Czy w manuskrypcie Voynicha ukryty jest przekaz dla naszej cywilizacji XXI wieku?

Wielu śmiałków próbowało odczytać ten dziwny przekaz, ale nikomu się jeszcze to nie udało. W manuskrypcie można wyróżnić sekcje: bilogczną, botanczną, astronomiczno-astrologiczną. Manuskrypt nabył w roku 1912 Michał Wojnicz(Voynich) od jezuitów we Frascati koło Rzymu. Manuskrypt zawiera 120 kart z pergaminu zapisanych dwustronnie tajemniczym i dziwnym pismem. Za autora dzieła byli zarówno uważani Robert Bacon jak i jeden z najsłynniejszych alchemików John Dee, ale to tylko hipotezy. Ostatnio sprawa manuskryptu znowu odżyła za sprawą dwóch badaczy analityków Marcelo A. Montemurro i Damián H. Zanette, którzy najnowsze wyniki analizy manukskryptu opublikowali w czasopiśmie „Plos One” http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0066344
O manuskrypcie Wojnicza można poczytać również na stronie http://www.crystalinks.com/voynich.html oraz http://wyborcza.pl/1,75476,14157863,W_najbardziej_zagadkowej_ksiedze_swiata_jest_ukryty.html#ixzz2XExmuu00
I w Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Manuskrypt_Voynicha
Natomiast dla wszystkich, którzy chcą się „zmierzyć” z tajemnicą manskryptu, biblioteka w Beinecke na Yale University zamieściła manuskrypt w Internecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Człowiek, Ezoteryka, OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Czy w manuskrypcie Voynicha ukryty jest przekaz dla naszej cywilizacji XXI wieku?

 1. Dawid56 pisze:

  Niestety ostrość filmu nie jest za wysoka .Ciekawe, może w Uniwersytecie Yale jest dostępna wersja cyfrowa manuskryptu?

 2. Dawid56 pisze:

  Ktosiu, dzięki za linka tam jakość jest super!:)

 3. Ktoś pisze:

  „Czy w manuskrypcie Voynicha ukryty jest przekaz dla naszej cywilizacji XXI wieku?”

  – wątpię by tam był taki przekaz. To poradnik a nie przewodnik zycia duchowego.

  „Manuskrypt Voinicha” jest za to jedną z wielu „ostatnich desek ratunku” hosztaplerów i kłamców próbujących wynieść swojego szatana yahwe na ołtarze jako Boga. Te wszystkie zamieszania „wokoło 12.12.2012”, majan, czaszek, etc to oni. Po prostu zgrywają karty społecznej iluzji by swiat pozostał taki jaki jest a ludzie nadal tkwili w malignie własnych urojeń.

 4. Dawid56 pisze:

  Przegladałem cały manuskrypt i nie wydaje mi sie żeby powstał za czasów Średniowiecza.Moim zdaniem powstał w czasach atlantyczkich albo około 3000 p.n.e .Weź pod uwagę ryciny na których pojkazane sa różne urządznia techniczne.Albo Zodiak którego „przyśpieszenie” zgadza się z teorią Zodiaku zaprezentowaną przez Peterera Sinfelda autora tekstów z King Crimson .Władcą Skorpiona na Zodiaku w manuskrypcie Voynicha jest Smok, z kolei brak ryciny z Wodnikiem, a cztery fazy Zodiaku ( podobnie jak u Sinfielda) są na jednej karcie(Baran,Byk, Bliźnięta, Rak)

 5. Dawid56 pisze:

  Czyli, że może brakuje Aquqariusa-Wodnika, kto wie?

 6. JESTEM pisze:


  głagolica jest trochę podobnym pismem…

 7. scalenieduszy pisze:

  ta księga to taki ezoteryczny żart.

 8. Gregory pisze:

  Według mnie, sam tekst jest celowo zastosowaną mistyfikacją mającą zaangażować czytelników w bezowocne poszukiwania kodu manuskryptu podobnie jak np. celowo rozsypane niczym puzzle Centurie Nostradamusa. Ja w swoich poszukiwaniach skupiłem się na symbolicznym znaczeniu ilustracji. Manuskrypt, a konkretnie część Zielarska stanowi, według mnie, swoiste kompendium wiedzy o Ewolucji Życia na Ziemi – począwszy od jego kosmologicznego aspektu, poprzez Ewolucję Człowieka (Teoria Darwina), aż po Prehistorię, a także Historię Współczesną. W dalszej części sekcji Zielarskiej jej autor zaszyfrował wszystkie najważniejsze wydarzenia z naszej historii powszechnej z taką dokładnością, iż niejeden podręcznik do nauki historii mógłby mu pozazdrościć dokładności. Mało tego, zaszyfrowane ilustracje Manuskryptu opisują także całkiem współczesne wydarzenia jak również te których dopiero będziemy świadkami w przyszłości! Jeśli chodzi o ilustracje innych części np: Astronomicznej, czy Biologicznej, to wszystkie one również mają swoje symboliczne znaczenie.
  http://gloriaolivae.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s