Tajemnica żelaza-tajemnica gęstości ciała ludzkiego

Żelazo posiada liczbę masową 56 .Jest to jednak bardzo dziwny metal. Znajduje się w grupie VIII układu okresowego pierwiastków. Posiada najsilniejsze wiązania atomowe, dlatego bardzo trudno rozszczepić jego jądro. Tak sobie skojarzyłem, że naszą obecną cywilizację nazywa się cywilizacją wieku żelaza, a czas w którym żyjemy epoką żelaza albo Kali Yugą.Wygląda na to, że w pewnym sensie osiągnęliśmy samo dno „gęstości” naszej istoty ludzkiej. Krzywa promieniowania wskazuje na to, że wiązania atomowe są najsłabsze dla lekkich pierwiastków typu wodór lit czy hel, natomiast powyżej żelaza mamy do czynienia z wiązaniami coraz słabszymi, a potem z promieniotwórczością naturalną, niektóre pierwiastki bardzo ciężkie ulegają natychmiast rozpadowi.
Energia_wiazania
Żelazo, a w zasadzie jego związki należą również do najsilniejszych ferromagnetyków- materiałów posiadających właściwości magnetyczne. Magnetyzm to bardzo ważna cecha, dlatego też z uwagi na to ,że Ziemia posiada pole magnetyczne twierdzi się ,że wewnątrz Ziemi w jej środku istnieje żelazne albo żelazo-niklowe jądro. Ziemia posiada też największą (poza Merkurym) gęstość ze wszystkich planet.
Z uwagi na to że ciało człowieka zbudowane jest głownie z wody i na to że Człowiek jest w pewnym sensie „maszyną” chemiczno-elektryczną, magnetyzm Ziemi bardzo silnie oddziałuje na Człowieka.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Tajemnica żelaza-tajemnica gęstości ciała ludzkiego

 1. Alicja z Krainy Czarów pisze:

  „Żelazo, a w zasadzie jego związki należą również do najsilniejszych ferromagnetyków- materiałów posiadających właściwości magnetyczne.”

  „Z uwagi na to że ciało człowieka zbudowane jest głownie z wody i na to że Człowiek jest w pewnym sensie „maszyną” chemiczno-elektryczną, magnetyzm Ziemi bardzo silnie oddziałuje na Człowieka.”

  Ferromagnetyki są powszechnie wykorzystywane do zapisu informacji w dyskach komputerowych poprzedniej generacji (HDD) wiec łącząc posiadane informacje jasno wynika że egzystujecie wewnątrz rzeczywistości wirtualnej. Chcąc nie chcąc zapis informacyjny nawet jak będzie chciał nie ucieknie z dysku (ZIEMI) 🙂 a spaść już niżej się nie da.

  ..https://www.youtube.com/watch?v=i2OKPtZWjWY

  Jesteście Dziećmi żelaznymi (grzechu) i uczestniczycie w Grze 🙂
  Powodzenia w rozpoznawaniu ZASAD tej zabawy.

 2. mały budda pisze:

  Miedź i elektryczność.
  Zaciekawiła mnie pewna rzecz na temat Tesli.
  Może to będzie wyrwane z kontekstu ale potwierdza się pewna rzecz, którą czułem to zapętlenia czasowe. Nikt mnie w tym względzie nie musi rozumieć.
  Cytuje Tesle.
  ,,,Zdumienie budzi fakt, że przy obecnym stanie wiedzy i na postawie wykonanych doświadczeń nie dokonuje się żadnych działań zmierzających do zakłócenia elektrostatycznego czy magnetycznego stanu Ziemi, by przesłać inteligencję, jeśli już nic innego…,,

 3. mały budda pisze:

  Nikola Tesla.
  ,,Ujarzmiłem promienie kosmiczne i sprawiłem, by służyły jako napęd (…)- twierdził.- Ciężko pracowałem nad tym przez ponad 25 lat, a dziś mogę stwierdzić, że się udało”.
  ,,Brooklyn Eagle” z 10 lipca 1931 roku.
  Władca Piorunów Nikola Tesla.

  Przyznać można Nikoli Tesli fakt, że mówił prawdę.
  m.b.

  ,,Energia próżni, zwana też energią punktu zerowego, to w mechanice kwantowej najniższa możliwa energia, jaką może przyjąć dowolny układ kwantowy. Z definicji wszystkie układy kwantowe mają energię punktu zerowego. Termin ten pojawił się, gdy obliczenia wykazały, że modelowy, punktowy kwantowy oscylator musi posiadać pewną minimalną energię, nawet jeśli nie opisuje żadnego zjawiska związanego z transportem masy lub energii. W terminach kwantowej teorii pola oznaczona to, że pewna mnimalna energia musi być przypisana do każdego punktu próżni. Tę energię nazywa się często w uproszczeniu energią próżni.
  W kosmologii uważa się, że wartość energii próżni decyduje o wartości stałej kosmologicznej”.
  Władca Piorunów Nikola Tesla.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s