Tajemnicza liczba siedem

Niektórzy mówią że „7” jest liczba szczęśliwą, niektórzy że magiczną, natomiast na pewno to bardzo symboliczna liczba. We wszystkich kulturach nią była. Można tu wymienić chociażby:
1. 7 dni tygodnia
2. 7 starożytnych planet
3. 7 dźwięków w gamie
4. 7 kolorów tęczy
5. 7 ramion we świeczniku menorze
6. 7.gwiazd w Wielkim Wozie i Plejadach
7. 7 czakr
8. 7 grzechów głównych
9. 7 proroków z Kaplicy Sykstyńskiej
10. 7 sakramentów świętych
11. 7 wieków epoki Adamowej
12. 7 kościołów 7 trąb i 7 pieczęci w Apokalipsie św Jana
13. 7 krasnoludków
14. 7 cudów starożytności

Ważne też są następujące wielokrotności liczby „7”
14,21,28,42,56,77,84,112,147,777
Można zadać pytanie dlaczego ta liczba 7, dla Starozytnych była tak ważna
22/7 to w przybliżeniu liczba Pi, a 360/7 to z kolei w przybliżeniu kąt nachylenia ścian bocznych do podstawy wielkiej Piramidy ( 51 stopni 25 minut) Wielka Piramida 51 stopni 52 minuty.
Gwiazda magow

Gwiazda Magów

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Kosmos, Matrix. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Tajemnicza liczba siedem

 1. Ktoś pisze:

  „Tablica IV
  Gdy Marduk siedział na tronie, pozostali bogowie oddawali mu cześć i prosili o dowód jego mocy. Marduk znikł, a w jego miejsce pojawiła się gwiazda, co wszystkich obecnych przekonało o jego potędze. Marduk uzbroił się do pojedynku z Tiamat w łuk, strzały, buławę i sieć. Do pomocy miał siedem wiatrów i podarowane mu przez Anu cztery wichry. Do walki stawił się na rydwanie, w ręku miał zaklęte zioła.

  – pierwotna 7.

  Czym są?

  W buddyźmie to Bodhisatwowie, w wykopaliskach zaś….. są 7 statkami przybyłymi z PÓŁNOCY. Ale to z nich po latach zrobiono biblijnych archaniołow. Ajwaj.

  Aramejka i armejka z jednego domu pochodzi bo to w sumie celowo poprzekręcana ta sama nacja znana jako Huksosi przybyła tam w ramach rekonkwisty znad Kaukazu. Miejsca przechowywania pierwowzoru Bibli Złotym Runem zwanej. A poprzekręcano celowo by:
  1. od czegos wynaleźć żydów skoro nie chciano napisac prawdy o ich rodowodzie,
  2. od czegoś ukraść biblie bo była pisana po ARMEJSKU.

  Nie było „niewoli babilońskiej” a „żydzi” podbili i spalili Babilon wraz ze świątynia Marduka włącznie. Oczywiście pod swoim prawdziwym a nie przybranym w XIX w „imieniem”. Dziś po zamotaniu się w kłamstwach juz się nie chcą przyznawać do korzeni bo by wyszła prawda o ich opisanym w bibli „zezwierzęceniu” jakie miałoby archeologiczne potwierdznie. Ta prawda spowodowałaby kolejne przetasowania ludnościowe niwecząc ich zakulisowe podłości w spiskowaniu przeciwko autochtonom w krajach w jakich żyją. Bo każdy znając prawde o „zydach” by inaczej na nich patrzył niz dzisiaj jak się ludziom propagandą wmawia obraz „biednego i nie wiedzieć czemu szykanowanego żydka”. Zapisy ich dokonań ze ST jak i bierzace z XXw jakos ludziom dziwnie umykają ze świadomości. Że to naprawde jest udająca przyjaciela kwiożercza bestia. Dokładnie tak jak sami o sobie i gojach piszą.

  Instynk samozachowawczy przecież nie potrzebny jest niewolnikom czy golemom. I jako taki też zanikł w okupowanych, zażydzonych ideologią śmierci narodach.

 2. margo0307 pisze:

  Ktoś: „…Gdy Marduk siedział na tronie, pozostali bogowie oddawali mu cześć i prosili o dowód jego mocy. Marduk znikł, a w jego miejsce pojawiła się gwiazda, co wszystkich obecnych przekonało o jego potędze….”
  Jeśli Marduk miał taką potęgę, dlaczego pozwolił na zniszczenie ?
  Wydaje mi się, że i bóg – Marduk musiał respektować Prawa Wyższej od siebie Hierarchi ?
  Co o tym Ktosiu myślisz ?

  • Ktoś pisze:

   Zniszczenie czego?

   Może po prostu ODLECIAŁ. Po straszliwej, wyniszczającej wojnie.

   W Mahabharacie w alternatywnym kawałku mowa jest o wędrówce na Górę w tym samym celu.

   Bóg, nawet najpotężniejszy, nie załatwi za ludzi CHCENIA. Inaczej albo by musiał przerobić każdego w golema albo zaprowadzić dyktaturę. A upadanie jest szybkie. Wystarczy, że jakis kacyk zwabiony zapachem złota zaprzeda swoje plemie dla „korzyści po prawicy yahwe” i gotowe.

   • margo0307 pisze:

    No tak, masz słuszność, zadałam może nie do końca mądre pytanie 😦 Chodziło mi raczej o to, że ta Wyższa Hierarchia – JEDNIA… zgodziła się, czy może stosowniejszym będzie określenie – przyzwoliła na takie działania, byśmy uświadomili sobie, że tak naprawdę – na to – co się nam przydarza – mamy ogromny wpływ, pod warunkiem jednakże okiełznania pragnień.., naszego chcenia, pożądania etc.., które są właściwościami osobowości cielesnej…
    Bouonarotti nazwał to ‚ narzędzia ludzkie’…
    I znowu wracamy do… Serca 😀

 3. Ozyrys pisze:

  Najbardziej zaciekawiło mnie „…nacja znana jako Huksosi …”
  zaczęłam przeszukiwać net. Oto co znalazłam :
  „…nie wiem z jakiej przyczyny, bóg zesłał nawałnicę i niespodzianie napadli zuchwale na kraj ludzie nieokreślonej rasy, z terenów położonych na wschodzie i łatwo opanowali go bez walki. […] bezlitośnie spalili nasze miasta, zrównali z ziemią świątynie bogów i traktowali wszystkich mieszkańców z bezwzględnym okrucieństwem, zabijali jednych, a brali w niewolę żony i dzieci innych.? (Tłumaczenie: Z. E. Szafrański i A. Łukaszewicz)….
  Tak Maneton, egipski kapłan i historyk z III wieku przed Chr., opisywał najazd Egiptu przez nieznany lud, który określił mianem ?hyksosów?
  Z Kanaanu ludzie napływali bez przeszkód, bez wojen: archeologowie nie natrafili do tej pory na oznaki zawieruchy wojennej. Najpierw przybywali mężczyźni, którzy brali sobie za żony Egipcjanki. Stopniowo zdominowali ludność miejscową. …
  …pojawili się „ludzie nieokreślonej rasy” -jak pisał o Hyksosach Maneton – również jak ci poprzedni przybysze „z terenów położonych na wschodzie”….
  … Interesujące jest również, dokąd udali się Hyksosi po przegranej wojnie z królem Ahmose, pierwszym władcą XVIII dynastii. Czy rozproszyli się wśród ludów Kanaanu? Czy może udali się do Grecji kontynentalnej i przyczynili się do powstania nowej cywilizacji? ”
  http://egipt.amra.pl/amrahyksosi.phpw tej chwili skupiłam sie na tym by ustalić :
  „…. juz się nie chcą przyznawać do korzeni bo by wyszła prawda o ich opisanym w bibli “zezwierzęceniu” jakie miałoby archeologiczne potwierdzenie. …”
  Dzięki Ktosiu za poświęcanie nam czasu ,byśmy poznali historię, tą prawdziwą i nauczyli sie ja logicznie odszyfrowywać 🙂

 4. Dawid56 pisze:

  Ta Gwiazda Magów jesto tyle niesamowita ,ze mozna ja czytać na dwa sposoby
  -jeden sposóbotrzymujemy w ruch wahadlowym kolejno planety rządzace poszczególnymi dniami tygodnia począwszy od słonca, czyli Sunday i Lundi, Mardi, Mercredi, Jeudi, Vendredi, Samedi(Saturday)
  -po kole(zgodnie ze wskazówkami zegara) otrzymujemy planety wzgledem Słonca.Wystarczy w miejsce Słońca wstawić Ziemię aby mieć wszystkie planety uporządkowane od Merkurego do Saturna + Księzyc

 5. Ozyrys pisze:

  Ktoś „…Marduk znikł, a w jego miejsce pojawiła się gwiazda, co wszystkich obecnych przekonało o jego potędze….”
  Muki , http://muki.salon24.pl/402562,po-za-ten-swiat-za-starozytnymi

  „…. Niemniej ja uważam, że chodziło tu o galaktykę jako świat. O szczególne miejsce w tej galaktyce, a nie o planetę Ziemie.
  Zaś w tym świecie galaktycznym, szło o inną grupę i konstelacje gwiezdną.
  Ja nazwałem to miejsce z braku, jakiegokolwiek określenia czy nazwy. „””Konstelacją krzyżową””, bo krzyż w postaci siedmiu gwiazd kolejnych po sobie w jednej linii tworzy w przestrzeniach Kosmosu. Więc prawdę głosił Jezus, że Przyjdzie Ten, który Mnie posłał, czyli Jezusa na ziemie – jego Ojciec Niebieski, ale nie Bóg.
  Dokładnie o to idzie Przybędzie Nibiru-Marduk. Gwiazda najeźdźca, zagrożenie życia na planecie. Rodzaj naturalnej formy transportowca miedzygwiezdnego.

  Skąd przybędzie?
  A to stąd, nazywa się od pra wieków Drzewem Życia.
  Miejsce skąd narodziło się życie w formie humanoidalnej, kierunku ludzkiego. Ta mapa, moja mapa, ten wycinek, to jest właśnie to miejsce wśród gwiazd. Dom domów początek początków, cywilizacji humanoidów.
  Innych humanoidów, takich, którzy nie mają zwierzęcych twarzy jak ich twórcy i Bogowie.
  Wiele ludów wiele cywilizacji, a przede wszystkim wiele kierunków i odłamów religii przywłaszczało sobie i przywłaszcza różne znaki i symbole pochodzące z gwiazd. Niesłusznie i bezprawnie.
  Nie są ich znakami. Nie należą do nich a mimo wszystko, przywłaszczają się sobie ich znaczenia nawet nie rozumiejąc zasad pochodzenia, twierdząc ze otrzymali te znaki od bogów czy Boga, co jest oczywistą nie prawdą.

  Znaki te są znakami Bogów ludzkich, humanoidów, wysoko rozwiniętych przedstawicieli cywilizacji, która już dawno odeszła z przestrzeni tej Metryki Wszechświata, a nie znakami nacji, prywatnych organizacji, czy religijnych, zbiorowisk. Pozostawiwszy te znaki i objaśnienia dla ludzi, aby nie zapomnieli skąd pochodzą i kto był ich protoplastą. O żadnym Bogu, bogach czy bożkach mowy nie było…..”

  Miałam dzisiaj czytać inna notkę Mukiego ,a nacisnęłam na tą !!!
  Zbieg okoliczności ??? 🙂

 6. Dawid56 pisze:

  Znam dwa gwiazdozbiory z 7 gwiazdami – to Wielki Wóz i Plejady.W kształcie Krzyża są ewidentnie Plejady…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plejady

 7. uzyskania innego uczucia napinanych mięśni oraz dla zaakcentowania długiej głowy tricepsu pochyl łokcie pod kątem 45 stopni uzyskasz przez to większe napięcie mięśni w szczytowej fazie ruchu przy całkowicie wyprostowanych rękach.

 8. mały budda pisze:

  Moim zdaniem gwiazda magów, jest symbolem blokowania energii kundalini.
  Ten symbol służy manipulacji. Może nie zauważyliście, że symbol jest odwrócony aby diament skierowany był promieniami do dołu i ma zasilać energiami czerpiąc od ofiar czyli kłania się energia wampirów.

  Przynajmniej Leonardo da Vinci o tym wiedział. Tworząc człowieka Witruwiańskiego.
  Był światłem i od światła czerpał wiedzę i mądrość.
  Promienie diamentu światła są skierowane do góry a nie odwrotnie.
  Dlatego kocham geniusza Leonarda da Vinci bo wiedział jak rozchodzą się promienie światła diamentu.

 9. Dawid56 pisze:

  Ale człowiek Witruwiański ma głowe u góry a nie u dołu chyba że Diament Ziemi jest niejako jego lustrzanym odbiciem.Jednak gwiazda Magów jest na górze i można w nią „wpisać” postać Człowieka Witruwiańskiego.Linia -Merkury Jowisz będzie wtedy linia horyzontu .Moim zdaniem gwiazda Magów to raczej odbicie energii Kosmosu( układ 7 planet), a nie Diament Ziemi.

 10. Gold Price pisze:

  Z przebiegunowania lipcowego wyliczyłem następujące liczby: 96 oraz 134. Liczba 96 czytana z prawej do lewej informuje o sile trzęsienia ziemi od 9,6 stopnia w Skali R. do 6,9 stopnia w Skali R. Natomiast liczba 134 wskazuje 13 południk oraz 43 równoleżnik lokalizacja Włochy okolice Perugii. Liczba 96 składa się z dwóch liczb 9 oraz 6. Dodane obie liczby dają mi wynik w liczbie 15. Liczba 15 zaznacza 51 równoleżnik oraz 15 południk lokalizacja Polska zachodnia. Również ta sama liczba 134 wskazuje nam 134 południk na dalekim wschodzie. Dodatkowo liczba 96 wskazuje nam centralne Chiny na 96 południku. Wskazane miejsca informują nie tylko o trzęsieniu ziemi, przeróżnych katastrofach ziemskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s