Równanie fraktalne czasu-Tajemnica czasu-piramida czasu.

Prawdopodobnie nikt do dnia dzisiejszego nie sformułował równania czasu , które tłumaczyłoby jego fraktalny upływ. Dopiero dzisiaj fizycy dochodzą do wniosku ,że musi gdzieś tkwić błąd we wcześniejszym pojmowaniu zagadnienia czasu.A tajemnica brzmi: godzina 500 lat temu, nie jest równa godzinie dnia dzisiejszego, choć pozornie wydawałoby się, że to niemożliwe a jednak. Weźmy dla przykładu czas życia psa. Przyjmuje że 7 lat życia psa to jeden roko długości życia człowieka. To znaczy, że pies który ma 20 lat, biologicznie jest tak samo stary jak człowiek , który ma 20 lat. Co powiedzieć o motylach które żyją jeden dzień lub maksymalnie pól roku.
fraktalny uplyw czasu
zegar fraktalny

Podobnie mogło być z ludźmi, mogli żyć nasze 1000 lat, ale z ich punktu widzenia byłoby to dalej około 100 lat .Dlatego tak naprawdę bardzo trudno określić minione wydarzenia za pomocą dzisiejszej rachuby czasu. Być może Atlantyda nie zatonęła ostatecznie wcale 10500 p.n.e ale 1500 p.n.e. Zadaję często moim znajomym pytanie : Co się działo na Ziemi 3000 p.n.e co 4000 p.n.e co 7000 p.n.e.A może tych lat NIGDY nie było podobnie jak nie było 10 dni od 5-14 października 1582 roku.
piramida czasu
9-schodkowa piramid cykli

Znalazłem bardzo ciekawy cytat w Wikipedii /t sporu jaki prowadzą dzisiejsi uczeni n/t egipskiego kalendarza. On założyli rzecz niesłychaną że rok trwał zawsze 356,2224 dnia?? A dlaczego – bo są jasnowidzami i wiedza ile dokładnie liczył dni rok ok 3000 p.n.e(a zresztą co tam pomyłka wynosząca ok 200 lat)
Okres Sotisowy[cyt.]
Opisana reforma kalendarza po pewnym czasie ujawniła swoje niedostatki. Rok liczy bowiem w istocie nieco ponad 365 i ¼ dnia. Te nie uwzględnione przez Egipcjan części dnia dały po 120 latach około 30 dni. Świętowanie Nowego Roku, jako radosnego dnia rozpoczęcia przez Nil użyźniania ziemi, straciło wszelki sens, 1 tot przypadł bowiem w okresie największej posuchy. Po upływie kolejnych 120 lat błąd wynosił już około 2 miesięcy i stale rósł, by ostatecznie po 1460 latach mogło dojść do kolejnego uzgodnienia zjawisk przyrody z kalendarzem[4]. Okres pomiędzy dwoma kolejnymi wschodami heliakalnymi Syriusza, pokrywającymi się z dniem początku pory achet – to tzw. okres Sotisowy. Uczeni spierają się między sobą, kiedy Egipcjanie poznali jego długość, a w związku z tym zdali sobie sprawę, że rok jest w istocie o około 6 godzin dłuższy niż pierwotnie sądzili. W zależności od stanowiska podawany jest rok 4241, 2781 lub 1321 przed Chr.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_egipski
Warto wiedzieć że angielscy uczeni są bardziej wstrzemięźliwi co do oceny wiedzy egipskich kapłanów, jeden nawet(Alexander Scharf) twierdz że na podstawie kamienia Palermo Stone można sądzić że królowie egipscy I dynastii( ok 3000 p.n.e) obserwowali rok o 320 dniach( nawet nie 360 !). Kto wie może rok przed 3000 p.n.e liczył 30 dni wówczas wcale nie wydaje się niezrozumiałe zdania z Bibli ze ludzie przedpotopowi żyli nawet 1000 lat
http://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_calendar
Istnieje jeszcze dodatkowo tzw problem fraktalny wiązany z tym że może istnieć cywilizacja w kosmosie której przedstawiciele mogą przykładowo żyć 10000 lat ale biologicznie będzie to ten sam wiek co naszych 100 lat- będą się starzeli w tym samym stopniu co my.
Kosmos fraktalny
Kosmos fraktalny

Kolejna sprawą są tzw wymiary duchowe- można niemal ze stuprocentową pewnością stwierdzić : im gęstsza materia tym krócej żyje, czyli jeśli założyć ze jesteśmy istotami żyjącymi w pierwszym fraktalu( jeśli chodzi o gęstość) to istoty z drugiego fraktala mogą dożywać np 161 lat trzeciego 290 lat itd, przy czym fraktale mogą być tworzone nie koniecznie na zasadzie złotej proporcji ale wg kwadratów liczb naturalnych np 1,4,9,16,25 itd

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Fraktale, Istota Ludzka, Kosmos, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Równanie fraktalne czasu-Tajemnica czasu-piramida czasu.

 1. Ktoś pisze:

  http://io9.com/chinese-rover-diorama-shows-europe-being-nuked-1484932947?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

  Ciekawostka czy ostrzeżenie?

  Artykuł o oficjalnej konferencji chińskiej i zaprezentowanym na niej zdjeciu z „grzybkiem” w miejscu Soczi. Nawet 2.

 2. margo0307 pisze:

  Ktoś pisze: „…Artykuł o oficjalnej konferencji chińskiej i zaprezentowanym na niej zdjeciu z “grzybkiem”… ”

  Cyt. „..Większość z nas woli ślepo wierzyć różnym fabrykacjom politycznym, społecznym i naukowym, i negować każdą sugestię o ukrytej zakulisowej kontroli, nie chce widzieć tego, że najważniejsze wydarzenia polityczne, ekonomiczne i społeczne na świecie nie są przypadkowe, lecz zaplanowane przez niedemokratyczne grupy ukrywające się pod nazwą „masoni”.
  Gorsze i poniżające warunki, które widzimy wszędzie w różnych krajach, nie tylko wydarzyły się
  w ten sposób.
  Jeśli przyjmiemy to wyjaśnienie , natychmiast zaczynamy rozumieć wszystko co się dzieje
  i łączyć w całość wszystkie kawałki układanki.
  W przeciwnym razie będziemy chodzić po omacku w ciemności i niczego nie rozumieć…
  Jeśli odmówimy dostrzeżenia tej rzeczywistości, oznacza to, że akceptujemy życie w bezsensownym, absurdalnym świecie, który bez żadnego rozsądnego powodu
  przekształcono w surrealistyczny, kafkowy dom wariatów… ”

  To taki mały cytat z „Architektów oszustwa”, z którym można zapoznać się na stronie
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/Architekci-oszustwa1.pdf

  Ciekawa lektura – polecam 🙂

  • Ktoś pisze:

   A jak „zignorujesz” i wybuchnie to co napiszesz?
   Głoszone na tzw odwal „przepraszam” może być zdecydowanie za mało jak po tamtym grzybku wyrosną jego kuzyni na całym świecie.

   A to zdjęcie z tego linka to nie jedyna przesłanka za szykowanym w Soczi przez żydów zamachem terrorystycznym, kolejnym zresztą po aktualnych ich mordach a konto Janukowycza „na Majdanie”.

   • margo0307 pisze:

    Ktoś pisze:
    „A jak “zignorujesz” i wybuchnie to co napiszesz?…”

    Nigdzie nie napisałam, że ignoruję cokolwiek…
    Gdybyś drogi Ktosiu zechciał zapoznać się z całym materiał, który wyżej zalinkowałam, pewnikiem byś tego nie napisał… 😉

    Prof. Sedlak natomiast napisał, że… życie jest światłem 🙂
    W swojej książce “Teologia Światła, czyli sięganie Nieskończoności” napisał też m.in. że…
    Cyt. „..Tyle się o życiu mówi, pisze, głosi, rozpacza – kiedy gaśnie, niepokoi – gdy dolega. Zdaje się, że tak dużo się wie o życiu.
    Chodzimy w nim, obracamy się, poznajemy świat przez życie, bierzemy udział w życiu.
    Tak wiele szczegółów doszło do naszej wiadomości.
    Najważniejsza rzecz – uczestniczymy w życiu do czasu i właściwie tak uczestniczymy jak zegarmistrz, który na podstawie znajomości mechanizmu zegarowego, chciałby zabierać rzeczowy głos na temat natury czasu…” 😉

 3. Mezamir pisze:

  Szanowni Państwo
  Drogie Sygnatariuszki i drodzy Sygnatariusze listu otwartego

  13. listopada 2013 opublikowaliśmy w formie elektronicznej list otwarty „Ocalić Masyw Ślęży jako wspólne dziedzictwo”. W ciągu pierwszych dwóch tygodni podpisało się pod listem prawie tysiąc osób.
  Dalej sukcesywnie dołączali dalsi sygnatariusze.
  9. grudnia przekazaliśmy ten list osobiście w kurii wrocławskiej, wraz z listą ponad 1100 podpisów. W tymże samym czasie dotarł ten list kilkoma kanałami do papieża.
  Do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi ani od jednego, ani od drugiego adresata listu.

  Co osiągnęliśmy przez ten list?
  Sprawa została nagłośniona przez lokalne media, przez Gazetę Wrocławską, przez Gazetę Wyborczą Wrocław, a także przez media ogólnopolskie Niezależną Telewizję NTV, TVN 24, Gazetę Wyborczą i tygodnik NIE.
  Dzięki temu nagłośnieniu wskazany został istniejący w naszym społeczeństwie problem zawłaszczania przez kk przestrzeni publicznej (duchowej i życiowej), należącej do wszystkich obywateli Polski.
  Nagłośniony został problem nietolerancji kk wobec miejsc kultowych, innych niż katolickie. Ten problem był dyskutowany w Polsce od dawna i na ten problem społeczeństwo zostało przez nas obecnie szczególnie uwrażliwione. Na fakt, że miejsca kultowe na Masywie Ślęży nie są własnością parafii czy też katolików z okolicy, uwrażliwiona została naszym wystąpieniem również ludność miejscowa.
  Wspomniany w tymże liście proboszcz odwołał planowaną na noc z 31. grudnia na 1. stycznia na szczycie Ślęży mszę. Msza ta została zapowiedziana już dużo wcześniej, jeszcze jesienią i była wielokrotnie wtedy reklamowana. Po naszym liście ucichły reklamy i pojawiło się niepostrzeżenie zaproszenie na takie obchody, ale w innej formie, w kościele w Sulistrowiczkach.
  W liście towarzyszącym, który przez znajomego został przekazany papieżowi, wskazaliśmy na wywoływaną takimi mszami sylwestrowymi dalszą niepotrzebną polaryzacje, jako że góra Ślęża jest od lat masowo nawiedzana przez osoby nie zainteresowane mszą katolicką w noc sylwestrowo-noworoczną.
  Mamy też nadzieję, że list ten powstrzyma zaplanowane zawłaszczanie Raduni jak i inne plany. Takie plany zostały wyrażone prze owego sulistrowickiego proboszcza pisemnie jesienią 2013 w publikacji, której on jest współautorem: „Ślężański szlak dobrej rady – Dzieje parafii w Sulistrowicach”, strona 114.
  Efektem tego listu było zjednoczenie się wielu ludzi wspierających ideę tolerancji, jak i wyrażających wsparcie dla odpowiedniego poszanowania miejsc kultu i tradycji Słowian.

  Czy List Otwarty został skierowany na właściwy adres?
  Niektórzy w poczcie kierowanej do nas albo w dyskusjach na różnych forach wyrazili opinie, że kk i papież nie jest właściwym adresatem Listu Otwartego. Byliśmy tego świadomi, kim są adresaci naszego listu, i że w tej instytucji rzeczy zmieniają się w stuleciach, a takie listy trafiają w nich samych, jak przysłowiowy „groch o ścianę”. Zdecydowaliśmy się jednak na tę formę, jako że jesteśmy ludźmi dialogu a nie przemocy, i minimalne cele zostały przez nas osiągnięte, a nawet dużo większe niż minimalne.
  Oczywiście że właściwszym adresatem listu byłyby odpowiednie instytucje, jak Burmistrz Sobótki i Rada Gminy, Zarząd Parku Krajobrazowego, Zarząd Nadleśnictwa, PTTK we Wrocławiu, Ministerstwo Kultury, itd.

  Niczym efekt śnieżnej kuli czyli o Zrzeszeniu Słowian
  Ten list stał się zaczynem do założenia Stowarzyszenia Zrzeszenie Słowian,
  W dniach 17- 20 stycznia 2014 roku, w Nowym Julianowie pod Wałbrzychem, 15 osobowa grupa założycielska powołała do życia Zrzeszenie Słowian.
  24 stycznia br. Do Krajowego Rejestru Sądowego został złożony wniosek o rejestrację stowarzyszenia.
  Główne cele stowarzyszenia to:
  Szeroki wachlarz działań jednoczenia ,,żywiołu słowiańskiego”. Kształtowanie stosunków społecznych, umożliwiających nieskrępowany rozwój duchowy Słowian. Krzewienie wiedzy o dziejach Słowian z wykorzystaniem najnowszych odkryć naukowych i historycznych. Dbałość o poszanowanie i zachowanie miejsc kultu Słowian, obrona pomników przyrody oraz popularyzacja kultury słowiańskiej.
  Wszelkie informacje dotyczące Zrzeszenia Słowian będą zamieszczane na portalu internetowym http://www.slowianskasprawa.pl
  Po zarejestrowaniu stowarzyszenia Zarząd Główny ogłosi zasady i tryb naboru członków.

  Podziękowania
  Każdemu z Was dziękujemy serdecznie za poparcie idei listu otwartego, za jego podpisanie, polecenie dalszym osobom i zaangażowanie dla tej idei.
  Wraz z podpisami dostawaliśmy od wielu z Was piękne, pozytywne, osobiste echo, które mobilizowało nas do dalszych działań.
  Niestety nie mogliśmy odpowiedzieć na liczne listy i wpisy, ponieważ grupa skupiona wokół ,,inicjatywy ślężańskiej” w swoim pierwotnym składzie liczyła zaledwie kilka osób.
  Serdecznie dziękujemy tłumaczom, dzięki którym list ten dotarł do czytelników w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim.
  Dziękujemy też szczególnie osobom zaangażowanym w zbieranie podpisów, rozpowszechnienie informacji w internecie oraz w uruchomienie i obsługę strony internetowej slowianskasprawa.pl

  Dalsze informacje
  Dopóki w pełni nie rozwiniemy możliwości naszego portalu zapraszamy na bogatą stronę internetową Czesława Białczyńskiego:
  http://bialczynski.wordpress.com

  W grudniu ukazał się już trzeci numer kwartalnika ‘Słowianić’, który dostępny jest w sklepie internetowym wydawnictwa Slovianskie Slovo: http://sklep1327616.home.pl/

  Od ponad miesiąca istnieje możliwość zamówienia słowiańskiej flagi z motywem Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata. Informacje na temat tej symboliki są w różnych miejscach na stronie internetowej Cz. Białczyńskiego, jak i pod filmem prezentującym tę flagę. Tam też poniżej filmu znajdują się szczegóły co do zamówienia takiej flagi: http://www.youtube.com/watch?v=DbKhqFlC43g

  Z serdecznymi pozdrowieniami

  Redakcja Kwartalnika „Słowianić”, Zarząd Zrzeszenia Słowian i wszyscy współorganizatorzy Listu Otwartego oraz protestu

  Ocalić Dziedzictwo Masywu Ślęży
  http://www.slowianskasprawa.pl
  info@slowianskasprawa.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s