie zaplacona to niby nic nie warta.I wciskaja boskie oswiecone lenie ,ze za wszystko czlowiek winny nawet za to ze sie juz urodzil.Ale najlepiej okrasc ludzi jak sie jednych na drugich podburzy a panowie od burzy beda zacierali rece bo zas bedzie kogo okras i nie wazne po jakiej czlowieku bedziesz stronie tak czy tak musisz byc przez bogow okradziony ,jak nie z zycia to pieniedzy .Bo stworzyly boskie krzywouste lenie czlowiekowi pieklo tu na ziemi i nie wazne w jakiego z nich ty wierzysz obys tylko haracz gnojom od Mistyki placil.Ja mam ta nadzieje ze sie juz po cichu dobrze dzieje,bo na nic ich jest wojowanie gdy na niebie Smerf Czerwony.
      I od razu ja tu gadam ze nie stoi za mna zadna seckta,bo tylko boscy sekciarze tworza swoje republiki i jak nie zaspiewasz jak ci kazuja to cie z republiki wyruguja.I nie wazne czy to zmora czy Walesem noca ,czy Terz noca z zemsty chalupe podpala .Bo to u nich tak naprawde ducha nie ma i z niebieskich budowniczych stali sie naprawde zwykla banda pasozydow i az szkoda Ziemi ze to ciemne bydlo musi nosic oraz takrze zywic i do tego jeszcze ludzkimi rekami.
      I niech jeden z drugim mi tu nie placze ze ja komunista ,bo nie ja to bylem w ich wywiadzie ani propagandzie.
      Coz moze tylko ja mam takie uczucie ze ktos chce mnie zniewolic gdy glupoty na chama mi wciska ,wiec i na komuniste sie nie nadaje bo to ONI nawet Twadowskiemu dawali sie we znaki i sa odwazne gdy jak sledzie lawica swa laza.
      Coz walczyc z tym to jak z tym kanalem u Prusa w Faraonie albo z Syzyfem,zawsze pozostajesz jakos Mistycznie niewolnikiem choc obiecuja ci gruszki na niebie.
      Ale az przy takim wysypie duchowych bezdusznych nauczycieli ,wychodzi tu tylko na jedno ze krzywouste wiedza ze nadchodzi skury garbowanie a nadaje sie na to co czlowiek leje.Wiec najlepiej olac cala oswiecencow boskich bande i w spokoju robic swoje .Niech sie bija sami miedzy soba gnoje o to kto ma prawo wiecej z czleka ukrasc a na koniec przyjdzie tak i tak kryska na Matyska.

 23. margo0307 pisze:

  ” no ale skąd dla nas pewność, że te indyjskie Wedy przekazują nam wiedze opartą na prawdzie prawdziwej? Czy ci co te pisma pisali podają jakieś wiarygodne dowody, czy każą czytającemu brać swoje prawdy na wiarę, na zaufanie itd…”
  ___
  Nic i nikt nie zagwarantuje Tobie Loju pewności, że coś jest prawdą albo blagą…, sama musisz do prawdy dojrzeć i ją w sobie odkryć…
  Jeśli jednak… z góry będziesz zakładać, że… „prawda prawdziwa nie jest w ogóle możliwa do zrozumienia przez umysł człowieka”, oraz „stać na stanowisku, że… wszystko co słyszysz, widzisz i czytasz to bajki i mity wyssane z paluchów”, to… tak właśnie się stanie…, bowiem… obserwator wpływa na wynik obserwacji, a to oznacza, że… nasz sposób myślenia, odbierania Rzeczy Istności opiera się na naszym wewnętrznym systemie przekonań 🙂

  Wedy nie mówią… abyś cokolwiek brała na „wiarę, zaufanie” lub za pewnik…
  Jeśli zaczniesz czytać informacje zawarte w Sławiano-Aryjskich Wedach, sama odczujesz… jakie uczucia one w Tobie wzbudzają…, a probierzem odnośnie… prawdy lub blagi będzie Twoje własne ciało…

  • Mezamir pisze:

   skąd dla nas pewność, że te indyjskie Wedy przekazują nam wiedze opartą na prawdzie prawdziwej?

   Z nauki,matematyka,astronomia i fizyka kwantowa np odkrywą dzisiaj to
   o czym Wedy mówią od tysiącleci.

 24. ufoludek pisze:

  Mezamir

  Podaj przykład z Wed który to potwierdzi?
  Znaczyłoby to, że nauka współczesna tak bardzo nie błądzi.

 25. Maria_st pisze:

  Z wedami podobnie jak z piramidami…długo NIC az raptem COŚ je wzbudziło do ” zycia „

 26. Mezamir pisze:

  Oficjalne oświadczenie rosyjskiej Partii Rodzinnej o tak zwanych Słowiano-Aryjskich Wedach oraz o “świętej” Trójcy – Lewaszow / Hiniewicz / Trehlebow

  Lewaszow, Trechlebow i Hiniewicz są agentami zagranicznego wpływu, powołanymi do „zagłuszania” prawdy wszelakimi Wajtmanami, twarami i tym podobnymi bzdurami.

  Tym ludziom, którzy już wcześniej interesowali się tematem, wciskają brednie i bajki, a tych, którzy dopiero mogliby się zainteresować, odwracają od całej dziedziny ważnych informacji tymi samymi bredniami. Jak to mówią: jeśli nie potrafisz się przeciwstawić, stań na czele i skieruj ludzi w inną stronę.
  Ich działania (jak również działania tych, którzy za nimi stoją) to zaplanowany i bardzo dobrze realizowany informacyjny atak. Wzięte pod uwagę zostały ludzkie pragnienia – kto szuka proroka, idzie do Lewaszowa. Kto szuka kosmosu, idzie do Trehlebowa. A kto starożytności i słowiaństwa – idzie do Hiniewicza.

  Tylko że to wszystko kłamstwo, zawierające tylko taką domieszkę prawdy, żeby przyciągnąć uwagę, a potem odwieść od najważniejszego. Od kwestii ziemi i Rodowych Siedlisk.

  Zdemaskowanie Ingliizmu i łże-wołchwów: Hiniewicza, Trechlebowa, Lewaszowa, Kurowskiego

  Dużo spłodzili plotek, zniekształceń i zwykłych kłamstw, zwolennicy ojca Aleksandra Hiniewicza! Inglizm to religijny ruch końca lat 90-tych XX wieku, obecnie opisywany jako pseudopogaństwo. Ale opowiemy o nim szczegółowo. Cała poważna krytyka była przeprowadzana w latach 2002-2004, ale dzisiaj ten problem jest nie mniej aktualny. Dzisiaj można obserwować w internecie dogorywanie idei ingliizmu. Kierownikiem sekty jest Aleksander Hiniewicz (Pater Dij Aleksandr). Wydał serię książek: «Księga Światła», «Ingliizm», «Wedy Peruna» i inne.
  W Omsku działała szkoła duchowa i świątynia Peruna.
  Seria wykładów, obecnie zabronionych, przechodziła z rąk do rąk, rozpowszechniana przez organizację KPE. Jeden kurs wykładów na cyfrowych nośnikach tworzył cały cykl. Prawda, drugiego kursu nie udało nam się odnaleźć, ale mówi się, że istniał. Pater Dij zabłysnął w kilku filmach dokumentalnych: «Uświadomienie wiedzy», «Gry Bogów» «Wiec starowierów» i innych.

  https://slowianowierstwo.wordpress.com/2016/04/18/oficjalne-oswiadczenie-ingliistach-oraz-slowiano-aryjskich-wedach/

  • margo0307 pisze:

   „… jeśli nie potrafisz się przeciwstawić, stań na czele i skieruj ludzi w inną stronę…
   to zaplanowany i bardzo dobrze realizowany informacyjny atak…”

   ___
   Mezamirku, nie podniecaj się zanadto… i spójrz na to z innej, tej… lepszej strony…

   Hiniewicz, Trechlebov, Lewaszow i powiedzmy Kurowski rozpropagowali wiedzę, która jak rozumiem – wcześniej była zakazana do spisywania i propagowania…
   Obecnie… jest kilkadziesiąt for i blogów, m.in. także i blog Białczyńskiego, na których propaguje się ową wiedzę i jak myślę… jest to bardzo dla nas korzystne…
   Raczej chyba winniśmy podziękowania tym panom… za to, że przyczynili się do tego… 🙂
   Czyż nie ?
   Oni mieli swoje role…, a my mamy swoje – obudzić się i iść po nitce do kłębka…

   • Mezamir pisze:

    Tobie się nie da pomóc 😀
    Jeśli ktoś zaciemnia przekaz to mamy im dziękować
    za propagowanie tego co chcieli zabrudzić i zabrudzili?

    Może i są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro
    ale jak ktoś nie ma wiedzy to później wierzy w bzdury słyszane wielokrotnie
    a odkrywając prawdę po raz pierwszy
    ma trudności z jej akceptacją i nadal wyznaje głupoty 🙂

    • margo0307 pisze:

     „Tobie się nie da pomóc 😀 …”
     ___
     To bujda… !
     Wszystkim da się pomóc, jeśli się tylko chce…

     „.. jak ktoś nie ma wiedzy to później wierzy w bzdury…”
     ___
     Czasem i… „wiara w bzdury” chroni przed zniszczeniem…

     • marek pisze:

      no i nawet to pasuje do wymiany zdań prowadzonej …to co od południa leży mi w głowie a teraz dopiero to wpisuję ….

      jak ktoś w coś uwierzy to już wierzy …..a prawda i myślenie z boku leży…

      Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

 27. Mezamir pisze:

  „Świat jest wystarczająco duży na potrzeby wszystkich,ale za mały dla chciwości jednostek * ”

  M.Gandhi.

  * USA

 28. margo0307 pisze:

  Rozmowa nt. przekazu dotyczącego naszych słowiańskich korzeni od prasłowiańskich przodków…

  ” Poprzez 1000 lat zaborów, wojen, najazdów, wynarodawiania oraz indoktrynacji łacińskiej kultury zapomnieliśmy, jaki jest nasz naturalny SŁOWIAŃSKO – ARIAŃSKI styl mowy, życia i kultury. Chrześcijaństwo napłynęło do nas z Cesarstwa Rzymskiego, wprowadziło łacinę do Naszego Polaszego języka i język Nasz Słowiański stracił swoją pierwotną melodię.”
  Marzenia Bielińska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s