Powrót do przyszłości 21.10.2015

To wielki dzień , dzień w którym możemy porównać obraz przyszłości przedstawiony przez Zameckisa w II części filmu „powrót do przyszłości” z dzisiejszym światem AD 2015. Trzeba powiedzieć jedno- wiele przewidywań się sprawdziło. Sprawdziła się też jedna z najważniejszych przepowiedni – nie było jak do tej pory konfliktu ogólnoświatowego i nie było żadnego konfliktu nuklearnego, a to wielka sprawa. Fakt że reżyser nie przewidywał w październiku 2015 duchowego rozwoju człowieka- jak były oszustwa w 1985 roku, tak były w 2015 roku jak był kult pieniądza w 1985 roku tak był w 2015, jak słabszy nie miał nic do powiedzenia w 1985 roku tak nie miał w 2015 – niestety tutaj Zameckis miał rację 100 procentową tak wygląda nasz rzeczywisty Świat AD 2015.Wiele technicznych przepowiedni też się sprawdziło (Świat wirtualny, łączność poprzez videofon) nie było mowy jednak o sieci internetowej.
back_to_the_future1

„Powrót do przyszłości 2”: witajcie w przyszłości!

Na ten moment wielu miłośników trylogii „Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa czekało całymi latami – gdy w części drugiej Marty McFly i Doc Brown przenoszą się z roku 1985 do przyszłości, na tablicy przerobionego na wehikuł czasu DeLoreana widnieje data 21 października 2015 roku. Czy dzisiejszą rzeczywistość można przyrównać do tej filmowej?
back_to_the_future2
Powrót do przyszłości Foto: Materiały prasowe
„Powrót do przyszłości” to bez dwóch zdań jedna z najsłynniejszych trylogii w historii kina. Nowatorski pod względami realizacyjnymi oraz technologicznymi cykl opowieści o perypetiach Marty’ego McFlya i Doca Browna bawił, wzruszał i dawał jednocześnie do myślenia. Abstrahując od nieco archaicznych chwilami efektów wizualnych i pewnych problemów z charakteryzacją, żadna z trzech części cyklu nie zestarzała się w kontekście fabularnym i rozrywkowym, nie tracąc nic ze swojej siły oddziaływania. Któż bowiem nie chciałby podróżować w czasie i oglądać samych siebie i swoich bliskich na różnych etapach życia? Nie wspominając już nawet o możliwości dosłownego wpływania na rzeczywistość. Ta ostatnia opcja nie skończyła się zbyt dobrze dla dwójki głównych bohaterów, którzy zwiedzili przeszłość, przyszłość, alternatywną wersję swojej teraźniejszości i przy okazji jeszcze dalszą przeszłość, żeby odkręcić popełnione błędy. Ale nie ma to większego znaczenia. Ziarenko fascynacji zostało zasadzone w głowach milionów widzów z całego świata, w sposób, który zaimponowałby nawet bohaterom „Incepcji” Christophera Nolana.

Wokół „Powrotu do przyszłości” narodziła się ogromna kultura fanowska, która przekroczyła najśmielsze oczekiwania twórców. I która właśnie przygotowuje się do wyczekiwanego od dawna święta. W internecie jak grzyby po deszczu pojawiają się różne artykuły i doniesienia o nieskończonej ilości celebracji dziedzictwa „Powrotu do przyszłości”. Jakiś czas temu zadebiutował również humorystyczny zwiastun „Szczęk 19”, który to film był wyświetlany na ekranach kin w alternatywnym 2015 roku. Niedawno pojawiła się także zabawna animacja pokazująca, że Marty i Doc byliby rozczarowani naszą rzeczywistością, która nie dorównuje wyobraźni filmowców. Wielkie korporacje przygotowują nowe linie produktów, kina mają specjalnie zarezerwowane sale na maratony całej trylogii, a domorośli wynalazcy robią wszystko, by zdążyć ze swoimi projektami na 21 października. Reżyser Robert Zemeckis i scenarzysta Bob Gale puścili w części drugiej wodze wyobraźni, tworząc wizję przyszłości, która w momencie premiery (rok 1989) wyglądała na ekstrawagancką i humorystycznie przesadzoną, ale w kilku miejscach okazała się dość prorocza.

backtothefuture3

„Powrót do przyszłości”: kadr z filmu Foto: Materiały prasowe

„Tam dokąd zmierzamy, niepotrzebne nam będą drogi…” – Doc Brown
Drogi są ciągle potrzebne w naszym 2015 roku, bo nikomu jeszcze nie udało się stworzyć latających samochodów. Wdrożenie takich pojazdów do użytku komercyjnego byłoby zresztą dość trudne z innego powodu – należałoby wprowadzić mocno rozbudowany system kontrolowania tysięcy nowych torów ruchu powietrznego… Z drugiej strony biopaliwo to istniejąca i zdobywająca od lat coraz większą popularność alternatywa dla benzyny – nawet jeśli trudno oczekiwać, byśmy w przyszłości napędzali swoje auta odpadkami ze śmietnika, tak jak robi to Doc Brown, sam kierunek okazał się bardzo podobny. Zemeckis i Gale trafili również w dziesiątkę z rozwojem technologii trafiającej do domów. Kilkudziesięciocalowy telewizor z płaskim ekranem, którym cieszą się McFlyowie przyszłości, mógł się kiedyś wydawać niedoścignionym marzeniem, ale dzisiaj przestał być już nawet towarem luksusowym. Integralną częścią naszej rzeczywistości są także wideokonferencje. Skype jest zresztą jedną z najpopularniejszych form komunikacji. Natomiast faks, podstawowe wyposażenie domu Marty’ego Seniora, stał się już jakiś czas temu przeżytkiem.
Ciekawa sprawa, że Zemeckis i Gale potrafili sobie wyobrazić, w jaki sposób przyszłość będzie stawiała na wielkość i efektowność, jednakże polegli sromotnie w kwestii miniaturyzacji najnowszej technologii. Jest w „Powrocie do przyszłości II” kilka scen z czytnikami biometrycznymi oraz urządzeniami przypominającymi dzisiejsze tablety, ale po komórkach, smartfonach, iPadach oraz tysiącach aplikacji i aktualizacji ani widu, ani słychu. Media społecznościowe też zostały haniebnie pominięte, ale na obronę filmowców warto dodać, iż Marty i Doc nie mieli za dużo czasu (kilka godzin), żeby grzebać w komputerach przyszłości. Z drugiej strony pod kątem wirtualnych technologii prześcignęliśmy naukowców z alternatywnej rzeczywistości – wprawdzie okulary typu Oculus Rift wyglądają trochę inaczej niż te na oczach Doca Browna, ale oferują znacznie szerszy wachlarz możliwości. Już całkiem niedługo tego typu gadżety staną się tak popularne, jak smarftony. Tak jak dzieje się to dosłownie na naszych oczach z dronami, które w dzisiejszym świecie są o wiele bardziej zaawansowane niż robiący zdjęcia dron dziennikarski z „Powrotu…”.

Nie posiadamy wprawdzie bionicznych implantów, które miały według Zemeckisa i Gale’a czynić Griffa bardziej złowieszczym (choć nie do końca wiadomo, czym one były), ale możemy już pochwalić się technologią opartą na identyfikacji linii papilarnych oraz wczesnymi wersjami robotów sprzątających. Największy zawód wśród miłośników trylogii wywołują natomiast trzy braki. Po pierwsze, nikomu nie udało się stworzyć poduszkodeskorolki (istnieją wprawdzie modele prototypowe, ale poruszają się tylko na specjalnych rampach). Po drugie, ciągle nie ma samosznurujących się butów (firma Nike wypuściła natomiast limitowaną serię obuwia, które wygląda tak, jak w filmie – nie ma żadnych innych właściwości, ale rozeszło się błyskawicznie, po 5 tys. dol. za parę…). Po trzecie, dopasowująca się do kształtu właściciela kurtka pozostaje ciągle w sferze marzeń. Automatyczne wyprowadzarki psów i miniaturowe pizze, które w ciągu sekund zamieniają się w soczyste pokarmy, nie miałyby chyba u nas większych szans. Raz, że ruch jest potrzebny, a dwa – gotowanie sprawia zbyt wielu ludziom przyjemność (bo chyba po to ogląda się te wszystkie kulinarne reality show…?).

źródło
http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/powrot-do-przyszlosci-2-marty-mcfly-i-data-21-pazdziernika-2015/ng0h3y

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Przepowiednie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Powrót do przyszłości 21.10.2015

 1. Mezamir pisze:

  „Słowo rodzi się z dźwięku, który jest przed słowem”. Fryderyk Chopin

  Pieniądze szczęścia nie dają ale można za nie kupić pizzę

 2. Dawid56 pisze:

  Przepowiednie mają często ostrzegać przed tym co nie ma się zdarzyć,a zdarzyłoby się gdyby przepowiednia nie została wygłoszona.

 3. Mezamir pisze:

  Przepowiednie to przeważnie wypadkowa wiedzy z zakresu
  socjologii,psychologii,ekonomii,polityki etc
  Ludzi bardzo łatwo jest przewidzieć,wystarczy mieć wiedzę i można być prorokiem.

 4. Mezamir pisze:

  „NIE UWIERZYCIE!

  Premier Izraela, Netanyahu zaprzecza temu, że pomysł eksterminacji Żydów był pomysłem Hitlera. Według niego, to Palestyńczyk podsunął Hitlerowi ten zbrodniczy pomysł!
  Świat się kończy…

  Żyjemy w bardzo grożnych czasach. Za chwile będzie potężna wojna. tego rodzaju zrzucanie odpowiedzialności na Palestynę, świadczy o szykowanym na nią kolejnym, ostatecznym rozwiązaniu. A Niemcy maja w tym planie znaczącą rolę, destabilizującą Europe i skłaniającą ją do udziału w tej wojnie w obronie Israela.

  Od tego, kogo teraz wybierzemy, zależy, czy nas uwikłają w tą rozróbę czy też będziemy neutralni, budując własną pozycję, zabezpieczając się przed atakiem. I silną gospodarkę. Wolny Naród! Na pewno nie uczynią tego partie systemowe, pro unijne i pro niemieckie. Zakłamane ta czy inna ideologią, polityczna lub religijną. Uznające prawo Izraela do mordowania i rasistowskiego traktowania innych nacji. Czy przygarniające tysiące niebezpiecznych ludzi, wyznających rasistowski i wrogi nam Islam. Mających wciągnąć nas w te wydarzenia.” ORLICKI

 5. marek pisze:

  Teraz władze Pekinu promują pomysł, który pomoże „zaoszczędzić” miejsce także na nekropoliach gdzie składane są urny z prochami zmarłych. Stołeczni urzędnicy zachęcają Pekińczyków do „zielonych pochówków”, które polegają na rozsypywaniu prochów w parkach, na trawnikach czy też w zbiornikach wodnych.

  Jak pisze „Global Times” dzięki temu oszczędza się przestrzeń i wpływa na poprawę środowiska. Już teraz opcja ekopogrzebów dostępna jest w ponad 30 pekińskich nekropoliach. Władze stolicy Chin chcą, aby w ciągu najbliższych pięciu lat, aż połowa pochówków była przeprowadzana w ten właśnie sposób.

  ale śmieci należy nadal segregować i wrzucać do kubłów by surowce mogły zostać poddane rekultywacji … na razie mamy przeszczepy , a jak bydło się oswoi z rozsypywaniem prochów , to się podda pomysł utylizacji ciał ze wskazaniem na wzbogacanie paszy uzyskiwanej z mączki rybnej pierwiastkami ciał ssaków w celu żywienia ????????????????? .

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/pekin-promuje-ekologiczne-pogrzeby/36mlng

  Polska pod lupą

  Początek kazirodztwa powstania tego tworu RP , biznes plus władza = się , demokracja rodem z USA, opisany jest na deklaracji ZUS Rp-6 w treści Informacja .

  Czytając, ową informację widzimy jak przywileje komunistyczne dla elit i służb służącym elitom zostają nienaruszone i progiem jest dzień 14 listopada 1991 , a pazur oszczędzania budżetu przesuwa się na szeregowego obywatela RP po 15.XI 1991.

  Bagaż przywilei elity musi jednak być nadal niesiony przez szeregowego obywatela , choć ustrój państwa się zmienia na demokratyczny .

  Następnym działaniem tak ukonstytuowanej władzy jest rozbudowa elektoratu , inaczej zwanego poplecznikami lub sługusami , a to najłatwiej jest uzyskać poprzez dawanie chleba -pracy w administracji , pod agendą aktualnie rządzącej partii. Obecnie milion urzędników .

  Proszę zrozumieć , czytając ten wywód , że urzędnik jest złem koniecznym na ciele społeczeństwa , on niczego nie produkuje i poczynając od otwarcia etatu który zajmuje , aż po koniec pobierania świadczeń emerytalnych wraz jego śmiercią , jest on pasożytem , obciążeniem dochodu narodowego , jeżeli jego istnienie nie jest społecznym przymusem.

  To co polscy politykierzy robią z tym tematem zasługuje na trybunał stanu dla każdego winnego rozbuchania administracji w tym kraju .

  W okowach biurokracji.

  Rozrastająca się biurokracja stanowi już, z jednej strony, poważne zagrożenie dalszego rozwoju Polski, a z drugiej wykorzystywana jest przez rządzące elity do budowy wzajemnych powiązań, pozwalających im na dalsze sprawowanie władzy. Politycy rządzącej partii widzą problemy, ale tylko wtedy, kiedy zmusi ich do tego opinia publiczna. Nasz kłopot polega na tym, że główne media to narzędzie w ich rękach. Nadzieją pozostaje niezależna kadra naukowa świadoma wagi problemu.

  Biurokracja w statystyce

  Liczba urzędników w Polsce przekracza wszelkie granice rozsądku. Administracja państwowa, jak i samorządowa (bez wojska i ZUS-u) w 1990 r. liczyła 158,6 tys. zatrudnionych, a w 2012 r. przeciętne zatrudnienie urzędników wyniosło już ok. 431 tys. osób. W ww. okresie wzrost administracji wyniósł 172 proc., co stanowi swoisty rekord marnotrawstwa funduszy publicznych, uwzględniając jakość pracy i skuteczność działania tej grupy na rzecz dobra wspólnego. Suma wynagrodzeń w administracji państwowej i samorządowej w 2012 r. wyniosła 22 mld zł.
  Rozrost administracji publicznej jest procesem ciągłym. W latach 2005-2012 przybyło 63 tys. urzędników, tj. ponad 17 proc. Największy wzrost, blisko 23 proc., uwidocznił się w administracji samorządowej, administracja rządowa zaś przyrosła o 10 proc. przeciętne zatrudnienie w tych sektorach w 2012 r. wyniosło odpowiednio 248,6 tys. i 181 tys. osób. Suma wynagrodzeń w administracji państwowej i samorządowej w 2012 r. wyniosła 22 mld zł.

  Rozrost administracji publicznej jest procesem ciągłym. W latach 2005–2012 przybyło 63 tys. urzędników, tj. ponad 17 proc. Największy wzrost, blisko 23 proc., uwidocznił się w administracji samorządowej, administracja rządowa zaś przyrosła o 10 proc. – przeciętne zatrudnienie w tych sektorach w 2012 r. wyniosło odpowiednio 248,6 tys. i 181 tys. osób.

  Przeciętne wynagrodzenie urzędników publicznych (państwowych i samorządowych) w 2012 r. wyniosło 4,33 tys. zł miesięcznie. W sektorze prywatnym przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto, w tym samym roku, wyniosło 3,3 tys. zł, czyli o 32,4 proc. mniej niż pensja urzędnicza, a to przecież ta grupa składa się, płacąc podatki, na apanaże pracowników administracyjnych. Wzrost przeciętnego wynagrodzenia kadry urzędniczej w latach 2005–2012 wyniósł blisko 42 proc., w tym w administracji państwowej 37 proc., a samorządowej 48 proc.

  Relacja władza III RP – administracja

  http://niezalezna.pl/56047-w-okowach-biurokracji

  To był jedynie wstęp opisujący patologię konstrukcji ekonomiczno politycznej tego kraju po jego związaniu się przez elity z tak zwaną demokracją .

  Ten kraj gnije i zdycha poprzez demoralizację poszczególnych ludzkich psychik składających się na jego populację .

  Brak świadomości prawnej, doprowadził do zaistnienia mafii która ma już ponad milion uczestników .

  Art.258. KK –o przestępczości zorganizowanej .

  §1.Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Polskie płacenie pod stołem części wynagrodzeń , jest niczym innym jak zorganizowaną działalnością przestępczą i obejmuje ponad milion zatrudnionych w tym kraju .

  Inicjatorami owych działań są pracodawcy / wel szefowie grup przestępczych / i to pokazuje ,że w patologii społecznej i państwowej nie różnimy się niczym od innych społeczeństw o długiej tradycji zorganizowanej przestępczości .

  Jednocześnie tak mocny argument jak art. . 258 KK dotyczący miliona zwykłych obywateli winien zmusić elity rządzące do uporządkowania tego tematu , aby pracodawcy nie byli przymuszani wysokością obciążeń podatkowych do takich działań , a szeregowi pracownicy nie zasilali nieświadomie , szeregów polskiej mafii .

  Jednak aby to zrozumieć , trzeba mieć przypuszczalnie rozum , a nie ogólne rozumienie , czego niestety w tej chwili nie wiem jaki jest bilans ogólny kraju .

  Przestępczość zorganizowana na świecie

  W wielu państwach na świecie działają zorganizowane grupy przestępcze, często posiadające długą tradycję.
  Poniżej przedstawiono najbardziej znane zorganizowane grupy przestępcze z podziałem na państwa w których występują.
  • Meksyk – kartele narkotykowe, posiadają własne bojówki paramilitarne, od lat 90 prowadzą między sobą tzw.: wojny narkotykowe o kontrolę szlaków narkotykowych do Stanów Zjednoczonych, do walki z nimi meksykański rząd w 2006 wysłał wojsko;
  • Włochy – mafia, zorganizowana grupa przestępcza oparta na więzach rodzinnych;
  • Stany Zjednoczone – najbardziej znane obecnie gangi to Bloods oraz Crips;
  • Japonia – Yakuza, tradycyjna organizacja przestępcza uważana za największą na świecie.

  A przaśna Polska dopiero ucząca się demokracji ,czyli strzyżenia głupich przez mądrych wejdzie do tej rodziny zorganizowanej przestępczości z milionem pracowników i ich szefami oszukującymi przez lata fiskusa .

  I oby to się stało tematem po wyborach , bo inaczej to MB ma rację,konające słońce to wszystko roz….li .

  m

  • siola pisze:

   Marku pomylka Oni sa na pierwszym miejscu i to juz od dawna od takie chytruski z nieba sky-ski.Lubia kopac ale tylko ludzi bo sami nie potrafia nic nawet wziac pozyczki .To juz ten najgorszy debil wie ze jak weznie w obcej walucie to ryzykuje ale te wyuczone madrale widac glupsze od debila a moze liczyli na wibracja a noz jak sie po Slezy poskacze ,papierz dupe skropi a ten polski poda Ci konopi .I tak w kulko Macieju swoich w tylek kopia bo nic innego nie potrafia jak tylko gnoic wlasny narod bo ONI spadli z nieba i Ojciec im narody gnoic pozwolil.Coz te gry ze mna byly Ciekawe ,ze 11.11.74 zabili Luce toc chyba juz ich nie zbawi.2lata pozniej mialem dostac Dziadka listy i dowiedziec sie o pochodzeniu,coz moze dowiem sie jak bede 61 lat mial a nie 21 .Coz chytruski Ruski ,Rude i Urbany Swobody Podstawskie ogon u nich ino na ryszawo pomalowany a we glowie choc studiowanej chamstwo inteligencje im wywialo.Po co mi za ta ich sztuczna Kita gonic sami se przylozyli nagan do skroni,coz kto ruletke ruska lubi grac musi sie z tym liczyc ze samemu strzeli se do pustej glowy.No nic to czas kapuste robic a pustoglowym rzyczyc szczescia w deptaniu samych siebie.Coz jedno trza Im przyznac staraja sie jak moga by Status utrzymac swoich ziemskich Bogow a tak Duchowo to im wszystko jedno w co ludziska beda wierzyc ,bo nie chodzi o ludzi tu dobro ale o to by klamstwo stare w nowa oprawe schowac,by dalej ludzkie zasoby w tylek kopac.

   Herbowana Baska

  • mały budda pisze:

   Panie marku wyjaśnie o co chodzi w głębi z słońcem.
   Zaszło w naszej rzeczywistości wydarzenie.
   Wydarzeniem jest pojawienie się zwiększenia pracy słońca. To tzw. przeskok reaktora słońca na inną częstotliwość światła energii, którą obecnie emituje.
   Większa praca reaktora słońca przyczynia się do spalania helu.
   Więc wydarzenie na słońcu przyspieszyło wydarzenia na matce ziemi.
   Słońce w końcowej fazie przyspiesza a równoległe czas skraca się człowieka.
   Matka natura podlega prawom wszechświata a nie człowieka.
   Wybuchy supernowych to procesy czystego światła które niosą z sobą energię twórczą. Może się kolejny dysk uformować dla życia.
   Tak to czuję.

   • margo0307 pisze:

    „…Matka natura podlega prawom wszechświata a nie człowieka.
    Wybuchy supernowych to procesy czystego światła które niosą z sobą energię twórczą…”

    _____
    Bardzo podobnie to odczuwam Mały… 🙂

    • Dawid56 pisze:

     Gdyby wybuchła Betelgeza, oddalona od nas o około 550 lat świetlnych ( może już wybuchła- Kto to wie?) nie jestem pewien czym by się to skończyło dla Ziemi.

   • marek pisze:

    Sun: Od 1901 roku, całkowita pole magnetyczne Słońca stał się 230 procent mocniejszy niż to było wcześniej.

    Księżyc: Księżyc Ziemi rośnie w atmosferę. Wokół księżyca, nie jest to 6,000- kilometre- głębokie warstwy Natrium, której nie było ł tam wcześniej.

    Rtęć: nieoczekiwany polar odkryto także zaskakująco silnego wewnętrznej pola magnetycznego.

    Venus: 2500% wzrost jasności, i merytoryczne globalne zmiany atmosferyczne w mniej niż 40 lat.

    Mars: „Globalne ocieplenie”, ogromne burze, zanik pokrywy lodowej polarnych.

    Jupiter:. Ponad 200% wzrost jasności okolicznych chmury plazmy (ogromne pasy w atmosferze gigantycznej planety zmieniły kolor, hotspoty promieniowania są wyblakłe i rozgorzał na nowo, a poziom chmur są pogrubione i rozpuszcza, a jednocześnie kosmiczne skały zostały pędzących do to gazowy gigant.)

    Saturn: Duże zmniejszenie prędkości równikowych jest strumienia tylko ~ 30 lat towarzyszy zaskakujący wzrost promieniowania rentgenowskiego od równika.

    Uran: Wielkie zmiany w jasności, zwiększona aktywność globalna chmura (Ta planeta użyte do bardzo spokojnej atmosferze.)

    Neptune: 40% wzrost jasności atmosferycznym.

    Pluto: 300% wzrost ciśnienia atmosferycznego, nawet jak Pluton oddala się dalej od Słońca

    Świecące plazmy w czołówce naszego Układu Słonecznego zwiększyła ostatnio tysięcy procent.

    Eter nie elektromagnetycznej „hiperwymiarowej energii fal” z bardziej złożonych, wyższych wymiarów, Planet X, czy „tylko” na słońcu?

    m

    • mały budda pisze:

     Nasz układ słoneczny grzeje się od słońca.
     Błysk zapłon wewnątrz matki natury przeniósł się na błysk wewnątrz żywego słońca a następnie przeniósł się na łono tj. niematerialną sferę niewidzialnego drugiego słońca.
     Grzeje się cały układ wszechświata.
     Uwolnie świadomości ma się odbyć za naszego życia.

  • mały budda pisze:

   Pozostaje kwestia wyjaśnienia, że próby wykorzystania II w.ś. starożytnego symbolu Słońca.
   Miały zadanie wpłynąć na czasoprzestrzeń i zaburzyli podstawową formę rozwoju świadomości na matce ziemi.
   Potrzebowali energii ludzkiej do swoich celów aby kontrolować globalnie ludzkość.
   Cofnęli mentalny obraz słońca aby kontrolować ludzi.
   Wiele świadomości opuściło matkę naturę w cierpieniu i bólu.

 6. trelemorele pisze:

  „Następnym działaniem tak ukonstytuowanej władzy jest rozbudowa elektoratu , inaczej zwanego poplecznikami lub sługusami …urzędnik jest złem koniecznym na ciele społeczeństwa , on niczego nie produkuje i poczynając od otwarcia etatu który zajmuje , aż po koniec pobierania świadczeń emerytalnych wraz jego śmiercią , jest on pasożytem , obciążeniem dochodu narodowego , jeżeli jego istnienie nie jest społecznym przymusem.”
  _____________________________________________
  Moze teraz zrozumiecie dlaczego musiałam odgrodzić się murem od zewnętrznego świata, od tak wielu przyjaciół, znajomych, ale i całkiem bliskich krewnych.
  Z niektórymi utrzymuję nadal sporadyczny kontakt…nie zmądrzeli do tej pory, raczej jeszcze bardziej co niektórzy zgłupieli.

  Mareczku, dzięki za artykuł 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s