Dusza ludzka= ciało astralne czy astralno-mentalne (artykuł dyskusyjny)

Zgodnie z pewną koncepcją Człowiek posiada cztery ciała- Ciało fizyczne, ciało astralne, ciało mentalne, i ciało przyczynowe. Natomiast jednym z najważniejszych pytań, które nurtuje Ludzkość od tysięcy lata jest :Co to jest Dusza ? Można przypuszczać że dusza ludzka mogłaby być ciałem astralno-mentalnym. Miała by ona cechy nieśmiertelności(niezniszczalności energii) i była pozbawiona płci i kształtu. Mogłaby przyjmować jednak dowolny kształt. Tworzona by była jako matryca gwiezdna w momencie urodzin, byłaby również połączona za pomocą ciała przyczynoego z tzw. Nadduszą czyli swoistego rodzaju monadą .W wielu powieściach czy filmach Wymieniany jest też oprócz Duszy Duch. Wielu z nas zapewne zadaje sobie pytanie kim, albo czym jest ten Duch? Wygląda na to, że jest to po prostu ciało astralno-mentalne. Ciało astralno-mentalne może mieć tzw różny kolor w zależności od stopnia rozwoju. Jednocześnie wygląda na to że reinkarnuje się naddusza połączona ciałem przyczynowym z poszczególnymi duszami( żywotami). Tak do końca nie jest wiadome, kiedy następuje wcielenie duszy w ciało człowieka, wiadomo jednak że w momencie porodu następuje dokonanie zapisu gwiezdnego momentu urodzin. Zapis ten jest modyfikowany w ciągu całego życia. Na podstawie zgromadzonych przeżyć. Dusza( ciało astralno-mentalne) ewoluuje w kierunku światła lub ciemności. Przy czym światło to nie jest rozumiane jako światło słoneczne. W zasadzie nie ma znaczenia czy dziecko jest poczęte w sposób naturalny czy było poczęte za pomocą metody In vitro. W obu tych przypadkach dziecko będzie powiązane przyczynowo ze swoja naduszą. Bardziej skomplikowane wydaje się poczęcie metodą klonowania. W tym przypadku nie ma połączenia plemnika z komórka jajową natomiast występuje zastąpienie jądra komórki jajowej jądrem osobnika klonowanego i nie jest to komórka płciowa. Prawdopodobnie i w tym wypadku klon zyskuje Duszę ( swoją matrycę astralno-mentalną ) w momencie narodzin i może być uważany za pełnoprawnego Człowieka posiadającego Duszę. Istnieje jednak zupełnie inna koncepcja, jeśli chodzi o duszę. Zgodnie z tą koncepcją dusza nieodzownie związana jest z życiem. W tym wypadku można powiedzieć, że zaledwie poczęte Życie posiada już Duszę. Wówczas matryca urodzenia byłaby tylko owym ciałem mentalnym, które w kolejnym procesie doskonalenia zyskuje i rozwija Dusza.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Rozwój duchowy, Świadomość. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Dusza ludzka= ciało astralne czy astralno-mentalne (artykuł dyskusyjny)

 1. Cozmo pisze:

  Z tego co pamiętam to w jednej z wizji Edgar Cayce dowiedział się, że dusza wybiera człowieka dopiero w trzecim miesiącu jego zycia od urodzenia. Nie pamiętam czy było wytłumaczonego dlaczego tak jest…

 2. Dawid56 pisze:

  Mario, fajne wyjaśnienie odnośnie rodzaju ciał, czasu ich życia w ujęciu teozoficznym, chrześcijańskim i ezoterycznym znajduje się na tej stronie.Jest tam też porównanie ciał wg różnych systemów( jest to próba wspólnej ich klasyfikacji)
  http://www.taraka.pl/czwarta_droga

 3. Ktoś pisze:

  Jan Paweł II – Antychryst

  Obok przetłumaczonego dla naszych Czytelników i Czytelniczek materiału Gregoriusa pt: „Jan Paweł II (Żyd Wojtyła-Katz) i judaizm czyli apokalipsa” mamy „przyjemność” zaprezentować Państwu najdotkliwsze dla żydowskiego mitu tzw. Jana Pawła II merytoryczne opracowanie w j. polskim nauk tegoż antypapieża, z krytycznego punktu widzenia.

  Tekst pochodzi z witryny tradycjonalistycznego klasztoru katolickiego Najświętszej Rodziny w stanie Nowy York w USA. Zawiera sedewakantystyczną ocenę nauczania Jana Pawła II.

  „Kto ma oczy, niechaj patrzy. Kto ma rozum, niechaj myśli.”

  Kliknij, czytaj, pobierz:
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/04/JPII-antychryst.pdf

  (http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jan-pawel-ii-antychryst-2014-04)

  • Dawid56 pisze:

   Ktosiu nie wykropkuję Twojego postu pozwolisz prawda?.Ten Twój „Antychryst” jak go nazwałeś 27 kwietnia 2014 będzie włączony w poczet Świętych.Może wówczas się nawrócisz na właściwą drogę? Mam taką nadzieję 🙂

   • Obceinstalacje pisze:

    Heh… a kiedy katolicy, wyniesiecie na ołtarze ofiary krucjat, inkwizycji, konkwisty, czystek, pedofilii w Kościele itd?

   • Ktoś pisze:

    Ten „twój święty” jest w Piekle i tam pozostanie, i żadne satanistyczne gusła go z tego miejsca nie wyciągną ani nie pomogą w karze. ;p

    • Dawid56 pisze:

     A ja myślę Ktosiu, że po 27 kwietnia nawrócisz się ot tak po prostu i zaakcptujesz odpłacanie chlebem za uderzenie gołą pięścią w twarz.I będziesz nadstawiał drugi policzek jak jest powiedziane w Piśmie.

     • siola pisze:

      Co prorokujesz Dawid totalne niewolnictwo ,ja mysle ze tutaj sie mylisz.Nigdy bandy mordercoow nie opanuja wszechswiata.Zycze wszystkim mordercom i klamcom by od swiat widzieli co noc swe zbrodnie i klamstwa ,to będzie Onych ostatnia szansa na dojscie do czlowieczenstwa.

 4. siola pisze:

  Dawid i co z tego mysle ze bylo by wiele wiecej ludzi od niego zaslugujacych na to miano ,kturych nie puste slowa ale czyny swiadczyly by o swietosci ,jako Ojciec odpowiada za owczarnie tzn jak owczarnia to mordercy to kim jest jej Ojciec takim samym morderca zawsze swoj swojego broni.Za rozwod wyrzuca Cie z sekty ale za morderstwo bedziesz mogl siedziec w pierwszej lawce bo Vatykanska banda rabusiow moze zagarnac spadek po niewiernych jak ONI to mowia .Szef mafi jest dla mnie takim samym bandytom jak jego owieczki.Amen …/—/…

 5. Dawid56 pisze:

  Siola, proszę powstrzymaj się i „nie biczuj” Jana Pawła II. To naprawdę był Święty Człowiek.Już niedługo się o tym przekonasz jak Wielki był to człowiek 🙂

  • Mezamir pisze:

   🙂 JPII był święty ponieważ…?
   Jedynym dowodem jego świętosci sa opinie teologów i całego tego
   towarzystwa wzajemnej adoracji.

   Szaweł psychopatyczny morderca też nosi miano świętego,nie tylko on zresztą.
   Znaleźć się w takim gronie „świętych” to prawdziwy przywilej.

  • siola pisze:

   Widzisz twoj swiety blogoslawil Rosje a ja wiem jaki byl powod wybuchu skladow atomowych w Rosji i nie bylo to celowe mialy byc tylko rozkodowane komputery jak w tym samym czasie w USA;Niemcom tez blogoslawiono przed wybuchem wojny.Widzisz dla mnie bardziej swieta jest moja Ciotka siostra zakonna zastrzelona przez Rosjanina w Kietrzu Ona przynajmniej oddala swoje rzycie w obronie innej osoby.Ciala takich ludzi nie gnija w ziemi ciekawe co.

 6. Mezamir pisze:

  Adolf Hitler w gazetach niemieckich od 1933 do 1945 uważany i sławiony był jako
  Mesjasz i Nowy Chrystus, Wybawiciel Ludzkości.
  Do września 1939 taki Wyszyński jak i młody Wojtyła
  czcili Adolfa Hitlera jako zbawcę i mesjasza Europy!!

  To jest najlepsze świadectwo świętości tych ludzi,chociaż nie jedyne.
  Jaka religia tacy święci.

 7. Mezamir pisze:

  „Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje,
  jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” (Marie von Ebner-Eschenbach)

 8. Obceinstalacje pisze:

  Czym jest dusza, jakie są ciała, powłoki, ile ich jest, podziały klasyfikacje ,dyskusje nie urażajac nikogo podobne dylematowi dotyczącemu liczby diabłów mieszczących sie na końcu szpilki. Czy J.P. II jest święty? Jest! jak każdy człowiek/ ateista i ten wykluczony przez Kościół też…heh/ bo ludzkie Ja, każdego człowieka Ja jest święte, boskie, a zarazem niedefiniowalne, niekonceptualne bo po porostu prawdziwe. Każdy Człowiek jest drogą, prawdą i życiem, każdy…a prawda po prostu jest,nie wymaga obrony i udowadniania, tylko kłamstwo wymaga wiary.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s