Wega i system gwiezdny Liry- kolebką wszystkich cywilizacji?

Vega
Przeglądałem dzisiaj książkę „UFO z Plejad” Guido Moosbrugera o kontaktach Bill’a Meiera z przedstawicielami cywilizacji z Plejad. Na stronie 287 znajduje się tam zapis ”Wszystkie pozaziemskie rasy uczestniczące w 11 letnim okresie kontaktów 1975-1986, pochodzą z z systemu Wegi w gwiazdozbiorze Lutni oraz gromady gwiazd zwanej Plejadami”.Z kolei scenariusz filmu Kontakt został napisany na podstawie książki o tym samym tytule znanego astronoma Carla Sagana. W książce tej opisany jest Kontakt z cywilizacją pozaziemską własnie z systemu Wegi. Cywilizacja ta w zmodyfikowanym przez nich przekazie „ech wysłaych sygnałów” przekazała Ziemianom instrukcję budowy międzyplanetarnego statku kosmcznego.
Książka ta ukazała w 1985 roku, a film nakręcony został w 1997 roku. Bardzo ciekawe jest to, że premierowy pokaz filmu miał miejsce 11 lipca 1997 roku, już po śmierci słynnego astronoma( zmarł 20 grudnia 1996 roku).
http://en.wikipedia.org/wiki/Contact_%28novel%29
Gwiazda Wega oddalona jest od Ziemi zaledwie o 25,3 lat świetlnych , a więc stosunkowo bardzo blisko.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wega
gwiazdozbior lLiry
Słynna badaczka linii w Nazca Maria Rieche też wskazuje w swoim opracowaniu dotyczącym linii na płaskowyżu Nazca, że powstały one ok 1000 n.e i są odnoszone do gwiazdy Wega
http://en.wikipedia.org/wiki/Contact_%28novel%29

opis ras innych planet naszej galaktyki według kontaktów channelingowych

LIRIANIE- rdzenni mieszkańcy Liry, czyli Założyciele dla istot z 3 gęstości przypominają fizycznie twory owadopodobne, najczęściej przyrównywalne do modliszek, patyczaków lub pasikoników. Mają ponad 2 m wzrostu, są szczupli i posiadają bardzo długie kończyny. Ich cechą charakterystyczną są wielkie oczy (jak u owadów) oraz zielona barwa skóry. Są najstarszą humanoidalną cywilizacją naszej galaktyki. Mogą sprawiać wrażenie złych istot, ale klasyfikuje się je do pozytywnie zorientowanych istot. Istoty z Liry uczestniczyły w tworzeniu się Ziemskiej cywilizacji).

WEGANIE- istoty z Wegi (leżącej w układzie Liry) były pierwszą cywilizacją bardzo przypominającą ludzi. Cywilizacja na Wedze jest wynikiem ingerencji Założycieli. Wyglądem przypominają ziemskich hindusów. Ich wizerunki odpowiadają też niektórym hinduskim Bogom (np. Wisznu). Weganie są zorientowani pozytywnie.

Źródło : http://www.paranormalium.pl/ufo/rasy-kosmitow-t4473-70.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Kosmos, planety i komety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Wega i system gwiezdny Liry- kolebką wszystkich cywilizacji?

 1. Ktoś pisze:

  „LIRIANIE- rdzenni mieszkańcy Liry, czyli Założyciele dla istot z 3 gęstości przypominają fizycznie twory owadopodobne, najczęściej przyrównywalne do modliszek, patyczaków lub pasikoników. Mają ponad 2 m wzrostu, są szczupli i posiadają bardzo długie kończyny.”

  – o właśnie ci niewolą ludzkość. Ale wystarczy im wyrwac kryształ i stają się tak epicko potulnie „zimne”.

  „pasikoniki – czyli biblijna szarańcza, „prezent zniszczenia” od żydów – napastników z kosmosu.

  • Ktoś pisze:

   Normalnie, łapiesz ręką za kryształi wyrywasz mu go z wnętrza. ;p

   Dobrze jest go potem rozgnieść na kawałki. A i poszukać czerwonego zbiorczego co im destabilizuje sekcje.

   • Ktoś pisze:

    Skąd wiem, ano stąd iż

    wepchneli swoje czułki o jedno gniazdko za daleko i było „epickie spięcie”. ;p

    POTWORY są terytorialne i nie nawidzą obcych polujących na kreche. ;D

 2. Dawid56 pisze:

  A co z Weganami oni też wg Ciebie ktosiu też „niewolą” ludzkość?

  • Ktoś pisze:

   Wegan jeszcze nie spotkałem. Znaczy za Lirianami kryli się jacyś humanoidzi ale nie potwierdze iż to byli Weganie bo jakoś tak „szybko spieprzali” i nie zdążyłem się im przyjrzec. ;p

   Ale wypowiedzieli mi wojne więc jeszcze nie raz do nich zajrze i jak coś opowiem.😉

   • Ktoś pisze:

    Nie nazwał bym ich obecnego stanu jako ATAK. Raczej „rozpatrzliwa obrona”.😉

    Ale znali swoje przeznaczenie i mogli skorzystac z danej im szansy na …. odrobaczenie.

    PS. „wez zawolaj na pomoc Dobregogościa” – a po co, przecież jest „obyty” w środowisku to może sobie sam kilka upolować i potem „pochwalić się trofeum”.😉

 3. Mama Tika pisze:

  Dawidzie56, kiedyś coś mnie przyciągnęło nie tyle do Wegi, co do gwiazdozbioru Lutni…
  Zobacz sam – Lyra czyli Lutnia:

  ORZEŁ i LIRA… ciekawe połączenie.
  Lutnia, na której wygrywane były „pierwsze dźwięki”?

  Sęp to czy Orzeł?:

  „Lyra was frequently visualized as an eagle or vulture as well as a lyre; both are shown on this engraving from the Uranographia of Johann Bode (1801).”

  w greckiej mitologii stamtąd pochodzi Zeus:

  W mitologii chińskiej gwiazdozbiór Lutni jest nazywany Tkaczką.

  cyt. z wikipedii:
  „Gwiazdozbiór Lutni
  Przedstawia on lutnię (a raczej lirę) najsłynniejszego mitologicznego śpiewaka Orfeusza, którą otrzymał od swego ojca Apolla. Lutnię umieszczono na niebie po śmierci artysty, na pamiątkę jego gry, którą wzruszał, uspokajał dzikie bestie i zapewniał spokój i harmonię w przyrodzie[2]. Arabscy astronomowie widzieli w tym miejscu orła lub sępa. (…) Najsłynniejszym obiektem w Lutni jest Pierścień NGC 6720 (M57), typowa mgławica planetarna
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Hubble_image_of_the_Ring_Nebula_%28Messier_57%29.jpg/600px-Hubble_image_of_the_Ring_Nebula_%28Messier_57%29.jpg

  W gwiazdozbiorze Lutni miała znajdować się planeta K-Pax z filmu pod tytułem K-PAX, w którym główną rolę grał Kevin Spacey.
  „K-PAX opowiada historię Roberta Portera (Kevin Spacey), tajemniczego pacjenta szpitala psychiatrycznego, znanego tylko jako prot (imię pisane małą literą) i opiekującego się nim lekarza (Jeff Bridges), który w wersji książkowej nosił nazwisko autora (Gene Brewer), a w filmie – Mark Powell. Prot twierdzi, że pojawił się na Ziemi w celach badawczych, a wizyta w szpitalu psychiatrycznym pozwoli mu lepiej poznać ludzi. Jego wyrozumiałość i stoicki spokój wywiera ogromne wrażenie na współpacjentach, którzy szybko przekonują się, że prot jest rzeczywiście kosmitą i jest w stanie im pomóc. Tymczasem dr Powell/Brewer jest przekonany, że bajeczne opisy planety K-PAX są skutkiem próby wymazania z pamięci jakiegoś traumatycznego przeżycia, a osobowość prota jedynie maską.
  Nadzwyczajna inteligencja prota, jego wiedza o astronomii, niezwykłe cechy fizyczne (nadwrażliwość na światło, zdolność widzenia w ultrafiolecie), oraz umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami zdają się potwierdzać jego historię, jednak dr Powell/Brewer natrafia na drobne ślady, które utwierdzają go w przekonaniu, że prot, choć wyjątkowy, nadal jest pacjentem, któremu powinien pomóc.”

  prot twierdził, że „Każda istota we Wszechświecie potrafi się sama uzdrowić”.

  Pozdrawiam

 4. Dawid56 pisze:

  Co do samych Lirian znalazłem też na Forum Icke’a i inny opis tej rasy:
  Lira – Lirianie – Lirianie to wyjątkowo piękna rasa pozaziemska, jednak nie ze względu na swój fizyczny wygląd a energie jaką promieniują. Wizualnie podobni są do stereotypowego wyglądu istoty pozaziemskiej – nie posiadają owłosienia, ich oczy są większe od ludzkich, mają białą cerę. To co czyni Lirian pięknymi nie są ich ciała, lecz energia jaką promieniują z ogromną mocą. Jest to energia pełna miłości i zaufania, która w sposób natychmiastowy motywuje nastawienie do tego typu istot jako do kogoś bliskiego, przyjaznego i po prostu pięknego. Energia ta jest ponad ich fizyczność i motywuje jej odbiór. Wg. niektórych źródeł Lirianie byli jedną z pierwszych cywilizacji we wszechświecie, to oni mieli rozsiać inne cywilizacje „zapłodnić wszechświat”, po tym jak tego dokonali zmienili gęstość ustępując miejsca rasom jakie powstały z ich idei. Był to miłosierny ojcowski gest dla ras niższych i dopiero rozwijających się, dający im wolność i pełną niezależność w eksplorowaniu wszechświata. Lirianie są/byli jedną z najbardziej rozwiniętych i uduchowionych raz we wszechświecie, obecnie stacjonują pomiędzy 6tą a 7dmą gęstością wraz gwiazdami i planetami będącymi pod ich opieką. Lira posiada zbiorową świadomość w której każda istota należy do jednej i tej samej rodziny ‚ja’ (każda napotkana tam istota jest Tobą, alternatywą Ciebie, jest inny ale taki sam, widzisz go pierwszy raz a zarazem nie widziałeś go od lat). Panujące tam poczucie więzi i jedności jest przeszywające i łączy wszystkie istoty w koncepcji Ty=Ja. Technologia Liry jest samoświadoma, jak uduchowiony superkomputer odpowiadający za pracę wszystkich zjawisk technicznych. Lirianie posiadają monumentalne porty kosmiczne w których skład wchodzą maszyny które w kulturze Ziemskiej można by nazywać mobilami albo mechami : Tam rozumiane są jako duchowe wehikuły które zwiększają moc sprawczą pilota.

  http://davidicke.pl/forum/podroze-po-innych-swiatachi-zbiorowych-swiadomosciach-t8336.html

  • Ktoś pisze:

   Mechanotwory nie mają „pieknej aury” a te „szarańcze” są mechanobotami.

   Ja tam nie wnikam w „propagande” jaka głoszą. Wyzwali, zaatakowali, oberwali i jak się nie wyniosą ich macierzysty świat zostanie zeszklony. I oni wiedzą iżz „nie ma żartów” w tej materii. Tak więc pa pa – Rytuał Węza zaprasza „wtręty bawiące sie w tym świecie w Boga”.

 5. Dawid56 pisze:

  O.K. Jedźmy za Ickie’m wszyscy jesteśmy Bogami, ale ktoś był naszym fizycznym Stwórcą.Zgadzam się że eksperyment mógł się wymknąć spod kontroli i przedmiot ekperymentu uzyskał samoświadomość.Wracajmy do źródła – ale gdzie to źródło dokąd zmierzamy do Centrum Galaktyki-NIE ABSOLUTNIE NIE – tam przecież jest czarna dziura która wchłania wszystko ale może nie, może to jest tunel czasoprzestrzenny do innej galaktyki kto Wie?.Trochę się gubię.Fraktal we fraktalu fraktal we fraktalu i …znowu fraktal.Gdzie jest kres tych fraktali.?Nie nigdy go nie było to tak jak +nieskończoność i -nieskończoność.Mętlik, metlik ,energie światła gwiazdy, galaktyki, wszechświaty, Kosmos .Gdzie jest drogowskaz.Jak ma sie Dusza nie zagubić bez drogowskazu.Dlatego tym drogowskazem może być Jezus który zapewne zna drogę do Ojca( kim kolwiek on by nie był). Może są tacy co nie potrzebują żadnych drogowskazów, bo wiedzą gdzie znajduje sie Ojciec, a może i Matka.Dusza powinna być częścia wiekszej grupy Dusz na przykład monady.Dusza niestety nie jest nieśmiertelna jesli pozostanie w stanie letargu .Energia nie znosi spokoju, bezczasowość to nicość. Nieistnienie- czy to jest nirwana – ten opisywany stan wiecznej szczęśliwości???

  • Ktoś pisze:

   Nie czytasz co piszę wieć powiem iż „DROGOWSKAZ” masz wskazany kilka tematów wcześniej. ;p

  • C pisze:

   a jeśli założyć że gnostycy mają racje i wynika z tego że jesteśmy dziełem szalonego boga który uzurpuje sobie prawo do bycia całym absolutem ?😀 z tego co mi wiadomo istnieje taki mit :coś wyszło z pleromy ( pełni ) chwyciło jej cząstki i umieściło w świecie niedoskonałym, stworzonym z ciekawości i dla zabawy. : D myślę że jeśli uznać to za prawdopodobne, wtedy nie ma żadnych dróg – istnieje tylko pełnia jedynie więziona tymczasowo, wykorzystywana by nadać energię iluzji : D

   polecam film dokumentalny Syn Boga – 1z12 dostępny na YT

 6. Pingback: LiRa | My journeys between worlds..

 7. Pingback: WEGA | My journeys between worlds..

 8. mały pisze:

  Czyżbym trafił na forum paranoików No cóż tzw mistyka to też sposób na życie trochę chory ale dający zajęcie ludziom którzy sobie z rzeczywistością nie radzą

  • Maria_st pisze:

   Jak dorośniesz i będziesz duży–zmądrzejesz i może zrozumiesz🙂

  • Dawid56 pisze:

   Czy wiesz może mały co to są wydarzenia synchroniczne, albo stan „satori” albo stan pustki?.Co wiesz na temat UFO.Czy oglądałeś może „Taken” Spielberga , albo czytałeś „Mistrza i Małgorzatę” Bułhakowa, albo trylogię Roberta Monroe’a. Jeśli oglądałeś chociażby jeden film Robertem Williamsem to znaczy, że nie wszystko stracone.

 9. R36M WOJEWODA pisze:

  Za prawde za prawde powiadam wam ze nic z tego nie istnieje Amen
  Za prawde za prawde powiadam wam ze nic z tego nie istnieje Amen

 10. kanis pisze:

  Prot – bohater książki K-PAX pochodził z gwiazdozbioru Liry.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s