Poseł z Lechistanu jeszcze nie przybył…..

W okresie rozbiorowym w pałacu sułtana – władcy Turcji wisiała mapa Polski przedrozbiorowej .Okazuje się, że tylko Szwajcaria i Turcja nie uznały rozbiorów Polski.

Turcja znosi wizy dla Polaków. ‚Każdy współczesny mieszkaniec Lechistanu może odwiedzać Stambuł’
– Podjęliśmy decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków – poinformował w Warszawie premier Turcji Ahmet Davutoglu. – To dobra wiadomość dla polskich turystów – oceniła premier Ewa Kopacz. Jak dodała, Turcja może zawsze liczyć na nasz kraj.
– Przed chwilą podjęliśmy decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, polskich patriotów, którzy chcą licznie odwiedzić kraj, w którym zmarł ich wielki wieszcz Adam Mickiewicz. Każdy współczesny mieszkaniec Lechistanu może bez żadnych obwarowań i przeszkód odwiedzać Stambuł – powiedział premier Davutoglu podczas uroczystości wieńczącej obchody 600. rocznicy nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych.

– Chciałbym również wspomnieć, że oczekujemy rewanżu od pani premier w zwiększeniu frekwencji lotów do Turcji oraz udziału Polski w negocjacjach w sprawie zniesienia obowiązku wiz Schengen dla obywateli Turcji – zwrócił się do Kopacz Davutoglu.

– To dobra wiadomość dla polskich turystów – tak informację o zniesieniu wiz oceniła szefowa polskiego rządu. – To jest też dobra wiadomość dla tureckiego kraju, oni tam zostawią swoje pieniądze – dodała. Premier podkreśliła również, że Turcja może zawsze liczyć na Polskę. – Będziemy zawsze dobrym ambasadorem kraju w UE – zapowiedziała.

Imperium Osmańskie nigdy nie uznało rozbiorów Polski

Davutoglu i Kopacz wzięli udział w uroczystej gali w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Premierzy zgodnie podkreślali, że stosunki polsko-tureckie są przykładem wyjątkowo długich relacji między dwoma krajami. Przypomnieli, że Imperium Osmańskie nigdy nie uznało rozbiorów Polski, a Polska jako jedno z pierwszych państw uznała proklamowaną w 1923 r. Republikę Turcji.
Więcej:

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17099394,Turcja_znosi_wizy_dla_Polakow___Kazdy_wspolczesny.html

Polak, Turek, dwa bratanki? 6 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o wspólnej 600-letniej historii obu krajów

Epizod z wojen polsko-tureckich XVII w. wg J. Brandta. • Fot. Wikimedia Commons
W 2014 roku mija równe 600 lat, od kiedy sułtan Mehment I Çelebi przyjął na swoim dworze w Bursie Skarbka z Gór i Grzegorza Ormianina – pierwszych dyplomatów z Europy. – To jedne z najdłużej utrzymywanych stosunków dyplomatycznych w historii polityki – przypomina w tureckiej prasie Radosław Sikorski, a my przypominamy ciekawą, choć czasem burzliwą historię stosunków polsko-tureckich.

– Stosunki dyplomatyczne nawiązaliśmy jeszcze przed waszym podbojem Konstantynopola. To pokazuje, jak ważne były to relacje. (…) Trwają trzy razy dłużej niż istnieją Stany Zjednoczone. Zostały nawiązane jeszcze zanim Portugalczycy odkryli morską drogę do Indii – mówił tureckiemu „Hürriyet Daily News” Radosław Sikorski.

– 600 lat przyjaźni to rzecz w świecie unikatowa. Nie słyszałem o krajach, które by miały równie długą historię stosunków dyplomatycznych jak nasza – wtórował mu w Polskim Radiu Yusuf Ziya Ozcan, ambasador Turcji w Polsce w związku z tegorocznym jubileuszem, któremu towarzyszyć będą oficjalne obchody, inicjatywy kulturalne i spotkania na szczycie.

I choć wbrew słowom ambasadora nie zawsze oba kraje łączyła przyjaźń, to tegoroczna rocznica rzeczywiście jest wyjątkowa: przypomina bowiem, że losy Polski i Turcji, dziś kulturowo i geopolitycznie dość od siebie odległych (żeby nie powiedzieć egzotycznych), przez wieki niezwykle blisko się splatały. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć kilka ciekawych (i nie zawsze znanych) epizodów z historii łączącej oba kraje.

1. Turcja nigdy nie uznała rozbiorów Polski
Imperium osmańskie to obok Szwajcarii jedyne państwo, które oficjalnie nie uznało faktu zniknięcia I Rzeczpospolitej z mapy świata. Ile w tym sentymentu do szanowanego przeciwnika, a ile politycznej kalkulacji (Austria i Rosja od wieków rywalizowały z Wysoką Portą o hegemonię w rejonie), trudno powiedzieć.

Tak czy inaczej legenda głosi, że w czasie rozbiorów na dworze sułtana stało puste krzesło czekające na polskiego ambasadora, a przy corocznych prezentacjach dyplomatów dworzanie powtarzali zawsze: „Poseł Lechistanu jeszcze nie przybył”. “Ciekawostką było przechowywanie kluczy do polskiej ambasady w skarbcu sułtańskim. Tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, klucze te sułtan przekazał Polakom” – pisze “Gazeta Kaszubska”.

Adam Mickiewicz
W czasach, kiedy żadne z państw nie sprzeciwiło się uciskowi Polski przez wrogich sąsiadów, jedynymi naszymi przyjaciółmi byli Turcy. Darzymy Turków przyjaźnią jako ten naród, który nie ugiął się przed naszymi wrogami i nie zaakceptował rozbiorów Polski.
Więcej:
http://natemat.pl/91037,polak-turek-dwa-bratanki-6-rzeczy-ktorych-mogliscie-nie-wiedziec-o-wspolnej-600-letniej-historii-obu-krajow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Aktualności, Człowiek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Poseł z Lechistanu jeszcze nie przybył…..

 1. margo0307 pisze:

  „..Stosunki dyplomatyczne… Zostały nawiązane jeszcze zanim Portugalczycy odkryli morską drogę do Indii – mówił tureckiemu [dziennikarzowi ] Radosław Sikorski…”

  Nie wiem dlaczego, ale jak słyszę, wypowiedź pana Radka na jakikolwiek temat…to od razu zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza z napisem: „Uwaga – blaga” 😕

 2. siola pisze:

  Coz widac karzdy przecietny turek ,lepiej wiedzial od polaka ,ze wojny z soba dwa panstwa toczyly przez tych co na granicach jatrzyli i szaber uprawili ,sasiadow okradali.

 3. Dociekliwy pisze:

  O Szwajcarii to nie wiem, ale wiem, że oprócz Turcji jedynymi państwami, które nigdy nie uznały rozbiorów Polski była również Persja i Watykan.

 4. margo0307 pisze:

  „…jedynymi państwami, które nigdy nie uznały rozbiorów Polski była również Persja i Watykan.”

  Nie znając prawdziwej historii Polski przedrozbiorowej, możemy tak sobie godzinami dywagować nt. uznania jej lub nie uznania przez inne kraje 😉

  Aby przybliżyć nieco obraz, jaki się wykrystalizował przed rozbiorami naszego kraju, należało by znaleźć w miarę wiarygodne źródła przedstawiające ówczesną sytuację geopolityczną, ówczesnego świata a w szczególności Europy, źródła o których nie nauczano na lekcjach historii….

  Jednym z takich w miarę wiarygodnych źródeł jest praca H. Pająka – ” Dwa wieki polskiej golgoty”,
  w której, autor wykorzystuje źródła praktycznie nieznane szerszemu ogółowi, a których próżno by szukać na półkach księgarskich, i które potwierdzają prawdziwość słów zawartych w książce na temat sytuacji geopolitycznej Polski przedrozbiorowej…

  „..Rozbiorowe unicestwienie Polski było bezprzykładną zbrodnią popełnioną w sercu Europy przez trzy ówczesne mocarstwa.
  Był to rezultat rozległych planów, zakulisowych przetargów dokonujących się ponad i międzytronami: spisek ukartowany cynicznie i tak tajnie, że stał się niedoścignionym wzorem tak zwanej spiskowej praktyki dziejów.
  Przeciwko tej spiskowej praktyce, ukuto na użytek oficjalny ową “spiskową teorię dziejów”, obowiązującą do dziś i służącą do dyskredytowania każdej pogłębionej interpretacji światowych wydarzeń.
  Ale fakty są brutalnie jednoznaczne.
  Początki zagłady Polski, to niszczenie instytucji sejmu jako organu ustawodawczego oraz instytucji kreującej opinię publiczną .
  Prekursorami obezwładniania polskiego sejmu byli Żydzi i pruska masoneria, a ich wspólnym
  celem było maksymalne osłabienie Polski…”

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/10/Henryk-Paj__k-dwa-wieki-Polskiej-golgoty.pdf

 5. Dawid56 pisze:

  Rok 1414 to było rzeczywiście długo długo przed Kolumbem.Może będę miał inne zdanie , ale p[oczatek upadku Rzeczypospolitej rozpoczął się od śmierci ostatniego z Jagiellonów i wyboru Henryka Walezego na króla Polski na zasadzie wolnej elekcji.To Zygmunt III Waza wplątał nas na długie lata w konflikty ze Szwecją.Dostaliśmy cios z północy A Prusy i Rosja to wykorzystały .
  Potem jeszcze na dodatek mieliśmy wojny z Turcją.Polska de facto upadła w XVII wieku i już się nie podniosła .Potem było już tylko gorzej, a Sejm Niemy http://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_niemy
  i traktat trzech orłów http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_Loewenwolda pokazuje, że los Rzeczypospolitej został przesądzony na początku XVIII wieku

  • Isabelle pisze:

   Poseła z Lechistanu nie przybył, a może przybył wszedł n krzyż, założył korone cierniową i soijrzał w oczy potwora, dlaczego bo jak zalezy to sie zrobi wszystko, nawet allachy wali pod grzewm??? Lecz jakiez ukrzyzowanie w tym kraju modne, więć toż to przecięż nic dziwnego.
   1234 0 gówni nie prawda, Siola, przysłowia narodów mądrością ale najpierw to trza być człowiekiem, póżnijek krzyczeć o narodzie, bo bez ludzi nardu ni ma, niestey.
   I w imę ojca i syna ducha świętedo… proste co??? Czy nie??? A ptaki ciernistych krzewów, mówi coś no właśnie. Ta milcząca dziewczyna zrobiła wsztko co mogła, wszysto no i wysłała fakersa, płuń dalej no i popłyneli wszyscy….Norwegi będzie d użo ryb bo wysłali długooooo linka z trzema supłami, no ale tam sie ludzie spotykają rozmawiają, itd Drugie co to ślimak ślkimak pokaz rogi, Proste czy skomplikowane??? Proste…nie mmożna mówić o sumieniu jak się go nie ma.Oprócz tej dziołszki był ktoś jeszcze, z kwiatem>> Hmm no był…. Diabły komunkowe mi ppowiedziały a tańcyją że hej.
   Do dziśejszego dnia nie został odnaleziony symbol królowej wojny, ale jak mówią kto szuka to i znajdzie…
   Ale tak to jest jak się durś tyj samej płyty słucho, wyłączyć radio bo kto z dużo ajuje ten z niebem wojuje i w piekle kibluje, a co ciekawe jak 2 słóńce zgaśnie a 3 nie nadejdzie to dopiero dupa w ciemnościach… miłyego słuchania i przyjemnech otrzesin.
   Toż już było pisane nie wszystko złotko co się święci.

   • siola pisze:

    BasiaB pisze:

    14 Grudzień 2014 o 06:51

    Do Sioli z Mistyki Życia :
    zadzwoniła teraz do mnie osoba o nicku Isabell i powiedziała ,że jeżeli nie przestaniesz wyprawiać nad nią rytuałów i Ona umrze świat pogrąży się na 150 lat w ciemności .
    To co jest teraz to pryszcz w porównaniu z tym co przyjdzie.
    Jeżeli 2 zgaśnie ,a trzecie nie zdąży się narodzić to tak będzie.
    I ja wiem ,że Ona ma rację .
    Prosiła bym do Ciebie zadzwoniła ,lecz tego nie zrobię ,bo mordercy nie da się przekonać ,a każdy pozostawiony ślad w postaci połączenia przekłamiesz tak jak ostatnio ,kiedy to Ty do mnie oszuście zadzwoniłeś.
    Drętwe opowieści o tym ,jak Ty to ratujesz świat i jak bardzo zależy Ci na dobru ludzkości można sobie miedzy bajki włożyć ,a to i tak za kiepskie porównanie ,bo tam więcej prawdy niż w Twoim gadaniu.
    Publikuję tutaj list ,który napisała na MŻ – poprawiam tylko literówki :

    ” Grudzień 14, 2014 o 05:30

    Poseł z Lechistanu nie przybył, a może przybył wszedł na krzyż, założył koronę cierniową i spojrzał w oczy potwora, dlaczego bo jak zależy to się zrobi wszystko, nawet allachy wali pod grzewm??? Lecz jakież ukrzyżowanie w tym kraju modne, więc toż to przecież nic dziwnego.
    1 2 3 4 0 ….gówno nie prawda, Siola, przysłowia narodów mądrością , ale najpierw to trza być człowiekiem, póżniej krzyczeć o narodzie, bo bez ludzi nardu ni ma, niestety.
    I w imię ojca i syna ducha świętego… proste co???
    Czy nie???
    A ptaki ciernistych krzewów, mówi coś ? no właśnie.
    Ta milcząca dziewczyna zrobiła wszytko co mogła, wszystko, no i wysłała fakersa, płyń dalej no i popłyneli wszyscy….Norwegii będzie dużo ryb bo wysłali długooooo linka z trzema supłami, no ale tam się ludzie spotykają rozmawiają, itd
    Drugie co to ślimak ślimak pokaż rogi, Proste czy skomplikowane???
    Proste…nie można mówić o sumieniu ,jak się go nie ma.
    Oprócz tej dziołszki był ktoś jeszcze, z kwiatem… Hmm no był…. Diabły komunkowe mi powiedziały a tańcyją , że hej.
    Do dzisiejszego dnia nie został odnaleziony symbol królowej wojny, ale jak mówią kto szuka to i znajdzie…
    Ale tak to jest,jak się durś tyj samej płyty słucho, wyłączyć radio bo kto z dużo ajuje ten z niebem wojuje i w piekle kibluje, a co ciekawe jak 2 słońce zgaśnie, a 3 nie nadejdzie to dopiero dupa w ciemnościach… miłyego słuchania i przyjemnych otrzęsin.
    Toż już było pisane: nie wszystko złotko co się święci. ”

    Pewnie wiesz o czym napisała ta kobieta .Jeżeli dostane taka informacje od jej rodziny , że umarła ,to Siolu wiedz ,że nie zawaham się tego tutaj napisać.
    Dzwoniła wczoraj do mnie 2 x i za każdym razem opowiadała ze szczegółami co widzi i jak widzi Ciebie.
    Mam to na nagraniu w telefonie ,więc nie będzie ,że to ściema.
    Durnia to Ty możesz z siebie robić ,możesz pisać ,że nie jesteś czarownikiem ,ale …po co to pisujesz ???
    Czy ktoś Ci coś już w tej kwestii zarzucał ??? !

    Odpowiedz
    No nie chcialem wklejac ale to dobry przyklad do czego prowadzi brak sumienia i klamstwa.

    • Maria_st pisze:

     „zadzwoniła teraz do mnie osoba o nicku Isabell i powiedziała ,że jeżeli nie przestaniesz wyprawiać nad nią rytuałów i Ona umrze świat pogrąży się na 150 lat w ciemności .”

     oj, jako osoba świadoma nigdy bym nie życzyła nikomu 150 lat ciemności i to rzucając jakieś wyssane z palca oskarżenia, co sie z ludzmi dzieje.
     Ogólnie to co wkleiłes nie potrafie zrozumieć taki tam chaos, kto to pisał…Ty siola czy skopiowałes skads?

     O to mi chodzi :
     ” Grudzień 14, 2014 o 05:30

     • siola pisze:

      Marys to Basce pod dachem sie pali na calego,widac wraca co nawarzyli.Na krzywdzie ludzkiej juz sie nikt nie wzbogaci ,kradzione lezy na watrobie i caly swiat to wie, a to boli wiecej niz sie sami spodziewali.Coz Ojcu tez mord Matki przypisali ,mysleli ze ze mna zrobia to samo .Coz dzieki Rutkowskiemu dowiedzialem sie kto bakterie Coli do wody w studni dal i nie byla to kiszonka tak jak i studnie pod Wroclawiem kury zatruc nie mogly.Coz ja cudzego nie potrzebuje widac wraca co poslali do nich,i nie moga dzieci stworcy zrozumiec dlaczego.Coz zaczynam miec powoli przekonanie ze to ta sama banda co za morderstwem Matki stoi ,coz zamek jest ale klucza brakuje hahaha.Od poprostu wypociny BeBe Marys.

     • Maria_st pisze:

      Chyba to co napisała Isabella właśnie sie zadziewa:
      Izabella pisze:
      Listopad 29, 2014 o 22:45 (Edytuj)

      No cóż kto sieje wiatr zbiera burze…. nie dziwi nic…
      https://nnka.wordpress.com/2014/11/27/sekrety-kabaly/#comment-37224

      A było tak spokojnie…..
      To co napisała Isabelle wiele mówi na temat tego jak nasze myśli potrafia być destrukcyjne, nieraz lepiej odejsc od neta i wyjsc do lasu by pobyc z przyroda, oczyścic to co nas zatruwa a wtedy spojrzenie jest klarowniejsze.
      I tego każdemu życzę a nie 150 lat ciemnośći………..

     • siola pisze:

      Coz jak tam nie wiem ale gdzies czytalem ze ciemnych czeka 1000 lat aresztu na poprawe,potem Maja jeszcze wyjsc na ziemie ale jak sie nie poprawia to wtedy bedzie ich calkowity koniec.Ciekawy czy aby to Prawda jest czy aby tez nie sfalszowane.Swoja droga mozna sie usmiac jak wysoko mierza ,bez nich swiat zginie ,nie uratuja go.Ja tam widze ich dzialanie jako destrukcyjne ,wiecej szkodza swiatu niz pomagaja ale to juz moje prywatne zdanie.Karzdy kto ma serce to sam pozna co dobre a co zle.Coz jam czlek malutki i jak ratowac swiat tez nie wiem .Coz widac do swiata ratowania uwazaja niekturzy ,trzeba dobrze klamac.

     • Maria_st pisze:

      Coz jak tam nie wiem ale gdzies czytalem ze ciemnych czeka 1000 lat aresztu na poprawe,potem Maja jeszcze wyjsc na ziemie ale jak sie nie poprawia to wtedy bedzie ich calkowity koniec.Ciekawy czy aby to Prawda jest czy aby tez nie sfalszowane.Swoja droga mozna sie usmiac jak wysoko mierza ,bez nich swiat zginie ,nie uratuja go.Ja tam widze ich dzialanie jako destrukcyjne ,wiecej szkodza swiatu niz pomagaja ale to juz moje prywatne zdanie.Karzdy kto ma serce to sam pozna co dobre a co zle.Coz jam czlek malutki i jak ratowac swiat tez nie wiem .Coz widac do swiata ratowania uwazaja niekturzy ,trzeba dobrze klamac.

      siolu kazdy ma swoja wizje, widac taką jaka mu potrzebna do poznania siebie.
      Gorzej jeśli nie zrozumiemy swoich wizji, wtedy zyczymy innym 150 lat ciemności.
      Każdy swoj rozum ma.
      Ja tam nie patrze na to co komu tam szykuje sie aresztu…w ludziach widze małe dzieci…zagubione, często kłocące sie o blachostke, sypiace piachem w oczy……ale przeciez wiemy ze dusze sa czyste…to forma sie sypie z powodu ciasnoty umysłu.
      Jeśli naprawde Isabelle sie zle czuje to powinna odseparować sie od słow z zewnatrz a posluchac siebie–swego wewnetrznego nauczyciela a wtedy napewno inne bedzie miala spojrzenie.
      Isabella ❤

     • mały budda pisze:

      A było tak spokojnie…..
      To co napisała Isabelle wiele mówi na temat tego jak nasze myśli potrafia być destrukcyjne, nieraz lepiej odejsc od neta i wyjsc do lasu by pobyc z przyroda, oczyścic to co nas zatruwa a wtedy spojrzenie jest klarowniejsze.
      I tego każdemu życzę a nie 150 lat ciemnośći………..

      Kochano Mario masz rację co w/wym. piszesz.
      Armia Ktosiów jest w necie.
      Później hologramy tworzą w necie dla cudzej chwały iluzji własnej fanaberii.

      Żeby nie ześwirować aby obłędu nie nabyć.
      Należy odejść od neta.
      Jakąś pracą się konstruktywną zająć. Pamiętać, że należy mieć kontakt Matką Naturą i Słońcem.

     • Ktoś pisze:

      Znowu coś pozbawione sumienia się pod MB podszywa by głosic kłamstwa i kalumnie.

      Lustro czy też iluzja NIE ZABIJA.

      ZABIJA RYTUAŁ zwany KABAŁĄ.

      A siola vel alois nie raz się chwalił iż zna się na przywoływaniu demonów. I że nimi obdziela tych co za bardzo błyszczą światłem.

      Mnie na ten przykład ostatnio próbowano uziemić wczoraj jak „uduchowione istoty schodziły do środka ziemii montowac odgromniki” dlatego tez wiem iż słowa „głosów w głowach” rzadko kiedy przekładają się na ich uczciwe czyny.

      A teraz możecie powrócić do psioczenia na Ktosia bo Ktoś sobie od was idzie czochrać dalej Rudzielca.

      PS.
      150 lat ciemności za Isabell. Ja bym im przyładował ze 150 milionów….
      a co tak od serca dla bez-sumiennych szubraców typu siola (ciakwe jak ma na imie demon jaki w nim mieszka).

     • Maria_st pisze:

      Znowu coś pozbawione sumienia się pod MB podszywa by głosic kłamstwa i kalumnie.

      Lustro czy też iluzja NIE ZABIJA.

      ZABIJA RYTUAŁ zwany KABAŁĄ.

      A siola vel alois nie raz się chwalił iż zna się na przywoływaniu demonów. I że nimi obdziela tych co za bardzo błyszczą światłem.

      Mnie na ten przykład ostatnio próbowano uziemić wczoraj jak „uduchowione istoty schodziły do środka ziemii montowac odgromniki” dlatego tez wiem iż słowa „głosów w głowach” rzadko kiedy przekładają się na ich uczciwe czyny.

      A teraz możecie powrócić do psioczenia na Ktosia bo Ktoś sobie od was idzie czochrać dalej Rudzielca.

      PS.
      150 lat ciemności za Isabell. Ja bym im przyładował ze 150 milionów….
      a co tak od serca dla bez-sumiennych szubraców typu siola (ciakwe jak ma na imie demon jaki w nim mieszka).

      ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
      nic wiecej……

      siola nie podejmuj proszę tego tematu–nie warto

     • siola pisze:

      Odpowiedz

      BasiaB pisze:

      19 Grudzień 2014 o 12:16

      Coz widac ze tu ktos pisuje jak jest nacpany lubo to pijany,drugim razem chyba pisze jak trzezwieje .Coz teraz sie nazywa rytualow nie ma.Coz a moze stworzonemu dziecku stworcy pamieci brakoje.O mikroweli to bylo tu gadane co przechodzi i przez sciane,bedzie chyby juz rok caly jak mnie pamiec nie myli.O technicy sie mowilo a nie o czarowaniu rytualow odmawianiu.Coz pamiec sie stracilo albo sie tez mysli ze u inych zmyli mysli.Coz co teraz z tym szantarzem ,oskarzeniem o wchodzenie do cudzego lozka.Jakby mnie jakies ciemnoty do siebie przyciagaly.Moze ktos ma swoje i cudzego mu nie trzeba.Coz mowia woda ma swa pamiec ,a w studni jak lusterko co zobatrzylo w swiat wysyla.

     • margo0307 pisze:

      ” Coz widac ze tu ktos pisuje jak jest nacpany lubo to pijany…”

      Siolu o czym mówisz ?

     • siola pisze:

      Coz panienka z Gliwic pisze u siebie ze rytualow nie ma ,jeszcze niedawno oskarzala mnie o napady w nocy,dlategp pisze ze raz pisuje nacpana drugi chyba jak wywieje narkotyk z glowy.Ale u niej to normalne ze zaprzecza sama sobie.

     • siola pisze:

      Znalazla artykul o broni mikrofalowej i odkryla czego jeszcze nikt nie wiedzial ,nagroda Nobla sie wlasciwie nalerzy za szerzenie wiedzy.

     • A58 pisze:

      Chodzi o zapis BB o stosowaniu broni mikrofalowych..Coś mi mówi ,że teraz służby pewnych państw mają być odpowiedzialne za te triki z duchami , zmorami itd.Basia zmienia front .Raz tak innym razem na opak.

     • Michaela pisze:

      Andrzej58, tak zapytam ,czy macie kontakt z Stokrotką? Wcześniej chyba pisałeś,
      ze jest z Pszczyny? Dużo tu o tym pisałeś ,ale ja nie bardzo kojarzę 🙂

      PS> Niedawno mi się przypomniało ,że był u nas w domu taki maluneczek dla turystów
      na drewnie i pisało tam zamek w Pszczynie, co sojarzyło mi się właśnie ze Stokrotką.

     • Michaela pisze:

      BasiaB- niech poczyta i posłucha o mikrofalach na forum Davida Icke i na NTV u Zagórskiego, gdzie dużo jest filmików.

   • Maria_st pisze:

    Isabelle kochana—bądż zdrowa ❤

    • margo0307 pisze:

     Parę słów o naszych imionach 🙂

     • rokkita pisze:

      Quote-alpha.png
      Już naprzeciw księżyca gwiazda jedna, druga Błysnęła; już ich tysiąc, już milijon mruga.Kastor z bratem Polluksem jaśnieli na czele,Zwani niegdyś u Słowian: Lele i Polele[38

     • siola pisze:

      Coz ta wierza co bez drzwi jest,
      Jak do Rapuncla przez okno wchodzisz.
      Coz w tej wierzy juz o zdradzie co niekturych wiedza.
      Coz widze zamek ,
      na podworcu gosci pelno,
      zostawiam ja kobite ,
      wsiadam w pojazd Jakis,
      co na mysli moje reaguje.
      patrze w niebo ,
      gwiazd przybylo ,pelno ich.
      jakby je ktos domalowal,
      ale coz to ,
      to nie gwiazdy,
      raczej z Matki male to pojazdy,
      Ja na Matke chyba lece,
      na rozmoe z Ziemi goscmi.
      Po powrocie do zamczyska,
      wchodze ja ci do sali balowej,
      a tam w pelni trwa zabawa,
      Widac ze nie bedzie krwawej ,ciemnych zabawy.
      Wiec w tym czasie ,nie zapomnij siostro ,bracie,
      zostaw zastawe dla niespodziewanych gosci,
      moze zapukaja przodki do twych drzwi w gosci,
      Wiec wychodzi z tego ,
      ze nie bedzie tego ,
      co nam Zmory i Furie gotowaly.
      Coz karzde klamstwo ma krutkie nogi.
      Moze to powrot Mickiewiczowskich braci z nieba.

     • margo0307 pisze:

      „…Coz każde klamstwo ma krótkie nogi.
      Moze to powrot Mickiewiczowskich braci z nieba.”

      Może…, a może… zdejmowane są blokady, w wyniku podróży Matki Ziemi przez Niematerialną Sferę Kosmosu ? 😉
      Może… Słońce wysyłając nam swoje ‚wichry’, niesie energie silniejsze od tych, które powodowały blokady ? 😉

    • mały budda pisze:

     Może…, a może… zdejmowane są blokady, w wyniku podróży Matki Ziemi przez Niematerialną Sferę Kosmosu ? 😉
     Może… Słońce wysyłając nam swoje ‚wichry’, niesie energie silniejsze od tych, które powodowały blokady ? 😉

     Na ziemi w naturze króluje słońce.
     Ciepło mamy w Polsce, gdyż słońce ogrzewa nas promieniami uśmiechu słońca.
     Słońce to jest moc radości serca.
     Kochajmy sercem słońce.
     Wówczas pojawią się skrzydła aby zbić się do nieba.
     Słońce wskazuje drogę do nieba.
     Słońce to pierwotna miłość serca człowieka.
     Słuchajcie mowy słońca, gdyż dużo ostatnio mówi do człowieka.

 6. siola pisze:

  Coz tacy jak ty Bellko prowadzili ten narod zawsze w strone grobu,podsycajac nienawisc jednych do drugich.Coz rzeczywiscie trzeba byc najpierw czlowiekiem ,posiadac sumienie.Ale tancz dalej z BeBe kozaczka by sie wam nie skonczyl jak”Zlapal Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za leb trzyma.Potancujcie sobie jeszcze w Kolo ,uwazajcie by´z was reszty inteligencji nie wywialo.W szkole na Barglowce byly dwie pany ktore strasznie chcialy mowic po polsku, ale chyba nie wiedzialy ze nie starczy zmienic akcentu i powiedzial jedna do drugiej”Ja mam dzisiaj ryma i kucom „wasza duchowosc to taka jak tych panienek polski -smiechu warta i smierdzi z dala siarka.
  Coz ja uwazam wszystkich za pasozydow kturzy mowia o narodach ,wymyslaja jenorazowki i inne glupoty dobrze jak to talko psoty.Gorzej jak im sie w lbach od tacowania w nocy pokrecilo,to beda zdolni jak za powstania 300 niewinych ludzi w lesie pod Lublincem zabic.Coz ale karzdy z tych najwiekszych niby narodowcow raz w Polsce raz w Niemcach leb do spania uklada.Ale wasza to sprawa sprzedajcie sie komu chcecie bo i tak skonczy sie tak ze broni do zabijania nie bedzie na tym swiecie ,i wasze krecenie nie pomoze raczej znajdziecie sie z reszta twardoglowych dobrze zamknietej oborze.1000 LAT aresztu czeka ,ciekawe czy uda sie z was znowu zrobic czlowieka.Coz widac macie dar Zeusowy ,do sumienia czlowieka zagladac mozecie.Ale widac coraz bardziej ze nie wchodzi jakby mialo ,bo wlasne sumienie gniecie.Coz taka juz jest ta zabawa by poslac gniotka,trza czlowiekowi grzech wmawiac,gorzej jak nie wyjdzie jak sie chcialo i gniotek zeruje na tym co gniotka wyslalo.Ale tak czy tak rzycze wam dobrej zabawy ,puki jeszcze mozecie ,ale coraz mniej glupcow na swiecie co sie na klamstwa nabrac mozna.”Od Siewierza jechal woz.”

  • Ktoś pisze:

   „Nie wiem czy nie zauważyłeś ale właśnie to co mówisz się dzieje na Twoich oczach. Zazdrość- ja ją widzę każdego dnia. Zniszczenie- czy Ty nie widzisz zniszczenia? Kościół, polityka, wszystkie wartości umierają. Więc albo nauczymy się żyć w harmoni tego wymiaru i będziemy dzielić się swoim ego, widząc drugiego człowieka w sobie albo by by. Masz dwie możliwości.

   Albo czekać na kolejnego fałszywego ich Boga gdzie ich znaczy illuminati albo stwórzmy go razem. My wszyscy. Choćbyśmy musieli przejść przez haos (nic nie przychodzi łatwo). Ich nowym Bogiem jest Obama i papież. Naszym może być podświadomość. Podświadomość zbudowana na odbieraniu innych i dawania innym siebie. To jedynie uchroni nas od zniszczenia. Materia to tylko kwestia lat i zniknie bo Nasz rząd światowy działa tylko do 33 lvl. tak się ograniczył od kilkudziesięciu lat i zamiast uwolnić nas duchowo tylko wbija nam co chwila kroki pośrednie jak komputery telefony itd. trzymając nas dalej sfery materialnej przez co może nas kontrolować.

   Oświecenie? Złoty gral? Oni ciągle go szukają tylko jest jeden paradoks ich poszukiwań, że jak go nawet znajdą to chcąc zniszczyć oświecenie i złotego grala zniszczą siebie bo Bóg jest na ziemi w postaci cielesnej i zabijając osobę która tego grala nosi zabiją siebie. Chrystus oddawał ciało swoje za odkupienie naszych grzechów tym razem jest inaczej Bóg dał nam ostatnią szansę i jeżeli zabijemy tą istotę która tego Boga nosi zabijemy siebie. Nie ma przebacz. Powiem ci więcej. Różne byty szukają świętego grala czyli Boga. On jest stwórcą wszystkiego- jest naj. Umiłował ludzi i stał się kolejny raz człowiekiem. Podróżuje w nas i co chwila objawia się w kimś innym ale swój dom ma tylko w jednej istocie i ta istota musi być chroniona.

   Illuminaci już to wiedzą i szukają go a on przemieszcza się od jednego z nas do drugiego chroniąc się. jednak ich szał i głupota jest tak wielka że dla niego czyli Boga wybiją się nawzajem a on zostanie sam na pustej planecie bo przecież jeżeli się go zabije to zniknie wszystko. czyż nie? Jednak Bóg w swojej głowie nawet jak będzie sam znowu stworzy wszystko bo przecież to on jest naj…. Kochajmy więc Boga i dajmy mu żyć- nie szukajmy go w innych a odnajdźmy go w sobie i nie hamujmy ewolucji bo materia jest tylko jej częścią a my możemy istnieć w świadomości Boga wiecznie łącząc się z nim a nie zabijając go i niscząc wszystko.”

   (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa-dementuje-ze-asteroida-2014-ur116-stanowi-zagrozenie-dla-ziemi#comment-232623)

   Od siebie dodam iż tylko zwiedzeni trafią na 1000 lat do ciemnnicy ale tylko ci jacy sie wykażą czyms więcej poza manifestacją dręczącego obłedu. Reszta była, jest i bedzie zwyczajnie ucicestwiana. Juzto mówiłem, Boga nie interesują co sobie śmierdzacy uryną i czonkiem debile wymyślili i pospisywali w tych main kampfah zwanych „pism,ami objawionymi”. On ma plan, włąsny plan na przywrócenie tu porządku i to bez smierdzącego uryną i nienawiścią zjudaizowanych człekokształtnych bałwochwalców.

   Swoją droga moze ktoś sprawdzić czy „dusza demona mojrzesza” przestała istnieć?

   Bo kolejny „jezusik” czeka na unicestwienie w kolejce a czasu coraz mniej do wielkiego finału…. wielkiego smażenia zjudaizowanych gollumów w wiecznym ogniu piekła.

 7. siola pisze:

  Ach jam czarownik anim Sem o tym nie wiedzial ,coz widac przypisuja mi rzeczy jakich nie stosuje,bo sie na tym nie znam.Ale dobrze wiedziec ze cos klamczuszka w dupke daje,teraz szukaja kto winny a zdrajce i gniotka u siebie Maja.Coz widac mialem racje z czystym sumieniem nie wygracie .Dzieki BeBe za wpis u siebie ,pokazala tym ze coraz bardziej bredzi.No coz ostrzegalem ze walka do lba wali i wrogow beda w karzdym widzieli,bana dac Belki ,Elki ITD ,krzyczaly sluchac dobrych rad nie chcialy.Coz dla Izabelli dobra Rada ,wyznac prawde i pokrzywdzonych przeprosic ,a moze odejcie gniotek.Coz jeden nazywa mnie Demonem drugie z tej samej bandy nazywaja czarodziejem ,coz mam sie cieszyc ze az taka moc mi przypisuja.Bo ja mam czas na rytualy jak One ,przez takie gnidy jak One mam chora Zone.Coz czasy sie zmienily ,i zlo tam gdzie wyszlo wraca i na watrobie siada,raz jeszcze dobra Rada oczysc jedna z druga swe sumienie..Bo przypisujac drugim mord i gwalt nic juz nie zrobisz ,sama tylko sobie zaszkodzisz.Coz sumienie od srodka pokazuje ze organizm w was gnije.No coz dalej babki do zabawy w dzieci stworcy ,palcie ogniem co popadnie .Coz widac palenie wraca i w lbach i wnetrznosciach do gory przewaca.Popatrzcie na siebie zanim zbrodnie innym przypiszecie,bo w tej glupocie zginiecie z wlasnej nieprzymuszonej woli.Dalem babie spokoj ale znowu nowe klamstwo wymyslec musiala,na zdrowie.

 8. mały budda pisze:

  Zostali ukarani na własne życzenie Obłędem.
  Szukali mocy dla władzy nad ludźmi.
  Nie szukali sercem, lecz ich napuchniętym rozumem.
  To nie koniec, gdyż kłamstwo, które stworzyli to trucizna dla serca.
  Więc mają swój własny obłęd, który sami stworzyli.
  Będzie boleć jak ujrzą własną naturę w Zwierciadle Życia.
  Zwierciadła Życia pokażcie ludziom ich własne odbicia.
  Niech zobaczą jacy są naprawdę.
  Więc ludzie wymyśli koniec świata. Nie rozumiejąc, że sztuczny Matrix się rozpadnie.

 9. margo0307 pisze:

  „..ludzie wymyśli koniec świata.
  Nie rozumiejąc, że sztuczny Matrix się rozpadnie.”

  Rozmowa z jasnowidzem – Krzysztofem Jackowskim – 12-12-2014
  http://niezaleznatelewizja.pl/2014/12/ufo-oni-juz-tu-sa-12-12-2014/comment-page-1/#comment-43813

 10. A58 pisze:

  „Michaela pisze:
  Grudzień 19, 2014 o 18:24
  Andrzej58, tak zapytam ,czy macie kontakt z Stokrotką? Wcześniej chyba pisałeś,
  ze jest z Pszczyny? Dużo tu o tym pisałeś ,ale ja nie bardzo kojarzę :)”

  Aktualnie kontaktu z Stokrotką nie ma Michaelo.Nie pochodziła z Pszczyny choć przez pewien czas była z tym miastem związana.Jest to ciekawa postać ponieważ według manuskryptów ma związek z Książem a pośrednio z kimś z miejscowości znajdującej się niedaleko.Jest takie zdjęcie zimowe , które zawiera pewne elementy związane z tą parą ludzi.Ciekawe ,że w sieci jest aktualnie nie zamieszczone.Pisałem o pewnych charakterystycznych elementach tej fotki..Nie trudno się domyślić kogo przedstawia ponieważ futro , czapkę oraz lisa można odnaleźć na innych fotografiach.To zdjęcie to punkt zaczepienia do tego co miało wydarzyć się w przyszłości.Wiele lat po tym zimowym zdjęciu autor miał wykonać inne zdjęcie.Według mojej wiedzy , mocno się starał sfotografować pewien teren , ale nie miał odpowiedniego punktu ,żeby ująć istotny element .Dlatego ktoś mu pomógł.( z wysokości.).Po latach to zdjęcie ukazało się w sieci.Zawiera elementy ze zdarzeń , które miały miejsce ćwierć wieku później.Jest tam naniesiony hologram przedstawiający trzy osoby.Znam je .Sam jestem jedną z tych postaci.

  • siola pisze:

   Coz domyslam sie ma to cos wspolnego z Niebieka Matka i jej podarunkiem ,ale co ma ze Stokrotka wspolnego Maria z Rumuni.Kto przeczytal moje mysli ,przed snem o Niebieskiej Matce,wyglada jak by caly czas opieke mieli i wiedzieli co ja mysle.Coz ile prawdy Baron Cyganski mowi,coz widac na nowo czeka nas szkola i na nowo tance .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s