POGODA na styczeń 2014

Do końca stycznia elementem dominującym w prognozowanej pogodzie będzie wiatr wiejący niemalże ciągle, w większości o znacznym nasileniu do bardzo silnego i huraganu włącznie. Wiatry o bardzo dużej sile będą wiać szczególnie w Europie Zachodniej, do Polski będą docierać co nieco osłabione. Jednak u Nas także możemy spodziewać się huraganów, szczególnie nad morzem i w górach. Szczególnie wysokiej aktywności atmosfery należy spodziewać się między 14 a 20 stycznia kiedy to wiać będzie ciągle , czasowo dochodząc do ekstremów w postaci wiatru bardzo silnego, bądź huraganu. Silnie będzie wiać 21-22, oraz 28-29 stycznia. Do końca stycznia należy spodziewać się także pogody zimowej ze śniegiem i mrozem jednak bez skrajności. Prognozowany wiatr będzie zwiększał odczuwalność zimna jak i będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Na znaczne(skrajne) spadki temperatur nie wskazuje obecność dżdżownic tuż pod powierzchnią ziemi, a także świeże kopce kretów jak i aktywność pszczół. Bardzo płytko zagrzebane hibernują jaszczurki tak zwinka jak i żyworódka, a dziś to jest 09.01. obserwowałem gęsi, które nie odleciały na zimowiska.
Próbie pogodowej poddawane są kraje tworzące tzw. cywilizację zachodu; Europejskie targane niepokojami społecznymi i trudnościami gospodarczymi (Portugalia , Hiszpania itd.), a także kraje biorące udział w wojnach niesprawiedliwych ( Wlk. Brytania , Francja, USA itd.). Kraje Słowiańskie takim skrajnym próbom nie będą poddawane. Przewidywane i spodziewane najbliższe spadki temperatur mogą okazać się dotkliwsze dla Europy Zachodniej niż dla Słowiańszczyzny bez względu na stan termometru.

Bardzo duża aktywność atmosfery na początku stycznia powodowała wiele anomalii pogodowych, i tak na Syberii odnotowano temperatury o 10 i więcej stopni wyżej niż zazwyczaj, Bajkał nie zmarzł jak co roku, w Moskwie na plusie podobnie jak niemalże w całej Europie. W Ameryce na tej samej szerokości geograficznej mrozy do 50 stopni, co przy 10-14 stopni w Polsce ze znacznie cieplejszym południem Europy dawało 60-70 stopniową różnicę temperatur. Na półkuli południowej w Australii upały do plus 50 stopni, zaś na odległej o 2500 km Antarktydzie , w pełni arktycznego lata dwa specjalistyczne statki utknęły w lodzie. Tak gremialnie występujące anomalie pogodowe są zwiastunem Małej Epoki Lodowej.

Jest możliwe, że w miesiącu kwietniu br. cały glob znajdzie się w stanie zimy, w temperaturach niskich i bardzo niskich adekwatnie do szerokości geograficznej, łącznie ze śniegiem w wysokich górach na równiku, na nizinach równikowych śniegu spodziewać się nie należy, chociaż kto wie.

Tadeusz Mroziński

żródło: http://www.apokalipsa-eden.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „POGODA na styczeń 2014

 1. Teresa Pulsatilla pisze:

  Pogoda ducha
  a co mi tam zawierucha
  pogoda ducha
  niech sobie wieje i dmucha
  pogoda ducha
  na mrozy chucha wciąż chucha
  pogoda ducha
  ależ silna jucha
  pogoda ducha
  wyjrzy nawet mucha
  pogoda ducha
  z wewnątrz żarem bucha
  pogoda ducha
  nawet woda jest sucha
  pogoda ducha
  gardła nie ściska klucha
  pogoda ducha
  nos fajne rzeczy wyniucha
  pogoda ducha
  nie straszna żadna skucha
  pogoda ducha
  mróz nie dotrze do ucha
  pogoda ducha
  siebie samego się słucha
  pogoda ducha
  nigdy nie jesteś głucha
  pogoda ducha
  co mi tam zima i jesienna plucha
  pogoda ducha
  masz i to niejednego rucha
  pogoda ducha
  dzbanek ma nawet trzy ucha
  pogoda ducha
  ze śniegiem nawet posucha
  pogoda ducha
  nigdy nie jesteś krucha
  pogoda ducha
  masz niejednego druha
  pogoda ducha
  nie boisz się karalucha
  pogoda ducha
  trafi się nieprawdopodobna fucha
  pogoda ducha
  coś szepnie gajowy Marucha
  pogoda ducha
  kochają się wszystkie serducha
  pogoda ducha
  jest pięknie cudownie radośnie uha ha.

 2. margo0307 pisze:

  Podsumowanie ubiegłego – 2013 roku – przemiany na ziemi w związku ze zjawiskami kosmicznymi… w kontekście Sykstyny… 😉

  „..Nie przypadkowo przełomowym wydarzeniom historycznym często towarzyszyły spektakularne zjawiska astronomiczne…
  Komety i meteory przenoszą określone ładunki elektryczne (z centrum naszej galaktyki) zmieniając pole elektromagnetyczne słońca i planet naszego układu, a następnie słońce za pośrednictwem koronalnych wybuchów plazmy, strumieni jonów, oraz promieniowania beta-delta-gamma zmienia częstotliwość pola elektromagnetycznego ziemi (fale Shumanna) pobudza strukturę jej czakramów…

  Promieniowanie alfa, beta, gamma przyśpiesza proces przestrajania planety i człowieka, pobudza materię w jej trzech stanach skupienia: gazowym, ciekłym i stałym.
  Wnikając we wszystkie warstwy planety i człowieka wprowadza w drgania stopniowo wszystkie pierwiastki, wytrącając je z dotychczasowych związków chemicznych.
  Proces ten jest rozłożony w czasie…”

  http://kundabufor.pl/podsumowanie-przelomu-2013-2014/

 3. Nema pisze:

  To, że styczeń jest ciepły nie oznacza, że w kwietniu będzie mróz. Biegun północny zmienił położenie, może w Polsce zmienia się klimat i wszystkie pory roku zaczną być cieplejsze. Przecież idą zmiany…..

 4. Ktoś pisze:

  „Wydaje mi się, że przyczyną stełego uczynnienia wulkanów nie jest kołderka z chemtrails, lecz ich inne ukryte działanie. Kołderka jest zbyt cienka, lecz rozpylane proszki zmieniają napięcie powierzchniowe błony wody spadającej w postaci deszczu. Woda robi się ogromnie przenikliwa. Proszę sobie zrobić doświadczenie, natłuścić skórzane buty, lub je bardzo grubo zapastować i wyjść na deszcz. Po paru minutach woda przesiąka, gdy ćwierć wieku temu nie miała szans przeniknąć przez natłuszczoną skórę.

  Jak to wpływa na ziemię? A tak:

  ziemia jest jak skalista piłka ogronmnie porowata i pokryta glebą. Otóż ta wierzchnia warstwa dawniej była nieprzepuszczalna zbytnio. Trochę wód się dostawało do głębokich warstw, lecz niewiele. Obecnie opady deszczu powodują dostawanie się wody do najgłębszych warstw, tzn. bezpośrednio do skały posiadającej porowatość podobną do pumeksu. Docierając tam przenikająca woda przy pomocy rozpuszczonego mułu skutecznie zatyka pory tych skał. Zostaje zablokowana naturlna wymiana ciepła pomiędzy gorącymi skałami w stanie płynnym a powierzchnią. To zaś wywołuje efekt zamkniętego kotła. Gdzieś to gorąco musi ujść, uchodzi przez wulkany.

  Co będzie dalej? Ano to: uaktywnią się wszystkie wulkany a także powstaną kolejne nowe. Nie licząc innych efektów, jak zapadanie się gruntów czy odrywanie się gleby od skał i związane z tym lawiny błotne czy zjeżdżanie chałup w górach z góry na dół.

  Najlepsze jest to, że wybuchną superwulkany. Zniszczona zostanie Ameryka północna i nie trzeba będzie północnokoreańskiej bomby atomowej wystrzlonej do amerykańskiego znanego superwulkanu, któremu i normalnie niewiele brakowało. Bo sam wybuchnie. W ten sposób dopełni się przysłowie: „kto pod kim dołki kopie…”

  Zniszczona zupełnie będzie też Europa zachodnia i Wyspy Brytyjskie. Prawdopodobnie i Japonia o szereg innych wulkanicznych miejsc. Również kawał Rosji.

  Chyba, że się głupcy opamiętają i natychmiast przestaną robić te opryski, choć już dużo efektów jest nieodwracalnych w perspektywie kilkudziesięciu-kilkuset lat. ”

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zmiany-klimatu-przesuwaja-pozycje-bieguna-polnocnego#comment-172832

 5. Teresa Pulsatilla pisze:

  Być młodym aż do końca
  rozpalonym od promieni słońca
  nosić go także w kapeluszu
  i dodawać sobie animuszu
  przez piękne mocne dźwięki
  ach dzięki Stwórco dzięki
  uśmiechać się bez przerwy
  tylko spokój w sercu
  a odrzucać nerwy
  miłość bezinteresowna na pierwszym planie
  ach jakże to trudne zadanie
  bo to nasze ego
  ciągle się pyta dlaczego
  dlaczego inni a nie ja
  kiedy pierwszeństwo w życiu ma
  o duchowości nie mówmy
  tylko ja po prostu róbmy
  marzyć przy blasku księżyca
  jak to piękno nas zachwyca
  a w sercu swojego ciszy
  tylko Bóg nas usłyszy
  a będziesz młody wtedy
  od Ciebie zależy kiedy.

 6. Pingback: Zima w Andaluzji.. | Gaja Garden

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s