Pomyłka? Michała Nostradamusa

Michał Nostradamus w przedmowie do Henryka Szczęśliwego zamieszcza chronologię przodków Noego począwszy od Adama. Wg Michała Nostradamusa Od stworzenia Adama do narodzin Noego minęło 1506 lat. Na podstawie Księgi Rodzaju możemy łatwo obliczyć, że okres ten wynosi nie 1506 lat a 1056 lat- są to te same cyfry, ale w innym porządku. Z drugiej strony liczby 1,5,6 są związane z imieniem JAHWE ( J=1, 5=H,W=6) .Można tez zwrócić uwagę na to że od roku 1056 do roku 1506 mija dokładnie 450 lat – tyle samo co od roku śmierci Michała Nostradamusa ( 1566) do chwili obecnej (2016).Warto też zauważyć, że zarówno rok urodzin Nostradamusa (1503) jest podzielny przez 9 jak i też rok śmierci jasnowidza 1566 jest podzielny przez 9 .Nostradamus żył prawie 63 lata (7×9).Kolejna ciekawostką jest to ,że jeśli podzielimy 2016/63 to otrzymamy dokładnie 32. Można zapytać się czy to przypadek czy nie?
Zacytuję jeszcze post z 10.04.2016

Zastanowiła mnie jedna rzecz: Dlaczego został wzniesiony biały dom na pentagramie i dlaczego Deklaracja Niepodległości została podpisana akurat 4.07.1776 anie np 14.07.1776 podobnie jak była rewolucja we Francji 14.07.1789.Dzisiaj już wiem.4 lipca 1776 – suma teozoficzna wynosi 32 a nie 33 to bardzo ważne gdyż 1 dolicza się „z góry” tak jak w niektórych wyliczankach, zaczynało się „wyliczać ” od „nieba” jako „jedynki”
po drugie kamień węgielny pod biały dom został wbudowany w roku 1792 podobnie jak konferencja targowicka tez miała miejsce w roku 1792.Od roku 1792 mija w roku 2016 dokładnie 224 lata .1792 dzieli się przez 224 , daje to „8” a „8” to podstawa szachów i kwadratu magicznego Beniamina Franklina.Z kolei jeśli podzielimy 2016 przez 224 otrzymamy 9.Warto wiedzieć że jeśli 224 podzielimy przez 32 otrzymamy dokładnie 7 !!!

Otóż warto wiedzieć że rok 1792 jest wymieniany w Centuriach Nostradamusa w przedmowie do Henryka Szczęśliwego

Mija okres zawierający odcinek czasu, w którym (…)Saturn w znaku Koziorożca, Jupiter w znaku Wodnika, Mars w znaku skorpiona, Wenus w znaku Ryb i Merkury w czasie jednego miesiąca w znaku Koziorożca, Wodnika i Ryb; Księżyc w znaku Wodnika, głowa smoka w znaku Wagi, a ogon smoka w przeciwległym znaku (Baran). Nastąpi więc koniunkcja pomiędzy Jupiterem i Merkurym z aspektem kwadratu od Marsa na Merkurego. Głowa smoka znajduje się w koniunkcji ze Słońcem i Jupiterem.

Ten rok będzie pokojowy, bez zaćmienia słońca, ale nie całkiem. Jednak będzie to początek tego, co jest trwałe. Na początku tego roku rozpocznie się bardzo wielkie prześladowanie Kościoła chrześcijańskiego, większe niż miało to miejsce w Afryce. Będzie trwało do 1792 roku, kiedy to ludzie uwierzą, że jest to moment odnowienia epoki.

Zastanawiające jest to że sytuacja opisana w akapicie o pozycjach planet dotyczyła roku 1606 czyli okresu 40 lat po śmierci Michałą Nostradammusa. Jest to dowód na to, że Nostradamus potrafił wyliczyć pozycję planet w przyszłości. Rok 1792 we Francji to rok definitywnego obalenia monarchii we Francji
20 czerwca – rewolucja francuska: podczas demonstracji zorganizowanej w Paryżu przez żyrondystów tłum wtargnął do siedziby króla Ludwika XVI, który wraz z żoną został zwymyślany oraz zmuszony do założenia czapki frygijskiej.
W 1792 roku Para królewska we Francji została aresztowana i został ustanowiony kalendarza rewolucyjny.- symbolizujący nostradamusowską odnowę czasu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Istota Ludzka, OSTRZEŻENIE, planety i komety, Przepowiednie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Pomyłka? Michała Nostradamusa

 1. margo0307 pisze:

  „… 20-06-1792 we Francji to rok definitywnego obalenia monarchii we Francji…
  podczas demonstracji zorganizowanej w Paryżu… tłum wtargnął do siedziby króla Ludwika XVI, który wraz z żoną został zwymyślany oraz zmuszony do założenia czapki frygijskiej

  ___
  Ciekawe dlaczego ?… „tłum” zmusił Ludwika XVI do założenia właśnie czapki frygijskiej a nie jakiejś innej czapki…, np. „gawroszki”… ?, która była już znana w ówczesnej Francji.. ?

  Czapka frygijska, czapka wolności (gr. pilos, łac. pileus) – wełniane lub filcowe, ściśle przylegające nakrycie głowy w kształcie stożka, z opadającym do przodu szpicem.
  Nazwa pochodzi od Frygijskiego boga wegetacji Attisa…

  Rzymianie twierdzili, że czapka frygijska, nazywana przez nich „pileus” przybyła wraz z nimi z Troi. W Rzymie była symbolem wolności. Dostawał ją niewolnik w momencie wyzwolenia.
  Na monetach rzymskich bogini Roma nosi frygijkę.

  W czapce frygijskiej przedstawiano od epoki hellenistycznej Mitrę.

  Pewną odmianą czapki frygijskiej jest tzw. szlafmyca (z niem. Schlafmütze) – dawne nakrycie głowy, które było zakładane do snu…
  Słowo szlafmyca jest spolonizowaną wersją niemieckiego słowa Schlafmütze oznaczającego czapkę do snu…, coś jak… narzędzie wyciszające
  Narzędzie wyciszające…?
  Co wyciszające ?… Umysł ?
  Zwróć Dawidzie uwagę , że czapka ta ma formę leja… a zakrzywiony czubek sugeruje, że lej podobny jest do wiru…
  Wyciszenie więc polegałoby na „odwirowaniu” myśli… – co w praktyce dzieje się każdej nocy , gdy zasypiamy…

 2. Maria_st pisze:

  Czapka frygijska

  czapka krasnychludków–krasnoludków

 3. margo0307 pisze:

  „Czapka frygijska
  czapka krasnychludków–krasnoludków”

  ___

  i dla… Smerfów… 🙂

 4. Dawid56 pisze:

  Przypomniał mi się artykuł Joli -Nnki o karcie Nostradamusa nr 66 „Lew w czapce frygijskiej”
  https://nnka.wordpress.com/2012/03/10/lew-w-czapce-frygijskiej-66-nostradamusa/
  -rok 1792 rok wolności dla Francji i dla USA ale i rok Targowicy dla Rzeczypospolitej.

  • Mezamir pisze:

   „W 225 rocznicę Konstytucji 3 maja wiemy, że 14 miesięcy później było po wszystkim, Targowica, II rozbiór… A jak w tym wszystkim czuł się tak patriotyczny i heroiczny polski kościół i biały Papa w Roma? W dużym skrócie kiepsko. To opodatkowanie na rzecz 100 000 przyszłej armii w wysokości 20% dochodów kościół mocno zabolało….

   ….”Głównymi działaczami spisku pod nazwą „Targowica” byli: magnaci Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski , którzy zamach stanu przeprowadzili pod dyktando (Niemki) carycy Katarzyny II , biskupów polskich i papieża Piusa VI.

   Najbardziej czynnymi biskupami należącymi do targowicy byli: Józef Kossakowski ( biskup powieszony na mocy wyroku sądu na oczach ludu warszawskiego), Ignacy Massalski ( biskup powieszony przez lud Warszawy publicznie na Krakowskim Przedmieściu), Wojciech Skarszewski ( biskup skazany na śmierć przez powieszenie przez sąd a uniknął powieszenia przez wstawiennictwo Nuncjusza Papieskiego i Kościuszki ) i Michał Roman Sierakowski (biskup, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji targowickiej). Prymas Polski Michał Poniatowski ( brat rodzony króla), był orędownikiem przystąpienia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do Targowicy , co też nastąpiło.

   Aleksander Świętochowski pisał: „Nigdy i nigdzie nie było tylu przedajnych biskupów” – mając na myśli hierarchów polskiego Kościoła, znajdujących się na służbie obcych dworów u schyłku I Rzeczpospolitej. Ocenę tę potwierdzają „teczki”, odkryte w zdobytej przez powstańców podczas insurekcji kościuszkowskiej w ambasadzie rosyjskiej. „Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu. Kuria rzymska i polski kler obawiali się, że Polacy nie poprzestaną na Konstytucji, lecz pójdą dalej – wzorem rewolucji francuskiej – zlikwidują przywileje kleru, pozbawią ich wszelkich funkcji państwowych, położą rękę na jego majątku, a księży przeniosą na państwowe pensje. Zaborcy zaś gwarantowali Kościołowi nienaruszalność praw i dóbr. Watykan obawiał się też pomysłów uniezależniania od Rzymu i utworzenia polskiego Kościoła narodowego. Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski. Papież Pius VI, oficjalnie pobłogosławił targowicę i jej prace. Po zakończeniu sejmu hańby w Grodnie, uczczono II rozbiór Polski mszą świętą o godz.9:00 i podziękowano Panu Bogu uroczystym Te Deum. Biskup Kossakowski wziął od Rosjan 4 tys. dukatów w złocie za skaptowanie 60 posłów. Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, odpowiedział bezczelnie: „Dlategom podpisał abym pieniądze wziął”. Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: „Osoba każdego biskupa święta jest i nietykalna.” Kossakowski z bratem Szymonem stał na czele targowiczan na Litwie, faktycznie przejął władzę nad Litwą przy pomocy wojsk rosyjskich. Po wyroku sądowym na oczach ludu warszawskiego został publicznie powieszony w czasie insurekcji kościuszkowskiej….” „

   • mały budda pisze:

    Mezamirku pragnę tobie napisać,że konstytucje dla Polski napisała Masoneria. Mieli duże wpływy na Europę i w tym względzie na Polske i niewiele, się zmieniło w dzisiejszych czasach.
    Tak więc od momentu uchwalenia konstytucji. Polska była i jest pod wpływem Masonerii.
    Ojcowie założyciele Masonerii zbudowali kolejną wieże Babel.
    To elita, która podporządkowana jest rytuałem i symboliką w wspólnocie.
    Z małą różnicą, że światło które sprzedają jako źródło ma odcień ledowego światła.

    • mały budda pisze:

     Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko herbu Roch III (ur. 4 lutego 1746 w Mereczowszczyźnie, zm. 15 października 1817 w Solurze) – polski inżynier wojskowy[1], fortyfikator, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775–1783), Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej (1794), odznaczony Orderem Orła Białego (1792)

   • mały budda pisze:

    Tak już jest, że historia zatoczyła kolo, lecz w przeciwnym kierunku niż wskazówki zegara.
    Dzisiejszy spór o konstytucji w tle trybunału konstytucyjnego. Jest powtórzeniem historii Polski w postaci targowicy.

  • mały budda pisze:

   Read more: http://www.answers.com/topic/liberty-cap#ixzz1ohn8XyW6
   Dzień narodzin Mitry, czyli 25 grudnia został w IV wieku przyjęty jako dzień Narodzin Jezusa Chrystusa

   Hm.. no nijak nie wychodzi jak na Kult Fallusa. Nooo panowie „myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny…”
   Odp.

   He,he,he prawda objawiona Kult Fallusa.
   Wszystko przygotowali pod rewolucję a znaki w postaci symboli były z góry przygotowane w postaci kontroli.

 5. Ktoś pisze:

  Czemu CZAPKA FRYGIJSKA jest ważna w kulturze wielu narodów?

  Bo taki jeden Budda o ksywie SAK.jamuni jest jej „ojcem”.

  Budda Sakjamuni z rodu SAKÓW

  jacy wpadli TEŻ i do Frygii wpierdolić katożydom (i innym satanistom, czcicielom Biblijnej Bestii maryja czy jej baraniorogatego węzoogoniastego synalka jezusa).

  bo inna ich część podążywszy na zachód skończyła wędrówke w Szkocji (w tamtejszych „celtyckich” zabytkach).

  • Ktoś pisze:

   A teraz zagadka w to które z was skojarzy biblijną przypowieść o rybaku łowiącym ryby z…….
   owym „buddyskim” przedmiotem.

   Bo czapka frygijska swoim kształtem przypomina……… włok.

   Taki przedmiot jaki RYBACY rzucają rybom….. jako „haczyk”….. ;p

 6. Mezamir pisze:

  Dlatego królowie ziemi będą Królami zawsze: niewolnicy służyć będą.
  Argumentacja
  Przeciętny głosujący jest kretynem. Wierzy w to, co wyczyta w gazetach, syci wyobraźnię i zagłusza pragnienia kinem, łudząc się że może wyrwać się z niewoli podczas meczy piłkarskich, wypełniania krzyżówek i obstawiania zakładów.
  Jego niewiedza nie ma sobie równych. Nie potrafi myśleć niezależnie. Jest ofiarą strachu.
  Ale posiada głos.
  Można nim rządzić wywołując w nim szał wojenny, grając na jego lękach i uprzedzeniach, aż w końcu przyjmie represujne prawo będące wbrew jego oczywistym interesom. Wystarczy grać na jego próżności, by stał się ślepy na przejawy swojej nędzy i poddaństwa.
  Ludzi można jednoczyć tylko pod inteligentnym przywódcą, ponieważ każdy tak naprawdę wierzy tylko w jedną rzecz, opierając na niej wszelkie swoje działania.
  (Dotyczy to prawie wszystkich ludzi, niezależnie od rasy, kasty i wyznania.) Tą powszechnie akceptowaną regułą postępowania jest nauka.
  Nauka zdobyła tę pozycję dzięki temu, że nie wypowiada się na tematy, do których nie może przekonać swoich adresatów. (Tę zasadę znakomicie rozumieją wszyscy “fałszywi prorocy” – spirytyści, nauka chrześcijańska, etnologiczni dziwacy, poszukiwacze zagadek wielkich piramid oraz reszta czubków – którzy twierdzą, że potrafią udowodnić swoje twierdzenia. Podobnie czynili wszyscy królowie i wszystkie kościoły.)
  Aleister Crowley, 1937

  • JESTEM pisze:

   „Ludzi można jednoczyć tylko pod inteligentnym przywódcą, ponieważ każdy tak naprawdę wierzy tylko w jedną rzecz, opierając na niej wszelkie swoje działania.
   (Dotyczy to prawie wszystkich ludzi, niezależnie od rasy, kasty i wyznania.) Tą powszechnie akceptowaną regułą postępowania jest nauka.
   Nauka zdobyła tę pozycję dzięki temu, że nie wypowiada się na tematy, do których nie może przekonać swoich adresatów. (Tę zasadę znakomicie rozumieją wszyscy “fałszywi prorocy” – spirytyści, nauka chrześcijańska, etnologiczni dziwacy, poszukiwacze zagadek wielkich piramid oraz reszta czubków – którzy twierdzą, że potrafią udowodnić swoje twierdzenia. Podobnie czynili wszyscy królowie i wszystkie kościoły.)
   Aleister Crowley, 1937”

   To, w co wierzymy, ma moc „kreowania”… :-}
   i zanikania… :-}
   Czasem na dłużej przyklejamy się do pewnych koncepcji, które uznajemy za prawdziwe. ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s