Maya, matrix, jaskinia Platona

Wiele razy dyskutowaliśmy na łamach Mistyki Życia o istocie dualizmu i dualności w świecie materii. Współistnieniu dobra i zła i cykliczności wszystkich procesów. Okazuje się ze poglądy „różnych szkół” są bardzo podobne. Szkoła platońska twierdziła, że na Ziemi obserwujemy tylko cienie, a główne źródło światła istnieje poza czasem i przestrzenią.
jaskinia Platona
Bardzo podobną rolę pełni „zasłona Mayi” termin używany w hinduizmie. Bóg ( niewyczerpana Światłość) przejawia się tutaj na Ziemi w postaci Mayi (materii) złudzenia- praktycznie zlepku atomów. Prawdziwe światło( światłość) istnieje poza materią i czasem. Wydaje się, że poszukiwanie obcych cywilizacji w Kosmosie nie ma najmniejszego sensu. Cywilizacje, które nie potrafią zagęszczać materii stoją na bardzo niskim poziomie, natomiast przedstawiciele tych cywilizacji, które to potrafią kontaktują się w sposób pozazmysłowy z osobami o wysokich wibracjach albo z dziećmi , które posiadają niewinne dusze i czyste serca(objawienia maryjne).Nadchodząca Epoka Wodnika ma być tą epoką, w której istota ludzka odzyska utracone niegdyś moce .Oczywiście na przeszkodzie tego może stanąć „sztuczny matrix- sieć w.w.w. i wszelkiego rodzaju elektronika, która będzie się starała budować wirtualne światy i jednocześnie rolę człowieka sprowadzać do biologicznej maszyny. Każdy z nas, dosłownie każdy potrafi zagęszczać i rozrzedzać swoje ciało i czynić cuda identyczne jak czynił Chrystus. Wystarczy tylko jednoczyć się z Bogiem w modlitwie czy medytacji i odczuwać jego wszechobecność, zdawać sobie z tego sprawę że w rzeczywistości jesteśmy również światłem, które w sposób dualny w postaci materialnego ciała i duszy przejawia się na Ziemi. Wielcy mędrcy powiadali śmierć de facto nie istnieje- jak można zniszczyć energię? .Einstein sformułował swoje słynne równanie E=mc2 dowodzące że materia i energia to jedno ,a czas to po prostu odległość danych dwóch następujących po sobie wydarzeń. W świecie za zasłoną śmierci dualność nie istnieje podobnie jak nie istnieje płeć duszy .Prawdopodobnie dualność ta może też nie istnieć wewnątrz duchowego świata każdego z nas, jeśli potrafimy tylko wyzwolić się z okowów materii. Namiastkę tego stanu możemy doświadczyć zarówno podczas zwykłego snu jak i też odczuć w czasie głębokiej medytacji.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Ezoteryka, Matrix, Obserwacje Słońca, Świadomość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Maya, matrix, jaskinia Platona

 1. margo0307 pisze:

  Piękna ta piosenka w wykonaniu Basi ❤
  "…Przez ile lat nie odważy się nikt zawołać, że czas zmienić świat ?…
  Odpowie ci wiatr wiejący przez świat
  Odpowie ci Bracie tylko wiatr…" 🙂

 2. Mezamir pisze:

  Media CIA naciskają na katastrofalną w skutkach wojnę z Rosją.
  Udo Ulfkotte powiedział publicznie to co myśli ponieważ boi się wojny między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją.

  „Niemieckie i amerykańskie media próbują sprowadzić wojnę na ludzi w Europie i sprowadzić wojnę na Rosję”, powiedział w wywiadzie dla RT. „Minęliśmy punkt bez powrotu, i mam zamiar wstać i to powiedzieć […] nie jest w porządku to czego dokonywałem w przeszłości, aby manipulować ludźmi, aby siać propagandę przeciwko Rosji, i nie jest w porządku to co robią moi koledzy, i co robili w przeszłości, ponieważ są oni przekupieni by zdradzać ludzi, nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie. […] Bardzo obawiam się nowej wojny w Europie, i nie chcę widzieć tej sytuacji ponownie, ponieważ wojna nigdy nie przychodzi sama z siebie, mamy zawsze ludzi którzy do niej dążą i nie są to tylko politycy, ale dziennikarze też. […] Zdradziliśmy naszych czytelników, tylko po to by dążyć do wojny. […] Nie chcę już dłużej tego robić; Mam dość tej propagandy. Żyjemy w republice bananowej, a nie w państwie demokratycznym, gdzie mamy wolność prasy.”

  Dla rządzącej oligarchii finansowej, która kontroluje Stany Zjednoczone, wojna jest niestandardowym narzędziem centralizacji i utrzymania władzy i ustanowienia światowego porządku monetarnego. Zaślepione pychą i arogancją, elity uważają, iż wojna z Rosją zaszachuje geopolityczne aspiracje tego narodu, które postrzega jako zagrożenie, podobnie zresztą jak aspiracje Chin. Szachowanie i rzucanie wyzwań Rosji jest dokładnie tym działaniem, a wojna na Ukrainie, która ostatnio zniknęła z nagłówków gazet jest tego elementem.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/wiodacy_niemiecki,p1271279219

 3. Andrzej pisze:

  Bardzo piękny utwór, proszę zauważyć, że to bardzo młoda osoba, jaki to musi być talent, wierzę, że zrobi dużą karierę właśnie w tym kierunku. Co do samego wpisu, zgadzam się z autorem. Rozmowa z Bogiem jest bardzo ważna, wydaje mi się, że dużo daje i podnosi człowieka na duchu, tylko na prawdę trzeba się wczuć a nie standardowo „klepać”.

  • margo0307 pisze:

   Ksiądz W. Sedlak pisał:
   „…Życie jest światłem…
   Żywy ustrój, to magnetyczny mechanizm, w którym procesy chemiczne i elektroniczne są poruszane słabymi i średnimi polami magnetycznymi, odmierzającymi czas życia układów…”

   Słowa te przyszły do mnie po obejrzeniu poniższego filmiku 😉

 4. Dawid56 pisze:

  Zawsze uważałem że plus nieskończoność= minus nieskończoność 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s