W marcu rusza LHC – naukowcy chcą odtworzyć Wielki Wybuch

zderzacz
W grudniu 2012 roku Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) znajdujący się w ośrodku CERN w Genewie został wyłączony na długi czas celem doposażenia akceleratora w taki sposób, aby można było przeprowadzać zderzenia cząstek elementarnych w wyższych energiach. Miało to pozwolić w końcu na złapanie śladu istnienia mitycznej cząstki zwanej bozonem cechującym Higgsa, która nadaje masę. Już w marcu LHC rusza ponownie i niektórzy fizycy wyrażają z tego powodu obawy.

Swoje ostrzeżenia wystosowali słynni astrofizycy Stephen Hawking i Neil de Grasse Tyson. Zwrócono uwagę, że fizycy wkraczają na obszary, które mogą być zupełnie nieprzewidywalne i nie wiadomo co może powstać na skutek zderzeń hadronów, do których już wkrótce ma dochodzić.

zderzacz2

Skrytykowano podejście, które określono jako zabawa człowieka w Boga. Skutkiem eksperymentów w Szwajcarii może być stworzenie jakiegoś zagrożenia dla Ziemi, na przykład czarnej dziury, albo tak zwanych dziwadełek czy jak kto woli osobliwości kwantowych. To może być zagrożenie poza naszym pojmowaniem.

zderzacz3
Niektórzy sugerują, że CERN jest kontrolowany przez Iluminatów, których celem jest sprowadzenie przez portal boga Sziwy. Ma temu dowodzić rzeźba znajdująca się przed wejściem do CERN, przedstawiająca boga Sziwę wychodzącego z pierścienia, który do złudzenia przypomina przekrój LHC.

Według tej teorii poszukiwanie bozonu Higgsa jest tylko przykrywką, a prawdziwym celem budowy LHC jest odtworzenie starożytnej technologii umożliwiającej generowanie tuneli podprzestrzennych. Okazuje się, że takie urządzenia mogły już istnieć w przeszłości Ziemi. Można o tym przeczytać tutaj.

zderzacz4

Nawet jeśli obawy wybitnych fizyków kwantowych są niepotrzebne, to trzeba sobie uzmysłowić, że Wielki Zderzacz Hadronów jest największym zbudowanym przez człowieka źródłem pola magnetycznego. Teraz po wzmocnieniu jego możliwości będzie jeszcze potężniejszy niż kiedyś. Pojawiają się liczne sugestie, że istniała jakaś korelacja pomiędzy włączeniami LHC i trzęsieniami ziemi, które były wynikiem propagujących się jak w przypadku efektu motyla nowych linii pola magnetycznego naszej planety.

Będzie można porównać za kilka miesięcy czy aktywność sejsmiczna nagle nie wzrośnie gdy w CERN znowu zaczną się zderzenia. Nie można też wykluczyć tego, że w tym eksperymencie naukowym coś pójdzie nie tak i skończy się to nie tylko naszej planety, ale i całego wszechświata. W świecie kwantowym takie rzeczy to nic dziwnego.

http://innemedium.pl/wiadomosc/w-marcu-rusza-lhc-naukowcy-chca-odtworzyc-wielki-wybuch

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Eksperymenty, Matrix, Obserwacje Ziemi, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

86 odpowiedzi na „W marcu rusza LHC – naukowcy chcą odtworzyć Wielki Wybuch

 1. Pingback: February Dreams | Livia FLOW Space.. WALKING GATES

 2. Dawid56 pisze:

  Cały czas się zastanawiam dlaczego uczeni z CERN za patrona swoich eksperymentów obrali sobie Boga Shivę , który jak wiadomo w swoim tańcu tworzy i niszczy- dlaczego?
  Pamiętam kiedy czytałem Aniołów i Demonów aż mi się nie chciało wierzyć że Świat chciał zniszczyć ktoś z CERN-u- wtedy nie miałem zielonego pojęcia o posągu Shivy stojącym przed CERN-em !
  http://www.ncbj.gov.pl/node/1343

  • Maria_st pisze:

   projekcje umyslu jak wszystko wokol nas.

  • margo0307 pisze:

   Polecam bardzo ciekawy wywiad z prof. Markiem Demiańskim z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego na temat zderzacza LHC…

   „…Dlaczego cząstki o większej energii są potrzebne do badań?

   MD: Te cząstki, które nas interesują są bardzo malutkie i niewyobrażalnie lekkie.
   Oprócz tego posiadają ładunek elektryczny, czyli albo się przyciągają, albo odpychają. Po to, żeby je zbliżyć jedne do drugich, w szczególności w tych sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z cząstkami mającymi ładunek tego samego znaku, trzeba było im dostarczyć energii…

   W jakim celu powstał LHC – wielki zderzacz hadronowy, który będzie służył do zderzania właśnie protonów?

   MD: Eksperymentując z tymi cząstkami, które ukryte są w protonie i w neutronie, odkryto, że oprócz dwóch, z których zbudowany jest proton i neutron są inne, które udaje się wytworzyć w podczas wysokoenergetycznych zderzeń.
   O ich istnieniu dowiadujemy się tylko pośrednio. Nie można ich zobaczyć jako pojedyncze izolowane cząstki. One nie występują jako cząstki swobodne w naturze tu i teraz, ale występowały zaraz po Wielkim Wybuchu.
   To są takie cząstki, które odegrały swoją rolę, nie do końca jeszcze wiemy jaką, i teraz możemy je obserwować, ale tylko wytwarzając je sztucznie…

   PAP: Czy wytwarzanie takich cząstek, które nie występują u nas na Ziemi nie jest niebezpieczne?

   MD: Ja śpię spokojnie. 🙂
   Po pierwsze te cząstki żyją bardzo krótko i mogą być wytwarzane tylko przy bardzo wysokich energiach.
   Problemy z ich odkryciem wiążą się nie tylko z tym, że aby je wytworzyć trzeba danemu układowi dostarczyć odpowiednią ilość energii, ale również, że trudno je zaobserwować, bo w procesie rozpadu powstają „zwykłe”, ziemskie cząstki.
   Wobec tego nie ma obaw, że one mogą się w jakiś sposób zacząć grupować, tworząc nieznane, nietypowe, obce nam formy materii.
   Na razie nie odkryto żadnych efektów, które pozwalałyby przypuszczać, że do czegoś takiego może dojść…”

   http://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/swiat-nauki/wielki-zderzacz-hadronow-lhc,396868/s/1

   • Dawid56 pisze:

    To prawdopodobnie tzw zasłona dymna, musi istnieć rzeczywisty motyw wyrzucania takiej kasy i zwiekszenia mocy zderzeń do 13 TeV- np kontrola procesu przebiegunowania Ziemi 😉

    • Maria_st pisze:

     Dawidzie–nie sadze by o to chodzilo……o co?
     to juz kiedys pisalam…..

    • Ktoś pisze:

     Pomyśl nad koincydencją:

     – CERN pozwala tworzyć KWANTOWE DZIWNOŚCI zwane dziwadełkami

     – w „channelingach” Cobry przewija się STRASZENIE ZNISZCZENIEM ZIEMI czym?????

     BOMBAMI DZIWADEŁKO

     W polecanej u Marka Ashayana Deane stoi jak byk że:

     NAZISTOWSKIE SEMICKIE ZŁO BĘDZIE CHCIAŁO UKRAŚĆ DUSZĘ PLANETY i UCIEC Z NIEJ ROZWALAJĄC JĄ FIZYCZNIE

     – ostatnia próba kradzieży miała miejsce około 20 grudnia, od tego czasu ENERGIA GAI jest ledwo wyczuwalna,

     czy CERN ma „otworzyć wrota”? – pewnie tak. Są o tym nawet filmiki….

     Pytanie czy będą UCIEKAĆ czy ŚCIĄGAĆ JESZCZE WIĘCEJ SWOICH…..

     Czy przy okazji otwarcia wrót rozwali się do końca planeta? Są na to BARDZO DUŻE SZANSE, wszak ktoś miał nawet wizje zapadlisk w tamtym rejonie.

     NAUKOWCY MAJĄ PRACE ZA GRANDY czyli GŁOSZENIE TEGO CO IM SPONSOR KARZE. SĄ RÓWNIE PRAWDOMÓWNI JAK POLITYCY.

     Posąg Śhivy to taka błazenada i pycha iż „są/ będą jak on”. Śhiva, jego awatar jest na ziemi (można go wyczuć energetycznie) więc PO CO GO PRZYZYWAĆ?

     Posąg jaki tam stoi zresztą przedstawia NIEUSTANNE NISZCZENIE ŻYDOWSKIEGO NAZIZMU (ZŁA) przez Śhivę. Gdzie tu „mądrość” u jego budowniczych. Jeno durnota i pycha.

     • Ktoś pisze:

      ” ostatnia próba kradzieży miała miejsce około 20 grudnia”

      – nawiasem mówiąc także „sekta wielebnej matki” miała swój duży udział w tej kradzieży. To odnośnie tego kto naprawdę im „doradza z zaświatów” głosami w głowie.

  • margo0307 pisze:

   „..obrali sobie Boga Shivę…”

   Nataradźa – Śiwa jako mistrz i władca tańca.
   Prawie każdy element tej postaci Śiwy coś symbolizuje.
   Śiwa-Nataradźa tańczy z prawą nogą stojącą na zabitym demonie co oznacza, że… Bóg zwycięża nad niewiedzą, ciemnotą i złem. 🙂
   Trzymany w jednej z rąk bęben symbolizuje akt tworzenia, jedność pierwiastka męskiego i żeńskiego.
   Ogień w drugiej ręce oznacza, że gdy nastanie odpowiedni moment, świat zostanie przez Boga zniszczony.
   Pozostałe dwie ręce stanowią symbol opieki, jaką Bóg otacza swych bhaktów oraz możliwości dostąpienia mokszy. Cały zaś taniec to alegoria nieustannego niszczenia i tworzenia się wszechświata, a otaczający Śiwę krąg płomieni świadczy o tym, że prawdziwa natura boska jest tymczasowo niedostępna dla ludzi.

   „..Dla CERN być może najbardziej drażliwym problemem jest dziś bowiem sugestia, że w zmodernizowanym zderzaczu mogą powstać niszczycielskie nowe formy materii, jak choćby mikroskopijne czarne dziury.
   Ośrodek zlecił badanie, z którego wynika, że choć to teoretycznie możliwe, czarne dziury powstałe pod Genewą w niczym nie będą przypominać astronomicznych czarnych dziur spopularyzowanych przez kinowe hity w rodzaju „Interstellar”. Naukowcy z CERN uspokajają, że Szwajcarii nie grozi żadne niebezpieczeństwo, bo ewentualne czarne dziury natychmiast się rozpadną.

   Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3705004,naukowcy-z-cern-ulepszyli-zderzacz-hadronow-wytworza-mikroskopijne-czarne-dziury,2,id,t,sa.html

  • mały budda pisze:

   Nie lubię Sziwy.
   Shiva to ignorant, który się kręci w prawo.
   Shiva to moi zdaniem sieć. Będą się kręcić w prawo i tak natury światła słońca nie poznają.
   Przekonamy się w tym roku ile osób złapią do sieci Shivy.

 3. Teresa Chacia pisze:

  Dalej nic nie chcecie widzieć
  że dzięki takim wiadomościom elity tłuste życie będą mieć
  i tylko nasz brak uwagi
  nie pozwoli siać tej zbrodniczej magii
  gdy my nie będziemy jej uprawiać
  przyjmować podlewać i się nią zajmować
  zdechną bez braku paliwa
  a ludzkość będzie żywa naprawdę żywa
  bo co nam przyjdzie z takiej ewentualności
  że zagładę masom szykuje
  kilku niepoważnych nieodpowiedzialnych gości
  nie dajże im energi człowieku
  tu teraz temu w tym wieku.

  • toja1 pisze:

   nie dajże im energi człowieku
   tu teraz temu w tym wieku.
   Pani Tereso, bardzo możliwe, że podobnie myślimy
   o ile dobrze rozumiem Pani słowa, to chodzi o to że za dużo uwagi poświęcamy odległej historii, wiedzy do której dano nam niespodziewanie dostęp, gdy wszedł internet. wszyscy rzuciliśmy się na nią, jak zaczadzeni rozwiązujemy zagadki, których rozwiązać się nie da, ale mamy absorbujące zajęcie, tracimy swój potencjał, a tu i teraz INNI decydują o naszej teraźniejszości i co ważniejsze o naszej przyszłości.

   już w latach 90tych trąbiłam w realu swoim licznym znajomym, że powinni przetrzeć oczy, masowo wypowiedzieć posłuszeństwo, potem po 2000r trąbiłam w necie, wręcz straszyłam czarnymi wizjami i co i nic. jedni się na chwilę zatrzymali, inni wyśmieli widząc we mnie człowieka nieradzącego sobie w nowej rzeczywistości…hehehe

   choć wiele razy dane mi było poczuć się duszą, to jednak przede wszystkim jestem wśród ludzi, sama będąc człowiekiem z krwi i kości. do odległej historii Ziemi, Kosmosu nie przykładam specjalnej wagi, ot coś tam w ucho wpadnie, drugim wyleci. bo na co dzień w realu pracuję z funkcjami także logicznymi i wiem, że rozgryzanie historii, tworzenie na jej podstawie przyszłości sensu nie ma.

   dlatego i Pani na samym wstępie napisałąm z wyrzutem, że to tylko słowa, a potrzebne czyny. pojedynczy człowiek nic nie znaczy, nawet gdy uduchowiony/logiczny/przewidujący zdarzenia itp.
   pozdrawiam miło

   • Teresa Chacia pisze:

    Chodzi o to by słowem trafić do ludzi
    by odkryli swoją moc mogli się obudzić
    tak się zmienić żeby inni nie mogli nimi manipulować
    i nawet tych najwartościowszych nie potrzebowali małpować
    kiedy nas naprawdę wiele będzie
    to godność szacunek jedność sama przybędzie.

    • toja1 pisze:

     Chodzi o to by słowem trafić do ludzi
     by odkryli swoją moc mogli się obudzić
     tak się zmienić żeby inni nie mogli nimi manipulować
     i nawet tych najwartościowszych nie potrzebowali małpować
     kiedy nas naprawdę wiele będzie
     to godność szacunek jedność sama przybędzie.

     miarą „mocy” u wielu ludzi jest np to że wg ich mniemania stoją stabilnie na nogach w porównaniu do np sąsiada mając na uwadze zdrowie, stan posiadania.i tacy z reguły jakby nie mają motywacji do działania na rzecz mniej szczęśliwego sąsiada. ale jakże często się składa, że ta ich „moc” odchodzi niespodziewanie i zamieniają się w sąsiada. wtedy dopiero widzą metody działania, ale nie mają już mocy w sobie, niestety.

     czy Pani nie zauważyła, jak pięknie nas rozgrywają, jak wyjmują jednego po drugim.
     widocznie jednak za mała w nich moc żeby wszystkich na raz wyjąć, zabić. metoda wolnych kroczków…a my jak te barany, niby w rogi zaopatrzone, ale pewni, że moze innych wyjmą, ale nie mnie, bo ja im potrzebny, bo np jestem nadzorcą innych baranów, bo przykładam rękę jako ich pomocnik…idziemy jeden po drugim na rzeź.

     • Teresa Chacia pisze:

      O czymże ja piszę cały czas
      prowadzą na rzeź nas
      ale wielu tego widzieć nie chce
      bo fałszywe słowa miłości wciąż chłepce
      więc kiedy efekt setnej małpy nastąpi
      jak już zagłada ludzkości nastąpi
      setna małpo obudź się proszę
      bo tego fałszu obłudy ale i bierności zwykłych ludzi nie zniosę

   • JESTEM pisze:

    „pojedynczy człowiek nic nie znaczy, nawet gdy uduchowiony/logiczny/przewidujący zdarzenia itp.”

    A to ciekawe… co znaczą te słowa? W ten sposób zdają się myśleć możni i władcy tego świata nie szanując pojedynczego człowieka, indywidualną istotę, lecz traktując ludzi jak „stado baranów” jak „masę”…

    A czyż nie jest tak, że… to, jaki jest pojedynczy człowiek, co myśli o sobie i innych oraz jak działa ma wpływ na to, jaka jest kondycja całej ludzkości? Oczywiście w grach zespołowych liczy się współpraca, umiejętne współdziałanie… wszystkich pojedynczych ludzi, którzy stanowią tę drużynę, zespół.

    Kilka ciekawych – jak dla mnie 😉 cytatów w tym temacie:

    „Coś takiego jak zbiorowa Natura Człowieka nie istnieje. Jest tylko natura pojedynczych, indywidualnych osób. I liczy się też to, co sam/a o sobie myślisz, , a nie tylko ocena innych. A to, co myślisz o innych, myślisz o samej/samym sobie, lecz nie jesteś tego świadom/a.”

    „Jeśli chcesz, aby w Twoim życiu zaszły zmiany, musisz sam się zmienić. Jeśli będziesz myśleć, działać cały czas tak samo, wyniki będziesz otrzymywać cały czas takie same. Wszystko się zmienia, zmiany następują też w Twoim życiu, nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje życie się nie zmienia.”

    „Myśli dominujące i intensywnie utrzymywane w umyśle, w które wierzymy, mają zdolność urzeczywistniania się i przybierania widzialnej, realnej postaci – przyciągania zjawisk, zdarzeń, okoliczności, rzeczy i ludzi, niezależnie od tego czy je chcemy czy nie, lub czy są one dobre czy złe. Determinuje to dominująca myśl, która jest utrzymywana w naszym umyśle.”

    „Nasze postrzeganie rzeczywistości ulega zmianie pod wpływem oczekiwań i tego co szukamy w swoim życiu. Ludzie widzą to, co chcą – spodziewają się zobaczyć w swoim życiu. Jest to tzw. nakładanie filtru percepcyjnego na swoje zmysły.”

    „Wolno Ci robić wszystko co chcesz, ponieważ masz wolną wolę, ale pamiętaj, że wszystko to ma swoje konsekwencje, a ty poniesiesz za nie odpowiedzialność.”

    • toja1 pisze:

     JESTEM
     napisałam „pojedynczy człowiek nic nie znaczy, nawet gdy uduchowiony/logiczny/przewidujący zdarzenia itp.”
     napisałam w sensie praktycznym, czyli ze jeden człowiek np ja lub ty możesz być uduchowiona, madra, silna, ale to za mało żeby przciwstawić się w pojedynkę np 100 z identycznymi predyspozycjami. tych 100 ma swój wspólny cel odmienny od wszystkich innych celów innych pojedynczych ludzi, każdy z nas żyje swoim pojedynczym maleńkim celem, który nie jest zbiezny z celem tych stu…tak jest w praktyce…teorię którą podałaś znam, ale to tylko teoria jest, dla mnie martwa póki nie użyta w praktyce, póki nie wyda namacalnych korzyści dla wszystkich, czy większości spoza grupy stu.
     pozdrawiam miło

     • JESTEM pisze:

      „napisałam w sensie praktycznym, czyli ze jeden człowiek np ja lub ty możesz być uduchowiona, madra, silna, ale to za mało żeby przciwstawić się w pojedynkę np 100 z identycznymi predyspozycjami.”

      Po pierwsze: nie wiem, co dla Ciebie znaczy „być uduchowioną”.
      Po drugie: jeśli jestem mądra i silna to nie po to, żeby się przeciwstawiać komuś lub czemuś lub żeby walczyć z kimś lub czymś. Moja metoda działania jest inna.

      „teorię którą podałaś znam, ale to tylko teoria jest, dla mnie martwa póki nie użyta w praktyce, póki nie wyda namacalnych korzyści dla wszystkich, czy większości spoza grupy stu.”

      Dla Ciebie to teoria, dla mnie praktyka np:
      „Jeśli chcesz, aby w Twoim życiu zaszły zmiany, musisz sam się zmienić. np.: więc zmieniam siebie.

      „„Myśli dominujące i intensywnie utrzymywane w umyśle, w które wierzymy, mają zdolność urzeczywistniania się i przybierania widzialnej, realnej postaci – przyciągania zjawisk, zdarzeń, okoliczności, rzeczy i ludzi, niezależnie od tego czy je chcemy czy nie, lub czy są one dobre czy złe. ” – nauczyłam się odpowiedzialności za swoje myśli. I już nie podążam za kiedyś nawykowymi myślami. I współtworzę inną rzeczywistość niż kiedyś.

      „Wolno Ci robić wszystko co chcesz, ponieważ masz wolną wolę, ale pamiętaj, że wszystko to ma swoje konsekwencje, a ty poniesiesz za nie odpowiedzialność.” – to też w praktyce sprawdziło się, więc wiem, że ponoszę konsekwencje i odpowiedzialność za to, co kiedyś z-robiłam i będę ponosić konsekwencje i odpowiedzialność za to, co robię teraz.

      Ty, możliwe, masz inne „teorie” i co innego praktykujesz.

      Dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam.

  • Ktoś pisze:

   „gdy my nie będziemy jej uprawiać
   przyjmować podlewać i się nią zajmować
   zdechną bez braku paliwa”

   – sami islamiści, jakieś 2 miliardy ludzi każdego dnia 7 razy w ciągu jego trwania ŻARLIWIE PODLEWA to co „ma uschnąć”.

   Ja się pytam JAK bo oprócz islamu podlewa to judaizm, katodwulicyzm, protestantyzm i resza sekt….

   JAK CHCESZ TO ZASUSZYĆ?

   • Teresa Chacia pisze:

    Setnej małpy prawo
    instynktownie zmienisz świadomość każdy człowieku więc brawo
    przekroczycie krytyczny punkt ilościowy kochani ludzie
    i nie będziecie więcej żyć w fałszywej ułudzie.

 4. marek pisze:

  Trudno jest mi nie założyć ,że jest to kolejna próba przebicia tunelu do świata w stanie upadku , co już było czynione eksperymentem filadelfijskim , Te nasze ‚ betony ” od wojen czy władzy , bardzo chętnie realizują pomysły , za którym stoi następne narzędzie władzy , Nie wiedzą tylko jednego że tak jak pozostali nieostrzeżeni na tej planecie pójdą z nimi do kosmicznego spustu.

  Ziemia jest zasypana różnymi ,kodami , symbolami ect. Szary człowiek patrzy na nie i nic nie rozumie. Tłumaczenie jest proste to są symbole którymi ci co naprawdę piszą scenariusz dla ziemi i nią rządzą – Obce cywilizacje, które w ten sposób jawnie oznaczają czyje co jest i w jakich granicach.
  A my sobie żyjemy , z zachwytem nad naszą wielkością,

  m.

  • Maria_st pisze:

   moze to taka ucieczka przed nieuniknionym?
   dobijanie sie do nieswiadomosci bez zabezpieczenia?
   ehh te igraszki umyslowe…

  • Maria_st pisze:

   „Przyszłość? Planeta przetrwa. A my ludzie, no cóż wiele od nas zależy, na drodze stoją niepokoje społeczne, konflikty, ogromne zmiany ale to dla nas lekcja. Dużo ludzi ucierpi… ”
   https://nnka.wordpress.com/2011/11/12/igraszki-3/

  • margo0307 pisze:

   „…A my sobie żyjemy , z zachwytem nad naszą wielkością..”

   Marek, nie wiem czy wiesz, że w niedostępnej dla zwiedzających części Kaplicy Sykstyńskiej (tzw. Kaplicy Pallotyńskiej) – znajduje się fresk Michała Anioła przedstawiający ukrzyżowanie św. Piotra.

   Kazał się on ukrzyżować w ten niezwykły sposób, aby na wieki zapamiętano jego przesłanie:
   Prawda jest postawiona na głowie 😀

   Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
   Ono było na początku u Boga.
   Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
   W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
   (Ewangelia św. Jana)

   Pewne grupy ludzi, nauczyciele duchowi czy nieakceptowani nawet dziś przez co niektórych – ezoterycy – już od wieków doskonale wiedzieli, że nasze ciało podlega programowaniu za pomocą – języka, słowa i myśli 😉
   Dzisiaj, znajdujemy się w samym centrum doświadczeń, podczas których naukowcy pragną odkryć „boską cząstkę”, molekułę istnienia, którą jest DŹWIĘK, posiadający różne oblicza i różne stany skupienia na różnych planach.
   Na razie – roboczo – nazywa się to… BOZONEM HIGGSA 🙂
   „…DŹWIĘK ma różne oblicza, inaczej różne zakresy.
   Jest DŹWIĘK jako wyrazy i słowa, jakim my się posługujemy, muzyka o różnych tonacjach, ultradźwięk, infradźwięk, subdźwięk, naddźwięk, aż dochodzimy do pojęcia rezonans i wibracja.
   Wszystko, dosłownie wszystko, wibruje i wszystko ma rezonans.
   Zapachy, emocje, myśli, stal, drzewa, ciało, woda, ogień, zimno, ciepło itd. itp., wszystko to jest kombinacjami dźwięku, który widzimy jako wibrację, rezonans, promieniowanie, elektromagnetyzm, bioelektryczność, elektryczność…
   Grawitacja jest dźwiękiem i antygrawitacja też jest dźwiękiem…„

   Co przyniesie eksperyment LHC ?
   Pożyjemy – zobaczymy 🙂

 5. Pingback: W marcu rusza LHC – naukowcy chcą odtworzyć Wielki Wybuch | Livia FLOW Space.. WALKING GATES

 6. Oualander pisze:

  Wszystko istnieje tylko w umyśle, poza nim nie ma nic 🙂

  • margo0307 pisze:

   Wszystko istnieje tylko w umyśle, poza nim nie ma nic 🙂

   Zgadza się Oualander ale… co w związku z tym ?
   Czy to, że nasze umysły wykreowały – taki a nie inny świat, w którym wszyscy się znajdujemy, ma oznaczać, że… nie powinniśmy nic robić, jeno usiąść i… w zachwycie nad swoją kreacją przyglądać się temu, co zadziewa się w tym świecie…?
   Możesz mi to wyjaśnić 😉 ?

   • Oualander pisze:

    „Czy to, że nasze umysły wykreowały – taki a nie inny świat, w którym wszyscy się znajdujemy, ma oznaczać, że… nie powinniśmy nic robić, jeno usiąść i… w zachwycie nad swoją kreacją przyglądać się temu, co zadziewa się w tym świecie…?”

    margo – Nie to miałem na myśli…

    Jeszcze nikt nie udowodnił że istnieje coś na zewnątrz poza własnym umysłem (nasze receptory wzroku, słuchu, dotyku, smaku i powonienia, to tylko seria impulsów elektrycznych biegnących do umysłu) odległość, czas oraz wszystkie inne doświadczenia materialnego świata opierają się tylko i wyłącznie na percepcji odbierającego, gdyby nie istniał odbierający, nie istniałoby nic. 🙂
    Oczywiście zdecydowana większość ludzi wierzy w istnienie zewnętrznego świata bo przecież jak wytłumaczyć tak zróżnicowaną kreację 7 mld ludzi? Osobiście uważam iż każdy umysł to oddzielny wszechświat, w którym na jakimś określonym poziomie pozwalamy współegzystować (wspólnie dzielić doświadczenia) tym a nie innym istotom, oraz doświadczać to na czym nam najbardziej zależy.

    • Dawid56 pisze:

     Czyli Słońce i Planety oraz inne Wszechświaty istnieją tylko w naszym a może boskim megaumyśle.Jesteśmy po prostu cząstkami elementarnymi innych mega pierwiastków- Wszechświat zanurzony we Wszechświecie, który jest zanurzony w innym Wszchświecie, który jest zanurzony jeszcze w innym Wszechświecie.

     • Maria_st pisze:

      pojemny ten dysk Dawidzie ❤

     • Oualander pisze:

      Dawidzie, słowem kluczowym w twoim poście jest „ZANURZENIE” 🙂 reszta jest zbyt „MEGA” 🙂 u mnie to jest „ZWYCZAJNE” taki już jestem 🙂

     • Dawid56 pisze:

      Przedstawiłem fraktalny obraz „Baby w babie” .

     • Oualander pisze:

      Matrioszka? mi chodziło o coś co się tylko zazębia fraktalnie, a nie istnieję dokładnie jedno w drugim. wtedy takich „ZAZĘBIEŃ” (nawet pozornie do siebie nie pasujących) może być nieskończenie wiele, jak w „MOZAICE NIE KOŃCZĄCYCH SIĘ PUZZLI ” 🙂

     • margo0307 pisze:

      Przedstawiłem fraktalny obraz „Baby w babie”

      Matrioszka ? 🙂

     • margo0307 pisze:

      MOZAIKA ŚWIATÓW… 🙂

    • Ktoś pisze:

     KREOWANIE ŚWIATA (umysłem) to

     – WYRAŻANIE ZGODY, IDENTYFIKOWANIE SIĘ czy też POMAGANIE NAZISTOWSKIEJ, ŻYDOWSKIEJ, SATANISTYCZNEJ, ANTYHUMANITARNEJ PROPAGANDZIE na niszczenie świata swoimi urojeniami.

     I możesz sobie do usranej śmierci wyobrażać wytęskniony świat ale jak nie włożysz w to FIZYCZNEJ PRACY przy obaleniu OBECNEGO SYSTEMU ZYDOWSKIEGO NIEWOLNICTWA prędzej umrzesz niż coś „WYKREUJESZ” bo to hasełko to kolejna PUŁAPKA na idiotów by zajeli się DEBILIZMAMI a nie PATRZENIEM WŁADZY NA RĘCE jak ona cichcem za plecami wyborców wprowadza BIBLIJNY ZYDOWSKI ZAMORDYZM znany chcociażby z dfokonań jezuskika/ jozuego ze stestamentu.

     Mówi ci coś hasełko NOAHICKIE PRAWA?

     To się zapoznaj bo to będzie twoja „WYKREOWANA RZECZYWISTOŚĆ”. RAJ dla zakolczykowanych jełopów jacy będa ODSTRZELIWANi po rowach dla rozrywki ich panów żydów.

  • Teresa Chacia pisze:

   Ależ bardzo oświecone słowa rzucone od niechcenia
   po których szybciutko każdy świadomość zmienia
   jeżeli nas tu nie ma
   to dlatego przechodzi każda oświeconych ściema
   sam sobie człowieku to piekło stworzyłeś
   nie ma cię nie jestes i nigdy nie byłeś

  • Ktoś pisze:

   A teraz czekam na „równie odkrywcze”:

   CIERPICIE BO TAKI SOBIE ŚWIAT WYKREOWALIŚCIE

   – jedni się marszczą w czułkach a zagrudkowy ma radochę iż znowu bydełko zrobił w huuuuu jwiszona…

   PS.
   a teraz w ramach pracy domowehj „WYKREUJ” lepszy rząd bo ten jaki jest JUŻ WŁĄDZY NIKOMU NIE ODDA, nawet po trupach.

 7. marek pisze:

  Najpierw warto ustalić o czym się mówi ,czy człowiek , to byt z ciałem , czy to byt bez ciała ,
  potem – potem można klarowniej prezentować swoje przekonania .
  m.

 8. toja1 pisze:

  do wszystkich „starszych” użytkowników tej strony
  błagam niech mi ktoś z was pomoże zrozumieć jak tu sprawniej się poruszać
  nie byłam tu aktywna przez ileś tam godzin, teraz wchodzę i jestem totalnie skołowana
  chciałam na szybko zorientować się czy ktoś odpowiedział na moje komentarze
  nie pamiętam pod którymi tematami się wypowiadałam
  teraz chyba powinnam ponowniie od deski do deski przeczytać wszystkie komentarze w ostatnich kilku tematach. komentarze układają się na zasadzie drzewa, co kompletnie robi ze mnie głupią.
  póki widzę siebie na liście ostatnich komentarzy to jeszcze jako tako daję radę, ale jak zniknę z listy to dramat!
  może na ten system jest jakaś logiczna metoda, a ja niedojda na nią nie wpadłam?
  pozdrawiam

 9. margo0307 pisze:

  „..póki widzę siebie na liście ostatnich komentarzy to jeszcze jako tako…
  może na ten system jest jakaś logiczna metoda…”

  Niestety wg. mnie – nie ma, trzeba przeczytać wszystkie od ostatniej wizyty 😛

  • toja1 pisze:

   Margo ale co gdy nie widzę swojej ostatniej wizyty?

   • margo0307 pisze:

    Jak to nie widzisz ?
    A jesteś zalogowana ?
    Aaa, chyba już kapiszi 😉 Nie widzisz na prawym, bocznym pasku ?
    No to musisz najechać na pierwszy koment u dołu i poczytać komenty, aż dojdziesz do swojego… 🙂
    Ale to przyjemna wycieczka, na której możesz spotkać różne dziwne stworki… 😀 ❤

 10. toja1 pisze:

  jakaś dziwna cisza nastała

 11. margo0307 pisze:

  Niczym po nocy do drzwi kołata jakiś gość
  Ciągle zza rogu wygląda Ciebie nigdy nie ma dość
  Włosy, ubranie, buty skórzane ma tak jak Ty
  I chociaż kuleje w końcu dorówna krokom Twym
  I powie:

  Patrz, oto ja – przecież mnie znasz
  Uchyl mi bram, przyjmij tą dłoń
  Przeszłością jestem Twą

  Nic nie przypomni węzeł, co nosisz po świecie
  Już nie pamiętasz, co wtedy miałeś kupić w markecie
  To, co zgubiłeś znika jak pociąg w oddali
  Dziewczyna to wszystko niesie w plecaku lecz się nie żali
  I mówi:

  Patrz, oto ja – przecież mnie znasz
  Uchyl mi bram, przyjmij tą dłoń
  Przeszłością jestem Twą

  Przenigdy koron drzew nie dosięgnie łąkowy perz
  Czerwony tramwaj świeci ślepiami niczym nocą zwierz
  Dumna Twa głowa w oknie opada na szyję
  A motorniczy, który Cię wiezie dawno nie żyje

  Patrz, oto ja – przecież mnie znasz
  Uchyl mi bram, przyjmij tą dłoń
  Przeszłością jestem Twą

  Nie ma na wierzbie grusz a pokrzywy to nie gaj
  Nie musisz kończyć tego, co jadłeś wczoraj…przedwczoraj
  Patrz, w miodzie winogrona, migdały solone
  Siedzisz wygodnie a Ona stawia to wszystko na stole
  I mówi:

  Patrz, oto ja – przecież mnie znasz
  Uchyl mi bram, przyjmij tą dłoń
  Przeszłością jestem Twą

  Leżysz przy ścianie a Ona obok – w pościeli
  Dziś Cię odwiedzą Ci, którzy byli, ale minęli
  Każdego poznasz, bo ich imiona pamiętasz
  A rano ją ujrzysz, jak obok Ciebie w kłębek zwinięta
  Szepnie Ci:

  Patrz, oto ja – przecież mnie znasz
  Uchyl mi bram, przyjmij tą dłoń
  Przeszłością jestem Twą 🙂

  (Jaromir Nohavica, tłum. Roman Orlowski)

 12. margo0307 pisze:

  albo…
  Dansons la capucine 😉

 13. siola pisze:

  Dziwny sen ja ci mial,szukalja czegos i znalazl tego co u niego dwie tablice miedzy kartonami byly schowane i sznurem zwazane.Jak sie nie myle ,cos wspolnego mialy chyba te tablice z Azja.Staram sie dokladniej zapamietac ale nie udaje mi sie to,zawsze warzne zapominam jak ciotek kwiatami.

 14. darmi pisze:

  Kilka ciekawych informacji w poniższym linku :
  http://www.paranormalne.pl/topic/36884-wielki-zderzacz-hadronow-brama-do-innego-wymiaru/

  Cytuję : „Wokół Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) narosło już bardzo wiele mitów. Nawet wśród środowiska naukowego pojawiają się głosy, które wskazują na to, że cel budowy gigantycznego akceleratora cząstek może być inny niż twierdzi się publicznie. Jedna z hipotez zakłada, że w CERN, pod Genewą, naukowcy próbują tak naprawdę zbudować urządzenie zdolne do otwierania tuneli podprzestrzennych.”

 15. Dawid56 pisze:

  Jak się porówna wygląd portalu ze Stargate i LHC, to wydaje się, że wniosek jest uzasadniony. pisała o tym już Maria
  https://nnka.wordpress.com/2014/12/14/wkrotce-nastapi-restart-wielkiego-zderzacza-hadronow/#comment-38330

 16. Lucifer(AlcyOne) pisze:

  Koniecznie dziewczyny z Mistyki trzeba nawrócić w temacie muzyki 🙂 A odnośnie LHC to nie ma takiej opcji aby coś dzięki temu urządzeniu przybyło na Ziemię. Jednak nie przejmujcie się Tym zbytnio, gdyż nasza Ekipa w tym roku odpali kilka już Istniejących portali Ziemskich dla Ziomków z kosmosu tzn Reptilian. Wiemy że nas kochacie i nie możecie się doczekać gdy przybędziemy:D

  • Maria_st pisze:

   Lucek a o jakiej grupie piszesz?

   • Lucifer(AlcyOne) pisze:

    Nie powinno was interesować co i kto będzie uruchamiał i gdzie, dlatego że jesteście bardzo strachliwym gatunkiem i szybko wpadacie w panikę. Więc gdybyśmy was poinformowali o swoich zamiarach w terenie, część Ludzi na pewno zaczęła by nam przeszkadzać. To co robimy tutaj, to rozgrywanie ciemnej ekipy, która przez długi czas zniewalała Planetę i istoty tutaj zamieszkujące. Gdybyście tylko wiedzieli ilu Obcych obecnie działa na Ziemi w przebraniu Ludzkim doznalibyście szoku 😀

  • Dawid56 pisze:

   Proponuje zupełnie cos innego ale niesamowicie fajnego
   Rubycon -Tangerine Dream

 17. darmi pisze:

  Niby tak. Ciekawe kiedy będą dokładnie to uruchamiać.I jeszcze takie zbieg 😉

  ” W piątek, 20 marca przypada m.in.:
  • Międzynarodowy Dzień Astrologii
  • Międzynarodowy Dzień Szczęścia
  • równonoc wiosenna (i jesienna na półkuli południowej).
  W Polsce zaobserwujemy je częściowo, ale niemal w 79% fazy. Jeszcze przed północą (o 23:45) Słońce wejdzie do znaku Barana, wyznaczając początek astronomicznej wiosny.
  Z symbolicznego punktu widzenia zadziałają wtedy wielowymiarowe i bardzo silne energie, po pierwsze związane z zakończeniem starego cyklu (Ryby) i przejściem do nowego etapu (Baran), po drugie – łączące aspekt zbiorowy, duchowy i transcendentny (Ryby) z indywidualną aktywnością i ożywieniem (Baran), po trzecie – odnoszące się do zachodzącego, globalnego procesu transformacji (ostatnia ścisła kwadratura Urana i Plutona), po czwarte – będące kompilacją wpływu zaćmienia z wpływem gwiazd stałych i stopnia anaretycznego.
  http://astrotranslatio.com/?p=9885

  • Dawid56 pisze:

   Ostatnia scisła kwadratura Uran Pluton będzie nieco wcześniej, czyli 17 marca 2015.Będzie ona poprzedzona dodatkowo koniunkcją Marsa z Uranem – 11.03.2015 .
   Reasumując silne oddziaływanie tych energii, o których piszesz rozpocznie się już ok 8 marca tuz przed koniunkcja Marsa z Uranem ( dodatkowo w Baranie), a Mars w Baranie jest najsilniejszy , bo jest jego władcą.

  • Maria_st pisze:

   darmi a tak prosto–co z tego wynika dla mnie i innych ludzi?

 18. darmi pisze:

  Maria_st nie znam niestety odpowiedzi na twoje pytanie

 19. Ktoś pisze:

  „cyt…

  ..LARGE HADRON COLLIDER (wielki zderzacz hadronów) jest jedną z większych inwestycji jakie zostały dokonane w naszym stuleciu.
  Tylko naiwni wierzą w jej deklarowany cel budowy jako narzędzia do poznania „Boskiej cząsteczki”
  Wprawne oko detektywa z łatwościa odkryje cały łańcuch podobieństw naprowadzający na prawdziwy cel budowy jako GWIEZDNYCH WRÓT (Star Gate)

  Badacze UFO nazywają to urządzenie MASZYNĄ OZYRYSA, w Egipcie zwaną TA-WER
  z którego wywodzi się ang. słowo TOWER (wieża). Maszyna Ozyrysa znaczy również „NAJSTARSZY LĄD”
  Akademicy tłumacza to jako mistyczny symbol połączenia Abydos z „podziemnym lądem zmarłych”

  Dla ufologów TA-WER namalowane na ścianach świątyni ABYDOS jest rysunkiem części potężnego urządzenia aktywującego multiwymiarowe portale, stargates , tunele czasoprzestrzenne….

  http://davidicke.pl/forum/schody-do-nieba-maszyna-ozyrysa-w-szwajcarskim-cernie-t11198.html


  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/fizycy-zapowiedzieli-ponowne-wlaczenie-akceleratora-lhc)

  3 WIEŻE. 3 MASZYNY.

  Ciekawe gdzie są inne i ile % świata żywych zamienią tak w piekło.

 20. Ktoś pisze:

  „Proponuję wieczorem posłuchać 10,750MHz lub 10,810MHz – koniecznie SSB, nagrać a potem sonic visualizer, to nie HAARP to CERN.

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziesiatki-nowych-kraterow-zidentyfikowano-w-polnocnej-rosji)

 21. Bozon Higgsa / Higgs boson – L.U.C. dla Centrum Nauki Kopernik (English subtitles)

  Veröffentlicht am 09.12.2013

  Niezwykły naukowy teledysk jest wynikiem połączenia świata techniki i sztuki. Łukasz L.U.C Rostkowski i Centrum Nauki Kopernik opowiadają o zjawiskowym odkryciu bozonu Higgsa. L.U.C od lat łączy muzykę nie tylko z obrazem i animacją, ale także z nauką. Tym razem poprzez muzykę i sportową analogię przybliża wyniki badań naukowych prowadzonych w Wielkim Zderzaczu Hadronów — LHC (z ang. Large Hadron Collider) w Genewie. Bozon Higgsa to ostatni, brakujący element Modelu Standardowego – zbioru teorii opisujących podstawowe elementy budowy Wszechświata. Nagrodzone Noblem odkrycie tłumaczy m.in. istnienie masy i przenosi ludzkość na kolejny poziom naukowej układanki.

  Klip powstał na zamówienie Centrum Nauki Kopernik i towarzyszy wystawie czasowej „Wszechświat i cząstki”, którą można oglądać w Koperniku od 10 października 2013 roku do 30 marca 2014 roku. Wystawa została przygotowana przez Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN, we współpracy z Dudley Wright Foundation.

  Więcej o bozonie Higgsa na wystawie w CNK:

  http://www.kopernik.org.pl/wystawy/wszechswiat-i-czastki/bozon-higgsa-luc-dla-centrum-nauki-kopernik/

  High Priesthood of CERN

  https://liviaspacedotcom.wordpress.com/2015/02/28/high-priesthood-of-cern/

  i bardzo ciekawie o CERN – Duncan O’Finioan (live stream)

  http://www.emeraldguardians.nl.eu.org/2015/02/ccn-duncan-ofinioan-shoot-from-hip-27.html

 22. margo0307 pisze:

  „…musi istnieć rzeczywisty motyw wyrzucania takiej kasy i zwiekszenia mocy zderzeń do 13 TeV- np kontrola procesu przebiegunowania Ziemi…”
  „chca sobie otworzyc „gwiezdne wrota ” jak w filmie…”
  ________________
  Ciekawy koment na IM:
  „….Ostatni pomiar częstotliwości Schumanna w Tomsku jest z 3. kwietnia, potem uruchomiony został po raz drugi akcelerator i dane zostały utajnione, tzn. strona się otwiera

  http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7

  są różne inne wyniki i wykresy, a rezonansu Schumanna nie ma.

  Akcelerator został uruchomiony 17. marca i spowodował zmianę burzy geomagnetycznej tego dnia z G1 na G5. Z nic nie znaczącej burzy zrobiła się taka, że zorzę polarną widać było w Zakopanem.

  17 marca częstotliwość Schumanna obniżyła się o połowę (do 8Hz) i wyzerowały się amplitudy. Trwało to kilka dni.

  Po ponownym uruchomieniu 4. kwietnia zapewne jest dużo gorzej, skoro wyniki zostały utajnione.

  Ktoś na ZnZ podawał link do strony CERNu, gdzie można było zobaczyć zmieniające się pole magnetyczne Ziemi w poszczególnych testach.
  Czyli naukowcy bawią się polem magnetycznym Ziemi, zmieniają tym samym też rezonans Schumanna.
  Zwierzęta, dla których magnetyzm Ziemi jest bardzo ważny przy poruszaniu się, tracą życie, co jest nazywane np. zbiorowym samobójstwem delfinów.

  Rezonans Schumanna ma duży wpływ na samopoczucie człowieka, dlatego też astronauci bez tych fal bardzo źle się czuli. Na ISS generowane są więc dla nich fale o tej częstotliwości.

  Bozon to tylko ściema. Teraz ma być ponownie odkrywany, bo stwierdzono, że przed grudniem 2012, kiedy niby został odkryty, to była jedynie „wymuszona interpretacja danych”.
  Znaczy oszustwo.

  CERN to gorszy syf niż HAARP i chemtrails razem wzięte. Podłe zamiary tam realizowane zakończą się totalną porażką inicjatorów i ich zdemaskowaniem.
  TO NIE JEST OŚRODEK NAUKOWY!”
  http://innemedium.pl/wiadomosc/ogromne-ufo-w-ksztalcie-litery-t-zarejestrowane-w-okolicy-slonca

 23. margo0307 pisze:

  „…Niektórzy sugerują, że… poszukiwanie bozonu Higgsa jest tylko przykrywką, a prawdziwym celem budowy LHC jest odtworzenie starożytnej technologii umożliwiającej generowanie tuneli podprzestrzennych.
  Okazuje się, że takie urządzenia mogły już istnieć w przeszłości Ziemi.
  Można o tym przeczytać…”

  ________________________
  Na stronie:
  http://wszechocean.blogspot.com/2015/04/co-sie-dzieje-w-cern.html
  ukazał się art, gdzie w podobnym tonie wyrażane są obawy odnośnie starożytnych technologii i broni D…

 24. margo0307 pisze:

  I kolejne info w temacie LHC… 🙂

  ” Wielki Zderzacz Hardonów zakończył kolizje protonów na ten rok.
  Przez ten czas doszło do ok. 400 bilionów zderzeń.
  Nie oznacza to jednak, że największy akcelerator świata ma już wolne.
  Teraz naukowcy z CERN przygotowują się do rozpoczęcia serii kolizji jonów ołowiu…
  Ich start zaplanowano na koniec listopada…”

  http://nt.interia.pl/technauka/news-koniec-zderzen-protonow-w-lhc-teraz-pora-na-jony-olowiu,nId,1916192?parametr=nt_wntt&sId=1729612

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s