Starożytne podziemne tunele są odnajdywane w całej Europie

Czy to możliwe, że starożytne kultury były ze sobą  połączone tysiące lat temu? Zdaniem niektórych może o tym świadczyć, ogromna sieć podziemnych tuneli, które rozciągają się od północnej Szkocji w kierunku Morza Śródziemnego. Niektórzy eksperci uważają, że te tajemnicze tunele były odpowiednikiem współczesnych autostrad, umożliwiając ludziom dostanie się do odległych miejsc w całej Europie.

 

 

Choć pochodzenie tych sieci tuneli pozostaje tajemnicą, wielu ekspertów uważa, że ta ogromna, liczący 12 000 lat sieć została zbudowana jako ochrona przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. W książce pt. Secrets Of The Underground Door To An Ancient World niemiecki archeolog dr Heinrich Kush stwierdza jednak, że ślady po takich ogromnych tunelach były odnajdywane pod wieloma z neolitycznych osad na całym kontynencie europejskim.

Zgodnie z jego wypowiedzią:

„W Niemczech odkryliśmy setki metrów podziemnych tuneli. W Austrii udało nam się znaleźć setki innych. Te podziemia można znaleźć wszędzie w całej Europie i istnieją ich tysiące. „

Chociaż niektóre z tuneli są relatywnie niewielkie, niektóre z nich mierzą ponad metr szerokości. Część z nich była wykorzystywana jako pomieszczenia magazynowe.
Oznacza to, że starożytni ludzie mieli wiedzę i narzędzia do tworzenia złożonych struktur podziemnych ponad dziesięć tysięcy lat temu. Idealnym przykładem są Piramidy w Bośni i ich niesamowite tunele podziemne, które ciągną się kilometrami.

Kapadocja w Turcji jest kolejnym niesamowitym przykładem. Podziemne miasto Derinkuyu to zdaniem wielu jedno z największych osiągnięć w budownictwie podziemnym. Geologiczne cechy kamienia z Derinkuyu wskazują też na głębokie zrozumienie geologii ponieważ znajdujące sie tam skały są bardzo miękkie. Starożytni budowniczowie Derinkuyu musieli być bardzo ostrożni podczas budowania tych podziemnych komór i zastosować wiele środków bezpieczeństwa ponieważ w przeciwnym wypadku miasto rozpadło by się na kawałki. Jednak jak dotąd, archeolodzy nie znaleźli żadnych dowodów na jakiekolwiek zapadliska w Derinkuyu.

Według wcześniej wspomnianego dr Kuscha, chrześcijańskie kościoły były często budowane przy wejściach do tych podziemnych tuneli. Twierdzi on, że Kościół obawiał się pogańskiego dziedzictwa reprezentowanego przez te tunele, a przede wszystkim jego celem było utrzymywanie ich istnienia jako sekret. O tym czy jest to prawda, najprawdopodobniej już się nie przekonamy.

Źródło:

http://innemedium.pl/wiadomosc/starozytne-podziemne-tunele-sa-odnajdywane-w-calej-europie

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Matrix, Obserwacje Ziemi, Prehistoria, Starożytność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Starożytne podziemne tunele są odnajdywane w całej Europie

 1. margo0307 pisze:

  Ciekawy art nt. podziemnych tuneli znajduje się na stronie:
  http://wszechocean.blogspot.com/2013/02/ziemie-przeszywaja-tunele.html

  Te dziwne podziemne tunele znajdują się na wszystkich kontynentach, tyle że nikt nie wie… kto i w jakim celu je wykonał…
  Nasz rodak, pan Jan Pająk twierdzi, że… system dawnych tuneli obejmuje całą naszą planetę w tym nawet dno Wszechoceanu.
  Tunele te są literalnie wytopione w skałach, a ich ściany pokryte są zeszkloną skałą. Współczesnej Ludzkości taka technologia tworzenia podziemnych tuneli jest całkowicie nieznana…

  Andrew Thomas, jest przekonanym, że dawne podziemne tunele przeszywają kontynent północnoamerykański i łączą go z Europą i Wschodnią Azją. W niektórych miejscach znajdują się skrzyżowania tych tuneli – ich węzły.
  Jeden z takich węzłów znajduje się pod Mt. Shasta w Kalifornii. Stąd właśnie jedno z odgałęzień biegnie do wielkiej podziemnej przestrzeni znalezionej w 1980 roku pod dnem Oceanu Spokojnego nieopodal brzegów Kalifornii.

  Jeszcze jednym węzłem jest Tybet, który też jest podziurawiony podziemnymi tunelami z idealnie gładkimi ścianami.
  Buddyjscy mnisi twierdzą, że właśnie tutaj we wnętrzu gór i ziemi znajduje się legendarna Szamballa, w której zamieszkują święci mędrcy.
  Ci zagadkowi ludzie poruszają się w tunelach w urządzeniach przemieszczających się z ogromna prędkością…

  Tak czy inaczej, ich istnienie stanowi kolejną poszlakę na to, że na Ziemi dzieje się coś niezwykłego i na da się tego objaśnić na mocy naturalnych praw fizyki, i co za tym idzie interwencją Kogoś, kto istnieje równolegle do nas na tej planecie…

  • marek pisze:

   wstrzymał Słońce ruszył Ziemię…..NASA go wydało plemię i podziurawiło Ziemię…..

   marek

  • Dawid56 pisze:

   Dawid juz pisze wyjasnienia.
   NASA chyba cos sie pomylilo i NASA nie moze decydowac o ilosci znakow Zodiaku gdyz NASA moze decydowac TYLKO o rozmiarze i grancach gwiazdozbiorow – wielokrotnie o tym pisalem.
   Unia astromiczna w 1928 roku zadeydowala o tych granicach i zadecydowala ze w gwiazdozbiorze Skorpiona Slonce przebywa zaledwie 7 dni ( rownie dobrz moglo to byc 20 dni)
   Wezownik jest gwiazdozbiorem rownikowym i tylko jedna noga ( 2-dni) przechodzi przez Ekliptyke.
   Znakow zodiaku bedzie zawsze 12 chyba ze wyprostuje sie os Ziemi wowczas nie bedzie znakow Zodiaku.
   Jeszce raz i do znudzenia powtarzam Znaki albo fazy Zodiaku nie maja nic wspolnego z gwiazdozbiorami zodiakalnego poza wspolnymi nazwami
   W kategoriach astronomicznych Wezownik wspolnie dzieli niebo z gwiazdozbiorem Skorpiona.
   Wiemy ze znak Skorpiona to Smierc i Odrodzenie.Dlatego tez ( w sposob duchowy mozna powiedziec ze w Skorpionie nastepuje Smierc a w Wezowniku Odrodzenie.Gdyby Ktos sie uparl to czesc znaku Skorpiona od dwady Skorpiona do dwady Ryb moznaby zaliczyc do fazy „smiercii” a od dwady Barana do konca dwady Wagi do fazy „odrodzenia”- ale sa to juz czysto astrologiczne spekulacje.

   • Dawid56 pisze:

    Ophiuchus to w tłumaczeniu dosłownym „posiadacz węża”. Dostrzeżenie starszego człowieka z wężem wymaga sporej wyobraźni. Wężownik jest utożsamiany z Asklepiosem, synem Apolla i nimfy Koronis, greckim bogiem sztuki lekarskiej, który miał moc wskrzeszania zmarłych. Asklepiosa wychowywał centaur Chiron, który nauczył go uzdrawiania. Według legendy Asklepios udusił pewnego razu węża; wtedy podpełzł inny wąż i podał zioło, które sprawiło, że zabity wąż zmartwychwstał. Zanim ten drugi zdążył uciec, Asklepios wyrwał mu zioło z pyska, po czym używał go do wskrzeszania zmarłych. Gdy Asklepios został lekarzem na okręcie Argo wskrzesił kilku zmarłych włącznie z Minosem, królem Krety. Po tym, jak próbował ożywić Oriona, Hades, bóg świata zmarłych, bał się, że ta umiejętność jest zagrożeniem dla jego podziemnego państwa i poprosił Zeusa o interwencję. Zeus zabił Asklepiosa piorunem, ale umieścił wielkiego uzdrowiciela pośród gwiazdozbiorów jako Wężownika. Przedstawiany z ogromnym wężem towarzyszącym mu w zbieraniu ziół. Wąż ten jest oddzielnym gwiazdozbiorem, rozdzielonym na dwie części, Głowę Węża oraz Ogon Węża, właśnie przez gwiazdozbiór Wężownika[2][3]

    Mimo że przez obszar gwiazdozbioru przebiega ekliptyka, Wężownika nie zalicza się w astrologii do gwiazdozbiorów zodiakalnych. Wynika to z tego, że granice tego gwiazdozbioru przecinają ekliptykę od stosunkowo niedługiego czasu – od standaryzacji gwiazdozbiorów w roku 1930. Przez gwiazdozbiór przebiega obecnie 18,6° ekliptyki – ponad 3/5 znaku Strzelca. Słońce wędruje na tle konstelacji pomiędzy 29 listopada a 18 grudnia.

    To cytat z Wikipedii o Wezowniku, o „powstaniu” gwiazdozbioru Wezownika z pasie gwiazdozbiorow Zodiaku.Ciekawa jest zbieznosc czasowa- powstanie Wezownika i jednoczesne odkrycie Plutona w latach 30-tych ubieglego wieku!!!!.
    A przeciez wlasnie Pluton wlada Skorpionem.Na uwage jednak astrologiczna ( nie mozna tego pominac) zasluguje fakt ze Wezownik kojrzony jest z Asklepisem i niesmiertelnoscia oraz to ze Wezownik wspoldzieli niebo z gwiazdozbiorem Skorpiona.
    Wezownik glownie rozsciela sie nad niebem polnocnym a Skorpion poludniowym- to bardzo ciekawe…,)

   • margo0307 pisze:

    „… NASA nie może decydować o ilości znaków Zodiaku…
    Unia astronomiczna w 1928 roku zadecydowała o tych granicach i zadecydowała ze w gwiazdozbiorze Skorpiona Słońce przebywa zaledwie 7 dni…”

    ___
    Dawidzie, pas, w obrębie którego poruszają się planety oraz Księżyc, został podzielony na 12 części już… w starożytności 🙂 a „Unia astronomiczna”, o której wspominasz – co najwyżej – jedynie „zaklepała” istniejący już fakt…

    Poza tym…, czy… nie bierzesz pod uwagę faktu, że… w Układzie Słonecznym mogły zajść znaczące zmiany, np. takie, o których mówi się m.in, że:
    „…pozycja Ziemi względem gwiazd i gwiazdozbiorów w ciągu wieków znacznie się zmieniła, głównie za sprawą zróżnicowania odchylenia w ruchu obrotowym Ziemi, które powodują, że gwiazdy zmieniły przez wieki swoją pozycję…
    Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, każda konstelacja została przesunięta średnio o miesiąc.”
    ?

 2. siola pisze:

  Choc dzis nic o lochach czy Terz Bafomecie ale Terz o dziwach na tym swiecie.Wybieralem sie jak Paz Krolowej ja na wschod w daleka droge do Radunia kraju by otrzymac dla Krolowej dary.Nawet na odchodnym ja spotkalem ja poczwarka mala.Coz nie pierwszy raz ja tam bywal ale jakos dziwnie ja wam to chyba nie opisal bo zapomnial.Teraz mi sie przypomnialo gdyz o dziwo tym razem nie od razu spotkal dobra Dusze co dary dawala ,ale dary w szafie znalazl i chcial juz dolaczyc do reszty by udac sie do domu z tym co spakowal ja do wora.Ale mial dziwne uczucie ze to jest nie wszystko i te sumienie ze zabralem tak wlasciwie cudze mienie bez wiedzy Duszka dobrego.O dziwo otwarla sie wielka brama a za nia jakby fabryki i we drzwiach jaby potwory dziwoty czy Terz smoki.W pewnym momencie spotkalem Tego com ja szukal pamietam tylko ze wyskoczyly 4 swiatla On wypuscil jeszcze jedno ,ustawily sie na niebie w kosci piatke.W tym momecie tak mi sie wydalo ze te swiatla wiecej wagi Maja niz te materialne dary jakie w Worku byly.Coz i tu znowu jak z Ciotkami i Kwiatkami uslyszal ja jego trzy slowa i chcial je bardzo zapamietac i o Pech choc trzy razy powturzyl jak wrucil z lazni jedno slowo tylko w glowie pozostalo GO.Od Taki ze mnie Paz Krolowej raczej jeszcze tylko ja poczwarka co 3 slow powiedzianych nie jest w stanie sobie zapamietac.

 3. margo0307 pisze:

  No, no…, z wielkim zdziwieniem…, i nie ukrywam – sporym rozbawieniem… 🙂 wysłuchałam wypowiedzi naszych dwóch europosłów: panów Iwaszkiewicza i Żółtka, podczas debaty w PE,
  w dn. 13 września br, nt. niedawnych wydarzeń w naszym kraju…

  „… Ręce precz od Polski!
  Cała ta debata jest brutalnym atakiem na moją ojczyznę.
  My Polacy nie potrzebujemy rad tej izby, my Polacy nie potrzebujemy waszych uwag i przemówień, bo my Polacy potrafimy rządzić się sami.
  To wy możecie uczyć się z naszej polskiej historii jak się walczy o wolność i suwerenność, honor i solidarność.
  Nasza Unia Polsko-Litewska trwała ponad 400 lat, wasza nie przetrwa nawet 70-ciu…
  To nie Polska jest problemem dla rozwoju Europy ale błędna i szkodliwa polityka obecnych elit europejskich na czele z panią Merkel i panem Olandem…”

  Prawdą jest, że dwie główne partie polityczne w Polsce czyli partia PIS oraz PO próbują zdobyć całą władzę i pod przykrywką „dobra wspólnego” zagarnąć wolność… obywateli i ustalić kolejność dziobania, ale… urzędnicy unii stanęli tylko po tej stronie, która przed nimi klęka, ale… instytucją, która najbardziej kradnie nam wolność i ogłupia potworną biurokracją jest sama unia europejska…
  – Komisarze unijni – zapomnieliście gdzie jest wasze miejsce ?…”

  Chyba… należą im się…

 4. siola pisze:

  Malgos mialem cos napisac ale nie chce .Ile zarabiaja ile kombinuja jeszcze,i niech jeden z drugim moze powie z polskiej histori ile musial Krol im dupy rzeznicze mieczem polerowac by utrzymac w calosci rzeczypospolita.Coz moze i wina Augusta ze rzeznikow rozpuscil i wlasnym Mistem rzeczypospolita rozpieprzyli.Coz wiedzial litwin lepiej ze trza czasem mieczem boskie tylki trzaskac by rozum doszedl do glowy i mial przynajmniej szacuenek jak juz nie do poddanych to do Krola.Coz czasami to bym sie i nie zdziwil ze biorac diety listy tylko ktos podpisal a sam poszedl se pod budke z piwem ,zamiast w parlamencie wrzeszczec.Coz moze i ktos nie chce by mu czasem ktos tez nie przypomnial chlubne karty histori ,bo nie wszystko tak Ci wygladalo jak w ksiazkach opisane i czasem nie jednen szlachetny byl siny tylek i nie jedna spadla tez szlachetna glowa z woli krola czy z niewoli ,czasem bylo rzeczy dokonane cofnac i krzywde naprawic na sprawiedliwych dokonana.Znam ja troche Historie znam i swoja ,wiem jak sie rzadza boskie bezduszne Misty ludzkim potem i krwia.Od po prostu jak te Widma z Pegazusa.Zaden z was nie widzi ze was okradaja jak i wam podobnych ,co ma ktos z was zaplacic teraz za podszycie sie podemnie polskiego zadu i zabranie odszkodowania.Coz nic to zabili tylko Matke i Ojca dla pieniedzy a mnie tylko boskie oswiecone sky dupki metryke swymi chamstwami zepsuly.Ja tam moze i nie wiem czy ja czech ,litwin ,slazak,luzyczanin ,polanin,saksonczyk cza bawarczyk ,frankonczyk czy szwab a noze z karzdego po troche,jednego czego jestem pewny to to zem czlowiek choc nie oswiecony w Lebie.Jedna unie rozpieprzyli druga Liga dlugo nie przetrwala teraz kolej jest na trzecia tylko po to by sie wiodlo boskim smieciom a nie ludziom bo tym beda wiecznie swa ciemnote wciskac.A moze juz nie,a noz czas na naprawe i dotrze co do jednej czy drugiej pustej paly kto tak naprawde na niego co miesiac placi.Coz widac czasem nie wystarcza tylko bogom na raczki patrzyc czasem trza i dac po lapie gdy rosnie po cudze za dluga.

  • margo0307 pisze:

   „… Jedna unie rozpieprzyli druga Liga dlugo nie przetrwala teraz kolej jest na trzecia tylko po to by sie wiodlo boskim smieciom a nie ludziom bo tym beda wiecznie swa ciemnote wciskac…. „
   ___
   Siolu nie ma co się tak podniecać „rozpierduchami” unii, ligii, czy innych tworów…, wszak yelity – wiadomo 🙂 – dążą do realizacji – perfidnego w swych założeniach planu – jakim jest zaprowadzenie „nowego porządku”…
   Tyle, że idea „nwo” nie jest nowa… 🙂
   Czy im się to uda obecnie uda ?
   – pażywiom, – uwidzim…

  • margo0307 pisze:

   „… Zaden z was nie widzi ze was okradaja…”
   ___
   Siola, może i widzi…, ale co z tego ?

   „… W 2007r, po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.
   Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego ?!
   Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

   Będąc równocześnie skarbnikiem Towarzystwa Oświaty Niepublicznej, skupiającego dyrektorów prywatnych szkół z całej Polski – Agnieszka Milbrandt, skarbnik Towarzystwa Oświaty Niepublicznej, sku­pia­ją­ce­go dyrektorów prywatnych szkół z całej Polski, pełniąca również funkcję skarb­ni­ka ży­dow­skiej loży w Polsce – B’nai B’rith (po hebrajsku – Synowie Przymierza), która ma już pełną kontrolę nad Kancelarią Prezydenta RP, rządem a szczególnie MSZ oraz ma olbrzymie wpływy w telewizji publicznej i stowarzyszeniach odpowiedzialnych za kulturę, nauczanie, zdrowie i kształtowanie polskiej opinii publicznej…, umożliwia loży B’nai B’rith – Loża Polin na utrzymywanie pełnej kontroli nad polską oświatą…”

   http://yelita.pl/artykuly/art/milbrandt

   • Maria_st pisze:

    umożliwia loży B’nai B’rith – Loża Polin na utrzymywanie pełnej kontroli nad polską oświatą…”

    Nie zazdroszcze im miecza Damoklesa nad glowami…….oj nie zazdroszczę….

    • margo0307 pisze:

     ~ umożliwia loży B’nai B’rith – Loża Polin na utrzymywanie pełnej kontroli nad polską oświatą… ~
     *
     „Nie zazdroszcze im… oj nie zazdroszczę…”
     ___
     Maryś, toć to nie ona jedna – mająca wpływ na historię i pseudo-historię… naszego i nie tylko naszego… kraju… 🙂
     Poniżej wypowiedź „głowy” naszego państwa, w dn. 4 lipca 2016r. podczas oficjalnych obchodów 70 rocznicy pogromu Żydów w Kielcach, organizowanych wspólnie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej Delegaturę w Kielcach, Narodowe Centrum Kultury oraz Europejską Sieć Pamięć i Solidarność:

     „Polacy i Żydzi na tych ziemiach to tysiącletnia tradycja współżycia dwóch narodów, kultur, często małżeństw, pokrewieństwa, przyjaźni, znajomości.
     1000 lat wspólnej historii i trwania razem – w… Polin (sic!), ziemi przyjaznej żydowskiemu narodowi.”

     Chyba nie potrzeba… super inteligencji do tego – by skojarzyć wypowiedź „głowy” naszego państwa – pana Dudy, z żydowską lożą w Polsce – B’nai B’rith – Loża Polin… ?!

     Poza tym, to… nic nowego…
     Ot, historia zatoczyła koło i znaleźliśmy się w punkcie… wyjścia… 🙂

     ” Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat.
     Dlaczego ?…

     Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń?

     „Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi.
     Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem – żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent.
     Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie…

     „Żydowska nacja jest jedyną która posiada sekrety pozostałych…, niema na świecie rządu tak im poddanego jak w Ameryce.
     Brytyjczycy zrobili to … Niemcy zrobili to, ale… w rzeczywistości zrobił to międzynarodowy żyd…

     „Amerykanie są (znani jako) wstrętni, chciwi, okrutni ludzie.
     Dlaczego ?
     Ponieważ żydowska władza-pieniądz jest tutaj skoncentrowana…”
     https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/

     Dlaczego – wśród rządzących naszym państwem – większość ludzi posiada spolszczone, czyli… polsko brzmiące nazwiska ?, a ukrywa swoje prawdziwe nazwiska ?…, jak np. ostatnio… „na topie” – pani Hanna Gronkiewicz Waltz, która naprawdę nazywa się: Haka Grundbaum ?, albo pan Jarosław Kaczyński, który naprawdę nazywa się: Kalstejn…

     „… To co się dzieje w Iraku i Syrii z ISIS – to nie terroryzm, to po prostu zbrodnia.
     Jest to dzieło międzynarodowej zbrodniczej kabały która zdobyła kontrolę nad amerykańskim Kongresem.

     Zbrodniczą kabałę Duff – weteran Marynarki Wojennej USA, znany komentator radiowy i tv włącznie z telewizją Al Jazeera, ekspert od spraw wojskowych i obronnych – zidentyfikował jako Izraelczyków i powiedział, że jest to światowa zbrodnia na nigdy wcześniej niespotykaną skalę…
     http://racjapolskiejlewicy.pl/kim-sa-kaczynscy-kalkstejn-fakty-mity-i-watpliwosci/4568

     • margo0307 pisze:

      ha, ha, ha…, wpadł mi w oko taki tekst:

      „… Mojżesz długo nie wracał z góry Synaj. W końcu lud powiedział:
      Nie wiadomo, co się stało z Mojżeszem.
      Zróbmy więc sobie jakiegoś boga, żeby nas stąd wyprowadził.

      ‛Dobrze’ — zgodził się brat Mojżesza, Aaron.
      Zdejmijcie swoje złote kolczyki i przynieście je do mnie.
      Kiedy mu je dali, Aaron wszystkie roztopił w ogniu i zrobił z nich posąg.
      Był to złoty cielec.
      Wtedy Izraelici zawołali: ‛To jest nasz Bóg, który nas wyprowadził z Egiptu!
      Potem urządzili wielką ucztę i oddawali cześć złotemu cielcowi…

      Należy zaznaczyć, iż… złoto nie rośnie na pustyni i w takich ilościach aby odlać z niego posąg cielca nawet włócząc się po niej 40 lat…

      Mojżesz wraz z innymi ukradli złoto z Egiptu i uciekli na pustynię ponieważ w każdym mieście – gdzie tylko by się pojawili – spotkałaby ich sroga kara za taki czyn.

      Sytuacja jest podobna do obecnej gdzie judeo-sataniści masowo okradają ludzi na całym świecie – nie ponosząc żadnej odpowiedzialności, a Libia lub Ukraina są najlepszymi dowodami działania Ali Baby i czterdziestu rozbójników jak za czasów wielkiej ucieczki z ukradzionym złotem Faraonów.
      Na Ukrainie pierwszą czynnością ludobójców była kradzież złota Scytów i jego wywóz w niewiadome miejsce składowania…”

      W uzupełnieniu:

      ” Nie Ali Baba, tylko Osarsef , egipski kapłan-renegat z Heliopolis, którego zna dobrze i historiografia egipska.
      Manethon – sam kapłan z Heliopolis – zachował o nim ciekawe wspomnienia, które pięknie pokrywają się z tym, co znamy ze stronniczej Księgi Wyjścia.
      Kłótliwy i ambitny intrygant ( pamiętamy jego wyczyny na dworze faraona, gdzie zawsze musiał mieć rację) zbuntował się przeciwko swojemu dobroczyńcy, stanął na czele motłochu, plądrował świątynie i mordował Egipcjan (potwierdzenie w Księdze Wyjścia), a potem uciekł przed wojskami egipskimi na pustynię zabierając ze sobą bogate łupy i swoje sukcesy przypisując mało znanemu bogu Góry Synaj Jahwe.
      I pozostawał na pustyni, którą można przejść wolno przez tydzień-dwa – przez 40 lat.
      W tym czasie wyginęło pokolenie, które znało jego prawdziwe korzenie i przeszłość.”
      https://rafzen.wordpress.com/2014/05/22/ali-baba-zwany-mojzeszem/

 5. siola pisze:

  Danusia rozmawia z politykami w jakims wielkim budynku od ciekawe.No i Ola sie zjawila zamiast czekac na Danusi obiad ,sobie ryz z cymtem Kakao i cukrem zjadla.

 6. Dawid56 pisze:

  Moim zdaniem problem brzmi tak jesli nie Unia to co ? i pozostaja tylko Chiny…. bo przeciez nie Rosjaani USA.

  • margo0307 pisze:

   „… jesli nie Unia to co ?…”
   ___
   Nic.

   • margo0307 pisze:

    „„… jesli nie Unia to co ?…”
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    „…Od najmłodszych lat uczeni jesteśmy podziału my – inni, chłopcy – dziewczynki, rodzina – reszta świata, biali – czarni, starsi – młodsi, nasze zabawki – obce, i miliony innych. Dodatkowo uczeni jesteśmy patrzenia tylko na materialną stronę życia.
    Babcia się będzie Tobą opiekować bo mama musi iść do pracy.
    Musisz iść do przedszkola bo Tata, mama muszą zarobić na Twoje jedzenie i ubranka itd. Dodatkowo od najmłodszych lat uczeni jesteśmy rywalizacji.
    Kto w przedszkolu namalował najładniejszy obrazek ?
    Kto najszybciej biega w szkole ?
    Kto pójdzie na najlepszą uczelnię ?
    Kto zdobędzie najlepszą pracę ?
    Brak tendencji do uświadamiania nam, że nie musimy walczyć o swoje, nie musimy bronić pierwszego miejsca w nauce, nie musimy bronić swoich pieniędzy, ubezpieczać swojego samochodu itd.
    Nie musimy bronić swojego państwa, nie musimy przeprowadzać ataków wyprzedzających, nie musimy wysyłać swoich wojsk gdzieś tam i że w ogóle nie musimy mieć żadnych wojsk…”

    http://www.eioba.pl/a/57j4/bogowie-wojny-cz-2

    • Loja Jolajna pisze:

     Nie musimy bronić swojego państwa, nie musimy przeprowadzać ataków wyprzedzających, nie musimy wysyłać swoich wojsk gdzieś tam i że w ogóle nie musimy mieć żadnych wojsk…”
     _____________
     nie musimy, a nawet nie powinniśmy napadać na inne państwa, ale gdy jakieś napadnie na nas to powinniśmy się bronić, a do tego potrzebna sprawna, dobrze wyszkolona armia.

     • margo0307 pisze:

      ” nie musimy, a nawet nie powinniśmy…, ale… „
      ___
      Loja, gdyś przeczytała zalinkowany przeze mnie art – 1 i 2 część, to… poznałabyś również końcowe wnioski jego autora, które m.in. brzmią:

      „…Ktoś kto rozwija się duchowo mógłby zmieniać swoje wnętrze aż do zaniku wojen a następnie rozprzestrzenić swój świat.
      Ale… ilość osób w RD jest niewielka i chyba nikt nie myśli o możliwości zakończenia wojen”
      … ponieważ… „jest to na rękę Bogom Wojny…”

     • Ifryt pisze:

      Przecierz to jest zaprzeczenie rozwoju duchowego 😉
      Rozwój duchowy polega na rozwinięciu w sobie miłości i zrozumienia, a taki bufon wszystko wie lepiej, on „wie” że między ludżmi niema podziałów bo to wygodniejsze niż przyznanie że ludzie się różnią, a bufon chce władzy JUŻ JUŻ.
      Nieodmiennie mnie dziwi takie zawierzanie oderwanemu od natury życia pustemu intelektowi, do Korei północnej niech spier… tam jest pokój grobowy, pod przywództwem Kimir Sena czy jak mu tam teraz.

     • siola pisze:

      Weazlem do tunelu w miescie na Kwiatowej gorze,gdzie w bramie jest Roza.Poszlem ja ci 10 km pod ziemia i wyszedl w wiosce gdzie w potoku tra sie Lipienie.Wyszedl w lesie pytal ludzi ja o droge by do domu wrocic.Pokazali mi wyjscie alem musial przez podworze i trzy bramy przejsc przy zamku.Po wejsciu na podworze,stalo na nim Auto i rozmawial ja z kierowca:Tam dowiedzial ja ci sie od niego ze Lord zamek ten opuszcza i ja moge wyjsc z tad przez trzy bramy.Wiec gdy Lord opuszczal zamek poszedl ja za autem dwie przeszedl normalnie pod trzecia laske podlozyl by na glowe nie spadla jak francuska gilotyna.Po wyjsciu za bramy zamku tego spotkal ja starsza kobiete i w czasie rozmowy powiedzialem ze chce po Lordzie zamek owy kupic.i ja zebrak mialbym zamek Lorda ja kupowac jak u mnie kieszenie puste i zostala tylko Ojca i Matki mowa w mojej glowie.Wiec o dziwo wielkie karze mi kobieta podejsc do windy przy bramie by rozmawiac z Bafometem bo to On ma decdowac ze zameczek ten ja moge kupic.Wchodze ja do windy tam spotykam mloda kobietw mowiaca po polsku ,choc ta przed brama niemieckim ze mna mowila i pojechalismy na dol i wiecej nie widzial bo obudzil sie ja w lozku w miescie pod lip pienem z roza w bramie gdzie serce zolte jest jak powtarzanie prwdy postokroc.Wiec czas na to by wyszla Prawda z lochow a czlowiek stal sie czlowiekiem a nie jak dotad dla korzysci bogow stal sie swego brata wrogiem ,wieszajac jako winnego na krzyzu siebie samego za chciwosc i przemadrzalosctych co sie Maja na tej ziemi za bogow.Czasem dziwi jak Kamieniec jest zwiazany z Tempelriaruszami i Mysia Wierza Terz tam stoi by patrzec na gwiazdy.czasem trzeba duzo dobrej woli by stapac twarda noga po tej ziemi i nie bujac w oswieceniu wsrod oblokow zapominajac o tym zes czlowiekiem jak i drugi.Coz moze i za egipskie swe igraszki zaplaca niebieskie ptaszki co zabawe ludzmi i ich uczuciami za prace swoja uwazaja.Coz mozna sie cieszyc dlugo z tego ze sie komus noge polozylo czy dolek pod Kims wykopalo,czasem sie i zdarza ze sie o wlasna noge Taki sie zachaczy i co gorsza ze do DOLKA z wlasnym Mistem wpasc Terz mozna ,bo w swym oswieconym zaslepieniu nic wokolo nie widzac.

     • Maria_st pisze:

      „Nie musimy bronić swojego państwa, nie musimy przeprowadzać ataków wyprzedzających, nie musimy wysyłać swoich wojsk gdzieś tam i że w ogóle nie musimy mieć żadnych wojsk…”
      _____________
      nie musimy, a nawet nie powinniśmy napadać na inne państwa, ale gdy jakieś napadnie na nas to powinniśmy się bronić, a do tego potrzebna sprawna, dobrze wyszkolona armia.”

      Ja nie urodziłam dzieci dla boga wojny, polityki i religi.
      Loja zmiana myślenia i nie ma wojen–NIGDZIE .
      Nie wiem jednak czy kiedykolwiek to nastąpi……Matrix ma program destrukcyjny i tylko niewielu potrafi go przejść – tak uważam.
      Nawet w biblii ukazano jak należy być posłusznym bogu śmierci, nienawiści –gdy sprawdzal lojalność swego sługi każac mu zabić swego syna–jako ofiare dla urojonego boga.
      I tak się ten wirus ciągnie do dziś….wojny dla boga, w imie boga…..polityka i wojsko to tez wola boga…..choc nieraz inaczej nazywanego.
      I jak tu ma nastąpić zmiana myślenia jeśli osoby tzw duchowe..idą tym tokiem jak wyżej.
      Podzieliliśmy sie na nacje, narody, teraz dziela sie nawet rodziny — dla zaspokojenia EGOistycznych zachcianek.

     • Ifryt pisze:

      Marysiu jak wszyscy odwalą kite to też zapanuje WIECZNY POKÓJ.
      Zmieńmy więc myślenie i zmieńmy się w trupy za życia, aby jakiś egocentryk wreszcie mógł rządzić ::D
      Wojny znikną jak zapanuje Duch Miłości i Życia a nie jakieś martwe myśli.
      Bogowie Wojny to strażnicy Życia i wolności, a polityka jest tu sprawą drógorzędną.

     • Ifryt pisze:

      Tak wogule gdyby biblijny Bóg był „Bogiem Wojny” to by chwalił siłe odwagę i męstwo, a nie posłuszeństwo, modlitwy i ofiary.
      Niestety najbardziej krwiożercze kanalie to właśnie „Bogowie Pokoju”, choć chasełka zawsze mają błogie… Bogowie Wojny są przyzywani tylko gdy są potrzebni, a Bogom Pokoju zawsze mało.

     • Loja Jolajna pisze:

      „…Ktoś kto rozwija się duchowo mógłby zmieniać swoje wnętrze aż do zaniku wojen a następnie rozprzestrzenić swój świat.
      Ale… ilość osób w RD jest niewielka i chyba nikt nie myśli o możliwości zakończenia wojen”… ponieważ… „jest to na rękę Bogom Wojny…”
      ________________
      moim zdaniem zdecydowana większość ludzi nie chce wojen i w ogóle nie ma to żadnego związku z rozwojem duchowym.
      do wojowania chętni sa niestety najemnicy, którzy chcą dobrze zarabiać, a nic poza biciem i zabijaniem nie potrafią. Obawiam się, ze tak zwani uchodźcy to w znacznej większości właśnie najemnicy, którzy na rozkaz będą zabijać. Mam nadzieję, ze nie nas.

   • siola pisze:

    Od tysiacleci lubili w tej grze dzielic,teraz by chcieli naraz cos zmienic i skupic ich podzielony boski swiat razem na sile .Moze Iran.Z tym ze ja nie za sila przewodnia a raczej perswazja.Bo czasem wystarczy tylko galezie odmlodzic przy jabloni by wydala jabluszka piekne stara jak te mlode.Zamiast bomb moze lepiej bylo by poslac urzadzenie do uzdatniania wody czy robienia z morskiej wody pitnej i przy okazji zdobyc troche soli,moze zamiast czolgow poslac pare pomp a zamiast karabinow pare wypolerowanych luster do gotowania obiadow,troche cel do robienia pradu z slonca i nie bedzie siedzial Bambo przed MC Donaldem i pisal tam zadanie ze szkoly bo tam tylko elektrycznosc.Mowia jedni tu na drugich ten kradnie temn ma dlugi a ty czlowieku starasz sie jak mozesz a tym wiecznie bedzie malo i sie zaczna cepy bombkami nastraszac i tak w koncu beda ONI jeneraly w bukrach siedzialy a bialy murzyn bedzie zabijal bialego ,czarnego czy terz innego jeszcze koloru murzyna.Coz jak sie tworzy u nich armie zawodowa to juz jest u nich widac strach przed wlasnym narodem ,wiec jest lepiej oddac bron w rece platnych najemnikow takich co za grosze i rodzicow wlasnych Terz zabija jak trza bedzie chronic tylki nacpanych gwiazdek i bogow.Coz jeden musi Grosz swoj do kupy sciskac a drugi bez powagi tylek se obciera i to wszystko dla dobra narodu.

    • marek pisze:

     Nie wiem jednak czy kiedykolwiek to nastąpi……Matrix ma program destrukcyjny i tylko niewielu potrafi go przejść – tak uważam.

     …za kilkadziesiąt lat puszczą szukających prawdy o sobie w nowy zagon malin puszczając super hit stulecia made in Disney pt. Xirtam …………Matrix….

     …i dalej / od nowa / pozytywni frustraci będą tworzyć teorie o wzroście duchowym , o oświeceniu itd …dorabiając teorię do filmowej drogi w maliny.

     …nie ma wzrostu duchowego , nie ma globalnego oświecenia i oświeconych , nie ma transformacji …

     …jest jedynie większe zróżnicowanie społeczne niż w ostatnich stuleciach , postęp techniczny , większy zasób i przepływ informacji i znacznie większa populacja ….

     ….a to daje efekt że ilość ludzi myślących i panujących nad popędami ciała jest większa niż uprzednio ….i nic więcej …proporcjonalnie do ilości żyjących ludzi większa niż poprzednio …i tyle…

     Matrix nam wmówiono , matrix jest w nas w naszej naturze pamiętającej życie w jaskini…
     nosimy go w sobie i sami codziennie go odnawiamy i tworzymy…..za wczas otrzymaliśmy technikę….

     Tak wogule gdyby biblijny Bóg był „Bogiem Wojny” to by chwalił siłe odwagę i męstwo, a nie posłuszeństwo, modlitwy i ofiary.
     Niestety najbardziej krwiożercze kanalie to właśnie „Bogowie Pokoju”, choć chasełka zawsze mają błogie… Bogowie Wojny są przyzywani tylko gdy są potrzebni, a Bogom Pokoju zawsze mało.

     Gdyby się czytało to co wypada przeczytać by objąć temat, to zrozumiałoby się ,że gliniane tabliczki treścią zaostrzonym patyczkiem zapisane , rozdarcie na boga wojny i boga pokoju w bardzo świętym piśmie , to treści dla takich co ani me , ani be , ani kukuryku w myśleniu i wyższych uczuciach , bo gęsta sierść często ich jeszcze porastała , a ponadto zrozumiało by się że to często fantazje intelektualne samych piszących lub ich mocodawców…

     … wtedy pokarmu dla swej wiary /zrozumień / ostrożniej i skrupulatnie by się szukało ….

     ….a teraz mamy co mamy , miliony wykrzyczanych religii bo każda ego osobowość tworzy z owych historycznych elementów swoją i mając dostęp do klawiatury publikuje ją światu….

     czytanie , a czytanie po łebkach to dwie różne sprawy , a nie czytanie bo be czy głupie to już jest wymagający osobnego komentarza temat .

     http://members.optusnet.com.au/~mpjaworski/P196.htm

     Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

     • Ifryt pisze:

      Zacznij coś CZUĆ to może skumasz o co mi chodzi, a nie tylko tym swoim zgłupiałym intelektem, tak że cholera go wie o co Ci chodzi, i z czym tu wogule dyskutować.
      Wymyślasz jakieś „ego osobliwości” i inne brednie, a mnie się czepiasz o zwykłe pojęcia takie jak Bogowie Wojny czy Bogowie Pokoju, dla mnie to metafory pewnych mocy Życia szeroko pojętego, a nie tylko na sposób przyziemny.
      Mogą być i Bogowie Życia/Wojny/Pokoju jednocześnie, ale u tych „pacyfistów” jakoś tego nie widać, bo ewidentnie mają problem z nieokiełznaną potęgą Życia.

     • margo0307 pisze:

      „…nie ma wzrostu duchowego , nie ma globalnego oświecenia i oświeconych , nie ma transformacji …”
      ___
      Twierdząc tak – zaprzeczasz sam sobie…

      Przyjrzyj się dokładnie… swoim wczesnym wpisom na naszym blogu a… sam to Marku ujrzysz…

     • margo0307 pisze:

      „… Bogowie Wojny czy Bogowie Pokoju, dla mnie to metafory pewnych mocy Życia szeroko pojętego, a nie tylko na sposób przyziemny…”
      ___
      Świetnie to ująłeś Grześ…

     • marek pisze:

      Twierdząc tak – zaprzeczasz sam sobie…

      …był sobie Małgosiu taki pan Leszek Kołakowski którego jedni od czci i wiary odsądzają a inni chwalą , choć wielokrotnie ponoć zaprzeczał samemu sobie…..

      Obal to twierdzenie a dostarczysz argument do rozmowy:

      …. to daje efekt że ilość ludzi myślących i panujących nad popędami ciała jest większa niż uprzednio ….i nic więcej …proporcjonalnie do ilości żyjących ludzi większa niż poprzednio …i tyle…

      a transformacja , oświecenie , wzrost duchowy to zdarzenia jednostkowe a nie tendencja globalna zdarzały się sporadycznie i nadal zdarzają …słowo prawda : dotyczy wyłącznie danej chwili ..i taka jest prawda o ogóle ludzkości .

      Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

 7. margo0307 pisze:

  „… Bogowie Wojny to strażnicy Życia i wolności, a polityka jest tu sprawą drugorzędną…”
  ___
  Hmm…, tak myślisz Grześ ?
  To obejrzyj sobie może ten i kilka innych, podobnych filmików…, a być może zmienisz zdanie…

  • Ifryt pisze:

   Marguś mniej że trochę zrozumienia, przecierz ten film ma prawie 2 godziny 😉
   Wytłumacze wam to dzisiaj łopatologicznie, i tak prosto jak potrafię to może Ty zmienisz zdanie.

  • marek pisze:

   Wymyślasz jakieś „ego osobliwości” i inne brednie, a mnie się czepiasz o zwykłe pojęcia….

   ….Bogowie Wojny czy Bogowie Pokoju, dla mnie to metafory pewnych mocy Życia szeroko pojętego….

   …tak masz rację Ifryt …„ego osobliwości” czyli po mojemu ego osobowość należało by nazwać po imieniu a nie określać tego wymagającym wyjaśniania terminem ….

   …tak więc ego osobowość to nic innego jak osobowość utworzona na bazie myśli i uczuć zwierzęcia u którego została wzbudzona samoświadomość ….można by powiedzieć dosadnie i w skrócie ” samodzielnie myślące zwierzę „.

   …a dokładnie , rzecz biorąc groch z kapustą , już nie zwierzę lecz jeszcze nie człowiek – lecz jak na dzisiaj autentyczny twórca społecznego matrixa ….

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • Ifryt pisze:

    Mówiąc dosadnie to zwierzę trzeba oswoić, pozatym ja zawsze kochałem zwierzęta.
    Dla Ciebie to groch z kapustą, więc poco chcesz je oswajać?

    • marek pisze:

     Mówiąc dosadnie to zwierzę trzeba oswoić, pozatym ja zawsze kochałem zwierzęta.

     …i w oparciu o to jak człowiek robił to ze zwierzętami można dostrzec rolę poszczególnych wierzeń i religii oraz zrozumieć zanik aktualności ich poszczególnych treści , a czasem nawet ich degenerację , gdy stawały się narzędziami / przywódców stada / ….

     ….i być może można zrezygnować z pojęć demony , bogowie wojny i pokoju i dojść do wniosku że miłość uczłowiecza materiał który ryczy że jest człowiekiem i może przyjdzie pragnienie zrozumienie skąd ona płynie , jakimi drogami przez wszechświat i jakimi drogami dochodzi na Ziemię na której tak dumni z siebie , żyjemy.

     Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

     • Ifryt pisze:

      Ty masz takie podejście a ja mam inne, i moje raczej nie będzie takie jak Twoje bo się z Tobą nie zgadzam. Nagle z tym wyskoczyłeś jak ja wytknołem to i owo „Bogom Pokoju”.

     • marek pisze:

      Nagle z tym wyskoczyłeś jak ja wytknołem to i owo „Bogom Pokoju”.,

      ja tylko polemizuję z ” Waszymi wyobrażeniami „.

      – można wszystko określać przenośnią symbolem lecz umysł mamy ponoć po to by mierzył i warzył …symboli się nie da zmierzyć …a umysł może ewoluować /ponoć jak na razie na ” jałowym biegu ” u większości pracuje a kiedyś gdy włączą się jego ” obroty ” pozostawi jedynie nienazwanemu oddające jego treść symbole jak choćby ten dosyć znany i trafny : alfa i omega …..

      Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

     • Ifryt pisze:

      Niewiem Marku skąd to wytrzasnołeś z tym umysem od mierzenia i warzenia, pewnie z jakiejś książki której nie czytałem 😉
      Tyle Ci mogę powiedzieć że właśnie wyobrażnia jest tym czynnikiem który ludzi od zwierząt odróżnia, nie rozum, nie uczucia, nie inteligencja, tylko właśnie wyobrażnia, bo zwierzęta mają i swój rozum i uczucia i inteligentne są, ale raczej nie fantazjują, a jeśli tworzą to tylko według wgranych schematów.

      Zastanów się więc czy się upominasz o to co zwierzęce czy o to co Boskie/Duchowe.
      Ja chce jedno i drógie, widzę w nich jedność, nie mniej jednak pretensji że nie jestem wszechwiedzący, i wiem że Ty też nie. Jak Cię czytam to tak jakby skomlenie słabego zwierzęcia co się za natchnione przez Boga uważa.

  • margo0307 pisze:

   I kolejny, ciekawy filmik: „Wezwanie do przebudzenia” – jako uzupełnienie do poprzedniego…
   Tak mi się jakoś… tytuł tego filmiku: „Wezwanie do przebudzenia”…, skojarzył z… odsłanianiem…, ze zdejmowaniem zasłony z naszych oczu… i pogłębianiem naszej wiedzy o nas i otaczającym nas świecie…

   Czyż to nie jest dziwne, że pomimo tak wspaniałego rozwoju myśli technicznej i technologicznej… wciąż nie mamy dostępu do darmowej energii i wciąż jeszcze jesteśmy uzależnieni od widzi-misie petro gangsterów ?

   Apokalipsa – z gr. ἀποκάλυψις apokalypsis ‚odsłonięcie, zdjęcie zasłony, objawienie’ od apokalýptein ‚odsłaniać, ujawniać’…”

   Czyż takie i inne filmiki… nie „zdejmują zasłon” z naszych oczu ?

   • marek pisze:

    pewna jesteś swych przemyśleń Małgosiu w temacie darmowej energii…

    daj społeczności więziennej po nożu czy pistolecie , dajemy / ci od rządzenia światem /krajom zacofanym kałachy i broń i co się dzieje …

    ….daj darmową energię każdej rodzinie na całym świecie w jeden dzień – jaki będzie procent tych którzy wykorzystają ją do chronienia /pożywienie , dach nad głową / w stosunku do tych którzy pomimo posiadania tego ogólnie dostępnego potencjału wyciągną z lenistwa czy innych pobudek po nieswoje …

    …dostała Polska wolność demokrację i się zrujnowała ….

    …małpa gdy dorwała się do brzytwy zaczęła na niej grać jak na organkach….

    …wszystko w swoim czasie i nie z tą obsadą …..

    Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • marek pisze:

    Podobnie Tobie Małgosiu mogę powiedzieć ,że komentarzem do tego filmu zaprzeczasz sama sobie … temu co twierdzisz iż człowiek jest własnym kowalem swego losu …

    …wstępny monolog tego filmu już jest kłamstwem , gdyż stoi w opozycji do Twojego twierdzenia ….pokazuje wroga na zewnątrz upatruje go w tym który stworzył więzienie umysłu , gdzie ten nie wyedukowany umysł sam dla siebie jest więzieniem..

    …i znowu odwołam się do społeczno socjologicznych badań i statystyk : każdy myśli i wszyscy myślą tylko jak i o czym i mamy Matrix bez końca do czasu aż Duch nie przełamie oporu materialnych konstrukcji naszych światopoglądów.

    Wszechświat to Życie , a materia to jedynie dekoracje…

    Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światlo jest we mnie

    • margo0307 pisze:

     „…wstępny monolog tego filmu już jest kłamstwem , gdyż stoi w opozycji do Twojego twierdzenia ….pokazuje wroga na zewnątrz upatruje go w tym który stworzył więzienie umysłu , gdzie ten nie wyedukowany umysł sam dla siebie jest więzieniem…”
     ___
     Może… rozgrniczmy pewne pojęcia…
     To, że… Twoim zdaniem i jedynie z Twojego punktu widzenia„wstępny monolog jakiegoś filmu jest kłamstwem” – nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek moimi twierdzeniami…

     Poza tym…, oba filmy ukazują skalę perfidnego zjawiska, jakim jest socjo i pychopatia pewnych grup ludzi, jakie ma miejsce na Ziemi od bardzo długiego już czasu…, zjawiska – dodam – o istnieniu którego – większa część ziemskiej społeczności dowiaduje się dopiero… w ostatnich kilku latach…

     Inną sprawą jest fakt, że… jeśli chce się podyskutować o jakimś filmie – dobrze jest, najpierw zapoznać się z całością owego filmu, a nie jedynie ze… „wstępnym monologiem”
     * * *
     „…komentarzem do tego filmu zaprzeczasz sama sobie … temu co twierdzisz iż człowiek jest własnym kowalem swego losu …”
     ___
     No cóż, osobiście nie dostrzegam tu sprzeczności…, i nadal świadomie twierdzę, że… każdy z nas jest kowalem swego losu…, co nie zmienia faktu, że… wszyscy żyjemy w jednej wielkiej społeczności i wszyscy wzajemnie na siebie oddziałujemy…
     Ten fakt z kolei… wymusza na każdym z nas doskonalenie swych umiejętności w rozróżnianiu prawdy od blagi, pamiętając o tym, co rzekł był niegdyś niejaki Goebbels:

     „Jeśli wypowiesz kłamstwo i będziesz często je powtarzał – ludzie w końcu w to kłamstwo uwierzą „

     • marek pisze:

      Oj Małgosiu Małgosiu Goebbels , Ghandii , Budda….

      a ja tam wolę swoje wnioski…

      …jeśli zdecydujemy się na to wszyscy …. oto słowa końcowe i podsumowanie przekazu tego filmu…i nie zmienię zdania że o to ” jeśli ” się wszystko rozbija ….

      …a interpretacja tego jeśli to już prywatna sprawa od pesymizmu , optymizmu po beznamiętny ogląd i wnioski wyciągane z dnia dzisiejszego ludzkości i pojedynczego człowieka..

      … pamiętaj ,że Cię kocham , a to tylko polemika..

      Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

     • margo0307 pisze:

      ” Oj Małgosiu Małgosiu Goebbels , Ghandii , Budda… ja tam wolę swoje wnioski…”
      ___
      Tak, wiem.
      Czasem jednak… dobrze jest posłuchać tego, co mówią inni…, zawsze to… nieco szersza perspektywa…

  • marek pisze:

   W spotkaniu z prezydentem, zorganizowanym przez US-Poland Business Council, wezmą udział prezesi lub wiceprezesi kilkunastu wielkich amerykańskich koncernów, w tym m.in. koncernów zbrojeniowych Lockheed Martin i Raytheon, a także GE, International Paper, Pfizera, Boeinga i MetLife.

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-duda-spotka-sie-z-amerykanskimi-prezesami/8rkdlg

   i mamy w zderzeniu z treścią filmu informację jakimi drogami wędruje ta obsadzona kolejną elytą Polska i pod jaką propagandą kształtuje się świadomość tego wybranego narodu …

   ….oby oświecenie nie było mylone z super gigantycznym wybuchem jądrowym…

   Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • margo0307 pisze:

    ” …oby oświecenie nie było mylone z super gigantycznym wybuchem jądrowym…”
    ___
    Mówi się, że… „jaki pan – taki kram”…, skoro pan spotyka z się z przedstawicielami… koncernów zbrojeniowych…, to o pomyłkę nietrudno…
    Nie ma się jednak czemu dziwić – wszak nasze społeczeństwo wybrało pana obcego kraju, który broni interesów tegoż kraju, a nie naszego…

    • marek pisze:

     nadal niech to będzie Kochana Małgosiu polemiką ….

     ….poranne recenzje mówią o maraźmie i apatii towarzyszącym wyborom do Dumy w Rosji.

     …wszystkie partie opozycyjne to ustalony scenariusz polityczny i tak z rządzącą służące jedynie do drukowania ustaw Kremla …Duma – Drukarka Ustaw…

     a prawdziwa opozycja to margines bez prawa głosu i znaczenia…

     i tak przez porównanie widzę globalną sytuację w temacie tak zwanego ” oświecenia „….

     …marazm i bierne funkcjonowanie w jakościach wyznaczanych przez materię- ludzkiej populacji ….a Ci nieliczni to głos wołających na puszczy , choć dorabiają do tego przekonanie ,że jest postęp…..owszem techniczny i zamurowania w materii.

     Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

     • margo0307 pisze:

      „…Ci nieliczni to głos wołających na puszczy , choć dorabiają do tego przekonanie ,że jest postęp…owszem techniczny i zamurowania w materii…”
      ___
      Kochany Marku, gdyby nie było postępu technicznego… nadal – będąc w formie cielesnej – mieszkałbyś w szałasie, prał szmaty w jeziorze…, a co istotniejsze – nie miałbyś możliwości dzielenia się swymi przemyśleniami… ze mną na przykład… 🙂

      więc… nie narzekaj !

      Co zaś tyczy się… „prawa głosu” to… możemy sobie na ten temat polemizować do woli…, a i tak nie myślę byśmy wyczerpali ten temat…
      Osobiście – nie jest mi do niczego potrzebne tzw. „prawo głosu „ np. przy wyborach… i nie korzystam z niego od wielu już lat…
      Mam bowiem nieustanną nadzieję, że… osoba chcąca piastować publiczne stanowisko, na którym podejmowane są decyzje dotyczące narodu – jest osobą posiadającą tzw. kręgosłup moralny – odpowiedzialną i uczciwą, podejmującą decyzje zgodne z własnym sumieniem dla dobra wszystkich, których pragnie reprezentować…
      Jeśli tak nie jest, to taka osoba ma problem…, napewno większy – niż mam ja… 🙂

 8. Ifryt pisze:

  Tłumacze i wyjaśniam.
  Życie/Istnienie jest z natury różnorodne, to jest Boska siła.
  Każdy kto twierdzi że Życie jest ubogie i jednostajne chrzani bzdury, co widać w praktyce.
  Gdy jakieś siły jednostajności(lub poprostu powodowane poczuciem własnej mocy), ignorując nature Życia wchodzą z butami w czyjeś progi, to budzą lokalnych Bogów Wojny, lub demony wojny. To jest coś naturalnego, poprostu natura Życia się broni przed zadufanymi w sobie głupcami, lub nawet potężnymi Bogami, którzy choć potężni to nie zawsze są aż tak mądrzy jak im się wydaje.

  Inna sprawa że przebudzone tego rodzaju moce są kłopotliwe, ale jak by się nie było zadufanym w sobie chamem. to by się nie zbudziły, natomiast same posługiwanie się przemocą nie świadczy jeszcze o Boskim panowaniu nad tą domeną, bo wiele „demonów” czy „Bogów” się tym posługuje, znaczy są biegli w prowadzeniu wojen, ale to nie znaczy że można ich nazwać „Bogami Wojny”.

  Jako przykład Bóg biblijny, który zabrania wejść do świątyni tym co przelewają krew, a jednocześnie każe to robić 😉 Dlaczego tak jest? Otuż Wojna nie jest jego domeną, nie są mu miłe cechy wojownicze, no ale nie miał wyjścia, a z naturą Życia jest na bakier, więc musiał działać jakoś inaczej.

  Natura Życia nie uznaje przemocy jako sposobu dojścia do władzy, bo dąży do tego aby władcy i lud kochali się nawzajem, dlatego odpowiada brutalną siłą na przemoc tego rodzaju.
  Ludzie co ferują to jakoby tępa przemoc popacała to głupcy, bo nawet Hitlera albo Czyngis Chana ktoś jednak kochał, bo samą przemocą to by guzik zdziałał jeden czy drógi, a to poprostu wolno więcej tym co są „uwielbiani”, choć nie zawsze przez wszystkich czy też słusznie.

  Film wklejony przez Margo oczywiście obejrzę bo wygląda ciekawie, ale jak będe miał nastrój, bo trudno aby tak z marszu zasiąść do prawie 2-wu godzinnego filmu.

  • margo0307 pisze:

   „Marguś mniej że trochę zrozumienia…”
   ___
   Mam Grzesinku, mam… i dziękuję za wytłumaczenie 🙂

   Co do filmiku przeze mnie wklejonego, to oglądałam go chyba rok temu…, a może nawet troszkę więcej, jednak dzisiaj obejrzałam go ponownie i… zobaczyłam to – na co nie zwróciłam uwagi i nie zobaczyłam poprzednim razem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s