Być może zobaczymy Zorzę Polarną na północy Polski (w przypadku dobrej widoczności)

Aby zobaczyć zorzę polarną należy patrzeć w niebo w kierunku północnym. Obecna burza geomagnetyczna została spowodowana szeregiem rozbłysków skierowanych w kierunku Ziemi i towarzyszącym im koronalnym wyrzutom masy. Rozbłyski miały miejsce z plamy 2371, która jest wielkości 10 średnic Ziemi i posiada konfigurację Beta-Gamm-Delta i strukturę magnetyczną FKC, czyli może grozić rozbłyskami klasy „X”. Zanotowano ogromny wzrost protonów do ilości ok 100/cm3 i prędkość wiatru słonecznego rzędu 700 km/sek. Co ciekawe można powiedzieć że wydaje się, że sytuacja się zmieniła i występują rozbłyski skierowane na wprost Ziemi. Ostatnio zanotowano rozbłysk M6.5 z plamy 2371.Nie ma jeszcze jak dotąd informacji czy ostatniemu rozbłyskowi towarzyszył kolejny wyrzut masy, wiadomo jednak że był on skierowany prosto w kierunku Ziemi. Wygląda na to, że burze magnetyczne o średniej a nawet wysokiej intensywności mogą trwać nawet parę dni. Może wystąpić wówczas pewna nerwowość, a nawet trudności z zasypianiem.
situation
magnetometr
natezenie_protonow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Obserwacje Słońca, Obserwacje Ziemi, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Być może zobaczymy Zorzę Polarną na północy Polski (w przypadku dobrej widoczności)

 1. margo0307 pisze:

  Co ta mapa ma przedstawiać Mezamir ?

 2. Mezamir pisze:

  The Prophecy:
  A Great Purification and Earth Changes
  By Medicine Grizzly Bear Lake-Thom
  Traditional Native Healer and Spiritual Teacher
  www. nativehealer.net (April 2006)

 3. Dawid56 pisze:

  A z Atlantyku wynurzyła się Atlantyda.Lepiej wyrzućmy te katastroficzną wizje z naszego umysłu 🙂

  • margo0307 pisze:

   „…Lepiej wyrzućmy te katastroficzną wizje z naszego umysłu 🙂 „
   _________________________________________________
   Tak, byłoby to o wiele lepsze… nic nie widzieć, ani nic nie słyszeć…
   Ale niestety… tak się nie da…, trudno zaprzeczyć temu, że na Ziemi zachodzą poważne anomalie pogodowe… 😕

   „…Coraz trudniej jest „Władzy”… zatuszować krytyczną sytuację, w jakiej znalazła się nasza planeta, i odwrócić od niej uwagę.
   Ponieważ ludzie dostrzegają te zmiany, wymyślono brednie o broni pogodowej, mające ich przekonać, że wszystko jest „ukartowane”.
   Nadzorcy chcą, by społeczeństwo myślało o nich jako panach sytuacji, ponieważ gdyby wszyscy dowiedzieli się, że zmiany na Ziemi, które OBECNIE obserwujemy, są częścią nieuchronnego i od dawna spodziewanego procesu, rządy wszystkich państw zostałyby przez to społeczeństwo… unicestwione.
   Bowiem myśl, że zmian na Ziemi nikt nie może powstrzymać, odbiera nadzieję.
   A masy ludzkie pozbawione nadziei są bardzo niebezpieczne…”

   Poniżej filmik ukazujący ogromne zmiany i anomalie klimatyczne na całej niemal Ziemi…, tylko w marcu br. a w ich wyniku – problemy i cierpienie ludzi i zwierząt… 😕
   O tym niestety nie mówi się w tele-pudle…

 4. marek pisze:

  Małgosiu , a nie pamiętasz z autopsji czy z objaśnienia pojęcia ” burza hormonów ” czy nie znajdujesz porównania zjawisk na Ziemi z rośnięciem włosów pod nosem u chłopców czy piersi u dziewcząt w okresie dojrzewania i ich nieprzewidywalnymi zachowaniami w tym okresie.

  Jeżeli mamy dać wiarę w to że idzie przemiana , zaakceptujmy ,że dotyka ona również Ziemi.względnie w pierwszym rzędzie Ziemi . A to co obserwujemy w zdarzeniach atmosferycznych to procesy związane z jej dojrzewaniem do wejścia w inną jakość/ częstotliwość / .

  Przypuszczalnie stanowimy dla Ziemi i tego procesu który ona przezywa w pewnym sensie „wentyle bezpieczeństwa ” które mogą obniżyć napięcia energetyczne w niej zachodzące .
  Lecz logicznym jest w takim pojmowaniu , ze kosztuje to nas przyjmowaniu energii o ciężkich jakościach .

  Tak źle i tak nie dobrze . Ziemia grozi kataklizmami , a nas szczują do wojny .
  Nie dajmy się zwariować . Trzeba powoli upuszczać pary z gwizdka Ziemi , tak aby wilk był syty i owca cała . Straty muszą być bo to jest nieuniknione , ale czyńmy je minimalne , a nie katastrofalne.

  m

  • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

   Wystarczy że ludzkie bestie zostaną stąd wywalone i już nic więcej nie będzie trzeba robić i zmieniać. To wy jako gatunek stanowicie problem dla Ziemi a nie Ziemia jest problemem dla was. Jedynego oczyszczenia jakiego potrzebuje ta planeta to oczyszczenie się z ludzi którzy zachowują się obecnie jak złośliwe robactwo.

    • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

     Zmiany jakie obecnie występują na planecie są spowodowane debilnym podejściem człowieka do Matki Ziemi dlatego też planeta odpłaca wam tym samym, skoro Cywilizacja nie szanuje planety która jest ich domem. Jedną z bardziej debilnych czynności robionych przez ludzi w obecnym czasie jest wykaszanie przy domowych trawników jak ja to widzę to dosłownie Nóż otwiera mi się w kieszeni. Zamiast pisać o ezo bzdetach w kółko z których i tak nic nie wyniknie lepiej realnie zrobić coś dla Planety np jak by każdy z Mistyków posadził ok 100 drzewek Liściastych na głowę było by super jednak zapewne zamiast drzewek doczekam się z 50 wymówek bo szaraki, bo reptilianie, bo czarne dziury itp bajanie. Jak byście chcieli wiedzieć to ja takim czymś zajmowałam się już jako dziecko 8 letnie gdyż nie jest to nic trudnego zebrać nasionka wyhodować z nich drzewka a następnie posadzić te roślinki gdzieś na Ziemi 🙂

     http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ziemia-bez-ludzi-zregeneruje-sie-po-1000-lat

     Ziemia bez ludzi zregeneruje się po 1000 lat

     Brytyjscy ekolodzy badający oddziaływanie człowieka na środowisko wykazali, że w przypadku całkowitego zniknięcia ludzi, planeta otrzyma swój pierwotny wygląd już po 1000 lat. Gdyby coś takiego miało miejsce po zaledwie 2 milionach lat na Ziemi nie byłoby żadnych śladów ludzkiej egzystencji.

     Dowolny materiał na naszej planecie jest podatny na rozkład, prędzej czy później, wszystkie budynki i obiekty bez odpowiedniej opieki padną w zapomnienie. Nawet plastikowe śmieci, które są uznawane za jedne z elementów nieulegających rozkładowi, nie są odporne na działanie promieni słonecznych oraz wahania temperatury.

     W przypadku braku interwencji człowieka, pożary lasów rozprzestrzenią się tak, że zniszczy to wiele śladów ludzkiej egzystencji. Teraz świat ma około 6 miliardów ludzi. Tak duża liczba ludzi może powstrzymać siły natury, dostosowując ją do swoich potrzeb. Ale jeśli na świecie populacja zostanie zredukowana do zera, natura przejmie inicjatywę, usuwając wszelkie ślady ludzkiej egzystencji.

  • margo0307 pisze:

   „…Tak źle i tak nie dobrze . Ziemia grozi kataklizmami , a nas szczują do wojny .
   Nie dajmy się zwariować…”

   ___________________
   Święte słowa Klakierku 😀 ❤

  • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

   Poczekajcie na burzę Hormonów Gai gdy Huragany zniszczą wam domki wtedy być może się ockniecie a wszystko wskazuje że ockniecie się z ręka w nocniku. Niszczycie Planetę i jeszcze macie pretensje że Ziemia się przed wami broni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s