Starless and Bible Black, Starless- King Crimson cz. 4 i…motto Matki Teresy z Kalkutty

Wydaje się, że w świetle ostatnich rozważań o Archontach, treść utworów z obu tych płyt oraz ich przesłanie staje się bardziej zrozumiałe. Tytuł pierwszej płyty w polskim tłumaczeniu oznacza bezgwiezdną biblijną Czerń – Otchłań. Jednym z utworów na tej płycie jest utwór zatytułowany Great Deceiver ( Wielki Oszust) co można przetłumaczyć- Szatan, inny z utworów nosi tytuł taki sam jak cała płyta. Wiele razy zastanawiałem się na tym tytułem siódmej z kolei płyty zespołu King Crimson. Piotr Kaczkowski tłumaczył go jako Bezgwiezdny i Biblia Czarna albo Bezgwiezdny jak Biblia Czarna, do mnie natomiast bardziej przemawia tłumaczenie słów Bible Black jako Biblijna czerń lub ciemności biblijne , podobnie do jednej z plag które dotknęły Starożytny Egipt za czasów Mojżesza.

Owa biblijna czerń może być też NIEPAMIĘCIĄ- zborową niepamięcią minionych pokoleń( historyczną całej ludzkości sprzed ok. 3100 p.n.e) i niepamięcią przedurodzeniową naszych przeszłych wcieleń. Być może Grzech pierworodny polegał zupełnie na czym innym niż opisuje to Biblia .Ów grzech pierworodny to po prostu uwięzienie Dusz Ludzkich na Zamku Karmazynowego Króla, a sam Zamek Karmazynowego Króla to po prostu przedsionek Piekła. Mało optymistyczna jest zawartość ostatniej ósmej( o charakterze fazy Skorpiona) płyty King Cimsom – Red. Już same tytuły mówią wiele za siebie Red-Czerwień, Fallen Angel-Upadły Anioł, One more red nightmare, ( Jeszcze jeden więcej czerwony nocny upiór , czerwona nocna zmora, Providence-opatrzność, Starless- Bezgwiezdny. Końcowy utwór płyty Red Kończy się przejmującym krzykiem Starless and Bible Black.Na pewno też nie tchnie optymizmem, tym bardziej że prawie wszystkie utwory mówią o buncie Aniołów i ich sennej obecności. Providence- Opatrzność to utwór instrumentalny, rodzi się jednak cały czas to pytanie dlaczego na świecie tym fizycznym tak trudno zaznać prawdziwego Szczęścia. Być może ze jedyną prawdziwą odpowiedzią jest przerażający chichot Belzebuba.To miejsce gdzie żyjecie, jest Zamkiem Karmazynowego Króla – tutaj tu na Ziemi, tutaj ja jestem Panem.

Ta prawdziwa światłość istnieje w każdym z nas a ta sztuczna to po prostu Słońce , którego jesteśmy w fizycznym świecie więźniami. Bez Słońca nie ma Życia- jesteśmy po prostu jego niewolnikami.
Ja jednak dodałbym od siebie zupełnie inne słowa, słowa Matki Teresy z Kalkutty:

Mimo wszystko…
Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni
Kochaj ich, mimo wszystko

Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm
Czyń dobro, mimo wszystko

Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych
przyjaciół i prawdziwych wrogów
Odnoś sukcesy, mimo wszystko

Twoja dobroć zostanie zapomniana już jutro,
Bądź dobry, mimo wszystko

Szlachetność i szczerość wzmagają twoja wrażliwość
Bądź szlachetny i szczery mimo wszystko

To, co budujesz latami może runąć w ciągu jednej nocy
Buduj, mimo wszystko

Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy,
mogą cię jednak zaatakować, gdy im pomagasz
Pomagaj, mimo wszystko

Dając światu najlepsze, co posiadasz,
otrzymujesz ciosy,
Dawaj światu najlepsze, co posiadasz,
Mimo wszystko

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, OSTRZEŻENIE, Słońce i Natura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Starless and Bible Black, Starless- King Crimson cz. 4 i…motto Matki Teresy z Kalkutty

 1. Mezamir pisze:

  Piotr Kaczkowski tłumaczył go jako Bezgwiezdny i Biblia Czarna albo Bezgwiezdny jak Biblia Czarna, do mnie natomiast bardziej przemawia tłumaczenie słów Bible Black jako Biblijna czerń lub ciemności biblijne , podobnie do jednej z plag które dotknęły Starożytny Egipt za czasów Mojżesza.

  Ja sądzę że Czerń Biblijna może być symbolicznym przedstawieniem instytucji
  Oto dlaczego tak uważam.

  „W otoczeniu Papieża byli ludzie, którzy pozytywnie odnosili się i odnoszą do do prawicowych, faszystowskich dyktatur pod warunkiem, że były życzliwe dla Kościoła katolickiego. Należeli do nich miedzy innymi:

  a) kardynał Angelo Sodano, sekretarz stanu, w hierarchii watykańskiej osoba nr 2, nuncjusz w Chile za czasów faszystowskiej dyktatury Augusto Pinocheta, z którym utrzymywał przyjazne stosunki oparte na zgodności poglądów politycznych.

  b) kardynał chilijski Jorge Medina Estevez, Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny, sympatyk faszystowskiego zbrodniarza i ludobójcy Augusto Pinocheta. O braku szacunku kardynała do demokracji i przynajmniej pośredniej, legitymizacji dyktatury świadczy wypowiedź z sierpnia 1990 roku „Demokracja nie oznacza automatycznie, że Bóg chce, aby ona była stosowana w praktyce”.

  c) kardynał kolumbijski Alfonso Lopez Trujillo, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny która jest bardzo negatywnie nastawiona do antykoncepcji i świadomego macierzyństwa. Kardynał był zaangażowany w zwalczanie antyfaszystowskiej teologii wyzwolenia. Nie potępiał, gdy był sekretarzem a następnie przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej, krwawych dyktatur na swoim kontynencie, a wręcz pomagał faszystom.

  d) Kardynał włoski Pio Laghi – kiedy był nuncjuszem apostolskim w Buenos Aires popierał krwawą faszystowską juntę argentyńską. Kościół argentyński współdziałał aktywnie w stosowaniu represji przez swych faszystowskich kapelanów wojskowych. Organizacja znana pod nazwa Matki z Plaza de May złożyła we włoskim wymiarze sprawiedliwości oskarżenie biskupa o współprace z faszystowską dyktaturą argentyńską. Nie ma to oczywiście skutków prawnych, ponieważ kardynał sprawujący urząd Prefekta ds. Wychowania katolickiego, zgodnie z traktatami laterańskimi, korzysta z immunitetu dyplomatycznego.

  Jan Paweł II czyli Karol Wojtyłą podczas swojej wizyty w Chile w październiku 1987 roku, legitymizował, swoimi działaniami faszystowskiego dyktatora Augusto Pinocheta – udzielił mu komunii, wspólnie, Papież i dyktator, wystąpili na balkonie pałacu La Moneda przed tłumem sympatyków Augusto Pinocheta. Wspólnie modlili się w pałacowej kaplicy tego faszystowskiego dyktatora.

  W czasie wizyty Papieża Karola Wojtyły JP2, faszystowska policja brutalnie tłumiła demonstracje przeciwników zbrodniczego, ludobójczego dyktatora. O tej podróży wspomina, kardynał Angelo Sodano w liście prywatnym z 18.02.1993 roku dołączonym do depeszy Jana Pawła II z życzeniami z okazji złotych godów faszystowskiego dyktatora Pinocheta. Informując na wstępie, że jego zadaniem jest przekazanie jego Ekscelencji (Pinochetowi) i jego czcigodnej małżonce odręcznego pisma papieskiego jako dowodu szczególnej życzliwości, stwierdził, że Jego Świątobliwość (Jan Paweł II) zachowuje pełną wzruszenia pamięć o spotkaniu z członkami jego rodziny z okazji swej niezwykłej wizyty pasterskiej w faszystowskim Chile.

  Nic dziwnego, że Watykan zaangażował się w obronę nazistowskiego dyktatora, kiedy ten został zatrzymany w 1998 roku w Wielkiej Brytanii, pod zarzutem ludobójstwa.

  Jan Paweł II, podczas wizyty w Argentynie w 1987 roku, zamiast prosić o przebaczenie za popieranie przez znaczną część argentyńskiego kościoła katolickiego krwawej faszystowskiej junty argentyńskiej i zrobić uczciwy rachunek sumienia, starał się zapobiec wprowadzeniu ustawy zezwalającej na rozwody. Zwykłe matactwo w marnym stylu.

  Jan Paweł II zniszczył ekumenię i pochwalał zbrodniarza Stepanica

  Rozsypała się papieska koncepcja ekumenizmu oparta na poniżaniu tzw. braci odłączonych, która by gwarantowała, w dającej się przewidzieć przyszłości, zjednoczenie Kościołów chrześcijańskich: prawosławia, protestantyzmu i katolicyzmu. Całkowitą klęskę poniósł Jan Paweł II w kontaktach z Cerkwią Prawosławną. Polityka zmierzająca do tzw. ewangelizacji ludności na terenie Rosji, Białorusi i Ukrainy prowadziła i nadal prowadzi do nasilającego się konfliktu z Kościołem prawosławnym, zwiększenia nacjonalizmu i w rezultacie do wzrastającej wrogości pomiędzy społeczeństwami.

  Dyplomacja watykańska za pontyfikatu Jana Pawła II aktywnie włączyła się w dezintegrację Jugosławii. Dodatkowo, Papież Karol Wojtyła podczas swojej pielgrzymki w 1994 roku do Zagrzebia w Chorwacji, wzmocnił faszystowskich nacjonalistów chorwackich, którzy w 1995 roku zaatakowali Serbów w Krajinie, mieszkających tam od wieków, i zmusili setki tysięcy z nich do ucieczki, a dziesiątki tysięcy wymordowali w nazistowskim amoku. Dodać należy, że beatyfikowanie, co najmniej, kontrowersyjnych postaci, takich jak np. znany nazista i ludobójca Alojzije Stepinac – chorwacki kardynał, który współpracował z ludobójczym reżimem ustaszowskim, potęguje rozdźwięki pomiędzy różnymi wyznaniami i napawa niesmakiem”.

  PS. Mojżesz jest postacią fikcyjną jak Abraham,jedynym dowodem ich historyczności jest teologia
  sprzeczna z archeologią i historią.

  • Dawid56 pisze:

   Tak jak nie ma dowodu historycznego na istnienie Mojżesza taj i nie ma na istnienie Kryszny- w ten sposób do niczego nie dojdziemy, bo zaczniemy wątpić w historyczne Mieszka I.

   • Mezamir pisze:

    Z tą różnicą że pierwowzory Mojżesza i Abrahama można znaleźć w Wedach
    a tam nikt nie przedstawia postaci mitologicznych jako historycznych.

  • Dawid56 pisze:

   Mezamirze , dlaczego sądzisz ze Jan Paweł II mógłby popierać ustawę rozwodową? Nawet dzisiaj papież Franciszek nie wiadomo czy poparłby ten projekt.Ja widzę jednak wyjątkową niechęć nieżyjącego już patriarchy Aleksieja II do kontaktów z papieżem Janem Pawłem II.To jego sprzeciw spowodował że Jan Paweł II nie odwiedził Moskwy ( odwiedził Ukraine ,Litwę,Białoruś też kraje prawosławne). Zbliżenie stanowisk Kościoła katolickiego i prawosławnego pod względem Doktryny Wiary jest możliwe.W naszym kraju istnieją cerkwie prawosławne na białostoczczyźnie, czy Podlasiu i nikomu to nie przeszkadza

   • Mezamir pisze:

    W naszym kraju istnieją cerkwie prawosławne na białostoczczyźnie, czy Podlasiu i nikomu to nie przeszkadza

    Nikomu?Wśród zwykłych ludzi może i nikomu
    (chociaż są fanatyczni nadgorliwcy którym wszystko przeszkadza poza nimi samymi)
    ale wśród elit wojna o władze i wpływy była jest i będzie.

    • siola pisze:

     Pomylka byla jest i nie bedzie,bo ONYCH juz nie bedzie.Koniec z chciwymi wladzy psychopatami dla kturych kradziesz ,mord i szantarz lerza na porzadku dziennym .W jednym daje czarownicy OZ racje nadaja sie psychopaci do utylizacji jak i sama czarownica bo roznicy miedzy nimi nie wiedze .Ta sama banda tylko inne ubranka ,tego co nazywamy sumienien i szacunkiem drugich nie widze ani u sod OMA ANI U go MORA.U obu tylko kto kradnie i pasorzytuje na drugich ma szacunek ,najlepszy przyklad wykorzystanie dzieci do pracy w firmach robia juz niewolnikami dzieci kture same jeszcze nie sa swiadome co z nimi robia.Jakim trzeba byc chamem zeby krasc dziecinstwo innym.I co zmienil ktos los tych dzieci ani mor ani om bo to ten sam glab KA pusta .

     • siola pisze:

      Caly czas odwracaja glowy do tylu szukajac nowego ,sa jak slupy soli do kturych nie trafiaja slowa nowego.Mowia o slowianach ale znaczenia slowa nie znaja a innym uragaja.A sumienie sie odezwie jak nie tu to w niebie.

 2. Mezamir pisze:

  Piotr Kaczkowski tłumaczył go jako Bezgwiezdny i Biblia Czarna albo Bezgwiezdny jak Biblia Czarna

  Nie prościej przetłumaczyć na Bezgwiezdna i Czarna Biblia?

 3. Dawid56 pisze:

  Najstarsze dzieje Państwa Polskiego zapisane są w Kronice Galla Anonima który działał na dworze Bolesława Krzywoustego.Bardzo ciekawe skąd Gall anonim czerpał wiedzę
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kronika_polska_%28Anonima_tzw._Galla%29

 4. siola pisze:

  Z czarnej kosmicznej otchlani przybedzie swiatlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. A58 pisze:

  Będzie wspaniałe oszałamiające widowisko.Potem niewyobrażalne zmiany.Nowa era.

 6. Dawid56 pisze:

  Mam przez to rozumieć ,że to Światło zaświeci dla 7000000000 Ziemian prawda? I nikomu nie zrobi krzywdy?

  • Maria_st pisze:

   Dawidzie, pytasz o Światło……..popatrz na przyrodę a zrozumiesz co się dzieje ……
   Wiele się zmienia, prze–po-wiednie ulegają dezaktualizacji.
   Czy to dobrze czy żle?
   Myślę że prawidłowo .
   Dostrzegamy światło w sobie .
   Nowe ” puka do drzwi” ….korzystanie z „biblioteki w nas” daje wiedzę i mądrość.

 7. siola pisze:

  Dawidzie nie wiem jak bedzie ,ale z mojej strony uwzam ze najwieksza kara dla klamcow i zbrodniarzy bezie to ze karzdy bedzie wiedzial o ich zbrodni i szczegulnie ich wlasne sumienie.To bylo by najwieksza kara bo smierc byla by dla nich wyzwoleniem.

  • Maria_st pisze:

   „ze karzdy bedzie wiedzial o ich zbrodni i szczegulnie ich wlasne sumienie.To bylo by najwieksza kara bo smierc byla by dla nich wyzwoleniem.”

   Tak, to prawda…..
   Bardzo mądrze napisałeś siola, lepiej nie można, ludzie zapomnieli o sumieniu…..a to my sami siebie ” osądzamy „, a nie bogowie, bóg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s