prognoza pogody na grudzień 2013

I-sza dekada

Początek grudnia to czas typowo jesiennej pogody z dość dużą ilością słońca, jednak z mgłami i zamgleniami występującymi na obszarze całego kraju, o umiarkowanej wietrzności. Temperatury dzienne zasadniczo powyżej 0 C z możliwością temperatur dwucyfrowych. Po 05.12. nadal ciepło, nawet bardzo ciepło jak na grudzień, z możliwością zwiększenia wietrzności. Do końca dekady raczej bez ekstremów pogodowych chyba, że pozytywnych. 10 grudnia może być z silniejszym wiatrem.

II-ga dekada

Od początku dekady prognozuję wzrost dynamiki zjawisk atmosferycznych i rozpocznie się okres wchodzenia w stan zimy (ochłodzenia), może jeszcze niezbyt ostrej, ale z coraz widoczniejszymi jej symptomami. Pełen stan pogody zimowej na terenie całego kraju atmosfera osiągnie w dniach 15-16-17 grudnia. W tym czasie może konkretnie sypnąć śniegiem przy znacznym wzroście wietrzności , z temperaturami tak dziennymi jak i nocnymi poniżej 0 st C. Ok. 18 grudnia wzrost siły wiatru do bardzo silnego.

III-cia dekada

W tym czasie zaobserwujemy, szczególnie od 22.12. pogłębianie się pogody zimowej, co zaowocuje znacznie niższymi temperaturami do dwucyfrowych włącznie tak dniem jak i nocą. Spadki temperatur będą połączone z wiatrem. Od połowy dekady dynamika atmosfery zacznie stopniowo wzrastać do wiatrów silnych i bardzo silnych. Ciągłe wzrastanie siły wiatru szczególnie 31.12. oraz 01.01. i 02.01. 2014 roku może spowodować kataklizmy i katastrofy o poważnych skutkach gospodarczych, oraz społecznych.

Rok 2014 to początek Małej Epoki Lodowej- cyklicznego zjawiska atmosferycznego wynikającego z tzw. nutacji osi słonecznej spowodowanej grawitacją planet Układu Słonecznego. Skutki klimatyczne owych nutacji występujących co 200-210 lat w przeszłości historycznej były notowane w postaci mitów o potopie, przepowiedni biblijnego Józefa o siedmiu latach tłustych i siedmiu chudych, także plagi egipskie to konsekwencja MEL, a nie cuda Mojżesza. W czasach bliższych nam historycznie przykłady MEL , to czas wojen polsko-rosyjskich z przełomu wieków XVI i XVII , czy okres wojen napoleońskich. Czas trwania MEL a także ich konsekwencji sięga do 20 lat, pogłębienie ich skutków może wystąpić w przypadku nałożenia się na apogeum MEL mniejszego zjawiska astronomicznego jakim są nutacje (drgnięcia ) osi ziemskiej wywołane przez grawitację koniunkcji Jowisza i Saturna występujące co ok.20 lat.

Nutacje osi ziemskiej posłużyły Nostradamusowi do sporządzenia serii katastroficznych Centurii, w których charakter zjawisk oparł on na specyfice znaku zodiaku , w którym wystąpiła wspomniana koniunkcja.

W roku 2014 stan zimy może potrwać do końca maja ,przy czym w wielu rejonach Naszego globu może dojść do skrajnych zjawisk atmosferycznych, tektonicznych jak i sejsmicznych. Bardzo niekorzystne zjawiska występujące w przyrodzie najbardziej zagrażają Europie Zachodniej i Północnej, oraz krajom Basenu Morza Śródziemnego i Azji Mniejszej. Tam to również należy spodziewać się największych niepokojów społecznych jak i rewolt czy wojen, szczególnie w miesiącu kwietniu.

W styczniu, przez pierwsze dwie dekady, zima w pełni ze wszystkimi jej aspektami czyli mrozem , śniegiem i wiatrem silnym i bardzo silnym. Możliwe ocieplenie po 25 stycznia, jednak ciągle zima.

Luty także zima z możliwym ociepleniem ok. 06.02. jednak od 15.02. powrót zimy. Po 20 lutego możliwe ocieplenie trwające do końca miesiąca.

Marzec to czas kiedy pogoda okaże się dość łaskawa i zawita ociepleniem trwającym do ok. 20.03. W trzeciej dekadzie powrót zimy z wiatrem i śniegiem

Kwiecień dwie pierwsze dekady to stan zimy, w trzeciej dekadzie nastąpi ocieplenie jednak nie wiosna.

Maj połowa pierwszej dekady dość ciepła, jednak od 05.05. do ok. 20 nawrót do stanu zimy, po czym wejdziemy w stan wiosny jednak z pogodą dynamiczną i kapryśną.

Prognozowany okres to czas występowania wiatrów silnych i bardzo silnych. Mimo skrajności nie będzie to zima stulecia, niebawem doczekamy takich, które w pełni zasłużą na takie miano .

Trzebnica dnia 21.11.2013r. Tadeusz Mroziński

żródło :
http://www.apokalipsa-eden.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „prognoza pogody na grudzień 2013

 1. hana pisze:

  ciekawa jestem ile osób da wiarę tej przepowiedni, prognozie pogody, ja nie daję wiary swojej ani odrobinę…pozdrawiam…

 2. hana pisze:

  Mario cóż z Twojej odpowiedzi wynika jedno…sprawa przesądzona….ja pierwszy raz w tych dziwnych obecnych czasach stykam się z taką pewnością długoterminową, której nie zazdroszczę bo…niespodziewane zwroty akcji, w pogodzie również bardzo lubię …zupełnie wszystkim życzę bardzo rajskiej zimy ….

 3. hana pisze:

  Mario…. teraz to ja się pogubiłam napisałaś „ja zimy nie lubię” a ucha nadstawiasz na jej przepowiednie a jak podważam bronisz ich …. „twardo stąpać po Ziemi lubię” ok szacunek to budzi niejaki ….skąd w takim razie obecność na stronie „Mistyka życia” która to nazwa mnie się kojarzy z bujaniem w obłokach, po niebie błądzeniem z wiarą w istnienie zupełnie…niesprawdzalnego ….i nadal podtrzymuję, że wiara ….czyni…cuda również…cudu wiosny i lata na zmianę z łagodną jesienną porą życzę ludziom i ziemi ….tak aby raj zapanował…aby pustynie ożyły i rozkwitły….aby Eskimosi mogli sobie ogródek mieć również i w tym ogródku drzewa dające cień…abyśmy już Matki Ziemi nie eksploatowali ze złóż bo marzniemy w domach….abyśmy te domy mieli lekkie i delikatne by jej nie obciążać zbędnym balastem…. bądźmy już dobrymi dziećmi dla swojej Matki Ziemi ….Ona jest piękna przecież….a może być jeszcze piękniejsza, płodniejsza, bardziej zielona, bardziej kwiatów kolorowych pełna i ptaków śpiewu….na takie przepowiednie nastawiam swoje radary ….”mistyka życia” jest piękną nazwą

 4. Dawid56 pisze:

  Realia są takie że Pan Tadeusz ma prawdopodobnie racje jeśli chodzi o prognozowanie ostrej zimy w tym sezonie zimowym czyli 2013/2014.Może być to spowodowane :
  1.Wchodzeniem Słońca w tzw okres minimum aktywności magnetycznej co siępowtarza co około 120 lat
  2.Zanikiem( osłabieniem) Golfsztromu. Już teraz niska temperatura Atlantyku bije rekordy.Obecnie jest to około 1 stopień mniej aniżeli do tej pory zanotowana temperatura począwszy od 1980 roku i 2 stopnie mniej od średniej pod koniec listopada 😦

  • Sagana pisze:

   W tym roku zima także mocno się trzymała, przynajmniej w Niemczech. Słońce było nie częstym gościem i było to odczuwalne w psychice i energetyce.
   Latem miałam odczucie, że zima będzie mroźna i długa z czego się nie ciesze i mam nadzieję, że Słonko będzie na niebieskim niebie a zima krótka.

 5. Daimon pisze:

  Czas pokaże jak będzie, dużo się ostatnio dzieje na tej Naszej Ziemi i w około niej 😉

  • margo0307 pisze:

   Daimon: „…dużo się ostatnio dzieje na tej Naszej Ziemi …”

   Oj dużo, bardzo dużo… i to nie zawsze tak, jak byśmy tego pragnęli 😦
   Od wczoraj pojawiają się ostrzeżenia na temat zbliżającego się do nas bardzo porywistego wiatru a także sporych opadów deszczu i śniegu…
   Każdy, kto w najbliższych dniach wybiera się w podróż – powinien rozważyć ewentualność pozostania w domu…
   U mnie już pada deszcz i dość mocno wieje 😦

   Cyt. ” Dziś w nocy [tj. 04-12-2013] wiatr zacznie się nasilać, a jutro już osiągnie wartości do 120 km/h. Do ok. 10 grudnia trzeba przygotować się na bardzo silny wiatr, marznący deszcz, mróz i dużo śniegu. Polska dostanie się pod wpływ aktywnych niżów (cyklonów) znad Północnego Atlantyku. Jeden z nich w czwartek przekształci się w bardzo głęboki niż (orkan) z ciśnieniem w centrum poniżej 960 hPa…” –
   http://losyziemi.pl/polska-huraganowy-wiatr-i-silne-opady-deszczu-ze-sniegiem-i-sniegu-na-baltyku-sztorm

   Jeszcze info ze strony: http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=463&p=97068#p97068

   Cyt. „Możliwa wichura o sile orkanu…, [który] do Polski wkroczy w czwartek po południu…”

 6. hana pisze:

  Ziemia to wyjątkowa planeta w bezkresie kosmosu zanurzona…
  żyj chwilą, która się toczy,
  miej teraz otwarte oczy,
  bo patrząc w przyszłe chwile
  wyczekując spełnienia
  przegapisz, przeoczysz
  najpiękniejsze słońca
  wschody i zachody

  pogodnej teraźniejszości ….

  • margo0307 pisze:

   Pięknie to wyraziłaś Hana 😀

  • hana pisze:

   Dołączam zatem wszystkie swoje malowane myśli twórzmy dni łagodne i pogodny i najlepiej już zielone ….takie pierniki z mąki myślowej,,,,mistycznej całkowicie

   • hana pisze:

    Mario zielono jest ….wokół mojej głowy a reszta się kształtuje na podobieństwo tej zieloności…w Polsce mieszkam w miejscu, o którym mówią, że na końcu świata i jest w tym prawdy trochę ale jak czegoś koniec to i początek innego, mówią też „u Pana Boga za piecem” co mnie się nieodmiennie z Rajem kojarzy…i tylko ten klimat, ten klimat bardziej ciepły potrzebny w związku z powyższym …ja nie pojawiam się nigdzie bez potrzeby, nie wołana ….po coś tu jestem….kolorowych bajecznych snów życzę…

 7. margo0307 pisze:

  Maria: „..kolorowych bajecznych snów życzę… ja snie tylko takie———czy sa inne ?..”

  Tak Maryś są.
  Ja dzisiaj miałam dość niewyraźny sen nt. „przeskakiwania” po liniach czasowych…
  I … zupełnie nie potrafię tego wytłumaczyć…
  Ktoś, coś mi objaśniał i prosił bym powtórzyła – powtórzyłam 😉
  Zapytał czy rozumię – odpowiedziałam – rozumię i… obudziłam się…
  Ale teraz jak o tym śnie myślę to… nie rozumię.. 😦

 8. hana pisze:

  Pozdrawiam Wędrowców na drodze …nawet jeśli czują się szczęśliwi – szczęścia życzę dzisiaj wszystkim ….dziękuję Mario… za komentarz…

 9. hana pisze:

  Do szczęścia człowiek nie potrzebuje wiele ……..Mario …to epokowe odkrycie…..głowę chylę….
  ja w drodze do Raju…
  pielgrzym bosy..
  karmię wyobraźnię
  kroplami rosy…
  do uszu wlewam
  głos ptaka-brata…
  zamiast słów ludzkich…
  bo nie wiem
  czy ludzka istoto
  bratem mi jesteś
  mówisz słowa
  których nie myślisz
  w drodze do raju
  szum drzew
  przydrożnych
  brzmi najpiękniej ….

 10. Kastora pisze:

  hano …” Do szczęścia człowiek nie potrzebuje wiele
  szum drzew
  przydrożnych
  brzmi najpiękniej ….”
  oj szkoda, że nie wszyscy to widzą – to jest prawie cała esencja życia na tej Ziemi

  margo pisze:
  Maria: “..kolorowych bajecznych snów życzę… ja snie tylko takie———czy sa inne ?..”

  są Margo: – ja gdzieś latam do swych rodziców ( zawsze gdzieś w góre , po schodach, górze, windą różnie i dziwnie), mówią, ostrzegaja, pokazują i …. potem mnie wyrzucają ( dosłownie jakby czas minął) … lecę w dół
  jak lecę to się budzę ( godzina 24 lub 03 nad nad ranem – zawsze ta sama godzina)

  kiedyś przychodzili do mnie a teraz tyle czasu mineło, że ja do Nich
  ale nie tylko dziwne rzeczy widzę

  czy w snach latamy po swiatach równoległych czy tym innym życiu ?
  czy te dusze zmarłe mnie lubią, bo umarli znajomi przychodą a zwierzęta kochane zawsze się żegnaja

  eehhh

  • hana pisze:

   ktoś usłyszał co mówię tak całkiem zwyczajnie….Kastor świat snów jest dla mnie równoległym życiem….tam nawet z Gałczyńskim po niebie, przy srebrze księżyca dorożką płynęłam bo raczej nie jechałam …. przez 20 lat śnił mi się mężczyzna, o którym myślałam jak o ojcu tzw. rodzonym a on nim nie był, odszedł z tajemnicą na drugą stronę, stamtąd prowadził mnie w snach… długo to trwało, ja dojrzewałam….w te wakacje gdy sypały się resztki starych układów poznałam biologicznego ojca ….skończyły się sny…jak mam sen ważny otrzymać usypiana jestem w kilka minut…był taki czas, że w snach byłam i żyłam bardziej niż na jawie tzw….
   Dzień …
   słońce wschodzi
   kurtyna opada
   zamiast się podnosić
   scena ciemna
   pełna milczenia
   rozdzielone ciała
   coś robią
   gdzieś chodzą
   Noc…
   kurtyna idzie w górę
   scena pełna światła
   rozmów, namiętność
   w każdym słowie,
   geście…
   Gdzie bardziej żyjemy
   na jawie czy we śnie?
   Kto kogo więzi myślami
   Nauczyciel
   czy uczennica
   Mag czy Czarownica
   Tajemnica
   to wciąż dla mnie
   tajemnica.
   świat snów jest dla mnie fascynujący, tam wszystko jest proste, możliwe, …pozdrawiam…

 11. hana pisze:

  Wracając do tematu pogody, poniżej wklejam wiersz, który „przyszedł” do mnie pod koniec marca 2013 ….poezja … „ptasi język”…. ten kto wie – wie…tego dnia u mnie, pod moim nieba skrawkiem rozgrywało się pogodowe szaleństwo…a ja słuchałam całą sobą wycia i skowytu …tysięcznego stada wilków…. obserwuje ktoś z Was to co się rozgrywa wśród chmur, obłoków?…tam trwa ….tam …

  Zima…
  ta miniona zima
  ostatnią
  pożegnalną dla
  tysiącletniej
  czarownicy była
  noce i wieczory
  naznaczone
  ziół zapachem
  świec drżącym
  płomieniem
  w szwach pękały
  od tajemnic
  nadmiaru.
  czas…czas
  czarownicy dany
  się dopełnił
  odejście…odejście..
  skowyt wiatru
  obwieścił
  lament drzew
  leśnych
  i żałobne mroźne
  powietrze
  ludzie…ludzie
  nic nie zauważyli
  dla nich to był
  front atmosferyczny
  nagły powrót zimy…
  tylko tulipany
  nie zakwitły

 12. Teresa Pulsatilla pisze:

  Na przekór zimie lato w Polsce

  Przy wodospadzie gdzieś w Szklarskiej
  lub na Śnieżki pięknym szczycie
  albo na starówce we Wrocławiu
  ach uwielbiam ja to letnie życie
  u Nikifora w pięknej górskiej Krynicy
  lub w Tyliczu gdzieś tam na kwaterze
  albo na cudownej Jaworzyny szlaku
  na przeuroczym górskim spacerze
  gdzieś w zacisznym miejscu w Bieszczadach
  albo na pięknym spływie Dunajcem
  na Baraniej skąd nasza Wisła wypływa
  spędzam lato grając na zwariowanej bałałajce
  na Mazurach w domku kempingowym
  w bardzo urodziwych okolicach Augustowa
  żaglóweczką pływam sobie po jeziorze
  tworząc w myślach odpoczywa moja głowa
  w Sopocie na czarującym naszym molo
  gdzieś na urokliwej dzikiej super plaży
  rozmawiając w delfiniarni z delfinami
  ja po prostu znów zaczynam sobie marzyć
  na Kujawach tam w Inowrocławiu
  lub w Suwałkach Ełku Tomaszowie
  czuję nasze piękne polskie lato
  i muzykę która resztę wam dopowie.

 13. margo0307 pisze:

  U mnie dzisiaj podobnie… Śnieg, zawieje, ślizgawica…
  Teraz temperatura spadła poniżej zera i cała mokra, śniegowa breja zaczyna zamarzać…
  Współczuję tym kierowcom, którzy muszą jeździć autem…
  Ja wyszłam tylko z piechem, o aucie nawet nie myślę i cieszę się, że nie muszę nigdzie nim jeździć 😉

 14. Krystian pisze:

  wedlug mnie to troche glupoty sa!! a niektore zdania sa tak skonstruowane ze ciezko je zrozumiec normalnemu czlowiekowi, ktos kto to pisal ma dar manipulacji ludzmi. a zdaje sb sprawe ze ludzmi maniplulowac mozna w 100%

 15. Krystian pisze:

  Przeczytalem bardzo duzo tekstow Tadeusza i jednak przyznaje mu racje ale nie do konca, wiem jedno ze to jest bardzo madry inteligentny czlowiek i co najwazniejsze nie robi tego dla wielkich pieniedzy! ta jego wiedza jest ciezdo do ogarniecia ale logicznie myslac jakby czlowiek potrafil to ogarnac w 100% to moglby przepowiadac przyszlosc, prognoze pogody i wszystko co sie wydarzy na tym swiecie, a co do zimy 2014 uwazam ze bedzie ona mrozna 🙂 a mroz bedzie sie nasilal okolo 20-24 grudnia wtedy to dzien zacznie wydluzac sie 🙂 i nie wierze a amerykanskie prognozy pogody ktore to wieszcza ciepla zime:) ja mysle ze oni specjalnie tak to rozglaszaja by gaz nie podrozal itp. i oslabic swojego najwiekszego konkurenta Rosje 🙂 to podstepne cwane diably amerykanie.. a jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj o pieniadze.
  ,

 16. Teresa Pulsatilla pisze:

  Jesień życia

  Młodym być w jesieni życia
  nie mieć nic do ukrycia
  dzielić się mądrością życiową
  pomóc innym zawsze gotową
  te piękne barwy złota i czerwieni
  i gdzieniegdzie tylko coś się zazieleni
  cicho szeleszczą liście
  kiedy wędrujesz tak zamaszyście
  nie słychać ptasiego śpiewu
  tylko delikatny wiatr powiewu
  od stresów i obowiązków wolni
  pomimo wszystko do wielkich czynów zdolni
  bez zewnętrznych nacisków bardziej odprężeni
  ze swoich pasji bardzo zadowoleni
  a mądrość i doświadczenie życiowe
  do podzielenia z bliskimi zawsze gotowe
  jesień życia ma wiele barw i zalet
  więc i ty też poczuj się doskonale.

 17. Teresa Pulsatilla pisze:

  Na dobranoc zaśpiewam balladę
  o cudownej ślicznej krainie
  gdzie się życie toczy jak w bajce
  gdzie złoto w rzeczce płynie
  tam panuje spokój i zgoda
  tam kaczeńce rosną na łące
  tam nigdy nie ma upałów
  ale stale świeci słońce
  nie ma bogactw i nie ma biedy
  każdy uśmiech nosi na twarzy
  tam ludzie żyją szczęśliwie
  no i w ogóle nie trzeba marzyć
  tam jest cisza i zieleń dokoła
  no a w górze jest błękit nieba
  tam konwalią pachnie i fiołkami
  i nikomu nic więcej nie trzeba
  to jest moja dla Ciebie ballada
  to jest takie moje przesłanie
  a Ty śpij sobie spokojnie
  na dobranoc buziaka dostaniesz
  no a jutro gdy się obudzisz
  to już będzie słonko świeciło
  no i w ten jutrzejszy poranek
  życie mile się będzie kręciło
  a to wszystko tylko dla Ciebie
  słońce wietrzyk i kwiaty
  bo to wszystko wyreżyserował
  pewien człowiek duszą bogaty
  zasłużyłaś sobie kochana
  na tą moją balladę i ranek
  jeszcze tylko pozbieram nocą
  trochę pięknych leśnych sasanek
  chcę byś zawsze była szczęśliwa
  chcę byś ciągle była radosna
  nawet gdy nas zima zaskoczy
  w Twoim sercu niech zostanie wiosna.

 18. jigit pisze:

  nic ,zaden miesiac nie trafiony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s