Enneagram, siódemka, Wielka Trójca

Ennea to z j.greckiego dziewięć ale mało kto wie, że symbol Enneagramu można już zobaczyć na starych hieroglifach egipskich. Bardzo ciekawa jest tez konstrukcja Enneagramu.
Ancient_Egypt
Otrzymuje się go dzieląc przez 7 liczby naturalne od 1 do 7
1 0,142857
2 0,285714
3 0,428571
4 0,571428
5 0,714285
6 0,857142
7 1,000000

Kolejny krok to dzielimy okrąg na dziewięć równych części w ten sposób aby liczba 9 wypadła na godzinie „12” Można zauważyć że w rozwinięciach dziesiętnych dzielenia poszczególnych liczb naturalnych od 1 do 7 przez 7 nie występują liczby 3,6,9 to będą boki „Wielkiej trójcy” .Enneagram zaczynamy rysować od rozwinięcia liczby 1/7 w kolejności 1-4-2-8-5-7’ dalej 2/7 w kolejności 2-8-5-7-1-4, 3/7 4-2-8-5-7-1 itd. Kolejne sekwencje liczb będą się powtarzały.
Z Enneagramem wiąże się ściśle propozycja wyróżnienia dziewięciu typów osobowości
Poszczególne typy to: 9-mediator,1-perfekcjonista(reformator),2-dawca(altruista),3-wykonawca(zdobywca),4-indywidualista(tragiczny romantyk), 5-obsrwator(myśliciel), 6-lojalista(adwokat diabła), 7-epikurejczyk(fantasta, 8-szef(wojownik)
Enneagram

więcej o eneagramie można znaleźć tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Enneagram_%28psychologia%29

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Rozwój duchowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Enneagram, siódemka, Wielka Trójca

 1. margo0307 pisze:

  :…ale mało kto wie, że symbol Enneagramu można już zobaczyć na starych hieroglifach egipskich…”

  Bardzo to ciekawe…, po co enneagram umieszczono na starych egipskich hieroglifach ?
  W jakim celu ?
  Tym bardziej jest to zastanawiające, kiedy posłuchamy interpretacji fresków Sykstyny, gdzie jednoznacznie mówi się, że enneagram został wprowadzony na naszą zgubę…
  ENNEAGRAM – klatka naszej osobowości…
  Mówi się, że w 1983r, kiedy kosmos ziemi wszedł w sferę monadyczną wszechświata czakramy antymaterialne otworzyły się pod wpływem energii antymaterialnych schodzących na ziemię.
  Wszystkie czakry przybrały kształt dwóch stożków (połączonych wierzchołkami) emitujących i pobierających energię.
  Każdy ze Stożków to centrum mocy spolaryzowane dodatnio i ujemnie.
  Wejście ziemi wraz z całym kosmosem w jakim się znajduje w sferę antymaterialną wszechświata oznacza uniwersalizację każdego czakramu w naszej budowie energetycznej.

  Aby nasz ludzki mózg mógł działać prawidłowo, muszą ze sobą harmonijnie współpracować obie nasze półkule mózgowe…
  I tak też było kiedyś, dopóki pseudo – bogowie :86 nie dokonali przestrojenia struktury energetycznej ludzkiego życia wprowadzając w budowę energetyczną naszego życia
  struktury ENNEAGRAMU – przykrywając prąd stały prądem zmiennym…

  Prąd stały, płynąc na poziomie biologiczno – chemicznym powoduje przepływ ciągłości fali w sferze materii wprowadzając wewnętrzny spokój, wyciszenie myśli oraz emocji.., tak – jak mętlik myślowy, rozemocjonowanie generuje prąd zmienny…

  Wprowadzenie ENNEAGRAMU spowodowało przewagę krótkich bodźców, impulsów nad ciągłością fali w sferze materii i energii, na poziomie biologiczno- chemicznym, oraz w relacjach międzyludzkich.
  Dzisiaj jestesmy bez przerwy bombardowani bodźcami emocjonalnymi, newsami, informacjami bez znaczenia i bez konkretnego adresata.
  Przewaga prądu zmiennego w postaci krótkich impulsów w naszym mózgu powoduje, że nasze myślenie i działanie także ma charakter nie ciągły, fragmentaryczny i porwany…
  Ten stan przejawia sie we wszystkich dziedzinach naszego bytu jako dominacja lewej półkuli nad prawą, mężczyzny nad kobietą, intelektu nad intuicją, siły nad rozsądkiem, formy nad treścią, specjalizacji nad uniwersalnością, podziału nad łączeniem, analizy nad syntezą itd.
  Skrajne tego przykłady to np. skutki wykorzystania energii atomowej przez rozszczepianie jądra atomowego.
  Innym przykładem z zakresu zdrowia ludzkiego jest mechanizm powstawania raka związany z niekontrolowanym przez organizm podziałem komórek…

  • margo0307 pisze:

   Wprowadzenie ENNEAGRAMU, czyli przesterowanie energii z fali prądu stałego w falę prądu zmiennego o krótkich impulsach spowodowało także m.in. i to, że ludzie doświadczając rzeczywistość materialną, czysto fizyczną – odbierają ją jako tą jedyną, prawdziwą… i głównym ich celem jest jak najlepsze się w niej ulokowanie… 😀
   Taka postawa z kolei powoduje, że nie jesteśmy w stanie tak szybko się wyzwolić z tego matrixu i prawdopodobnie jeszcze wiele wcieleń nas czeka, zanim przerwiemy to reinkarnacyjne koło i nie zaczniemy pracy nad sobą by uzyskać kontakt z własną Nadświadomością…
   I o to myślę – głownie chodziło naszym pseudo – bogom… 😀

   • AGNIESZKA pisze:

    Ogrom wiedzy Nauczycielu i ogromny szacunek dla Twej wiedzy i Osoby.Gratulacje.posłuchałabym jeszcze.maAsz artykuŁy?

   • margo0307 pisze:

    AGNIESZKA pisze: „…posłuchałabym jeszcze.maAsz artykuŁy?”

    Nie jestem pewna AGNIESZKA do kogo kierujesz pytanie 🙂 , ale jeśli interesuje Ciebie wiedza przekazana przez Michała Anioła we freskach, to interpretacje malowideł znajdziesz na poniższej stronie:

    http://www.kundabufor.pl/

 2. JESTEM pisze:

  „Tym bardziej jest to zastanawiające, kiedy posłuchamy interpretacji fresków Sykstyny, gdzie jednoznacznie mówi się, że enneagram został wprowadzony na naszą zgubę…
  ENNEAGRAM – klatka naszej osobowości…”

  No w każdym razie gdy poznałam słowo eneagram, miałam taką intuicję albo przypomnienie, że jest to część wzorcowa tego „matrixa”.

  „Przewaga prądu zmiennego w postaci krótkich impulsów w naszym mózgu powoduje, że nasze myślenie i działanie także ma charakter nie ciągły, fragmentaryczny i porwany…”

  Ciekawe… Oto jedno z ostatnich moich doświadczeń:
  http://tonalinagual-sny.blogspot.com/2013/06/udraznianie-przepywu-pomiedzy-neutronami.html
  Ciekawe, ż pisałam o neutronach, ale jakby miałam na myśli neurony… I samą mnie zaskoczyło to, co wyszło z nieświadomości… „(….) Neutrony będące częścią jąder atomowych są bardzo stabilne. Samodzielne neutrony (tzn. występujące poza jądrem) nie są stabilne, ale rozpadają się w wyniku oddziaływań słabych.

 3. JESTEM pisze:

  dzisiaj patrzyłam na Księżyc znajdujący się około godz. 18.tej na południowym wschodzie, jak jest oświetlony (z góry jakby) oraz na Słońce, które znajdowało się na zachodzie, dużo niżej, znacznie dużo niżej niż Księżyc… No cóż, samej trudno mi w to uwierzyć, ale to nie światło Słońca oświetlało Księżyc. I wczoraj też to zaobserwowałam:
  Księżyc miałam po lewej, wysoko nad horyzontem (mniej więcej na 50 stopniach nad), a Słońce po prawej (mniej więcej na 15 stopniach nad), jednak Księżyc był oświetlony światłem, którego źródło musiało znajdować się wyżej niż Księżyc; z prawej strony, ale z góry, a nie od dołu.
  Znalazłam rysunek, co prawda niby kuli ziemskiej oświetlonej przez światło Słońca, ale ten rysunek odzwierciedla to, jak wyglądał wczoraj i dziś Księżyc.

  Więc gdzie znajdowało się źródło światła, które oświetlało Księżyc, skoro Słońce było nisko nad horyzontem Ziemi, a Księżyc wysoko?

  • Ktoś pisze:

   Thx za info, postaram się go jutro przylukać. W poniedziałek około północy niebo we Warszawie po tym „czyszczeniu” było tak czyste że się dawało mimo łuny miasta dostrzec Droge Mleczną. Normalnie to ledwie co widczniejsze gwiady czasem spoza CHEMTRALS raczą wyjrzeć. Tak do 5-6 szt.

  • Maria_st pisze:

   Jestem, tego dnia i chyba nawet godzinie/ w przyblizeniu/ mój mąż zrobił foto Ksieżycowi w tym ustawieniu, ale nie potrafie tu podrzucic tej fotki…..moze kiedys jak mi pomoga to ja tu umieszcze…

 4. nep pisze:

  Jeżeli chodzi o ścisłość, to nic nie wiadomo jakoby enneagram znajdował się na freskach egipskich. Ilustracja na początku postu pochodzi z książki Piotra Uspieńskiego „Fragmenty nieznanego nauczania” i jest dziełem twórcy okładki. Polecam natomiast samą książkę, która zawiera nauki Georgija Gurdżijewa pierwszego nauczyciela duchowego, który przedstawił współcześnie (nie tylko w Rosji, ale i na zachodzie) idee Enneagramu jako kluczowego systemu potrzebnego do zrozumienia budowy wszechświata i człowieka. Zgodnie z jego przekazem wiedzę o enneagramie otrzymał od nauczycieli ze wschodu. Tu są różne wersje tej historii. Najprawdopodobniej chodzi o Sufich. Gurdżijew nie ujawniał znaczenia psychologicznego 9 typów, ponieważ uważał, że jego uczniowie nie byli do tego przygotowani. W tej epoce (początek XX wieku, czasy rewolucji październikowej) dopiero raczkowała psychologia Freuda i ludzie nie mieli nawet aparatu pojęciowego, żeby to pojąć. Dużo później w latach 60-tych i 70-tych Oscar Ichazo dokonał przełożenia enneagramu na język psychologii współczesnej. Najlepsza i najbardziej znana książka na temat to Enneagram Helen Palmer. Warto się zapoznać z Gurdżijewem, żeby wyzbyć się z wielu złudzeń na temat rozwoju duchowego i na czym polega praca nad sobą. Natomiast enneagram można poznać, żeby się uwolnić z pod jego wpływów.
  pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s