Tajemnica Zodiaku-Tajemnica precesji punktów Równonocy

Dobiega obecnie końca epoka Ryb zapoczątkowana umownie narodzinami Jezusa Chrystusa i początkami Chrześcijaństwa. Wcześniej była epoka Barana obejmująca wydarzenia opisane w Starym Testamencie, „narodziny Rzymu”, czasy Asyrii. Starożytnej Grecji, jeszcze wcześniej mieliśmy epokę Byka to czasy z kolei starożytnego Egiptu i cywilizacji Krety, cywilizacji Sumeru, a jeszcze wcześniej – powinna to być epoka Bliźniąt- tyle że zapisów historycznych tej epoki brak – obejmowałaby ona hipotetycznie okres od roku ok 6250 p.n.e do 4100 p.n.e – tylko że brak również jakichkolwiek śladów istnienia w tym czasie jakieś cywilizacji. Co ciekawe, to wydaje się, że zbyt szybko przechodzimy do „porządku dziennego” przy próbie datowania jakichkolwiek wydarzeń palentologicznych.2000 lat to bardzo, ale to bardzo dużo- przez te dwa tysiące lat może się zdarzyć bardzo wiele. Mogą upaść całe cywilizacje i narodzić się nowe. Warto pamiętać ,że dzieje pisane państwa polskiego liczą zaledwie nieco ponad 1000 lat! – a ile się wydarzyło!!!. Nie ma więc żadnej pewności ile liczył okres precesji ok 5000 p.n.e –czy 1/112 jego część liczyła 2160 lat.Nie ma też żadnej pewności ile stopni miał kąt nachylenia osi Ziemi do Ekliptyki- czy wynosił on tak jak dzisiaj 66 stopni i 33 minuty? Być może oś Ziemi była pionowa – wówczas cykl precesyjny na pewno nie wynosiłby 26000 lat ale np 500 lat .Inna sprawa to Zodiak, którego powstanie jest wynikiem owego kąta nachylenia osi Ziemi do Ekliptyki. Wiemy obecnie, że to właśnie Zodiak wyznacza pory roku, wyznacza cykle narodzin i śmierci całej przyrody ożywionej Jeśli rzeczywiście planeta Wenus pojawiła się na firmamencie dopiero ok roku 1500 p.n.e, to trzeba zadać pytanie jaka planeta przed rokiem 1500 p.n.e rządziła znakiem Wagi- Wenus przecież nie było. Znak Wagi to harmonia, kontrakty, partnerstwo. Pojawienie się Wenus i ustabilizowanie jej orbity sprawiło że luka w Zodiaku się wypełniła , a Wenus została władczynią Byka i Wagi i dołączyła do pozostałych 4 planet czyli Merkurego, Marsa, Jowisza i Saturna.
Tak naprawdę nie wiemy ile dni liczył rok ok 5000 p.n.e Czy to było 360 dni, a może 260 dni? -stąd mówienie o cyklach precesji sprzed roku ok 3000 p.n.e wydaje się być po prostu pozbawione najmniejszego sensu! Nie ma też sensu mówienie o Zodiaku przed 3000 p.n.e – a jeśli oś Ziemi była prawie pionowa???

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Człowiek, Obserwacje Ziemi, OSTRZEŻENIE, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tajemnica Zodiaku-Tajemnica precesji punktów Równonocy

  1. Dawid56 pisze:

    Napisałem ten artykuł między innymi z uwagi na to że przedstawiciele jakiejś cywilizacji chcą zmienić cykl precesji Ziemi z 25920 lat na 26000 lat tylko, że jeśli np rok liczyłby zamiast 365,2422 dni 360 dni to różnica cykli przy 26000 latach wynosi aż 373 lata!!Natomiast 26000-25920= 80 lat- to po prostu nie ma większego sensu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s