Odkryto dowód na istnienie życia po śmierci

Jak wiadomo śmierć jest nieuniknionym końcem życia i czeka to każdego z nas. Trudno się zatem dziwić, że ludzie od zawsze zastanawiali się czy czeka ich potem coś więcej. Okazuje się, że brytyjscy uczeni posiadają dowody wskazujące na to, że jakaś forma życia po śmierci jednak istnieje.

fale_mozgowe_po_smierci

Eksperci z University of Southampton od kilku lat prowadzą badania w zakresie śmierci klinicznej. Uważa się, że po ustaniu akcji serca mózg pozostaje aktywny jeszcze przez 30 sekund i potem wyłącza się wraz z naszą świadomością. Jednak badania brytyjskich specjalistów wskazują na coś innego. Ich zdaniem ludzie doświadczają świadomości nawet w czasie trzech minut od zatrzymania serca. Naukowcy twierdzą tak po przebadaniu 2060 pacjentów z USA, Austrii i Wielkiej Brytanii, którzy w przeszłości doświadczyli zatrzymania akcji sera, ale zostali uratowani.

Z tych analiz wynika, że 40 procent z nich było w stanie odczuwać jakąś formę świadomości po tym gdy zostali uznani za znajdujących się w stanie śmierci klinicznej. Jednak tylko 2 procent z ankietowanych obstawało przy tym, że odczuwali uczucie przebywania poza ciałem. Dla ekspertów intrygujące było ustalenie, że świadomość w jakiejś formie pozostaje aktywna nawet kilka minut po ustaniu akcji serca. Do tej pory uważano to za niemożliwe. Oznacza to, że może istnieć jakiś wyższy poziom, na którym nasza świadomość istnieje nawet po śmierci.

Oczywiście badanie to nie przesądza jak do tego dochodzi, ale sugeruje, że proces taki następuje. Może odbywa się to wtedy w jakiś sposób na poziomie kwantowym i może trafia się wtedy gdzieś, gdzie czas nie istnieje? Na te pytania nie umiemy jeszcze odpowiedzieć, ale niewątpliwie zbliżamy się do tego momentu.

źródło:
http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-twierdza-ze-maja-dowody-na-istnienie-zycia-po-smierci

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dusza, Istota Ludzka, Psychologia głębi, Świadomość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Odkryto dowód na istnienie życia po śmierci

 1. Mezamir pisze:

  Znowu „śmierć” kliniczna jest mylona ze śmiercią
  a po drugie,w momencie gdy człowiek umiera
  w DNA uruchamiają się procesy przywrócenia życia
  Czyli ciało samo siebie próbuje wskrzesić,problemem jest jest brak energii życiowej
  Człowiek jest mieszanką żywiołów które rozpadają się w chwili śmierci
  Z człowieka po śmierci zostaje pełny „śmietnik” a nie tylko jakieś jedno mało coś
  tylko że nic z tych elementów nie jest człowiekiem
  tak jak żadna pojedyncza śrubka tworząca samochód
  nie jest samochodem po rozłożeniu samochodu na części

 2. Dawid56 pisze:

  Dla mnie jest znacznie ważniejsze czy świadomość będzie aktywna nie tylko 3 minuty, ale 3 godziny, a nawet 3 dni i to byłby prawdziwy przełom !

  • Maria_st pisze:

   „Dla mnie jest znacznie ważniejsze czy świadomość będzie aktywna nie tylko 3 minuty, ale 3 godziny, a nawet 3 dni i to byłby prawdziwy przełom ! ”

   Dlaczego to takie wazne Dawidzie dla Ciebie ?

 3. Mezamir pisze:

  Odkryto kim są „imigranci”

 4. marek pisze:

  Ludzkość jest tak głupia na obecny dzień ,że nawet pojęcie Wszechrzeczy ma odwrócone w łepetynach , a w tym stwierdzeniu ludzkość to ja , Wy i wszyscy pozostali.

  Zapodała Małgosia filmik i nikt go nie” liznął ” . albo nie obejrzał , albo kawałek , albo nie rozumiał co jest gadane , albo… i temat przerastający wszelkie tu gadania poszedł do piachu ..

  Faktycznie jak mówi Lili w swej ukrytej przenośni – wielka mi mistyka , tylko że w tym stwierdzeniu nie wie że mówi i o sobie…

  Jeżeli pod pojęcie Wszechświat podstawi się termin ” wieczne życie ” to wszystko zaczyna mieć ręce i nogi i samo się objaśnia bez filozofowania …

  Ludzkość i my razem podchodzimy do tematu szukania zrozumienia w sposób określany w kręgach ę – ą ,jako – stwierdzenie nie parlamentarne ” od doopy strony ” zamiast wywalić z głów słowo Wszechświat i określić to co jest , jako wieczne życie , wciąż grzebiemy w materii- energii , aby nadal siedzieć w ciemnogrodzie.

  Jam jest w Bogu a Bóg wokół mnie – miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

 5. marek pisze:

  Gdy podejdzie student do gremium profesorskiego i przedstawi im doktrynę przeciwstawną do ich poglądów z której wynika iż , nic nie wiecie i nic nie rozumiecie najbardziej subtelną formą dezaprobaty z ich strony jest milczenie …

  ….nie znaczy to , że gremium ma rację w swych poglądach , czy posiada autentyczna wiedzę , w przedstawionym zakresie , oznacza to jedynie że gremium wyraża dezaprobatę ,nie rozumiejąc tego co student przekazuje lub chce zachować swój autorytet i nienaruszony stan społecznego porządku ….

  …. jakże wszechstronna jest ta zasada w ludzkiej społeczności , obowiązuje wszystkie społeczne grupy….

  Jam jest w Bogu a Bóg wokół mnie , miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

  • marek pisze:

   Alfabet zaczyna się od litery ” a” .
   Oktawa zaczyna się od dźwięku ” c” .

   Prawdą jest chwila obecna – nie ma innej obiektywnej prawdy .

   Wszechświat jest przemijający wieczne jest życie

   Hasłem rozpoczynającym powrót do świadomość / rozumienia / jest wieczne jest życie

   Jam jest w Bogu a Bóg wokół mnie miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s