Tajemnica Wężownika „Żeby źródło odnaleźć trzeba iść po prąd góry”

Ostatnio rozgorzała burzliwa dyskusja na tzw. Trzynastym znakiem Zodiaku –Wężownikiem. Fazy Zodiaku to jedno, a gwiazdozbiory to drugie. Fazy Zodiaku maja zawsze po 30 stopni i jest ich 12.Starożytni wyróżniali również 12 Gwiazdozbiorów Pasa Zodiakalnego, od których przejęły nazwę fazy Zodiaku ( a nie na odwrót). Gwiazdozbiory Pasa Zodiakalnego mają nierówne długości. Fazy Zodiaku pokrywały się z gwiazdozbiorami ok. 220 roku n.e ok. (100 lat od czasów Klaudiusza Ptolomeusza, twórcy Almagestu i Tetrabiblos).W tym ostatnim dziele Klaudiusza Ptolomeusza opisane są główne zasady astrologicznego oddziaływania planet i tzw. gwiazd stałych. Astrologia ta różni się od dzisiejszego nurtu astrologii humanistycznej, nastawionej głównie na psychologiczne aspekty osobowości człowieka. Na starych wyobrażeniach Zodiaku( Zodiak z Dendery) nie ma gwiazdozbioru Wężownika.
Zodiak_z_Dendery
Nazwa „Wężownik” ma czysto mitologiczne znaczenie i jest utożsamiana z synem Heliosa Asklepiosem , który za karę że będąc lekarzem wskrzeszał również ludzi został ukarany przez Zeusa umieszczeniem na nieboskłonie właśnie jako Gwiazdozbiór Wężownika.
Wezownik
Nie pierwszy raz Zeus wystąpił przeciwko ludziom. Według wierzeń Greków materia była zbudowana z trzech żywiołów powietrza wody i ziemi natomiast dusza głównie z ognia. Cyt: Według mitów greckich Prometeusz –jeden z tytanów, ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa. Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem. Jedynie jego postać różniąca się od innych zwierząt, była niczym żywy obraz bogów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prometeusz_%28mitologia%29
Kolejnym dobrodziejem ludzkości , który miał za zadanie zmienić status Człowieka był Jezus Chrystus. Miał on pokazać ludziom że prawo „oko za oko, ząb za ząb” można a może i należy zastąpić przykazaniem będziesz miłował Pana Boga ( najwyższą Istotę praźródło( ale nie Jahwe czy Zeusa) ze wszystkich sił swoich i z całego serca swego , a bliźniego swego ( zwierzęta również) jako siebie samego.W Ewangeliach jest napisane ze on również wskrzeszał ludzi między innymi młodzieńca z Naim córkę Jaira czy Łazarza, podobnie jak Asklepios.
Wydaje się że właśnie położenie gwiazdozbioru Wężownika na nieboskłonie wskazuje drogę „środka” Droga ta prowadzi do wewnątrz i jednocześnie do Centrum Galaktyki poprzez złoty sznur i jest wyjściem poza Zodiak. Zodiak w takim kształcie jaki go znamy to jedynie matrix kolejny cykl za cyklem w spirali rozwoju. Jedyne wyjście z tej spirali to wyjście w trzeci wymiar prostopadle do Ekliptyki- to miejsce wskazuje Gwiazdozbiór Wężownika. Majowie na obwodzie koła umieszczali w równych odstępach 12 czaszek a trzynastą umieścili w środku koła.360 stopni nie dzieli się przez 13 bez reszty i daje liczbę 27,69 dlatego nie należy niejako na siłę „wpychać” Gwiazdozbiór Wężownika do pasa Zodiakalnego, ale pozostawić go na swoim miejscu jako gwiazdozbiór równikowy. O tym, że Gwiazdozbiór Wężownika został włączony do Pasa Gwazdozbiorów Pasa Zodiakalnego zadecydowała Unia Astronomiczna( IAU) w roku 1930 wytyczając na nowo granice 88 konstelacji. Od roku 1930 ( roku w którym została odkryta planeta Pluton) Słońce przebywa w gwiazdozbiorze Skorpiona zaledwie 7 dni co nie jest zgodne z prawdą gdyż pas zodiaku obejmuje około 18 stopni i do pasa tego należy serce Skorpiona czyli gwiazda Antares którą Słońce obecnie mija około 1-2 grudnia. Reasumując wystarczyło by nieco inaczej wyznaczyć granice gwiazdozbiorów i wówczas Słońce w gwiazdozbiorze Skorpiona przebywało by na przykład 14 a nie 7 dni.
konstelacja
Wezownik

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Kosmos, Matrix. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

64 odpowiedzi na „Tajemnica Wężownika „Żeby źródło odnaleźć trzeba iść po prąd góry”

 1. Dawid56 pisze:

  Być może kiedyś wcale nie było „Zodiaku” Czyli być może oś Ziemi była kiedyś prostopadła- Kto wie?. Gdyby tak było, to gadanie o cyklu precesyjnym byłoby kolejną bajeczką.Być może była tzw Epoka Lwa,Raka.Bliźniąt,Byka,Barana,Ryb, ale nigdy nie było epoki Panny gdyż przed rokiem ok 10500 p.n.e bo oś Ziemi była prostopadła.:)

 2. Dawid56 pisze:

  Po prostu to właśnie Zodiak jest Matrixem – wieczne koło Narodzin i Śmierci- a Natura powtarza ten cykl co roku wiosna, lato, jesień ,zima.Przy prostopadłej osi na jednym równolężniku panowałoby stale lato, na drugim wiosna na kolejnym jesień na jeszcze innym zima a jeszcze wyżej zmarzlina.Na równiku wówczas Słonce by świeciło zawsze w zenicie na zwrotniku Raka i Koziorożca po katem 66 stopni na wysokości Trójmiasta po kątem zaledwie 36 stopni a koło podbiegunowe 23 stopnie 27 minut
  Chociaż obecnie wysokość Słońca w południe 21 grudnia to zaledwie 11 stopni dla Trójmiasta a 21 czerwca wynosi aż 60 stopni!!!

  • margo0307 pisze:

   Zobaczcie co robią w Chinach…..Oni czczą smoka, gada a byka zabijają… 😥

   http://szokblog.pl/Chi%C5%84scy-wie%C5%9Bniacy-wieszaj%C4%85-na-drzewie-byka/Blog/1374002663659

   • Ktoś pisze:

    Mitraizm w swojskiej wersji.

    • Ktoś pisze:

     Jak wiadomo zeus wel yahwe był rogaty (ale nie ten rogaty co ci z Księżyca), zabijanie byków, gonitwy byków to podziękowanie świata składane żydowskiemu bozkowi za zniszczenie kilku cywilizacji.

     Nikt normalny nie czci tego zwyrodnialca poza oszołomami i gollumami.

     • margo0307 pisze:

      Ktoś: „… (ale nie ten rogaty co ci z Księżyca),…”

      Jacy „ci z Księżyca”…, o kim mówisz ?

     • Ktoś pisze:

      Jeden rogaty od byka to Zeus/ jannus/ yahwe co uwiódł Europę.

      A drudzy „rogaci” to od Księżyca – jego sierpu. Amazonki przykładem.

      Potem to się zlało w jedność. Oba te znaczenia.

     • BloodMoon pisze:

      Dlatego gdy dopełni się czas, będzie oczyszczenie Ziemi przez ogień z niegodziwości.

     • Maria_st pisze:

      Blodd Moon napisal:
      „Dlatego gdy dopełni się czas, będzie oczyszczenie Ziemi przez ogień z niegodziwości.”

      ciekawe ze o tym ciagle pisze Lucyfer na blogu–jakiś brat?

  • margo0307 pisze:

   Dawid56: „..to właśnie Zodiak jest Matrixem – wieczne koło Narodzin i Śmierci..”

   Można na to spojrzeć z innego punktu…
   Dla mnie osobiście to – „wieczne koło” – jak nazywasz nasze wcielanie się i egzystowanie w materii, jest swoistą i piękną szkołą doświadczania i testowania własnych, twórczych możliwości i zrozumienie tego, co tworzymy oraz tego, że to – co tworzymy – sami później doświadczamy, a więc mamy okazję jak by… „z pierwszej ręki” doświadczyć skutków tej naszej nie zawsze „radosnej twórczości”… 😉
   To z kolei ma na celu nauczenie się przez nas odpowiedzialności za te nasze osobiste twory tak, aby rzeczywiście skutki naszej twórczości były w pełni radosne 😛
   Fizycy kwantowi udowodnili już fakt, że wszystko jest energią – łącznie z nami…, że nie ma czegoś takiego jak „lita skała” i że w Matrixie – nasze zmysły wprowadzają nas w błąd, po właśnie by umożliwić nam pełne skupienie się na świecie dualności i doświadczanie skutków naszej twórczości…

 3. Ktoś pisze:

  „Według mitów greckich Prometeusz –jeden z tytanów, ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa. Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem. Jedynie jego postać różniąca się od innych zwierząt, była niczym żywy obraz bogów.”

  – według nie mitów Prometeusz to Asyria rzadzona przez dynasię Ammonitów (Aaron i mojrzesz z bibli). Co Prometeusz dał ludziom poza wojnami (podarowany OGIEŃ to POŻOGA WOJENNA nie wiedza), pedofilią zwaną judaizmem, zwyrodnieniami znanymi z sodomy, lichwą i wyzyskiem drugiego człowieka. Czym był „człowiek stworzony przez Prometeusza”.

  Sa 2 możliwości. Jedna z nich opiera się na stereotypowym współcześnie a normalnym w czasach Prometeusza opisie żyda – „niskiej, powykrzywianej na wszelkie strony pokraki wzrosu niewiele wyższego niż dziecko mężnego człowieka (czytaj wzrostu szaraka). Kłamliwej, chytrej, przebiegłej śliniącej się do bogactw podłej kreatury” (Wiki).

  Drugi stworzony przez Prometeusza człowiek jest „powstały” ze sposobu rządzenia żydowskiej dynastii ammonitów Asyrią . Techniki znanej z dokonań nazistów żyda Hitlera, bolszewików żyda Lenina, syjonistów żyda Bandery, Palestyny … Był nią bezwzględny, krwawy terror i niewolenie podbitych ludów. I tenże człowiek – NIEWOLNIK jest tworem Prometeusza tak chwalonego przez różnego rodzaju piewców semickiego zwyrodnienia.

  A gwiazdozbiory na Niebie nie były dawane za karę. Nie ma takich mitów.

 4. Dawid56 pisze:

  Oczywiście że najpierw zabił a potem przemienił i umieścił.Ale to była dla Asklepiosa kara co by nie powiedzieć…
  Asklepios w mitologii greckiej

  Uchodził za syna boga Apollina i nimfy Koronis. Był mężem Epione (Kojąca ból) i ojcem Higiei, Panakei, Iaso, Ajgle, Akeso oraz lekarzy Machaona (internista) i Podalejriosa (chirurg). Został wychowany przez centaura Chirona, który nauczył go sztuki lekarskiej. Doszedł do takiej wprawy, że posiadł umiejętność wskrzeszania umarłych. Z tego względu Asklepios nazywany był Zbawicielem (gr. Soter)[1]. Widząc to Zeus uśmiercił go, a następnie przemienił w gwiazdozbiór Wężownika. Pragnący zemsty Apollo zabił wszystkie cyklopy.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Asklepios

 5. Teresa Pulsatilla pisze:

  Chrześcijański krzyż
  czym on jest ach czymż
  symbol umierania człowieka
  za który nagroda w niebie czeka
  przecież to mistyfikacja Jezusa śmierci
  to wszystko śmierdzi bardzo śmierdzi
  składasz z życia ofiarę
  w nagrodę czy za karę
  tego ty nie będziesz wiedział człowieku
  ani teraz ani w następnym, wieku
  z twojej ofiary ktoś zyski czerpie
  i dopóki masom cierpliwość się nie wyczerpie
  pośredniczące elity będą was w kłamstwie trzymać
  wszystkiego będą się imać
  krzyż niby w wierze nadziei miłości
  a tyle w nim sprzeczności
  których człowiecze nie widzisz
  przecież zabijania się wstydzisz
  a jesteś wyznawcą religii śmierci
  nic ci tutaj nie śmierdzi
  do czego prowadzi adoracja krzyża
  ano do bezsilności i cierpienia cię przybliża
  wybaczania złoczyńcom uczy
  a nie szukania do źródła kluczy
  masz żyć w bólu i cierpieniu
  ktoś inny pomyśli o twoim zbawieniu
  wydaje ci się że miłość głosisz
  wszystkie sprawy u boga wyprosisz
  a bliźniego masz w nienawiści
  dla tylko sobie znanych korzyści
  otwierasz się na cierpienie
  odcinasz od źródła korzenie
  a przecież inaczej można przekroczyć próg
  gdzie jest sam Bóg prawdziwy Bóg.

 6. Dawid56 pisze:

  Gdyby nie to Wydarzenie dzisiaj byśmy nie wiedzieli kim był ON. Kościół twierdzi że Zbawicielem, ja twierdzę, że bohaterem może i Wybrańcem , który dostał taka propozycję: możesz jeśli się zgodzisz ocalić Świat przed zagładą, jeśli się tylko zgodzisz…., ale musisz umrzeć.Może to będzie Śmierć pozorowana ale musisz cierpieć i to nie może być „Pozoracja cierpienia”. Musisz ściągnąć na siebie wszelkie niegodziwe myśli Wszelkie Zło i wszelkie nieprawości tego Świata i dopiero wtedy będziesz mógł umrzeć
  W filmie Czarny Przycisk jest z nas otrzymał inną propozycję…

  • Mama Tika pisze:

   Ciekawa opowiastka. A wczoraj u Livii Ether wstawiłam taki tekst:

   “Bastian had shown the lion the inscription on the reverse side of the Gem.
   – “What do you suppose it means?” he asked.
   – ‘DO WHAT YOU WISH.’
   – That must mean I can do anything I feel like. Don’t you think so?”

   All at once Grograman’s face looked alarmingly grave, and his eyes glowed.

   “- No,” he said in his deep, rumbling voice.- “It means that you must do what you really and truly want. And nothing is more difficult.”

   – “What I really and truly want? What do you mean by that?”

   – “It’s your own deepest secret and you yourself don’t know it.”

   – “How can I find out?”

   – “By going the way of your wishes, from one to another, from first to last. It will take you to what you really and truly want.”

   – “That doesn’t sound so hard,” said Bastian.

   – “It is the most dangerous of all journeys.”

   – “Why?” Bastian asked. “I’m not afraid.”

   – “That isn’t it,” Grograman rumbled. – “It requires the greatest honesty and vigilance, because there’s no other journey on which it’s so easy to lose yourself forever.”

   (from Michael Ende’s The Neverending Story, and is the beginning of the second half of the book). – http://blueflamemagick.wordpress.com

 7. margo0307 pisze:

  „..Kościół twierdzi że Zbawicielem, ja twierdzę, że bohaterem może i Wybrańcem…”

  A mnie się wydaje, że Chrystus był i nadal jest Wielkim, ponadczasowym Nauczycielem…
  I pomimo tego, że Mateusz (Mt,15-24) napisał:
  „..Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z Domu Izraela…”, to Jego nauki nadal są jak najbardziej aktualne a może nawet bardziej dziś niż kiedyś…
  Np.
  – „…i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili…;
  Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
  Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień..”

  – „.. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili i wy im czyńcie..”

  • Mama Tika pisze:

   „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.”

   Szczerze mówiąc, nie dlatego zapragnęłam wybaczyć innym, by ojciec niebieski mi wybaczył, ale dlatego, by nie cierpieć już dłużej z powodu odczuwanej nienawiści do tych, do których urazę czułam i niosłam jak „krzyż” przez lata. I wiem już, że jeśli wybaczymy innym i sobie, to „uzdrowimy się”…na przykład z nienawiści i oczekiwań wobec innych oraz ze złości i obwiniania siebie i/albo innych…

   “.. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili i wy im czyńcie..”

   niby proste, ale jakie trudne, prawda? Ale co w takim razie z machistami na przykład?

   • margo0307 pisze:

    Mama Tika: „..I wiem już, że jeśli wybaczymy innym i sobie, to “uzdrowimy się”…”

    Do mnie także dotarł ten prosty fakt, choć przyznaję, że czasem trudne jest to „zadanie” 😉

 8. Dawid56 pisze:

  Mamo Tiko znam trochę angielski, ale czy byś była ta miła i tak dobra przetłumaczyć ten tekst o Bastianie? ( albo w paru słowach napisać o co chodzi?)

  • Mama Tika pisze:

   Proszę bardzo:
   „Bastian pokazał lwu napis na rewersie Gem.
   – Jak myślisz, co to znaczy? – zapytał
   – RÓB TO, CZEGO CHCESZ [życzysz sobie, pragniesz]
   – To znaczy, że mogę robić wszystko, co tylko zechcę? Czy tak?
   Nagle wszystkie twarze Grogramana zamarły w przerażeniu (?), a jego oczy zabłysły.
   – Nie – odpowiedział swoim głębokim, dudniącym głosem. – to znaczy, że musisz robić to, czego rzeczywiście i naprawdę chcesz. I nie ma nic trudniejszego.
   – Czego ja rzeczywiście i prawdziwie chcę? Co masz na myśli?
   To twój własny najgłębszy sekret i Ty tego sam nie wiesz.
   – Jak mogę dowiedzieć się tego?
   – Podążając drogą twoich życzeń, od jednego do drugiego, od pierwszego do ostatniego. To doprawadzi cię do tego, czego rzeczywiście i naprawdę chcesz.
   – To wcale nie brzmi żle (nie wygląda na takie trudne) – powiedział Bastian
   – To jest najbardziej niebezpieczna ze wszystkich podróży.
   – Dlaczego? – zapytał Bastian. – Nie boję się.
   – Nie o to chodzi. – zagrzmiał Grograman. – to wymaga największej szczerości [uczciwości] i czujności, ponieważ nie ma innej podróży, na której równie łatwo można się zagubić na zawsze.”

 9. Dawid56 pisze:

  Dziękuję
  I Dobranoc 🙂

  • A ja dziekuje Tobie Dawidzie za wspaniala notke i dodam cos ze swojego bloga:

   Mama Tika napisala:

   “Natomiast data 13.13.13. przypaść może – tak, jak to wyliczył w prosty sposób Dawid56 – na 13.01.2014 roku.”

   Livia Ether Flow:

   prosty? 🙂 alez.. dla mnie to najwyzsza magia! jestes prawdziwym czarodziejem Dawidzie 😉

 10. Pingback: “MĘSKA” DWUNASTKA I “ŻEŃSKA” TRZYNASTKA | My journeys between worlds..

 11. Ktoś pisze:

  „Ciepełko z pewnej wizji”?

  (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dwa-cyklony-zaatakowaly-jednoczesnie-europe-ameryke-polnocna#comment-166487)

  „Znowu o cyklonie bałtyckim: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/cyklon-ksawery-wywolal-wiatr-wiejacy-sila-huraganu-4-kategorii

  Podaje prognozę pogody dla Mazowsza, okres 15.XII – 30.XII:

  Legenda:
  * – Słońce
  */ – Małe zachmurzenie
  *// – Średnie zachmurzenie
  /- Duże zachmurzenie lub całkowite
  /” – Deszcz
  /* – Śnieg
  /^ – Burze

  do 15.XII – to co podają w telewizji czyli późnojesienna pogoda

  16.XII ). +5 stopni, *//
  17.XII ). +8 stopni, */
  18.XII ). +13 stopni, *
  19.XII ). +16 stopni, *
  20.XII ). +17 stopni, */
  21.XII ). +19 stopni, *
  22.XII ). +21 stopni, *//
  23.XII ). +13 stopni, /^
  24.XII ). +6 stopni, /
  25.XII ). +11 stopni, *
  26.XII ). +8 stopni, */
  27.XII ). +3 stopni, *//
  28.XII ). +1 stopień, /*
  29.XII ). +2 stopni, /*”
  30.XII ). 0 stopni, /*

  Na styczeń przewiduje jeszcze cieplejsza pogodę (wtedy się TO spełni?) ale chwilowo nie mogę odnależć wpisu. Ciekawe kto trafi on czy Mroziewicz ze swoim MELem.

 12. Teresa Pulsatilla pisze:

  Rozwój duchowy
  Szukam na początek
  żeby znaleźć dla duszy przyjazny zakątek
  na zewnątrz się otwieram
  religia praktyki doświadczenia innych zbieram
  ale od serca się odcinam
  czy to jest moja najszczęśliwsza mina
  wcale nie
  bo ja wewnętrzna duchowość odkrywać chcę
  gdzie prawdziwą duchowość znajduję
  i najgłębszą ciszę odnajduję
  czy myślisz że na szczycie gór
  spotkałeś prawdziwej duchowości wzór
  a może na targu miejskim
  gdzie dużo ludzi hałas pieski
  a może w czynnościach dnia codziennego
  pytam kim jestem po co żyję dlaczego
  gdzie odnajduję siebie
  czy tylko w medytacji potrzebie
  a może w odkurzaniu i naczyń myciu
  w gwarze dnia a nie w ukryciu
  gdzie pojawia się olśnienie
  a nawet dalej oświecenie
  z drugim człowiekiem w relacji
  w pracy korku ulicznym czy podczas wakacji
  muszę znaleźć równowagę
  i na medytację i na gwar codziennego życia zwrócić uwagę
  bo w prawdziwej duchowości wszystko staje się żywym duchem
  a moje serce ogniem miłości i żaru wybuchem.

 13. ozyrys19 pisze:

  http://www.taraka.pl/pieczec_ukrasc_czlowiekowi_dusze
  czy to czasem nie o tym pisywałam przez ostatnie 3 miesiące ? 🙂
  a natrafiłam na to czytając komentarze z tego art.:
  http://www.monitor-polski.pl/czy-zamordowano-dr-billa-h-welda-i-jego-rodzine/

 14. Dawid56 pisze:

  Wycofuję się na razie z dyskusji o MEL-u, bo być może, jest coś co nas czeka , a co nie jest do końca racjonalne.Za dużo jest w tej chwili zamieszania z ISON i jakimś innym dziwnym masywnym ciałem którego obecność ujawniło SOHO, a którego przelot rozwieje wszystkie „Melowe” spekulacje.

 15. Dawid56 pisze:

  Diome czy Dione – księżyc Saturna, co on robi koło Słońca to inna para kaloszy- może tam się dostał poprzez inny wymiar?A sama Dafne była ukochaną boga Słońca czyli Apolla albo Apollina i stale przed nim uciekała
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dafne_%28mitologia%29

 16. Teresa Pulsatilla pisze:

  Kiedy piękno szło ulicą
  byłem bardzo zachwycony
  miało ekstra nogi i ręce
  świat wirował jak szalony
  czułem zapach kwiatu bzu
  z radości ciekła mi łezka
  a barwa była przeurocza
  taka śliczna niebieska
  czułem że jestem w obłokach
  lub czarodziejskim ogrodzie
  miałem to kapitalne szczęście
  no i że wyglądam młodziej
  a to piękno dawało mi siłę
  radość oraz odrobinę miłości
  a do tego jeszcze dodawało
  deczko tak ważnej czułości
  było posiadaczem wszelkich zalet
  nie widziałem doprawdy wcale wad
  kiedy to piękno tak sobie wędrowało
  to fantastyczny stawał się nasz świat
  ja szedłem za nim zachwycony
  ach sprawdziły się moje sny
  bo wiedziałem już moja miła
  że tym pięknem jesteś ty
  bo nie ma na naszym globie
  już milszej od ciebie istoty
  za twój całokształt kobieto
  przyznaję ci dziś medal złoty
  całuję więc te twoje rączki
  do serduszka wkradam się twego
  bo nie ma na naszej planecie
  nic bardziej fantastycznego.

 17. Ozyrys pisze:

  Drodzy przyjaciele,

  Dwanaście krajów usiłuje zawrzeć umowę handlową, która umożliwi korporacjom pozywanie rządów za ustanawianie praw, które chronią nas, lecz zmniejszają ich zyski! Może to mieć wpływ na wszystko od wolności w Internecie po oznakowania żywności modyfikowanej genetycznie. Zostało zaledwie 24 godzin i trzy kraje się wahają. Jeśli masowo wezwiemy ich do utrzymania swej pozycji, to możemy zatrzymać to przejęcie świata przez korporacje, zanim Monsanto otworzy szampana:

  Monsanto ma szansę na największy sukces w historii, ale mamy czas do weekendu, by mu zapobiec.

  Partnerstwo Transpacyficzne (Trans-Pacific Partnership, TPP) to bardzo rozległa, ściśle tajna umowa pomiędzy dwunastoma największymi krajami, która może dać korporacjom bezprecedensową władzę – i pozwolić im na korzystanie z nowych światowych trybunałów do pozywania naszych rządów za ustanawianie praw, które chronią nas, ale zmniejszają zyski korporacji! Może to dotyczyć wszystkiego od oznaczania modyfikowanej genetycznie żywności do ochrony naszej wolności w Internecie. WikiLeaks ujawniło tę sprawę i sprzeciw szybko narasta, ale zaangażowane kraje chcą podpisać umowę w ciągu 24 godzin.

  To szaleństwo, ale mamy szansę je zatrzymać – 3 kraje wahają się i ich wycofanie oznaczałoby koniec negocjacji. Jeśli masowo przekonamy Chile, Nową Zelandię i Australię nawołując z całego świata do utrzymania swej pozycji, to mamy szansę zatrzymać przejęcie świata przez korporacje, zanim Monsanto otworzy szampana. Podpisz petycję i przekaż wszystkim znajomym:

  http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bCOJbfb&v=32405

  Ujawniony projekt Partnerstwa Transpacyficznego czyta się jak długi list wielkich korporacji do Świętego Mikołaja – umowa ustanowiłaby światowe standardy tak, aby firmy mogły narzucić naszym rządom swą wolę za pomocą skomplikowanego systemu trybunałów. Sądy te mogą ograniczać dostęp do tańszych leków na rzecz leków markowych, a nawet umożliwić koncernom tytoniowym pozywanie rządów za wprowadzanie uregulowań zdrowotnych, ponieważ zagrażają one ich zyskom! To niemal zbyt absurdalne, by mogło być prawdą!

  Ale niemal nikt nie słyszał o TPP! Negocjacje są tak tajne, że nawet wybrani przez nas prawodawcy nie znają szczegółów – znają je jedynie negocjatorzy i 600 korporacyjnych lobbystów. Ujawnione teksty zaszokowały polityków i obywateli Chile, Nowej Zelandii i Australii. Przeciwstawiają się oni naporom korporacji oraz USA, które chcą za wszelką cenę podpisać umowę zanim opinia publiczna będzie mogła się przeciwstawić.

  TPP dotyka nas wszystkich – narusza nasze prawa i podważa demokrację, aby chronić interesy korporacji. Mamy tylko kilka dni, by ich powstrzymać. Przyłącz się do tej naglącej kampanii i powiedz o niej znajomym:

  http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bCOJbfb&v=32405

  Z łatwością można poczuć się małym w obliczu wielkich korporacji, które wywierają wpływ na nasze rządy. Ale to ludzie, a nie pieniądze, są prawdziwym źródłem władzy. Nie raz nasza społeczność dowiodła, że jeśli połączymy siły, by chronić nasze prawa przeciwko korporacjom, możemy zwyciężyć. Powstrzymajmy również to bezprecedensowe zagrożenie dla naszych demokracji.

  Z nadzieją,

  Alice, David, Jooyea, Alex, Aldine, Julien, Ricken, i cały zespół Avaaz

  ŹRÓDŁA:

  WikiLeaks opublikowało rozdział tajnego projektu umowy Partnerstwa Transatlantyckiego (The Guardian)
  http://www.theguardian.com/media/2013/nov/13/wikileaks-trans-pacific-partnership-chapter-secret

  Pełen tekst ujawnionego projektu umowy (Wikileaks)
  http://wikileaks.org/tpp/

  Umowa Partnerstwa Transpacyficznego to absolutne przeciwieństwo ‘wolnego handlu’ (The Guardian)
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/nov/19/trans-pacific-partnership-corporate-usurp-congress

  Ryzykowne tempo dla pacyficznego paktu handlowego (Seattle Times)
  http://seattletimes.com/html/businesstechnology/2022349766_biztaltoncol01xml.html

  Dla dobra wolnego handlu, niech TPP nie zajmuje się własnością intelektualną (Huffington Post)
  http://www.huffingtonpost.com/bill-watson/for-free-trades-sake_b_4325963.html

  Philip Morris prowadzi walkę o standardowe opakowania na arenie światowego handlu (Bloomberg)
  http://www.bloomberg.com/news/2013-08-22/philip-morris-leads-plain-packs-battle-in-global-trade-arena.html

  • Ktoś pisze:

   I wystarczy tylko prześledzić kto „rządzi” tymi korporacjami by wiedzieć jaka banderowsko-nazistowska swołocz robi sobie w białych rękawiczkach rękami i takich pizlamistów białczyńskiego skok na globalną władze. A tłumek jak to tłumek za „flache, cyca i 100 hrywien” sprzeda cały świat byle móc się wznieść do krainy białch myszek i różowych kryształów, nie Mezamir?

   I coś na świąteczną osłodę. Zdrowe papu od dr Mendele idealne do robotoizacji (golemizacji) ludzi jacy już nigdy więcej nie zaczną śnić czy marzyć o własnym szczęściu bo rolą niewolnika jest dbanie o zadowolenie jego pana. na tym ma polegać „przemiana” jaka jest pod pozorem Słowiaństwa propagowana przez wpatrzonego w nazizm/ pislamizm czesława.

   ” Nasz rząd, pomimo masowego sprzeciwu naszych lekarzy wprowadził Unijne dyrektywy w 1989 roku. W grudniu 2008 r. został opublikowany pakiet rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady (1331/2008, 1332/2008, 1333/2008, 1334/2008) dotyczących stosowania substancji dodatkowych, aromatów i enzymów. Wykazy substancji dodatkowych na razie obowiązują wg Dyrektyw, czyli w praktyce wg polskiego rozporządzenia Ministra Zdrowia z 18 września 2008 r. W tym systemie człowiek i jego zdrowie się nie liczy, liczy się tylko kasa. Dla producentów mięsa, wędlin i przetworów dodatki, aromaty, enzymy to czysty zysk. Oczywiście przemysł farmaceutyczny również zyska a to że dzieci i dorośli cierpią nikogo nie interesuje.

   Cierpimy na:
   Choroby tarczycy: przykładem jest E 127, syntetyczny, czerwony barwnik dozwolony do stosowania tylko w przypadku wiśni koktajlowych i kandyzowanych, sałatek owocowych i owoców konserwowanych z dodatkiem wiśni. Może on uwalniać jod i upośledzać funkcję tarczycy.

   Chorobę Alzheimera: jednym z podejrzanych o jej wywoływanie sztucznych dodatków jest E 173 (aluminum) – syntetyczny, srebrno-szary, mineralny barwnik w postaci pyłu metalicznego, znajdujący zastosowanie najczęściej w dekoracji słodyczy,a także wchodzący w skład proszku do pieczenia i środków przeciwzbrylających i emulgujących. Zagrożenie zwiększa się w przypadku osób chorych na nerki, gdyż nie mogą one wydalać aluminium.

   Choroby żołądka i jelit: substancja oznaczona numerem E 407 (karagen) może przyczyniać się do owrzodzenia jelit, natomiast E 210 (kwas benzoesowy) podrażnia śluzówkę jelit i żołądka, podobnie E 260 (kwas octowy, zawarty w przetworach mięsnych i sosach). Spożywając E 517 (siarczan amonu) możemy spodziewać się biegunek, podobnie działają znajdujące się w mieszankach przyprawowych E 508 (chlorek potasu), E 509 (chlorek wapnia) i E 511 (chlorek magnezu). W konfiturach i galaretkach możemy natknąć się na E 525 (wodorotlenek potasu), który jest częstą przyczyną bólów żołądkowo-jelitowych.

   Nowotwory: to najgroźniejsze choroby wywoływane sztucznymi dodatkami do żywności. Mogą je wywołać m.in. E 249 (azotyny potasu) i E 250 (azotyny sodu) używane do peklowania mięs, które przyczyniają się do powstania rakotwórczych mizoamin.

   Zaburzenia przemiany materii: wywoływane m.in.E 451 (polifosforanami) , który znajduje się bardzo często w rybach. Substancja ta ma na celu zwiększenie masy produktu, gdyż wiąże wodę w ilości równej wielokrotności własnej wagi. Nie pozostaje jednak obojętna dla naszych organizmów: dereguluje przemianę materii i gospodarkę wapniową organizmu.

   Aspartam (E 951) może wywoływać wiele dolegliwości oraz chorób, jak bóle głowy, drętwienie kończyn, nudności, stany depresyjne, choroby układu nerwowego, zaburzenia słuchu oraz problemy ze wzrokiem. Jest on jedną z najbardziej niebezpiecznych substancji, której bezwzględnie powinniśmy unikać. W przemyśle spożywczym aspartam wykorzystywany jest jako substrat cukru w takich produktach, jak napoje gazowane typu „light”, gumach do żucia bez cukru, tzw „dietetycznych” jogurtach, słodzikach oraz wielu farmaceutykach (głównie tabletek musujących).

   Glutaminian sodu (E 621) ma działanie uzależniające. Jego podstawową funkcją ma być polepszenie, wyostrzenie smaku potraw. Dodawany jest niemal do wszystkich fast-foodów, żywności przetworzonej, mieszanek przypraw i tzw. fixów. Lista produktów zawierających E 621 jest naprawdę spora. Dodatek ten prowadzi do uszkodzenia pracy mózgu, a ponadto wywołuje takie objawy, jak nadmierna potliwość, uczucie głodu, bóle żołądka, podwyższenie ciśnienia krwi, czy zaburzenia pracy serca.

   Karagen (E 407) stosowany jest w branży przemysłowej jako zagęstnik dodawany do wędlin, serów, konserw, wielu wyrobów cukierniczych, niektórych przetworów mlecznych i napojów, dżemów, galaretek, niskotłuszczowej margaryny itp. jak widzimy są to produkty obecne w naszej codziennej diecie. Obecnie mocno dyskutuje się o jego rakotwórczym działaniu, a w szczególności zwiększeniu ryzyka raka żołądka i jeśli pod jego wpływem. Zanim sięgniesz po produkt spożywczy, sprawdź, czy nie ma w nim szkodliwego karagenu!

   Acesulfam K (E 950 ) syntetyczny słodzik, dopuszczalna dzienna dawka to 15 mg na kg masy ciała, co najważniejsze jest uważany za nieszkodliwy ale niektórzy naukowcy twierdzą, że testy bezpieczeństwa nie były prawidłowo przeprowadzone i konieczne jest dalsze badanie. Znalazłem informację że spożywany w nadmiernych ilościach może prowadzić do białaczki, chorób układu nerwowego, raka płuc czy raka piersi !!!!

   Ksylitol (E 967) syntetyczna substancja słodząca i utrzymująca wilgotność. Podobnie słodki jak cukier. Może wywoływać biegunki. Odradza się jednorazowe spożywanie przekraczające 20 g lub łącznie dziennie 5g. Ksylitol (E967), używany jako popularny słodziki, może powodować poważne uszkodzenia wątroby a nawet i śmierć psa. Spożycie już niewielkiej ilości tej substancji wywołuje u psów wydzielanie dużych ilości insuliny, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia poziomu cukru we krwi. Badania dotyczące ksylitolu i jego wpływu na organizmy psów opisano w Journal of the American Veterinary Medical Association. Ksylitol używany jest w wielu produktach spożywczych takich jak gumy do żucia, cukierki, pasty do mycia zębów, itp. Zanim nakarmimy czworonoga pysznym ciastkiem zastanówmy się dwa razy, czy nie zawiera on ksylitolu czy też czekolady, która również jest niebezpieczna dla naszego czworonoga. Sharon Gwaltney-Brant i Eric Dunayer zebrali dane 8 psów, które leczone były po spożyciu produktów zawierających tą niebezpieczną substancję. Pięć z tych psów zmarło z powodu uszkodzeń wątroby, jednego psa musiano uśpić. Według Sharon Gwaltney-Brant pożycie 1 grama ksylitolu przez 10 kilogramowego psa powinno być natychmiast skonsultowane z weterynarzem. Do objawów zatrucia należą: omdlenia, spadek poziomu cukru, osłabienie, wymioty, napady padaczkowe, które mogą wystąpić już w 30 minut po zjedzeniu tej substancji.

   Nie zdziwię się gdyby Rosja nie chciała naszego mięsa, poprostu dba o swoich obywateli.

   Zdrowe bo antyposlkie, antysłowiańskie, nie?

   (alergik: http://wiadomosci.onet.pl/forum/kalemba-rosja-wysoko-ceni-nasza-zywnosc,0,1043640,121581385,czytaj.html)

 18. Teresa Pulsatilla pisze:

  Pomiędzy miłością ziemi i nieba żyjemy
  i dobrze się z tym czujemy
  niebo dopełnia ziemię
  i całe ludzkie plemię
  ziemia dopełnia nieba
  i daje miłości tyle ile potrzeba
  oddechem miłość do serca dociera
  wrażliwość czułość piękno zawiera
  z wydechem miłość wciąż od nowa dajesz
  jednością z ziemią i jej istotami się stajesz
  wszyscy nią oddychamy
  przez skórę i serce
  i chcemy jej coraz więcej i więcej
  gdy chcesz zrozumieć siebie
  i drugiego w potrzebie
  ptaków śpiew
  kołysanie drzew
  gwiazdy światłości
  to zanurz się najgłębiej jak potrafisz w miłości.

 19. WĘŻOWNIK – 13. gwiazdozbiór (30.11-17.12)/Sfera niebieska/ Gwiazdozbiory a znaki zodiaku/ 12.12 – data gregoriańska (“zodiakalna”/”męska”) i 13.11.2013 – alegoryczna data “żeńska”, czyli dzień z dwoma datami symbolizujący proces stapiania się energii żeńskiej i męskiej w Całość (= łączenia się siły wizji i siły urzeczywistnienia w Jedno/ Wężownik i Fala Ręki (26.11-8.12.2013), czyli siła uzdrawiania.

 20. Dawid56 pisze:

  Chyba 12.12.2013 i 13.12.2013.Tylko że daty tu nie maja nic do powiedzenia bo to zwykła numerologia chociaż suma pierwszej daty daje 12 a drugiej 13 natomiast granice gwiazdozbioru Wężownika to rzecz umowna tak jak umowne jest przebywanie w nim Słońca, równie dobrze mogłoby Słonce w tym samym czasie przebywać w Gwiazdozbiorze Skorpiona, gdyby tylko inaczej zostały określone jego granice. A Asklepios rzeczywiście może „uzdrawiać”…

  • Mama Tika pisze:

   „Chyba 12.12.2013 i 13.12.2013.Tylko że daty tu nie maja nic do powiedzenia bo to zwykła numerologia chociaż suma pierwszej daty daje 12 a drugiej 13 natomiast „

   Suma dat 13.01.2014 (wyliczona przez Ciebie 13.13.13. :-)) i 14.01.2014 jest taka sama: 12 pierwszej i 13 drugiej 🙂

 21. Teresa Pulsatilla pisze:

  Rozmowa przyjaciół

  M Ach witaj mi
  K Witaj Jak w taki dzień deszczowy się czujesz
  M Bez słów Jak malowany ptak kiedy pada Będziemy piwo pić ale Cyt cyt Podaj rękę w taki czas i Głowa do góry jednak Powiem co coś optymistycznego bo Jeszcze będzie przepięknie i zaraz wyjrzy Czerwone słoneczko a Ty Jak się masz kochanie
  K Cała jestem w skowronkach bo przecież Lato czeka Wkoło jest wesoło więc Jak dobrze nam wiem, że Jestem kobietą i mogę zapytać Kto ma tyle wdzięku co ja a Ciebie pytam Gdzieś ty bywał
  M W stepie szerokim i W zielonym gaju W murowanej piwnicy byłem W kawiarni potem chwilę U cioci na imieninach a gdy wróciłem siedziałem W moim ogródeczku a jeszcze byłem Na dancingu w Ciechocinku ale tak właściwie to Zawsze tam gdzie ty a miła Pamiętasz tę noc w Zakopanem śpiewałem Ci wtedy Jesteśmy na wczasach a gdzie Ty idziesz kobieto
  K Jedziemy autostopem ale chcę Windą do nieba potem Iść w stronę słońca bo Tu jest mój dom ale wiem ,że Jak przygoda to tylko w Warszawie Gdybyś chciał to Poszłabym za tobą ale Dziś do ciebie przyjść nie mogę chociaż Tak bardzo się starałam ale nie wiem Dlaczego serce tak bije i drży
  M dlatego że Do zakochania jeden krok a Najtrudniejszy pierwszy krok a poza tym Bo jo cię kochom a przecież wiemy że Życie jest nowelą a mamy Dwa serduszka a Ty Ładne oczy masz
  i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał a przecież Najpiękniejsze są polskie dziewczyny a wiadomo że Bo z dziewczynami nigdy nie jest źle a przecież Nic nie boli tak jak życie więc Uciekaj moje serce i Nikt na świecie nie wie a ja chcę zapytać Czy ten pan i pani są w sobie zakochani
  K oczywiście Mój tylko mój ale Ja cię kocham a ty śpisz Poznam pana seksapilnie Chcę kochać bo Bez ciebie umieram i proszę Całuj mnie Gdybyś kochał hej ale Wina nalej i Kochaj mnie jak wariat pamiętaj ,że Mamy tylko siebie a Ty Powiedz czy kochasz
  M Kocham panią Nade wszystko uśmiech twój bo Z tobą chcę oglądać świat a Ty Daj mi nogę i Chodź pomaluj mój świat bo To ty słodka Ty moja miła Tak kochać chcę tylko ciebie bo Kocham cię jak Irlandię i Całuję twoja dłoń madame i mówię Ci Jedyne słowo amore ale chcę wiedzieć Czy czuje pani cza czę
  K To jest tylko rock and roll Au szalała Obozowe tango i Takie tango ale Ty Tylko mnie poproś do tańca a wtedy Cała sala śpiewa z nami i będzie Bal wszystkich świętych a Ty miły Co mi możesz dać
  M Pytasz mnie co ci dam Zabiorę cię dzisiaj na bal dam Ci Kwiaty we włosach i Kolorowe jarmarki kupię Ci Konika na biegunach przyniosę Słodkie fiołki i Siedem czerwonych róż Niezapominajki Stokrotki wyczaruję Słodkiego miłego życia i Żeby szczęśliwym być a tak w ogóle dam Wszystko czego dziś chcesz a Jak minął dzień
  K Od rana mam dobry humor bo nastał znów Letni dzień i mam Słońce w kapeluszu i chociaż Tak jakoś dziwnie jest to jednak Mam dobry dzień bo czuje się Tak jak w kinie hula Letni wiatr ja sobie Leżę i mam Czas relaksu i piję Whisky gdzie Plonie ognisko a potem zasypiam Wśród nocnej ciszy z myślą Byle było tak ale Jaki jesteś jeszcze nie wiem
  M Ja Uczę się żyć jest Cicha woda i Marzyciel wiem, że Jestem kochany a Jestem z miasta ponadto Motylem jestem i Chłopiec z gitarą jestem też Mister Warszawy ale najważniejsze ,że jestem Zakochany klown i Kocham śpiew kocham śmiech Nim zamkną drzwi chcę powiedzieć Ci Żegnam cię i Do widzenia do zobaczenia
  K Zahipnotyzuj mnie Ucisz serce Śpij kochanie śpij mówię Ci Dobranoc dobranoc.

  • Ktoś pisze:

   Skoro takie są Twoje marzenia,
   Skoro chcesz się wylegiwać na Słonecku,
   Skoro pragniesz powozić Księżycem,
   Skoro marzysz by zaplatać Galaktykom warkocze,
   Skoro śnisz by móc psocić wsród gwazd,
   To podaj ramie moja Lotosowa Pani.
   Już czas. 😉

  • A58 pisze:

   Kiedy byłem małym chłopcem padły słowa- kim jesteś?Czerwony jak cegła a może jak pomarańcze i mandarynki.Dziwny jest ten świat Chciałbym kiedyś pozbierać wspomnienia a wspomnienie jednego serca obok nas gdy stoję w oknie podpowiada – człowieku ,co się z tobą dzieje.A może zegarmistrz światła?Nie -oni zaraz przyjdą tu.Modlitwa i Bema rapsod żałobny a może radość o poranku?Jak w taki dzień deszczowy powiedzieć – zawsze gdzieś czeka ktoś,Staruszek świat zrobi ten najtrudniejszy pierwszy krok żeby szczęśliwym być.Opowiadaj mi tak .Lubię wracać tam gdzie byłem jak biały latawiec czekając na czas relaksu..Mam małe tęsknoty – kochać ,ach co to był za ślub.Najpiękniejsza – bawimy się w życie.

 22. Mama Tika pisze:

  Dawidzie, mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić, kiedy i czy będzie najbliższa koniunkcja
  Marsa z Jowiszem w Orionie?
  Czy coś takiego ma miejsce?

 23. Dawid56 pisze:

  Dopiero 14.08.2024 w długości ekliptycznej Oriona .Poprzednia miała miejsce 22.07.2013 ale była ona pomiędzy Syriuszem a Orionem.

  • Mama Tika pisze:

   „Poprzednia miała miejsce 22.07.2013 ale była ona pomiędzy Syriuszem a Orionem.”
   Dziękuję pięknie Dawidzie. 🙂
   Ale jak to się ma do tego tekstu:
   „Berło to symbol Jowisza. Mars z Jowiszem w fazie Raka znajdzie się w koniunkcji właśnie 22 lipca 2013 roku .Słowo pacyfikacja oprócz uspokojenia znaczy również jak podaje wikipedia” – Michał Nostradamus- Centuria 6.24- lipiec 2013https://nnka.wordpress.com/2013/04/17/michal-nostradamus-centuria-6-24-lipiec-2013/

  • „Poprzednia miała miejsce 22.07.2013 ale była ona pomiędzy Syriuszem a Orionem.”

   a to ciekawe w zwiazku z tym o czym pisalam w notce:

   http://liviaspace.com/2013/07/21/lipcowa-pelnia-2013/

   oraz

   http://liviaspace.com/2013/07/23/lwia-brama-2013-i-bialy-kot/

   a dzisiaj ma wlasnie miejsce aktywacja Sieci Wielkiego Białego Lwa….

   jak dla mnie niezwykle ciekawe połączenia….

   • takze z tym o czym napisales w notce o liczbach:

    „W tym kontekście niezwykle wygląda liczba 13 która będzie związana z Księżycem. Liczba 22 też będzie związana z Księżycem”

    tylko zupelnie nie rozumiem co Mama Tika ma na mysli piszac u mnie w komentarzu dotyczacym ORIONA:

    „A mógł być też sumeryjskim Rakiem z przepowiedni Nostradamusa ;-)”

    http://liviaspace.com/2013/12/09/the-arc-of-the-covenant/comment-page-1/#comment-8954

    ?

    • Dawid56 pisze:

     Jowisz w lutym 2014 cofa się do 10 stopnia Raka. „Ostatnia gwiazda Oriona to Betelgeza ( obecnie 29 Bliźniąt) ( 11 stopni to dość duża odległość) Natomiast 2014 Jowisz ekliptycznie będzie „dotykał” Syriusza

    • Mama Tika pisze:

     Livia Ether Flow:
     „tylko zupelnie nie rozumiem co Mama Tika ma na mysli piszac u mnie w komentarzu dotyczacym ORIONA:
     “A mógł być też sumeryjskim Rakiem z przepowiedni Nostradamusa ;-)””

     Pytałam o koniunkcję Marsa i Jowisza w ORIONIE

     Michał Nostradamus- Centuria 6.24- lipiec 2013?
     https://nnka.wordpress.com/2013/04/17/michal-nostradamus-centuria-6-24-lipiec-2013/
     cyt.:”Mars & berło znajdą się złączone,
     Spopod Cancera [Raka] nieszczęsna wojna:
     Wkrótce potem będzie nowy Król namaszczony,
     Który na długi czas uspokoi ziemię.

     Berło to symbol Jowisza. Mars z Jowiszem w fazie Raka znajdzie się w koniunkcji właśnie 22 lipa 2013 roku .Słowo pacyfikacja oprócz uspokojenia znaczy również jak podaje wikipedia:

     http://pl.wikipedia.org/wiki/Pacyfikacja

     • Tłumienie – przemocą bądź innymi środkami przymusu bezpośredniego – manifestacji, powstania, buntu itp.
     • Użycie sił zbrojnych (wojska, żandarmerii, policji) w celu stłumienia niepokojów i przejawów niezadowolenia bądź oporu wobec władzy.”

     Cancer – Rak… na sumeryjskich tabliczkach to prawdopodobnie ORION.

     Jeśli ta koniunkcja miała miejsce 22.07.2013, „ale była ona pomiędzy Syriuszem a Orionem.”, to znaczy, że ta przepowiednia się nie sprawdziła. jeśli chodzi np. o wojnę:

     „Mars i Jowisz tworzą koniunkcję
     Zbliża się czas Raka wraz ze straszną wojną
     Krótko po tym nowy król będzie wybrany
     który na Ziemi długo pokój utrzyma”

     I wtedy dalsze przepowiednie Nostradamusa nie mają już znaczenia, ponieważ prawdopodobnie „weszliśmy” w inną wersja świata niż ta z przepowiedni.

 24. Dawid56 pisze:

  Koniunkcja Marsa i Jowisza miała miejsce w fazie Raka( 6 stopień) Ale jak to Nostradamus .Moim zdaniem widział pewne wydarzenia, które na szczęście nie miały miejsca „Mars i Jowisz tworzą koniunkcje, zbliża się czas Raka wraz z wielka wojną” .Kto wie może śmierć niewinnych pielgrzymów w wigilię św. Jakuba( 23 lipca) zapobiegła tej wojnie? Gdyby tak przeanalizować 450 lat od śmierci Nostradamusa to podejrzewam że ta koniunkcja Mars i Jowisz w Raku wiele razy miała miejsce.Sam Nostradamus też miał w swoim kosmogramie urodzeniowym miał koniunkcję Marsa Jowisza i Saturna w fazie Raka :)!

 25. A58 pisze:

  VI/24 Berła Marsa znajdzie się współmałżonek.
  Odkryty w raku – klęska wojenna.
  Uczyni mało- poza będzie Riy nowa pięść
  która na długi czas zapewni pokój.

  Ten nowy(Riy- król) ,to Saturn.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s