Kość słoniowa i róg nosorożca

Być może, jeśli nie zatrzyma się tego procederu mordowania nosorożców i słoni, zwierzęta te będzie można oglądać tylko na obrazkach jak dzisiaj mamuty, tury jednorożce. Liczebność słoni zmalała od 10000000 na początku XX wieku do ok 450000 w roku 2014.Z liczebnością nosorożca białego jest jeszcze gorzej, w tej chwili ich liczba waha się w okolicy 20000.:)

Liczba słoni zabitych w 2013 roku przez kłusowników przekroczyła 22 tys. – „słonie mogą wyginąć już za 20 lat”
Afrykańscy kłusownicy zabili w tym roku ponad 22 tys. słoni, by pozyskać cenną kość słoniową – wynika z raportu ONZ. Skala handlu tym nielegalnym towarem jest najwyższa od prawie dwóch dekad. W niektórych państwach wybito już blisko 2/3 populacji tych ssaków.
kosc_sloniowa
Naukowcy alarmują, że jeżeli skala polowań się nie zmniejszy, to słonie mogą wyginąć nawet już za 20 lat.

O raporcie agendy ONZ ds. handlu dzikimi zwierzętami (CITES) poinformowała międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.
Z danych zebranych ze 179 państw należących do CITES wynika, że w Afryce Centralnej poziom kłusownictwa jest blisko dwa razy większy niż na całym kontynencie. Zdaniem naukowców w ciągu ostatniej dekady w niektórych państwach wybito blisko 2/3 populacji słoni. Rekordowy był rok 2012, kiedy zabito ponad 25 tys. tych ssaków.
Mimo iż w ostatnim roku liczba zabitych słoni spadła, to od 20 lat nielegalny handel kością słoniową przybiera na sile. Przykładowo w 2011 r. udaremniono 17 dużych transakcji tym towarem i przejęto ponad 26 ton kości. W tym roku stróże prawa skonfiskowali już ponad 40 ton tego cennego surowca.
W raporcie wskazano, że w latach 2012-2013 r. największymi odbiorcami kości słoniowej były państwa azjatyckie. Największe transporty nielegalnego towaru trafiają z afrykańskich portów (Kenii i Tanzanii) do Azji Południowo-Wschodniej – m.in. do Malezji czy Wietnamu, skąd wysyłane są dalej, m.in. do Chin. ONZ wskazuje, że duże ilości kontrabandy trafiały także z Nigerii do Europy, Hiszpanii i Turcji, skąd szmuglowane są na Daleki Wschód.
W marcu premier Tajlandii Yingluck Shinawatra zadeklarowała zwiększenie kontroli w tym kraju, aby ukrócić sprzedaż nielegalnej kości słoniowej. Ekolodzy wskazują na tajskie prawo, które zezwala na handel kością słoniową pochodzącą od rodzimych gatunków. Grupy przestępcze wykorzystują tę lukę prawną i wprowadzają na rynek kość pochodzącą od afrykańskich słoni.
O tym, że przemytem zajmują się duże zorganizowane grupy przestępcze świadczy fakt, że transakcje są duże. Celnicy zatrzymują jednorazowo nawet 500-800 kg kości słoniowej. ONZ wskazuje, że od ponad 10 lat grupy zajmujące się pozyskiwaniem i przemytem kości w Afryce stają się coraz silniejsze i aktywniejsze.
W kwietniu tego roku ponad tysiąc żołnierzy z państw Afryki Środkowej tropiło ok. 300 kłusowników z Sudanu. Tylko jednej nocy (14-15 marca) w południowym Czadzie przestępcy zabili przynajmniej 89 słoni. Tej samej grupie przypisuje się także zabicie na początku roku ok. 30 słoni w Republice Środkowoafrykańskiej i ok. 300 w kameruńskim Parku Narodowym Bouba N’Djida w 2012 roku.
Proceder jest bardzo opłacalny. Szacuje się, że kłusownicy na nielegalnym handlu zarabiają kilkaset mln dolarów rocznie. Jeden kieł przemycony do Azji może kosztować ponad 20 tys. dolarów.
Słoń afrykański jest największym żyjącym ssakiem lądowym. Sto lat temu populację tych ssaków szacowano na 5-10 mln osobników. Sto lat później, w 2012 r. skurczyła się już do ok. 400-500 tys. zwierząt. Słonie osiągają dojrzałości płciową w wieku ok. 15 lat, a ciąża trwa blisko 22 miesiące.
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/liczba-sloni-zabitych-w-2013-roku-przez-klusownikow-przekroczyla-22-tys-slonie-moga/tkrvx

Strażnicy z karabinami strzegą przez 24h na dobę ostatniego samca białego nosorożca północnego

Jeszcze w zeszłym roku na świecie było siedmioro przedstawicieli gatunku białego nosorożca północnego, w tym dwóch samców, ale jeden zdechł i obecnie został już tylko jeden oraz 5 samic zdolnych do zapłodnienia. Samiec o imieniu Sudan jest tak cenny, że strzegą go dzień i noc uzbrojeni strażnicy w rezerwacie w Kenii.

Nosorożce afrykańskie są zwierzętami zagrożonymi wyginięciem ze względu na głupi przesąd. Chińczycy wierzą w to, że sproszkowany róg nosorożca jest skutecznym afrodyzjakiem. Aby tą dziwaczną „viagrą” nasycić azjatyckie czarne rynki trwa rzeź nosorożców, którym potem odżyna się róg dokładnie tak samo jak w przypadku kości słoniowej. Z tego powodu praktycznie wszystkie ich podgatunki są zagrożone, a niektóre, jak biały nosorożec północny nawet ekstremalnie.

Nosorożec Sudan – Źródło: Batian Craig, Ol Pejeta Conservancy
Ostatni samiec, który może przedłużyć gatunek urodził się w Czechach w Zoo w Dvur Králové. W 2009 roku pozbierano 4 z 7 pozostałych na świecie białe nosorożce północne i znalazły się w rezerwacie Ol Pejeta w Kenii. Obecnie pozostał tam ostatni samiec i dwie samice. Nosorożce są strzeżone 24 godziny na dobę przez uzbrojonych strażników.
pilnowanie nosorozców
Usiłowano im stworzyć naturalny habitat, aby wystąpiły normalne cykle przyrody. Przy odrobinie szczęścia być może dojdzie do zapłodnienia którejś z samic, co w tych okolicznościach byłoby równoznaczne z przetrwaniem tego ekstremalnie zagrożonego wyginięciem gatunku.
Źródło
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/straznicy-karabinami-strzega-przez-24h-dobe-ostatniego-samca-bialego-nosorozca-polnocnego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, OSTRZEŻENIE, Słońce i Natura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Kość słoniowa i róg nosorożca

 1. Dawid56 pisze:

  W Dezyderacie w zasadach buddyzmu i przykazaniu Miłości Jezusa jest powiedziane. Miej szacunek do Bliźnich i wszystkich czujących Istot, w Bibli niestety nie jest to powiedziane.W sposób Bardzo opatrzny rozumiano słowa „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Największą zbrodnią Człowieka przeciw Zwierzętom jest ich zabijanie dla zabawy i rozrywki, dla pieniędzy i zysku i dla eksperymentów medycznych.

  • JESTEM pisze:

   „Największą zbrodnią Człowieka przeciw Zwierzętom jest ich zabijanie dla zabawy i rozrywki, dla pieniędzy i zysku i dla eksperymentów medycznych.”

   To jedna z wielu zbrodni…, bo podobną jest zbrodnia Człowieka przeciw Człowiekowi jak np. nie tylko wojny i zabijanie, ale także wywłaszczanie, wyrzucanie ludzi z terenów na których mieszkają od pokoleń (a nie są właścicielami) jak to między innymi dzieje się w Afryce. Gdzie ludzie są wyrzucani z domów po to, by na tych terenach różne koncerny, wielkie korporacje mogły budować różne fabryki, przedsiębiorstwa itp… dla swoich zysków. Kierując się wyłącznie zyskami. I takie zjawiska mają miejsce na Ziemi.

   „W Dezyderacie w zasadach buddyzmu i przykazaniu Miłości Jezusa jest powiedziane. Miej szacunek do Bliźnich i wszystkich czujących Istot, w Bibli niestety nie jest to powiedziane.”

   Zostało specjalnie pominięte…
   bo jest wiedza, która nas łączy wszystkich i wiedza, która nas dzieli, wprowadza podziały… A takie podziały powodują konflikty, walkę (o racje, wyższość jednych nad drugimi, władzę, wyzysk, poniżanie itp.) i w rezultacie całkowite zachwianie harmonijnego naszego współistnienia na Ziemi… I takie zjawiska mają miejsce na Ziemi.

 2. JESTEM pisze:

  Rogi… zabijane zwierzęta dla „cennych rogów”…
  Pewnie podobnie było z legendarnymi jednorożcami kiedyś…
  Ten sam stary wzorzec… powtarzany, a nawet „udoskonalany”…

  Dama z jednorożcem z XV w. (Musée de Cluny, Paryż)

  „W średniowieczu wizerunek dziewicy z jednorożcem na kolanach był częstym motywem sztuki chrześcijańskiej jako symbol Najświętszej Marii Panny, a sam jednorożec symbolizował Chrystusa.
  (…)
  To legendarne stworzenie było symbolem Chrystusa – wcielonego Boga – oraz alegorią nieokiełznanych sił natury.
  (…)
  Wierzono również, że róg tego stworzenia jak również i jego łzy mają magiczną moc oczyszczania wszystkiego, czego dotkną, i są panaceum na wszelkie trucizny i choroby. W sztuce średniowiecznej i renesansowej był symbolem czystości i niewinności.
  (…)
  We wczesnochrześcijańskim, anonimowym tekście znanym jako Fizjolog (Φυσιολόγος) cały rozdział 22. poświęcony jest jednorożcowi[23]. Spopularyzował on wizerunek tego stworzenia jako alegorii Jezusa, które, gdy napotka dziewicę (symbolizującą Matkę Boską), kładzie głowę na jej kolanach i zasypia. Takie wyobrażenie zaprezentowane w Fizjologu dało początek wykorzystywaniu motywu jednorożca w różnych dziełach chrześcijańskiej sztuki sakralnej. Śmierć tego stworzenia była przedstawiana jako symbol męki Chrystusa. Uważano, że jednorożec może zostać oswojony tylko przez dziewicę; niektórzy chrześcijańscy twórcy postrzegali to jako alegorię relacji Jezusa z Matką Boską.”

  Dzika kobieta z jednorożcem, ok. 1500-1510 (Bazylea, Historisches Museum)

  Znane ponoć było… polowanie na jednorożca…
  „W legendach i podaniach tradycyjnym sposobem na schwytanie jednorożca było zastawienie na niego pułapki przy wykorzystaniu dziewicy. Jak pisał Leonardo da Vinci, opisując swój szkic Dama z jednorożcem, stworzenie to jest niezwykle dzikie, okrutne i nie potrafiące się kontrolować. Sytuacja taka zmienia się, gdy napotka na swej drodze dziewicę – wówczas łagodnieje i zasypia z głową opartą na jej kolanach. Dzięki temu myśliwi mogą je schwytać”

  Polowanie na zwierzę symbolizujące Chrystusa?

  I a propos jednorożca i Biblii ponoć:
  „Zwierzę o jednym lub kilku rogach, nazywane w języku hebrajskim Re’em (רְאֵם), wspomniane jest w Biblii kilkakrotnie, często jako istota symbolizująca siłę. W greckiej Septuagincie nazwę tę przetłumaczono na monokeros, a w łacińskiej Wulgacie – unicornus. Oba słowa oznaczają jednorożca. W polskich tłumaczeniach Pisma Świętego hebrajskie słowo zastąpiono wyrażeniem „baw󳔄.

  • Ktoś pisze:

   „I a propos jednorożca i Biblii ponoć:
   „Zwierzę o jednym lub kilku rogach, nazywane w języku hebrajskim Re’em (רְאֵם), wspomniane jest w Biblii kilkakrotnie, często jako istota symbolizująca siłę. W greckiej Septuagincie nazwę tę przetłumaczono na monokeros, a w łacińskiej Wulgacie – unicornus. Oba słowa oznaczają jednorożca. W polskich tłumaczeniach Pisma Świętego hebrajskie słowo zastąpiono wyrażeniem „baw󳔄. ”

   – a w KRADZIONYM przez pustynnych nazi …… ORYGINALE mówiono o BYKU….. w jego swojskiej TUR-zej odmianie stąd król arTUR co jest tylko CELOWO przekręconym królem Ra-TUR-em zwanym inaczej, na przykład, BALARARAMA – Mocarny Rama…..

   Innym świętym zwierzeciem Słowian był jeleń jakiemu odrąbano rogi zamieniając je w jednorożcowy ROGO-WIBRATOR, że niby on nim „zapładnia dziewice” co by były „niepokalanie” popchniete….. a to też TYLKO odwołanie do…… do lokalnego panteonmu z jakiego nazi w myskach pokradło tych swoich salomonów i innych ….. „żydowskich” bohaterów ich ….. bajek dla zidiociałych zjudeizowanych gojów…..

   A potem jako antytezę jezusika plugastwo jerozolimskie stworzyło swojego bawołorogiego „zeusa”.

   • marek pisze:

    Polowanie na zwierzę symbolizujące Chrystusa?

    A potem jako antytezę jezusika plugastwo jerozolimskie stworzyło swojego bawołorogiego „zeusa”.

    Jedna ambona , druga ambona , a między ambonami Filip jak antyteza mądrości wygłaszanych ….

    ….i widać już obrzeża horyzontu zdarzeń , wiadomo – czarnej dziury z powitalnymi fanfarami a do niej kroczą mędrcy z swymi orszakami ..

    • Ktoś pisze:

     To zacznij budować kolejny ołtarzyk bo twoje…. Centralne Słońce też ma rogi….. Rozłożyste Rogi….. zupełnie jak …. Drzewo Życia.

     • marek pisze:

      He he he he he dotarło pod tron …

      z uwalanymi tolerancją buciorami …..a co ma między rogami ? he he he he he ….

      m

     • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

      Między rogami Ma Słoneczko które poprzez Ogień będzie ustawiać bałwochwalców do pionu. Zobaczymy ile świętości będzie w tych waszych struganych bożkach z drewna gdy nadejdzie Wszech niszczący Ogień Odpłaty Sił Światła. Można było inaczej jednak pokojowe rozwiązanie odrzuciliście.

     • Ktoś pisze:

      E tam, wreście obedarłem cię z OSTATNIEJ maseczki…. ;p

     • Ktoś pisze:

      „Zobaczymy ile świętości będzie w tych waszych struganych bożkach z drewna gdy nadejdzie Wszech niszczący Ogień Odpłaty Sił Światła.”

      – przecież MÓWIĘ tym głupcom, że jak się NIE NAWRÓCĄ to WYGINĄ….

      Tylko zjudaizowanym zjebom się może wydawać iż Centralne Słońce będzie tańczyć wedle ich fujarek. ;D

      Ono tu zrobi ROZPIERDUCHĘ…… i bez wzgledu na to ile ton żydonazistowskiego bełkotu spisano jako „pisma święte”. I bez względu na to ilu cwelom w krawatach MOC Centalnego Słońca „pomoże w panowaniu nad światem”. Znaczy „mogła by pomóc” bo i tak ONO ma ich wszystkich głęboko, głęboko w ESICY. :F

      Ocaleją tylko NAWRÓCENI….. a i to nie wszyscy….. 😉

      PS.
      Ciekawe który katoćwok wie iż inna nazwa chrystusa to LEWIATAN? Bo nawet STRACH PYTAĆ dlaczego….. go tak nazwano……. bo i tak odpowiedzią będzie dzwonowa cisza… jak przy pytaniu o ODPOWIEDŹ DLA LeeLoo……

   • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

    W dawnych czasach Normalności na Ziemi Rogi były atrybutem boskości jednak gdy nastała kosmiczna noc dla Planety szamani od czarnej magi odwrócili wszystko o 180 stopni zamieniając Dewów(Aniołów) na diabłów z Rogami a Vampirów (Asurów) pożądających krwi Dewów na Zbawców.

    Venus stanowi oczko w głowie Kosmicznej Krowy/Gwiazdozbioru Byka/Krowy gdyż konstelacja ta normalnie posiada 1 oko (gwiazda Al-de-baran) oraz drugie Venus które jest idealnie widoczne w tym gwiazdozbiorze jak drugie Oko dokładnie co 8 lat po zakreśleniu pętli przez tą Planetę nad konstelacją Oriona.

    2012-Venus Meet Pleyades

    2020-Venus Meet Pleyades

    2012+2020=4032 or (432)

    4032/7=576

    (-2-3/4-567-)

    3/4 April ❤ AND 567 In 2020

    And 2028

    2012 + 2028 = 4040 Luci Big Smile 🙂

    Dodatkowo Planeta ta Stanowi widoczne na Niebie Serce Naszego Słoneczka.

    Symbolizm krowy sięga w wierzeniach indyjskich czasów aryjskich. Już wedyzm znał ją jako uniwersalną Matkę i symbol kosmiczny. Teksty staro wedyjskie przekazują, iż poza sklepieniem nieba znajduje się niebiańska krowa. Słońce i Księżyc pojmowano jako jej cielaki, a światło tych ciał niebieskich jako mleko Niebiańskiej Krowy.

    20 marca można było podziwiać podczas zaćmienia zajefajne rogi naszego Słoneczka.

    Podobne rogi ma Bogini Księżycówka z tą różnica że Księżycówka pokazuje je częściej niż nasze Słoneczko 🙂

    W polskiej pieśni z okazji uchwalenia konstytucji 3 Maja także mamy odniesienie do Bogini Venus/Jutrzenki.

    „Witaj, majowa jutrzenko,
    świeć naszej polskiej krainie,
    uczcimy ciebie piosenką
    Która w całej Polsce słynie.”

    Świętym Miesiącem Marysi/Venus/Frei jest Maj więc Fatima 13 Maja bo 13 obrotów wokół Słoneczka trzeba zrobić aby narysować pentagram w ciągu 8 ziemskich lat 🙂


    Polecam zapoznać się z informacjami zamieszczonymi pod tymi linkami:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Nabożeństwo_majowe

    http://www.terliczka.pl/index.php/nabozenstwa-fatimskie

    W 2017 r. przypada setna rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy do wspólnego przygotowywania się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczyna się 13 maja 2009 r., a kończy 13 maja 2017.

    Viva Ascension 2017

    Jezus jak by kto nie wiedział zawiera przymierze z Asurami(Vampirami) dlatego głównym punktem programu w Asurowych czarnych modłach jest picie krwi która jak by nie było stanowi jedzonko dla tych istot.

    Saga Zmierz zawsze dobrze się sprzedaje 🙂

    Obecnie Ludzkość robi wszystko aby ściągnąć na siebie gniew Najwyższego Stwórcy mordując rytualnie różne zwierzęta które uosobieniem różnych starożytnych bóstw np mordowanie byków podczas Korridy w Hiszpanii lub żarcie martwych Ryb(Karpi) na Święta które jak by nie było mają symbolizować zwycięstwo Życia nad Śmiercią.

    Skoro świętujemy takie coś chyba logiczne że nie powinno się mordować żadnych żywych istot aby później sobie z ich zwłok robić ucztę.

    Obecnie na Ziemi jest zbyt duże bałagan dlatego tez pod koniec roku listopad- grudzień powinno dojść do znacznego wydarzenia które zapoczątkuje zmianę kierunku tej cywilizacji która obecnie jest na kursie Autodestrukcyjnym.

    Słowiański światopogląd i system Wiary(wiedzy o pierwotnym świetle ) jest najlepszy, to co jest obecnie zapodawane po bluźnicach Ludziom to duchowy chłam, szkoda tylko że bardzo duża część społeczeństwa nie zauważa nic niepokojącego w tym że musi na kolanach oddawać pokłony martwym figurom i obrazom. Istnieje duże prawdopodobieństwo że gdy dojdzie do interwencji z zewnątrz kilka gniazd żmij na Planecie stanowiących centra zwodniczych nauk duchowych zostanie spalonych ogniem aby realnie obudzić Ludzkość.

    Jakbyście zapomnieli skąd pochodzicie i gdzie jest wasz Dom oraz Bogini Mama to polecam zrobić taki magiczny zabieg czyli nalanie do lekarskiej lateksowej rękawiczki wody i może wam ten kształt przypomni coś związanego z Krową która w Indiach jest symbolem Kosmicznej Matki.

    Droga Mleczna

    PS Będzie tak jak ja chcę, właściwie to zawsze w finalnym rozrachunku tak jest. Dlatego też 7 dzień tygodnia będzie Świętym Dniem który będzie poświęcony Ziemi i Słonecznej Gwiazdeczce 🙂

    PS2 Będzie też jak jest zapowiedziane w Apokalipsie "CI którzy niszczą Ziemię sami zostaną zniszczeni przez Najwyższego Stwórcę" Jak by kto nie wiedział Planeta Ziemia/Gaja najeży do Gwiazdozbioru Byka/Krowy więc lepiej nawracajcie się póki macie jeszcze na to czas.

    Nawracajcie się jak nie chcecie skończyć na Lu-Cyferkowych Rogach 😀

    • marek pisze:

     Lucek , Ktosiu dajcie spokój właśnie patrzę jak Bonaparte idzie na Moskwę ., chcę zobaczyć jak będzie wracał , na razie straszy …Wy też popatrzcie..

     m

     • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

      Najlepiej odgrywać pożytecznego idiotę w Archonckich gierka nie mając tak naprawdę pojęcia jak sprawa odnośnie Ziemi wygląda oraz jakie działania będą tutaj wykonywane.

      Tak więc czarna dziura której tak bardzo się boisz nic nie wciągnie gdyż Potężne Kosmiczne Istoty duchowe postanowiły inaczej, nie po to poświęcały bardzo wiele swojej Energii w stworzenie tej Planety aby teraz wszystko przeznaczyć na stracenie.

      Ziemia przetrwa oczyszczenie na 100% a ile Ludzi nawróci się z drogi zatracenia którą obecnie kroczy już nie jest tak ważne. Jak chcecie to kręcie się dalej wokół śmierci tylko później nie dziwcie się że będziecie musieli jej doświadczyć na własnej skórze.

      Odnośnie Czarnego Słońca (Black Sun) to taki fajowy obiekt kosmiczny który ma na was OKO 🙂 coś na wzór lustra fenickiego, OKAZANIE PODEJRZANYCH a to wiąże się z zamordowanie pewnej postaci (5) tutaj na Ziemi po czym na cywilizację tą nałożono karę.

      Teraz będzie kosmiczny rozrachunek i oczyszczenie tego miejsca Ziemi z szumowin, będzie bardzo ciekawie 🙂 gdyż nie można stąd uciec w żaden sposób a żadna ekipa ratunkowa tutaj dla plugawców nie przybędzie.

      Może zdarzyć się tak że w pewnym momencie ze Słoneczkiem stanie się COŚ po czym duża część ludzi zacznie padać jak muchy gdyż nie będą mogli wytrzymać zwiększonej częstotliwości Światła. Najprościej pisząc poprzepala wam obwody genetyczne DNA lub wystąpią u ludzi choroby które spowodują konieczność przejścia przez bramę śmierci dla tych którzy zbyt daleko oddalili się od PRZY-RODY oraz Matki Ziemi.

     • Maria_st pisze:

      Tak fajnie mi się Lucus do Ciebie napisalo, dziury ukazalo..i kiszka…..poszlo w NICOSC…..i ni ma komentarza….
      chiba góra nie zna sie na żartach, albo cos za duzo napisalam

     • Ktoś pisze:

      1.
      „Odnośnie Czarnego Słońca (Black Sun) to taki fajowy obiekt kosmiczny który ma na was OKO 🙂 coś na wzór lustra fenickiego, OKAZANIE PODEJRZANYCH a to wiąże się z zamordowanie pewnej postaci (5) tutaj na Ziemi po czym na cywilizację tą nałożono karę.”

      – bo SET nie zabił OZYRYSA (podobnie jak Enlil Enkiego) tylko go POMŚCIŁ a po to się głąbom głosi iż „ZABIŁ” by w cieniu niewiedzy ukryć prawdziwego mordercę – żydów…… ich antenatów z koalicji robaka i wężą (swoją drogą ostatnio strasznie promowane są robale jako „aniołowie”)

      2.
      „Może zdarzyć się tak że w pewnym momencie ze Słoneczkiem stanie się COŚ po czym duża część ludzi zacznie padać jak muchy gdyż nie będą mogli wytrzymać zwiększonej częstotliwości Światła. ”

      – ze „słoneczkiem” nic się nie stanie. Przynajmniej tym fizycznym. Zbliżający się event będzie daleko bardziej ciekawszy …… i zapewni każdej zjudaizowanej gliździe czy karaluchowi MNÓSTWO WRAŻEŃ…… 😉

 3. margo0307 pisze:

  Choć wiem, że… wszelka brzydota, którą widzimy wokół siebie, jest skutkiem… naszych wlasnych osądów… i wszelki ból, na który spoglądamy – jest ich rezultatem…
  I choć wiem też, że… samotność czy poczucie straty…, przemijanie czasu i rosnąca beznadziejność…,czy też odrażająca rozpacz i lęk przed śmiercią – wszystko to ma swoje źródło… w naszych osądach…
  Mam też świadomość, że… nic z tego nie jest prawdziwe… ale… i tak smutno mi, gdy czytam o tak daleko posuniętej głupocie, jaka cechuje kłusowników naszych czworonożnych braci… 😕

  • JESTEM pisze:

   „ale… i tak smutno mi, gdy czytam o tak daleko posuniętej głupocie, jaka cechuje kłusowników naszych czworonożnych braci… :?”

   Głupota… „niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych…
   to inaczej ignorancja, niewiedza…

   – niewiedza, ignorancja (głupota)
   – przywiązanie, pożądanie
   – gniew, nienawiść
   – zazdrość, rywalizacja
   – duma, próżność
   to główne przyczyny zbrodni i cierpienia…

   • marek pisze:

    Głupota… „niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy…

    i cytat z Twego bloga …

    Świadomość została podzielona na 3 „strefy”: nad-świadomość, świadomość i podświadomość. Te trzy „strefy” świadomości są jednak JEDNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ… przejawiającą się jakby w trzech różnych „stanach” czy „poziomach” lub „obszarach”.

    Przy okazji tego tematu mam okazję przedstawić model rozumienia elementów świadomości w człowieku przypuszczalne bardziej przystający do możliwości współczesnego rozumienia .

    Należy zacząć od nieco odmiennej definicji człowieka : Człowiek to zmutowana forma świadomości . Czego z czym ?

    Odzwierzęcej świadomości ciała określanej przez psychologię / podświadomością / z porcją świadomości bytu wysokorozwiniętego względnie porcją świadomości zaczerpniętą ze zbioru świadomości wysoko rozwiniętej w skali życia określanej / nad świadomością lub Wyższym Ja /

    W tym modelu to mutacja podświadomości w kontakcie z WJ tworzy trzecią jakość mutanta podświadomości , / średnie Ja /.

    Rycina którą prezentujesz na swym blogu wspiera niejako ten model ilością rąk poszczególnych jaźni – ukazując tym akcentem symbolicznie ich zróżnicowanie w rozwoju , a chyba bardziej zróżnicowanie w twórczych potencjałach .

    Osobiście dopiero teraz zrozumiałem przesłanie ze snu iż to średnie Ja jest od teraz głównym wyrazicielem moich przekonań i decyzji . Z ostrożnością wnioskuję ,że ta informacja może wyrażać pośrednio treść iż uzyskałem samodzielność wynikającą z ukończenia okresu oddziaływania WJ na podświadomość.

    Dzielę się tymi spostrzeżeniami , gdyż dostrzegam że ich uwzględnienie zmienia konstrukcję niektórych pojęć które formułujesz . Ale to już sprawa Twoich przemyśleń .

    m

    • marek pisze:

     A tutaj coś o przyczynach kreacji mutantów , i kopiach fraktalnych ..

     Każdy punkt na prawdziwie naturalnej siatce kathara jest wypełniony jego ” pełną energetyczną integralnością.”

     Co jest oryginalne, nie może umrzeć, ale jeżeli ” materiał ” zostaje wyciągnięty z tych oryginalnych struktur w celu stworzenia jego kopi, wtedy te kopie mogą zawierać w sobie zwiększone poziomy zagęszczenia w kierunku śmierci , jeżeli zostaną odcięte od źródła ich zasilania.

     Te zniekształcone wersje oryginału są kreatywnymi ekspansjami fraktali, ale ta forma kreatywności jest tą , bez której mogło by się obejść, ponieważ nie jest ona autentycznie kreatywna.

     m

  • marek pisze:

   Popatrzcie sobie na Ziemię z perspektywy jednej z tych dwóch dziurek.

   Naukowcy są o krok od wykonania zdjęcia tajemniczego obiektu zwanego Sagittarius A, czarnej dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki.

   http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/tajemniczy-obiekt-w-centrum-naszej-galaktyki/bglvd6

   M

   • margo0307 pisze:

    „Popatrzcie sobie na Ziemię z perspektywy jednej z tych dwóch dziurek.
    Naukowcy są o krok od wykonania zdjęcia tajemniczego obiektu zwanego Sagittarius A, czarnej dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki….”
    _____________________________________________
    „…Świat sam w sobie jest niczym. Twój umysł musi mu nadać znaczenie.
    To, co w nim widzisz, to twe pragnienia odegrane tak, abyś mógł na nie patrzeć i myśleć, że są prawdziwe.
    Być może sądzisz, że nie wytworzyłeś świata, lecz przyszedłeś niechętnie do tego, co już wytworzono, nie czekając aż twoje myśli nadadzą temu znaczenie…
    Jednak… w rzeczywistości znalazłeś dokładnie to, czego szukałeś, gdy tu przyszedłeś.
    Nie ma żadnego świata poza tym, którego pragniesz, i w tym zawiera się twe ostateczne uwolnienie.
    Zmień tylko swoje myślenie o tym, co chcesz widzieć, a cały świat się zmieni.
    …”
    🙂 ❤

    http://www.kurscudow.org/kurs-cudow/kwantowy-skok/kwantowe-odkrycia-a-kc.html

    • Dawid56 pisze:

     Wiesz Margo „wyleczyłem” się trochę z pasjonowania rankingiem trzęsień Ziemi- przecież to tragedia dla tych którzy zostaną dotknięci tym kataklizmem.Nie pasjonuje mnie tez ranking rozbłysków słonecznych- jakikolwiek mocy X20 +CME przy takiej słabej magnetosferze wywoła niewyobrażalne skutki.

     • margo0307 pisze:

      „Wiesz Margo „wyleczyłem” się trochę z pasjonowania rankingiem trzęsień Ziemi…”
      _______________________
      Wiesz Dawidzie… nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek była chora na „chorobę” zwaną… pasjonowanie się rankingiem trzęsień Ziemi”…, co nie znaczy, że… zamykam oczy na to, co wokół się zadziewa na świecie łącznie z działalnością wulkanów… 🙂

     • Maria_st pisze:

      „Wiesz Dawidzie… nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek była chora na „chorobę” zwaną… pasjonowanie się rankingiem trzęsień Ziemi”…, co nie znaczy, że… zamykam oczy na to, co wokół się zadziewa na świecie łącznie z działalnością wulkanów…”

      A ja uważam, że obserwacja przyrody dużo nam uzmysławia a chowając głowę w piasek tylko oddalamy poznanie tych zależności iż tworzymy JEDNOŚĆ.

     • JESTEM pisze:

      „Wiesz Margo „wyleczyłem” się trochę z pasjonowania rankingiem trzęsień Ziemi- przecież to tragedia dla tych którzy zostaną dotknięci tym kataklizmem.Nie pasjonuje mnie tez ranking rozbłysków słonecznych- jakikolwiek mocy X20 +CME przy takiej słabej magnetosferze wywoła niewyobrażalne skutki.”

      Jak dla mnie to wspaniale, gratulacje… 🙂

     • JESTEM pisze:

      „A ja uważam, że obserwacja przyrody dużo nam uzmysławia a chowając głowę w piasek tylko oddalamy poznanie tych zależności iż tworzymy JEDNOŚĆ.”

      Oczywiście, jeśli taka obserwacja nie staje się „chorobliwa”. – Taka ogólna ta uwaga, niech nikt nie bierze tego do siebie. 😉

      Ale chowanie głowy w piasek niektórym też jest potrzebne. – To też taka ogólna ta uwaga, niech nikt nie bierze tego do siebie. 😉

     • Dawid56 pisze:

      Margo, napisałem to kontekście Twojego wpisu, ale myślałem tylko o sobie

     • margo0307 pisze:

      „Margo, napisałem to kontekście Twojego wpisu, ale myślałem tylko o sobie”
      ________________________________________
      Dawidzie, czasem bywa…, że jeden drugiego nie rozumie… Dziękuję za wyjaśnienie 🙂

   • Mezamir pisze:

    Mgławica Tykwa

    M2-9

    • margo0307 pisze:

     ” A ja uważam, że obserwacja przyrody dużo nam uzmysławia…”
     _________________________
     I ja uważam podobnie Maryś 🙂
     Pamiętasz… co pisał pan Tadeusz Mroziński na temat tego – w jakich rejonach Ziemi i co jest tego przyczyną…, wystąpi najwięcej nieprzyjemnych i wręcz przykrych dla ludzi „anomalii” pogodowych… ?

  • marek pisze:

   E tam, wreście obedarłem cię z OSTATNIEJ maseczki…. ;p

   Adasiu , ale zostawiłeś rogi ….
   m

   • Lu-Cyferka7(AlcyOne) )O( pisze:

    Baal (ugar. 𐎁𐎓𐎍, fenic. 𐤁𐤏𐤋, hebr. בעל Ba`al, akad. Bēlu, arab. بعل) – semickie bóstwo, którego ośrodkiem kultu było miasto Ugarit.

    W mitologii ugaryckiej porywczy, pełen młodzieńczego zapału bóg burzy i życiodajnego deszczu, władca świata. Co roku ginął w wyniku walki toczonej z Motem – bogiem śmierci i wysuszonej letnim skwarem ziemi – i zstępował do świata podziemnego, aby z nastaniem wiosny powstać z martwych. Nieustanna walka między życiem a śmiercią była tematem dramatycznego mitu, który głęboko poruszał i przynosił oczyszczenie wewnętrzne. Kiedy wrogowie Baala dokonywali najgorszego z najgorszych czynów, ich siła się wyczerpywała.

    Imię Baal należałoby raczej uważać za tytulaturę, gdyż oznacza ono dosłownie „Pan”. Właściwe imię ugaryckiego boga burzy zapisywano 𐎅𐎄 (hd) i wokalizowano prawdopodobnie Haddu, co odpowiada aramejskiemu Hadad oraz akadyjskiemu Adad.

    Władzę królewską nad światem otrzymał Baal – syn Dagona z rąk najwyższego boga El. Stary bóg zgodził się na to nie bez oporów, ponieważ posiadał własne potomstwo. W staraniach o zezwolenie na budowę pałacu, niezbędnego do potwierdzenia królewskiego statusu, znaczną rolę odegrała ukochana siostra Baala – Anat.

    W sztuce wyobrażano Baala jako wojownika w szpiczastym hełmie ozdobionym rogami. W jednej ręce dzierży maczugę, w drugiej błyskawicę – jego boski atrybut. Zwierzęciem symbolizującym potęgę Baala jest Byk.

    Bogini Anat

    Anat (gr. Αναθ, fenic. 𐤏𐤍𐤕, ugar. 𐎓𐎐𐎚) – kananejska bogini, siostra i równocześnie ukochana Baala, pomimo to często tytułowana dziewicą. W jednym z aspektów swej osobowości jawi się jako zmysłowa bogini miłości i płodności, w innym – jako budząca grozę wojowniczka.

    Według tekstów z Ugarit posiadała zdolność wprowadzania się w szał bojowy, podczas którego w bitwach ścinała głowy 🙂 „jak kłosy” i cała zbryzgana krwią zawieszała sobie odrąbane ręce pozabijanych wrogów wokół pasa, a ich głowy na swoich plecach. Z owego szału zabijania niełatwo było się jej potem wyprowadzić. 😀

    Pomoc Anat odegrała znaczną rolę w zakończonych sukcesem staraniach Baala, syna Dagona, o uzyskanie dominującej pozycji pośród bogów. Dzięki jej perswazjom, a nawet groźbom, najwyższy bóg El zdecydował się przekazać władzę Baalowi, pomijając przy tym własne dzieci.

    Kiedy Baal poniósł śmierć z ręki swego wroga – boga Mot, Anat okrutnie rozprawiła się z jego zabójcą, a następnie doprowadziła do powstania z martwych swojego ukochanego.

  • marek pisze:

   Teraz będzie kosmiczny rozrachunek i oczyszczenie tego miejsca Ziemi z szumowin,

   Młodzież określa starszych ludzi sympatyzujących z PIS-em i KK , jako „mohery „- z racji noszonych berecików na główkach .

   Jednakże pod tym określeniem kryje się cała patologia tej grupy : zaściankowość , dulszczyzna , pozorowana wierność wartościom , obyczajom , powierzchowna duchowość skupiona na formie a nie treści i co najpaskudniejsze w tej grupie nienawiść , pogarda i chęć niszczenia opozycji. Oczywiście mają swoich świętych i wodzów których sztandarami powiewają .

   Mamy tu na mistyce takich „ moherów ” których formy wypowiedzi nadają się jedynie do jakiejś najpodlejszej knajpy , a w tym miejscu zasługują jedynie na to aby narzygać im pod nogi , by zrozumieli że powodują u czytelnika jedynie odruchy wymiotne .
   Palcem nie ma ich co wskazywać , może poszukają , się sami ..

   Ale aby ułatwić im ową samo ocenę powiem , Czarne dziury , promieniowania kosmiczne itd. to nauka w trakcie konstruowania się ……. zaś bereciki choćby skrywające największe uwielbienie , czy nadzieję powrotu jakiegokolwiek wodza , Bożka , czy innej zarazy na tą Ziemię , to zawsze tylko i wyłącznie wyraz umysłowego ciemnogrodu i to chyba tak wielkiego że aż przed epoki atlantydzkiej – względnie … choroba umysłowa .

   I tego się można obawiać , bo obcując z niezrównoważonymi musisz uwzględniać ,że i ta dolegliwość może być zaraźliwa .
   Tak więc należy je wykreślić z kręgu zainteresowań , co w danej chwili czynię .

   m

   • Ktoś pisze:

    „czy nadzieję powrotu jakiegokolwiek wodza , Bożka”

    – sam sie do takiego bozka modlisz i go wypatrujesz…. tylku ty go nazywasz”centralnym słońcem”. Więc sobie ulżyj z treści dwunastnicy pod swoje nogi. ;p

 4. Ktoś pisze:

  Hue, hue….. HEAD SHOT….. ;p

  http://spaceweather.com/images2015/21jun15/cme_anim.gif?PHPSESSID=vej72jl0n3eaqh7ks9euuva7k7

  FULL HALO CME: Sunspot AR2371 erupted on June 21st at 01:42 UT, producing an M2-class solar flare and a full-halo CME. Click to view a movie of the storm cloud, which is heading directly for Earth:

  (http://spaceweather.com/)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s