Kończy się wrzesień 2015 roku, czas wielkich wydarzeń?

Czas września 2015 roku, to czas wzbierania olbrzymiej fali uchodźców politycznych i ekonomicznych, a także czas interwencji rosyjskiej w Syrii przeciwko IZIS, razem z prezydentem Asadem.
Być może są też i tacy, którzy z końcem września czekają ze zniecierpliwieniem na pojawienie się czerwonego Księżyca 28.09.2015 roku, ostatniego z tetrady .To prawda, że będzie to niezwykłe zjawisko astronomiczne, to prawda, że będzie tym bardziej niezwykłe, że będzie jego tarcza bardzo duża- będzie to tzw Superksiężyc. Dodatkowo Mars będzie w kwadraturze z Saturnem i luźnej koniunkcji z Jowiszem( dokładna koniunkcja będzie miała miejsce 17.10.2015 r). Dlaczego księżyc ten jest nazwany krwawym? Dlatego, że pełni z 28.09.2015 będzie towarzyszyło dodatkowo całkowite zaćmienie Księżyca. Będzie ono widzialne we wszystkich fazach w paśmie od środkowych stanów USA, całego obszaru Ameryki Południowej do pasa obejmującego Europę Zachodnią, na granicy zachodniej Polski kończąc. Cała tetrada ( 4 zaćmienia) czerwonych zaćmień Księżyca miała miejsce w okresie świąt żydowskich. Podobna sytuacja miała miejsce w latach 1949-1950 kiedy walczyło o niepodległość państwo Izrael oraz w roku 1967 w czasie tzw. wojny siedmiodniowej. Ciekawe, że od początku powstania Państwa Izrael, czyli 14 maja 1948 roku do początku września 2015 roku mija prawie dokładnie tyle lat ile wynosi cykl Terence’a Mc Kenny ( 64x64x6 dni) czyli 67lat 3 miesiące i 13 dni, skądinąd 384 dni to dokładnie 13 miesięcy księżycowych. W Apokalipsie św Jana znajduje się wers o czerwonym Księżycu :

„I zobaczyłem, gdy otworzył szóstą pieczęć, a oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosiany wór, a księżyc stał się jak krew.”

Ś.p Nnka pisała już o zjawisku Czerwonego Księżyca w odniesieniu do 10.12.2011 roku
https://nnka.wordpress.com/2011/12/05/a-ksiezyc-caly-stal-sie-jakby-krew/

Jak powstaje red moon

tetrada_2015

źródło:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nadchodzi-krwawy-superksiezyc-zacmieniem-nastepny-dopiero-za-18-lat

Wkrótce na niebie Krwawy Księżyc

Superksiężyc, Krwawy Księżyc, całkowite zaćmienie Księżyca – kiedy pojawią się na niebie?Już wkrótce miłośnicy ciekawych zjawisk astronomicznych będą mieć wyjątkową gratkę – wrzesień 2015 to miesiąc, w którym wystąpi kumulacja kilku atrakcji z tej dziedziny. Kiedy oglądać te astronomiczne atrakcje? Zaćmienie Superksiężyca i Krwawy Księżyc już 28.09.2015 r.
Superksiężyc – co to jest?

Zjawisko, określane mianem Superksiężyca, występuje wtedy, kiedy nasz nieodłączny satelita znajduje się w perygeum, czyli w najbliższym Ziemi punkcie na jego orbicie. Wówczas dla obserwatorów jest on prawie o 30% jaśniejszy oraz blisko 14% większy niż wtedy, kiedy jest w punkcie swojej orbity najbardziej odległym od naszej planety (czyli w apogeum). Taki właśnie jasny i duży Srebrny Glob będzie widoczny w końcu września 2015 roku. Okrąglutki, pucołowaty i wyjątkowo jasny Superksiężyc pojawi się już 27.09., ale to 28.09. będzie pełnia.
Całkowite zaćmienie Superksiężyca

Całkowite zaćmienie Księżyca będziemy mieli okazję oglądać po raz pierwszy od czterech lat. Wystąpi ono 28 września. Na dodatek stanie się to wtedy, kiedy na niebie swój srebrzysty poblask będzie rozsiewał Superksiężyc. To malownicze zjawisko astronomiczne rozpocznie się o 2:11, a przechodząc przez różne fazy – zakończy nad ranem. Trzeba więc albo nastawić sobie budzik lub alarm w telefonie, albo w ogóle się nie kłaść spać.

Amerykańska Agencja Kosmiczna informuje, że ostatnie zjawisko tego typu wystąpiło ponad 30 lat temu, w 1982 roku. Kolejne całkowite zaćmienie Księżyca będzie natomiast miało miejsce w 2033 roku.
Superksiężyc stanie się Krwawym Księżycem – czy się bać?

Zaćmienia Superksiężyca będzie jednoznaczne z pojawieniem się na niebie Krwawego Księżyca. Na skutek całkowitego zaćmienia nasz satelita nie zniknie, a zabarwi się na czerwono, ale nie jest to nic niezwykłego. Krwisty kolor bierze się z rozpraszania światła na cząsteczkach atmosfery Jednak nadchodzący Krwawy Księżyc zamyka tzw. tetradę – serię 4 całkowitych zaćmień, z których wcześniejsze wystąpiły 15.04.2014, 8.10.2014 i 4.04.2015. A z tetradą związane są niepokojące przepowiednie w Biblii, według których zabarwiający się na czerwono Księżyc zapowiada dramatyczne wydarzenia dla ludzkości, a może nawet koniec świata – media jakiś czas temu podchwyciły ten temat, pisząc o grożącej Ziemi we wrześniu tego roku katastrofie kosmicznej, spowodowanej uderzeniem ogromnego meteorytu. My jednak z optymizmem czekajmy na zbliżające się wyjątkowe zjawiska astronomiczne i przygotujmy się do ich obserwowania, bo warto.


źródło
http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/09/zacmienie-superksiezyca-i-krwawy-ksiezyc-juz-wkrotce-kiedy-ogladac-wyjatkowe-zjawiska-00569825.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Obserwacje Słońca, Obserwacje Ziemi, OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Kończy się wrzesień 2015 roku, czas wielkich wydarzeń?

 1. marek pisze:

  Czarne dziury są jednymi z najbardziej niezwykłych i jednocześnie najbardziej tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Ostatnio naukowcy znaleźli dowód na to, że dwa z tych obiektów mogą łączyć się w jeden. Niektórzy określają ten fenomen „św. Graalem fizyki”.

  więc czy ja za ASYHYANE DEYAN twierdząc ,że przestrzeń masywnej czarnej dziury jest światem fantomowym w stosunku do pozostałej części wszechświata jestem IDIOTĄ , czy Wam kochani bliscy brakuje zrozumienia tematu ?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/swiety-graal-fizyki-czarne-dziury-moga-sie-laczyc/s4pg13

  m

  • margo0307 pisze:

   „… więc czy ja… jestem IDIOTĄ , czy Wam kochani bliscy brakuje zrozumienia tematu ?…”
   _____________________
   Wg. mnie – ani jedno – ani drugie… 😀
   Nie ukrywam jednak , że temat czarnych dziur jakoś… nie specjalnie budzi moje zainteresowanie… 😉

  • Dawid56 pisze:

   Dla mnie to niepojęte że czarna dziura zderza się z czarną dziurą i te niewyobrażalne miliony lat..
   Tu z kolei o ciemnej materii: „Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) twierdzą, że ciemna materia może składać się z elektrycznie naładowanych cząstek, które związane są z nieznaną obecnie nam siłą i w jakiś sposób uniknęły wykrycia. Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) pozwoli zweryfikować tę teorię”
   http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-model-wskazuje-ze-ciemna-materia-sklada-sie-elektrycznie-naladowanych-czastek.

   • Mezamir pisze:

    Czarne dziury to po prostu planety i nie ma nic dziwnego w ich zderzeniu
    Przyciągają się swoim polem magnetycznym a nazywa się je czarnymi dziurami ze względu na to że nie odbijają światła

    Kiedyś myślałem że czarna dziura to otwór w przestrzeni 😀

 2. siola pisze:

  Co moze jeszcze spowodowac ze ksiezyc bedzie czerwony a slonce czarne ,na ksiezyc inne widmo swiatla jakie na niego pada ,hm slonce zasloniete CZYM I DLACZEGO .Czy swiat sie skonczy czy nie ,nie mam ja na to teraz wplywu,bac sie nie mam czego,bo nie ja nabroil zdrowo.Ach juz ci nabroilem ,po zabiciu Matki powiedzialem ze nie pojde ja do kosciola wtedy gdy o mordercach bede wiedzial.Wiec przed weselem by tesciowa uspokojic sam ja siebie wyspowiadal by koscielny slub miala.Coz widac dobrze zrobil bo morderca wraca na miejsce swej zbrodni,wiec co mial by mie spowiadac sluga tego co za zbrodnie odpowiada.Wiec ja sam przed soba odpowiadam za swe czyny ,nie potrzeba mi wspolnika by mnie potem szantarzowal.Coz jak Ktos uwaza ze zle zylem i na meki zasluzylem niech podemna swiat zawali,ale niech pamieta jeden z drugiem zeby nie byly wieksze jego dlugi wobec innych ludzi .Nie ubranko ani fora zrobia z ciebie czlowieka,takim co tak uwazaja same uciekaja prawdziwe skarby jak z galot z dzurawa kabza.Sami nie merkuja w swej nad innymi mocy ze powoli staja sie czerwonymi karlami co sie w sobie samym zapadaja i choc o duchowosci gadaja ,ducha tak naprawde w sobie nie Maja.Tak naprawde nie z czlowiekiem lecz z samym soba w gada graja.

 3. margo0307 pisze:

  No niestety… przespałam to epokowe wydarzenie… a tak się szykowałam… 😕
  Każdej nocy budzę się średnio… 2 a czasem nawet 3 razy…, a tą razą… położyłam się ok. 23,00 i… obudziłam o 5,50…, także kicha z oglądania widowiska…
  A Wy ?, – czy ktoś z Was oglądał zaćmienie krwawego księżyca ? 🙂

 4. margo0307 pisze:

  Mój komentarz oczekuje na moderację… 🙂

 5. Ifryt pisze:

  Obudziłem się o 3-ciej w nocy, i było dziwnie, bo z jednej strony pełno gwiazd, a z drógiej bardzo jasno jak na tą pore 😉

 6. margo0307 pisze:

  Jaka ładna, kolorowa fotka… Marsa 🙂
  Czyżby na Marsie była woda ?

  ” Naukowcy uważają, że ciemne obszary, które występują na powierzchni Marsa to niepodważalny dowód na obecność ciekłej wody, a tym samym istnieje prawdopodobieństwo rozwoju życia na Czerwonej Planecie – donosi BBC….”

  http://krolowa-superstar.blog.pl/2015/09/28/odkryto-najwieksza-tajemnice-marsa-na-powierzchni-czerwonej-planety-jest-woda/#more-50680

 7. Mezamir pisze:

  Znacie?

 8. Dawid56 pisze:

  Dzięki Mezamirze za tę „duchowa historię” : ) przypomina mi ona troszeczkę historię dziewczynki i jej taty, która w ważnych sprawach radziła się kocyka a w zasadzie niewidzialnych dla innych księżniczek.
  http://www.cda.pl/video/1186088d

 9. marek pisze:

  John Kerry ostrzega, że rosyjskie naloty w Syrii nie będą pomocne w walce z terrorystami.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosjanie-przeprowadzili-pierwszy-nalot-w-syrii/wp408v

  Idioci puszczają przez media napuszone głupie bąki , idioci ich słuchają i czytają , idioci idą milionami do piachu skutkiem swojej bezbarwności w rozumie

  A u nas na MŻ kocyk i księżniczki – Panie ratuj .

  m

  • Dawid56 pisze:

   Marku chciałem napisać o tym samym.
   Rosjanie zbombardowali dzisiaj Homs , miasto opanowane przez rebeliantów a nie IZIS.

   • trelemorele pisze:

    Macie jakiś pomysł o co chodzi w tym obecnie realizowanym szatańskim planie?

    • trelemorele pisze:

     A co sądzicie o amerykańskich obozach Fema?
     takich filmików jest całe mnóstwo

     • marek pisze:

      US-rael , szykuje się na obniżenie własnej populacji , tylko czeka na dogodny układ sił , rządzący – społeczeństwo .

      Wciąż za dużo broni w rękach cywili .

      Od 9/11 ten scenariusz jest realizowany z większą konsekwencją niż na naszym forum propagowanie logiki . Ot i FEMA

      m

    • Maria_st pisze:

     to zaden szatanski plan.
     to nasz plan, ludzi choc dotyczy to naszego ducha

    • marek pisze:

     Trzeba wyjść z zapyziałego podwórka pojęć i uwzględnić ,że cały wszechświat , a przynajmniej nasza jego część się bez ustanku między sobą nap ….la .

     I to zrozumienie , wyjaśnia że wielkie mapety na tym świecie odpieprzają to co im zza tej planety mocodawcy nakazują .

     Pomijając te zależności zawsze będzie się głupcem .

     m

     • Dawid56 pisze:

      Co ciekawe to dwa wydarzenia (Odkrycie wody na Marsie oraz Interwencja Rosji w Syrii zbiegły się w czasie z krwawym Księżycem.Tak jak napisałem intensyfikacja wydarzeń z 28.09.2015 nastąpi gdzieś w połowie października.

     • trelemorele pisze:

      nie zdziwiłabym się, że 10 października coś szczególnego się wydarzy, albo zapadną jakieś złe dla nas decyzje

  • Dawid56 pisze:

   Marku nie wiem czy wiesz że baśnie zawierają ukryte przesłanie dla dorosłych.Każda praktycznie z nich np baśnie Andersena, baśnie braci Grimm, Podróże Guliwera, Alibaba i 40 rozbójników, Baśnie z Tysiąca i Jednej nocy, wszelkie baśnie o smokach.Najważniejsze są jednak mity w których trudno czasami rozróżnić granicę między prawdą a fikcją ( mity greckie, mity Dogonów, mity Indian Hopi etc..)

   • marek pisze:

    Z ruskami mogę pić wódkę , Amerykanie mają takie same korzenie jak Australijczycy , mam objaśniać ?. Geny wpływają na tworzące się ego i umysł narodu , a baśnie są dobre do czasu puki nie rozpoczyna się armagedon .

    m

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s