Znani astronomowie twierdzą, że odkryli nieznaną planetę w Układzie Słonecznym

W ostatnich dniach świat naukowy i astrologiczny obiegła informacja , która jest największą sensacją od odkrycia Plutona w 1930 roku.
Odkrycia 9 planety ( niektórzy twierdza że 10-tej) „co prawda matematycznego” dokonał m.innymi Mike E. Brown- ten sam, który zasłynął z odkrycia planety karłowatej 2003 UB 313.Na razie obliczono potencjalną trajektorię tego obiektu, podobno 10 razy większego od Ziemi.Do tej pory nie dokonano jednak jego obserwacji.Co ciekawe, to wyliczenie czasu jego potencjalnego obiegu wokół Słońca na 10000-20000 lat z uwagi na bardzo wydłużoną orbitę.
Występuje tutaj duża niezgodność obliczeń obiegu nowej planety wokół Słońca z potencjalnym obiegiem Nibiru wynoszącym ok 3600 lat.Czyli: albo ten nowy obiekt nie jest Nibiru, albo popełniono błąd w obliczeniach jego potencjalnej orbity

Od jakiegoś czasu było prawie pewne, że w końcu do tego dojdzie. Znani astronomowie z z California Institute of Technology w Pasadenie, twierdzą, że na skraju Układu Słonecznego skrywa się dziewiąta planeta o masie przynajmniej 10 razy większej od Ziemi.

New_planet
Naukowcy, Konstantin Batygin i Mike Brown z Caltech obserwowali orbity szeregu ciał niebieskich w tak zwanym pasie Kuipera. Brown bywa nazywany „zabójcą Plutona” ponieważ to właśnie on odkrył tam ciało niebieskie o nazwie Eris, które wielkością jest zbliżone do byłej ostatniej planety. Na skutek tego powstała specjalna kategoria planet karłowatych, do której od tej chwili zalicza się między innymi uważanego do niedawna za dziewiąta planetę Plutona.

Jednak nieoczekiwanie okazało się, że to odkrycie implikowało kolejne. Brown badał nadal pas Kuipera i odkrył bardzo wiele mniejszych obiektów. Jeden z nich oznaczony jako 2012 VP113 był wskazówką, że w tamtej okolicy może się znajdować duży obiekt, być może planeta, o której nic nie wiedzieliśmy.

Batygin i Brown zaczęli poszukiwać podobnych anomalii orbitalnych u innych znanych obiektów z tej części kosmosu i stwierdzili, że jest więcej ciał niebieskich na które wpływa coś o dużej grawitacji. Orbity eliptyczne przynajmniej sześciu są podobnie pochylone do płaszczyzny Układu Słonecznego.

Zdaniem ekspertów szansa na to, że te odchylenia są przypadkowe wynosi najwyżej 0,007 procenta. Oczywista jest zatem konkluzja, że musi się tam znajdować planeta, która za to odpowiada. Wyliczono, że powinien to być obiekt o dziesięciokrotnie większej od Ziemi masie, który znajduje się nawet 200 razy dalej niż odległość z Ziemi do Słońca. Wypełnienie jednej orbity powinno trwać od 10 tysięcy do 20 tysięcy ziemskich lat.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nikt nie zaobserwował tej nowej dziewiątej planety i jej istnienie wynika z reguł matematycznych i obserwowanego wpływu obiektu o dużej grawitacji. Nie wiadomo czy miałaby to być planeta gazowa czy skalista. Bardzo możliwe, że będzie to ciało niebieskie, na którym mogłaby wylądować kiedyś ziemska sonda kosmiczna.

Aby jednak do tego doszło konieczne jest ostateczne potwierdzenie jej istnienia, najlepiej za pomocą obserwacji w którymś z zakresów fal czy w podczerwieni czy w promieniowaniu rentgenowskim. Dzięki pracy Batygina i Browna, może będzie łatwiej odszukać tę nieznaną dotychczas planetę. Nie da się tez ukryć, że zwolennicy teorii Nibiru mają dzisiaj powód do tego, aby otworzyć szampana.

źródło:
http://tylkoastronomia.pl/wideo/znani-astronomowie-twierdza-ze-odkryli-nieznana-planete-w-ukladzie-slonecznym

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Istota Ludzka, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Znani astronomowie twierdzą, że odkryli nieznaną planetę w Układzie Słonecznym

 1. Dawid56 pisze:

  Najważniejsze jest potwierdzenie za pomocą obserwacji istnienia tej planety.Jeśli zostanie dokonana obserwacja to pozostaje ustalenie dokładnej orbity tego nowego obiektu.
  Oczywiście jest to X planeta, a nie IX jakby to chcieli astronomowie.:)

  • margo0307 pisze:

   Dziwne rzeczy dzieją się zarówno w przestrzeni zewnętrznej jak i wewnętrznej…
   Coś wpływa na cały Układ Słoneczny… 😉

   Filmik z czerwca ub. roku…

 2. JESTEM pisze:

  Kiedy ostatnio czuliście się dobrze we własnej skórze?
  Bo ja choćby dzisiaj. 🙂
  Kiedy ostatnio czuliście się dobrze we własnej skórze?

  • margo0307 pisze:

   Dzieci są po prostu sobą – wspaniałym Duchem zamieszkującym wspaniałe ciało, pozwalające się temu Duchowi wyrażać… i doświadczać Życia… 🙂
   Ja także kiedyś rozmyślałam sobie nad tym.. by mieć skrzydła i fruwać niczym wolny ptak, aż… przyśniły mi się sny, podczas których – co prawda nie miałam skrzydeł ale… fruwałam… Od tego czasu przestałam marzyć o skrzydłach, bo wiedziałam, że mogę pofrunąć bez nich… 🙂

   • Dawid56 pisze:

    Ale to jest fajne ,że nie maja żadnych ograniczeń w swoich marzeniach.Ogon syereny, latanie, teleportacja super 🙂

    • margo0307 pisze:

     ” Ale to jest fajne ,że nie maja żadnych ograniczeń w swoich marzeniach…”
     ~~~~~~
     Tak Dawidzie to jest bardzo fajne 🙂
     Dzieci są kreatywne…, ze wspaniale rozwiniętą wyobraźnią… i dopóki społeczeństwo nie nauczy i nie wpoi im… różnych dziwnych programów…, tego co wolno, i co nie wolno…, pozostają czyste i niewinne… 🙂

 3. JESTEM pisze:

  O domach „samowystarczalnych”:

  • margo0307 pisze:

   „…Woda, którą bierzemy prysznic jest tu używana by nawadniać rośliny…”
   ~~~~~~~~
   Przypomniało mi się w tym momencie… jak uczyłam moją pasierbicę… używania w domu jak najmniejszej ilości chemii… zarówno w kuchni, jaki i w łazience…
   Strasznie… trudno było na.. początku… 😀
   Podejrzewała mnie dosłownie o… skąpstwo.. 😀
   Często też pytała: – „a co to da ?, skoro inni używają hektolitry szamponów, płynów do kąpieli, płynów do naczyń etc..”
   Wtedy powtarzałam jej niestrudzenie: bądźmy pionierami…, zawsze ktoś musi być pierwszy… 🙂
   Dzisiaj już nie mieszka z nami – dorosła i „poszła na swoje”…, ale wiem, że nasionko, które w niej posiałam – miłości do Natury – na pewno wykiełkuje… 🙂

 4. JESTEM pisze:

  O sytuacji ekologicznej Planety

  • margo0307 pisze:

   Pięknie i prosto mówi mistrz Eckhart 🙂

   „…Rób tyle – ile możesz, by zmienić sposób, w jaki żyjemy na tej Planecie.
   Czyń co w twojej mocy.. z pokojem w ❤ – to najważniejsze – z pokojem w ❤ , bo przeciwieństwem pokoju są wojna, konflikt…, więc jeśli nawet nie zniszczymy Planety, to unicestwimy siebie przez wojny i konflikty…
   Planeta jest żyjącą Istotą…, podobnie jak Słońce… oraz nasze ciała – które przenika – Inteligentne Pole Energii…
   Zadaniem ludzi, którzy chcą być obecni – jest świadomy pokój w ❤ …"

  • Dawid56 pisze:

   Wygląda na to że jako Ludzkość znaleźliśmy się w momencie krytycznym dla nas i dla Planety Ziemia

   • JESTEM pisze:

    Nelly jest… cudowna. ❤
    No, jakby wyrażała to wszystko, co czuję i wiem. 🙂 ❤
    Na przykład: o tym, że"
    „nie ma potrzeby uwalniania się od życia na tej planecie ani od formy kreacji na tej planecie, ponieważ wszystko jest tutaj, Ziemia „5.tego wymiaru” jest tutaj w tu i teraz nigdzie indziej. Przechodzisz proces transformacji z gąsienicy do motyla…[ 🙂 ❤ wspominałam czasem o tej transformacji 😉 ❤ i jest mi to bardzo bliskie ]. Musisz zapomnieć sposób poruszania się gąsienicy, ponieważ [inaczej] nie będziesz w stanie wznieść się ponad ziemię. Chociaż w formie motyla nadal będziesz przebywać na Ziemi. Świadomość motyla nie ma nic wspólnego ze świadomością gąsienicy. W związku z tym interpretacja życia przez gąsienice nawet najbardziej inteligentną i "jasnowidzącą" jest czystą, żywą iluzją nie znajdującą odwzorowania w świecie motyla."

 5. margo0307 pisze:

  Piękna fotka, na której uchwycono moment przekraczania bariery dźwięku przez lecący samolot 🙂

 6. margo0307 pisze:

  Czyżby… grał sobie na gitarze ? 😉

 7. Mezamir pisze:

  „Nie wiem jak na przykład miejsce pojawienia się Nibiru na tle konstelacji ma się do znaku RAka – tego na razie nikt nie wie, bo mamy tylko matematyczne wyliczenie, a nie obserwację. ”

  A Ty Dawidzie wiesz coś na ten temat?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s