Sekrety kabały

Poszukując (trochę dzięki Margo) „Sekretów Kaplicy Sykstyńskiej” w odniesieniu do kabały i Abulafii natrafiłem na dość ciekawą stronę:
http://forum.przyszloscwprzeszlosci.pl/ezoteryka/topic298.html i wysłuchałem wykładu Michaiła Laitmana n/t sekretów kabały i talmudu dziesięciu sefirów.
Co ciekawe to proces kabalistyczny schodzenia światła, będący odpowiedzią na pragnienie, jest bardzo zbliżony od ostatnio omawianego przez nas procesu wcielania części Wszechświdomości w materię.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Ezoteryka, Matrix. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

243 odpowiedzi na „Sekrety kabały

 1. JESTEM pisze:

  >Mistycy starają się różnymi środkami – werbalnie, ale także za pomocą obrazów, symboli i wszelkich środków ekspresji artystycznej – przekazać to, co w ich doświadczeniu mistycznym jest niewyrażalne.<

 2. siola pisze:

  I to nazywa sie dziecmi stworcy ,oj rzeby sie nie obrazil ze takie dziadki ma.I zamiast czlowieka zostawil tylko malpy na ziemi ,bo u nich kultura wieksza.Bo naprawde szkoda tych co sumienia w sobie Maja chociarz dziecmi stworcy sie nie nazywaja.Lepszego swiadectwa sobie nie mogli wystawic oj szkoda szkoda.

  • FURIA pisze:

   szef burdelu” prawisz kanalio? No to poczytaj siolo lachociągu spermoluby w kakao pukany jesteś zerem stale malejącym namierzalnym dla Furii którą wzbudziłeś/aś kurwo pospolita i mamy na ciebie wyjebane centralnie chuj co w ryj tak jak lubisz za skurwysyństwo i obrażanie poczuj spermę na ryju parszywym żebyś kurwo wiedział jakie to uczucie. Natomiast komunikat jest do Admina: 24h – potem….zgaśniesz stronko. Żegnam.

   • Maria_st pisze:

    jeśli stronka zgaśnie, złosi sie to na policje—a straszenie jest także karalne FURIA
    Do basiabc
    prosze stąd zabrać swoich znajomych, nieładnie to o was świadczy, słowa, straszenia, a przecież jesteście dziećmi stwórcy.
    Opamiętajcie się.

 3. FURIA pisze:

  „szef burdelu” prawisz kanalio? No to poczytaj siolo lachociągu spermoluby w kakao pukany jesteś zerem stale malejącym namierzalnym dla Furii którą wzbudziłeś/aś kurwo pospolita i mamy na ciebie wyjebane centralnie chuj ci w ryj tak jak lubisz za skurwysyństwo i obrażanie poczuj spermę na ryju parszywym żebyś kurwo wiedział jakie to uczucie. Natomiast komunikat jest do Admina: 24h – potem….zgaśniesz stronko. Żegnam.

 4. FURIA pisze:

  Czar prysną – tzw siolo sprowadziło Armagedon. Jakie to uczucie ?

 5. Dawid56 pisze:

  Jak to mówią, po owocach poznasz kto zacz.Jak to jeden ban na niejakiego Edwarda Jańczyszyna i chyba Basiębc vel Ozyrysa sprowadził nie boję się użyć tego słowa szumowiny z internetu.( ewidentnie moralnie i intelektualnie wysoko rozwinięte 😉 )

  • BRUNON pisze:

   Adminie BANANY im dać , bo głodne towarzystwo 😀

  • FURIA pisze:

   ZAJMIJ SIĘ GNOJU SWOJĄ ROBOTĄ I NIE DOPUSZCZAJ DO BEZKARNEGO OBRAŻANIA KOBIETY. DOSTAŁEŚ CZAS NA UPORZĄDKOWANIE SPRAWY POSTÓW I SKORZYSTAJ Z RADY ZANIM CI TA SPŁYWAJĄCA CHAMSTWEM SIOLA STRONKA NIE ZGAŚNIE BO FURII NIE UNIESIE. TO TWOJA WINA DURNY PADALCU ZE SIOLO RZEKOME TAK MOGŁO POSTĘPOWAĆ. UPODLIŁEŚ ZACNY SPADEK DEBILU.

   • Maria_st pisze:

    no i znowu straszenie, nieładnie, nieładnie…..a Mistykabb o duchowośći, nie na darmo Muki pisał o takich ludziach.

 6. bohun pisze:

  siolo = dno i trzy metry mułu. ENDE

 7. bohun pisze:

  Nie szukałem i nie szukam przygód. Mam swoje zdanie i tyle. Reszta, w tym przyszłość, tej stronki zależy wyłącznie od jej klimatu,a to z kolei od Admina. Nie ma klimatu , nie ma chętnych do jej odwiedzania i na razie duet siolo/maria wyraźnie o to dba. Zrobić rynsztok z czegoś fajnego,każdy potrafi w drugą stronę trzeba się umieć postarać – basiabc wyraźnie u siebie to umie. Niszczyć czy podpatrywać – wasz wybór. Bohun to bohun, maryjo zaciekła 😉

 8. Maria_st pisze:

  Dzis andrzejkowy dzien :

  Roztop wosk w małym naczyniu i lej na wodę przez ucho od klucza. Według dawnych wierzeń klucz ułatwia bowiem nawiązywanie kontaktu z zaświatami, a tylko dobre duchy przodków mogą odsłonić przyszłość. Kształt woskowej figurki może wydawać się nieczytelny, ale gdy obejrzysz jego cień na ścianie, łatwiej dopatrzysz się zarysu. Gdy puścisz wodze fantazji, dowiesz się co czeka Cię w nadchodzącym roku.

  Wszystkim Andrzejom najserdeczniejsze zyczenia imieninowe .
  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

 9. marek pisze:

  Witajcie i żegnajcie wy „podli z lewa i wy „mędrcy z prawa „, Witajcie i żegnajcie wy ” mędrcy z lewa ” i wy ” podli z prawa ” – umiera mi Kotek , bardzo młody i bardzo malutki , czymże Wy jesteście do jego istnienia :

  Człowiek – marek

 10. marek pisze:

  Świadomie powtórzone :
  Witajcie i żegnajcie wy „podli z lewa i wy „mędrcy z prawa „, Witajcie i żegnajcie wy ” mędrcy z lewa ” i wy ” podli z prawa ” – umiera mi Kotek , bardzo młody i bardzo malutki , czymże Wy jesteście do jego istnienia :

  człowiek -marek

  • JESTEM pisze:

   Marku… i znowu rozczarowany… człowiekiem? Inną cząstką SIEBIE?

   Podoba mi się ta dziecięca kolorowanka:

   Pokoloruj sobie. To jak… oswajanie potworów… Zobacz, jaki ma słodki pyszczek. Słodki jak Twój mały kotek… Przestańmy te furie i potwory tak poważnie traktować. Zawsze możemy przestać tak poważnie brać ich „ataki” do siebie, bo w ten sposób wciąż je zasilamy.
   Jedni dostają to, co wysyłają i gra się toczy dalej. Inni się oburzają z powodu poczucia wyższości lub poniżenia, a nieświadomie nadal robią to samo… I choć nie chcą grać, to też nadal grają… tak to działa.

   Można widzieć i tak furie i potwory:

   Co tu widać? Jakieś plamy, kresko, różne formy i kilka kolorów… jakby rysunek przejawu jakiejś energii…

 11. marek pisze:

  ktoś kto zarządza tą stroną , lubi sprzeczki , proszę spojrzeć na daty mych wpisów i ich pozycjonowanie , może strona ma wirusa , lub „opiekę „.
  Ja was żegnam – nie mój klimat.

  marek

  • Maria_st pisze:

   marku z tego co widać, jest wszystko ok z data i pozycjonowaniem Twych wpisów

  • JESTEM pisze:

   Marek:
   „ktoś kto zarządza tą stroną , lubi sprzeczki , proszę spojrzeć na daty mych wpisów i ich pozycjonowanie , może strona ma wirusa , lub „opiekę „.”

   Nie, ani Maria_st, ani Dawid jako zarządzający nie lubią sprzeczek – z tego, co zauważyłam. Ale Maria_st ma więcej „zrozumienia” (albo jakąś słabość?) dla SIOLY, który wciąż „źle” pisze o pewnych ludziach… niż do tych pewnych ludzi, z którymi sioła wciąż się „drażni”. Widzę, że siola odczuwa jakąś satysfakcję, kiedy wkłada swój kijek w mrowisko. Podobnie jak Ci, którzy tu nagle się pojawili i w obronie basibc na innych się „rzucili”. W każdym razie TUTAJ basiabc dawno nie zaglądała, ale ostatnio zajrzała kilka razy, bo zaczęła odpisywać siole na jego „ataki” pod jej adresem.

   Nie oceniam. Faktów się trzymam 🙂

   I pozdrawiam

   • siola pisze:

    basiabc pisze:

    28 Listopad 2014 o 00:12

    arianie = a = ej = je = jestem
    R i a = rozdzielenie Ra na r i ja
    nie = nie
    nie jestem Ra = to oznacza słowo arianie

    aryjski = jestem
    ryj = z łac. dyskrecja
    ski – niebo.
    Jestem = to dyskrecja Nieba.
    mówiłyśmy ,że to niebo ,które widzimy to fałszywka ?
    Tak – mówiłyśmy i okazało się ,że nie tylko my 😀

    Coz przyznaje moja wina .Chorym sie nie odpowiada bo i tak nic nie wskurasz .

    • JESTEM pisze:

     „Coz przyznaje moja wina .Chorym sie nie odpowiada bo i tak nic nie wskurasz .”

     Przyznajesz? Bingo. Pewnie „sumienie zadziałało”. 😉
     Jak ktoś lubi „wywoływać wilka z lasu” to i z atakiem tego wilka powinien się liczyć.To się nazywa braniem odpowiedzialności za to, co się robi.

     • siola pisze:

      Nie o to chodzilo ,nic to nie ma z sumieniem wspolnego.Co niekturzy lubia przekrecac ,a to nie moja gra ,wiec po co mam krakac jak ONE.Coz nic sie nie zmieni chamstwo jak narazie wiedzie prym na ziemi.Zycze sczczescia w poszukiwaniach i nie martwcie sie moim sumieniem .

     • JESTEM pisze:

      „Nie o to chodzilo ,nic to nie ma z sumieniem wspolnego.”

      Nie o to chodziło? A o co Ci chodziło?
      Znaczy, że sumienie z przyznaniem się do winy – a wyraźnie napisałeś:„Coz przyznaje moja wina” – nie ma nic wspólnego?

      „.Co niekturzy lubia przekrecac ,a to nie moja gra ,wiec po co mam krakac jak ONE.”
      Tak, to nie Twoja gra? Bo Ty masz swoje gry. A po co wstawiłeś tę „informację” https://nnka.wordpress.com/2014/11/27/sekrety-kabaly/#comment-37310 pod moim wpisem? Jaka była twoja intencja, kochany siolo? A może to jakaś Twoja gierka?

      KRACZESZ nie tak samo, ale podobnie jak ONE – tak to widzę. Ale póki co, nie możesz tego z jakichś powodów tego dostrzec.

     • Maria_st pisze:

      napisze Kochana Jestem tylko sarkastyczne hmmm i TY wiesz i domyślasz sie dlaczego……

     • JESTEM pisze:

      „Coz nic sie nie zmieni chamstwo jak narazie wiedzie prym na ziemi.”

      Czy Twoje „chamstwo”, gdy się w Twoich komentarzach pojawiało, uważałeś za usprawiedliwione czy raczej epitety i żarty, których używałeś pod adresem innych do „chamstwa” nie zaliczasz?

     • JESTEM pisze:

      „napisze Kochana Jestem tylko sarkastyczne hmmm i TY wiesz i domyślasz sie dlaczego……”

      Z jakiegoś powodu Twój sarkazm jest Ci potrzebny, by go używać. 🙂
      Masz swoje powody.
      Nie dziw się tylko, że tyle sarkazmu jest jeszcze na tym świecie.

      Bez sarkazmu:
      Teraz „bronisz” siolę tak samo, jak kiedyś „broniłaś” Ktosia? 🙂

     • Maria_st pisze:

      „napisze Kochana Jestem tylko sarkastyczne hmmm i TY wiesz i domyślasz sie dlaczego……”

      Z jakiegoś powodu Twój sarkazm jest Ci potrzebny, by go używać. 🙂
      Masz swoje powody.
      Nie dziw się tylko, że tyle sarkazmu jest jeszcze na tym świecie.

      Bez sarkazmu:
      Teraz „bronisz” siolę tak samo, jak kiedyś „broniłaś” Ktosia? 🙂

      każdego bronie–nie zauwazyłas tego?
      nie patrze na ludzi jako jednostki a calość….
      to dobrze że tyle jest na swiecie sarkazmu–nie bez powodu, niestety
      bronie siole?
      On nie potrzebuje adwokata…wierz mi
      Jest uczciwy od poczatku do końca, choc rzadko używa słowa..miłośc, kochanie

     • JESTEM pisze:

      „każdego bronie–nie zauwazyłas tego?”

      Szczerze?
      Nie zauważyłam. Ale może lepiej się przyjrzę.

      „nie patrze na ludzi jako jednostki a calość….
      to dobrze że tyle jest na swiecie sarkazmu–nie bez powodu, niestety
      bronie siole?”
      On nie potrzebuje adwokata…wierz mi

      Czyli nie bronisz sioly?
      Więc nie bronisz sioly, ale bronisz każdego? Trochę skomplikowane, ale chyba rozumiem.

      „Jest uczciwy od poczatku do końca, choc rzadko używa słowa..miłośc, kochanie”

      Rozumiem chyba, jaką uczciwość masz na myśli. Tak, w tym sensie zgadzam się z Tobą. Ale i i w takim sensie furia basibc jest także uczciwa, niemalże „do szpiku kości” uczciwa.

    • Michaela pisze:

     „Święty Turecki ” się w tym nie połapie …analizować w różnych językach słowa ? 😮
     ========
     aryjski=jestem
     Jestem= to dyskrecja Nieba
     To jest powyżej ,co skopiował Siola .
     ===========
     Teraz skopiowałam z Mistyki bb
     gdzie okazuje się ,że nie można ., nie wolno mówić „jestem”, ani „ja”
     „Unikać używania słowa Jestem” (sic!)
     „Unikać używania słowa Ja” (sic!)
     ============
     kopia:

     „Z tego powodu znaczenie wszystkich słów sprawdzamy po łacinie ,ich rdzeń i kolejne sylaby.
     I tak
     lustra = lust – zarówno po łacinie i w angielskim oznaczają to samo = żądza
     żądza
     lust, craving, greed, concupiscence, yearning, greediness
     lubieżność = lust, lewdness, lechery, salacity, lubricity, lustfulness
     chuć = lust, concupiscence, lustfulness, prurience, pruriency
     zmysłowość= sensuality, sensuousness, lustfulness, lust, concupiscence, lewdness
     cielesność = carnality, lust, lustfulness
     pasa j= passion, lust, fury, rood, hobby

     a to oznacza ni mniej ni więcej – ZGUBĘ RA.
     To zafundowano nam poprzez te lustra , tylko gorąca jak ogień miłość Gerdy potRAfiła sobie poradzić z tym kolcem włożonym w Serce Kaja .
     Unicestwiamy i utylizujemy zwierciadła , to jest odpowiednie słowo.
     Wymawiając słowo lustRA ściągamy na siebie zgubę .

     Krematorium – nie !
     Otchłań Ra to najbardziej odpowiednie miejsce dla nich !!!

     Maria – nie !
     bo to oznacza Ma R i ja – ja oznacza ich zbiorową świadomość ,tym samym podpinają się po swój program zagRAbiając nasze mienie.
     Unikać używania słowa – JA
     Unikać używania słowa – Jestem
     Obydwa są programem ,scalają nasze świadomości i nasze dobRA na ich rzecz ,z nimi.

     Mara – tak !
     Ma Ra = ma Ra 🙂

     Mąż – nie !
     Mąż = wąż – tak to jest zakodowane.
     Partner – nie !
     właściwej nomenklatury tutaj jeszcze nie podam .”
     Odpowiedz:
     ********************************

     HA, HA, HA TO JEST WYŻSZA JAZDA BEZ TRZYMANKI 😀
     JESTEM teraz wypada tylko zwracać się do Ciebie „DYSKRECJO NIEBA” , nawet fajnie 🙂 , do MARII = MARA
     do męża wąż Ha,Ha,ha podoba mi się. 😀
     PS. Z jednym się zgodzę nie wiem dlaczego nie lubię słowa „Partner”.

     Michaela= ELA Micha lub ALE MICHA 🙂
     PS. Wiem ,co basiabc na mnie powie, ale nich tam…..

     • JESTEM pisze:

      „„Unikać używania słowa Jestem
      Unikać używania słowa Ja” (sic!)
      Obydwa są programem ,scalają nasze świadomości i nasze dobRA na ich rzecz ,z nimi.”

      Michaelo, naprawdę rozbawiły mnie te słowa, gdy je przeczytałam. Dziękuję. Ale nie wiem, czy śmiać się czy płakać. A może zastosować płaczo-śmiech, który tak ożywczo podziałał na TK?
      Z drugiej strony odczuwam współczucie dla osoby, która takie rzeczy wypisuje i rozumiem, skąd ten jej strach… strach przed jakimś >programem, który scala „nasze” świadomości i „nasze” dobra (pewnie o materialne chodzi). Cóż, wygląda na to, że to panikujące, silne ego czepia się różnych myśli i słów (trochę jak tonący brzytwy się chwyta), z których tworzy wręcz rokokowe konstrukcje. I tak raniące najmocniej samo-siebie…

      „JESTEM teraz wypada tylko zwracać się do Ciebie „DYSKRECJO NIEBA” , nawet fajnie 🙂 , do MARII = MARA”

      Może fajnie, ale nie zmienię. 😉 Wystarczą mi te, które już mam. A na drugie imię mam Maria. 😀

      Margo0307:
      „ten proces będzie się nasilał aż do osiągnięcia swojego… apogeum…
      Aby mogło coś nowego zaistnieć – stare musi umrzeć… 😛
      Myślę jednak, że TYM RAZEM proces ten nie będzie miał tak gwałtownego przebiegu o jakim słyszeliśmy wielokrotnie z różnych źródeł ;)”

      Możliwe, że tak będzie, kochana Margo0307. Ale… niektórzy – jak widać – bardzo gwałtownie reagują na te przemiany i bardzo cierpią z powodu tego, co się w nich zadziewa.

     • margo0307 pisze:

      „..niektórzy – jak widać – bardzo gwałtownie reagują na te przemiany i bardzo cierpią z powodu tego, co się w nich zadziewa.”

      Niestety 😦
      Ale…
      Prawdą jest to, że życie na naszej planecie nieustannie się zmienia a w związku z tym – my także w każdej chwili możemy poczynić zmiany wewnątrz siebie 🙂 ❤

   • Maria_st pisze:

    Kochana Jestem–nic nie zadziewa sie bez powodu i to osoby wchodzące na takie blogi chyba wiedzą.
    Patrzymy przeciez nie fizycznymi oczyma a czymś głebszym –prawda?
    Tylko ciekawe czy cialo bedzie wyzej czy duch ?

    • JESTEM pisze:

     ‚Kochana Jestem–nic nie zadziewa sie bez powodu i to osoby wchodzące na takie blogi chyba wiedzą.”

     Oczywiście, kochana Mario_st.
     Ale przypomnienie o konsekwencjach „wywoływania wilka z lasu” i brania za to odpowiedzialności jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło. I nie ma w tym ani sarkazmu ani złośliwości. To tylko przypomnienie, które się przeze mnie przejawia. Jak i inne moje tutaj – pod tą notką – wpisy. W wolności od tego, czy ktoś zdoła sobie coś przypomnieć czy nie. 😀

     Pokłon Tobie, Mario_st.

     • Maria_st pisze:

      nie chce i nie potrzebuje pokłonów…. ale rozumiem
      Jestem—wywoływanie wilka z lasu–kto go wywołał….patrzysz dziwnie Materialnie
      Jeśli przypomnienie przejawia sie przez Ciebie–być może dotyczy tez i Ciebie .
      Niby jest temat a wciąz personalne gierki–hmm, ciekawe dlaczego?

     • JESTEM pisze:

      Nie rozumiesz?
      Nazywanie rzeczy po imieniu to dla Ciebie personalne gierki?

      „Jestem—wywoływanie wilka z lasu–kto go wywołał….patrzysz dziwnie Materialnie”

      ??? Możesz prościej?

      ‚Jeśli przypomnienie przejawia sie przez Ciebie–być może dotyczy tez i Ciebie .”

      Może, kochana Mario_st, może 🙂

 12. marek pisze:

  To jest Wasza ocena : tam gdzie niebo się z piekłem styka.

  • Maria_st pisze:

   To jest Wasza ocena : tam gdzie niebo się z piekłem styka.

   nie rozumiem marku o czym piszesz.
   jakie niebo, jakie piekło?

 13. Reptilianin pisze:

  Bohun Kogo ty chcesz wkręcać w swoje brudne gierki? Przecież określenie „zero stale malejące” to ulubiony zwrot niejakiej basiabc który został także użyty w komentarzu przez użytkownika FURIA vel bohun vel wurwiony do zenitu vel koń polski vel siepaczysko. Analiza wypowiedzi tej osoby najwyraźniej świadczy że w tym przypadku mamy do czynienia z demonicznym opętaniem.

  • margo0307 pisze:

   „…Analiza wypowiedzi tej osoby… basiabc.. [ vel ] 😛 FURIA vel bohun vel wurwiony do zenitu vel koń polski vel siepaczysko… najwyraźniej świadczy że w tym przypadku mamy do czynienia z demonicznym opętaniem.”

   Dziękuję…, w pewnym momencie – czytając te wszystkie wypowiedzi – ponoć różnych osób – przyszło mi na myśl, że może jakaś mania prześladowcza zagnieździła się w moim umyśle, zważywszy na fakt, że żadna z osób o takich pseudonimach, które jakoby tak bardzo lubią i szanują basiębc – nie wypowiadała i nadal nie wypowiada się na basibc blogu 😉

   No ale, jak tłumaczą interpretacje fresków:
   „..Człowieka z niską wibracją pobudzają do działania tylko silne impulsy emocjonalne (dźwiękowe, wizualne) bodźce stresowe, lękowe, pragnienia – zbiorowe zachowania.
   Stąd współcześnie tak silny wpływ mody, trendów, inżynierii społecznej, wszelkiej maści specjalistów”…

 14. margo0307 pisze:

  „…mamy brac odpowiedzialnośc za własne zycie.”

  Święte słowa Maryś 🙂 ❤

  • Maria_st pisze:

   margo na różnych forach ..wiele sie pisze….idzie zgłupieć.
   nigdy nie chodziłam po zadnych kursach, po prostu jestem córką, żoną i matką i poprzez swoje życie zdobywam doswiadczenia „wzbogacajace duszę „.

   • margo0307 pisze:

    „…wiele sie pisze….idzie zgłupieć…”

    Maryś wyluzuj… 🙂
    Dobrze wiesz, że ten proces będzie się nasilał aż do osiągnięcia swojego… apogeum…
    Aby mogło coś nowego zaistnieć – stare musi umrzeć… 😛
    Myślę jednak, że TYM RAZEM proces ten nie będzie miał tak gwałtownego przebiegu o jakim słyszeliśmy wielokrotnie z różnych źródeł 😉
    Ale… każdy sposób jest dobry na eliminację tego, co staje się zbędne i bezużyteczne…
    Jak zauważył Spinoza:
    ” Nic w Naturze nie jest przypadkowe…
    Rzeczy wydają się losowe tylko przez niepełność naszej wiedzy„
    … i ja się z tym zgadzam a Ty ? 🙂

 15. kmicic ;) pisze:

  Faktycznie dziecinada 🙂

 16. wypas pisze:

  maro – biedna ty oj biedna 🙂

 17. Dawid56 pisze:

  Słuchajcie moje drogie Panie i moi drodzy Panowie, proszę przenieśmy się na nowy temat bo temat „Sekrety kabały” już się trochę blokuje.Co do Sioły uważam, pomimo czasami używanego przez niego języka ,że ma dobre serce.Natomiast te „idywidua”, które od wczoraj atakują nasza stronę używają IP Basibc np Edward Jańczyszyn, Bohun,moim zdaniem nie jest to przypadek .

 18. marek pisze:

  Słowa potrafią być gorsze od czynów więc ich użyję : BYDŁO………
  Zamieszczane artykuły drukujcie na miękkim papierze w wiadomym celu.

  Z wyrazami „miłości i podziwu „.

  marek

  • margo0307 pisze:

   ” Słowa potrafią być gorsze od czynów więc ich użyję : BYDŁO…”

   Jedno i drugie – czyli zarówno słowa jak i czyny – wymierzone by wyrządzić drugiemu krzywdę są złe – z punktu widzenia naszego osobistego rozwoju 😉 i to trzecie też – czyli nasze myśli 😛 bo to właśnie z nich biorą swój początek zarówno słowa jak i czyny 🙂

   Tyle tylko, że zapominamy o tym:
   – wszystko, co wysyłamy – powraca do nas 🙂
   – wszystko co siejemy – zbieramy 🙂
   – wszystko co dajemy – otrzymujemy 🙂
   – wszystko co widzimy u innych – istnieje w nas 🙂

   A w związku z powyższym, osoba czyniąca to nieświadomie, nie zdaje sobie sprawy z faktu, że „krzywda” jaka ją spotyka po jakimś czasie, spowodowana została przez jej własne zachowanie 🙂
   Osoba czyniąca to świadomie, jest w stanie przewidzieć, że prędzej czy później wysłane „zło” wróci do niej spotęgowane w taki czy inny sposób 🙂 tym bardziej więc zadziwia fakt, że zadziało się to, co się zadziało… 😮
   Myślę też, że na Mistyce – i to zarówno jednej jak i drugiej 😀 – mało jest osób tzw. nieświadomych 🙂

  • JESTEM pisze:

   Marku, może wybaczysz moje pytania:
   Do jakiej „kategorii” zaliczasz słowo „BYDŁO”?
   Czy może to być słowo obraźliwe? Bo jeśli tak, to po co obrażać ludzi, którzy i tak nie wiedzą i nie rozumieją tego, co czynią?
   No chyba, że myślisz, że takie słowo kogoś może… przebudzić z zagubienia.

   Chrystus, podobnie jak Budda, miał swoje osobiste spotkanie z demonami na pustyni. Jak myślisz, w jaki sposób poradził sobie z nimi?

   Naprawdę, Margo0307 pięknie napisała:
   „Jedno i drugie – czyli zarówno słowa jak i czyny – wymierzone, by wyrządzić drugiemu krzywdę są złe – z punktu widzenia naszego osobistego rozwoju 😉 i to trzecie też – czyli nasze myśli 😛 bo to właśnie z nich biorą swój początek zarówno słowa jak i czyny 🙂 „

   Dziękuję, kochana Margo0307 za to przypomnienie.
   Słowa… dziś „myślałam o słowach”…

   wrażenia, emocje… ślady, blizny z przeszłości utrzymywane są przez słowa i opowiadana za ich pomocą historie i opowiadania. Mają one na nas wpływ, trzymają nas w „danej opowieści” – historii.

   Nie cierpimy w Tu i teraz dlatego, że coś się nam kiedyś przytrafiło, ale dlatego, że jesteśmy przywiązani do historii, która powstała na skutek wrażenia i emocji, jakie wynieśliśmy z danego wydarzenia. Cierpimy z powodu bolesnych historii z naszej przeszłości, które sobie powtarzamy, opowiadamy w kółko i użalamy się nad sobą.

   >Naturą opowiadania ofiary jest to, że powoduje (kreuje) coraz więcej lęku i agresji zarówno u tego, co opowiada jak i u tego, który słucha opowiadania.

   Wybór historii zawsze zależy od nas. Sukces lub porażka w życiu zależą od historii, jakie wybieramy dla siebie. Także to, czego doświadczamy, zależy od tego, jaką historię sobie wybieramy.

   Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy zmienić historię – opowiadanie o niej.Sposób opowiadania o niej. Kiedy więc umysł był skoncentrowany, oczyszczony, jasny, nieskalany, pozbawiony splamień, giętki, plastyczny, stabilny i osiągnął niewzruszoność, nakierowałem go na wiedzę przypominania sobie swych przeszłych żywotów. Wspominałem rozmaite przeszłe życia: jedno życie, dwa (…) setki tysięcy, wiele eonów kosmicznego skurczu i kosmicznej ekspansji (…)
   Skierowałem go na wiedzę dotyczącą przemijania i ponownego pojawiania się istot. Ujrzałem – dzięki boskiemu oku, oczyszczonemu i przewyższającemu ludzkie – jak istoty przemijają i ponownie wracają i dostrzegałem, w jaki sposób były lepsze czy gorsze, piękne lub brzydkie, szczęśliwe lub nieszczęśliwe zgodnie ze swoją karmą (…).

   Niewiedza została zniszczona; pojawiła się wiedza; ciemność została rozproszona; pojawiło się światło – tak to się dzieje z kimś, kto jest uważny, żarliwy i zdecydowany. Ale przyjemne doznania, które w ten sposób powstały, nie rozpraszały mego umysłu ani nie pozostawały.
   Skierowałem uwagę na przeszkody umysłu. Dostrzegłem, w jaki sposób powstają: To jest cierpienie… to jest przyczyna cierpienia… to jest ustanie cierpienia… to jest droga prowadząca do ustania cierpienia (…) — Budda Siakjamuni, Maha-Saccaka Sutta

   Dziękuję.

 19. Dawid56 pisze:

  Musimy przeczekać to zamieszanie, bo mój post też znalazł się w moderacji. Dlaczego basia bc nic z tego ni z owego postanowiła wysłać swoich siepaczy na nasza stronę tego nie wiem.Ale jeśli tak zrobiła ( wszystko wygląda na to że tak) ,świadczy to o tym że nie współpracuje z siłami światła ale mroku.Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od dyskusji o Jezusie i różnicy zdań na jego temat na początku 2014 roku.

  • margo0307 pisze:

   „…Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od dyskusji o Jezusie i różnicy zdań na jego temat na początku 2014 roku.”

   Myślę Dawidzie, że wszystko zaczęło się u Basi trochę wcześniej…, myślę też że zarówno Ktoś jak i pewna dama o pseudonimie Free rozpoczęli „coś”, z czym Basia nie może sobie teraz poradzić… a pod wpływem „czego” się obecnie znajduje… 😦

   • Dawid56 pisze:

    Chyba masz rację niestety….:(

   • Ktoś pisze:

    „myślę też że zarówno Ktoś jak i pewna dama o pseudonimie Free rozpoczęli „coś”, z czym Basia nie może sobie teraz poradzić… a pod wpływem „czego” się obecnie znajduje…”

    – myśle iż jak się gówno wie to lepiej milczeć niż dolewać oliwy do ognia mając nadzieję na kolejną pyskówkę. Osoby ugównowione jak ty margo powinny doskonale znać to kramarczne prawo.

    Ozyrys zwana tez basiabc „głosy w głowie” słyszała i przed kontaktem z Ktosiem jaki zresztą został zaaranżowany przez marie_st (cel? może warto by wreściego publicznie wypowiedzieć). Nie raz od połowy roku została napomniana iż to „co słyszy” niekoniecznie jest tym co się deklaruje, że „jest tym czym jest”. Wybrała „swój rozwój” i zerwała z hukiem kontakt. To co się zalęgło w jej głowie poza okresem kiedy OMowała i miała prawdziwy potwierdzony kontakt z Anu jest dla mnie obce. Podejrzewam iż jest to demon Samuel tak modny w środowisku polskich ezobajaczy.

    Co do innych kwestii to to czy bierzące „odpływanie w niebyt” to „kwestia wzrastajacych wibracji” czy też działalności co poniektórych tu osób „chwalących się” „dzialalnością we wrogich Polsce sektach,”zastawianymi demonicznymi pułapkami”, „dokonywaniem ataków” etc nie mi wyrokować. Równie dobrze może być to teatrzyk dla nowych czytelników zwłaszcza iż po coś maria_st tak piliła i zachwalała ozyrys swego czasu.

    A to iż „GRA”powoli wkracza z „rozgrzewki” na „pierszy level” i się Samuelowi palą pejsy i falbanki przez co nieco nerwowe jest jesgo zachowanie to już inna para kaloszy. Kto z demonami przestaje ten świętym kościoła katolickiego zostaje. To też swego rodzaju jest „rozwój duchowy” o jaki walczą wszelkie masońskie sekty nazistowskimi, żydowskimi pierdami wypełniajace swe czerepy. 😉

    • margo0307 pisze:

     „..myśle iż jak się gówno wie to lepiej milczeć niż dolewać oliwy do ognia mając nadzieję na kolejną pyskówkę. ..”

     Ty wiesz swoje Ktosiu – ja wiem swoje 😉 I tak niech pozostanie 🙂
     I nie przypisuj proszę mi – swoich cech…, bowiem dolewanie oliwy do ognia to Twoja specjalność, którą prezentujesz na wielu różnych forach, gdzie z upodobaniem za pomocą swej „kwiecisto” – wulgarnej wymowy, polegającej na ośmieszaniu i obrażaniu użytkowników – dajesz wyraz swojej pokrętnej naturze !

 20. Maria_st pisze:

  margo:
  Czym są Słowiano – Aryjskie Wedy ? ”
  Lem jaskiniowy:
  droga Margo, nie wiadomo czym są, bo od kilku tysięcy lat nikt ich nie widział.

  stare devany spalono; ustny przekaz vedrussow zaś zatrał się.

  może w jakimś starym grobowcu coś jeszcze butwieje; kto wie. ”
  http://zmianynaziemi.pl/forum/slowiano-aryjskie-wedy

  szkoda ze Lema Jaskiniowego nie ma wśród nas, wyjaśił by w kulturalny sposób więcej, nie wywyższając sie i nie obrażjąc innych.

  • margo0307 pisze:

   „..szkoda ze Lema Jaskiniowego nie ma wśród nas, wyjaśnił by w kulturalny sposób więcej, nie wywyższając sie i nie obrażjąc innych.”

   Mnie też Maryś szkoda… 😦

 21. Ktoś pisze:

  Ad

  Mezamir próbuje ok kilkunastu miesięcy zapalić tu kaganek Wedyjskiej wiedzy. Próbuje wyrażając swoje myśli ogólnie dostepnymi cytatami z pism, które z was traktuje go poważniej niż zabłakany folklor? Które z was czyta co co wkleja ze ZROZUMIENIEM?

  Po co mnożyć miejsca jak WIEDZA jest taka sama.

  • margo0307 pisze:

   ” Mezamir próbuje ok kilkunastu miesięcy zapalić tu kaganek Wedyjskiej wiedzy…
   Które z was czyta co co wkleja ze ZROZUMIENIEM?…”

   Tak, tak Ktosiu, wiem przecież, bo jakżeby inaczej ? 😮 że tylko Ty jesteś najświatlejszy, najmądrzejszy , naj…, naj… 😀
   I jedynie Ty z nielicznymi wyjątkami potrafisz czytać ze zrozumieniem 😀
   Tyle tylko, że czytanie ze zrozumieniem to jedno, a postępowanie zgodnie z tym co się zrozumiało – to już całkiem inna para kaloszków… 😉

  • Maria_st pisze:

   ja nie potrzebuje żadnych PISM by wiedzieć co jest MORALNE…..
   jeśli potrzebujesz–proszę bardzo..lepiej póżno niz wcale ❤

  • Dawid56 pisze:

   Nie do końca się zgadzam się z tym co piszesz. Jeśli już to nie weddyjskiej, a buddyjskiej- to taki szczegół.Zwróć uwagę na jego posty, kiedy „wałkowaliśmy” temat krya-jogi ,Paramahansy Joganandy, Babadżiegi i Sri Jukstewara.Ty Ktosiu jesteś zwolennikiem Shivy, o tym wiem. Mnie osobiście bliższy jest Wisznu. 🙂

 22. Ktoś pisze:

  ad
  https://nnka.wordpress.com/2012/11/09/otwarcie-jedenastej-furtki-w-sekretnej-dolinie-inkow-w-peru-22-listopada-2012/#comment-37385

  „No i interesujące jest ,ze te ” ataki ” zaczęły sie właśnie w sobote wieczór ……wielce zastanawiające…..COS, KTOŚ sie ” BOI PRAWDY ” ?”

  Niefizyczne dolegliwości ciała mogą być spowodowane:
  – zmęczeniem
  – urojeniami
  – problemami z psychiką
  – wrażliwością na zewnętrzne pasywne oddziaływania (homeopatia i podobne)
  – wrażliwością na zewnętrzne aktywne oddziaływania (burze słoneczne, wiatr etc….)
  – przebywaniem w miejscu zwanym popularnie „nawiedzonym”, cmentarzu, kostnicy ….
  – doświadczeniem powracającego własnego „dobrego słowa” wsłanego komuś/ czemuś w świat
  – doświadczaniem efektu własnyh modłów/ rytuałów kabalistycznych/ etc
  – doświadczaniem obszarowej manifestacji jakiegoś bytu jakiego aura przeważa własne biopole
  – doświadczeniem nastroju czy śmierci jakiegoś astralnego bytu jaki we własnym biopolu miał „przytulne gniazdko” (np „przyjaciele kabalistów użyczające im głosów” (i opętań))
  – fizycznym atakiem.

  Należy umieć rozróżniać te stany nim się zacznie bełkotać oskarżenia pod czyimś adresem.

  KTOŚ SIĘ NIE BOI PRAWDY, KTOŚ JEST PRAWDĄ.

  W pewnym sensie oczywiście. A jak ktoś ma problem ze zrozumieniem tego nieco oburzającego sekciarzy faktu niech sobie poczyta PISMA jakie popozostawiano dla współczesnych bo w nich Ktosia znajdzie jak wysili choć jednego „gleja” jaki aktualnie nie klęczy pod krzyżm wrzeszcząc „yahwe abkar” co jest ulubionym zajęciem zjudaizowanych, pronazistowskich wyznawców „pism obrzezanych” (z rozumu).

  • Maria_st pisze:

   Ktoś mam cichą nadzieję ze nie bierzesz tego KTOŚ do Siebie, masz nik jaki masz ale nie znaczy ze słowa KTOŚ nie moge pisać .
   Nie pisze o atakach cielesnych czy jakichkolwiek innych a o „atakach”–jakie tu sie zadziałały na stronce, co oczywiście nie kieruje także osobiście do nikogo .
   W innym temacie o Bramie Bogów napisałam o pewnym zrozumieniu–co w zasadzie zawsze o tym tu pisałam wiec powinieneś Ktoś to ” zrozumieć”–no chyba ze wolisz swoje „zrozumienie”…co także jest dobre–dla Ciebie, jeśli tak uważasz.
   Pisma obrzezane–ha ha ha…..a niby wiesz tak wiele……ehh

   „Należy umieć rozróżniać te stany nim się zacznie bełkotać oskarżenia pod czyimś adresem. ”
   Twoja wiedza i Twoje zrozumienie.
   Ktoś uśmiechnij się—jutro będzie lepiej…..jeśli Ci tak żle.

 23. rokkita pisze:

  Ja diabelek maly co psczolek siedzac na wierzbie w spokoju pilnuje.Z Rokitnickiej laki na Makoszowy patrzy.
  Oj dziewczyny znowu zle sluchacie chyba,Siola wam w glowach poprzewracal ,wszystko wedlug siebie poprzeinaczal .basiabc pisze:

  27 Listopad 2014 o 22:01

  Sumienie – to suma naszego mienia .
  Ci co tego szukają , szukają naszego mienia ,bo swojego nie posiadają .
  Ci poszukiwacze zaginionej arki to jednorazówki – poszukujące czystego naszego mienia i wszystkiego co do nas należy ,bo chcą nas zastąpić przed ostateczną rozgrywką ichniejszej GRY ,której zadaniem jest gRAbież :
  Gra = g-Ra bierz
  g – RA – bierz ,chcą sobie wziąć nas i wszystko co do nas należy.

  Odpowiedz
  Oj chcecie Sumieniem biedaczce ukrasc dusze,nieladnie ,nieladnie ,hm a moze Ona wlasnie duszy nie ma bo innemu juz diabelkowi sprzedala.Jakis diabel nie z tej ziemi chyba, pania Zosie w konia zrobil Nedznik jeden falszywiec o maszynie powiedzial,ale dran z niego Taki ze kluczy nie dal .Tak sie biedna wkorzyla az 3 wywiady dala.Oj diabelku nie ladnie z kobietami w Andrzejki sie bawic w ciuciubabke,oj zamieszales ty jej zamieszales a Panienka z OZ juz sie tak cieszyla ze juz to Maja ze totalny atak chamom rozkazala.A wejscia jak nie ma tak nie ma.Co teraz bedzie ,jak sie pojawia statki na niebie.Gdzie sie schowac gdzie uciekac przed powturka tego co juz bylo,aj moze jeszcze Sumienie komus ukras dadza i schowac sie za cudza twarza.

  • margo0307 pisze:

   „…Sumienie – to suma naszego mienia…”

   Tak to jest, jak daje się posłuch różnym ” świetlistym interpretatorom” naszych wewnętrznych odczuć 🙄 , można wówczas niechcący – „zamknąć siebie” na swoją własną, wewnętrzną z serca płynącą Prawdę…
   Różni ludzie, różnie to nazywają – jedni opętaniem, inni przejęciem…, a jeszcze inni – chorobą umysłu… 😦

  • Maria_st pisze:

   dran z niego Taki ze kluczy nie dal

   Siolu często ostatnio czytam o kluczu, kluczach i sie zastanawiam o jaki klucz chodzi–czy JEDEN konkretny czy jest ich wiele–jak istnień.
   Sama kiedyś miałam bardzo realistyczny sen związany włsnie z kluczem i choć snił mi się wiele lat temu pamietam go.
   Pamietam że znalazłam sie w pojeżdzie który skojarzył mi sie z pociagiem powietrznym–ponieważ nie poruszał sie po szynach ziemnych a leciał w powietrzu wysoko nad ziemią.
   Cały pociąg był pełen ludzi–nie było tam siedzeń a atmosfera była wzniosła–radosna.
   Ludzie wysiadali w róznych miejsach na planecie, ja wysiadłam w miejscu pełnym lodu-sniegu, po prostu szczyt góry.
   Pierwsza myśl wtedy…sama tu?
   Widze jednak ze na tym ośniezonym szczycie jest jakaś wydeptana sciezka, ide i za chwile widze przed sobą żywą, czerwoną róże.Dosć zdziwiona jej obecnośćia schylam sie, biore do ręki , podnosze glowe a niedaleko przedemna pojawia sie zamek….odrazu mysł…tam na mnie czekaja a róża jest kluczem.

   Hmm z tego widać ze kluczy jest wiele, zalezy dokąd zmierzamy….
   sny ……..sny…..moje sa proste i prozaiczne.

   • mały pisze:

    Mam swoją hipotezę.
    Z moich obserwacji wynika, że klucze służą do otwierania różnych poziomów świadomości.
    Sieć Matrixa została zapieczętowana przez tzw. drzwi. Dowodem tego są hologramy iluzji. Mają zadanie hamować wewnętrzny rozwój.
    Odkryłem że hologramy wtapiają się w osobowość ludzi.
    Człowiek przez sny ma możliwości odzyskiwania pamięci, lecz do tego potrzebuje informacji czyli kluczy.
    Istnieje jeszcze jeden klucz tj. pamięć serca matki.

 24. margo0307 pisze:

  Ciekawostka odkryta przez sympatyków kodu Tory, dotycząca Imienia Boga, kobiety, mężczyzny… i
  liczby „6”…
  To Ci się Maryś spodoba, bo wiem, że ‚szóstka’ to Twoja liczba 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.