Wkrótce nastąpi restart Wielkiego Zderzacza Hadronów

Ten restart budzi wielkie zaniepokojenie.Odkryto podobno 4 lipca 2012 roku boską cząstkę – ów słynny bozon Higgsa odpowiedzialny za tworzenie materii – cząstkę o masie 127GeV .Do roku 2012 LHC pracował z mocą 8 TeV.Od maja 2015 zderzenia hadronów mają się odbywać przy energii aż 14 Tev. Stephen Hawking- słynny fizyk ostrzega przed zderzeniami z jeszcze większą energią.
LHC
Akcelerator LHC, który przyczynił się do odkrycia bozonu Higgsa i innych cząsteczek, przez ostatnie dwa lata przechodził przez odpowiednie ulepszenia a już za kilka miesięcy fizycy powrócą do swojej pracy. Wielki Zderzacz Hadronów będzie pracował przez trzy następne lata z jeszcze większą mocą.

Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) zapowiedziała, że do pierwszych kolizji w akceleratorze LHC dojdzie już w maju. Dzięki przeprowadzonym ulepszeniom, które kosztowały 54 miliony dolarów, urządzenie będzie działać z mocą 14 TeV (Teraelektronowolt), tj. o 6 TeV więcej niż poprzednio. Na dzień dzisiejszy, akcelerator jest jeszcze przygotowywany do ponownego startu.

Jak twierdzą specjaliści, po ulepszeniu LHC będzie można prowadzić dalsze badania między innymi nad bozonem Higgsa, odkrywać nowe cząstki oraz badać teorię Wielkiego Wybuchu. Niektórzy naukowcy do dziś wątpią, czy odkryta tzw. boska cząsteczka rzeczywiście nią jest.
źródło
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wkrotce-nastapi-restart-wielkiego-zderzacza-hadronow
Stephen Hawking ostrzega, że eksperymenty z „boską cząsteczką” mogą wywołać koniec wszechświata

Światowej sławy fizyk, Stephen Hawking, ostrzegł naukowców, że próby zbudowania jeszcze większego Zderzacza Hadronów niż LHC w celu osiągnięcia większych energii zderzeń może prowadzić do katastrofy. Jego zdaniem eksperymenty z bozonem Higgsa mogą się źle skończyć i nawet nie zauważymy, gdy nasz wszechświat przestanie istnieć.

Ostrzeżenie Hawkinga pojawiło się w przedmowie do nowej książki „Starmus”, w której zebrano wykłady znanych naukowców i astronautów.

„Potencjał Higgsa ma pewną niepokojącą właściwość, że cząsteczka ta może się stać metastabilna przy energiach powyżej 100 mld gigaelektronowoltów” – pisze Hawking „To może oznaczać, że wszechświat może doświadczyć katastrofalnego rozpadu próżni, w bąbel prawdziwej próżni rozszerzającej się z prędkością światła. To może się wydarzyć w każdym momencie i nie bylibyśmy w stanie tego zobaczyć”

Bozon cechujący Higgsa to od dawna postulowana cząstka elementarna, zwana z patosem przez niektórych dziennikarzy „boską cząstką”. Odpowiada ona za nadanie masy obiektom, zatem jest to fundamentalna siła przyrody, która sprowadza się do istnienia skalarnego bezmasowego pola, na którym niczym w hologramie, pojawiają się bozony cechujące nadające materii znaną nam formę.

Jeśli eksperymenty naukowców z wykorzystaniem wysokich energii zderzeń pójdą nie tak, to zdaniem Hawkinga może to spowodować załamanie czasoprzestrzeni, która w milionową część sekundy zniszczy cały wszechświat.

„To nie będzie bolało, bo nie będziemy mieli czasu, aby to poczuć i nic nie możemy zrobić” – ostrzega naukowiec.

Już gdy budowano LHC pojawiały się głosy krytyków wskazujących na to, że eksperymenty z dużymi energiami mogą prowadzić do nieprzewidywalnych zjawisk na poziomie kwantowym, w tym do powstawania dziwadełek, lub jak kto woli osobliwości kwantowych takich jak mikro czarne dziury i inne niepożądane na Ziemi twory.

siec_ bozonowa

Teraz, gdy o zbudowaniu wielkiego zderzacza mówią Chiny i Europa, ryzyko osiągnięcia odpowiednio dużej energii, aby coś poszło nie tak według Hawkinga zdecydowanie rośnie. Nie można wykluczyć, że stosowana przez naukowców energia zderzeń dojdzie w końcu do poziomu niebezpiecznego dla egzystencji całego wszechświata.

Środowisko naukowe nie jest zadowolone z tego powodu, co powiedział Stephen Hawking. Jednak nie dlatego, że jest to nieprawdą, ale dlatego, że nadmierne eksponowanie takich zagrożeń może ich zdaniem znacznie utrudnić pozyskiwanie środków na rozbudowę LHC i budowę przyszłych wielkich Zderzaczy Hadronów operujących na dużych energiach.

źródło
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stephen-hawking-ostrzega-ze-eksperymenty-boska-czasteczka-moga-wywolac-koniec-wszechswiata

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Eksperymenty, OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

46 odpowiedzi na „Wkrótce nastąpi restart Wielkiego Zderzacza Hadronów

 1. JESTEM pisze:

  Hej hop-sa, sa,więc bójmy razem się…
  A jak możemy, to się bójmy strasznie, że hej.
  I wtedy w tym wielkim naszym strachu może…
  już nic i nikt nam nie pomoże,
  bo nasz piękny, energetyczny strach
  uaktywni wielkiego zde-rza-cza
  trach, ciach, bach…
  i cza, cza, cza…

  Ewentualnie… możemy przyglądać się, co tam wielcy naukowcy wymyślą, do jakich wniosków dojdą, czy zaufają temu czy tamtemu,
  tej czy innej koncepcji,
  udoskonalą czy zamkną…
  w zasadzie to i tak bez różnicy,
  bo niby jaki na to wpływ mam ja czy ty?

  A może jednak mamy, choć wydaje nam się, że nie?

  Możemy jeszcze nic sobie nie robić z takich historii…
  pamiętając, że to historie…
  Przecież mamy wybór.

 2. Adrem pisze:

  Słudzy czarnego pana budują broń.

 3. Dawid56 pisze:

  Jestem tu chodzi o realny niebezpieczny eksperyment , a nie to co się dzieje w umysłach.Tu nie chodzi o strach , ale o trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość.Może pozytywnym myśleniem moglibyśmy wstrzymać wykonywanie takich niebezpiecznych zabaw z hadronami.

  • margo0307 pisze:

   Bardzo ciekawy filmik przedstawiający teorię elektrycznego modelu kosmosu, określanego także jako plazmo-kosmologię, w świetle doświadczeń, dokonanych przez naukowca Dawida LaPointa, który dokonuje przełomu w prezentowanej teorii budowy Rzeczy Istności 🙂

   W notce Nr 18. interpretacji fresków Michała Anioła napisane jest:
   „…W materii istnieje przewaga kwantów zachowujących się częściej jak cząstki nad kwantami zachowującymi się częściej jak fale 7/5.
   Dlatego myśl biegnie wolniej, a formy są zbudowane z grubej nieprzeźroczystej materii…

   W antymaterii istnieje przewaga kwantów zachowujących się jak fale nad kwantami zachowującymi się jak cząstki.
   Dlatego w sferze niematerialnej myśl biegnie szybko, reakcje są natychmiastowe, a formy fizyczne mają różne stopnie przeźroczystości.

   Formy materialne na fali złotej (ciała) zbudowane są z 7 kwantów energii, które częściej zachowują się jak cząstki, niż jak fale i
   5 kwantów energii, które częściej zachowują się jak fale niż jak cząstki.

   Formy antymaterialne na fali srebrnej (dusza) złożone są z 7 kwantów energii, które częściej zachowują się jak fale niż jak cząstki i
   5 kwantów energii – które częściej zachowują się jak cząstki, niż jak fale.

   Cały art dot. tego niezwykle ciekawego tematu:
   http://innemedium.pl/wiadomosc/ukrywany-naukowy-przelom-budowa-wszechswiata-staje-sie-jasna

 4. Maria_st pisze:

  Ten „realny niebezpieczny eksperyment ” to jak eksperyment atlantydzki…wiec zadziewa sie cos co kręci sie w koło, az zrozumiemy że nie tedy droga.
  Ten zderzacz od początku kojarzy mi sie z próba otwarcia portalu…..cos jak gwiezdne wrota….
  sztuczne poznanie siebie……wejscie w głebie.
  Tylko czy taka sztuczna głebia pozwoli nam zrozumiec i poznać siebie?
  Chyba ze komputer tak to ma zaprogramowane….

 5. mały budda pisze:

  Nie wolno sztucznie poznać głębi.
  Nie zrozumieją i poznają mocy Śhivy, gdyż nie znają mowy serca.
  Teraz rozumiem, że miałem się przygotować do drogi.
  Jeśli nie udało się wznieść matki natury do nieba.
  Matka Natura się rozpadnie a duch Matki Natury poszybuje do Nieba.

  • JESTEM pisze:

   „Nie wolno sztucznie poznać głębi.”

   Zaraz „nie wolno”… 😉
   Po prostu się nie da sztucznie.
   Poznanie głębi to po prostu naturalny proces. ❤

 6. Ktoś pisze:

  „Bardzo mądrze napisane tylko co jeśli? Czas to archetyp. Przestrzeń archetyp. Materia archetyp. Załużmy że to ego ludzi czyli podświadomość wspólnie tworzą rzeczywistość tą którą widzimy. Załużmy, że zaczęli się rodzić ludzie których ego jest tak promieniujące na innych że burzy obraz rzeczywistości zbudowanej przez ego wszystkich razem? Co wtedy? Fenomen? Hitler- fenomen, Stalin- fenomen. Przecież tak naprawdę wiemy tylko tyle ile widzimy w świadomości która jest zbudowana na podświadomości. Nauka! To nie są bzdury co tu piszę bo to czysta matematyka i fizyka. Fizyka kwantowa mimo że dobrze nie zrozumiała potrafi cuda i niestety ale fizycy już to wiedzą. Więc jeśli urodzi się fenomen, który poprzez fizykę kwantową będzie odziałowywał na podświadomość zbiorową obali wszystkie archetypy zbudowane przez władców tego wymiaru zwanych czarnym bratctwem, illuminati itd. Żyjemy w rzeczywistości wykreowanej przez nich i dlatego jest tak jak jest. Przekaz podprogowy w tv, w radiu, na ulicach w innych ludziach zabija prawdziwą budowę, czaso- przestrzeni. Więc jeżeli Ty chcesz to siedź w ich narzuconym świecie.”

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa-dementuje-ze-asteroida-2014-ur116-stanowi-zagrozenie-dla-ziemi#comment-232543)

 7. margo0307 pisze:

  Pamiętacie jak bardzo nam było spieszno i jak bardzo chcieliśmy do Europy ? 😀

 8. siola pisze:

  S-et
  I-sis
  O-zyrys
  N-ewtois albo Narada Muni
  Coz widac czas hermetyzmu dobiega konca piramida sie wali ,noc sie cofa slonce wschodzi
  widac teraz jak moc nocy odbija w glowie
  nie pomoga odgromniki jak nowa energia z wszechswiata na nas schodzi,harmoni czas nastaje ,nocy nic nie pozostaje jak sobie pospac,Nowe do nocy nie pasuje i uklady przeladuje.

 9. Ktoś pisze:

  Cyrku ciąg dalszy czyli poszukiwania frajerów jacy własnymi energiami zatrzymają rozpad systemu (matrixa) jakiego już się nie da zatrzymać (bo mu już brakuje newralgicznych elementów ;p):

  „Aktywacja portalu IS:IS 15 grudnia 2014 o godz.06:11 Medytacja Wzniesienia Ziemi i ludzi.Ta medytacja jest bardzo wazna,gdyz miedzy innymi,umiejscawia pracownikow i wojownikow Światła w ich rolach przed Wydarzeniem według świetej geometrii.Oto link.
  http://krystal28.wordpress.com/

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/oceany-sa-pelne-plastiku-setki-tysiecy-ton-czasteczek-unosi-sie-w-wodzie-morskiej#comment-232629)

  Ja rozumiem iz każdy chce być „zasłużony” ale nie dawajcie się robić w konia draniom wykorzystującycm waszą niewiedzę czy lekkomyslność. Mało było nauki w 2012 i 2013, że to ZWYCZAJNI SZALBIERZE?

  To nawoływanie świadczy też o jednym iż „misja instalowania odgromników na Gaję” jak i jej bandyckie porwanie zakończyła się PORAŻKĄ.

  No i komuś dupsko płonie skoro chce zwiewać z tej „wyniesionej” planety ponownie „otwierając portal”. Czyżby frajerzy nie wiedzieli jaka jest prawdziwa MOC (skala) „Niszczyciela Światów” i że „przed nim nie ma DOKĄD uciec”. I po co im te obszczane spermą, uryną i krwią zaszlachtowanych dla demona yahwe dzieci „objawione urojenia” jak niewiedzą tej RZECZY PODSTAWOWEJ DLA ISTNIENIA WSZECHŚWIATÓW. ;D

  • Maria_st pisze:

   ja to bym radzila poczytac to co pisało sie wcześniej i wyciagac wnioski odnosnie wszelkiej masci prze-po–wiedni.
   To takie proste….

  • Dawid56 pisze:

   Na Krystalu 28 o jakimś Wydarzeniu gadają juz przynajmniej od 3 lat i o jakichs wzniesieniach czy podniesieniach np Carli. 😦

   • margo0307 pisze:

    ” Na Krystalu 28 o jakimś Wydarzeniu gadają…”

    A co myślisz o tym Dawidzie co gada NASA ?

    http://dailybuzzlive.com/alert-nasa-confirms-earth-will-go-dark-6-days-december-2014/#

    • Maria_st pisze:

     margo niech gadaja, jesli gadac lubia.
     jest dobrze, zadnych ciemności nie bedzie

    • Dawid56 pisze:

     Nie wiem sam co o tym myśleć .Ten dyrektor mówi o przygotowaniu na ewentualny jakiś kataklizm. Nie znalazłem w tym wywiadzie informacji ze chodzi o grudzień 2014. Równie dobrze mógłby to być np. grudzień 2015.

     • Maria_st pisze:

      Dawidzie codziennie jakies kataklizmy na tej planecie…..wiadomo z jakiego powodu…ja jestem szczesliwa ❤

   • Ktoś pisze:

    No właśnie.

    16 zaczynaja się „przepowiedziane” przez „NASA” dni ciemności a

    15 cały świat nie wiedzieć czemu akurat wtedy będzie „otwierał portal’.

    Nie niepokoi koincydencja?

    Co chcą przywołać wykorzystując niewiedzę „medytujących”?

    Kolejnego „jezusika” co umoczy świat we krwii podludzi?

    Komu tak zależy na utrzymaniu starego porządku? Jakiej sekcie?

    Czemu w ramach „przypadku” na onecie jest wywiad z jakim amełykańskim ekspełtem odnośnie tego czy Putin w tym samym „ciemnym tygodniu” wkroczy z tam z wojskiem czy nie wkroczy bo NATOwska armia właśnie cichcem ląduje koło Donbasu by go w czasie świąt wykorzystując obecne zawieszenie broni go zająć (kto z was wie iż jest już przygotowana przez nazistowski reżim żydowski z Kijowa prowokacja w „gliwickim stylu”, bo co za problm pomalować swój sprzęt wojskowuy w barwy wroga by „okazać światu (bałwanów) dowód na nikczemność Putina’ „) .

    Szykuje się hekatomba Noworosjan jaką mają frajerzy zasilić swoimi medytacjami?

    Której sekcie ona potrzebna i jakiemu bożkowi?

 10. siola pisze:

  Oj KTOS nie przegrzej sie przy tym hajcowaniu falszujacy draniu..A tego mego Demona mysle ze znasz tylko glupka grasz:Coz prawde Ojce powiadali,ze co zmory noca wysylaly, pewnego dnia do nich samych wracalo.Popatrz KTOSIU na paluszki czemu takie okopcone ,wygladaja prawie jak uwedzone.Widac mowa o sumieniu parzy was niemilosiernie ,coz Demon prawdy juz Taki jest ze po rowno wazy.

  • Ktoś pisze:

   Może „fałszujący” a może „wygrywający melodię” jaką tylko w części dajesz radę wysłuchać.

   Co do „ataków” to dziękuję za kolejny ale silniejsi od ciebie „magowie” rady nie dali więc nie marnuj energii cobyś jej potem z własnej żony jak wampir wysysać nie musiał. TOKSYCZNY PARTNER – tak to się medycznie nazywa.

   Poza tym w księgarniach jest mnóstwo książek na temat „kto najgłoścniej gardłuje o własnych obsesjach”. Książek uznanych autorów. Najlepiej czytaj z daleka od lustra. Po co kupować nowe.

   • siola pisze:

    Coz Twoje melodyjki sa opisem samego siebie ,dlatego musze Ci podziekowac za nauki .Coz jakos ja sobie nie przypominam bym komus grozil za to u Ciebie KTOSIU to juz az nudne sie staje ,wez w koncu naprawde stukni sie glowa w sciane a sciana prawde Ci powie.Coz jak sie cos wie to albo mag albo kabalista ,ale ja juz nauczony jak zmory dzialaja i niewinym latke przyszywaja.Coz nie wiedzialem ze medycyna sie wampiryzmem zajmuje,to by pewne sprawy tlumaczylo ,znowu dzieki KTOSIU .Ale skoncz juz swego Bozka zdradzac ,bo sie pogniewa .Coz dziwnym trafem najwiecej cierpia Twoje obdarowane panny,od ratowania w imieniu stworcy swiata.Coz ze tworami troszke racji miala jedna z panien ,ale jak sie je po nocach samemu tworzy to i potem morzy.Coz to juz moja dla Ciebie ostatnia odpowiedz,bo nudne jest granie w pingponga z Kims kto wiecznie opisuje samego siebie.Coz glupia moda zmorow jest mniemanie, wszyscy glupcy jeno my madrzy ,no to niech tak pozostanie,poniachaj se jeszcze jak taka wola .
    Coz Twoja melodia nie jest moja,chociarz sie na graniu nie znam ,ale widze male dziecko zagra lepiej na cymbalkach od Ciebie.

 11. margo0307 pisze:

  ” Jestem tu chodzi o realny niebezpieczny eksperyment , a nie to co się dzieje w umysłach.
  Tu nie chodzi o strach …”

  Dawidzie, tak naprawdę – to nikt z nas nie wie o co tu chodzi… 😉 ?
  Może to, co dzieje się w ludzkich umysłach ma związek z tymi rozpędzonymi cząstkami ?
  A może też właśnie chodzi o nasz strach ? – nie wiemy…
  A skoro tak, to po co mamy martwić się na zapas ?
  Po co martwić się dwa razy, skoro można raz ? 😉
  A właściwie – jakby co do czego… 😉 – to nawet nie zdążymy się zmartwić, bo jak sam Stephen Hawking zaznaczył:
  „To nie będzie bolało, bo nie będziemy mieli czasu, aby to poczuć…” 😀

  A wracając do tematu to nie jest jeszcze koniec, bo jak donosi „Newsweek” – będzie…
  następca LHC i będzie się nazywał: CLIC 😀

  „…Dziś LHC nie pracuje – przechodzi właśnie modernizację i rozbudowę, która pozwoli na osiąganie jeszcze większych energii. 😮
  Mamy nadzieję, że to pozwoli nam nie tylko wyprodukować o wiele więcej higgsów i zbadać dokładniej ich właściwości, ale też sprawdzić, czy nie istnieje drugi rodzaj cząstek higgsa, kilkukrotnie cięższych – mówi prof. Grzegorz Wrochna, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych, które współuczestniczy w pracach CERN…

  Ale już teraz naukowcy pracują nad akceleratorami nowej generacji.
  CERN rozwija nowatorską technologię o nazwie CLIC (Compact Linear Collider).

  4 września 2013 roku, w obecności Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiiej i dyrektora CERN Rolfa Heuera porozumienie w tej sprawie podpisali: kierujący projektem CLIC z ramienia CERN Steinar Stapnes i dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku prof. Grzegorz Wrochna .
  Dzięki temu porozumieniu wiadomo już, że polscy naukowcy wezmą udział w pracy nad CLIC.

  … docelowo w tej technologii można będzie zbudować akcelerator cząstek o długości aż 50 km. Byłby to akcelerator liniowy, czyli poprowadzony w linii prostej, w którym najmniejsze cząstki materii, w tym przypadku elektrony i pozytrony, byłyby rozpędzane z przeciwnych kierunków i z ogromną energią zderzane ze sobą.
  Naukowcy mają nadzieję, że dzięki temu może się udać otworzyć zupełnie nowe rozdziały w fizyce cząstek…”
  http://nauka.newsweek.pl/bedzie-nastepca-wielkiego-zderzacza-hadronow-relacja-z-cern-,artykuly,269792,1.html

 12. margo0307 pisze:

  W Moscow International Business Center, gdzie znajduje się najwyższy budynek Europy, zaplanowano umieszczenie projekcji tak zwanego Oka Saurona.

  „Oko Saurona jest symbolem demonicznym… Nie zdziwiłbym się gdyby po umieszczeniu go coś złego stało się miastu” – powiedział Archikapłan Cerkwi, Wsewolod Chaplin

  http://innemedium.pl/wiadomosc/oko-saurona-nad-moskwa-wzbudzilo-polityczna-debate-w-rosji

  • JESTEM pisze:

   „Aby uchronić się od złego omenu, oraz gniewu miejscowych hierarchów kościelnych postanowiono, że happening jednak się nie odbędzie. „

   cudowne PLOTY. 🙂 Historie niemalże wyssane z palca, choć przecież… pomysł niby był. ha, ha, ha…
   Maya…

   • margo0307 pisze:

    „..Historie…wyssane z palca, choć przecież… pomysł niby był. ha, ha, ha..”

    Pomysł był ale… się przestraszyli i z pomysły zrezygnowali 😀

    • JESTEM pisze:

     Może przestraszyli się, a może coś zakumali czyli zrozumieli…
     Jeśli kierowali się strachem rezygnując z projektu, to nic nie zrozumieli, bo ze strachu zrezygnowali, ale w takim razie będą jeszcze próbować…tyle, że inaczej (nie tak „oficjalnie”). A jeśli zrozumieli, to zrozumieli… i już nie będą podejmować innych prób robienia tego typu „happeningów”. 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s