Kronika Akaszy to nie matrix !

Kronika Akaszy(Akasza) to nie matrix, ale próba wyjaśnienia jak i dlaczego. Skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Według kroniki podstawowym wątkiem, który się przejawia, to ścieranie się dwóch wyższych świadomości w Człowieku, tej solarnej- eterycznej i księżycowej astralnej. To wszystko się ściera w ciele fizycznym.. Rudolf Steiner też twierdzi, że obecnie Człowiek składa się z czterech członów: fizykalnego, eterycznego, astralnego i „jaźni”. To bardzo koresponduje z innym podziałem ciała współczesnego Człowieka na ciało fizyczne, astralne, umysłowej przyczynowe. Bardzo ciekawie Steiner opisuje rozwój Świadomości- od tej instynktownej (lemuryjskiej) , instynktowno-umysłowej atlantyckiej do umysłowe ( (woli) Człowieka współczesnego. Oczywiście wg Steinera za cały rozwój Człowieka były odpowiedzialne istoty niekoniecznie fizyczne ale raczej duchowe. Wg Steinera człowiek już przeszedł etap saturnowy, solarny księżycowy obecnie trwa Ziemski etap a przed nami pozostają trzy etapy jowiszowy, wenusjański i wulkanowy. Już w etapie jowiszowym nie ma być śmierci. Co ciekawe to Rudolf Steiner sytuuje Ziemię z jej fizycznością pomiędzy Księżycem, a Słońcem. Słońce jako najbardziej „eteryczne” potem Ziemia półplastyczna, a na końcu Księżyc- najbardziej stały. Teozoficzny rozwój planety Ziemia i Człowieka były ze sobą ściśle związane. Tak jak ciało Człowieka w pierwszych epokach było głównie astralne potem astralno- fizyczne, a na końcu doszedł słoneczny – eteryczny element „Woli”
Steiner bardzo ciekawie wypowiada się n/t „tworzenia przyszłości”
„Rozważmy: kiedy w zupełnie określonych stosunkach łączymy siarkę, tlen i wodór, wówczas na mocy koniecznych praw musi powstać kwas siarkowy. A kto się chemii uczył, umie przepowiedzieć, co powinno nastąpić, jeżeli wzmiankowane materiały przy odpowiednich warunkach wejdą z sobą w związek. Zatem posiadający taka znajomość chemii jest prorokiem w ograniczonej dziedzinie materialnego świata. A proroctwo jego mogłoby tylko w tym razie okazać się błędne, gdyby nagle zmieniły się prawa przyrody. Badacz wiedzy tajemnej dochodzi praw duchowych wprost tak samo, jak fizyk lub chemik- praw materialnych. Czyni to odpowiednio do rodzaju dziedziny duchowej i ze ścisłością jej właściwą. Rozwój ludzkości zależy jednak od tych wielkich praw duchowych. Podobnie jak wbrew wszelkim prawom przyrody nie łączą się nigdy w przyszłości tlen wodór i siarka, również nie znajduje się nic w życiu duchowym wbrew duchowym prawom A kto zna te ostatnie, ten potrafi wejrzeć w praworządność przyszłości.”
Można powiedzieć, że prawa rządzące ruchem planet i Zodiak są jednymi z tych praw.
Kronika Akasza potwierdza też to, co jest zapisane w Wedach życie w formie duchowej istnieje na innych planetach i na Księżycu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Rozwój duchowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Kronika Akaszy to nie matrix !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s