44 –Nowy Mesjasz i Ostatni Papież i liczba prezydenta USA

Adam Mickiewicz III cz Dziadów napisana wiosna 1832 roku .Scena V widzenie ks Piotra
WIDZENIE
Tyran wstał – Herod! – Panie, cała Polska młoda
Wydana w ręce Heroda.
Co widzę? – długie, białe, dróg krzyżowych biegi,
Drogi długie – nie dojrzeć – przez puszcze, przez śniegi
Wszystkie na północ! – tam, tam w kraj daleki,
Płyną jak rzeki.
Płyną: ta droga prosto do żelaznej bramy.
Tamta jak strumień wpadła pod skałę, w te jamy,
A tamtej ujście w morzu. – Patrz! po drogach leci
Tłum wozów – jako chmury wiatrami pędzone,
Wszystkie tam w jednę stronę.
Ach, Panie! to nasze dzieci,
Tam na północ – Panie, Panie!
Takiż to los ich – wygnanie!
I dasz ich wszystkich wygubić za młodu,
I pokolenie nasze zatracisz do końca? –
Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!
Wskrzesiciel narodu,
Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.

Tajemnicza liczba 44 od dawien dawna spędza sen z powiek wróżbitów, astrologów, sumerologów. Jak ją odczytać. Jest naprawdę wiele możliwości. Kim może być ów czterdziesty czwarty. W zasadzie jego imię brzmi 40 i 4 z kabalistyki odczytujemy, że 40 to M a 4 to D. Równie dobrze możliwa jest i inna interpretacja czterdziestym czwartym może być osoba która ma w imieniu ( lub nazwisku) albo w imieniu i nazwisku dwie litery D. Równie dobrze może to być osoba która jest podwójnym Rakiem ( 44 np. urodzona 4 lipca, albo osoba której Słonce urodzeniowe znajduje się w pozycji 4 stopień Raka lu 13 stopień Raka lub nawet 22 stopień Raka. Pewną ciekawostka wiąże się też z liczbą 112 to też skąd- inąd 44 bo 112 to 108+4 bo 108=12×9, a liczba utworzona z cyfr liczby 112 to 4.Zgodnie z listą Malachiasza papieży i antypapieży panujących od 1143(1144) roku w Kościele Katolickim numer 112 nosi papież Franciszek. Okazuje się Każdą liczbę możemy zapisać za pomocą Zodiaku.1 będzie Baranem ale Baranem będzie też 13 jak i 25, 37,49.61 Bykiem będzie 2,14,26,38 Bliźniętami 3,15,27,39,Rakiem 4,16,28,40,52,64,76,88,100,112, Lwem 5,17,29,41,53,65,77 Panną 6,18,30,42,54, Wagą 7,19,31,43,55,67; Skorpionem 8,20,32,44,56,68, Strzelcem 9,21,33,45,57,69; Koziorożcem 10,22,34,46,58 Wodnikiem 11,23,35,47,59,71,83 i Rybami 12,24,36,48,60,72. Liczby pierwsze postaci (2,5,8) to fazy Lwa i Wodnika(stałe) a liczby pierwsze postaci (1,4,7) to Fazy Barana i Wagi ( kardynalne). Reasumując owym czterdziestym czwartym mogłaby być osoba z tzw. mocno postawiona fazą Skorpiona. Polska też jest związana z ta fazą( Jak Feniks z popiołów czyli odzyskanie niepodległości 11.11.1918 –gdy Słońce było w fazie Skorpiona). Liczba 44 oznacza Skorpiona również i z innej strony 4+4=8 ( Skorpion). Wniosek jest jeden albo będzie to osoba z mocno zaznaczona fazą Skorpiona albo Raka. Okazuje się że liczbą tzw .liczbą cykliczną jest liczba 36( 3 cykle zodiakalne). Po trzech cyklach zodiakalnych wartość numerologiczna pozostaje niezmienna 1+36=37( po redukcji 1) 2+36=38=11=2 , 4+36=40 , 8+36=44=8. Pełny cykl Fibonacciego, liczb pierwszych i zodiaku to 72 czyli tyle ile wynosi rok platoński Z drugiej strony 2016/36=56 , a 56+44=100 3600/100=36.44×36=1584 p.n.e to rok prawdopodobnej ostatniej wizyty Nibiru ?. Z kolei 2016/72=28!.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Człowiek, Fraktale, Kosmos, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

496 odpowiedzi na „44 –Nowy Mesjasz i Ostatni Papież i liczba prezydenta USA

 1. margo0307 pisze:

  ” W absurdzie jakim jesteśmy nie ma końca gierek…”
  ___
  Zgadza się Maryś niestety…, bo wciąż – świadomie lub nie – produkujemy nowe!…, a świat zjawisk – odpowiada nam tym samym…

  * * *
  „… czy człowiek, który takim szambem pluje (wulgaryzmy). czy taki człowiek może uważać się za eksperta od miłości, nawet tej ludzkiej miłości?”
  ___
  W swoim przekonaniu – zapewne uważa siebie za takiego… „eksperta od miłości”

  … ponieważ nasz kolega – „blackscorpio113”- poprostu nie rozumie tego, że… każde nasze „święte przekonanie”…, każda nasza myśl…, każde nasze wypowiedziane słowo… jest niejako prośbą wysyłaną do świata zjawisk… i prędzej czy później, w taki czy inny sposób – zamanifestuje się w naszym życiu, ponieważ… zawsze otrzymujemy potwierdzenie tego – o czym myślimy!

  Jeśli więc nasz kolega, myśli o kimś i wyraża te swoje myśli w słowach takich m.in. jak np:

  „… ty nie jestes warty smieciu by [dla ciebie] czas marnowac…”
  „o wielki przemadrzały kłamco”….
  „bożą prawdę madrosc i milosc obrzydzają mi sami ludzie”
  (poprawki moje) –

  – nie powinien być zdziwiony faktem, że… będzie coraz więcej… takich właśnie istot spotykał na swej drodze… i coraz bardziej i bardziej będzie odczuwał frustrację, rozczarowanie, czy rozgoryczenie takim stanem rzeczy…, do tego stopnia, że… bez żenady będzie się posiłkował wulgaryzmami…

 2. mały budda pisze:

  „…Wszystko, czego potrzebujesz, to miłość…” – i to by było na tyle – chciałoby się powiedzieć – w kwestii naszych potrzeb 😀
  Ale…, właściwie to…, co to takiego jest ta Miłość ?
  Czy wszyscy jednakowo interpretujemy znaczenie tego określenia ?
  Ciekawi mnie – jak Wy – Kochani Forumowicze – rozumiecie Miłość ? 🙂
  Odpowiedz

  To co napisze, jest wynikiem mojego doświadczenia.
  Miłość czuje w kole serca, gdyż tam mieszka szczególna wibracja szczęścia tj. uczucie radości ciepła światła serca.
  Prawdziwą miłość serca zrozumiałem poprzez wgląd w naturę słońca.
  Jeśli pragnę kochać kobietę, to przekazać miłość mogę w postaci światła z mojego serca do serca ukochanej. Ona odczuje ciepło serca a w brzuszku polecą same motyle szczęścia.
  Miłość moim zdaniem jest uczuciem wrażliwości energetycznej serca.
  Na podstawie wrażliwości serca mogę odczuwać czyjeś wibracje serca aby wiedzieć czy dana osoba jest istotą wrażliwą i zdolną aby odczuwać miłość.
  W każdym razie miłość jest pewną częstotliwością serca i to ona stanowi prawdę o człowieku.
  Może człowiek ukryć swoje kłamstwa w umyśle, lecz w sercu ujrzeć można prawdę w postaci częstotliwości wibracji serca, którą można odczytać.

  • marek pisze:

   opisujesz Mały Buddo ekspresję oryginalnej przenikającej Wszechświat Miłości wyrażoną przez serce człowieka …prawdziwa Miłość jest jak oddech , wiesz że istnieje lecz go nie odczuwasz , gdyż nim jesteś – Życiem .

   • marek pisze:

    Przypomniało mi się doświadczenie zadane przez nauczyciela/kę chemii do domu gdy byłem małym chłopcem z wytrącaniem kryształków soli na nitce zawieszonej w szklance roztworu soli kuchennej …

    Nasze psychiki zbierające niezliczoną ilość informacji przypominają mi tworzenie się owego roztworu w kierunku jego pełnego nasycenia ….

    Osobowość /jaźń /to sznurek na którym odkładają się poszczególne sekwencje lepiej lub gorzej przetrawionych tematów /porcji świadomości /

    Lecz w swej dziecięcej pochopności nigdy nie sprawdziłem, czy ów proces doprowadzi do tworzenia się z owych pojedynczych kryształków soli by owe kryształki po upływie określonego czasu zrosły się w monolityczny piękny kryształ soli..

    W swej dziecięco dorosłej fantazji z serca Wam życzę aby każde z Was wewnątrz siebie z pojedynczych drobin świadomości konstruowało jak najczystszy kryształ świadomości .

    Jam jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

   • mały budda pisze:

    opisujesz Mały Buddo ekspresję oryginalnej przenikającej Wszechświat Miłości wyrażoną przez serce człowieka …
    Odpowiedź.

    Panie Marku może tak być jak Pan w/wym.
    Prawdę pisząc to tak jest, gdyż sercem kierowałem się do gwiazd. Otrzymałem odpowiedź w postaci światła, które rozświetliło moje serce a matce naturze zobaczyłem świadomość przyrody.

    prawdziwa Miłość jest jak oddech , wiesz że istnieje lecz go nie odczuwasz , gdyż nim jesteś – Życiem .
    Odpowiedz

    Inaczej to czuje.
    Prawdziwa Miłość jest jak światło wibracji szczęścia. Odczuwanie szczęścia w sercu jest tak spontaniczne, iż przemawia istota serca a nie umysłu.
    Tak więc życie jest energią światła.
    Żeby nie błądzić potrzebne jest serce jako urządzenie potocznie zwane sumieniem.
    Czuje, iż w momencie opuszczania ubranka. Sercem otworzę bramę do innego wspaniałego świata. Tak więc wznosiłem energią światła do wszechświata aby w momencie odejścia pociągnąć z sobą wszelkie czułe istoty będące systemem matki przyrody.

    • marek pisze:

     niech będzie i tak Mały Buddo , nie dyskutuję bo nikomu nie szkodzi ten obraz Miłości ..

     …wiatru w żagle umysłu i Miłości w Sercu ….

 3. mały budda pisze:

  Dzięki.
  Będę sercem szczery wolę wiatru w żaglu koła serca. Niech umysł służy sercu abym mógł popłynąć do środka mojej drogi.
  Zdaję sobie sprawę, że czas przemija i mój czas pobytu dobiega końca.

 4. siola pisze:

  Od pierony ,jak to llone pokazuja co mo Mercedes i 44 z soba.

  • marek pisze:

   A ty Siola czym jeździsz że tak pieronujesz …..

   a tak z tą historią,zapiekłymi ranami nie dałbyś se już spokój ….lżej by Ci na sercu było …

   • siola pisze:

    Marek Problem nie w tym ze ja nie moge zapomniec ,Problem w tym ze ONI nie daja zapomniec o swym grzechu drugim ,jak juz nic nie moga to przynajmniej srube w opony wsadzic ,albo ze strachu przez Telefon pytanie czy mozesz im ich swinstwa udowodnic.Ale wszy<stko z bogiem w krzywym ryju.

 5. siola pisze:

  Ach Marek ty wiesz dobrze ,jak gorolowi szantarzyscie i palcozowi nie dosz po mordzie ,bydzie dali dziury po kryjomu pod twa zycia kopol.Wiec lod czasu do czasu je to bobrze ,przypomniec szantazystom o ich zbrodni i cyganstwo na nic bo malujesz ty ich obroz.I polonczy sie ta nasza slasko gora z (44) WIELKOM RZEKA I CHOC CI JO PRZY TYM NIE ZYKOM.Coz zykocze to sie sami na smierc zazykaja bo cyganstwa zykaniem nie zmaza,bydzie jak ich zmora ,cyganstwo za ich zycia chodzic i nici z zykania smartfonem wody ladowania.Wieka rzeka ,wielka woda a cyganstwa krutkie nogi,wiec sie zyc szybko topi.

  • marek pisze:

   Siola

   wczoraj oglądąłem pozostałe filmy które zamieściłeś i utkwiło mi w pamięci czym się różni gorol od górala w temacie sikania do Wisły

   Kocham górali , bo to twarde chłopy i w górach wokół smreki , ale jak żem ogladał te familoki i słuchał ich godania to mi śię łezka w oku zakręciła , tak bym chciał na tym starym pierońskim śląsku pośród nich żyć…..

   Język ślązoków jest prawdziwy w prawdzie , mówią tak , tak nie nie ….mało owijają w bawełnę to chyba mnie do nich tak przyciąga ….

 6. dagi17 pisze:

  Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników poezji Mickiewicza i mistycznych fanów liczby 44. Właśnie dziś kończę 44 lata. Stąd pomysł aby zawitać na Waszą stronę w ten słoneczny, piękny wrzesień 2018. Właśnie pomyślałem, że przecież w roku 44’tym było Powstanie Warszawskie. Czy widzę tu związek z symbolem mesjańskim? Tak. W mojej ocenie ta wyjątkowa inicjatywa w historii naszego Narodu zapoczątkowała nowy etap. Epokę większej precyzji w planowaniu wielkich przedsięwzięć. Tego zawsze nam Polakom wcześniej brakowało. Takie odbicie ważnej osoby z rąk gestapo musiało być precyzyjnie zaplanowane co do minuty. Od tego zależało życie i śmierć Powstańców. Od precyzji i dokładności w planowaniu. To wcześniej nigdy nie była polska cecha [może z wyjątkiem indywidualnych geniuszy jak Mickiewicz / Kopernik / Skłodowska …..] Myślę że w 1944 tym roku zaczęliśmy masowo dojrzewać jako społeczeństwo. Wyrastać ponad prastare mity karmiące się …. brakiem precyzji i dyscypliny w myśleniu. Mickiewicz w tym sensie trafił idealnie – rok 44 uratował Polaków. Gdyby nie nagły wzrost patriotyzmu w 44’tym bylibyśmy pewnie kolejną republiką ZSRR rok później. Pewnie dzisiaj w 2018 mentalnie nie różnilibyśmy się od najbardziej odjechanych banderowskich świrów z Donbasu których 40 lat czerwonej propagandy cofnęło w rozwoju prawie do neandertalu. Takie refleksje nasunęły mi się dzisiaj przy 44 urodzinach. Pozdro dla Wszystkich Ziomali !

 7. dziobol rokita pisze:

  Oj u mnie dzialo sie tej nocy-probowal o-siola ciuch zapamietac jak zawsze co sie dzieje ale z tego co przezyli co widzial malo rano w pamieci pozostalo.Tylko kilka sekwencji i golab pocztowy na dachu u sasiada z rana.
  Poczatek byl dziwny jakby dworzec autobusowy ,kilkunastu ludzi a wsrod nich pare Turkow ,jeden z nich polturek jako listonosz mial list dla mnie od Ojca -otworzyl koperte ale wciagnac mialem sam bo wiadomosc tylko dla tego kto ja z koperty wyciagnac ma.Pojawil sie moj Bracik zdrajca i morderca rodzicow ,kumpel SB,UB ,Stasi;SA i SD BANDY:Musze przyznac list juz mialem ale mocy sie jego nie spodziewalem ,zwinal w kupke wszystkich ludzi i mojego listonosza i znikli wszyscy.Na miejscu w jakim znikli zobaczylem krzyz przykryty liscmi ,wiec rozwalilem krzyz i dodalem inne trzy kolory -ludzie pojawiali sie z powrotem na dworcu ale nie bylo Turkow,tak ze co niekturzy mowili ze nie bedzie Tureckiego Posla,powiedzialem do nich ze moze sie uda go ratowac bo nie calkowity Turek jeno w polowie.Podjechaalo cos w rodzaju autobusu ale jakos dziwnie nas spychal ,udalo mi sie jakos na miejsce gdzi byla trasa do Ojca dostac.Nagle pojawil sie Jakis czarno ubrany olbrzym ,zaczelismy przed nim uciekac ,po prawej byla jakby skarpa czy wal przeciwpowodziowy ;On gonil za nami tam po szczycie walu-mielismy juz troche przewagi w odleglosci ,powiedzialem sprubowac mozemy wal przeskoczyc ,ale pojawilo sie na wale biegnacych z przeciwnej strony wiecej postaci ,wiec zawrucilismy na ten niby dworzec autobusowy ,tam zrobilem cos jakby gwiezdne wrota ,czesci sie udalo tam wejsc ,ale ja i kilku ze mna juz nie moglo ,zaczelo sie polaczenie jakby zalamywac -raz bylo ostre raz falowane az gwiezdne wrota calkowicie znikly.Po tym z reszta sprobowalismy jeszcze raz z reszta ktorej sie nie udalo pojsc przez wal do domu Ojca-na poczatku wszystko szlo nawet dobrze az w pewnym momecie znalezli sie przednami czarmi z Olbrzyymem ,ktorys z malych czarnych za duzo mi pod nosem podskakwal wiec cos zrobilem rekami ze zniknal z pola widzenia,ale za to czarny olbrzym stal nagle w ogniu i ten ogien zaczal orzerac jedna z kobiet,nie wiem teraz czy miala rude wlosy czy moze jasne a ogien dal im rudy kolor ,nie moglem nic zrobic ,wiec pomyslalem jak go porzre to uwolnie diwke od ognia .Rzeczywiscie w miare jak zjadalem tego czarnoumundurowanego olbrzyma znikal powoli ogien jaki diwke zjadal .Nim skonczylem meczarnie z jedzeniem olbrzyma czarnego ,reszta wraz z dziewczyna pobiegla do domu Ojca,ja jak skonczylem ta meczarnie Terz tam poszdlem .Wszyscy stali przed progiem Ojca domu czekali az dojde ,ja zas jak doszedlem ,to pierwsze co do nich powiedzialem ,”Poszukajcie mi cos na wymioty ,bym mogl wyrzygac to wszystko klamstwo,chamstwo i niegodziwosc jaka zjesc musialem by przejsc do Ojca domu..Tego bylo wiecej to tylko skrut ,tylko czesc ktora zapamietalem -mysle ze gdybym zapamietal calosc bylo by co przez przynajmniej 6do 7 godz pisania.

  Turcy skojarzenie z prezydentem -ERD llan -czytajac po angielsku wymowe turecka -wychodzi na polski jak pierwszy na ziemi.Ale to bylo tylko pierwsze skojarzenie po przebudzeniu sie ,i pytaniu czemu turcy-zreszta w snie jakim dawala Danusia bratu gdy ja prosil o jedzenie i to nie dla siebie tylko innej osoby wokol niej byly osoby o ciemnej karnacji-cyganie -turcy a miejsce przypominalo garaze na sprzet przy palacu w Kamiencu tyle ze zaamiast Bram byly koce..

  Wiekanoc i kulanie ognistych beczek z gory-sny z 1maja Huta i ogrudkami dzialkowymi 1 Maja KOD POCZTOWY W OBU 44 ;Moze dzien zwyciestwa bedzie dniem wyjscia z niewoli pod rekami duchowych (pierwszych).

 8. dziobol rokita pisze:

  Ach na pol turecki poslaniec Terz powrucil na dworzec.

 9. She pisze:

  40 to jest wiek i numeroligiczna 4

 10. siola pisze:

  Ach po polsku wyjdzie dziecko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.