Bąbelkowa przyszłość

Przeznaczenie nie dba o szczegóły, liczy się tylko efekt końcowy.

Przyszłość powinna być „wygładzona” .Nie powinno być wniej żadnych wybrzuszeń, ani dziur, w przeciwnym wypadku nieuprządkowanie czasoprzestrzeni spowoduje zaistnienie zbyt wielu pętli czasowych. Te pętle czasowe to nic innego tylko powstanie karmy, która trzeba „wyrównać” Jako dziecko przeczytałem pewna bajkę o Bartku lekarzu.Bartek zawarł układ ze Śmiercią. Kiedy Śmierć „stała” w nogach pacjenta można było uratować i po jakimś czasie wyzdrowiał, natomiast jeśli Śmierć stała przy głowie chorego to była mu przeznaczona Śmierć. Bartek bardzo długo godził się na taki układ ze Śmiercią, do momentu kiedy zachorowała piękna dziewczyna. Była ona jedynaczką, którą rodzice bardzo ukochali, Bartek postanowił za wszelka cenę wyrwać dziewczynę z objęć Śmierci, która niestety stanęła przy głowie dziewczyny. Bartek przekręcił łóżko i Śmierć znalazła się w nogach. Śmierć ponownie stanęła przy głowie dziewczyny, a Bartek znowu przekręcił łóżko. W końcu Śmierć powiedziała: dziewczyna będzie żyć, ale ty Bartku udaj się ze mną do pewnej jaskini gdzie znajdują się palące się świece. Długość każdej świecy symbolizowała ilość lat ile danej osobie pozostało do życia. Bartek zwrócił uwagę na dogasający ogarek i zapytał Śmierci czyje to Życie , a Śmierć odpowiedziała- Bartku to Twoje Życie. Bilans musi wyjść na zero – życie za życie. Wybrzuszenia w czasoprzestrzeni , które zaistniały w filmie „Powrót do przyszłości” po cofnięciu się przez Martina Mc Fly’a do roku 1955, spowodowały zaistnienie pętli czasowych, które trzeba było potem skorygować nawet w roku 2015 .Po prostu te nowe pętle czasowe miały bezpośredni wpływ na przyszłość( teraźniejszość -rok 1985). Pojawiło się parę ścieżek przyszłości , jednak pomimo tego ,że przyszłość była niejako ze ścieżki równoległej , to ilość osób się zgadzała, zmieniły się tylko okoliczności dla nowej przyszłości i sytuacje.

Przeznaczenie i konsekwencje próby jego zmiany są tematem innego filmu „Oszukać przeznaczenie”.

„Fabuła
Alex Browning (Devon Sawa) jest obdarzony przekleństwem wiedzy – wie kiedy, jak i gdzie przyjdzie śmierć. Przerażający dar Aleksa objawia się, gdy nastolatek wsiada do samolotu, udając się na wycieczkę ze swoją klasą do Paryża. W kabinie samolotu, zapięty pasami i gotowy do startu, doświadcza swojego pierwszego, potężnego przeczucia. Widzi, jak samolot eksploduje w kuli ognia zaraz po starcie. Czując nadchodzącą katastrofę, Alex wpada w panikę i nalega, by wszyscy opuścili samolot. Część uczniów faktycznie opuszcza samolot, ale wściekają się, że stracili okazję zobaczenia Paryża. Przerażające przeczucie Aleksa zmienia się w jednak w tragiczną rzeczywistość – Boeing 747 eksploduje w powietrzu. Zszokowani i zmieszani ocaleni ludzie usiłują zrozumieć, w jaki sposób Alex był w stanie przewidzieć katastrofę. Nie jest to jednak koniec ich problemów – niedługo później zaczynają ginąć w dziwnych okolicznościach.
Pierwszą ofiarą pada Tod Waggner (Chad E. Donella), najlepszy przyjaciel Aleksa, którego brat zginął już w eksplozji samolotu. Alex, pochłonięty całą sprawą coraz to bardziej, po śmierci kolejnej ocalałej z lotu 180, Terry Chaney (Amanda Detmer), dostrzega pewną zależność w dwóch feralnych wypadkach. Jego przyjaciele giną w takiej kolejności, w jakiej siedzieli w pechowym samolocie. Obrażenia, jakich doznają, odpowiadają tym, których doznali by, gdyby z niego nie wysiedli. Alex przedstawia swoje spostrzeżenia przyjaciołom, jednak nikomu nie jest łatwo zaakceptować jego pomysły. Kolejną osobą w kolejności do uśmiercenia zdaje się być nauczycielka, Valerie Lewton (Kristen Cloke). Alex decyduje się ostrzec kobietę, lecz ta odczuwa fobię przed chłopakiem, od kiedy była świadkiem śmierci Terry w obecności Aleksa. Koniec końców, pani Lewton ginie w makabrycznym wypadku w domu, a Browning spieszy, by ostrzec pozostałą trójkę ocalałych. Niedługo potem ginie Billy Hitchcock (Seann William Scott), a Alex, Clear (Ali Larter) i chłopak Terry, Carter (Kerr Smith) zdają się być ostatecznymi ofiarami, pozostałymi dla śmierci. Clear, wspólnie z Aleksem, stawia jednak czoła śmierci i udaje im się ją oszukać, głównie dzięki heroicznemu wysiłkowi Aleksa, który decyduje się oddać życie za Clear, lecz ostatecznie zostaje odratowany przez lekarzy.
Pewien czas później, Alex Browning, Clear Rivers i Carter Horton okazują się być już zażyłymi przyjaciółmi. Wydarzenia sprzed kilku miesięcy pozostawili daleko za sobą i żyją pełnią życia, wreszcie odwiedzając urokliwy Paryż. Na miejscu jednak Aleksa zaczynają atakować ponowne wizje, a Carter zostaje ostatecznie posiekany przez miejski znak. Ostatnią ofiarą jest Alex, który zostaje zabity przez cegłę.”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oszuka%C4%87_przeznaczenie
Było wiele kontynuacji tematu zaprezentowanego w filmie Oszukać Przeznaczenie. Pojawiły się filmy „klony” tego filmu. Oszukać przeznaczenie 2,3,4 a nawet 5.

Wniosek wypływa jeden można zmienić przyszłość, ale zgodnie z zasadą zachowania energii bilans tej zmiany musi „wyjść na zero”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Człowiek, Przeznaczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Bąbelkowa przyszłość

 1. Mezamir pisze:

  Polecam następujący zestaw filmideł

  Interstate 60
  Mr. Destiny
  The Family Man
  Retroactive
  What Dreams May Come
  Sun Taam
  Stranger Than Fiction

  House of Dreams 2011
  Others
  The Orphanage 2007
  The Sixth Sense

  Premonition
  Ghost Hound

  Kurosawa Dreams
  Bai She Chuan
  Photographer of the Elves
  Spirited Away: In the Land of the Gods
  Seikimatsu Occult Gakuin.
  Origin – spirits of the past

  Nausicaa z Doliny Wiatru
  Hoshi wo Ou Kodomo
  Ostatni strażnik magii
  Mój Sąsiad Totoro
  Ponyo

  Ruchomy zamek Hauru
  Kiki’s Delivery Service
  Grający z talerza

  Większość to filmy animowane ale jeśli ktoś nie lubi
  to niech się skupi na fabule bardziej niż na wyglądzie.

  • Mezamir pisze:

   Thriller fantastyczny pod tytułem „Trzynaste Piętro”
   opowiada o dziwnej teorii, która była głoszona dawno temu przez greckiego filozofa Platona, który uważał, że świat istnieje tylko w naszej wyobraźni, ale rzeczywistość tej teorii jest zupełnie inna. Współczesna technologia i komputery umożliwiają w dobie dzisiejszej symulować wyprawy kosmiczne jak i eksplozje nuklearne.
   Nikt nie jest w stanie powołać do życia świat, który do złudzenia przypomina realną rzeczywistość. Świat gdzie nie wiadomo co jest prawdą, a co jest mitem. W pewnej korporacji na trzynastym piętrze swoją siedzibę mają dwaj wizjonerzy Douglas Hall i Hannon Fuller którzy stworzyli realną replikę Los Angeles z roku 1937 zrobili to na razie w pamięci komputera. Pewnego dnia gdy dochodzi do morderstwa Fullera wszystkie dowody wskazują że w tą sprawę zamieszany jest Hall. Po pewnym czasie dochodzi do wyjaśnienia sprawy. Wkrótce okazuje się że Hall został wciągnięty w pewną intrygę, która zaczyna się w realnym świecie, a kończy w świecie wirtualnym.

   Częstotliwość / Frequency (2000)
   Pełen tajemnic thriller o dwóch mężczyznach, którym dana jest możność manipulowania czasem i przestrzenią w celu zmienienia przeszłości, co jednak prowadzi do fatalnych konsekwencji. „Częstotliwość” to poruszająca historia science-fiction opowiadająca o ojcu i synu, rozdzielonych nieznanym wymiarem, ścigających się z czasem aby nie dopuścić do morderstwa, które wydarzyło się 26 lat wcześniej.

   Obejrzałbym sobie jakiś dobry film…coś tajemniczego,w stylu tych filmów które wymieniałem…im więcej filmów poznaję tym mniej filmów zostaje do obejrzenia 🙂

 2. Mezamir pisze:

  Bartek przekręcił łóżko i Śmierć znalazła się w nogach. Śmierć ponownie stanęła przy głowie dziewczyny, a Bartek znowu przekręcił łóżko. W końcu Śmierć powiedziała: dziewczyna będzie żyć, ale ty Bartku udaj się ze mną do pewnej jaskini gdzie znajdują się palące się świece. Długość każdej świecy symbolizowała ilość lat ile danej osobie pozostało do życia. Bartek zwrócił uwagę na dogasający ogarek i zapytał Śmierci czyje to Życie , a Śmierć odpowiedziała- Bartku to Twoje Życie. Bilans musi wyjść na zero – życie za życie.

  To by znaczyło że ilość martwych i żyjących musi być ciągle stała ,a nie jest

  • Dawid56 pisze:

   Nie tu nie chodzi o martwych i żyjących, tylko o przeznaczenie. Tej dziewczynie było pisane odejście z tego świata. Trzeba było poświęcić inne życie aby ja uratować .
   P.S Przecież istnieje reinkarnacja i inne planety.Jak policzysz ilość wszystkich dusz we Wszechświecie?

 3. Mezamir pisze:

  No własnie,jak to policzyć?

  Jeśli bilans musi wyjść na zero,to znaczy że gdzieś ubywa istot żyjących
  skoro ludzi na Ziemi jest coraz więcej.

  Co by się stało,gdyby ludzie na Ziemi osiągnęli zbyt wysoki poziom rozwoju
  aby nadal być ziemianami?

  Wtedy w miejsce ziemian,wcielałyby się istoty z niższych światów
  i może właśnie o to chodzi z tym cyklicznym,nagłym końcem życia na Ziemi?
  Pojawiają się istoty prymitywne,które w pierwszych swoich ziemskich inkarnacjach wywołują zagładę a następnie wcielają się ponownie na Ziemi (lub niżej skąd muszą na Ziemie wrócić)
  aby ewoluować duchowo.

  Czemu o ludziach mających potężne duchowe moce,można czytać w księgach sprzed wieków?
  Dlaczego dziś nikt taki nie żyje?

  Bo dawniej na Ziemi ciągle byli obecni ci którzy odbywali tutaj swoją ostatnią inkarnację
  a obecnie nikogo takiego już nie ma w tym wymiarze,wszyscy pracują na wyższych światach
  z naszej perspektywy zwanych Niebem.

  Jednocześnie dla światów niższych,nasz wymiar jest niebem
  do którego dostaje się coraz więcej istot z niższych światów
  i dzięki nim ilość konfliktów wzrasta,przynoszą ze sobą to czym żyli w świecie dolnym.

  Nawet na przykładzie religii można to zaobserwować.
  Dlaczego jeden kościół zniszczył tyle różnych tradycji?
  Ano dlatego,że te dawniejsze tradycje,doprowadziły do zaprzestania kolejnych wcieleń ich wyznawców tutaj na Ziemi,gdzie zostali tylko ci nowi,z niższych planet.

  W takim razie jaką mają szansę na awans,skoro zniszczyli wszystko co mogło go im zagwarantować?
  Ano,jeszcze co nieco zostało z tej dawnej wiedzy,tyle że w strzępach.

  Może więc,powrót bogów o którym mówi wiele tradycji,oznacza że gdy metody gwarantujące awans znikną z naszego wymiaru,istoty z wyższych światów powrócą,aby dać istotom z niższych światów które awansowały do poziomu ziemskiego,szansę na awans do światów,z których pochodzą ci wracający na Ziemie bogowie?
  Teraz tak,ponieważ tych światów jest wiele i bogów jest wiele,w różnych częściach świata pojawia się inny bóg,a to z kolei wpływa na pewne różnice w tradycjach całego świata

  Co ciekawe,jest też bardzo wiele i to fundamentalnych spraw
  które są dla wszystkich tradycji wspólne,istniejące różnice
  dotyczą spraw raczej niezbyt głębokich a podobieństwa esencjonalnych.

  • JESTEM pisze:

   „Czemu o ludziach mających potężne duchowe moce,można czytać w księgach sprzed wieków?
   Dlaczego dziś nikt taki nie żyje?”

   A może żyją, ale sława ich już nie interesuje?
   Albo ich się wyszydza jak np. z De Mello, Ekharta Tolle, Kate Byron i wielu, wielu podobnym…… , by pomniejszyć z jakiegoś powodu ich „duchowe moce”?

 4. Dawid56 pisze:

  Cytat z Tybetańskiej Księgi Umarłych o przechytrzaniu śmierci:
  „Dlatego też-twierdzą- należy starannie dokonać obrzędu „przechytrzania śmierci”. Odwrócenie każdej z zewnętrznych i wewnętrznych zapowiedzi śmierci to tzw . „zabijanie bogów”Jeżeli nie uda się uniknąć największych grzechów, i gdy nawet przechytrzywszy wszelkie oznaki śmierci nie uda się ich odwrócić- należy zastosować instrukcję e o „przeniesieniu świadomości””

  • margo0307 pisze:

   „…należy starannie dokonać obrzędu „przechytrzania śmierci”…”

   Nie wiem jak się dokonuje ten obrzęd przechytrzenia śmierci ale wiem, że nie należy zaglądać śmierci w oczy kiedy już przyjdzie, choć pokusa ponoć jest wielka, kiedy uchylają się „wrota”…

 5. A58 pisze:

  „Przeniesienie świadomości” to jest metoda na nieśmiertelność.Narazie pseudo bogowie tą wiedzę Przodków trzymają dla siebie.

 6. A58 pisze:

  „Inwestycja w swój rozwój i poznanie tajników wiedzy prowadzącej do wyzwolenia to 850 zł .
  Więcej szczegółowych informacji każda zainteresowana osoba otrzyma mailem ,po telefonicznym zgłoszeniu accesu.”

  To info z krainy Oz.i komentarz do tego :

 7. Mezamir pisze:

  Inwestycja w swój rozwój i poznanie tajników wiedzy prowadzącej do wyzwolenia to 850 zł .

  XD

  Duchowość – tylko dla BOGAtych 😀

  • Michaela pisze:

   Cenę chyba podyktował wkurzony MARDUK 😮

  • mały budda pisze:

   Zabawne.Można sprzedać wirusa i zarobić.
   Mogę jedynie stwierdzić, iż kontaktu z przodkami nie mają i mieć nie będą.
   Czy znają mowę przodków, którzy pozostawili artefakty mówiące poznaj sam samego siebie.
   Budda powiedział by, iż ludzie tworzą siebie jako postacie demonów.
   Przykre, lecz prawdziwe oszukują siebie a później innych naiwnych.

  • mały budda pisze:

   To jest iluzja gry ,którą toczą jak syzyfowa praca.
   Budda powiedział by, że zrozumienie,mądrość i wolność napływają spontanicznie w trakcie spokoju i ciszy.
   Spokój i cisza są ,jak prąd rzeki.
   Powinni wiedzieć,że żaden statek nie dopłynie do celu, kiedy prąd rzeki ma nurt gwałtowny.
   Próbują płynąć do nieba na stresie.
   Więc nagroda nie będzie nagrodą, lecz zmorą i utrapieniem dla duszy.

 8. mały budda pisze:

  Air – Johann Sebastian Bach: http://youtu.be/rrVDATvUitA

  Poezja dla duszy. Kiedy słyszę w/wym. Bacha.
  Wysłuchałem się wczuwając się wibracje płynącej muzycznej poezji.

 9. Teresa Chacia pisze:

  Nie idź za mną
  bo prowadzić Cię nie mogę
  jak kawaler za piękną panną
  przeciez Ty masz swoją własną drogę

  Nie idź przede mną
  bo za Tobą nadążyć nie mogę
  moje dorównanie będzie nadaremno
  przecież ja mam swoją własną drogę

  Idź po prostu obok
  bądź moim przyjacielem
  krok po kroku w krok
  czy pragnę aż tak wiele.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s