Udana kompania crowdfundingowa pozwoli naukowcom zbadać gwiazdę KIC 8462852

crowdfunding Crowdfunding – forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Upowszechnienie się internetu pozwala na łatwe informowanie o projektach i tworzenie wokół nich społeczności, co przyczyniło się do rozwoju zjawiska crowdfundingu. Określenie to jest zwykle używane w odniesieniu do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych, rzadziej także przy pomocy serwisów społecznościowych lub blogów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Crowdfunding

Tytuł najbardziej tajemniczej gwiazdy we wszechświecie należy się bez wątpienia gwieździe KIC 8462852 zwanej też gwiazdą Tabby. Zdaniem wielu, to właśnie na jej orbicie znajduje się ogromna obca megastruktura powodująca nieprawidłowe spadki w świetle, które zostały zarejestrowane przez astronomów na całym świecie. Dzięki ingerencji internautów badania nad tym ciałem niebieskim będą mogły wkroczyć w nową fazę.

Tabby

Dzięki przeprowadzonej kampanii na Kickstarterze, astronomowie będą mogli przez cały rok badać gwiazdę Tabby i przeanalizować jaki czynnik jest odpowiedzialny za jej dziwne zachowanie. Jak nie trudno się domyślić, głównym problemem w zbadaniu KIC 8462852 był właśnie brak środków finansowych. Jednakże teraz dzięki datków ponad 1700 internautów naukowcy zebrali potrzebne 100000 dolarów i mogą w pełni poświęcić się swoim badaniom.

Boyajian i jej współpracownicy planują kupić „czas” na użytkowanie szeregu mniejszych teleskopów na całym świecie, co pozwoli im właściwie monitorować gwiazdę i wszystko wokół niej przez okres powyżej jednego roku. Długość projektu może wzrosnąć, jeśli więcej funduszy zostanie zgromadzonych przez ich kampaniię na Kickstarterze a już teraz przekroczyli oni swój cel o 7000 dolarów.

Tajemnica otaczająca anomalię z KIC 8462852 zyskała rozgłos jeszcze w zeszłym roku, kiedy to astronom z Louisiana State University opublikował dokumenty zgodnie z którymi jasność gwiazdy Tabby była zmniejszona o 20 procent co najmniej kilka razy w ciągu ostatnich stu lat. Wskazywałoby to na to że anomalie tego typu zachodziły już od dawna i nie mogłyby być spowodowane chmurą komet.

Warto wspomnieć, że jest to też zgodne z ideą, że zaawansowana pozaziemska rasa wykorzystuje gwiazdę w swoim układzie słonecznym i konwertuje jej światło w energię za pomocą olbrzymiej megastruktury . Jak nie trudno się domyślić ta opcja nie wydała się naukowcom zbyt prawdopodobna i większość z nich uznaje ją za absurd. Teraz dzięki funduszom z Kickstartera nauka uzyskała kolejną szansę na wyjaśnienie tej zagadki na co musimy jednak poczekać.

źródło:
http://innemedium.pl/wiadomosc/udana-kompania-crowdfundingowa-pozwoli-naukowcom-zbadac-gwiazde-kic-8462852
http://innemedium.pl/wiadomosc/anomalia-gwiazdy-tabby-nie-jest-rezultatem-przelatujacych-w-jej-okolicy-komet
https://pl.wikipedia.org/wiki/KIC_8462852

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Kosmos, UFO cywilizacje pozaziemskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Udana kompania crowdfundingowa pozwoli naukowcom zbadać gwiazdę KIC 8462852

 1. marek pisze:

  Ciekawa inicjatywa jednak równie interesujący jest w mym odbiorze sposób / zbieranie środków / na realizację środków na cele pomijane przez oficjalną naukę przez niezrzeszonych darczyńców .

  Jam jest w Bogu Bóg jest wokół mnie

  Marek

 2. Dawid56 pisze:

  Dlatego zamieściłem ten artykuł :). Co ciekawe to to że podejrzewają sztuczny obiekt !!!

 3. siola pisze:

  Oj gania Dana po ciemnej piwnicy gania,
  z zamknietymi oczoma lata to nieborze,
  i choc chce bardzo je otworzyc ,
  jakos dziwnie otworzyc ich nie moze,
  i tak sobie spiac mysli jak ja wygladalabym z otwatymi oczyma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s