Naukowcy z Wielkiej Brytanii będą modyfikować geny ludzkich zarodków

Naukowcy z Wielkiej Brytanii jako pierwsi na świecie otrzymali oficjalną zgodę na przeprowadzanie modyfikacji genetycznych ludzkich zarodków. Krytycy uważają, że dzięki tym zabiegom będzie można projektować dzieci a z tej „usługi” będą mogli korzystać tylko bogaci.
genetyczna manipulacja

Agencja Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA) przyznała zgodę na prace nad tym projektem zespołowi z Francis Crick Institute w Londynie, któremu przewodzi dr Kathy Niakan. Badania mają być prowadzone na zarodkach w ciągu pierwszych siedmiu dni od zapłodnienia, które następnie zostaną zniszczone. Co prawda naukowcy z Wielkiej Brytanii otrzymali taką zgodę jako pierwsi, ale pierwszy taki eksperyment został już przeprowadzony w zeszłym roku przez genetyków z chińskiego Uniwersytetu Sun Yat-sena w Guangzhou. W tym celu wykorzystano specjalną technikę CRISPR/Cas9, dzięki której modyfikowanie DNA przypomina edycję zwykłego tekstu.

Umieszczanie zmodyfikowanych zarodków w macicy kobiety jest obecnie nielegalne, lecz sama zgoda na prowadzenie takich modyfikacji jest postrzegana jako milowy krok na drodze do pierwszych takich zabiegów. Komitet HFEA zastrzegł, że naukowcy będą mogli modyfikować genetycznie zarodki tylko jeśli badania otrzymają osobną zgodę panelu etycznego.

Dzięki temu projektowi, brytyscy naukowcy będą mogli lepiej poznać geny i ich właściwości, co pozwoli między innymi w znacznym stopniu zwiększyć skuteczność zapłodnienia in vitro oraz zapobiegać poronieniom. Podczas przyszłych zabiegów specjaliści będą korzystać ze wspomnianej potężnej techniki genetycznej CRISPR/Cas9.

Modyfikowanie ludzkich zarodków może przynieść ogromne korzyści i sprawić, że dzieci będą rodzić się zdrowe. Oczywiście nie brakuje też słów krytyki. Niektórzy uważają, że projekt jest sam w sobie zagrożeniem i może przyczynić się do powstania niebezpiecznych zabiegów oraz umożliwi projektowanie dzieci na zamówienie. Stwierdzono również, że tworzenie zmian w zarodkach może mieć nieprzewidywalne efekty a ewentualne „błędy” w kodzie DNA zostaną przeniesione na przyszłe pokolenia.

źródło
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/brytyjscy-naukowcy-otrzymali-zgode-modyfikowanie-genow-ludzkich-zarodkow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Esperymenty, OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

113 odpowiedzi na „Naukowcy z Wielkiej Brytanii będą modyfikować geny ludzkich zarodków

 1. Maria_st pisze:

  Dawidzie ostatnio dajesz arty ktore niejako sa zbieżne z moim dawnym snem ”
  „Mialam dziwny sen, jestem w miejscu w ktorym toczy się życie, piękni ludzie ale też starsi, którzy jakby mieli wszystko pod opieką/kontrola….ja to odbieram jako sztuczny świat, bo czuje że coś tu jest nie tak, mam wrażenie we śnie przyszlość lub inny wymiar. W końcu pojmuję: ci ludzie są jak biologiczne roboty, nie ma w nich uczuć, coś też jest nie tak z ich narządami rodnymi …..nie są zdolni się kochać, rodzić dzieci….co dziwne oni nie zdają sobie z tego sprawy że są pozbawieni tego -uczuć i zdolności rozrodczych, ale ja tego jeszcze nie rozumiem dlaczego tego nie wiedzą. Chodzę tam w różne miejsca, jest tam pięknie ale dla mnie…..obce, zimne. ”
  https://nnka.wordpress.com/2012/06/05/teraz-widze-wielki-jakby-krysztal-zlozony-z-wielu-owali/

  czy to nasza rzeczywistość czy alternatywna ?
  Oby nie nasza.

  • marek pisze:

   Historia kołem się toczy tak powstał homo sapiens i tak zakończy istnienie , gdy nie urwie się z tego raju …
   …a dzieci jak to dzieci , będą mniej oporne , bo już w genach będą miały wkodowane cechy nowej generacji wulgatus consumentus.

   m

  • JESTEM pisze:

   Kochana Marysiu, doskonale wiesz, że są różne światy. Ten, który odwiedziłaś w swoim śnie, oceniłaś z perspektywy tego, co doświadczasz, co ciebie cieszy i „rajcuje”. 😉 Dlatego z takiej płaszczyzny może być trudno dostrzec, że ludzie z tego innego świata czują się szczęśliwi w tamtym świecie.
   Właśnie tzw. empatia*) czyli współodczuwanie (proszę nie mylić ze współczuciem, które bliższe jest litowaniu niż współodczuwaniu), można poczuć i dowiedzieć się, czy tacy ludzie, choć żyją według innych wzorców myślenia i działania, są rzeczywiście szczęśliwi.

   Tamci ludzie może są pozbawieni takiej emocjonalności jaką daje seks, płodzenie dzieci itp., ale za to może mają inne rodzaje emocji albo co innego daje im jakąś rozkosz życia. Tego chyba nie wiesz, nie masz pewności?

   *) empatia to zdolność odczuwania np. stanów psychicznych innych osób w tym uczuć, emocji itp..

   * Też odwiedzałam różne światy w swoich snach. I dziś pisałam, że:
   Niektórzy na przykład znajdują swój dom w krainie (świecie), w której rodzimy się w kwiatach podobnych do lotosowych. Rodzimy się całkowicie świadomi, a stamtąd całkowicie świadomie podróżujemy i poznajemy różne światy – krainy. żeby trafić do takiej krainy potrzeba sobie przypomnieć, co się nawyprawiało, że się „zaśniło na amen” w tym świecie. *

   Powody do odczuwania radości istnienia mogą być różne. 🙂

   • marek pisze:

    A ja mam wrażenie , że obie mylicie się z prawdą bo AD podaje ,że w Polsce dzieci znajduje się w kapuście ,ale chyba nie do końca rozwinięte- tego już nie jestem pewien, bo z pamięcią słabo.
    m

    • JESTEM pisze:

     „bo AD podaje ,że w Polsce dzieci znajduje się w kapuście ,ale chyba nie do końca rozwinięte- tego już nie jestem pewien, bo z pamięcią słabo.”

     Słabo z pamięcią, bo pewnie nie jesteś tym zrodzonym z kapusty. 😀

 2. Dawid56 pisze:

  Dzięki Mario 🙂 Właśnie w tej chwil chciałem napisać o klonowaniu i manipulacjach w których człowiek traci duszę , albo po prostu nie można połączyć zmodyfikowanego organizmu z duszą , gdyż naukowcy nie mają zielonego pojęcia n/t duszy, nie wiedzą kiedy się ona wciela w Człowieka.Człowiek bez duszy jest po prostu tylko biorobotem 😦

  • marek pisze:

   mam dwa i kota ,ale nie takie okrąglutkie choć kochają jeść .
   aż by się tarzał z nimi ….

   m

  • Dawid56 pisze:

   A skąd się wziął ten śnieg?

  • margo0307 pisze:

   Słodkie…, se zrobiły ślizgawkę… 😀

  • margo0307 pisze:

   Misie też lubią zabawę na śniegu… 😀

   • marek pisze:

    Projektowana przyszłość – MATRIX DO KWADRATU

    Tak mi rano przyszło do głowy ,że skoro żyjemy w kwantowej rzeczywistości – holograficznej i jak co niektórzy twierdzą układającej się w niezbyt piękne wzory to :

    Nakładka na ten hologram w postaci grzebania w genach a w następstwie przypuszczalnego tworzenia klonów i zrealizowania działań na populacji by ją zamknąć w realiach transchumanizmu da w efekcie to co w tytule . Matrix do kwadratu zapełniony cyborgami .

    A tego już pewnie dobry Bóg nie zdzierży i wyśle ten cały cyrk do … wiadomo gdzie , młynka do mielenia kości – czarnej dziury ..

    I będzie jak to wróżą ” po ptokach ”

    m

    • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

     Bozia bawi się w dom dla lalek ot i cała tajemnica życia. Na Ziemi jesteście po to aby nauczyć się grzecznie bawić w piaskownicy tak aby zacząć respektować prawo jedni po to aby móc zostać przyłączonym do kosmicznej społeczności. Obecnie na waszą cywilizację nałożona jest kosmiczna kwarantanna gdyż jesteście zagrożeniem nie tylko dla siebie ale także dla Ziemi.

     Jak będziecie bawić się grzecznie droga do Gwiazd i Wielkiego Nieba się otworzy 🙂
     Jak wszędzie będziecie widzieć zagrożenia będziecie tkwić tutaj do śmieci i tak w kółko gdyż niżej już upaść nie można KOŁO KARMY

     Maria, Dawid i Marek w Mistycznej Piaskownicy 🙂
     Ja tam wolę zabawę z Lalkami

     • marek pisze:

      Lucy
      poszukaj sobie chłopaka to przestaniesz nudzić.

      m

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      Marku ja jestem taka wspaniała że muszę grać solo gdyż drugiej takiej osoby jak ja na świecie nie ma. Na moim ubranku biologicznym mam wiele specyficznych znaków które tylko potwierdzają moją wyjątkowość. Do szczęścia potrzeba mi tylko tuzin pluszowych laleczek i wielkie lustro tak abym mogła się ciągle samą sobą zachwycać. Lustereczko powiedz przecie że Alicja najpiękniejsza w Świecie 🙂 Jestem osobowością narcystyczną i bardzo dobrze się z tym czuję mam jeszcze równie jak ja wspaniałą mamę w Niebie.
      Poza zabawą z laleczkami lubię odgrywać różne role, swoje życie traktuję jak sztukę teatralną i lubię jak wszystko wokół mnie się kręci tutaj na Ziemi jestem dla zabawy jednak w tym roku wracam do domu do krainy czarów.

    • margo0307 pisze:

     „… grzebania w genach…, tworzenia klonów i zrealizowania działań na populacji by ją zamknąć w realiach transchumanizmu… Matrix do kwadratu zapełniony cyborgami…”
     ~~~~
     Lubiłeś oglądać „Z Archiwum X” ?
     Ukazały się nowe, z 2016r odcinki…
     Ten jest… ciekawy… 😉

     http://www.cda.pl/video/556440e8

     • marek pisze:

      Ten serial miał swoje plusy i minusy w stosunku do ludzkich fantazji czy prawdziwych doświadczeń w temacie UFO .
      Jeżeli się ma własne doświadczenia które wskazują na powiązania z tym tematem wszelkie informacje z zewnątrz przepuszcza się przez sito owych doświadczeń .

      W moim przypadku rejestrowane od kilkunastu lat zdarzenia to :

      Odwiedzają mnie / nawiedzają około 1,15 w nocy .

      Reanimowali mnie chyba z zapaści serca , znają historię mej rodziny wstecz , określili w czasie owego zabiegu szczegółowy opis moich organów wewnętrznych ze wskazaniem konsekwencji w przyszłości / jelito grube / mama zmarła na jego raka .

      Powiedzieli wówczas , że wyjmą mi rolki , abym się nie bał : rolki czego ? zapisu dźwięku obrazu jednego i drugiego z jakiegoś nano urządzenia / z twarzy kilka lat temu ,wydrapałem coś w miejscu które paskudnie swędziało , zaowocowało to infekcją , liszajem na kilka lat.
      Zginął sam , została blizna .

      Pobierali ode mnie wielokrotnie spermę . Mam na to niezbite dowody .

      Od czasu do czasu ,bezwiednie pognę jakiś sztuciec.

      I pewnie jeszcze bym coś znalazł ,ale nie chce mi się skupiać na przypominaniu.

      W odniesieniu do sensacji/ fantazji z tego filmu
      u kobiety płód , u mnie sperma -może być pasuje do badań genetycznych.

      Czy to sprawa ludzi , czy obcych temat otwarty , lecz obcy są .

      Gloryfikowanie Ameryki , jako pępka świata można zrozumieć , ale stoi to w sprzeczności /brak logiki / z interesowaniem się jakimś biologicznym obiektem z Polski .

      Zastanawia mnie ciągle jak mnie znaleźli , czy to kontakt z przypadku , czy czymś podyktowany , lub gdzieś zetknąłem się z „werbownikiem ” nieświadomych obiektów..

      Biologicznego ojca nie znam , zdrowie mam końskie inteligencję przeciętną . Nie znajduję odpowiedzi – jak w to wlazłem

      Może teraz Małgosiu będzie Ci łatwiej pogodzić się z mymi czasami odjechanymi poglądami ..
      Dla mnie to że UFO istnieje jest bezdyskusyjną prawdą , nawet jeżeli obrabiali mnie czy nadal obrabiają jakieś ludzkie cwaniaki .
      Nie są tacy wszechmocni w tej technice , bo raz mnie zgubili na kilka dni , dy wyjechałemz miasta .
      Ale wszelkie informacje na ich temat uważam za tak pokręcone że spełniają jedynie rolę „fałszywej flagi”abyś na końcu śledztwa był głupszy niż na początku .

      No i wyszła bez zamierzenia : spowiedź marka – z dziwnych zdarzeń.

      m

     • JESTEM pisze:

      Zastanawia mnie ciągle jak mnie znaleźli , czy to kontakt z przypadku , czy czymś podyktowany , lub gdzieś zetknąłem się z „werbownikiem ” nieświadomych obiektów.”

      Zastanawia cię? Przecież to proste – jesteś wyjątkowy. Tak wyjątkowy, że nawet spermę od ciebie pobierali…
      Choć jednak… jak już wczoraj wspomniałam: każda i każdy z nas jest na swój sposób „namber łan”. Dlatego jesteśmy tak różne i różni, choć… zdarzają się czasami i pewne podobieństwa. 😀

     • Dawid56 pisze:

      Marek Twoja opowieść jest niesamowita , nie wiem czy Ci współczuć czy sie cieszyć – raczej to pierwsze.Ja miałem w swoim życiu tylko dwa podobne zdarzenia ale wywarły na mnie one tak wielkie wrażenie że pamiętam je do dzisiaj

     • Ifryt pisze:

      Dajcie spokój, a skąd się biorą naprzykład blizny u stygmatyków? 😉
      Ja też wiem że Ufo istnieje, ale to nie są kosmici rodem ze Star-Treka, czy Gwiezdnych Wojen, choć lubie i jedno i drógie, zwłaszcza to drógie.

    • Dawid56 pisze:

     Lucy , a co Alicja zobaczyła po drugiej stronie lustra?

     • marek pisze:

      Marek Twoja opowieść

      We mnie nie wzbudza to już żadnych emocji ,ale determinuje światopogląd.

      m

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      Po drugiej stronie Lustra jest Ziemia czyli kraina umarłych czyli świat postawiony na głowie. Kraina czarów to świat gdzie nie dotyczą nas ograniczenia logicznego umysłu, gdzie można latać oraz rozmawiać ze zwierzętami i roślinami. Tutaj na Ziemi jest wszystko w upadku aby LuCi mogła wrócić do domu-Nieba musi pokonać tor przeszkód to coś na wzór gry.

      Aby wrócić do domu należy wyjść z iluzji dualizmu światła i mroku. Aby wrócić do krainy czarów należy opuścić pole do szachownicy.

    • JESTEM pisze:

     Lucy:
     Jestem osobowością narcystyczną i bardzo dobrze się z tym czuję (…)”

     Chwilami, prawda? Ale bywają też inne chwile…
     Tak działa… Wahadło emocjonalne.

     • marek pisze:

      Zastanawia cię? Przecież to proste

      Aż mnie jakieś ciepło przeszyło , ale może znajdę bardziej prozaiczne wyjaśnienie .

      m

     • JESTEM pisze:

      „Aż mnie jakieś ciepło przeszyło: ,

      No widzisz. 😀 ❤

      ” ale może znajdę bardziej prozaiczne wyjaśnienie .”

      jak znajdziesz, to daj znać, co wymyśliłeś. 😉 ❤

     • JESTEM pisze:

      „Marek Twoja opowieść

      We mnie nie wzbudza to już żadnych emocji ,ale determinuje światopogląd.”

      doświadczenia determinują światopogląd… ale dlaczego takie, a nie inne?
      tak jak… karma determinuje.
      Miałam podobne doświadczenia, ale jednak inne.
      Też wyjmowałam se czipy z głowy w snach.

     • margo0307 pisze:

      ” Aż mnie jakieś ciepło przeszyło , ale może znajdę bardziej prozaiczne wyjaśnienie .”
      ~~~~
      Nie szukaj…, szkoda czasu…, bo tak jak każdy z nas… potrzebujesz odrobiny ciepła i Miłości… 🙂 ❤

 3. margo0307 pisze:

  „…Czy to sprawa ludzi , czy obcych temat otwarty , lecz obcy są…”
  ~~~~
  Nigdzie nie powiedziałam, że… obcych nie ma…, nie denerwuj się… 😉
  Kolejny, pilotażowy odcinek, nakręcony ponoć… na… faktach 🙂
  http://www.cda.pl/video/49627481

  • marek pisze:

   Czy to na faktach to wie reżyser , natomiast ostatnia scena , chowania chipu w głębiny archiwum mówi wszystko na temat dostępnej dla nas wiedzy.

   Dla mnie mistyka to odkrywana ciemna i jasna strona naszego życia wpierw fizycznego , później społecznego kolejno historycznego i pra pra historycznego ,a dopiero potem poznawanie mistyki naszego wnętrza .

   Dlaczego? bo wszystko może okazać się przy bliższym poznaniu mistyfikacją lub wprogramowanym kłamstwem .

   Dlatego ukułem sobie przysłowie . Nie będziesz miał żadnej „wyroczni „ani bogów przed własnym zdaniem .

   m

   • trelemorele pisze:

    „Dlatego ukułem sobie przysłowie . Nie będziesz miał żadnej „wyroczni „ani bogów przed własnym zdaniem .”
    _____________________
    hehe…dobre, ja też tak mam

    • marek pisze:

     ale to bardzo kręta droga , ma wiele pułapek.

     m

     • trelemorele pisze:

      „ale to bardzo kręta droga , ma wiele pułapek.”
      ____________
      tak, to rodzaj labiryntu, z wieloma pułapkami, które można starać się omijać albo odważnie w nie wchodzić.
      te pułapki mają i pozytywną stronę, czasem motywują, czasem uczą, podpowiadają.

   • JESTEM pisze:


    Dla mnie mistyka to odkrywana ciemna i jasna strona naszego życia wpierw fizycznego , później społecznego kolejno historycznego i pra pra historycznego ,a dopiero potem poznawanie mistyki naszego wnętrza .”

    Czyli:
    „”””wybieram poznawanie tego, co na zewnątrz, a potem poznawanie swojego wnętrza…”””

    „Dlatego ukułem sobie przysłowie . Nie będziesz miał żadnej „wyroczni „ani bogów przed własnym zdaniem .”

    Czyli:
    „”””Nie mam zewnętrznych autorytetów, ale na czym opieram swoje zdanie, skoro… nie poznałem jeszcze swojego wnętrza?”””””

    razem zestawione:
    „”””wybieram poznawanie tego, co na zewnątrz, a potem poznawanie swojego wnętrza…””””
    ale…
    „”””Nie mam zewnętrznych autorytetów, ale na czym opieram swoje zdanie, skoro… nie poznałem jeszcze swojego wnętrza?”””””

    hm… ciekawa logika…

  • marek pisze:

   doświadczenia determinują światopogląd… ale dlaczego takie, a nie inne?

   bo te z zakresu ufo przewracają stary światopogląd do góry nogami i zawsze pozostają na wierzchu w pamięci.

   Nie szukaj…, szkoda czasu…, bo tak jak każdy z nas… potrzebujesz odrobiny ciepła i Miłości… 🙂

   Jak bym o tym nie wiedział Małgosiu. Czasem zapominam.<3

   m

 4. margo0307 pisze:

  „…wszystko może okazać się przy bliższym poznaniu mistyfikacją lub wprogramowanym kłamstwem.”
  ~~~~
  Święte słowa Marku… 🙂

  Kilka interesujących słów o religiach… na stronie pana Mrozińskiego…

  „…Podstawą powstania owych religii była religia wynikająca z wiedzy, której zasadniczym elementem była znajomość mechaniki nieba, a owa mechanika nazywana była ruchami Niebios Gwiaździstych…
  Czciciele Niebios Gwiaździstych nazywali siebie Chrestomatami, co znaczy poszukiwacze wiedzy, zaś nazwa ta posłużyła do utworzenia terminu chrześcijaństwo…

  Ewangelie są literackim komentarzem do Ruchów Niebios Gwiaździstych ( tablic astronomicznych) napisane przez Chrześcijan obrządku Słowiańskiego, ze znacznym wyprzedzeniem ( w Tym Pelazgów i Hellenów) .
  Ewangelie w sposób poetycki opisują dokładnie położenie Ziemi względem Niebios Gwiaździstych na przestrzeni 2012,5 lat.
  Ów zapis mechaniki Nieba dotyczy czasu od przesilenia Zimowego – Bożego Narodzenia
  24.12. roku 3 N.E. do równonocy jesiennej jaka nastąpi 22.09 2016r, czyli dokładnie 2012,5 roku. Czas ten potrzebny jest do pokonania prze punkty równonocy 30 stopni, czyli przestrzeni jednego znaku zwierzyńca Niebieskiego…

  Święta Bożego Narodzenia są skutkiem położenia Ziemi wobec Niebios Gwiaździstych i wynikają z obliczeń astronomicznych dokonanych przed wieloma tysiącami lat, przez Chrześcijan obrządku Słowiańskiego, czyli przez Chrestomatów.
  Termin tych Świąt jak i ich obrządek w postaci misteriów został ustalony na wiele tysiącleci przed powstaniem obecnych religii chrześcijańskich.
  Boże Narodzenie to Małe Dionizje na pamiątkę których na dzień 25 grudnia przypadają imieniny DIONIZEGO.
  Natomiast Wielkanoc to Wielkie Dionizje.
  Święto to powinno być obchodzone podczas Równonocy Wiosennej.
  Równonoc jesienna była świętem obchodzenia Nowego Roku, stąd rok liturgiczny rozpoczyna się w tym okresie.
  Boże Ciało, święto obchodzone w okolicy przesilenia letniego, w tym czasie oddawano cześć gwiazdozbiorowi Krzyża Południa.
  Po słowiańsku krzyż to kruch , a idąc dalej kruch to chleb, czyli Boże Ciało.
  Tak więc po obu stronach kalendarza mamy Boże Narodzenie i Boże Ciało.
  W czasie Bożego Ciała Ziemia znajduje się poniżej Słońca jest lato, wtedy oddajemy cześć gwiazdozbiorom Nieba Południowego…

  Powyższe skany przedstawiają wycinki Niebios północnych, gdzie orzeł niesie młodzieńca, bądź małe dziecko.
  W dawnych czasach był to Gwiazdozbiór Bociana, zwanego z łacińska ciocionia.
  Bociana, który był świętym ptakiem Pelazgów, a po dziś dzień cieszy się wielkim szacunkiem w Polsce, stąd Nasza legenda o tym, że bocian dzieci nosi. 🙂
  Ponadto sami Pelazgowie nazywali siebie Bocianami – Pelaz-goi , owi Pelaz-goje to protoplaści Hellenów – Czcicieli Niebios Gwiaździstych.
  Ich wierzenia opisane są w Agronautyce A- Poloniusza z Rodos…

  Będąc przy kolędach, które są zapisem pamięci Narodów Słowiańskich , to do świadomości krętaczy historyczno religijnych nie dotarł fakt, iż mogą być one ponadczasowym przekazem wiedzy o chrześcijaństwie obrządku słowiańskiego – dlatego zostawili kolędy w spokoju i nie poddawali je przeróbce.
  Kolędy i pastorałki, oraz chodzenie z turoniem, czy kolędnicy były to zachowania nie kanoniczne obecne w tradycji rodowo-ludowej. Dzięki temu niedopatrzeniu możemy czytać z nich jak z otwartej Księgi Niebios Gwiaździstych…

  http://apokalipsa-eden.bloog.pl/id,353431852,title,CZCICIELE-NIEBIOS-GWIAZDZISTYCH,index.html?smoybbtticaid=6166b9

  • margo0307 pisze:

   Jeszcze… z powyższego linku:

   „… Skan gwiazdozbioru Andromeda przedstawia kobietę przykutą łańcuchem, ten obraz można zatytułować „ Zniewolona Kobieta”.
   … imię Andromeda (andros – człowiek medesthai – myśleć) znaczy „Człowiek Myślący”.
   Tak tak ten słynny Homosapiens to… kobieta…”
   😀

   • marek pisze:

    Tak tak ten słynny Homosapiens to… kobieta…” 😀

    Gdybyś Ty Małgosiu wiedziała jak całe życie solidaryzuję się z kobietami to byś nie „wrzeszczała ” wytłuszczała tej sentencji .
    Osobiście wyrosłem już z takich rozróżnień , może dlatego że siedzę w uprzywilejowanym ciele /o tępym umyśle /czyli chłop .
    Dla mnie homosapiens to dziecko robiące pod siebie lub autystyczne z tendencją do siedzenia w narzuconych wyobrażeniach . I oby z tego stanu wreszcie wyszło.

    m

    • margo0307 pisze:

     ” Gdybyś Ty Małgosiu wiedziała jak całe życie solidaryzuję się z kobietami to byś nie „wrzeszczała ” wytłuszczała tej sentencji…”
     ~~~~
     Ależ Marek.., wierz mi – na prawdę… nie wrzeszczę… 😀
     Wytłuszczenie powoduje jedynie… zwrócenie uwagi czytelnika…, a to – jak wiesz – niekoniecznie oznacza wrzask… i… ja też Ciebie lubię… 🙂

    • trelemorele pisze:

     „Dla mnie homosapiens to dziecko robiące pod siebie lub autystyczne z tendencją do siedzenia w narzuconych wyobrażeniach . I oby z tego stanu wreszcie wyszło.”
     _____________________
     dla mnie wszystko oki gdybyś nie mieszał w to autyzmu

     Marku, czy uważasz, że dziecko autystyczne jest głupsze od nieautystycznego?
     Czy to, że takie dziecko nie przyjmuje narzuconych wyobrażeń, że ma swoje, czy przez to jest głupsze?
     Wśród dzieci autystycznych zdarzają się geniusze. Ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że wszyscy oni są geniuszami. Dla nas problem jest taki, że nie potrafimy zrozumieć ich talentów, wiedzy którą kryją w sobie, a oni nie umieją tej wiedzy nam wytłumaczyć/przekazać. Trzeba brać pod uwagę to, że w takich ludziach zachowują sie spore strzępy wiedzy przedurodzeniowej, z którą tu wśród nas nie umieją sobie poradzić, poskładać, wyrazić, przekazać.
     Podobnie może być ze schizofrenikami.

     • Maria_st pisze:

      „Marku, czy uważasz, że dziecko autystyczne jest głupsze od nieautystycznego?
      Czy to, że takie dziecko nie przyjmuje narzuconych wyobrażeń, że ma swoje, czy przez to jest głupsze?
      Wśród dzieci autystycznych zdarzają się geniusze. Ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że wszyscy oni są geniuszami. Dla nas problem jest taki, że nie potrafimy zrozumieć ich talentów, wiedzy którą kryją w sobie, a oni nie umieją tej wiedzy nam wytłumaczyć/przekazać. Trzeba brać pod uwagę to, że w takich ludziach zachowują sie spore strzępy wiedzy przedurodzeniowej, z którą tu wśród nas nie umieją sobie poradzić, poskładać, wyrazić, przekazać.
      Podobnie może być ze schizofrenikami.”

      Miałam cos napisać odnośnie autystyków ale trelkamorelka napisala to za mnie–dzięki.
      Ja tez tak uważam, pisałam tu niedawno o dzieciach z ZA .

  • Dawid56 pisze:

   Nie rozumiem tylko dlaczego rok platoński ma liczyć 2012,5 lat a nie 2160..2012,5×12 to zaledwie 24150 lat.

 5. margo0307 pisze:

  Powracając do wątku poruszonego w arcie pana Mrozińskiego, kończącego się słowami:

  „…Obecnie żyjemy w czasach wielkiego zamętu, chaosu…, tak w świecie pełnym objawień jak i przeróżnego rodzaju proroctw.
  Także stan pokoju światowego jest zaburzony w znacznym stopniu, przez liczne wojny, których zamierzonym skutkiem są wielkie wędrówki ludów, wszystko to są działania zamierzone.
  Celem tych działań jest ogłoszenie jedynej słusznej religii, jeszcze bardziej zakłamanej od obecnych, oraz ogłoszenie nowego mesjasza.
  Mesjasza, który zgodnie z kalendarzem przesuwania się punktów równonocy powinien się ujawnić 21 -22 września 2016 roku..”

  Dość znamienne – jak dla mnie – to słowa…, szczególnie w kontekście tego, co zawiera art na stronie:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/02/czy-satanizm-jest-promowany-jako-jedyna-swiatowa-religia-xxi-wieku/

  „… Jeszcze nigdy w historii satanizm nie był tak intensywnie i masowo propagowany, i nigdy chrześcijaństwo nie przeżywało tak wielkiego kryzysu. Wszystko to chyba nie przypadkowo dzieje się w jednym czasie.
  Wiele wskazuje na to, że powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż satanizm, być może pod inną nazwą i w bardziej akceptowalnym ubranku, promowany jest na nową, światową religie XXI wieku…
  Do tego jednak, aby satanizm został zaakceptowany, niezbędne jest całkowite zdewaluowanie wszystkich podstawowych wartości, które wskazywały nam drogę ku dobru i czyniły nas silnymi wewnętrznie. Trzeba więc zniechęcić nas do naszej wiary i naszych dotychczasowych religii, zrazić do czynienia dobra jako naiwnego, niepraktycznego postępowania i wpoić w nas cyniczny model życia, w którym bliskie i szczere relacje ludzkie nie będą miały racji bytu…”

  Tak się dziwnie składa, że… w dniach 25-29 czerwca 2014 roku w Strasburgu, zostało podpisane tzw. tajne Międzynarodowe Memorandum, „ΥΠΕΡΜΝΗΜΟΝΙΟ – Memorandum”, które wchodzi w życie z dniem 1 maja 2016 r.

  Co zawiera w sobie owo tajne memorandum ?

  „…Memorandum… dotyczy bezpośrednio Współpracy w dziedzinie polityki – zarządzania i religii między Unią Europejską a Rządem Greckim, Cerkwią w Konstantynopolu „Poza Istanbulem”, Chrześcijańskimi Cerkwiami Prawosławnymi, Kościołem Katolickim, Rządem Rosyjskim i Rządem Republiki Cypru.

  Sens niniejszego Memorandum sprowadza się do ustanowienia NOWEJ PLANETARNEJ RELIGII – nowej religii planetarnego – MUDANA RELIGIO ADUNATA wraz z nowym typem społeczeństwa, kultury, moralności, edukacji, opieki medycznej…
  Dokument ten ujawnia przyczyny zachodzących obecnie wydarzeń w Grecji, Rosji, dowodzi niezbicie o pewnym jednolitym i mocnym węźle identyfikacji elektronicznej, homoseksualizmie, nowej moralności, edukacji i reformach religijnych.
  W świetle tego dokumentu zrozumiałymi stają się też transformacje w sferze edukacji religijnej, jak również przyczyny pośpiesznego zwołania w Konstantynopolu w 2016 roku w dniu Zesłania Ducha Świętego (Pięćdziesiątnicy)…
  Cel jest jeden – zniszczyć Cerkiew Prawosławną…”

  Poniżej kilka artykułów z rzeczonego memorandum, które – jak dla mnie – brzmią co najmniej… dziwnie…

  „…12 D: Przekształcenie placówek oświatowych i zakładów akademickich na miejsca o wolności seksualnej, od 17.09.2017r.
  (…)
  7D: Wprowadzenie święta żydowskiego Holokaustu, z określonym nabożeństwem dla wszystkich chrześcijańskich cerkwi (kościołów). Święto należy obchodzić (3) razy w roku, zwłaszcza 27 stycznia, 21 kwietnia, w drugą niedzielę (tygodniu?) po chrześcijańskiej Wielkanocy, zwaną Św. Tomasza. Początek reformy 01.07.2016r.
  (…)
  7 E:. Usunąć wszystkie narodowe święta wszystkich Kościołów (Cerkwi) Chrześcijańskich, od 15.7.2017r.
  (…)
  8A: Zreformowanie wszystkich świąt chrześcijańskich Kościołów (Cerkwi) Chrześcijańskich (Uwaga: nie pisze się od jakiego czasu wprowadza się do stosowania).

  8B: Wprowadzenie nowych świąt w Kościele (Cerkwi) Chrześcijańskiej.
  (…)
  8D: Wejście do ONZ, która będzie sprawować opiekę nad jedyną Chrześcijańską Cerkwią (Kościołem), od 15.07.2017r.
  (…)
  8 F: Dokonać zniesienia Patriarchatów Jerozolimy, Aleksandrii, Antiochii i Słowiańskich Patriarchatów, za wyjątkiem Patriarchatu Moskiewskiego, od 01.05.2017

  8 G: Pozostaną tylko trzy Patriarchaty Zjednoczonej Cerkwi (Kościoła) Chrześcijańskiego, to jest: Patriarchat Rosyjski, Patriarchat Rumuński i Patriarchat Konstantynopola, od 01.05.2016.
  (…)
  9 B: Grecka Cerkiew przejmuje opiekę nad utrzymaniem z funduszy własnych i Unii Europejskiej muzułmańskich domów modlitwy.

  9C: Także (Cerkiew Grecji) przejmuje opiekę nad buddyjskimi domami modlitwy i w ogóle wszystkich wierzeń religijnych, od 01.09.2016.

  9 D: Lekcje dla wszystkich wierzących wszystkich wyznań religijnych, we wszystkich ośrodkach religijnych, wszystkich Chrześcijańskich Cerkwi (Kościołów), od 20.09.2016
  (…)
  10 F: Przyjęcie przez ONZ Rządu Światowego dla międzynarodowych stowarzyszeń, od 1.09.2018
  (…)
  Artykuł 12: Zgoda Chrześcijańskich Cerkwi (Kościołów) na to, że wchodzą one już do nowej ery, New Age (epoki), od 2016 roku
  (…)
  14B: Zaakceptowanie przez Cerkwie (Kościoły) Chrześcijańskie likwidacji państw narodowych i tworzenie stowarzyszeń, takich jak multi-kraje, multi-ośrodki, multi-kulturowe, wielowyznaniowe i religijne państwa – formacje, takie jak Patriarchat Ekumeniczny, od 15.8.2017
  (…)
  Artykuł 1: Szpitale zostaną podzielone dla ludzi starszych i młodych według wieku. Będą oni badani i leczeni w różnych miejscach, od 08.09.2017.

  Artykuł 2: Wejście do szpitala możliwe tylko z kartą ubezpieczeniową, w przeciwnym razie wejście będzie zakazane, od 8.9.2017.
  (…)
  3A: Szpitale, jak zostanie ustalone, od 01.08.2017
  3B. Utworzenie specjalistycznych szpitali więziennych, od 16.9.2017
  Artykuł 5: Elektroniczna identyfikacja obywateli od 17.6.2017 dla wszystkich usług, ale nie dla szpitali.
  Artykuł 6: Likwidacja wielu medycznych specjalności, od 17.8.2017.
  Artykuł 7: Scalanie szpitali i tworzenie wielofunkcyjnych ośrodków szpitalnych, od 17.08.2017.
  (…)
  8A: Wprowadzenie kart zdrowia dla wszystkich obywateli, lekarzy, od 19.9.2017.
  8B: Likwidacja ośrodków opieki zdrowotnej i hospicjów od 19.9.2017.

  Artykuł 1: Elektroniczna identyfikacja wszystkich obywateli Unii Europejskiej i Państwa Rosyjskiego, od 16.6.2017. Przyjęcie artykułu przez wszystkie cerkwie (kościoły) chrześcijańskie.
  (…)
  2 A: Rezygnacja z suwerenności państwowej – przyjęcie powstania Państw Federalnych, zjednoczonych w regiony – ze stolicą regionów, realizacja od 17.10.2017.
  (…)
  2 C: Przyjęcie ONZ jako najwyższego organu, od 10.7.2017, dla wszystkich religii świata…”
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2016/02/04/szokujacy-dokument-tajne-miedzynarodowe-memorandum-wchodzace-w-zycie-z-dniem-1-maja-2016-r/

  • margo0307 pisze:

   Kilka ostatnich punktów… nawet nie wyszczególniam, niech każdy sobie sam doczyta…

  • trelemorele pisze:

   8D: Usunięcie w UE pogrzebów religijnych i stopniowe wprowadzanie obowiązkowego spalania – kremacji zmarłych, od 20.5.2016.
   ____________________
   to mi się podoba 🙂

   „Tak się dziwnie składa, że… w dniach 25-29 czerwca 2014 roku w Strasburgu, zostało podpisane tzw. tajne Międzynarodowe Memorandum”
   chyba nie takie tajne albo wymyślanki cacanki, których zatrzęsienie w necie
   ale o tym przekonamy się już wkrótce skoro to tajne ma być wprowadzone już w tym roku

   • Maria_st pisze:

    „„Tak się dziwnie składa, że… w dniach 25-29 czerwca 2014 roku w Strasburgu, zostało podpisane tzw. tajne Międzynarodowe Memorandum”
    chyba nie takie tajne albo wymyślanki cacanki, których zatrzęsienie w necie
    ale o tym przekonamy się już wkrótce skoro to tajne ma być wprowadzone już w tym roku ”

    mnie sie wydaje że to bujda na resorach ale jednocześnie testująca jak ludzie reaguja na takie niuanse.

    • trelemorele pisze:

     Mario, to oczywiście możliwe i prawdopodobne, że takie czy inne „przecieki” służą do testowania opinii, czy ludzie gotowi na łyknięcie tej czy innej zmiany i raczej związanej z ograniczeniami, zniewoleniami.
     Jednak przy coraz większej ilości ludzi na świecie zmiany są konieczne. Im nas więcej, tym gorzej się dogadujemy, tym więcej konfliktów.

  • marek pisze:

   Trelemorele i Mario

   no to sobie wyobrażajcie , ale czytając dostrzeżcie ,że w temacie porównania do autyzmu zwracam jedynie uwagę na odizolowanie od otoczenia i zamknięcie we własnym świecie więc wasz komentarz nie ma związku z mą wypowiedzią .

   posyłam całuski …

   m

 6. Maria_st pisze:

  Ciekawe Małgoś to z tym Memo-ran-dum i rokiem 2016 i co w kontekście Ostatni Żyd /syn Karola i Kate z UK / ?

 7. margo0307 pisze:

  ” Ciekawe Małgoś to z tym Memo-ran-dum i rokiem 2016…”
  ~~~~
  Pażywiom – uwidzim… Maryś 😀
  Jak dla mnie – to.. zbyt wiele tych… hmm.. „przypadków”… 😉
  Być może jednak… widzimy tylko jeden, ograniczony obraz z Całości…
  Czy arty są plotkarskimi insynuacjami testującymi „wytrzymałość” społeczną…, czy czymś innym…, dowiemy się pewnikiem w niedługim czasie…

  • marek pisze:

   Ci którzy nami zarządzają i określają nas jak ” zasoby ludzkie ” kierują się logiką wyzbytą jakichkolwiek uczuć w stosunku do nas .
   Więc podejrzenie że to testowanie zasobów jest prawdopodobne .
   Osobiście uważam że bardziej zasługują na uwagę opisy technik i narzędzi obniżania świadomości ludzkości. One są sprawdzalne ,bo dzieje się to wokół nas .Tylko trzeba to widzieć a nie mówić że „diabła ” nie ma lub że to rajska planeta fizycznej miłości .
   Wnioski z oglądu owej postępującej degeneracji nie napawają optymizmem co do naszego jutra .

   m

   • margo0307 pisze:

    „… Osobiście uważam że bardziej zasługują na uwagę opisy technik i narzędzi obniżania świadomości ludzkości…”
    ~~~~
    Ja z kolei uważam, że… bardziej zasługują na uwagę opisy technik i narzędzi podwyższania… świadomości ludzkości… 😀

    • marek pisze:

     I z tego powodu pójdziesz do nieba Małgosiu i ze zdumieniem zobaczysz , że jesteś w nim sama , aha będzie jeszcze Jestem , ale bezforemna – czysta świadomość .

     I coś mi się wydaje ,że uznasz że masz przegwizdane w tym pustym niebie ,a dlaczego?,bo nie przestrzegałaś bliźnich przed narzędziami i technikami cofania ich do 3D.

     m

     • margo0307 pisze:

      „… i ze zdumieniem zobaczysz , że jesteś w nim sama…”
      ~~~~
      Samemu też… można się świetnie bawić… wcale nie czując się samotnym 🙂

     • JESTEM pisze:

      „I z tego powodu pójdziesz do nieba Małgosiu i ze zdumieniem zobaczysz , że jesteś w nim sama , aha będzie jeszcze Jestem , ale bezforemna – czysta świadomość .”

      Może byłoby nam z Margo cudownie? Kto wie? 😉
      Póki co jednak nigdzie się nie wybieram. A jak w niebie często czuję się wewnątrz siebie… odczuwam siebie jako czystą świadomość doświadczającą tego, czego ma doświadczyć i przenikającą, wypełniającą to, co ma wypełnić. 😀 Niesamowite to doświadczenie i nawet nie podejmę się próby opisania go tutaj.

      Moją uwagę również bardziej zajmują „opisy technik i narzędzi podwyższania… świadomości ludzkości ( a nie obniżania)”, ale nie tylko, bo przede wszystkim zajmuje mnie ich praktyczne zastosowanie 😀

      A jak ktoś ma potrzebę skupiania się przede wszystkim na „opisach technik i narzędzi obniżania świadomości ludzkości…”, to przecież… wolna wola. 😀

      Można zacząć od siebie praktykowanie, wtedy – jak Margo napisała – nawet samemu „można się świetnie bawić… wcale nie czując się samotnym”. Zwłaszcza, gdy przepełnia nas zrozumienie i radość istnienia.

   • trelemorele pisze:

    „Osobiście uważam że bardziej zasługują na uwagę opisy technik i narzędzi obniżania świadomości ludzkości. One są sprawdzalne ,bo dzieje się to wokół nas .Tylko trzeba to widzieć a nie mówić że „diabła ” nie ma lub że to rajska planeta fizycznej miłości .
    Wnioski z oglądu owej postępującej degeneracji nie napawają optymizmem co do naszego jutra .”
    ___________________________
    no i o tym warto byłoby porozmawiać
    ale chętnych nie zobaczę
    bo każdy z nas w mniejszym czy większym stopniu winny tego co przyniesie jutro
    a przyznawanie się do własnych win boli bardzo
    gdy pisałam, ze ludzie są głupi to słyszałam wrzask oburzenia

    Wszystko poszło za daleko i musi się kiedyś skończyć tragedią
    chyba nie ma szans na odwrócenie tej głupawki

    • margo0307 pisze:

     „Osobiście uważam że bardziej zasługują na uwagę opisy technik i narzędzi obniżania świadomości ludzkości…”
     * * *
     „… i o tym warto byłoby porozmawiać ale chętnych nie zobaczę…”

     ~~~~
     Jak dobrze będziesz patrzeć to… na pewno zobaczysz… 😀

    • margo0307 pisze:

     „… a przyznawanie się do własnych win boli bardzo…”
     ~~~~
     Jak nie zauważa się i nie poczuwa do… własnych win to ponoć… wcale nie boli… 😀

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      „Jak nie zauważa się i nie poczuwa do… własnych win to ponoć… wcale nie boli…”
      Wątpliwe czy nie boli 😀

    • marek pisze:

     gdy pisałam, ze ludzie są głupi to słyszałam wrzask oburzenia

     ale swojego głosu w tym wrzasku nie słyszałem…

     mierz siły na zamiary , to mądra maksyma i w oparciu o nią oglądając ekwilibrystyki społeczno polityczne jakie wykonuje ludzkość upieram się przy twierdzeniu że bez pomocy ” boga – nieba ” żadnej pozytywnej zmiany nie zaznamy .

     Podałem po rozwagę hasło Matrix do kwadratu , czyli nakładanie na wybryk zaistnienia cywilizacji homo sapiens usidlonej w matrixie , nakładanie-stwarzanie na tym już chorym materiale , nakładki – cywilizacji transhumanistycznej zarządzanej jednym komputerem w łapach kilku cwaniaków.

     Ludzie byli i są głupi i to jest wiedza wszelkich mędrców syjonu na ziemi i zza chmurki .

     Narząd nieużywany obumiera , a konkretne w treści refleksyjne myślenie większość napawa wstrętem lub przerażeniem .

     Więc wybierają wiarę w zafundowaną kąpiel zamiast dostrzec dymiące kominy krematorium

     m.

 8. margo0307 pisze:

  „…Wszystko poszło za daleko i musi się kiedyś skończyć tragedią…”
  ~~~~
  To jest jedynie… Twój punkt widzenia…, jeśli jednak spróbujesz popatrzeć na wszystko, co się zadziewa z innej, szerszej perspektywy to być może… i on się zmieni… 🙂

  • marek pisze:

   Małgosiu
   przecież ta kobieta mówi że” radość też w umiarze ”
   W moim rozumieniu doją nas z emocji i tych pozy i tych negatywnych tylko konsument energii różny .
   ….a we mnie nie ma złości , tylko mi kły jakoś ta z paszczy często wystają .
   ….a w temacie komunikacji z samym sobą to lepiej żeby mnie nikt nie słyszał ….

   amen

   m

   • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

    W zależności o odczuwanych Emocji nasza Aura przybiera różne kolory wibruje na różnych częstotliwościach. Energia ta jest zbierana poprzez różne sieci zainstalowane na Ziemi i odżywia istoty duchowe zwane przez ludzi bogami. Jeśli się złościmy i żyjemy w strachu pozbawiamy się sami mocy duchowej to tak jak byśmy zakładali sobie pętle na szyję. Najlepszą obroną przed negatywem jest opanowanie i spokój METODA LUSTRA. Gdy ludzkość się realnie przebudzi kościoły i inne świątynie będą świeciły pustkami.

    • Maria_st pisze:

     „. Najlepszą obroną przed negatywem jest opanowanie i spokój METODA LUSTRA ”

     to tylko ŻART

    • marek pisze:

     Gdy ludzkość się realnie przebudzi kościoły i inne świątynie będą świeciły pustkami.

     bo wszyscy pójdą jak cielęta za NWO. Lucy zmień guru..

     m

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      Marek jeszcze nie wie że jedynym i prawdziwym Bogiem na Ziemi jest Alicja która śni swój sen.

      Co do metody Lustra to miałam na myśli że agresja rodzi agresję złość rodzi złość. Mowa jest srebrem milczenie złotem.

     • JESTEM pisze:

      Zaczęłam oglądać ten film.
      cyt. z filmu o emocjach na koncertach i różnych tego typu zdarzeniach:
      „Naszą energię cenną, energię świadomości oddajemy (niejako w ręce) istot, które właśnie organizują nam te sytuacje…”

      coś mi to przypomniało… aaaa, już wiem – „stawanie się gwiazdą”…
      ———

      *** rok 2013, w nocy z 5. na 6. czerwca zobaczyłam wyraźnie, że kiedy człowiek przestaje czerpać, brać, zabierać czy kraść energię od innych… kiedy człowiek ma bezpośrednie połączenie ze Źródłem, z Kosmicznym łonem, z którego czerpie energie, wówczas staje się „Gwiazdą”, która świeci „swoim” światłem… dzięki połączeniu z Całością…

      Tu nie chodzi o takie Gwiazdy, które na przykład stają się sławnymi ludźmi, celebrytami i zdobywają ogromną popularność. Oni świecą światłem energii, którą zasilają ich całe tłumy wielbicieli. Ich blask jest blaskiem ofiarowanej im lub ukradzionej innym energii.

      Kiedyś w oczku wodnym, które nazwałam Misą Uzdrawiającej Mocy, która przypominała taflę ciemnego, prawie czarnego lustra, zobaczyłam siebie, swoje odbicie jako gwiazdy… ***
      I pamiętam też, że pochodzę – JESTEM także z POMIĘDZY GWIAZD. Jestem też światłem niewidzialnym wypełniającym przestrzeń pomiędzy gwiazdami. 😀
      ———

      Lucy:
      „Marek jeszcze nie wie że jedynym i prawdziwym Bogiem na Ziemi jest Alicja która śni swój sen.”

      W uzupełnieniu 😉 :
      Lucy wie, że jest Alicją, ale Marek jeszcze nie wie, że jest Alicją. A Alicja-Lucy nie wie, że jest Markiem też. 😀
      Na razie Marek i Lucy stoją po jednej stronie lusterka, które jest cząstką całego LUSTRA, i stoją oni niekoniecznie z tej samej strony cząstki LUSTRA. Prawdopodobnie stoją oni przed różnymi cząstkami LUSTRA. 😉

      Tu bajka o Lustrze widzianego z jeszcze innej perspektywy. 😉 :

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      „Lucy wie, że jest Alicją, ale Marek jeszcze nie wie, że jest Alicją. A Alicja-Lucy nie wie, że jest Markiem też.”

     • margo0307 pisze:

      „…kiedy człowiek przestaje czerpać, brać, zabierać czy kraść energię od innych…”
      ~~~~
      … staje się świadomym kreatorem… 🙂
      I tu… przypomniał mi się filmik: „Niebiańska Przepowiednia”… 🙂 , gdzie m.in. jest powiedziane:

      „… Energia istnieje a ludzie… o nią walczą, powodując wszystkie konflikty na świecie – między narodami…, społecznościami…, w rodzinach…
      Otwórz się i uwierz, że jest coś więcej niż tylko to, co widzisz przed oczami… 🙂
      Jest tylko jedno rozwiązanie – otworzyć się…, znaleźć energię w sobie…
      Każdy z nas jest częścią większej przemiany…, jesteśmy tu żeby coś zrobić…, jeśli będziemy temu wierni pomożemy ludzkości iść dalej…
      Musimy usłyszeć wewnętrzny głos…”
      🙂

     • JESTEM pisze:

      „Sweat Dreams”… znalazłam tłumaczenie:

      ‚Słodkie sny są z tego zrobione
      Kim ja jestem by się nie zgodzić?
      Przemierzyłam cały świat i siedem mórz
      Każdy czegoś szuka
      Niektórzy z nich chcą się Tobą posłużyć
      Niektórzy z nich chcą byś się nimi posłużył
      Niektórzy z nich chcą cię wykorzystać
      Niektórzy z nich chcą być wykorzystani

      Słodkie sny są z tego zrobione
      Kim ja jestem by się nie zgodzić?
      Przemierzyłam cały świat i siedem mórz
      Każdy czegoś szuka

      (Szept) Trzymaj głowę prosto,
      Trzymaj głowę prosto idąc do przodu
      Trzymaj głowę prosto idąc do przodu
      Trzymaj głowę prosto idąc do przodu
      Trzymaj głowę prosto idąc do przodu
      Trzymaj głowę prosto

      Niektórzy z nich chcą się Tobą posłużyć
      Niektórzy z nich chcą byś się nimi posłużył
      Niektórzy z nich chcą cię wykorzystać
      Niektórzy z nich chcą być wykorzystani
      …. „

  • trelemorele pisze:

   Małgosiu, czyżbyś sugerowała, że mam szalejące emocje i stąd taki punkt widzenia?
   co charakteryzuje kobietę rozszalałą emocjonalnie?
   Coś mi się wydaje, ze zbudowałaś sobie absolutnie wypaczony obraz mojej osoby.

   A może moje inne od twojego zdanie, inny punkt widzenia, inne priorytety, inne upodobania, inne marzenia itd, moze te różnice wzbudzają w tobie szalejące emocje i stąd ciągłe doszukiwanie sie dziury w tym co piszę?

   Dobrze mi ze swoim punktem widzenia i przy nim pozostanę, mogę go stopniowo zmodernizować, ale dalej będzie to mój punkt widzenia, a zmiany będą wynikiem wniosków z moich doświadczeń, z mojego widzenia i jego mojej oceny.
   Jestem osobą odporną na wszelkie zabiegi socjotechniczne, manipulacje, wszelkie reklamy, ale także na punkty widzenia innych i zwłaszcza gdy widzę, że ci inni mają nie swoje i tym samym gorsze punkty widzenia 🙂

   • marek pisze:

    ajajajajajj rośnie młoda Lwica , doradzam ostrożność z trzema siostrami , samca potrafią ustawić do pionu , gdzieś tu jest takie fajne zdjęcie ..

    m

    • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

     Moja szkoła 😀

     • JESTEM pisze:

      Łoł. 😀

     • margo0307 pisze:

      Łoł. 😀 „
      ~~~~
      Podoba mi się ten… ostatni w 3 rządku… 😀
      A ten trzeci w 1… tez niczego sobie… 😀

     • JESTEM pisze:

      w poziomym czy pionowym „rządku”? 😀

     • margo0307 pisze:

      ” w poziomym czy pionowym „rządku”? 😀 „
      ~~~~
      Właściwie to… wszystkie mi się podobają.., bo wszystkie świetnie odzwierciedlają nasze… stany emocjonalne, a ten ostatni.. i w pionowym i poziomym… jest najlepszy… 😀

     • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

      Wiedzmo Jestem już Cię wsadziłam do odpowiedniej szufladki i nic na to nie poradzą te śmieszne buźki.

     • JESTEM pisze:

      „Wiedzmo Jestem już Cię wsadziłam do odpowiedniej szufladki i nic na to nie poradzą te śmieszne buźki.”

      Rozumiem, że w twojej głowie wymyśliłaś sobie te szufladki i mnie tam sobie umieszczasz i kreujesz swoje światy. Pięknie LuciEarth(Blue_Heart).
      A ś”mieszne buźki” nie pojawiają się tutaj, by na cokolwiek „po-radzić”. 🙂

      http://media2.giga.de/2015/05/heart-blue-loop-F.emoji_.gif?123456

     • JESTEM pisze:

      „Wiedzmo Jestem (…)”
      🙂

     • margo0307 pisze:

      Ach, ten niebieski z czarnym…
      Black Blue Art…, Blackblueardzi… sztuka, postawa czy manifestacja sposobu życia Nowej Ery… ? 🙂

     • JESTEM pisze:

      niebieski – żywioł: woda, symbol: diament, tzw. „splamienie” – gniew.

      „Splamienia” powodowane odpowiednią karmą są obok niewiedzy głównym warunkiem istnienia cierpienia. Splamienia są stanami konceptualnymi bardziej lub mniej subtelnymi związanymi ze szkodliwymi emocjami, które muszą być usunięte [raczej przetransformowane], aby zrealizować wyzwolenie od cierpienia.”

      Istoty, które zapragnęły doświadczyć tych „szkodliwych” emocji, „weszły w koło samsary”. Niebieska postać buddy-tary symbolizuje mądrość podobną zwierciadłu (mądrość jak lustro), która pojawia się w wyniku przekształcenia gniewu. Gniew i nienawiść odcinają od możliwości odczuwania współczucia i miłości. Dzięki wielkiemu współczuciu (współodczuwaniu) możemy znaleźć się w stanie, w którym w przeciągu jednej sekundy możemy zobaczyć wszystkie istoty i ich cierpienie. Dlatego też przekształcony gniew staje się mądrością podobną zwierciadłu.

      Wówczas po tej transformacji każde przeżycie postrzegamy przejrzyście i bezpośrednio takim, jakie jest. Stan mądrości podobnej zwierciadłu to taki stan świadomości, w którym można „zobaczyć” wszystkie zjawiska w jednym momencie. Nieważne, jak wiele jest obrazów, wszystkie one równocześnie odbijają się w zwierciadle. I wszystkie obrazy i zjawiska są jak odbicia w lustrze, które są takie same – jako odbicia i są po prostu refleksami gry światła i cienia. 🙂 ❤

   • marek pisze:

    Marek jeszcze nie wie że jedynym i prawdziwym Bogiem na Ziemi jest Alicja która śni swój sen.

    No i mamy wpływy mody na religie wschodu…

    Ostatnio to już mi się w głowie knoci od którego boga zacząć palić trociczki i którego o co prosić . Totalny kogel mogel.

    m

   • margo0307 pisze:

    ” Małgosiu, czyżbyś sugerowała, że mam szalejące emocje i stąd taki punkt widzenia?…”
    ~~~~~
    Nigdzie, nic takiego nie sugerowałam 🙂

    • trelemorele pisze:

     margo0307 pisze:
     Luty 4, 2016 o 17:51
     +filmik pt Szalejące emocje…skuteczne pozbawienie siebie mocy
     ____________________
     to nie było sugerowanie?

     • margo0307 pisze:

      „margo0307 pisze: …+filmik pt Szalejące emocje…skuteczne pozbawienie siebie mocy
      ____________________
      to nie było sugerowanie?”

      * * *
      Szkoda, że… jedynie tytuł filmiku ostał się w Twojej pamięci a nie… jego zawartość…
      ale… tak -z mojej strony to nie było sugerowanie

   • JESTEM pisze:

    cytat z wypowiedzi trelemorele:
    „”słyszałam wrzask oburzenia”

    Gdzie słyszałaś? W swojej głowie?

    Trelemorele, „oświeć” nas, o czym świadczy używanie do opisu zdarzeń słów, które są słowami ewidentnie przesadnymi,?

    • margo0307 pisze:

     cytat z wypowiedzi trelemorele:
     „”słyszałam wrzask oburzenia”

     Gdzie słyszałaś? W swojej głowie?…”
     ~~~~~~
     Całkiem możliwe, zważywszy, że… nikt inny nie twierdzi, jakoby słyszał jakiś… wrzask… 😀

   • marek pisze:

    A Alicja-Lucy nie wie, że jest Markiem też. 😀
    No Jestem teraz to już przesadziłaś . Na pewno Lucy nie ma tak szatańskich wąsów jak ja.
    No i gitara .

    m

   • margo0307 pisze:

    „… Coś mi się wydaje, ze zbudowałaś sobie absolutnie wypaczony obraz mojej osoby…”
    ~~~~
    Zapewniam Ciebie z całą szczerością, że… mylisz się trelemorele 🙂
    Ani… wypaczonego – jak błędnie Ci się po raz kolejny wydaje…, ani też… żadnego innego obrazu nie budowałam ani nie buduję, ani też… nie zamierzam budować 😀
    A to z tej prostej przyczyny, że… nie jest mi to… do niczego potrzebne…
    Zauważ jednak, że… jeśli już… mowa jest o „budowaniu obrazu osoby” biorącej udział w dyskusji to… każdy z nas sam buduje swój obraz poprzez własne wypowiedzi… 😉

 9. margo0307 pisze:

  ” Wiedzmo Jestem już Cię wsadziłam do odpowiedniej szufladki…”
  ~~~~
  Oj Luci, Luci… weź Ty lepiej – Dziecko kochane… poopróżniaj te swoje szufladki w umyśle, bo za chwilę się z nich… przeleje… 😀

  • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

   Nic się nie przeleje po prostu jak już mam za dużo lalek to je rozdaje małym dzieciom tak aby mogły uczyć się czułości i delikatności w odniesieniu do innego żywego stworzonka.
   Pluszowe laleczki są najlepsze do zabawy nie to co dzisiejsze tandetne plastikowe zabawki.

   Na prawdę słodziutko wyglądacie jak jesteście razem
   Jestem, Maria Livia i Małgosia 🙂
   Kocham was wszystkie wiedzmy mocno i czule ❤

   • LuciEarth(Blue_Heart) pisze:

    Tim (De Vill-e 😀 ) feat. Alessa – Love Is An Ocean
    Wather=Blue
    Earth=Blue Planet
    Earth—>Heart

   • margo0307 pisze:

    „… jak już mam za dużo lalek to je rozdaje małym dzieciom tak aby mogły uczyć się czułości i delikatności w odniesieniu do innego żywego stworzonka
    ~~~~
    Jakie to miłe w odbiorze… 🙂 Dziękuję Little Luci 🙂 ❤

 10. Mezamir pisze:

  Ideał piękności wczoraj dzisiaj i jutro

 11. Mezamir pisze:

  Przedwczoraj dostałem 5 z psychologii Biopsychospołeczne funkcjonowanie człowieka etc
  a dzisiaj mam Aktywizacja osoby podopiecznej,Teoretyczne podstawy opieki,Usługi opiekuńcze

  Nie wiem,myślę o tym żeby się przenieść z Opiekacza DPS na Opiekuna medycznego

  • margo0307 pisze:

   Super… moje najszczersze gratulacje 🙂 ❤

   • marek pisze:

    Rodzi się zasadnicza kwestia: jaką straszliwą zbrodnię musiała popełnić ludzkość aby bogowie przeprowadzili masową eksterminację rodzaju ludzkiego.. Można postawić też i takie pytanie :co się stało z duszami w ten sposób zgładzonych ludzi?
    Może nasi przedpotopowi przodkowie byli pozbawieni duszy? Jeśli jednak nie, to w momencie zagłady dusze te przeżyły ogromny ból, gdyż zostały zaskoczone śmiercią. Następne pytanie może brzmieć: czy te okaleczone dusze w czasie potopu wcielały się w potomków

    z racji swoich ” nie wykrystalizowanych poglądów ” względnie z własnej natury , lubię rozważać z pozoru najbardziej absurdalne tezy , w szczególności gdy są one w opozycji do ogólnie przyjętych pewników , a w szczególności gdy te pewniki są wsparte jedynie na dogmatach .

    Dostrzegam ,że w naszym gronie , jak gdyby stosując się do ‚ w tym towarzystwie o niektórych tematach się nie mówi ” niektóre są pomijane.

    Myślę sobie czy aby to zjawisko nie ma swej przyczyny w tym samym co powoduje odwracanie się naukowców od innowacyjnych odkryć ich uczniów ,których uznanie prowadziło by do dezaktualizacji ich dorobku.

    Pojęcie duszy jest dla mnie takim tematem omijanym powierzchownymi odniesieniami ,a przecież ona sama jak i historia jej dotycząca to rdzeń człowieka.

    m

 12. JESTEM pisze:

  DUSZA jest przejawem ŚWIADOMOŚCI, a DUCH jest przejawem UMYSŁU.

  DUSZA BEZ DUCHA JEST JAK TREŚĆ BEZ FORMY, A DUCH BEZ TREŚCI.

  Duch jest częścią OCEANU i wyodrębnia się jako indywidualny przejaw OCEANU. Gdy się wyłania – wyodrębnia się taki Duch i zaczyna łowić z OCEANU dusze lepiąc z nich formy i nazywa to swoim Stworzeniem.

  Kosmiczny „RYBAK” i kosmiczny OCEAN to JEDNIA.

  Z tym, że OCEAN jest ŚWIADOMOŚCIĄ (SOFIĄ), a RYBAK jest UMYSŁEM (LOGOSEM).
  UMYSŁ jest FORMĄ, w jakiej ŚWIADOMOŚĆ może się PRZEJAWIAĆ, dlatego UMYSŁ nie jest WSZYSTKIM. UMYSŁ jest CZĘŚCIĄ ŚWIADOMOŚCI, ale nie jest z nią identyczny.

  WOLNE DUSZE współkreują WSZYSTKO cały wszechświat. Są one podstawową cząstką świadomości wszechświata. I są one jedną i tą samą duszą powieloną w nieskończoność.

  I wszystkie dusze są ze sobą połączone na poziomie eteru – kryształowego, niewidzialnego światła. Dusze, gdy tworzą zbiór ograniczany do danej czaso-przestrzeni stają się Duchem – to poziom kreacji Bogów i Bogiń – „Architektów”. Boginie i bogowie jako kosmiczni architekci kreują światy…

  Wolne dusze same decydują się na doświadczanie danej rzeczywistości kontynuując „własną kreację”. Czasami jednak światy, w które wchodzą są tak „ściśle zagęszczone” w materii, że ludzie lub inne istoty (w tym także bogowie) zapominają… kim są i po co. Przywiązują się zbytnio do danego świata poprzez narzędzie stabilizujące formę danego świata – wykreowanej rzeczywistości. Owo narzędzie, instrument to ego przytwierdzające indywidualne byty do wzorców i schematów działania, do przekonań. Narzędzie wyjątkowe, wspaniałe… Powoduje, że wszystkie istoty obdarzone ego zaczynają postrzegać dany świat (ograniczony do danej czasoprzestrzeni i wymiarowości) jako jedyną rzeczywistość. A wiedza, która dociera do takiej istoty jest filtrowana przez owe ego. Nawet po śmieci. Jak w bardo… Po śmierci dusze także mogą błądzić i wpadać nieświadomie w różne „pułapki” – światy.

  Teraz jest czas przypomnienia. Nasze dusze mają szansę przypomnieć sobie wiele… w tym także różne „pułapki”, które we współpracy z innymi same sobie przygotowały.

  Oto istnieją:
  1. Atman – dusza w czystej postaci – atman jest tożsamy z całym wszechświatem, „wszystkim co jest” czyli dusza bez ego – ja nie uwikłana w karmę (Absolut).
  2. Dźiwa – dusza indywidualna może mieć ego – ja?

  Czy dźiwa jest lub może być uwikłana w karmę? Na to wygląda.

  Czyli atman to wolna dusza (powiązana z WOLĄ Całości), a dźiwa to wcielona dusza (o ograniczonej WOLI cząstkowej).

  Zastanawiam się jeszcze nad istotą różnicy między atmanem – duszą czystą a dźiwą – duszą indywidualną… Jeśli dusza jest czysta, to nie ma indywidualnego przejawu? Na tym ma polegać jej ‘czystość’?

  Ten podział na atmana i dźiwę kojarzy mi się z podziałem na ‘dusze wolne’ – to raczej pojęcie związane właśnie ze świadomością dusz, które są ze sobą połączone (poza ‘ja’ czyli ego) jako Całość – Jednia. Zaś dusze wcielone (w kręgi karmiczne), to dźiwy.

  Czy to możliwe, że dźiwa jest wcielonym w materię atmanem? Na to wygląda. Cząstka świadomości w materii jest ŚWIADOMOŚCIĄ poza materią.
  A „przyodzianie się” w formę cząstki ŚWIADOMOŚCI powoduje odcięcie od SIEBIE jako Całości – Jedni i przejście na poziom świadomości wyznaczonej czasoprzestrzennie daną formą materii.

  Gdy wzrasta „indywidualna” świadomość, przestajemy oceniać z poziomu własnego ego, a zaczynamy ‘widzieć’ – postrzegać rzeczy i sytuacje oraz tę część rzeczywistości (czasoprzestrzeni) – taką, jaka jest w połączeniu z Całością – Jednią.

  Rozumiem, że wszystkie dusze tutaj wcielone mogą być ze sobą połączone na poziomie (świadomości) dźiwy czyli dusz wcielonych oraz na poziomie (świadomości) atmana – wolnych dusz. To zrozumienie pozwala na zmianę (poszerzenie) świadomości każdej dźiwy – duszy wcielonej i umożliwia zmianę percepcji aż do zbliżenia się do stanu (świadomości) ‚wcielonego’ atmana.
  Dusza wcielona jest duszą w formie czyli w duchu. A może być też odwrotnie:
  Duch wcielony jest duchem w formie czyli w duszy,
  bo to i tak tylko nazwy, dzięki którym możemy uchwycić, wyłowić i wyświetlić pewne procesy i zjawiska. 🙂

  • margo0307 pisze:

   A’propos duszy to natknęłam się na taki ciekawy fragment 🙂

   „…Ludzka dusza, wytrącona dla celów poznawczych z jedności czasowej i przestrzennej, musi wędrować wzdłuż subiektywnej osi czasu przez ciemność materialnego świata.
   Jej zadaniem jest rozwój, praca nad rozbudową świadomości; ma dążyć do celu, którym jest powrót do pierwotnej jedności.
   Dopiero wtedy będzie mogła zakończyć się jej wędrówka po kole.
   Taka droga ludzkiej duszy jest drogą nauki i podlega jej prawom.
   Proces uczenia się, którego celem jest osiągnięcie doskonałości, trwa bardzo długo: chcąc osiągnąć doskonałość, musimy wykonać wiele małych kroków.
   Droga ta wiedzie poprzez wiele błędów, ciągle musimy dokonywać poprawek.
   Jedynie ten łańcuch inkarnacji, mimo iż wydaje nam się nieskończenie długi, gwarantuje osiągnięcie ostatecznego sukcesu.
   Poszczególne inkarnacje można porównać do różnych klas określonej szkoły.
   To, co nazywamy ziemskim życiem, odpowiada jednej klasie w szkole, z jej zadaniami, problemami, trudnościami, sukcesami i porażkami.
   Po pewnym czasie nauki następuje okres ferii, wakacji, w którym należy poprawić i niekiedy nadrobić opuszczone lub zaniedbane lekcje.
   Po wakacjach przechodzimy do nowej klasy.
   Od tego, co zostało zintegrowane w naszej świadomości z materiału przerabianego w ostatnim okresie, zależy, czy zostaniemy promowani do następnej klasy, czy też będziemy musieli ją powtarzać…” – „Przeznaczenie Twoją Szansą”, T. Dethlefsen

  • marek pisze:

   Te porównania są dla mnie zrozumiałe i do zaakceptowania:

   Kosmiczny „RYBAK” i kosmiczny OCEAN to JEDNIA.

   Z tym, że OCEAN jest ŚWIADOMOŚCIĄ (SOFIĄ), a RYBAK jest UMYSŁEM (LOGOSEM).
   UMYSŁ jest FORMĄ, w jakiej ŚWIADOMOŚĆ może się PRZEJAWIAĆ, dlatego UMYSŁ nie jest WSZYSTKIM. UMYSŁ jest CZĘŚCIĄ ŚWIADOMOŚCI, ale nie jest z nią identyczny.

   jednakże te objaśnienia :

   DUSZA jest przejawem ŚWIADOMOŚCI, a DUCH jest przejawem UMYSŁU.

   DUSZA BEZ DUCHA JEST JAK TREŚĆ BEZ FORMY, A DUCH BEZ TREŚCI.

   Duch jest częścią OCEANU i wyodrębnia się jako indywidualny przejaw OCEANU. Gdy się wyłania – wyodrębnia się taki Duch i nazywa to swoim Stworzeniem.

   robią mi pewien mętlik w głowie , a jedyne co się mi się z owych objaśnień nasuwa to przekonanie o podobieństwie w pochodzeniu umysłu UMYSŁ jest CZĘŚCIĄ ŚWIADOMOŚCI a duszą DUSZA jest przejawem ŚWIADOMOŚCI…..,i zaczyna łowić z OCEANU dusze lepiąc z nich formy

   W tej chwili jest mi trudno uznać te objaśnienia za kompletne .

   W temacie objaśnień przejawiania się duszy odbieram ten opis jako współgrający z moimi wyobrażeniami : Atman Duch Dźiwa jedynie nazewnictwo mamy odmienne .

   Zastanawiam się czy w miejscu wytłuszczonego przeze mnie słowa nie chciałaś wstawić słowa : zbliżenie lub zrozumienie tego.

   To zrozumienie pozwala na zmianę (poszerzenie) świadomości każdej dźiwy – duszy wcielonej i umożliwia zmianę percepcji aż do zbliżenia się do stanu (świadomości) ‚wcielonego’ atmana.

   Wówczas to zdanie było by dla mnie zrozumiałe jednocześnie moje odwoływania się do konieczności ingerencji Boga w celu podniesienia naszej samoświadomości również miały by sens /poza faktem użycia odmiennych pojęć odnoszących się w mych wypowiedziach do pasma energio świadomości.

   m

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s