Tworzenie negatywnych myślokształtów, a pytanie o Szczęście.

Czytałem dzisiaj książkę kontrola umysłu po 12 latach od ostatniego jej przeczytania i przerwałem czytanie, po tym jak przeczytałem o makabrycznych technikach, jakimi byli poddawani ludzie i więźniowie w ramach programu „kontrola umysłu”. 12 lat temu nie robiło to na mnie wrażenia, ale dzisiaj stwierdziłem po co mam się dołować, pytam po co .Dość. Czy mam udowadniać sobie to co już wiem ,że Świat jest okropny, że ludzie są okropni. Pytam się po co?. Egregory tylko czekają po to, aby mnie złamać, abym miał wszystkiego dość. Tym ludziom poddawanym eksperymentom nie pomogę, a sobie tylko zaszkodzę. Na każdym kroku jesteśmy atakowani albo horrorami, albo kryminałami, albo filmami katastroficznym lub omotaniem przez wszechwładne systemy informatyczne. Chipy, kody kreskowe, a gdzie jest miejsce wolność?
Nazwałem to „coś” egregorami, choć równie dobrze mógłbym nazwać demonami. Innymi słowy jest to pytanie po prostu o szczęście. Nie wydaje mi się żebyśmy byli bardziej szczęśliwi niż nasi przodkowie. Szczęście zostało gdzieś zagubione w pośpiechu cywilizacji. Nawet jeśli kiedyś znajdziemy swoje „buddyjskie schronienie” ,to kiedyś trzeba będzie wrócić do szarej rzeczywistości. Niektórzy mówią ,że czasami tak niewiele potrzeba do szczęścia. Jedni twierdzą ,że chociaż pieniądze szczęścia nie dają, to jednak do życia są bardzo potrzebne, inni mówią, że są szczęśliwi bo znaleźli Boga i żyją w zgodzie z własnym sumieniem, jeszcze inni są szczęśliwi bo znaleźli Miłość., kolejni bo znaleźli szczęście w dawaniu szczęścia innym istotom, nie tylko ludziom.
„Szczęśliwi czystego serca, albowiem oni
Boga oglądać będą.
Szczęśliwi, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Człowiek, Ezoteryka, Istota Ludzka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

194 odpowiedzi na „Tworzenie negatywnych myślokształtów, a pytanie o Szczęście.

 1. Dawid56 pisze:

  To bardzo trudne pytanie o szczęście -Czy człowiek z epoki XXI wieku jest bardziej szczęśliwy od tego z epoki wiktoriańskiej, czy tego z XIII wieku?

  • Michaela pisze:

   Dawid
   Czy Ty wiedziałeś o tym ,ze wczoraj 20 listopada 2014 r odbywała sie po raz pierwszy w historii w Brukseli Międzynarodowa konferencja poświęcona ukrytemu nękaniu (Covert Harassment Conference), kontroli umysłu (mind control) oraz elektronicznemu oddziaływaniu poprzez użycie odnośnej technologii ???

   Filmik sprzed tej konferencji

   PS. Jeśli nie wiedziałeś o tej konferencji a sięgnąłeś po tą książkę to jest niesamowita synchronia .. i te Twoje odczucia…

   • siola pisze:

    Hm a moze tu pies pogrzebany,zmorom chca zabrac zabawki.

   • Dawid56 pisze:

    Nie wiedziałem absolutnie o tej konferencji Michaelo , która się odbyła 20 listopada 2014, a książkę „Kontrola Umysłu” zacząłem czytać w środę czyli 19.11.2014.To rzeczywiście niesamowite że nastąpiła taka synchroniczność :). Dziękuje, że to zauważyłaś 🙂

    • margo0307 pisze:

     Dawidzie, na stronie http://www.taraka.pl/cos_pdyknie_w_polsce
     ukazał się ciekawy art dot. wydarzeń na świecie, głównie jednak chodzi o Polskę, w kontekście pozycji Saturna…

     Czy mógłbyś rzucić na niego okiem i przełożyć z polskiego na nasze 😉 ?

     „…We wrześniu w Polsce zmieniono rząd, przy Saturnie = 19°20′ Skorpiona. Stanisław Janecki w Klubie Ronina nazwał tę wymianę premiera i ministrów „miękkim zamachem stanu” – zauważył więc pewne podobieństwo klimatu do zamachu majowego 1926.
     Saturn jednak nieustępliwie przesuwa się dalej. Podczas wyborów samorządowych 16 listopada miał już pozycję 25°42′ – był więc w samym środku tamtej gorącej strefy…
     Te aspekty będą się uściślać – „zaostrzać” – w najbliższych dniach….
     Co się może wydarzyć pomiędzy 28 listopada a 3 grudnia bieżącego roku?…”

     • Dawid56 pisze:

      Co to znaczy „negatywna” ćwiartka Saturna?Saturna trzeba „przepracować” i tyle Saturn obecnie znajduje się w IV sektorze Kosmogramu Polski 966, a więc jego trzewiach.To bardzo istotna pozycja Saturna.Naturalny władca IV sektora Kosmogramu Polski Księżyc znajduje się w Wodniku( czyli w stosunkowo buntowniczej fazie Zodiaku) Władca Skorpiona Pluton znajduje się we wzajemnej recepcji z Saturnem.To dla Polski dość trudny okres.
      Autor tekstu zwraca uwagę na pozycję Saturna w końcówce Skorpiona i na początku Strzelca ( rok 1956- Gomułka) i rok 1926 zamach majowy) i możliwy wybuch niezadowolenia w Polsce w najbliższych dwóch tygodniach

     • margo0307 pisze:

      „…możliwy wybuch niezadowolenia w Polsce w najbliższych dwóch tygodniach…”
      Czy ten wybuch niezadowolenia może sie rozpocząć 26 -XI ?

     • siola pisze:

      Moze klopoty z wyborami jak zaplanowane,czy wladze na tyle glupie by sobie pozwolic na podejrzenie o falszowaniu wyborow.Widac co niekturym sie snia trupy na ulicach i zacieraja rece czekajac na pokarm.Oby nie wyszlo co chca i wielkiego rzarcia nie bylo.

     • Dawid56 pisze:

      Zauważyłem pewną korelację terminu wyborów 16 listopada 2014 z… terminem zaprzysiężenia rządu Donalada Tuska w 2007 roku- to ten sam dzień 16 listopada.Można powiedzieć że właśnie w dniach 1 listopada- 30 listopada Saturn tranzytuje Słońce zaprzysiężenia rządu 2007 i słońce zaprzysiężenia rządu 2011 ( 18 listopada). Saturn działa „z opóźnieniem” a Mars z „przyśpieszeniem.Tranzyt Saturna można traktować jako pewnego rodzaju test .Saturn potrafi nagrodzić za osiągnięcia , ale niestety tez ukarać.26 listopada 2014 rano mamy do czynienia z koniunkcją Marsa z Księżycem Księżyc symbolizuje ludzi a Mars działanie.

     • margo0307 pisze:

      „…art dot. wydarzeń na świecie…”

      Dawidzie a co oznacza ta krwawa tetrada księżyca, o której mowa w filmiku ?

     • margo0307 pisze:

      „..czy wladze na tyle glupie by sobie pozwolic na podejrzenie o falszowaniu wyborow…”

      Myślę, że nie tyle chodzi o głupotę władz – ile o fakt, że władze czują się po prostu bezkarnie 😛
      Mis czerwonego dywanu już zapowiedziała:
      „..Wykluczam absolutnie, że mają być powtórne wybory.
      Tylko ci, którzy nie znają polskiego prawa dzisiaj mogą tego rodzaju herezje głosić…” 😀
      http://polska.newsweek.pl/kopacz-o-ponownych-wyborach-i-okupacji-siedziby-pkw-na-newsweek-pl,artykuly,352210,1.html

  • margo0307 pisze:

   „..Gdziekolwiek pójdziesz tam jest On,
   gdziekolwiek spojrzysz tam jest On,
   W zapachu kwiatu i w smaku chleba,
   W kolorach tęczy w trawach i drzewach.

   Posłuchaj ciszy, woła cię,
   Na słońce popatrz, wzywa cię,
   W powiewie wiatru, w deszczu kropelkach,
   W każdym oddechu i w rytmie serca.

   Głosem Boga cisza jest,
   cieniem Boga słońca blask,
   wiatr to czuły Boga gest,
   deszcz to krople Boskich łask.

   Naucz mnie, mój Ojcze naucz mnie,
   kiedy wyruszyć mam i którą wybrać z dróg
   Cały świat wieżą modlitwy jest
   gdzie w miłość każdy żal zmienia Bóg..”

    • margo0307 pisze:

     Dawidzie, jeszcze wpadło mi w oko na fejsie takie info odnośnie krwawych tetrad księżyca…

     „…Krwawa Tetrada pojawiła się tylko 3 razy na przełomie 500 lat.
     Teraz stoimy u progu rozpoczęcia cyklu całkowitych zaćmień księżyca w okresie, który świadczy o Ziemi jako o planecie pokrytej wojennymi konfliktami, gdzie życie ludzkie nie jest zbytnio coś warte.
     Uczeni w pismach doskonale wiedzą, że pojawienie się Krawawych Tetrad jest niejako ostrzeżeniem dla całej Ziemi.
     Ostrzeżeniem, które brzmi jasno i wyraźnie – „Dość !”,
     wydarzenie to wiąże się z okresem monumentalnych zmian mających wpływ na Ziemię oraz świat.
     NASA podała do wiadomości, że w latach 2014-15 wystąpi jeszcze jedna tetrada księżyca w trakcie dwóch świąt Paschy i Namiotów.
     Następna tetrada wydaży się dopiero za 600 lat.
     Czy nadchodzący Krwawy Księżyc ma coś wspólnego z groźną sytuacją na świecie?…
     starożytne pisma mówią Krwawy Księżyc jest ostrzeżeniem dla Żydów, zaś Czarny Księżyc dla całego świata.
     Oto daty nadchodzących tetrad:

     2014 KWIECIEŃ 15
     2014 PAŹDZIERNIK
     2015 KWIECIEŃ 04
     2015 WRZESIEŃ 28

     • Dawid56 pisze:

      Bardziej tu chodzi raczej o korelację tych krwawych tetrad ze Świętem Paschy aniżeli z samymi krwawymi Księżycami. Ta tetrada Księżyców w Świeto Paschy jest znacznie rzadsza chociaz nie wydaje mi się ze aż co 500 lat.Co do obecnej tetrady to jest ona dodatkowo skorelowana (o czym już pisałem) z kwadraturami Urana z Plutonem ( szóstą będziemy mieć 15.12.2014 a siódma kwadraturę 17.03.2015 czyli na krótko przed trzecim krwawym zaćmieniem Księżyca.Skądinąd pamiętam że w 2015 roku miało się zamknąć tzw „okno czasowe” o którym wspominała starszyzna Majów.
      Odmierzając 1260 dni od 21.12.2012 otrzymujemy 03.06.2016.Mam wrażenie że są to jakby ostatnie daty , dla zakończenia jakiś cykli.Po roku 2016 , który numerologicznie jest niesamowicie ciekawy ( 2016 dzieli się przez 7 i 9) nie mogę ( mam nadzieje że tylko na razie) znaleźć jakiejś ciekawej daty.

     • siola pisze:

      Caly czas mam w glowie glupote z 6 zwiazana 6.06.2016 i wieniec zwyciestwa no i kradzierz dusz czyrzby koniec z uciskiem nowy dzien zwyciestwa ,ale wiecie jak to jest pomarzyc mozna wiec nic na powarznie.Ale warto sprobowac imiona z 6.06 poukladac i przeczytac ,czerwony ksiezyc dzien przed urodzinami ciekawe czy dobrze ali zle to,moze Twardowski podsunie rozwiazanie.No i czego sie owieczka Rudzkiego kosciola boi ,sa dwa stary przyklasztorny cystersow i maly na cmentarzu Maria Magdalenka zwany.no i na Przeryciu zakladal sie sie diabel z zakonnikiem o rycie i plony z pola.W pierwszym roku musial diabel jadac z marchwi liscie a na drugi z zyta korzenie.

     • Dawid56 pisze:

      Są również możliwe również dwie inne daty zakończenia okna czasowego.Przyjmuje się wtedy jako początek 28.10.2011 ( data Callemana) lub 14.07.2012( data Oldenkampa i Mc Kenny) – w okolicy tej drugiej daty zanotowano megarozbłysk na Słońcu)
      Otrzymujemy wówczas 28.10.2011+1260=10.04.2015 lub 14.07.2014+1260=26 grudnia 2015.
      Z punktu tranzytu Słońca przez środek galaktyki ta grudniowa data wydaje się ważna uwagi.

    • margo0307 pisze:

     Jeszcze odnośnie krwawych tetrad księżyca…i przyciemnienia Słońca w marcu 2015…
     A swoją drogą ogromne te podziemne bazy… 😉

    • Michaela pisze:

     Margo, właśnie się ucieszyłam,żeś ten temat przypomniała, bo może Dawid lub inni coś ciekawego dorzucą 🙂

     • Maria_st pisze:

      Ja czerwone Księzyce nieraz widziałam ale czy to tzw krwawe, to raczej wątpie.
      Opisywałam jednak Księzyc z inna fazą, także niebo–więc może cos na rzeczy.

 2. siola pisze:

  Mysle ze najwiekszym nieszczesciem wtedy jak i teraz ,jest spotkanie na swej drodze osob nie posiadajacych sumienia.Wtedy o szczesciu mozesz juz zapomniec.

  • basiabc pisze:

   Tak to prawda ,pod warunkiem ,ze się wie co to sumienie ,ale jak widać Ty tylko potrafisz o tym wylewać fałszywe łzy i oskarżać wszystkich o wszystko ,ale wiesz jak to jest na złodzieju czapka gore i krzyczy..łapać złodzieja …
   Ileż to już pomyj wylałeś na innych i Ty masz jakakolwiek przyzwoitość szukać i zaglądać komuś w sumienie?
   Tak ,bo sam dawno je sprzedałeś ,ale to zobowiązanie !
   Coś za coś …prawda 😀
   a to siola było pisane z myślą o tobie i twoich mniej grafomańskich pobratymcach :
   http://mistykabb.wordpress.com/2014/10/23/1123/
   Przestałbyś się kompromitować tą zdartą płytą , chociaż sadzę ,że za dobrze ci płacą ,wiec napędzam ci koniunkturę ,na kolejne jazgotanie na mnie .
   Masz pole do popisu 😀

   Myślisz ,że tylko potrójnie wraca ???
   Oj chyba się mylisz ,po tysiąckroć to za mało…całkowita utylizacja,to jest dopiero wynik …jak myślisz ???

   Aha …zapomniałam ,ty już przestałeś samodzielnie myśleć …oj jak mi przykro…ale ja nie jestem tobą siola ,by wylewać rzekome łzy.
   Zapewne siola otrzymasz szczęście na jakie sobie zasłużyłeś ta uporczywą robotą ,zapewne twoje otce i matki słyszą …ale chyba tylko echo….bo mamy

   GAME OWER !!!!

   • siola pisze:

    I znowu kasa w glowie i nic wiecej ,zeby okrasc drugich karzda glupota dla was dobra.Nie bo jak sie nie ma suminia i to plakac sie nie umie ,przecierz rzywisz sie ludckim cierpieniem to jak tu plakac jak inni cierpia .Coz widac twoich chorych wypocin nikt nie czyta ze tu sie wslizgasz jak zmija.Kto u CIEBIE na stronie ma inne zdanie lub prubuje dac pytanie dla CIEBIE nie wygodne czeka go banowanie.Twoim ostatnim wpisem dalas swiadecto o sobie i tych podobnych tobie ,ale ja poznalem juz wczesniej psypochatow podobnych TOBIE ,na poczatek jaby chcieli Ci do tylka wlesc a jak poznasz ich zamiary i czyny to ich mowa jak panienek z ulicy.Jedna dobra Rada pasorzydzie w ludzkiej skurze zamiast K—A lepiej powiedz zaba ,to tak szybko nie podpadniesz.Utylizacja i wojana oraz szabrowanie to tylko jedno twej bandzie w glowie,I co propunujesz ludziom nowe niewolnictwo gra od nowa ,tu sie mylisz ale tego nie pojmuje chory morzdrzek .Mnie nie interesuje co macie ,bo i tak wiem ze glowy puste jeno siano w glowie ani kropli oleju nie ma to i sie myslenie automatom zacina.A dla twego pocieszenia bys tu nie plakala ze mi duzo placa to CI powiem ze rzyje z socjalnego,bo takie zbogi jak ty dobrze sie o to staraly.
    A co bedzie to bedzie ,wszystko lepsze od niewolnictwa waszego,lepiej miec sumienie i czyste serce w sobie i czasami poplakac jak codziennie innym ludziom z ZEMSTA w oczy skakac,ot przy takim skakaniu mozna za daleko skoczyc i przy okazji tylek zmoczyc.
    A TAK SERCE I SUMIENIE STARTA PLYTA ;LEPIEJ CHAMSTWO I NIENAWISC NA NICH WIECEJ NASZABROWAC MOZESZ ;OTTO TWOJE MOTO :
    Jest w tym kraju wiecej pasozydow ale chamstwem zaden nie dorasta do piety TOBIE ,mozesz byc szczesliwa pierwsze miejsce w waszym Krematorium jest dla CIEBIE.

    • basiabc pisze:

     Gratuluję tekstu i polotu ,tylko ktoś ,kto to wszystko zna a autopsji tak doskonale może to opisać .
     Moja rozmowa z tobą ad persona nie ma zupełnie sensu uwłacza mojej godności,ponieważ z zerem stale malejącym mija się z celem .
     Jak widać :
     ” Obłęd moralny (głuptactwo moralne, zespół anetyczny[1], ang. moral insanity; łac. mania sine delirio, insania ex morum defectione; fr. folie raisonnante, folie lucide raisonnante, folie morale, monomanie affective; niem. moralisches Irresein[2]) – historyczny termin wprowadzony przez angielskiego lekarza J. C. Pricharda w 1835 w dziele Treatise on insanity and other disorders affecting the mind na określenie szczególnej postaci rozstroju psychicznego. Prichard opisał obłęd moralny jako „szaleństwo, charakteryzujące się chorobliwym wypaczeniem naturalnych odczuć, uczuć, skłonności, temperamentu, postawy moralnej i naturalnych odruchów, bez zauważalnych zaburzeń wiedzy czy zdolności rozumowania, a zwłaszcza bez obłąkańczych złudzeń czy omamów”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82%C4%99d_moralny
     a to z kolei potwierdza skąd brak u Ciebie zrozumienia tego co pisuję na MOJEJ stronie.

     Na mojej Mistyce nie ma miejsca dla takich zachowań ,szanuję bowiem czytelników i siebie :
     ” Agresja (łac. aggresio – napaść) – w psychologii określenie zachowania ukierunkowanego i intencjonalnego na zewnątrz lub do wewnątrz, mającego na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej.
     Wyróżniana jest m.in.:
     – agresja wroga – agresja, która ma na celu zranienie lub zadanie bólu
     – agresja instrumentalna – agresja służąca innemu celowi niż zranienie lub zadanie bólu, np. zastraszenie, usunięcie konkurencji itp.
     – agresja indukowana – powstająca w efekcie psychomanipulacji.
     (…)Niektórzy badacze rozumieją agresję jako wrodzony popęd, a nie zachowanie.
     Wg badaczy z tego nurtu agresja jest popędem wrodzonym, który działa podobnie jak popęd seksualny: wraz z upływem czasu dochodzi do kumulowania się napięcia popędowego, które co pewien czas musi zostać rozładowane w odpowiednim zachowaniu.”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_%28psychologia%29

     ” Uwiąd starczy prowadzi do tego typu zachowań rekompensujących brak możliwości seksualnych .”
     Co zostało opisane tutaj :

     ” Teoria agresji wrodzonej – teoria, w której zakłada się, że agresja jest popędem wrodzonym. Zachowania agresywne są objawem działania tej siły popędowej. Zgodnie z tą teorią agresja działa podobnie jak większość popędów – np. głód czy popęd seksualny. Energia popędu kumuluje się aż dochodzi do stanu krytycznego, wtedy pojawiają się zachowania agresywne, których funkcją jest zmniejszenie poziomu napięcia popędowego (katharsis).

     Każdy człowiek wyposażony jest w popęd agresji. Ludzie jedynie różnią się siłą popędu. Ponieważ (zgodnie z założeniami tej teorii) agresja ma podłoże biologiczne, to wraz ze zmianami ciała także przechodzi swoje przemiany ”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_agresji_wrodzonej
     a to z kolei powoduje akceptowaną na tej stronie przemoc :

     ” Przemoc – wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ, przy czym wyróżnia się dwa zjawiska: przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.
     Typowymi środkami przemocy psychicznej są groźba, krzyczenie na kogoś, obelga, straszenie (np. użyciem przemocy fizycznej) i molestowanie psychiczne.
     Cyberprzemoc – (ang. cyberbullying) to wszelka przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych – komunikatorów, czatów, stron internetowych, blogów, SMS-ów, MMS-ów.”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemoc
     A to określenie doskonale wszystko wiąże w całość :

     ” Osobowość dyssocjalna, psychopatia, osobowość antyspołeczna – zaburzenie struktury osobowości o charakterze trwałym.
     Socjopatia to trwałe zachowania antyspołeczne, pojawiające się w wieku dorastania, trwające w okresie dorosłości,
     Osoby dotknięte tym problemem zdrowotnym nie są niepoczytalne: są w stanie ocenić dany czyn jako dobry lub zły, są też w stanie poznać normy społeczne i prawne, a kłopot sprawia im ich przestrzeganie. Mają także możliwość panowania nad swoimi emocjami i powstrzymywania się od agresywnych reakcji.
     Kryteria diagnostyczne ICD-10
     – nieliczenie się z uczuciami innych
     – lekceważenie norm
     – niemożność utrzymania związków
     – niska tolerancja frustracji i próg wyzwalania agresji
     – niezdolność przeżywania poczucia winy i uczenia się (kary)
     skłonność do obwiniania innych

     Kryteria diagnostyczne DSM-IV
     W modelu DSM-IV ten typ zaburzeń osobowości nosi nazwę antyspołeczne zaburzenie osobowości[1] .

     Zaburzenie osobowości typu B (zaburzenia dramatyczno-niekonsekwentne), charakteryzujące się lekceważeniem norm współżycia społecznego, agresywnością i impulsywnością, beztroskim stwarzaniem zagrożenia dla siebie i innych, obrażaniem, krzywdzeniem, okradaniem, okłamywaniem innych ludzi, brakiem odpowiedzialności i zdolności do oceny skutków swoich czynów, ubóstwem emocjonalnym, niskim poziomem empatii i poczucia winy po wyrządzeniu komuś krzywdy oraz innymi zachowaniami aspołecznymi.

     Kryteria:

     Utrzymujący się wzorzec braku poszanowania i pogwałcenia praw innych ludzi, pojawiający się po 15 roku życia, przejawiający się przynajmniej trzema z poniższych kryteriów:

     – niezdolność do podporządkowania się normom społecznym opisującym zachowania zgodne z prawem, objawiająca się wielokrotnie dokonywanymi czynami stanowiącym podstawę aresztowania;
     – wielokrotne dopuszczanie się kłamstw, używanie pseudonimów przestępczych lub oszukiwanie innych dla zysku albo przyjemności;
     – impulsywność, niezdolność planowania;
     – skłonność do rozdrażnienia i agresja wyrażająca się w notorycznych bójkach i napaściach;
     – brak troski o bezpieczeństwo własne lub innych;
     – brak odpowiedzialności, wyrażający się niezdolnością spełnienia wymogów zachowania w pracy zawodowej lub w dotrzymywaniu zobowiązań finansowych;
     brak poczucia winy wyrażający się obojętnością lub racjonalizacją wyrządzania krzywdy, szkodzenia i okradania innych;
     – zachowanie antyspołeczne nie pojawia się wyłącznie w trakcie schizofrenii lub epizodu mani.
     Skutkami powyższych cech jest niedostateczna adaptacja, zachowania antyspołeczne bez wyraźnej motywacji, brak sumienia i poczucia odpowiedzialności, brak wykształcenia pomimo „dobrej inteligencji”, brak zawodu, ubóstwo emocjonalne, brak stałych związków rodzinnych, uleganie nałogom (alkohol, rzadko inne uzależnienia), częste konflikty z porządkiem prawnym, które raczej są drobne i przypadkowe (rzadziej są to przestępstwa złożone, planowane).
     Przyczyny osobowości nieprawidłowej
     Czynniki:
     społeczno-kulturowe (proces wychowania i socjalizacji)
     brak jednego z rodziców w wyniku rozwodu, separacji lub śmierci
     klimat emocjonalny poprzedzający rozwód,
     brak zainteresowania ze strony ojca,
     chwiejność rodzicielska;
     Wczesne doświadczenia :
     – zachowania antyspołeczne,
     – modelowanie przez rodzica o cechach osobowości psychopatycznej,
     – matka nadopiekuńcza lub odrzucająca,
     Genetyczne
     Fizjologiczne :
     – niedojrzałość mózgu – zmniejszenie liczby zachowań przestępczych po 30. rż.
     – dysfunkcja układu limbicznego (sterującego emocjami i motywacją)
     psychologiczne
     – niedorozwój superego – niemożność wyciągania wniosków z doświadczeń, w których poniesiono karę,
     – chroniczny niedobór pobudzenia,
     Kulturowe
     – „narcyzm społeczny”

     Terapia

     Jak większość ludzi dotkniętych zaburzeniami osobowości, także cierpiący na antyspołeczne zaburzenie osobowości rzadko podejmują terapię, zmagając się z objawami przez całe życie. Gdy już zostaną do tego zmuszeni przez sąd lub rodzinę, najczęściej starają się udowodnić terapeucie, że ich obecność u niego jest bezcelowa i że nie mają żadnych zaburzeń ”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_dyssocjalna

     ” Mania – zaburzenie psychiczne (nie choroba sensu stricto) z grupy zaburzeń afektywnych charakteryzujące się występowaniem podwyższonego bądź drażliwego nastroju .
     Pacjenci, szybko się frustrują, a próba wpływu na ich zamiary powoduje u nich nasilenie gniewu bądź występowanie urojeń prześladowczych.”
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Mania

     • siola pisze:

      Za oklamanie mnie ze bylas na grobie Lucji Mari Nieszwiec bardzo dziekuje ,tym samym pokazalas ze jestes niepoprawna klamliwa zmora ktora jednym klamstwem przykrywa drugie.Mysle ze wiecej ludzi w Barglowce i okolicach Matke znalo i dobrze wiedza kim byla i gdzie pochowana,tym klanstwem w okolicy Gliwic nie przsporzylas sobie przyjaciol ,a wiesci o klamcach szybko sie roznosza. Trzeba niec naprawde sieczke w glowie by myslec ze ludzie sa slepi i nie widza twego chamstwa .Koniec rzerowania na innych boli kasy nie ma ludzie pozbywaja sie strachu przed takimi stworami jakie tworzycie w wlasnych chorych umyslach.Powinas pamietac ze ostrzegalem przed walka z czyms czego nie rozumiesz ,ze to walka z wiatrakami.No nic slyszec nie chca ich to sprawa widac podoba sie w nocy z duchami i zmorami zabawa.Widac nawet z Ktosiem nie po drodze a buddysci tez jak kk to diably ,jednego zapomnialas ze co na sile ludziom swoje wiary wciska jest takim samym .Nikt nie ma prawa narzucac innym swego zdania i wiary ,nawet osoby tak chore jak ty,dlatego mam tylko litosc dla CIEBIE;bo w twoim pisaniu sama mieszasz siebie w gnoju i do tego nawet Obcych nie trzeba.ALE OBRAZANIE ZMARLYCH TO JUZ SZCZYT WSZYSTKIEGO ,OBY CZASAMI NIE BYLO ,ZE BEDA ICH DUCHY NOCA ODWIEDZALY ,ZMORY MALEJ.Bo to bedzie dla nas kara ,jak nie bedzie miala spania -bedzie pisac swe bazgroly i wymyslac nowe pierdoly.

     • siola pisze:

      Dawid musisz sie postarac pani czeka a ty cicho nic nie mowisz ,jeszcze cos zlego obudzi bo czekac nie lubi.

     • Michaela pisze:

      Ja, np. mam „bana ,chociaż nic tam na Mistycebb nie pisałam i cieszę się z tego 🙂
      „Nie ma nic takiego złego, co by na dobre nie wyszło” 😀

     • Dawid56 pisze:

      Popatrzcie, dyskusja o szczęściu a przerodziła się we wzajemne żale i pretensje.Siola nikogo w swoim poście imiennie nie oskarżał- napisał tylko to co go boli – spotkanie na swej drodze osób bez sumienia, a Ty Basiu od razu „naskoczyłaś” na niego prawie personalnie i to w tym temacie , który z założenia miał być o szczęściu . Popatrz napisałem wyraźnie- zaprzestałem czytać o kontroli umysłu – książki, która napędzała negatywne emocje – jak myślisz po co to zrobiłem?

     • JESTEM pisze:

      Dawid56:

      „Popatrzcie, dyskusja o szczęściu a przerodziła się we wzajemne żale i pretensje.”

      No tak… W bardzo ciekawy sposób niektóre komentarze pod notką przedstawiają i uwypuklają niemożność osiągnięcia tego szczęścia, o którym wspomniałeś w notce. 😉 Do wielu treść tej notki, która… do wielu po prostu jeszcze nie dociera.

      Piszesz, kochany Dawidzie56:
      ” 12 lat temu nie robiło to na mnie wrażenia, ale dzisiaj stwierdziłem po co mam się dołować, pytam po co .Dość. Czy mam udowadniać sobie to co już wiem ,że Świat jest okropny, że ludzie są okropni. Pytam się po co?. Egregory tylko czekają po to, aby mnie złamać, abym miał wszystkiego dość.”

      To Ty dojrzałeś do tego odkrycia. I serdecznie Ci gratuluję. Ale inni, nawet jak czytają te słowa, to do nich one nie docierają, ponieważ jeszcze tego nie odkryli dla siebie…

      No właśnie… Jedne „Egregory” tylko czekają, aby Cię złamać, abyś miał wszystkiego dość.” A inne „Egregory: tylko czekają, aby wciągać ludzi w przepychanki i kontynuowanie walki na słowa, poglądy, racje itp z koniecznością używania różnych epitetów… Jak widać dla niektórych osób nadal jeszcze niemożliwe jest dialogowanie bez używania obraźliwych słów wobec innych. A może dla niektórych nigdy to nie będzie możliwe? hm…

      „Siola nikogo w swoim poście imiennie nie oskarżał- napisał tylko to co go boli – spotkanie na swej drodze osób bez sumienia, a Ty Basiu od razu „naskoczyłaś” na niego prawie personalnie i to w tym temacie , który z założenia miał być o szczęściu . Popatrz napisałem wyraźnie- zaprzestałem czytać o kontroli umysłu – książki, która napędzała negatywne emocje – jak myślisz po co to zrobiłem?”

      Tu, Siola nikogo nie oskarżał, to fakt. Tu Basia na niego „naskoczyła”. Tu, pod tym postem Siola nikogo nie oskarżał, ale pod wcześniejszym – jeśli mamy być uczciwi, to jednak… tak można powiedzieć: że „oskarżał. I to nasz kochany Siola pierwszy napisał (nie tu, ale pod inną notką) o tym, jakie straszne rzeczy BB wypisywała na swoim blogu. I to nasz kochany Siola – niejako 🙂 wywołał naszą kochaną BB „do tablicy”. 🙂
      A Basia naskoczyła TUTAJ na Siole, bo „niosła w sobie” to, co Siola napisał o niej GDZIE INDZIEJ. I tak se nosimy czasem… „wilka razy kilka”. Przez wiele, wiele lat, a kto wie, może i wcieleń? ;-D

      Nie oceniam!!!, czy dobrze czy źle zachował się Siola lub Basia BB i nie mam pojęcia, od jak dawna ten ich konflikt sie toczy (być może wcześniej się „rozumieli” lepiej), ale fakty są jednak faktami. 😉

     • siola pisze:

      Dziewczyno cos juz do lba calkiem nasralo maslisz ze czlowiek tylko dupa rzyje ,jak Ci brakuje to se poszukaj ale nie u mnie.Widac dawno ci nikt porzadnie D–y nie w—–l ,nareszcie wiemy czego tak na glowe bije.
      Terapia
      Poszukaj se dobrego ogona bo jak widac tylko tym rzyjesz.
      Czasami sa niekturzy sa niewolnikami swojej glupoty i tu zaden lekarz nie pomorze,

     • Iza pisze:

      To tekst do kobiety? Panie Dawidzie jak długo będzie Pan pozwalał na takie patologiczne zachowania ze strony Sioli? Szkoda czasu na ten blog, niestety…

     • basiabc pisze:

      Siola – przeczytaj uważnie jeszcze raz ,bo w ja w przeciwieństwie do ciebie obleśny starcze mam dowody na to ,że byłam tam ,a przeciw tobie świadczą tylko twoje chore słowa :
      https://nnka.wordpress.com/2014/11/20/tworzenie-negatywnych-mysloksztaltow-a-pytanie-o-szczescie/#comment-36503

     • dariamade pisze:

      „.Powinas pamietac ze ostrzegalem przed walka z czyms czego nie rozumiesz ,ze to walka z wiatrakami.”
      Z tym sie Siola zgadzam.
      Wlasnie mialam swojego czasu takie przemyslenia, ze trzeba ciagle sie oczyszczac, walczyc itp. Przeciez to niekonczaca sie walka. I kiedy nastapilby jej koniec?
      Potem przyszlo zrozumienie. To walka nie dosc ze z wiatrakami to jeszcze samym ze soba.

   • siola pisze:

    Oj boli kogos strasznie jesli o sumieniu i szczesciu mowa.Zastanawialem sie co tak ugryzlo ,teraz juz wiem Duchow godzina spac nie mozna bo strach nachodzi i sumienie sie powoli odzywa.Dlatego ta wscieklosc nie lubia slowa sumienie.ale bez niego szczescia nie bedzie.pech.

    • basiabc pisze:

     ” Popatrzcie, dyskusja o szczęściu a przerodziła się we wzajemne żale i pretensje.Siola nikogo w swoim poście imiennie nie oskarżał- napisał tylko to co go boli – spotkanie na swej drodze osób bez sumienia, a Ty Basiu od razu „naskoczyłaś” na niego prawie personalnie i to w tym temacie , który z założenia miał być o szczęściu . Popatrz napisałem wyraźnie- zaprzestałem czytać o kontroli umysłu – książki, która napędzała negatywne emocje – jak myślisz po co to zrobiłem? ”

     Niestety Dawidzie ,przeczytałeś tekst sioli bez zrozumienia .
     Jest tam wyraźnie napisane :
     ” …Coz widac twoich chorych wypocin …
     Kto u CIEBIE na stronie…
     pytanie dla CIEBIE…
     Twoim ostatnim…
     psypochatow podobnych TOBIE…”
     itd…itd…
     Zastanawiam się Dawidzie czy Ty tego nie widzisz jakich słów używa siola wobec mnie i jak na każdym kroku od kilku miesięcy obraża mnie i wyzywa ?
     Czy Ty sądzisz ,że odezwałabym się tutaj ,gdybyś w sposób zgodny z zasadami współżycia środowiska blogowych zareagował na górę pomyj wylewanych w każdym poście od pół roku na mnie ?
     Czy zauważyłeś może ,bym pozwalała na takie traktowanie swoich czytelników na MOJEJ stronie ?
     czy zauważyłeś może z jaka ochoczą radością blogerzy na tej stronie rzucili się do gardła Zofii P. ?
     Czy zauważyłeś może Dawidzie jak przyklaśnięto z miłością bliźniego na stek obraźliwych wyzwisk pod adresem Zofii czy moim ?
     Taka jest zasada na Twojej stronie ,którą akceptujesz – kochajmy się ,piszemy bowiem na okrągło o tym jak należy kochać bliźniego takim jakim on jest ,ale jeżeli ktokolwiek ma inne zdanie od Waszego jest zmieszany z błotem w ramach Waszej tolerancji i gołosłownej miłości.
     Czy zauważyłeś Dawidzie ,jak ten cały psychopata robi z Ciebie balona ?
     To On tutaj rozdaje karty i to na dodatek znaczone ,co oznacza ,że tylko on może wygrać .
     Chyba nie sądzisz ,że tego jego wpisu są bez sensu?
     Maja sens io to taki o jakim Tobie się nawet nie śni.
     Nie bez powodu umieściłam opis sylwetki dysocjacyjnej wraz z jej paralelami ,ponieważ dokładnie jest w tych opisach zawarta analiza spaczonej osobowości tego niebezpiecznego typa ,o którym min. jest ten artykuł :
     http://mistykabb.wordpress.com/2014/07/21/inanna-isztar-informacja-ostrzezenie/
     W związku z tym Dawidzie ,że jesteś jednym z nas ,mianowicie jesteś normalnym lecz zagubionym człowiekiem ,który ma ograniczoną percepcję z powodu wielu pieczęci i blokad ,którymi jesteś zablokowany po same uszy ,nie dostrzegasz rzeczy i pRAwdy takiej jaką ona jest …i o to im chodzi.
     Dajesz się nabierać jak dziecko we mgle na te ich sztuczki .No cóż ,ale to Twoja dr4oga i Twój wybór.

     Nie masz pojęcia nawet w co to towarzystwo tutaj GRA .
     Zrobili sobie u Ciebie platformę nadawczo – odbiorcza ,a Ty myślisz i sądzisz ,że to takie niewinne rozmowy o jakiś tajemnicach bez znaczenia .
     Mylisz się i to bardzo ,ale to bardzo grubo.

     Zatruje Ci tu życie ,jeżeli będziesz tolerował personalne wycieczki szkalujące moje dobre imię ,wycieczki ad persona ,z których łatwo jest zidentyfikować mnie .
     Wszystkie te bluźnierstwa i obelgi z ochotą podchwytywane np. przez mało rozgarniętą Michaelę ,która jest w jeszcze większej dupie niż TY.
     Sorry za słowa ,ale to zero stale malejące z powodzeniem zainstalowało tu precedens w tej sprawie ,całkowicie zignorowany przez Ciebie.
     Mogłabym wiele jeszcze napisać ,być może napisze ,ale w tym momencie wydaje mi się ,że dotarła do Ciebie skala świństw jakie mają miejsce na Twojej stronie.

     Najważniejsze Dawidzie – nie naskoczyłam od razu .epitety pod moim adresem sypią się temu InVader jak z rękawa. I to na dodatek za Twoim przyzwoleniem.
     Nie od razu Dawidzie ,nie od razu.
     Powiedz mi szczerze ,czy oprócz kilku postów będących odpowiedzią na wyzwiska i bluzgi sioli pod moim adresem ,rozmowa na MOIM blogu w jakikolwiek sposób dotyczy kogokolwiek personalnie z Twoich blogerów ?
     Czy kiedykolwiek w jakikolwiek sposób, ktokolwiek z naszych czytelników i pisujących obraził Ciebie wyzwiskami i bluźnierstwami ,czy w jakikolwiek sposób zostały obrażone osoby pisujące u Ciebie ?
     Dlatego Dawidzie nie rozumiem Twojej jednostronnej opinii i stanowiska w tej sprawie.

     • siola pisze:

      Jasne ty banujesz jesli CI ktos prawde w oczy powie ,obrazasz a jak dostajesz odpowiedz to sie burzysz ja nie Jesus zeby pyska do bicia nastawiac i to jeszcze tak chamskiej w wypowiedziach jak ty kobiecie.

     • Michaela pisze:

      Już tu wcześniej napisała FIGARO jak jej pomogła ta wysoko rozgarnięta ZACHŁANNA , PAZERNA na forsę WAMPIRKA OZYRYSA -bc. i wciskała ludziom ,że Ktoś tylko jest „be”, a przecież działali ręka w rękę.Nic się nie sprawdziło ,co przepowiadała ta Kasandra i BOGU DZIĘKI !!!! Dla niej liczy się tylko forsa, a ludzie , to bydło lub motłoch.
      Teraz koduje wyrazy z RA – pRAwda . Du-pa,pa,pa,pa !!!!!!

      PS. Nie może znieść,że zdemaskowałam ją z kłamstwem o promieniach JEZUSA. MIŁOSIERNEGO. Ją ,która jest taka Dobra i naj, naj, jak napisała o sobie

     • Dawid56 pisze:

      Jeśli Basiu chciałaś napisać to co napisałaś to nie w tym wątku , bo tym wątku odpowiedziałaś Sioli na ten wpis:
      „Mysle ze najwiekszym nieszczesciem wtedy jak i teraz ,jest spotkanie na swej drodze osob nie posiadajacych sumienia.Wtedy o szczesciu mozesz juz zapomniec.”

      A nie wiem czy wiesz że dzisiaj obchodzony jest w 180 krajach „Międzynarodowy Dzień Życzliwości”
      http://www.kartki.pl/pl/events/swiatowy-dzien-zyczliwosci-i-pozdrowien-281

     • Michaela pisze:

      No to teraz wszystko jasne , dlatego tak ciężko „pracowała” nad komentarzami calutką noc!!! A może pracowały/ pracowali. Zapewne ktoś nią steruje…

     • basiabc pisze:

      Każdy wątek Dawidzie jest dobry dla sioli ,żeby mnie zwyzywać ,więc dlaczego uważasz ,że ten watek różni sie od każdego innego ?
      Poza tym nie widzę żadnej merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony ,za to żałosny bełkot Michaeli przyprawia mnie o łzy ze śmiechu . Trudno widać tak ma 🙂
      Natomiast analiza zachowania Michaeli:
      – kiedyż to mnie poznałaś ,by wydawać jakakolwiek opinie na mój temat?
      – zachowujesz się jak typowa blokowa mieszczanka ,której głowa napakowana jest plotami ,powielanymi przez kolejne sąsiadki .
      – Kto dał Ci prawo mnie obrażać ?
      – Co Tobą kieruje ?
      – czyżby coniedzielne zjadanie czarnego mszału pod postacią własnej krwi zakodowanej w eucharystii?
      Czyżby Michaelo słowo Ra zadziałało na Ciebie jak płachta na byka ?
      Wiem kochana dlaczego ,to test ,który zdałaś jak i siola celująco.
      Słowo wytrych .
      Co Ty kobieto wiesz o mnie ,by powielać słowa jakiejś zaprzedanej InVader ?
      Nie wstyd Ci za to co napisałaś i jakim językiem ?
      PRAwda jak boli?
      A to tylko jedno słowo : mało-rozgarnięta ,ale tyle furii w Tobie wzbudziło ?!
      Może tak nazwę cie obłąkaną ,smoczycą kłamliwa czarownica ,może panienka z burdelu ,może nazwę cię chamską,a może wampirem ,a może pazerna ,zachłanną idiotką ,a może napiszę Ci byś sobie poszukała ogona do wydymania i trochę ulży Ci w emocjach ?
      No Michaelo ?Gdzież Twoje Miłosierdzie Chrystusowe ?
      zanikło ??!
      Tak łatwo pisać o kimś ,a o sobie to boli i furia ?
      Michaelo ,gdzież to się podziała Twoja miłość bliźniego ?

     • Michaela pisze:

      JEZUS też kiedyś skręcił bicz i przegonił kupczących 🙂
      PS.
      Wyobraź sobie,że nie wpadłam w furię ,tak się mi fajnie pisało 😀
      PS. Zapomniałaś jak mnie już wcześniej nazywałaś , więc wiem na co Cię stać
      i mnie nie zaskoczyłaś zbytnio.
      Wrony też kRAczą : kRA, kRa, Kra 😀

     • Michaela pisze:

      Dlaczego to nie możedz napisać imienia JEZUS ❤ ?

     • JESTEM pisze:

      A po co komu jakiś „dzień życzliwości”, jeśli na co dzień jej ludzie nie mają?

     • basiabc pisze:

      Bo Takie imię żydowskie w moim słownictwie nie istnieje ,bo jak wiesz Michaelo ,ale wiesz ,że nie wiesz ,albo wiesz ,że nie wiesz bo nie chcesz wiedzieć ,ale taki osobnik z przymiotami mu przypisywanymi nigdy nie istniał ,co jak pewnie nie wiesz ,nie jest tylką i wyłącznie moim odkryciem .
      No ale cóż ,na brak zrozumienia u Ciebie nic nie mogę poradzić ,które jak widać jest dosyć mocno zakorzenione ,mimo moich wielu wypowiedzi w tym temacie .ale rozumiem ,że chcesz ze mnie zrobić potwora na wzór sioli ,do którego Michaelo jednak Ci daleko i chwała RA za to ! 😀
      Twoje złośliwości podstępy są rodem z przedszkola ,więc szkoda Twej inicjatywy ,bo się tylko coraz bardziej ośmieszasz.

     • JESTEM pisze:

      „No ale cóż ,na brak zrozumienia u Ciebie nic nie mogę poradzić ,które jak widać jest dosyć mocno zakorzenione ,mimo moich wielu wypowiedzi w tym temacie .”

      Hola, hola… 😀 Chwila, moment…
      Basiu, chyba to Ty czegoś nie rozumiesz…
      Bo zarzucasz Michaeli brak zrozumienia, ale to nie o brak zrozumienia Ci chodzi. A sama tego nie widzisz. A zobacz:

      Ty TWIERDZISZ, że ktoś taki, jak Jezus nie istniał. A to akurat Michaela ROZUMIE. Tyle że z Tobą się nie zgadza. Ale Ty uznajesz swoje twierdzenie za jedyną prawdę, a Michaela w to NIE WIERZY, ponieważ ma swoją prawdę. Co wcale nie znaczy, że Michaela NIE ROZUMIE Twoich przekonań.

      Są tacy, co ROZUMIEJĄ Twoje przekonania i zachowanie, ale nie znaczy to, że od razu stwierdzą, że masz rację. Bo… masz „swoją” rację dla siebie i garstki takich, co myślą podobnie jak Ty i mają podobne przekonania do Ciebie.

     • Michaela pisze:

      basiubc vel Ozyrys wszystkie projekcje jakie zrobiłaś na mnie w tym komentarzu NIE PRYJMYJĘ i ZWRACAM CI JE 🙂

      https://nnka.wordpress.com/2014/11/20/tworzenie-negatywnych-mysloksztaltow-a-pytanie-o-szczescie/#comment-36554

      Wiesz doskonale,że nie życzę Ci nic złego ,a rozwcieczyło Cię to ,że napisałam : „że durnoty wypisujesz na temat promieni Jezusa Miłosiernego. Nie napisałam ,że jesteś durna ,czyli głupia, w przeciwieństwie do Ciebie, gdy nazwałaś mnie mało rogarniętą i ,że siedzę głęboko w (cztery litery).Wcześniej niech Ci przypomnę porównywałaś mnie do psa podwórkowego. Przyjmuję Komunię Świętą , a nie to ,co Ty wypisujesz rodem z satanizmu. Nie ochodzi mnie Twoj kolejny jakiś bożek-ra .Nie rób też nikomu wizyt nocnych i inspekcji, bo tego sobie ani ja w IMIĘ JEZUSA CHRYSTUSA ani inni nie życzą!!!

      ŻYCZĘ CI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I TEGO ,CO TY MI ŻYCZYSZ !
      PS. Nie piszę tego ,żeby toczyć tu jakieś spory.

     • Savitor pisze:

      Trag-komiczni jesteście wszyscy, choć minęło parę latek, to nadal ten sam próżny ezo-światek. Mistycyzm w ciemnej norze, a pycha na ugorze.

     • Savitor pisze:

      Uduchowiony rynsztok na kasę, z platformy nadawczo -odbiorczej pójdzie w niebyt przed czasem. Gdy promień wejdzie od wschodu , zatoczy wkoło swój przebieg.

 3. marek pisze:

  Ludzie opamiętajcie się , albo jedźcie na Ukrainę dać upust swoim namiętnością .
  Wracając do tematu : bezwzględnie masz rację iż naszą świadomością i tworzonymi myślokształtami wpływamy na rzeczywistość , jednak w temacie szczęścia chciałbym postawić pytanie czy dobrze je wartościujemy / w znaczeniu z czym utożsamiamy /
  Dylemat do rozwiązania : jeżeli ulegam ewolucji w trakcie swego istnienia to poprzez porównanie mogę oczekiwać swego przemianowania podobnego do przejścia gąsienicy w bycie motylem.
  I tu widzę problem ,czy szczęście gąsienicy jest godne uwagi póki nią jestem , czy szczęście motyla jest nadrzędne / ale co dla niego jest szczęściem / , czy szczęście nie jest przypadkiem w swerze dualizmu siostrą / przeciwieństwem / nieszczęścia .
  A jeżeli szczęście i nieszczęście to jedynie droga , a nie cel , więc co mnie czeka po przeżyciu egzystencji motyla , kolejne ich wysubtelnione formy czy trwanie /w stanie beznamiętnym / wieczność.

  pozdrawiam

  marek

  • Maria_st pisze:

   Myślę Marku że szczęścia nie trzeba wartościować….
   Ono jest lub nie.
   Ludziom do szczęścia niewiele trzeba .

   • Maria_st pisze:

    co Cie boli Savitorze ?
    co masz do mistycyzmu ?
    Po co sobie głowę zawracasz próżnym ezo-światkiem ?
    Ogólnie to trudno zrozumieć o co chodzi, może sam napisz co zmienić w tym próżnym ezo-światku, mistycyzmie a nie wylewasz jakies pomyje na innych

 4. siola pisze:

  Ano niewiele trza by byc szczesliwym.Nie trza kamer dokola domu bo zamiast strachu szczescie w sobie masz.

  • Maria_st pisze:

   W Ameryce..zamieć śnieżna, gdzie indziej wulkany budzą się, tornada, obfite deszcze—-czy to z powodu naszych negatywnych myślokształtów?

   • margo0307 pisze:

    „…czy to z powodu naszych negatywnych myślokształtów?”
    Tak Maryś, myślę, że m.in. nasze negatywne energie, wysyłane w postaci myśli odzwierciedlają się w Naturze w taki właśnie bolesny dla nas sposób…

 5. margo0307 pisze:

  „…Niektórzy mówią ,że czasami tak niewiele potrzeba do szczęścia. …”

  I według mnie to jest PRAWDA 😀 😀 ❤

  Można by powiedzieć, że szczęście jest stanem, stanem naszej świadomości… 😉
  Można też powiedzieć, że szczęście jest w opozycji do cierpienia, bo człowiek który cierpi – z reguły – nie czuje się szczęśliwy…
  Dlaczego więc cierpimy ?

  Bo nie chcemy się uczyć 😀

  Nie chcemy zrozumieć, że jedynym celem naszej materialnej egzystencji w ciele fizycznym jest rozwój naszego samodzielnego intelektu – czyli nasz rozwój duchowy.
  Nie chcemy zrozumieć, że ta materialna rzeczywistość jest tymczasowa… i wszystko co nas tu spotyka służy nam do nauki… 😀

  „Człowiek istnieje fizycznie wyłącznie po to, by rozwijał się duchowo.”

  A brak chęci do nauki i zrozumienia prowadzi nas do cierpienia…
  Tak więc cierpimy dotąd, aż nie zaczniemy rozumieć w jaki sposób tego cierpienia unikać.
  Ażeby jednak zrozumieć jak unikać cierpienia – musimy uświadomić sobie – nie tylko cel naszego istnienia – ale także zasady i prawa rządzące światem, w którym przyszło nam się uczyć…
  Jeśli więc, z własnej i nieprzymuszonej woli – zaczniemy żyć zgodnie z celem i z prawami naszej szkoły duchowego wzrastania – nasze cierpienie się skończy 😀
  Proste – proste 😀 ❤

 6. margo0307 pisze:

  Takie dzisiaj wyczytałam bajanie, którym dzielę się z Wami 🙂

  ” Zasadził Pan drzewo w ogrodzie .
  Wyrosło dorodne , okazałe i wielkie . Jego konary rozłożyste dawały schronienie ptakom przed wiatrem i cień przed palącym słońcem dla innych stworzeń .
  Nie zawsze jednak świeciło słońce , więc drzewo zmagało się ze złą pogodą .
  Pewnego razu w burzową noc, piorun rozdarł jego konary i trzecia część gałęzi spadła na ziemię . Nazajutrz Pan opatrzył jego uszkodzone konary .
  Nie był jednak smutny , bo zauważył że nadmiar gałęzi mógł je wywrócić .
  Pogłaskał czule korę obdarowując drzewo miłością i zaczął zbierać to co spadło na ziemię . Drobne gałęzie poskładał w szopie na rozpałkę a grube pociął na cieńsze – będą mnie grały w zimowe wieczory – powiedział .
  Czas płynął , nadeszła zima, zaczął się sezon grzewczy.
  Naręcza drewna wesoło trzaskały w kominku dając ciepło i miłe dla oczu, kojące migotanie .
  Mijały zimowe leniwe wieczory , kiedy to może z nudów, Pan zaczął przyglądać się owym klockom drewna .
  Jeden był trochę inny , wystawała z niego tuż przy uciętym końcu sękata wypustka.
  Ta wypustka to nos -pomyślał – i zabrał się za obieranie kory .
  Spodobało mu się że znalazł sobie zajęcie na długie zimowe wieczory.
  Zaczął więc rzeźbić i wycinać po kawałku kształt… aż powstał on – z sękatym nosem na podobieństwo Twórcy swego .
  Zadowolony był Pan z dzieła.
  Tyle trudu przecież włożył w to coś, co z kawałka klocka stało się jego podobizną.
  A kiedy tak strugał , skaleczył się w palec i kropla krwi jego spadła niepostrzeżenie na ową rzeźbę w miejsce gdzie nazwali byśmy je sercem ❤
  Odłożył Pan rzeźbę, posprzątał wióry i trociny.
  Poczuł wielkie zmęczenie i… zasnął w fotelu…
  Gdy tak głęboko spał , krew z jego palca zatopiła się w strukturę włóknistego drewna i obudziła w nim pamięć o jego pierwotnym stanie.
  Przypomniało nu o płynących w nim kiedyś sokach drzewa z którego się wywodzi.
  I jak to w bajkach bywa – klocek został ożywiony.
  Obudziły Pana szmery.
  Ku swojemu zdziwieniu zobaczył że rzeźba się porusza.
  Przetarł raz jeszcze oczy , zerwał się z fotela i wziął owe coś na ręce.
  Wpatrywało się w niego z niewinną minką i naraz powiedziało… Tato 🙂
  Tata zaś odpowiedział -Pinokio- nie nie, to nie ta bajka 😉
  Zrozumiał Pan co się stało – To miłość , cierpliwość i pasja ożywiła rzeźbę a kropla krwi to płyn niosący pokarm…
  Tata, Tata, Tata …. słyszał i miał już tego po dziurki w nosie.
  Zrobię jeszcze kilka figurek – postanowił – niech się sobą trochę zajmą .
  Tak co wieczór tworzył nową postać.
  Wychodziły różne . Duże , małe , grube, chude … zrobił ich tak wiele, że zaczynały nie mieścić się w domu .
  Pewnego dnia, kiedy ich Stwórca spał w miękkim fotelu , jedna z pacynek otworzyła przez przypadek drzwi .
  Wyszły wszystkie na podwórze rozbiegając się po okolicy.
  Jakie było zdziwienie Pana kiedy przyzwyczajony do gwaru, po przebudzeniu nic nie usłyszał oprócz pięknej, błogiej niczym niezmąconej ciszy….
  Cisza ? A gdzie podziały się moje urwisowate drewniaczki ?
  Ale w domu nikogo nie było… Wybiegł więc zmartwiony na zewnątrz.
  Zobaczył że figurki rozbiegły się na cztery strony świata …
  Jak je pozbieram ?, nie jestem już taki młody żeby wszystkie dogonić.
  Zdołał jednak złapać kilka sztuk , tych co od domu oddalać się za bardzo nie chciały.
  Ze łzami w oczach zaniósł je do domu.
  Łzy spływały na nie, dając im jeszcze większą żywotność.
  Nie martw się Ojcze – powiedziały, odnajdziemy to co rozeszło się po świecie i wskażemy im drogę do domu.
  Moje Aniołki – powiedział Stwórca ocierając łzy.
  Tatuś – powiedziały – Aniołki to, te co z domu uciekły.
  Dobrze moje Archaniołki, wskażcie braciom drogę do domu i stójcie na straży domowego ognia. Niech nigdy nie wygaśnie.
  Nazbierały więc gałęzi i rozpaliły w kominku.
  Dym pojawił się nad domem dając tym samym znak powrotu . Robiły to codziennie .
  Pewnego dnia panu przyśniło się że wszystkie jego „dzieci” powróciły do domu .
  Kiedy otworzył oczy, zobaczył dom wypełniony przezroczystymi postaciami.
  Więc wróciłyście moje zagubione Anioły.
  Jeden przez drugiego – zaczęły opowiadać co się z nimi działo.
  Opowiadać swoje niesamowite przygody. A kiedy ich drewniane powłoki ginęły , soki zgromadzone w ich wnętrzu zamieniały się w parę dając im nieograniczone możliwości przemieszczania się.
  Dopiero wtedy widziały dym i drogę do domu Ojca . I tak wszystkie powróciły.
  Fascynujące -powiedział Pan – więc nie giną, tylko zmieniają swoją powłokę 😛 i zawsze do mnie wracają .
  Archanioły , przynieście mi dużo drewnianych pieńków z drzew różnego rodzaju.
  Niech będą różnić się od siebie.
  I zaczął rzeźbić i wysyłać swoje dzieci w świat . Te zaś w postaci obłoku powracały i opowiadały…, opowiadały…
  Figurki wychodziły jednak nie do końca zgrabnie ociosane , a to czegoś brakowało, a to czegoś było za dużo…
  Ojciec trochę niedowidział i wiek już nie ten.
  Widząc to Archanioły zwróciły się z prośbą żeby każdej figurze przydzielać Anioła.
  Niech strzegą nie do końca udane dzieła. 😉
  Dobrze, dobrze – powiedział Stwórca – ale nie zapomnijcie o rytualnym klapsie.
  I tak, każda figura wyruszająca w świat dostawała klapsa miłości na drogę – takie Anielskie okazywanie uczuć.
  Co nam może wydawać się dziwne – w domu Ojca dawanie klapsów w tyłek – to oznaka szacunku i przywiązania 😀 Klapsy były mocniejsze i słabsze – zależało od humoru.
  A co z pierwszym .najbardziej ukochanym Aniołem stwórcy, tym który był inspiracją całego przedsięwzięcia ?
  Nie wrócił do domu Ojca.
  Targał nim żal, gniew i zazdrość, że nie jest najukochańszy… 😮
  Postanowił więc dokuczać drewniaczkom i wmawiać im że są niedoskonałe, że znalazły się tu przez przypadek i że nikt ich nie kocha i inne takie…
  Kiedy wiec ktoś będzie wam wmawiał że do niczego jesteście – uśmiechnijcie się i powiedzcie z miłością – Namaste Bracie – wracaj do domu Ojca… już czas.." ❤

  • margo0307 pisze:

   c.d.
   „…A co z pierwszym, najbardziej ukochanym Aniołem stwórcy… ?
   Nie wrócił do domu Ojca.
   Targał nim żal, gniew i zazdrość… 😮

   Lecz Ojciec powiedział:

   Wszechświat nie karał i nigdy nie będzie karać za nic, co zrobiłeś lub nie zrobiłeś.
   Ty sam wymierzasz sobie karę…, bo nie w taki sposób działa moja miłość!
   Proszę zrozum, że zawsze Cię kochałem i żadna ilość własnej kary nie może cofnąć tej miłości.
   Zacznij od wybaczenia sobie.
   Gdy koła zaczną się toczyć – one uwolnią twoją energię i przebaczenie, za którym tęskniłeś – pojawi się… ❤

   • JESTEM pisze:

    „Wszechświat nie karał i nigdy nie będzie karać za nic, co zrobiłeś lub nie zrobiłeś.
    Ty sam wymierzasz sobie karę…, bo nie w taki sposób działa moja miłość!
    Proszę zrozum, że zawsze Cię kochałem i żadna ilość własnej kary nie może cofnąć tej miłości.
    Zacznij od wybaczenia sobie.”

    Piękna ta opowieść…

    Inna piękna opowieść o ojcu i synu też się przypomina:
    http://mojajoga.wordpress.com/2014/11/20/milosc-rodzicielska/

 7. Ania pisze:

  Szczęście jest kwestią wyboru.
  Ten wybór działa jak magnes na dobre wydarzenia w naszym życiu.
  To nie są ezoteryczne słodkie bździny !
  Każdy może spróbować.
  Już tydzień próby przynosi potwierdzenie tej tezy.
  Po prostu rano postanawiasz, że choćby nie wiem co, to będziesz szczęśliwy.

 8. Maria_st pisze:

  Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
  Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem.
  Człowieczy los niesie z sobą/trudy żal i łzy.
  Pomimo to można los zmienić w dobry lub zły.

  Uśmiechaj się,
  do każdej chwili uśmiechaj,
  na dzień szczęśliwy nie czekaj,
  bo kresu nadejdzie czas,
  nim uśmiechniesz się chociaż raz.

  Uśmiech odsłoni przed tobą siedem codziennych cudów świata.
  Tęczowym mostem zapłonie nad dniem, co ulata.
  Marzeniom skrzydeł doda, wspomnieniom urody.
  Pomoże strudzonemu pokonać przeszkody.

  Uśmiechaj się,
  do każdej chwili uśmiechaj,
  na dzień szczęśliwy nie czekaj,
  bo kresu nadejdzie czas,
  nim uśmiechniesz się chociaż raz.

  Uśmiechaj się, uśmiechaj się!

 9. basiabc pisze:

  ” Dziewczyno cos juz do lba calkiem nasralo maslisz ze czlowiek tylko dupa rzyje ,jak Ci brakuje to se poszukaj ale nie u mnie.Widac dawno ci nikt porzadnie D–y nie w—–l ,nareszcie wiemy czego tak na glowe bije.
  Terapia
  Poszukaj se dobrego ogona bo jak widac tylko tym rzyjesz.
  Czasami sa niekturzy sa niewolnikami swojej glupoty i tu zaden lekarz nie pomorze ”
  Brawo siola – widać jak maska opadła ,przestałeś już się liczyć ze słowami – tak obraźliwy,pełny nienawiści ,jadu i inwektyw tekst jest kolejnym twoim samobójem 😀
  Życzę przyjemnej jazdy bez trzymanki 😀
  Pamiętaj – nie wiesz kim jestem i jakie mam mozliwości ,a to z kolei wywoła u Ciebie płacz…
  tylko twoje zakłamanie będzie przejawiać się w zwalaniu winy na mnie ,której we mnie nie ma. Wszystko co od kilku dni otrzymujesz -jest twoje .
  Nie bez powodu napisałam ,że wracać będzie co najmniej tysiąckrotnie.
  Mam niezły myk ,który spowoduje twój ból i strachy ,co wysłałeś i wysyłasz wraca i jest twoje na zawsze,tylko Twoje ,wiec jeżeli kiedykolwiek napiszesz ,że na ciebie starcze napadłam ,będę wiedziała ,co próbowałeś mi wysłać ,bo mnie ani muśnie.
  Nawet echo tego wydarzenia do mnie nie przyjdzie,wiec będę niezmiernie wdzięczna za szczegółowe opisy.
  Ogon to mają szczury ,a te są z Jowisza ,widać ci to bliskie.
  Rzyjesz = żyjesz
  niekturzy= niektórzy
  Sam zacząłeś na mnie bluzgać ,a mnie daleko do twoich pomyj ,więc bierz na klatę co zasiałeś
  i jęcz jak : ajwaj..ajwaj…:)

  • Dawid56 pisze:

   Basiu dzisiaj jest Światowy Dzień Życzliwości a nie nieżyczliwości 😦

   • basiabc pisze:

    To do mnie czy do sioli ?
    Dalej nie rozumiesz co napisałam wcześniej.

   • basiabc pisze:

    Życzę mu to Dawidzie co on sobie życzy 😀

   • siola pisze:

    Ona zawsze czyni wszystko z zyczliwosci i tak prosto spod serca jakiego nie ma.A potem pretensje do calego swiata ze zyczliwosci oddaja .

    • basiabc pisze:

     Bo to ja jestem Aska ,a ty sam wiesz

     • siola pisze:

      Uwazej na Joker ,oby CIE nie przebil.Jak ty tu jestes mysle zajme sie lepiej szklarnia i pomidorami.

     • A58 pisze:

      Bo pęknę ze śmiechu.Ten strach Basiu zablokował Ci szare komórki.Dobrze wiesz kim jesteśmy.

     • basiabc pisze:

      Wiem aż nadto 😀 Tak w szklarni pękają już szyby ,więc pomidory zaraz zdechną .
      Strach ???
      każdy sądzi po sobie ?
      We mnie strachu nie ma i nie będzie ,imputujesz mi swoją przypadłość.

     • A58 pisze:

      Widzę Basiu ,że zastąpiłaś Ktosia w roli kozła ofiarnego.Nie bez powodu napisałaś u siebie ten tekst , który zawiera rzeczy , o których nie masz prawa wiedzieć.Są one prawdziwe zresztą.Wiadomo ,że to prowokacja w stosunku do mnie i Sioli.Nie wlepialiśmy tego tekstu a jedynie siola odniósł się do niego.Sama go tu wlepiłaś.I pomyśl tak bez emocji.Draka ,Gdzie opowiadasz o swoich nadprzyrodzonych możliwościach.Straszysz Siolę ,że mu coś tam zrobisz.Niby przypadkiem wplatasz w wyrazy „RA”.Czyli sugerujesz kim jesteś w rzeczywistości.Tak się składa ,że wiem kim jest Ra.To nie Ty.Kim jesteś w rzeczywistości napisałem Ci kiedyś mailem.Siola kilka razy dał Ci do zrozumienia ogródkami ,że ta wiedza jest nam znana.Pewnie nie zauważyłaś tych sugestii.Powiem krótko , jak Siola będzie dręczony , to nie Ty a Ra odpowie za ten numer.

     • basiabc pisze:

      A58 czy Ty myślisz ,że ja mogłabym pomyśleć że ja to Ra ??
      Nie kochaniutki ,wiem kim jestem i znowuż mamy bardzo ograniczony odbiór zrozumienia moich tekstów ,nie straszyłam tym co zrobię sioli ,ale napisałam ,że jak go coś spotka na na własne życzenie ,bo znam myk ,który zastosowałam by wróciło do niego co wysyła .
      Jednak nie wiem o jakim tekście teraz wspominasz?
      Jaki to niby tekst napisałam ,a nie wiem ,bo nie powinnam wiedzieć ,a z tego powodu to jakaś prowokacja ,o której tylko wybrani mogą wiedzieć ?
      Nie bardzo rozumiem co napisałeś A58 ?
      A teraz kolejne :
      No tego tekstu nikt nie przeoczy :

      ” Siola kilka razy dał Ci do zrozumienia ogródkami ,że ta wiedza jest nam znana.Pewnie nie zauważyłaś tych sugestii.Powiem krótko , jak Siola będzie dręczony , to nie Ty a Ra odpowie za ten numer.”

      Hahaha – Ra ???? !!!!
      Ra ???!!!!
      Ty wiesz co Ty sadzisz za kocopoły ???
      Kochaniutki ,tym samym oficjalnie przyznałeś się do tego kim jesteście.
      Dziękuję ,że mam to na piśmie !!!!!

      Kolejny przerypał egzamin 😀 😀 😀
      No no…czytajcie co pisuje na mojej stronie ,bo …prawda wychodzi na jaw.
      Gdybym się myliła w czymkolwiek ta banda nie zaatakowałaby mnie w taki dotkliwy sposób ?
      Każdemu podług zasług…mówisz i masz 😀
      Ra – zadziałało jak aktywator – demaskator 😀 😀 😀

     • Maria_st pisze:

      Basiubc ja też WIEM kim jesteś…no i co z tego?
      Ra–kRa….Ar
      Ara, ara, ara……

     • basiabc pisze:

      Wiem ,że jesteś czarną wroną Mario wiem 😀
      tylko zastanawiam się nad tym – jeżeli A58 wie kim jestem ,a ja nie wiem kim jestem ,to oznacza ,że nie mam mocy .
      Dlaczego więc A58 i siola próbują mnie straszyć tym co się stanie ,jak siola zbierze co zasiał ?
      Winny będzie sobie tylko on sam .Przecież napisałam wyraźnie ,że wróci ,to wróci .
      To takie proste 😀
      Poza tym Jestem często pisała o lustrach czyżby Was one nie dotyczyły ?

      Takiej retoryki rozumiem

     • basiabc pisze:

      Ten Wasz slang i grypsera …papugi 🙂

     • basiabc pisze:

      Takiej retoryki nie rozumiem —tak miało brzmieć 😀

    • Maria_st pisze:

     ” Jeżeli A58 wie kim jestem ,a ja nie wiem kim jestem ,to oznacza ,że nie mam mocy .”

     A co Ty rozumiesz jako –moc?
     do czarnej wrony sie nie odniose—dobrze ze lubisz ptaki, bo ” zdechłe pomidory” chyba mniej.

     • basiabc pisze:

      a Ty lubisz zgnite ,zepsute,rozlatujące się pomidory ?

     • Maria_st pisze:

      zgnite, zepsute, rozlatujace sie pomidory?
      a kto do tego dopusci?
      chodzilo o slowo—zdechle pomidory a nie zepsute—no tak, widać nie zrozumiałam tego słowa.

     • basiabc pisze:

      Widać tak Maria st – masz rację – nie zrozumiałaś ,ale wiesz jak to jest ze szklarnią ,jak szyby pękają i grad bije …wszystko może się zniszczyć .

  • siola pisze:

   Falszywe oskarzenia ,to juz nie dziala,szczujesz i denerwujesz sie bo nie wszystko po mysli idzie .Jednego od karania w pysku juz tu mielismy tez mial i ma niewyparzony ,jego dar masz i jego szkole.Nie wiedzma siejacym nienawisc miedzy ludzi bedzie dane ich sadzic,dla ciebie nie ma rzeczy swietych ponirzasz zmarlych ktorych nawet nie znalas ,to moze bolec ale wtedy nie szukaj winy u mnie. Jak sie ma taka sztuke przed soba to naprawde cieszko o kulture samas winna sobie.Obys sie nie przeliczyla z tymi grozbami,zapytaj o miejsce w Toszku moze POMOGA:Swoja droga bylo Ci zmoro nudno u ciebie ze tu jatrzysz.Poszukaj se brata lemura i jego strasz.

   • Dawid56 pisze:

    Siolo czasami rzeczywiście używasz trochę zbyt wulgarnego języka.Proszę wyrażaj swoje myśli ,szczególnie bez słów na litery p…., k…….., d…….. O.K.

    • siola pisze:

     Przecierz ONA sie na tym zna czasmi dobrze sie dostosowac do tego komu trzeba odpowiedziec ,bo kultularna odpowiedz bedzie uwazala za slabosc i jeszcze gorzej bedzie bluzgac ,przyklad mialem juz na jej stronie,co myslicie ze sie zmienila zrobi wszystko by jatrzyc ludzi na ludzi taka jej natura.Sama mowila ze grzebala z ktosiem u mnie ,a jak mialem zawal to prubowala wine na Andrzeja bo jej sie nie zdarza zeby zawinila,falszywa szlange i nic wiecej.Trzeba bylo przeczytac wpis u niej to by Ci wlosy deba stanely ja staram sie jak moge by jej z kultura odpowiadac.Ale mysle ze zrobimy mala przerwe az zmija pojdzie do swojego gniazda ,bo jeszcze my sie bedziemy sie klucic ,znam z poprzedniego roku i mysle ze teraz szkoda wprowadzac znowu to samo ,szczesciem bylo ze zalorzyla wlasna strone przynajmniej mial czlowiek nauki,jak to sie klamstwem manipuluje.W takim swiecie w jakim rzyje cos takiego ,mozesz mowic naprawde ze masz szczescie jak nie trafisz na cos takiego.

    • basiabc pisze:

     może również bez takich sformułowań jak :
     ” Poszukaj se dobrego ogona bo jak widać tylko tym rzyjesz.”
     bo to ostatni obleś wstydziłby się powiedzieć do kobiety ,ale cóż można poradzić na sylwetkę dysocjacyjno – patologiczną ,która widzi tylko to co jej bliskie ,a wiec wracamy do punktu wyjścia – każdy tak ja siola ,sadzi po sobie ,ale to wszystko zostało zdefiniowane w tym opisie :
     https://nnka.wordpress.com/2014/11/20/tworzenie-negatywnych-mysloksztaltow-a-pytanie-o-szczescie/#comment-36503
     Tfu ,obrzydlistwo .Jak to temu socjopacie przeszło przez myśl takie zboczone słowa !
     No tak …zapomniałam takie zboki nie myślą ,są indukowane ,aha ,więc jak sam A58 napisał ,indukcja na sioli ma się doskonale 😀

     • siola pisze:

      Przecierz sama pisalas ze choruje na brak sexu bom stary ,odpisalem ze rzycie nie polega tylko na szukaniu ogona i dziury,zreszta bylo to twoje niwo kultularne,prubowalem sie dostosowac bys zrozumiala.Zreszta sama na swej stronie uznalas kto nie bluzga to slabeusz o co ten placz udawanej cnotki teraz,nie bylo by to tak smutne co wypisujesz mozna by bylo zdrowo sie usmiac.Oby spelnilo Ci sie wszystko o co prosisz.Moze Maja wyslucha.

     • basiabc pisze:

      Prubowałem = próbowałem
      poza tym siola :
      ” Zreszta sama na swej stronie uznalas kto nie bluzga to slabeusz ”
      Siola ,oczywiście robisz z siebie kretyna ,który czyta bez zrozumienia ,bowiem napisałam ,że czasami można zastosować takie słowo ,bo ono wyraża brak zgody na atakaowanie mnie przez wroga ,a to z kolei oznacza asertywność.
      I wcale nie oznacza to mojej zgody na używanie słów uznanych za wulgarne i obraźliwe na co dzień czy nawet… często.
      Zaraz poszukam tej wypowiedzi chociaż sadzę ,że Michaela szybciej znajdzie 🙂
      Wiem ,że teraz grasz biednego starucha – tfu – oblesiu ,ale co napisałeś to zostanie ,chyba że usłużna Maria skasuje.

     • basiabc pisze:

      Twoja Maja wysłucha Ciebie ,mnie wysłuchał zupełnie kto inny 🙂

     • A58 pisze:

      Tak wygląda manipulacja.Może Basiu zacytujesz , gdzie coś takiego o Sioli napisałem?Spokojnie już niedługo wszystko się wyjaśni.

     • Michaela pisze:

      Pani Basiabc Straszy , no normalnie jakbym kogoś znanego tu i tam czytała.
      Oto jak straszy , czyli zna się na czarach brrrrrrr….to wstrętne i takie GADZIE jest !!!!!
      Cytuję:

      „Zatruje Ci tu życie ,jeżeli będziesz tolerował personalne wycieczki szkalujące moje dobre imię ,wycieczki ad persona ,z których łatwo jest zidentyfikować mnie .
      Wszystkie te bluźnierstwa i obelgi z ochotą podchwytywane np. przez mało rozgarniętą Michaelę ,która jest w jeszcze większej dupie niż TY.”

      Obrzydliwe prawda? Tak myślałam, i wyszła PRAWDA na jaw.Siolę też straszy…

      PS. Szukaj sobie sama wpisów , odczep się w imię JEZUSA od Michaeli i innych ok.?

     • siola pisze:

      NP przez Telefon co drugie zaba

     • Michaela pisze:

      Basiabc-Oz

      No proszę podaj wszystkie te blużniestwa i obelgi …podaj te dowody…O! Pani z Nieba!

      „Wszystkie te bluźnierstwa i obelgi z ochotą podchwytywane np. przez mało rozgarniętą Michaelę „

     • basiabc pisze:

      Michaelo to Twoje zadanie przeszukać każdy wątek i odnaleźć tam posty sioli ,które zawierają słowa naruszające czyjeś dobra osobiste i jego imię .
      Wierz mi ,w prawie każdym znajdziesz ta jadowitą pożywkę .
      Poza tym …Twoje wpisy na tym blogu …sama powinnaś się jemu przyjrzeć -może dojrzysz zza okularów iluzji.

 10. mały pisze:

  Ja widzę prawdę w Zwierciadle Życia.
  Pisałem prawdę. Utopili się w iluzji sieci Matrixa.
  To co na Mistyce Życie w postaci prawdy napisano. Ma odbicie w Zwierciadle i w życiu człowieka.
  Oddzielenie energii zaistnieje.
  Ludzie ustawiają się według ich właściwości energetycznej.

  • JESTEM pisze:

   „Oddzielenie energii zaistnieje.
   Ludzie ustawiają się według ich właściwości energetycznej.”

   Tak, kochany, tak… się zadziewa już od pewnego czasu…
   Po 23. grudnia 2012 napisałam:

   >Wiedziałam, że w tym momencie na całej Ziemi wybuchło wiele takich Źródeł, a energia z nich wypływająca jak świetlisty „potop” zalewa całą Ziemię.

   Poczułam też, jak następuje rozwarstwianie się rzeczywistości na różne wymiarowości i różne światy; że ludzie w tym momencie świadomie lub nieświadomie dokonują wyborów „sposobów” kontynuacji swojego istnienia. Takich momentów będzie jeszcze wiele. Czas, który teraz nastąpił jest czasem podejmowania decyzji, czasem rozwarstwiania się rzeczywistości. Nie mam pojęcia, jakie będą tego skutki. <

   • margo0307 pisze:

    „…. rozwarstwianie się rzeczywistości na różne wymiarowości i różne światy…
    ludzie w tym momencie świadomie lub nieświadomie dokonują wyborów „sposobów” kontynuacji swojego istnienia…”

    I z całego Rogu Obfitości naszej Rzeczy Istności, gdzie różniste „rzeczy” dryfują przez pola naszej świadomości – i te negatywne i te pozytywne, każdy z nas wybiera te, na których się koncentruje i z którymi rezonuje 😀
    Decydujemy więc sami 🙂 na czym się koncentrujemy – czy na wewnętrznym głosie, który wibruje życzliwością do siebie i innych, czy na zewnętrznym głosie, który próbuje zmienić kierunek naszej drogi ?
    Decyzja zawsze była i zawsze będzie nasza 😀

    • JESTEM pisze:

     ‚I z całego Rogu Obfitości naszej Rzeczy Istności, gdzie różniste „rzeczy” dryfują przez pola naszej świadomości – i te negatywne i te pozytywne, każdy z nas wybiera te, na których się koncentruje i z którymi rezonuje 😀 „

     Dokładnie. 🙂

     „Decydujemy więc sami 🙂 na czym się koncentrujemy – czy na wewnętrznym głosie, który wibruje życzliwością do siebie i innych, czy na zewnętrznym głosie, który próbuje zmienić kierunek naszej drogi ? Decyzja zawsze była i zawsze będzie nasza 😀 „

     No tak…
     a zauważyłaś Margo0307, że czasem taki „wewnętrzny” głos próbuje zagłuszyć jakiś „zewnętrzny” głos… w nas samych?
     Głos serca często próbuję zdominować inny głos – ego-ja, ja, ja… „to ja jestem AS…” 😉
     Przechodziłam i przez takie doświadczenie ;-), to i rozumiem innych, którzy w tym tkwią. 😀

     • margo0307 pisze:

      „…a zauważyłaś Margo0307,…”

      Oj tak JESTEM, nie tylko zauważyłam ale i nie raz mu uległam… 😳 😉

     • basiabc pisze:

      Nie możesz wiedzieć co to oznacza AS ,bo nie znasz odpowiedniego języka ,a na pewno nie to co Ty Jestem sądzisz ,że wiesz co oznacza.
      Napisałam to do sioli ,bo on powinien wiedzieć ,ale…też nie wie 😀
      co oznacza ,że kłamie mówiąc skąd pochodzi.
      Nie nadążacie za wydarzeniami na tej stronie ,wiec mam prośbę nie komentujcie czegoś czego zupełnie nie rozumiecie .

     • Maria_st pisze:

      Nie możesz wiedzieć co to oznacza AS ,bo nie znasz odpowiedniego języka ,a na pewno nie to co Ty Jestem sądzisz ,że wiesz co oznacza.
      Napisałam to do sioli ,bo on powinien wiedzieć ,ale…też nie wie 😀
      co oznacza ,że kłamie mówiąc skąd pochodzi.
      Nie nadążacie za wydarzeniami na tej stronie ,wiec mam prośbę nie komentujcie czegoś czego zupełnie nie rozumiecie .

      ok–nie rozumiem tego co wyzej–nie komentuje…..

     • basiabc pisze:

      Mario ,za późno dla Ciebie ,percepcja nie ta czy co ??
      dziwię się bowiem ,ze odpisujesz na post nie skierowany do Ciebie .
      Ty nie musisz wiedzieć ,ale wiem ,że wiesz ,wiec po co ten teatrzyk ?
      Syndrom odstawienia ???

     • JESTEM pisze:

      „Nie możesz wiedzieć co to oznacza AS ,bo nie znasz odpowiedniego języka ,a na pewno nie to co Ty Jestem sądzisz ,że wiesz co oznacza.”

      A co Ty wiesz, co ja mogę lub nie mogę? ha, ha, ha… As to As. W gRAch. 😉 Ty grasz w swoje Gry i gierki, to sobie graj. Mnie to nie interesuje. Co oznacza dla Ciebie As, też zupełnie mnie nie interesuje. Twoje bajki, historie i przekonania są Twoimi. A moje – jeśli takie mam – są moimi.

      Ja nie „sądzę”, że coś wiem. Po prostu wiem tyle, ile mam wiedzieć i potrzebuję. Twój język i Ciebie znam na tyle, na ile miałam poznać i to mi wystarcza.

      I żebyś nie wiem jak próbowała obrażać i prowokować ludzi, to załapią się na twoje prowokacje tylko Ci, którzy z jakichś powodów jeszcze są poruszeni i dotknięci Twoimi „wystąpieniami”. Ale jak ktoś nie jest „dotknięty”, to nazwiesz go/ją „oziębłą rybą” albo „jaszczurem” albo „Kajem”?

      Ja tam mogę być w Twoich oczach „oziębłą rybą, „jaszczurem”, a nawet’ durną dziewczynką z przedszkola’, bo mnie już nic nie robią Twoje oceny i epitety. I wcale nie dlatego, że jestem „jak oziębła ryba”, ale dlatego, że ani Twoja „asowatość” ani Twoje „racje” czy Twoja „nieomylność” na mnie już nie działają. 😀 Choć mam nadal dla Ciebie wiele życzliwości i zrozumienia.

     • margo0307 pisze:

      „…As to As….”
      No i wszystko jasne 😀
      As to Tuz a nie blotka 😀 😀

   • mały pisze:

    Matka Natura ma wzrastać według wzorca kosmicznego.
    Tzw. proces uwalniania istot czujący od cierpienia.
    Zatem człowiek w procesie decyzyjnym wybierze swoją przyszłą egzystencję. To przezwyciężenie pokonanie iluzji Matrixa. Decyduje o rozpoznaniu swojej przyczyny.
    Piszesz o rozwarstwianiu się rzeczywistości. Moim zadaniem obecnie zachodzi.
    Bardziej odnoszę wrażenie szybkiego zmiany wibracji matki ziemi.
    Więc Matrix wyrzuca przez zwierciadła czasu. Ludzie nie mają kontaktu z słońcem i matką naturą. Są oddzieleni od natury zachodzących zjawisk.
    Więc pogarszają swoją egzystencje bo tworzą swój dramat przyszłych zdarzeń.
    Rzeczywistości iluzji już nie stanowi tajemnicy. Ludzie wiedzą. Oni już dokonują wyborów. Żyć zgodzie samym sobą. Odwieczną prawdą, że prawda jest kluczem do zrozumienia samego siebie.
    Czy ulegać słabości. Żyjąc w przekonaniu braku zgodności z samym sobą.
    Sąd jakby na ludźmi się odbył. Od strony wewnętrznej. Obecne zdarzenia są już procesem kosmicznym.
    Ludzie może nie wiedzą, gdyż bardzo kochają hologramy swoich idoli. Niestety prawda boli . Zaślepia naturę miłości serca. Ja hologramów nie stworzyłem ani królem wśród ludzi nie byłem.
    Niech więc ludzie podziękuję kapłanom za stworzenie hologramów ułudy i iluzji. Aby wyrwać ich serc cząstkę sumienia.

  • Maria_st pisze:

   mały witaj ❤

   • mały pisze:

    Witaj. ❤
    Mała miła a jaka chwila. Powiew wiatru historii ludzkiego życia.
    Człowiek zawsze kochał Matkę Naturę, lecz jakiś barbarzyńca ogłosił się królem. Zrobił z Matki Natury swą ofiarę.
    Taki mały dar dla człowieka jak matka ziemia.
    Przecież matka natura czuje i kocha. Człowiek tego nie rozumie. Więc jak człowiek dla człowieka może okazywać miłość bez zrozumienia pierwotnego źródła. To źródło to drzewo życia czyli matka natura.
    Człowiek w pierwotnej formie swojego drzewa życia był połączony z drzewem życia matki Natury.

 11. Dawid56 pisze:

  Każdy wątek Dawidzie jest dobry dla sioli ,żeby mnie zwyzywać ,więc dlaczego uważasz ,że ten watek różni sie od każdego innego ?
  Poza tym nie widzę żadnej merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony ,za to żałosny bełkot Michaeli przyprawia mnie o łzy ze śmiechu . Trudno widać tak ma.

  To ty Basiu w tym wątku zaczęłaś walkę. Powinnaś wiedzieć, że to nie jest obojętne, na którym wątku toczy się ostra dyskusja.

  P.S. czy znasz zasadę chrystusową drugiego policzka?

  • basiabc pisze:

   Nie zaczęłam żadnej walki ,wojnę rozpoczął siola ,kilka miesięcy temu i każdy jego wpis jest wylewaniem w kazdy mozliwy sposób pomyj na mnie co Ci całkiem nie przeszkadza .
   czy chcesz …?
   – poszukam jego wypowiedzi w odpowiednim temacie i może razem przeanalizujemy merytoryczność bluzgów na mnie i inwektyw w omawianym przez Ciebie temacie,mam sporo czasu ,wiec zadam sobie tą pRAcę .bo wbrew Waszym opowieściom o kole czasu – zupełnie tak to nie wygląda ,.
   Lecz co niektórzy uważają to co pisuję to durnoty .
   Zobaczymy ,kto się będzie śmiał ostatni.
   Nie znam i nie chcę znać bajek na użytek ofiar i niewolników .
   Ja rozpoczęłam walkę ??? Dawidzie czy Ty sam wierzysz w to co napisałeś ???
   Ja ???
   Czy Ty w takim razie w ogóle czytujesz co tu sie u Ciebie pisuje ?
   Bo na mnie to robi wrażenie ,że sioli udało ci się zainkludować MAJA czyli iluzję i ułudę i jesteś jak Kaj z bajki o Królowej Śniegu ,nic nie widzisz ,nie widzisz pRAwdy takiej jaką ona jest.

   • JESTEM pisze:

    Tytuł notki:
    Tworzenie negatywnych myślokształtów, a pytanie o Szczęście.

    Wygląda na to, że „Tworzenie negatywnych myślokształtów” albo >b>podtrzymywanie ich jest nadal pasją wielu ludzi. Pasją, w której być może odnajdują „swoiste szczęście”.
    😀

   • Maria_st pisze:

    Ja rozpoczęłam walkę ??? Dawidzie czy Ty sam wierzysz w to co napisałeś ???
    Ja ???

    ehhh
    konczcie wreszcie przepychanki………

    Kiedyś na pewnym czacie człowiek o niku Kane pokazywał ludziom ich emocje…..np…mówił komuś cos nieprzyjemnego, nieraz nazywał idiotą, debilem…..różne były reakcje.
    Niektórzy oddawali tym samym, inni sie tłumaczyli a inni nie reagowali.
    Pytanie–którzy reagowali prawidłowo?
    Ano–ci, którzy na takie słowa nie reagowali……

    • basiabc pisze:

     Mario ,przecież nie reaguję tygodniami ?
     Nie zauważyłaś ?
     Maja na oczach ?

     • Maria_st pisze:

      Piszesz ze tu nie wchodzisz, więc i nie piszesz i dobrze.

     • basiabc pisze:

      Kolejny straszak sie odezwał ???:D
      Nie wchodzę ,bo mi się nie chce czytać przedszkolaków od wielu lat powtarzających te same teksty ,a Wasze intrygi: sioli , A58 i Twoje Mario zupełnie mnie nie interesują 🙂 🙂
      wchodzę jak zostanę uprzejmie ,aczkolwiek z obrzydzeniem poinformowana co tutaj znowu bluźnicie bluźnierstwami na bliźnich 😀

     • Maria_st pisze:

      Kolejny straszak sie odezwał ???:D
      Nie wchodzę ,bo mi się nie chce czytać przedszkolaków od wielu lat powtarzających te same teksty ,a Wasze intrygi: sioli , A58 i Twoje Mario zupełnie mnie nie interesują 🙂 🙂
      wchodzę jak zostanę uprzejmie ,aczkolwiek z obrzydzeniem poinformowana co tutaj znowu bluźnicie bluźnierstwami na bliźnich 😀 ”

      Każdy ma zrozumienie takie jakim sam jest….
      jesli widzisz intrygi, bluznierstwa na bliznich to raczej gdzie indziej …sama wiesz gdzie….
      wszedzie widzisz straszaki ?
      a nie powinnas…..sama chyba wiesz dlaczego…..

     • basiabc pisze:

      Mario czego nie rozumiem ?
      tytułu piosenki -myślisz ,że czytać nie potrafię ?
      Bo słuchać mi się nie chce.
      Jak wiec przyjąć te słowa z Twojej strony po tym co napisał A58?
      Wszędzie widzę intrygi ??? …nie kochana nigdzie więcej tylko tutaj 🙂
      I nie ma klapek na oczach by mi wciskać pobożne kity z sat – elity o tym ,kim jesteś to przyciągasz.
      Wyrosłam z tych durnot .

     • Maria_st pisze:

      Basiubc przejęłaś sie swoją rolą, być może faktycznie czegoś sie obawiasz—coś z czegoś zawsze wynika.

      „tytułu piosenki -myślisz ,że czytać nie potrafię ?
      Bo słuchać mi się nie chce.
      Jak wiec przyjąć te słowa z Twojej strony po tym co napisał A58?”
      Tytułow piosenek się boisz, widzisz tam coś złego ?
      Przecież to piękne słowa w pięknym wykonaniu.
      Opamietaj sie proszę….
      Mnie nawet zwierzęta się nie boją…..
      Te sieci wirtualnego świata są jak pułapka…..nie zawsze odczytuje sie tak jak jest naprawdę.
      Należy zachować do tego dystans, wtedy zaczniemy wszyscy sie szanować a nie doszukiwać sie zdrady, gadów tam gdzie ich nie ma.
      Czytając Ciebie co tu piszesz nieraz sprawdzam czy napewno pisze to basiabc czy nie Ktoś—piszecie identycznie.

    • basiabc pisze:

     Maria_st opamiętaj się proszę w tych dywagacjach rodem ze skompromitowanej biblii 😀 Ma – ra też spać po nocy nie może ?
     Wiem ,że liczysz na krótką pamięć czytelników ,gdyż psychologiczne badania wykazały ,że zapamiętywane sa ostatnie wypowiedzi ,kasujące tym samym wcześniejsze informacje ,które się nie zdążyły zagnieździć w pamięci.
     Ale cóż Maria_St ,nie ze mną te numery ze zmianą warty i stylu:)
     Najpierw siola nie dał rady ,potem próbował A58 ,aż w końcu po całodniowym oczekiwaniu na zasłużoną pozycję otrzymałaś ją w dyspozycji telefonicznej.
     Jednak wiem Maria _ST ( aha ,a to skrót ze starego testamentu czy jeszcze inny kryptonim ? ) , że kto jak kto ,ale Ty najlepiej wiesz o czym piszesz ,stąd te skasowane swoje posty na mojej stronie , bez wiedzy i przyzwolenia .
     Kto jak kto ,ale stwierdzenie :
     „Te sieci wirtualnego świata są jak pułapka ”
     są Ci niezmiernie bliskie ,gdyż jesteś w tym centrum werbunku ogłupiałych czytelników bzdetów od dawna .Stąd doskonale wiesz jak te sieci działają ,miałam informacje od wielu moich czytelników ,że nawiązujesz z nimi kontakt posługując się podstępem ukradzionymi ze stronki administracyjnej adresami mailowymi.
     A następnie zaczynałaś rozmowy ni z gruchy ni z pietruchy z pytaniami rodem z SB,dosłownie o wszystko ,posługując się sfałszowanym wizerunkiem swojej osoby pod postacią fałszywego zdjęcia ,które rozsyłałaś wszystkim w ramach dobroci dla zwierząt.

     ” wtedy zaczniemy wszyscy sie szanować a nie doszukiwać sie zdrady, gadów tam gdzie ich nie ma.”
     To pRAwda ,zacząć należy od Siebie – Maria_ST, a nie od doszukiwania się źbła na jakie można zaczepić się choć na chwilę w oku innej osoby.
     Czego Ci Maryś z całego mojego Serca życzę .
     Jak wiem Ty swojego nie posiadasz ,bo ta pompa to nie SERCE tylko narząd zwany sercem ,a to zasadnicza różnica 😀

     ” Czytając Ciebie co tu piszesz nieraz sprawdzam czy na pewno pisze to basiabc czy nie Ktoś—piszecie identycznie.”
     Cieszę się bardzo Maria_ST ,że tak postrzegasz mój nie do podrobienia
     przez innych styl 😀
     Co jak co ,ale teksty Ktosia zawsze budziły we mnie podziw dla umiejętności bardzo inteligentnego posługiwania się słowami.
     Dobrze więc Maria st ,że masz wgląd w edytor administracyjny dzięki tajnemu hasłu i zawsze wtedy możesz się dowiedzieć prawdy o autorze i jego mailu 🙂

     • Maria_st pisze:

      Nawet nie czytam tych bohomazów –szkalowanie to Twoja domena.
      A co, niepodoba Ci sie jak wyglądam?
      Za dobrze ?
      No cóż–wyglądam jak wyglądam–nigdy nie patrze na wygląd a co człowiek soba reprezentuje.
      Czy ja szkaluje Ciebie lub Ktosia–nie, ale Wy owszem, wszystkich po kolei.
      Dlaczego–to juz wiesz najlepiej.
      Skasowałam swoje komentarze na Twoim blogu bo zauważyłam jaka drogą idziecie i nie chciałam mieć z tym nic wspólnego.
      Nie kasowałam niczyich oprócz swoje, zauważyłas szybko bo dużo tam pisałam.
      Basiubc nie wiem dlaczego tak się zachowujesz, czy to wiek ma na to wpływ czy po prostu charakter….
      Zachowujesz sie jak przekupka na targu .
      Wyciagasz od ludzi informacje, które potem wykorzystujesz przeciw nim samym–kto tak robi?
      O czym to świadczy o takiej osobie?
      Szkaluj dalej, szkaluj…….myślisz ze wszedzie masz głupców ?
      Życzę Ci szczęścia ❤

     • Maria_st pisze:

      „A następnie zaczynałaś rozmowy ni z gruchy ni z pietruchy z pytaniami rodem z SB,dosłownie o wszystko ,posługując się sfałszowanym wizerunkiem swojej osoby pod postacią fałszywego zdjęcia ,które rozsyłałaś wszystkim w ramach dobroci dla zwierząt. ”

      dobre, dobre i jak wiele mówi o piszącym…
      Nie obrażaj zwierząt…ha ha ha

     • siola pisze:

      Od kiedy chamstwo jest umiejetnoscia ,tu znowu wpadasz w wlasne gowno
      Dar od Ktosia chamstwo i brak szacunku do innych ,widac jak pada slowo sumiene to wrzask obu i to o jednej godzinie ,musi palic noca spac nie mozna wraca to czym palilas .
      Oj kobito wez sie za siebie co innym radzisz ,bo na razie tylko smierdzi smola z ciebie.
      No zla jestes na innych bo noce nieprzespane ,tak juz jest jak klamiesz.

     • siola pisze:

      I czego ta piana na gebie ,przecierz siola nie dal rady ,co Prawda nie wiem o co chodzi z tym nie dalem rady ,widocznie jednak dalem dlatego ta wscieklizna.Czasmia bywa ze ludzie winni klamstw burza sie nawet na wpis ktory ich nie dotyczyly,tak bylo z Ktosiem tak i z toba widac ta sama szkola.Troche wiecej inteligencji to i zrozumiec mozna innych,oraz zrozumiesz ze przekretami tu nic nie zrobisz ,zachowujesz sie jak dziecko z przedszkola,nabroic a potem leciec do wychowaczyni z skarga „to nie ja to ona byla”,sama w tym momecie nie widzisz ze sama powiedzialas –ja to bylam.
      Czasami kosa trafia na kamien i koszenie z glowy, i jak dalej Kosic jak naprawic sie nie umie.

     • margo0307 pisze:

      Nawet otwarte drzwi, nie wyprowadzą cię z pustki samotności jeśli
      nie zrobisz pierwszego kroku w kierunku miłości…

      „…Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka
      A przecież każdy włos jak nasze lata policzony
      Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień, niech rzuci
      Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam

      Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać
      Życie nie po to, by bezczynnie trwać
      I aby żyć siebie samego trzeba dać…” ❤

     • Maria_st pisze:

      I aby żyć siebie samego trzeba dać…”

   • Dawid56 pisze:

    Widzisz powiedziane jest: „Kto sieje wiatr ten zbiera burzę”. Zobacz jak wygląda dziś świat, w którym na zło odpowiada się jeszcze większym złem. W ten sposób go nie zmienisz , a może Ty go po prostu nie chcesz zmienić.Zastanów się nad jednym jeśli, chcesz zanalizować wypowiedzi Sioli,A58, Michaeli, czy Marii u Ciebie na Mistyce BB, kto zasiał pierwszy niepokój? Zauważ jeszcze jedno!Michaela ma rację w tym, że bardzo dziwnie reagujesz na imię Jezus. Pamiętam jak kiedyś napisałaś że na każdy atak odpowiesz atakiem.Może gdybyś potrafiła zachować zimną krew przy inwektywach jakikolwiek konflikt sam by się wygasił?.Widzisz, w życiu zawodowym moja rola jest taka że staram się być rozjemcą , często kosztem swojego „ja”. Nauczyłem się tego w latach młodzieńczych, kiedy mnie przezywano, a nawet używano przemocy, Nie potrafiłem nigdy odpowiadać agresją na agresję.Najczęściej chowałem się w swoja „raczą” skorupę albo ignorowałem obelgi pod moim adresem.Bycie rozjemcą polega na tym że starasz się za wszelka cenę gasić konflikty, wyjaśniać do znudzenia jednej stronie racje drugiej strony. Choć to trudne nie można dać się ponieść emocjom – wtedy przegrywasz, przegrywa też Pokój 🙂

    • basiabc pisze:

     Kto zasaił pierwszy niepokój ?
     Powiem Ci …A58 .
     A wypowiedzi ani Marii ,ani tym bardziej Michaeli nie mam zamiaru analizować,kolejny raz nie zrozumiałeś co napisałam? Co się dzieje z Tobą Dawidzie ?

     ” dziwnie reagujesz na imię Jezus.”
     Zawsze źle reaguję na kłamstwa ,więc nie dziw się ,że nie mam zamiaru na tematy fałszerskich indoktrynacji rozmawiać.

     ” Pamiętam jak kiedyś napisałaś że na każdy atak odpowiesz atakiem ”
     Mam z siebie robić ofiarę ???
     Mam zgadzać się na atakowanie mnie ????
     Ja ,która wiem jak ataki energetyczne uszkadzają struktury energetyczne ,a co za tym idzie zdrowie , gdyż tak to się przekłada następnie na organizm człowieka.
     Ja mam być spolegliwa wobec wszetecznego zła ?
     Mam zostać ponownie ofiarą ze spuszczoną głową mam dawać pluć na siebie i pozwalać atakować siebie ?
     Czy to jest normalne?
     Czy to są normy ustanowione przez kogoś komu na tym zależy ?
     No Dawidzie ,przedszkole ,szkołę podstawową już dawno skończyłam w tzw. rozwoju duchowym 😀
     Dawidzie nawet nie wiesz jaka jestem opanowana ,wręcz z luzikiem i wielkim rozbawieniem odpowiadam na wiele postów ,ale to nie oznacza ,że ze spuszczoną głową będę podziwiać farmazony i pomyje dewianta sioli.
     Co mnie rozum odebrało ,by dać sobą pomiatać?
     Ten JaSzczur z Jowisza myśli ,że mnie zgnębi i zastraszy?
     Nie ze mną ten pomysł na kolejną ofiarę ..szyby lecą i to wartko 🙂

     • Dawid56 pisze:

      Pisząc te słowa nie wygląda na to że jesteś opanowana.W Twojej odpowiedzi zawarte są same emocje.Jezus kłamstwem????Skąd czerpiesz taka wiedzę .Nawet nie zawahasz się pisząc o Jezusie używając słów np:. „być może”? Chyba że masz chronowizor, albo inkarnowałaś się w czasach Jezusa.:wink:
      Reasumując to bardzo przykre co piszesz o Jezusie.Czyli nie przekonują Ciebie nawet wielcy mistycy indyjscy jak Jogananda czy Sri Jukstewar?

     • basiabc pisze:

      Przykro to jest komuś, komu chce być przykro lub jest przykro ,że nie potrafi zrozumieć ogromu iluzji w którą go włożono.
      Skąd czerpię wiedzę ???
      Dawidzie ,chyba nie sadzisz ,że z pism dostępnych ,by nam zamotać umysł?
      Gdybyś czytał uważniej moje wypowiedzi i artykuły ,wiedziałbyś ,że z pRAwdziwego umysłu ,ale o tym już pisałam nawet tutaj ,co spowodowało u Was furię i jeden z wielu ataków na mnie .
      Z Serca …czystego serca….tylko SERCE jest naszym umysłem .
      Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie połączyć się z wiedzą i mądrością SWCI.
      Żadnych fałszywych pośredników mających swe bazy na fałszywym Olimpie zwanym astralem .
      Myślisz ,że oni są mistykami??
      Przecież napisałam obszerny artykuł :
      http://mistykabb.wordpress.com/2014/11/17/dziwny-jest-ten-swiat-kolo-kary-czy-karmy/
      tam wszystko wyjaśniłam na temat mojego stosunku do buddyzmu.
      Czym tak naprawdę jest.
      Dawidzie ,czy Ty dalej sądzisz ,że potrzebny Ci pośrednik w porozumieniu się i usłyszeniu Tego pRawdziwego ???

     • Dawid56 pisze:

      Widzisz zawsze możesz czerpać „odbicie” prawdy a nie sama prawdę :). Pamiętasz jaskinię Platona i grę cieni?.Trzeba mieć czysty umysł i czyste serce, aby ponadwymiarowo dotrzeć do Źródła prawdy .Jeśli nie masz owego czystego serca i czystego umysłu , podłączasz się do astralu- iluzji prawdy.Dlatego napisałem o „drugim policzku” , to jeden symptomów czystego serca .Reausumując powinnaś mieć dystans do swej „czerpanej skądś wiedzy” że to iluzja ,trochę jak chanelling ,który może być prawdziwy , ale nie koniecznie.

    • basiabc pisze:

     Emocje ,zawsze można być zimna rybą ,której protoplastą są JaSzczury.
     Po – kój = pokuj , taki to po kuj !
     pisałam – bawcie się słowami …w słowach jest ukryte prawdziwe znaczenie danego słowa.

  • margo0307 pisze:

   ” Nie zaczęłam żadnej walki ,wojnę rozpoczął siola…”

   Całą tą wymianę zdań/ciosów na naszym blogu – od kiedy basiabc postanowiła wpaść tu na gościnnie występy 😉 można by uznać za komiczne, gdyby nie fakt, że powiedziano zbyt dużo – przykrych i nikomu niepotrzebnych słów…
   Może więc należałoby zadać sobie pytanie:

   „..Czym właściwie jest odpowiedzialność?
   ________________________________

   Jest to moment, w którym godzisz się na to, że wszystko zależy od Ciebie i na wszystko masz wpływ.
   To Ty tworzysz swoją rzeczywistość i jeśli chcesz być szczęśliwy to nie musisz wygrać w totolotka, a samemu nauczyć się jak być szczęśliwą osobą.
   Oznacza to, że bierzesz odpowiedzialność nawet za swoje największe porażki.
   Gdy masz kontrolę nad swoimi niepowodzeniami, uczysz się najwięcej.
   Masz możliwość stawania się lepszym….

   Ktoś jest smutny bo ktoś inny coś zrobił. 😦
   Społeczeństwo nas wychowało, aby przenosić odpowiedzialność na inne osoby.
   Jeśli ktoś sprawił Ci przykrość, tak naprawdę sam to zrobiłeś- myśląc w określony sposób o czynie tej osoby.
   Pozwoliłeś na to, aby ten czyn miał na Ciebie wpływ.
   Straciłeś kontrolę i stałeś się marionetką, z którą inna osoba mogła zrobić to co chciała. Weź odpowiedzialność za swój stan emocjonalny. 😉
   Czuj się tak jak chcesz w każdej chwili Twojego życia, nie pozwalając innym ludziom mieć kontroli nad Twoim samopoczuciem…” 😀
   http://michalpasterski.pl/2009/08/odpowiedzialnosc/

   • siola pisze:

    Od przyklad milosci blizniego ,mysle ze gdzies slyszalem o opadaniu masek.
    Ale takie upadku i braku jakich kolwiek uczuc nie widzialem .
    Moze AS znaczy scierwo -padlina a zywi sie tym hiena .

    Elu wiesz jak to jest jest takie powiedzenie ,chyba dla nich wszystkich adekwatne :
    ” bo to gnoje ,proszę księdza ”
    Nie martw się o pediatrę ,wszystko będzie na czas.
    Bo te wszystkie gnoje ,myślały ,że ludzie – czytaj Dzieci Stwórcy już tak są ogłupiali i oślepieni ,że oni mogą tańczyć nago na stołach ,a jełopy czyli my tego nie zobaczymy będąc w iluzji założonej nam na zmysły.
    Koniec tego wszystkiego ,teraz każdy przebieraniec może sobie swój mundurek pięknie w kosteczkę poskładać wkładając następnie w te swoje nienażarte gęby ,bo do niczego już mu nie będzie potrzebny,zostali zidentyfikowani po częstotliwościach.Pamiętasz jak Co mówiłam i pisałam tutaj na stronie jak fizycznie będzie to wyglądało na Ziemi ?
    Wielokrotnie miałam w sierpniu wizje przed oczami ,jak te śmieci idąc ulicą przewracają się jak zabawki ,którym skończyła działać bateria.
    Tak będzie – wierz mi .
    Odłączeni od zasilania ,ze spalonymi zwojami szczególnie w częściach udających mózg i serce będą padać na chodniki jak zepsute zabawki , czego sobie i im z całego SERCA życzę . Jakże to byłby dla mnie doskonały prezent choćby na święta ,kiedy sterty dymiących Innan w końcu zostałoby odłączonych od głównych transformatorów .
    Dzięki ,dzięki ,dzięki – to się dokonało ,to się dokonało ,to się dokonało – widzę to !

    No trza tu komus podpisu ,moze sami dojdzieci kto autorem tych slow milosci i troski o ludzkosc.Tylko straszenie kara ,wrzucanie wszystkich do jednego kosza ,autorami najczescie osoby bez moralnosci i sumienia w sobie.Milosc czy Kochanie.
    Biedna ma wizje tego co zajmuje jej caly dzien,czyli nienawisc do wszystkiego co ludzkie.
    To efekt bardzo dlugiej gry na komputerze ,noca widzisz dalej to co gralas i grasz ta gre w snie-widac o czym Mysli caly dzien ta chora kobieta piszac te slowa.
    ps.Mam nadzieje ze Piesek zyl bedzie jeszcze bardzo dlugo

    • margo0307 pisze:

     „..Piesek zyl bedzie jeszcze bardzo dlugo..”

     Tak kochany Siolu ja też tak myślę 🙂

    • Maria_st pisze:

     siola???????????????????????
     gnoje?
     śmieci?
     co tu się dzieje?
     radość ze śmierci innych?
     SZOK SZOK
     wybraństwo?
     nieżle ktoś, komuś miesza w głowie………
     żenada……..smutek……ale widać taką maja role do odgrania
     Życzę IM szczęścia ❤ ❤ ❤

     mozliwe, ze ten sen nie bez powodu sie pojawił

    • Michaela pisze:

     Siola:

     „Biedna ma wizje tego co zajmuje jej caly dzien,czyli nienawisc do wszystkiego co ludzkie”.
     TAK.
     To już jest nienawiść wysokiego stopnia.Tak się zamotała w tym ,że i SOBIE życzy tego samego ,co tym ludziom. A nazywa siebie Dzieckiem Bożym??? SZOK…..

 12. siola pisze:

  Prawda jest taka ,ze pojecia o niczym nie masz ,oskarzasz ludzi o chamskie zachowanie w stosunku do CIEBIE ,ale sama zaczynasz ,takiej prowokatorki naprawde cieszko spotkac .Zarzucasz ludziom klamstwo ,nie sa chorzy klamia itp ,wyzywasz od najgorszych ,masz racje moze stary jestem ,chodze jak Makoszowy Godula z Laska,moze dla ozdoby ,jedno co jeszcze mam a ty nigdy nie bedziesz miala to sumienie i serce ,ty twoje zgobilas gdzies na Dole.Idz pokopej na Lostropie a mozno se znojdziesz niewyrombany Przodek ,a w nim to czego nie Mosz .Czosem jak se czlek lod serco za lopata zlopie to i znojdzie co straciol.Mozno kajs w szopie jakos sercowa lezy do pomocy Ci pobierzy.Z Maja bym nie zartowol bo to Makosz nasza i nie zasluzyla na to by sie z niej jakos zmora wysmiewala,popros a moze pomorze lodzyskac sumienie.Naciskoc nie byda bo je wolno wola.

  • Maria_st pisze:

   siola ❤

   • siola pisze:

    Dik Marys za serce i spowrotem je oddaje.
    Oj teraz smutna ale ciekawa nowina czlowiek zabil kobiete ,byli sasiadami .Tlumaczyl sie policji ze glosy w glowie mu kazaly zabic.W banku ukradziono pieniadze ,kasierka otworzyla sama sejf i wposcila kobiete i meszczyzne do srodka ,twierdzila ze nie mogla sie oprzec ze jakby byla sterowana.Oskarzaja kasierke o kradziesz.

    • Maria_st pisze:

     O tych głosach w głowie to często sie czyta, gdy dojdzie do zabójstwa.
     W banku sa kamery więc łatwo będzie zweryfikować prawdomównośc kasjerki.

  • basiabc pisze:

   cieszko= ciężko
   pobierzy = pobieży
   No i socjopata ma orędowniczki : i Marię, i Maję, i zmorę swoją ukochaną 😀

   • Maria_st pisze:

    we mnie MA ❤

    • basiabc pisze:

     Tylko ja wiem dlaczego ,reszta ma ułudę na oczach 😀
     Czego przykładem jest papuga ,która coś tam znowu pod spodem przyklasnęła .

     • Maria_st pisze:

      Dobrze że wiesz….lepiej COŚ wiedzieć niz..NIC…..
      Ja tam nic nie wiem i nie jest mi z tym żle.
      Wiem tylko to, że wszystko cokolwiek do nas przychodzi–nie przychodzi bez powodu…od nas zalezy czy zrozumiemy .
      Basiubc—bądż szczęśliwa ❤

     • Maria_st pisze:

      „Tylko ja wiem dlaczego…”

      WY–nic nie wiecie…ot i cala prawda
      Cóż pisałam jak to działa jak się w role za bardzo wczuwa.
      ehhh
      nnka juz na początku bloga pisała o tym …….

     • siola pisze:

      Dziewczyno idz do swoich wybrancow ,bronilem nawet Ktosia przed wyrzuceniem bo wiem ze wlasciwie nie mialo by to sensu ,pisujac moze sie poprawic kiedys .Ty z twoja moca chamstwa przerastasz wszystko i wszystkich ,namawiasz do czytania twych chorych zgnilych wypocin,co nie chca Cie juz czytac inni Kochana Owieczko.Mowilem biedulo ze czasami slowa sa ostrzejsze od miecza ,trza jednak wiedziec jak ich uzywac .Ty wybralas droge chamstwa i ponirzania innych ,brak szácunku dla innych to twoja wada.Bawisz sie w lusterko ktorym nie jestes ,jestes tak wlasciwie Ciemna dziura jaka zobaczyla pierwszy promien swiatla.Godzina ducha straszna i spac nie idzie jak widze ,ale ty sama wybralas ta zabawe ,ostrzegalem przed takimi ludzmi i ta zabawa .Ty
      oskarzarz o brak szacunku dla rodziny ,jeszcze niedawno namawialas ludzi do odprawiania glupot na bliskich ,w celu niby ratowania ale bez ich zgody.Ta moja niby Chmieloawa itp rodzinka sama dala ludziom w niemczech swiadectwo czystosci i wiary kradnac ruskim niemcom z domu klamki i krany ,dobrze ze ostrzeglem przed zlodziejami i mowilem zem slazak a nie polok ;Bo Cale miasto az wrzalo o tym jak poloki ruskim klamki kradna.A taka niby w godce swieto byla a serce sumienie zmora juz dawno stracila,nie
      wazne biedulo co ty jeszcze stworzysz bo swiadectwo twego chamstwa i ZAKLAMANIA sama wystawilas .Bo u takich ludzi jak ty istnieje przekonanie ze wszystko tylko ONI widza a drudzy sa slepi ,dlatego myslicie ze mozna karzdemu do jego glowy ta wasza glupote wlepic.Nie powiem ze glupocie swa dusze oddalas bo sie znow obrazisz ale ciemnej mocy co sama wpisami przyznalas.Zeby czytac w ludzkiej glowie mysli ,czytajac jego pisanie trza rozumiec ptakow trilowanie,ty prubujesz cos zrozumiec z tego ,ale bez czystego sumienia nie dokonasz niczego.Od Blazen jestem ze proboje nieuka ,czegos nauczyc jeszcze raz powtarzam”Oj Dana DAna nie ma szatana a swit realny jest niepowtarzalny „Im wczesniej zrozumiesz te slowa tym szybciej odzyskasz to co stracilasi bedziesz mogla nocami spac spokojnie.Bo tak to tylko probujesz ludziom zrobic u was nowa Ukraine,juz raz na slasku tak bylo ze przez klamcow i mordercow brat brata zarzynol.Kiedys nie moglem zrozumiec Ojca slow ze powstanie wywolali zlodzieje i bandyci i drugich ze w tym kraju nigdy sie nic nie zmieni,teraz wiem komu zawdzeczamy powstania i nienawisc ,wiem takrze ze w tym kraju nic sie nie zmieni dopuki cos takiego jak ty bedzie szczulo ludzi na ludzi.Jednosc wiara w siebie,szacunek i sumienie da ludziom milosci zrozumienie i tego boja sie takie osoby jak ty ,bo jak tu bedzie kase robic jak kasy nie ma.Ty jak Papuga tylko cudze powtarzasz ,tylko troche odwrucone na swoje czarowne kopyto.Uwazaj zeby przez twe klamstwa nie wyrosly Ci kiedys Osle uszy,bo Turban trza bedzie zakladac i strach z rana w lustrze na siebie patrzyc.Tak to juz w tej biednej Polsce bylo ze kapusie podpuszczali a potem o zdrade oskarzali i juz cudze po trupie dostawali.

   • Michaela pisze:

    I NIE ŻAL NIC
    I ŻAL TAK WIELE
    C. Niemen

   • siola pisze:

    Czy wpis odnosnie pytan bedzie?
    A moze pytanka nie wygodne ,
    Czy to moja wina ze nikogo do kochania nie masz,jak bym mial miec taka babe to bym juz lepiej wolal mieszkac z dzikami w knieji.Na milosc innych chamstwem i klamstwem biedna nie zaslurzysz.Widac biedulo masz klopoty z kradzeniem ludzkiego zaufania ,powinas byla wiedziec ze na klamstwie nie zbudujesz nic trwalego.Namawialas do walki przeciw niewiadomej sprawie ,ostrzegalem ze to nie zabawne.Mowilem Ci takrze ze w tej walce bedziesz walczyla nawet z wlasnym cieniem ,teraz po nocach spac nie mozesz strach nawet przed Mucha na suficie .Przypisywalas razem z Ktosiem niewiadomo jakie grzechy ,ze jestem demonem gorszym od Lema.Jak czlek stal sie niewygodny to myslalas ze zbanujesz ,ale biedulo nie wyszlo bom sam wczesniej poszedl .Walka i do walki namawiane to juz nie te czasy ,to dlatego teraz po nocach straszy.Teraz szukasz wszedzie winnych ,nie widzac winy w samej sobie,przecierz ta walke odradzalem bo Im do piet nie uroslas.Lepiej bys zrobila jakbys sie lalkami zabawila ,bo zabawa z ludzka energetyka to Ci biedulo szkodzi.Straszylas ze serce zaboli juz raz to zrobilas ,modl sie by to co wysylasz do Ciebie nie wrucilo.Jak sie nie ma nic do powiedzenia to sie wchodzi na pisownie juz raz to pokazalas .I odpowiedz tam u siebie czlowiekowi jak Cie o to prosi albo juz tez wrog dla Ciebie ,bo niewygodne pytania stawia.

    Rzycze milej nocy .

    • Maria_st pisze:

     hehe z tymi demonami to ciekawa sprawa…często sie o nich słyszy…..masz demona, jesteś demon–ha ha ha, no cóż może i cienie tak wyglądają gdy się ich boimy wiec w innych ich lepiej zobaczyc…..szkoda tylko ze sie tego nie rozumie.
     Anu–banu
     Ra–kra
     Mały dobrze pisze o tych hologramach….

     siola buziak dla Danusi i Ciebie… ❤ ❤ ❤

    • margo0307 pisze:

     Przypisywalas razem z Ktosiem niewiadomo jakie grzechy ,ze jestem demonem gorszym od Lema… ?

     Siolu, o co chodzi z tym: „gorszym od LEMA” ???

     • Maria_st pisze:

      Lem Jaskiniowy to wspaniały człowiek.
      Podzielił się z innymi swoją wiedzą.
      Mnie sporo przybliżył, podobnie jak Muki.

      Dziś Słońce pięknie świeci ❤

     • margo0307 pisze:

      „Lem Jaskiniowy to wspaniały człowiek
      Podzielił się z innymi swoją wiedzą…”

      To prawda Maryś, wspaniały i niezwykle inteligentny a przy tym – co jeszcze bardziej jest niezwykłe – szalenie skromny…, zupełnie pozbawiony pychy… 🙂
      Posiadając tak rozległą wiedzę, nigdy – przynajmniej mi – nie dał odczuć, że moja wiedza jest o „całe lata skromniejsza” – z czego w pełni zdawałam sobie sprawę 😉
      „Ciągnął za uszy”, delikatnie naprowadzając na właściwy tok myślenia, by samemu dotrzeć w końcu do Prawdy… ❤ 🙂

     • siola pisze:

      NIEBO na wschodzie bylo czerwone dzis jak nigdy ,widac dziobolki cala noc do lognia ciepali wongel zasi beda zezlone dneska.Widac bajka o aniolach i diobolkach na gorze Cisy sie powtarza.A teraz zimno 5 stop ale slonecznie .Oj Margo nie znam sie demonach nie uczylem sie o tym ,to Ci co mowia nie” nauka a chec szczera zrobi z ciebie dusz zlodzieja.”Nie wiedzialem nawet kto to byl ale widac ktos z owieczka postaral sie o niego.Bardzo ciekawe co pisal ze tez uwazali go za demona .Ale znam to z Chmielowej tez caly czas sadzila innych po sobie ,dlatego atakowali bez zastanowienia jak im sie cos stalo .To naturalne u niekturych i tak wpadaja sami .Widac Lem duzo prawdy pisal to i wyrugowli,ja mam bardziej skure przez zmory wygarbowana to i nie dociera zadawany bol do mnie tak szybko raczej splywa jak po wosku woda.Do kosy trza kosiarza ,jest tez ptak zwany kos ,a do kosy prawo ma Drost .I pod lippa Drost usiadzie ,drostowac nam bedzie i nie schowa rzadna zmora swoich grzechow w worach ,a wiec kto dalej klamac bedzie i niewinnym klamstwo wciskac to zasluzy na uszy jak u osla,bo jak osiol jest ?Tylko u Party.
      Tak swoja droga sam jestem ciekawy czy uda sie w wielu dokonac poprawy,zanim nadejdzie czas zabawy.

 13. Maria_st pisze:

  „To prawda Maryś, wspaniały i niezwykle inteligentny a przy tym – co jeszcze bardziej jest niezwykłe – szalenie skromny…, zupełnie pozbawiony pychy…”

  może wróci….. ❤

  • margo0307 pisze:

   ” może wróci….. ❤ "

   Bardzo bym chciała 🙂
   Lemie wróć do nas i dziel się nadal swoją nieocenioną, wszechstronną wiedzą 🙂 ❤
   _________________
   Jest mi smutno 😦 Wróciłam właśnie od weterynarza, u którego byłam z moim piechem…
   Okazało się, że ma… nowotwór jader i musi zostać poddany kastracji… 😥

  • siola pisze:

   No coz na razie wrocila owieczka ,

  • margo0307 pisze:

   „..jestem ciekawy czy uda sie w wielu dokonac poprawy,zanim nadejdzie czas zabawy…”

   „…Kochaj w zamian nie pragnąc zapłaty
   Kochaj w gniewie, w chorobie, w radości
   Kochaj słodki smak cukrowej waty
   Kochaj miłość dla samej miłości
   Kochaj świat, co w szaleńczym wciąż biegu
   I bliźniego jak siebie samego…” ❤ 🙂

 14. Mezamir pisze:

  Current 93 – Niemandswasser

  i have to say
  i have to see
  the twilight moonlit
  the houses on hills
  all appear so blind
  at night
  the webs that bind them
  to the skies
  are golden, sparkling
  with blood and dust
  the angelic motes
  on beams of blood
  dance
  at night
  the trees turn under the rain
  pan lies dead
  from rut to rot

  i saw the lighthouses all fall
  small angels hold parasols
  and point to other skies
  the clacking on the fence
  is long and loud
  the noise of the fingers
  crack in my head
  behind my eyes
  between the bloodwalls
  that line the streets and the skulls
  forever
  the bonewhite temple
  letters piling up
  unanswered stars yawning together
  you may have this gift from me
  and i will send you nothing

  from what i see
  (and i see all)
  the green is going
  black peter arises
  with his sack chock full of tricks
  (and none of them eternal)
  black peter arises
  with his bag of blood
  (and none of this runs eternal)
  black peter arises
  and he smiles
  white teeth cap over the blackened stumps
  all the kings of all particular times
  have passed away
  and lie in gutters
  pretty as pink
  i thought that i had seen
  some bright new dawn
  the children all laid down and smiled
  the fires no longer smold and dullied
  i watched the trash
  that covered this world
  swimming in farces
  in mud and in blood
  without a care in the world
  the corpses are piled up almost to heaven
  chuckling or smiling
  and rubbing their hands
  without a care in the world
  and so we all lie dozing under the sun
  images of banality flick past our eyes
  as we bask in this paradise
  littered around us
  books of religion covering my feet
  and i haven’t the time for a word

  but still i see cottages covered in honeysuckle
  the dovecots so full of the Birds in their thousands
  the cats lap at cream in their pussyland dream
  and they haven’t a care in the world

  and then it shines
  we’re all dust
  i drop the compasss and point out the pole
  and then it shines
  we’re all dust
  so wait for me at niemandswasser
  as i watch the flowers bloom
  and trail the horseflies as they scream
  the songs we’ll never know:
  it shines:
  that we’re all dust
  it shines:
  we’re all dust
  we’re all dust

  • Maria_st pisze:

   Mezamir dlaczego po angielsku?

   • Mezamir pisze:

    Nie znalazłem dobrego tłumaczenia

   • siola pisze:

    Bo slowianin ale o gesiach zapomnial.

    • Mezamir pisze:

     Czy to jest rodzaj ukrytej prośby o skomentowanie Twojego analfabetyzmu i ortografii?

     • siola pisze:

      Niekturzy analfabetami chociarz wlasciwie sami o tym nie wiedza ,nie wystarczy pisac i czytac.Ale co ja wam tlumaczyc bede ,szacunku dla innych i tak nie naucze ,bo i tak rzeznik byl krolem w swej zagrodzie ,teraz sie dziwuja ze na calym swiecie ich nie szanuja.Czlowiek dobiera melodie do stanu duszy swojej ,Wtedy gdy sie w swych wywodach gubicie to od razu gramatyka ,a czy jo mom obowiazek godkom okupanta godac ,na luzycach jak by nie bylo swoja godka Maja.Ino wom godka sie nie podobala za co w szkole nedza lola.Tako klamstwem i obluda nie zbudujecie jednego narodu ,bo zawsze bedzie chciol byc jedyn rzeznik lepszy od drugiego.A muzyke jaka proponujesz to ci od swastyki u siebie sluchaja wiec niczym sie wlasciwie nie roznicie ,czy niemiecko czy polsko swastyka je po jednym kicie.Co zachciwo sie zas szabrowania bo w pokoju szabrowac nie idzie.Czytam Bialczynskiego to i wiedze ze niewidze roznicy miedzy faszystami.Te wybranstwo wom przewraco w Lebach na calego,nie wystarczy na Slezy tancowac i po logniu lazic jak sie nie ma tego co powinno to bebnowanie nie pomoze a juz wcale w sobie zadufanie i samego siebie oklamywanie,ani lama ani szamam to dziesz katolicki ksiadz nie moze tego Gorze Cisy wziac.Coz biedni polscy rzeznicy ze nie wiecie ze w jednosci narodow sila.Wymyslili se schlachta nie od rzeznika.coz to szlachetnego w podrzynaniu innym gardel ,po przejsciu tych schlachetnych zostawaly puste miasta i wsie i kobiety pogwalcone.Czasem czytajac u bialczynskiego wasze wypociny czlowiek nie wie czy plakac czy smiac sie z tego . Czas glowa o mur stuknac a noz wam oswieci ,dla szczescia waszych dzieci ,ze w jednosci miedzy narodami sila i wybrancow nie ma.Teraz dalej z gramatyka dobrze wiesz gdzie mi to lata ,bo te zagrywki znam proba zmiany tematu jak u jechowych.Oj cisna Cisie sie na mise a na Cise dalej cisa bo to Cisie na klamcach nie zalerzy i dalej patrzy Cisa w cisy.

 15. marek pisze:

  spokojnej nocy

  marek

 16. Maria_st pisze:

  Dziekuje Marku i wzajemnie Tobie życze spokojnej nocy ❤

 17. Mezamir pisze:

  Jestem twoim bogiem
  Jestem twoim kultem
  Jestem twoją wiarą

  Trzymam w ręku odpowiedź
  Jeśli zdołasz powiedzieć czym ona jest,
  Dam ją tobie

  Jeśli chcesz się poczuć ważny
  Jeśli pragniesz mieć pewność,że masz rację
  Dam ci odpowiedź

  Wtedy sam sobie udowodnisz
  Możesz być pobożnym,prawym,skazującym
  Możesz kogoś skrzywdzić – skrzywdź kobietę
  Dla ciebie możemy wymyśleć niewiernych
  Znajdź ich pośród dzieci

  Opisz mi swoją wiarę – a ja się objawię
  Twoją prawdą,twoim dowodem
  Odpowiedź której szukasz to odpowiedź jaką znajdziesz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.