Trzecia płaszczyzna, trzecia siła- połączenie z Centrum Galaktyki

To połączenie można wyprowadzić bardzo łatwo z definicji albo torusa Marko Rodina. Prawdopodobnie jest to ten 13 czarny promień, o którym pisała ś.p. Nnka.
https://nnka.wordpress.com/2012/07/08/czarny-promien-to-13-promien/
Ja bym jednak nie użył słowa „czarny” ale niewidzialny. Jeśli za triadę elektryczną(czynną) przyjmiemy cyfry 1,4,7 a za triadę magnetyczną(bierną) cyfry 2,5,8 to triadzie neutralnej owej trzeciej sile odpowiadają cyfry 3,6,9. byłoby to zgodne z teorią Enneagramu, jak również z tym, co o trzeciej sile mówi Robert Monro’e.

Oznacza to energię, dzięki której Drugie Ciało działa i która prawdopodobnie leży u podstaw procesu myślenia. Nie wiadomo czy energia ta jest właściwa tylko organizmom żywym, i czy jest obecna w polu siłowym i w jakiś sposób modulowana przez te organizmy. Jednak istnieje i posiada pewne charakterystyczne cechy. Wykazuje bliski związek z elektrycznością i magnetyzmem. Można by ją uznać za trzecią w cyklicznej triadzie. Elektryczność ma się do magnetyzmu tak, jak magnetyzm do Siły X, a Siła X do elektryczności. Stąd określenie „trzecia siła”. Może w ten sposób powstała nasza teologiczna Trójca, jako zniekształcenie ustnego przekazu o tej energii sprzed wieków. Znając zależność pomiędzy elektrycznością i magnetyzmem wydaje się prawdopodobne, iż istnienie jednej części triady tworzy równocześnie pozostałe. Więc być może kiedy myślimy, używamy tej trzeciej siły, której przejawem jest jedynie nieznaczny prąd elektryczny bądź zjawiska magnetyczne. Przypuszcza się, że działanie trzeciej siły można wykrywać i mierzyć przyrządami, którymi nauka już obecnie dysponuje. Nie podjęto jednak żadnych konsekwentnych, poważnych badań w tym zakresie. Z drugiej jednak strony nie ma żadnego dowodu, że stosowanie elektryczności lub magnetyzmu, lub jakiejkolwiek kombinacji promieniowania elektromagnetycznego, wzmacniałoby w jakiś znaczący sposób trzecią siłę. Wydają się jednak na nią wpływać, w taki sam sposób jak światło.

W innym miejscu Monroe nazywa tę trzecia siłę po prostu siła PSI – siłą psuchiczna albo twórcza energia myśli.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Ezoteryka, Świadomość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Trzecia płaszczyzna, trzecia siła- połączenie z Centrum Galaktyki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s